FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,Donnie Darko

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 11 feb 2019, 10:10

:j3bem li vam majku nesposobnu:

slika
“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

LittleCule
Kontakt:

PostPostao/la LittleCule » 11 feb 2019, 10:54

Ne znam šta se očekivalo drugo kad je krenuo od prve sa veznim redom Busquets - Rakitić - Vidal ili takozvana samoubojstvo taktika.

Nema sporijeg veznog reda nego Barcin kad ovaj trojac istrci na teren, samo još jedan u nizu dokaza da Valverde pod milim Bogom nema pojma šta još uvijek radi na klupi Barcelone, ako ima pravde nećemo osvojit ni jedan trofej ove sezone jer ne zaslužujemo, ovakvim pristupima utakmicama i nastupima mi ne zaslužujemo kup Katalonije, kamol nešto više od toga.

Da oće Real uzet tripletu što u ovom trenutku i nije toliko nemoguće, pa da svi kolektivno izvrše tamo harakiri!!!

VALVERDE AND BARTOMEU OUT!!!
Mes Que Un Club ● Visça Barça ● Visça Catalunya

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 11 feb 2019, 11:31

Onaj faul Busquetsa nad Inakijem kod kornera tamo je dokaz da on više nije isti igrač.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 11 feb 2019, 11:59

Svabe pisu da je Jović dao potvrdan odgovor Barci, ostaje da se klubovi dogovore...

https://www.transfermarkt.de/-bdquo-faz ... ews/329690
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

mesqueunclub2019
Kontakt:

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 11 feb 2019, 12:19

očigledno da ovdje ima dosta ljudi koji nisu navijači Barcelone al su se zamaskirali,vole svu ovu mržnju koja se prosipa prema upravi, treneru i igračima i plivaju na tome.

Doći će vrijeme kad će neki pisati o Messiju isto ono što pišu sada o Suarezu, Buskecu, Rakitiću...a onda neka vam je na čast.

LittleCule
Kontakt:

PostPostao/la LittleCule » 11 feb 2019, 12:50

Ne znam što bi trebali, hvalit ovaj rad trenera? Dat mu ključeve grada, statuu mu izgradit ispred Camp Nou jer je tobože mnogo zadužio Barcelonu svojim vodstvom dosadašnjim...

Valverde je ograničen trener i to bolesno ograničen, uvijek ista postava, uvijek iste zamjene, uvijek ista igra, bolno za gledati, antinogomet u punom smislu te riječi, ograničava igrače što je najgore, 90% igrača ove ekipe može znatno bolje da ih vodi neko kvalitetniji. Svaka čast Valverdeu na uspjesima s Athleticom, Olympiacosom i slicnima, no to je njegov doseg, on nije trener za Barcelonu i točka, nema daljnje rasprave na tu temu.

Sezonu i po gledamo isti nogomet, iste greške, iste promašaje trenerske...

Ne znam jel vama dodje da se zapitate da nagradu za igrača utakmice dobije golman, to je pohvalno za golmana doduše, ali potpuni argument da smo potpuno nadigrani, katastrofalno odigrali i da je Bilbao bio daleko bliže pobjedi od Barcelone. Ovo slično se dešavalo Mourinhu u Unitedu gdje je nebrojen broj puta De Gea bio igrač utakmice jer su svaku utakmicu bili nadigrani, a spašavao ih je De Gea svojim obranama, ono što već sezonu i pol pod Valverdeom radi Ter Stegen. Mi po utakmici posljednjih sezona dajemo protivniku 4-5 što izglednih, što poluprilika za gol koje oni na našu sreću ne iskorištavaju u tolikoj mjeri kojoj bi trebali.

Ako se vama ovakav nogomet sviđa, ako vi želite ovo gledati još godinu i po dana, ako vi stvarno mislite da je ovo Barcelona kakva bi trebala biti, definitivno imamo ogromna razilaženja u vidu Barcelone i kakva bi ona trebala biti.

jopaa7
Kontakt:

PostPostao/la jopaa7 » 11 feb 2019, 13:29

Sve se vise pise o Jovicu :mrgreen:

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 11 feb 2019, 13:32

Jovic :urnebes:

Nije dzaba ovaj klub propao, cim se ovakvi polovnjaci dovode u vezu sa Barcelonom. Sto je najgore i da dodje ima 7 igraca gorih od njega koji vec igraju.
MES QUE UN CLUB!
Samuel Eto'o : "Madridski gadovi, pozdravite prvake!"
Luis Suarez = Bahrudin Atajić

mesqueunclub2019
Kontakt:

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 11 feb 2019, 13:49

LittleCule WroteColonNe znam što bi trebali, hvalit ovaj rad trenera? Dat mu ključeve grada, statuu mu izgradit ispred Camp Nou jer je tobože mnogo zadužio Barcelonu svojim vodstvom dosadašnjim...

