FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 18 mar 2018, 21:49

Odlicno kolo :D
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 18 mar 2018, 23:06

danas smo i konacno obezbijedili titulu, mada to je odavno vec jasno, mene raduje najvise valverde zato sto je trener koji nije jednodimenzionalan kao pep i enrique, znate da romariooo vec duze pise da treba igrati ovako sa krilima dembom i coutinjom\iniestom i to u formaciji 4-2-3-1, i da sam i kritikovao valverdea sto to ne forsira, ali vec poslije atletica valverde je to uvidio i tako se igra vec par utakmica i tako smo evo rijesili i celzi i ligu
Mnogi su mislili da ce ernesto insistirati na onoj bljutavoj 4-4-2, bez dembe i te stvari, al evo vidimo da da sam bio u pravu,to se igralo dok nismo imali igraca za nesto drugo, sad kad imamo dembu i coutinja druga je prica, igramo dosta ljepse, ofanzivnije, konkretnije, lako se stvaraju prilike i opet eto slabo primamo golove

Danas smo ponovo vidjeli zasto demba mora igrati, momak je vec sad odlican igrac a kako igra vise sve vise i napreduje, danas smo vidjeli kako zna lijepo razmisljati, kako lijepo servira lopte mesiju i paulinju, i kako napreduje, razvija se u igraca barcinog sistema, be dribla i be forsira bezveze, ne trci ko sivonja iako je pakleno brz, ne dribla iako ima nevjerovatan dribling,pomate defanzivu iako je stigao kao ofanzivac, nemam rijeci, vherovao sam u dembu al moram priznati da je vec i sad zreliji nego sam mislio i da ce i brte nego sam mislio postati igracina

Vidjeli smo i danas sta znaci jako desno krilo, koliko mesi ima vise prostora, kako demba navuce na sebe odbranu i odlozi mesiju loptu u zoni gdje je najopasniji i gdje ina sad prostora da nesto iskreira ili da ide na gol, nema vise sestorice oko njega jer valja protivniku sad i dembu duplati jer znaju da ljuta crna guja sad vreba i sa desne strane

Vidimo i da je paulinjo dosta bolji kad je u sredinia ne zavaljen da glumi krilo, i da je raketa dosta bolji ko zadnji vezni nego kad mora glumiti i krilo i trcati naprijed i otvarati mesiju prostor, vidimo i da coutinju savrseno godi ta pozicija nesto izmedju veznjaka i lijevog krila, sve u svemu ono sto smo prizivali, ta 4-2-3-1 godi svim igracima, godi i oku, a godi i rezultatima, to je igra koja koju treba igrati do kraja sezone i koja ce biti temelj i za narednu sezonu, s tom igrom rjesavamo protivnike jos u prvom poluvremenu, a drugo je rutinsko odradjivanje posla

Prvenstvo je sad rijeseno i treba ne izgubiti ni jednu do kraja sto je vrlo realno, u ligi prvaka nasi su sigurno prvi favoriti za klempu s ovakvom igrom, svaka cast romi al ovako ce proci ko celzi i bilbao, a i reala, bayerna, citija i sl mozemo bez problema otresti s ovako odgovornom igrom prema nazad i sa ofanzivnim potencijalom koji imamo
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 18 mar 2018, 23:19

Dembélé (4) already with as many assists in La Liga this season as Rakitić, Koke, Asensio, Cristiano and Kroos. And two more than Modrić (2). He’s only started 5 league games, FFS.
Flop. :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 19 mar 2018, 00:24

preživjet Balaídos i Pizjuán neporažen :pray:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 19 mar 2018, 00:24

messilla je napisao/la:
Dembélé (4) already with as many assists in La Liga this season as Rakitić, Koke, Asensio, Cristiano and Kroos. And two more than Modrić (2). He’s only started 5 league games, FFS.
Flop. :kafa:
Zaebi sve to kad je on promijenio kuhara, to mu se ništa ne pika. :zviz:
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 19 mar 2018, 10:04

messilla je napisao/la:
Dembélé (4) already with as many assists in La Liga this season as Rakitić, Koke, Asensio, Cristiano and Kroos. And two more than Modrić (2). He’s only started 5 league games, FFS.
Flop. :kafa:
I više golova od Suareza u ligi prvaka. :kafa:

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 19 mar 2018, 15:05

Veliki intervju Messija.



"Whether I play well or not isn't even about the goals. it's about being participative on the pitch, getting the ball frequently, make good decisions, not lose balls, it's never about making goals. Scoring goals doesn't mean I played well.There have been times I've scored goals and played poorly. But goals cover everything up. Playing well is not about scoring goals."

:bow:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 19 mar 2018, 15:07

Mogao je ovaj intervju dati na ljeto prije nego što sam se ja opkladio s drugom da će zabiti 40+ u ligi je.bem ga u usta i njegovih gol po tekmi :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 19 mar 2018, 16:22

Mene ove sezone samo plasi to sto u jednom trenutku utakmice ( ali skoro svake) jednostavno spustimo gard. To bi moglo biti kobno za LP.