Valverde je ograničen trener i to bolesno ograničen, uvijek ista postava, uvijek iste zamjene, uvijek ista igra, bolno za gledati, antinogomet u punom smislu te riječi, ograničava igrače što je najgore, 90% igrača ove ekipe može znatno bolje da ih vodi neko kvalitetniji. Svaka čast Valverdeu na uspjesima s Athleticom, Olympiacosom i slicnima, no to je njegov doseg, on nije trener za Barcelonu i točka, nema daljnje rasprave na tu temu.

Sezonu i po gledamo isti nogomet, iste greške, iste promašaje trenerske...

Ne znam jel vama dodje da se zapitate da nagradu za igrača utakmice dobije golman, to je pohvalno za golmana doduše, ali potpuni argument da smo potpuno nadigrani, katastrofalno odigrali i da je Bilbao bio daleko bliže pobjedi od Barcelone. Ovo slično se dešavalo Mourinhu u Unitedu gdje je nebrojen broj puta De Gea bio igrač utakmice jer su svaku utakmicu bili nadigrani, a spašavao ih je De Gea svojim obranama, ono što već sezonu i pol pod Valverdeom radi Ter Stegen. Mi po utakmici posljednjih sezona dajemo protivniku 4-5 što izglednih, što poluprilika za gol koje oni na našu sreću ne iskorištavaju u tolikoj mjeri kojoj bi trebali.

Ako se vama ovakav nogomet sviđa, ako vi želite ovo gledati još godinu i po dana, ako vi stvarno mislite da je ovo Barcelona kakva bi trebala biti, definitivno imamo ogromna razilaženja u vidu Barcelone i kakva bi ona trebala biti.

za pocetak bilo kakve ozbiljnije rasprave je neophodno da neko ne laže, ne izmišlja i povrh svega ne ocekuje da ce mu to neko prihvatiti ko argument.

Barcelona Sevilla 6 - 1
sasvim dovoljan argument da se dokazu tvoje laži.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 11 feb 2019, 13:50

Jesi dosadan lik
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

LittleCule
Kontakt:

PostPostao/la LittleCule » 11 feb 2019, 13:58

mesqueunclub2019 WroteColonza pocetak bilo kakve ozbiljnije rasprave je neophodno da neko ne laže, ne izmišlja i povrh svega ne ocekuje da ce mu to neko prihvatiti ko argument.

Barcelona Sevilla 6 - 1
sasvim dovoljan argument da se dokazu tvoje laži.

Utakmica ili dvije u sezoni nisu dovoljan uzorak da ti možeš dokazati da on može gajiti takavu igru, uzorak od 30 utakmica s druge strane koji argumentira moje gore navedene stavke je itekekao dovoljan argument.

Tako da ti tvoj argument pada u vodu.

StrikeWarzone
Kontakt:

PostPostao/la StrikeWarzone » 11 feb 2019, 14:22

Prije par godina si doveo najbolju devetku na svijetu, sad se ganja Jović.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 11 feb 2019, 14:29

Istina je i da na trzistu nemas neke top klasne devetke koja garantuje 30+ golova po sezoni.

Mi ako nadjemo napadaca koji ce u 5 godina imati i POLA brojkih kakve ima Suarez, NA KONJU SMO!

Imao si boljeg igraca od Jovica u klubu prije 2 godine, to je bio Paco. To sve govori.
Zadnja izmjena: leorey, dana/u 11 feb 2019, 14:30, ukupno mijenjano 1 put.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 11 feb 2019, 14:29

A vi inace znate kakav ce momak biti pa odmah pljujete.Uostalom koga dovesti, svi bi mi voljeli Kanea npr ali to je nemoguca misija.Ganjace nekog mladog i nadati se da ce ispuniti ocekivanja.