Ne znam da li je to razlog sto trener tako zahtjeva ili je nesto drugo u pitanju. :hmmmmm:

Sto rece bas, nije problem spustiti gas i odmoriti malo u nekom trenutku utakmice...ali to se moze uraditi tako sto drzis loptu u svom posjedu, a ne dati je stoperu pa da strijepis hoces li primiti gol.

Ne znam, sezona je fkt top, ali smo bas nepredvidljivi ove sezone. Mozda je to i dobro, ko zna. :roll:
27.10.2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 19 mar 2018, 16:31

Fak, sad tek vidjeh da se 34. kolo igra nakon Klasika (zbog finala kupa), znači potrebno je da Barca doda još bod prednosti do Klasika. Znači navijamo za Real u madridskom derbiju :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 19 mar 2018, 16:41

Znaci 9 kola, 27 bodova. Nama do kraja treba 16. 5 pobjeda i X neki. Pod uslovom da Atletico sve dobije. A igra s Real Madridom uskoro.

A mi s njima 36 kolo. Mozda je i pasillo realan. :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 19 mar 2018, 16:47

Pa za pasillo i govorim. Titula više nije u dilemi

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 19 mar 2018, 18:29

Raspored Atletica do 6. maja: Deportivo (H), Real (A), Levante (H), Sociedad (A), Betis (H), Alaves (A).

Sem Reala, nije realno da još negdje kiksaju.

Barcelona: Sevilla (A), Leganes (H), Valencia (H), Celta (A), Deportivo (A).

Ibogami ne bih se smio kladiti da će sve dobiti. Sevilla koliko god loša, dolazi odmah nakon reprezentativne pauze i prije važne utakmice sa Romom, srećom vjerovatno će i oni malo povući ručnu pred LP. Celta je enigma uvijek bila. :mrgreen:

Uglavnom, ne treba se obazirati na ovo. Najbitnije je da Ernesto maksimalno dobro izbalansira rotacije, tako da ne presaugaju do polufinala, a da ostanu u formi.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 19 mar 2018, 18:59

Ma 2 titule su gotovo sigurne, nema tu price, ako se izgube treba ugasit klub realno.

Ono sto je jos vaznije je to da realno smo dobili najslabijeg protivnika, za nas definitivno lakseg i od Seville, pa te 2 tekme dijele od FINALA LP. :thumbup:

Nema sta, te 2 tekme treba igrati kao da su nam zadnje, da zalaganje bude na 1000 % , ne bi trebalo da ispustimo tu priliku za novo finale. Realno od svakog tima smo mozda po formi jaci, a i igracki i svakog mozemo pobijediti, bitan je samo pristup igraca.

Da se ne desi kao prosle godine da Mascherano 10 puta ne ide u blok Dybali i stoji 5 metara od njega i pusta mu da suta.
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 19 mar 2018, 19:49

Te dvije utakmice polufinala prije svega zavise od ove dvije protiv rome, tacnije po mom misljenju od prve na camp nou koja bi trebala biti presudna i u kojoj roma mora biti pregazena, ako u prvoj ne rijesimo li sve u prvoj i ako roma bude imala aktivan rezultat onda bi moglo biti belaja u rimu

U prvoj protiv rome mora se napasti ko sad protiv bilbao-a, odma u celo udarati, roma nije opasna s kontrama jer dzeko je spor, a krila peroti i under se mogu pripaziti, a opet vezni red rome naingolan,de rosi i strotman takodje nisu brzi, tako da mora se navaliti odmah i ne stajati dok se ne povede 2 0, onda smiriti igru i cekati kontru, uz jake napade mora ici i jak presing obavezno, samo uz takav maximalan pristup nece biti zime, demba i iniesta po stranama, mesi i suarez u sredini, raketa i buskec ko zadnji vezni, alba i roberto ofanzivni moraju biti dok se ne povede, ako buskeca ne bude onda nije los ni paulinjo

S jakim napadima i jakim presingom roma ce nastradati vec u prvom poluvremenu, samo nista da se ne taktizira i da se igra hrabro i odgovorno i to je to

O polufinalu cemo pricati kad romu prodjemo, kvalitetaa i raznovrsnosti imamo za klempu, no korak po korak
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 19 mar 2018, 20:34

Boga mi, vi slabo pratite Romu, pa im pridajete toliko značaja. Zar stvarno mislite da bi Roma mogla proći jednu Barcu i to se igra dvomeč..
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 19 mar 2018, 21:08

AlfredNobel je napisao/la:Boga mi, vi slabo pratite Romu, pa im pridajete toliko značaja. Zar stvarno mislite da bi Roma mogla proći jednu Barcu i to se igra dvomeč..
A sto ne bi mogla proci roma, nije to nivo barcelone, al ni je ni sprdnja neka, ako barca odigra ispod svog nivoa, a roma iznad svog nivoa, moze barca ispasti, a roma moze odigrati iznad svog nivoa ako im barca dozvoli jer njima je to utakmica zivota, nemaju imperativ i pritisak i mogu igrati opusteno al teren uzorati da prodju, imaju i odredjenog kvaliteta i sto ne bi mogli