MrHc
Kontakt:

PostPostao/la MrHc » 11 feb 2019, 14:50

Blejzer10 WroteColonPreviše podcjenjuješ trenerski posao. Tj. zapravo tvojim rječima, na klupi sjede motivatori, ne treneri. Formacije, sastav, sistem igre, tempo, uigrane akcije, prekidi, kreiranje napada i postavljanje odbrane po tebi rade igrači inertno, nezavisno od trenera. Onda te pitam, što se toliki klubovi muče, plaćaju milione nekim tamo motivatorima? Što se bore oko trenera i što su treneri ti koji većinom stradaju? Kako isti igrači i timovi pod dva trenera izgledaju kao nebo i zemlja? Sve ti je odgovor motivacija i bolik.urac?

I čak i ako zažmiriš na sve to iznad, frapantno mi je da ne primjetiš trenerovu 'olovku' dok gledaš fudbal. Krenut ću od primjera:
Realova pas igra pod Lopeteguiem, insistiranje na timskoj igri naspram Zidaneovog sistema centaršuteva i maksimalnim korištenjem individualnosti igrača koje posjeduje.
Mourinhova prilagodba Reala između sezone 5-0 i titule od 100 bodova gdje je batalio dominaciju na terenu radi najubojitije i najbrže tranzicije lopte u zadnjih sigurno 20-tak godina.

Chelsea pod Mourinhom, Konteom a sada i Sarrijem. Tri različite ekipe.

Guardiola. Ako njegov pečat ne vidiš, evo ne znam.

I na kraju Barca. Nakon Guardiole, najdistinktivniji stil si imao kod Enriquea, pogotovo prvu sezonu. Preskakanje veznog reda i slanje lopte trojcu koji koristi činjenicu da preskakanjem veznog reda Barce se izbaci i protivnički vezni red čime ostaje deadly trozubac na četvoricu što je itekako dobra situacija. Korištenje bekova, prebacivanje zadnje linije što je pokupio od Guardiole samo umjesto Alvesa, sada je Neymar bio taj koji utrčava. I na kraju jako bitno, insistiranje da Messi igra desno krilo, i izbjegavanje njegove all round pozicije koju igra trenutno

Znaci gledajuci tako Solsker je bolji menadzer od Murinja ? Jer evo ovaj je bio 8 - 10 sa Mancom a ovaj ih vodi do LP ? Igraci nemaju veze sa tim ? Jedno pitanje, jesi se bavio fudbalom ?

Sta ti mozes uigrati ako onome sto centrira lopta ne ode na zeljeno mjesto ? Ako odbrambeni igrac skoci vise od tebe ? Ako golman izleti izboksuje loptu ? Iako se nisam bavio profesionalno fudbalom al' ono iz omladinskih dana .... Ako ja hocu da predriblam igraca ili da osutam ma 100000 trenera moze stojati kraj aut linije ja cu uradit ono sto sam zamislio.

Naravno da moze trener vrsiti analize i korekcije davati PRIJEDLOGE ali nazalost u Barceloni je to nemoguce. Zasto ? Pa evo covjek je prebacio na 4-4-2 htjeli ga razapet. Ne znam jel' on ili neko drugi pobjedio utakmicu a imao manji posjed od protvnika htjeli ga razapet. Izvede Mesija iz igre hoce ga razapet. Izvede Suareza iz igre hoce ga Mesi razapet. Ne stavi u jednoj utakmici Coutinha menadzer porucuje po medijima da je nezadovoljan igrac. Na kraju krajeva zamisli ti trener dolazis iz jeb.enog Bilbaoa i ulazis u svlacionicu nemas pojma sta znaci finale LP i ti trebas reci ili natjerati Mesija da potrci ? Izmjeniti Suareza koji mu je guzni jaran i jucer imao cca 20 izgubljenih lopti ( glavna je ona kad je nabi tamo gdje je Alba kao trebao biti a nigdje nikoga haha ). O tome ja prijatelju govorim da je Zidan mogao "vladati" svlacionicom jer je bio jeb.eni ZIDAN i bas zato sam i rekao da Barci treba Xavi ili Guardiola neko tog profila sve mimo toga NIKAKAV napredak nece donjeti.

Pa evo na kraju krajeva sta se desava tom Morinju i njegovom pecatu ? Noga ? Guardila kad je vidio gdje svari vode i da igraci postaju veci od kluba sam se noge ufatio. Zidan kada je skontao gdje vodi sve sa Realom isto se sam noge ufatio na vrhuncu.

I jos nesto da Ramo ne skoci protiv Atletica u 156 minuti Zidan bi bio trener koji je neuspjesno vodio Real jednu sezonu. Igracka legenda i los trener. Ali jedan skok nekad mnogo promjeni. Da ne odsudi Overbo kako je odsudio sumnjam da bi pricali o tripletama, zar ne ? Da Realu ne priznase go iz ofsajda protiv Bajerna sumnjam da bi imali te 3 uzastopne LP ili sta ja znam. Mnogo faktora utice na rezultat a ako cemo realno i po redu za sve su krivi/zasluzni :

1. Igrac
2. Uprava
3. Trener
4. Sudije i ostali faktori
5. Navijaci

I nemoj da se vracamo na ovu temu ziv bio moje misljnje neces promjeniti. Kazem ti bicu presretan kad Valverde ode zato sto je zapostavio momke i zbog bezmudosti a da je jedini krivac NIJE 100000 % vise su krivi ovi lihvari od igraca.

Sportski pozdrav
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Chandrian
Kontakt:

PostPostao/la Chandrian » 11 feb 2019, 14:54

Navijač sam reala. Ali ovi potezi barselone su jako pametni i potezi za budućnost. Doveli su Dembelea, Malkoma, Jonga, sad će i Jovića. Sve super talenti koji su se već pokazali na nekom srednjem nivou i koji mogu mnogo da napreduju. Bolje dovesti Jovića sam za manje pare nego čekati da postane elitni napadač pa da ga plaćaš mnogo mnogo više.
Ja mislim da Jović još nije spreman za Barselonu, ali vidjećemo. Kao Srbinu bilo bi mi drago da ode u neki malo bolji klub od trenutnog da još malo napreduje pa da za 2 godine pređe u neki top klub. Ovako mislim da mu je još rano. Ali opet ko zna. Možda je ovo odličan potez za obje strane. Pod uslovom da sve ovo nije novinarska patka.

mesqueunclub2019
Kontakt:

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 11 feb 2019, 15:26

Samo jedno pitanje za vas koji sve napadate: kako bi da li bo uopce Guardiola sa svojim pristupom mogao voditi ovu Barcelonu u kojoj Messi trci 6 kilometara? Prije svega se pitanje odnosi na presing koji forsira Guardiola, ali i konstantnu izmjenu pozicija igraca?

samo bez spinova tipa: ti krivis Messija, on na cupq, bez njega bi bili valjadolid i tako tih supljih odgovora

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 11 feb 2019, 15:30

Ćao evander
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Blejzer10
Kontakt:

PostPostao/la Blejzer10 » 11 feb 2019, 15:33

MrHc WroteColonSportski pozdrav

Pa manje više si se složio sa mnom. Ti pričaš o uspjehu. Implementacija i uspješnost je druga totalno priča, valjda se to podrazumijeva. Betis je na Nou Campu odigrao strašnu tekmu taktički i dobio 3-4. Ali u 90% slučajeva će bez obzira na to izgubiti jer ima lošije igrače. I ti primjeri s Ramosovim golom isto. To se sve podrazumijeva, i to je viša sila, fudbal. Karius i povreda Salaha. Ali neće zbog tih stvari treneri prestati razmišljati o svemu što sam nabrojao, i pokušavati kontrolisati tu situaciju koliko god ona nekontrolisana bila.

Pa Mourinho je otpušten baš zato što nije želio odustati od svoje trenerske vizije. Vizija koja je prolazila u manjim klubovima bez superstara prije 10 godina. I sve dok bude vodio velike klubove na toj viziji će udarati u iste zidove, i džaba će mu biti raniji trofeji kad danas neće davati rezultate.
I dječije ti je poređenje njega i Solskjaera. Porediš karijeru i momentum.

miki_92 WroteColonocekivao sam barem -20 :rol:

slika

Čitao sam malo komentare. Stvarno ima gorih zaluđenika tamo nego ovdje :mrgreen:

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 11 feb 2019, 15:39

Jovic top igrac.Ultra kompletan fudbaler , bit ce vrhunski u Barci .Siguran sam.
Ovi pljuvaci i nemacipojma neka nastave u istom ritmu.

Ovo je izvrstan potez uprave.Dovodi se wonderkid koji je oformljen igrac i momak koji nacinom igre idealno pase ofanzivnom stilu igre.
Kako god bilo , veliki upgrade u odnosu na Suareza koji je izlapio 2017 godine.

Barto i ekipa rade izvrstan posao sto se transfera tice ,samo jos da odyebu olupinu Valverdea i Suareza , bilo bi izvrsno.

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.