Ako npr valverde krene bez dembe s bljutavom 4-4-2 formacijom, jos ne bude buskeca, mesi bude neraspolozen i eto ti belaja, roma ako osjeti da ima sanse oni ce zapeti

Zato treba od prve minute napasti, presing sloziti i ne dati im da disu prvih pola sata i tako im izbiti iz glave odmah pomisao da mogu proci, to zna i valverde i igraci i mislim da nece biti greske ni sa formacijom i zalaganjem, niko romu nece potcijeniti i zato i ne bi trebalo biti problema
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 19 mar 2018, 21:25

Romariooo je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Boga mi, vi slabo pratite Romu, pa im pridajete toliko značaja. Zar stvarno mislite da bi Roma mogla proći jednu Barcu i to se igra dvomeč..
A sto ne bi mogla proci roma, nije to nivo barcelone, al ni je ni sprdnja neka, ako barca odigra ispod svog nivoa, a roma iznad svog nivoa, moze barca ispasti, a roma moze odigrati iznad svog nivoa ako im barca dozvoli jer njima je to utakmica zivota, nemaju imperativ i pritisak i mogu igrati opusteno al teren uzorati da prodju, imaju i odredjenog kvaliteta i sto ne bi mogli

Ako npr valverde krene bez dembe s bljutavom 4-4-2 formacijom, jos ne bude buskeca, mesi bude neraspolozen i eto ti belaja, roma ako osjeti da ima sanse oni ce zapeti

Zato treba od prve minute napasti, presing sloziti i ne dati im da disu prvih pola sata i tako im izbiti iz glave odmah pomisao da mogu proci, to zna i valverde i igraci i mislim da nece biti greske ni sa formacijom i zalaganjem, niko romu nece potcijeniti i zato i ne bi trebalo biti problema
Ma nema šanse nikako, vjeruj, ali vidjećemo. Pa jedna Sevilla s Montellom na klupi je opasnija od njih. Samo kažem da se bezveze brinete, jer ja sam uvjeren da će popiti nekoliko komada odmah na Nou Campu.

Prije svega, imaju problema s igrom općenito. Nemaju ideje i strategije u igri. Odbrana im je mlitava, spora i sklona kiksevima. Vezni red je totalno slab i neproduktivan, a bez sredina terena i napad je odsječen. To si mogao vidjeti x puta ove sezone kod Rome, Džeko u više od pola mečeva odsječen i nema nikako lopti, sve što uradi je na individualni kvalitet. A zamisli još kad im Barca spuca presing i zatvori sve prilaze, pa oni ne bi mogli dati gola sedam dana. Također, drugo poluvrijeme im je vazda krizno, jer ne znaju igrati pod pritiskom. Jedina svjetla tačka uz Džeku i malog Undera je strašni Alison. Još jednom ponavljam, iskreno ne vidim načina na koji bi nas Roma mogla uzeti ili proći. Živi bili pa videli, što kaže Samardžić..
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Jeftha » 19 mar 2018, 21:30

Roma moze proci jedino ako Alisson bude branio ko Cech 2012., i pritom Messi pogodi jedno 7 stativa.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 19 mar 2018, 21:34

Romariooo je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Boga mi, vi slabo pratite Romu, pa im pridajete toliko značaja. Zar stvarno mislite da bi Roma mogla proći jednu Barcu i to se igra dvomeč..
A sto ne bi mogla proci roma, nije to nivo barcelone, al ni je ni sprdnja neka, ako barca odigra ispod svog nivoa, a roma iznad svog nivoa, moze barca ispasti, a roma moze odigrati iznad svog nivoa ako im barca dozvoli jer njima je to utakmica zivota, nemaju imperativ i pritisak i mogu igrati opusteno al teren uzorati da prodju, imaju i odredjenog kvaliteta i sto ne bi mogli

Ako npr valverde krene bez dembe s bljutavom 4-4-2 formacijom, jos ne bude buskeca, mesi bude neraspolozen i eto ti belaja, roma ako osjeti da ima sanse oni ce zapeti

Zato treba od prve minute napasti, presing sloziti i ne dati im da disu prvih pola sata i tako im izbiti iz glave odmah pomisao da mogu proci, to zna i valverde i igraci i mislim da nece biti greske ni sa formacijom i zalaganjem, niko romu nece potcijeniti i zato i ne bi trebalo biti problema
Haj ba ne valjaj vise gluposti.
Smori i sa Dembeleom i sa 442 i sa 433.
Eto, proci ce ili ispati u zavisnosti da li ce igrati igrac koji nikakav uticaj znacajan nije imao u sezoni do sada.
Stid me citati ovakve gluposti.
Jesi ikad vidio uzivo loptu?

Barcelona ova prolazi da Messi ne igra, a ne Dembele ili bilo ko drugi.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.