FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Mokes
Postovi: 14894
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 18 feb 2019, 18:05

Lillard je napisao/la:Šta kaže, nije do trenera, a sami velikani otkad je Guardiola otišao, Tata Martino, Lucho i Valverde. :lol: :lol:
Lucho kao slab trener s Barcom osvojio tripletu, isto što i Guardiola. Pep bio duže 1 sezonu i osvojio ligu i LŠ više. Obojica u prvoj sezoni uzeli tripletu. Ali da, u pravu si, do trenera je :wave:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 18 feb 2019, 18:12

Mokes je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Šta kaže, nije do trenera, a sami velikani otkad je Guardiola otišao, Tata Martino, Lucho i Valverde. :lol: :lol:
Lucho kao slab trener s Barcom osvojio tripletu, isto što i Guardiola. Pep bio duže 1 sezonu i osvojio ligu i LŠ više. Obojica u prvoj sezoni uzeli tripletu. Ali da, u pravu si, do trenera je :wave:
Okej, Lucho je razina Guardiole.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 18 feb 2019, 19:04

Lucho nije razina Guardiole naravno, ali je ucinio ono sto je i bilo ispravno. Preskakati slabiju sredinu i dati loptu napadacima, Suareza je dobio tada, koji je bio dio slagalice koja je falila.

Jer MSN> 4 a nerijetko i 5 igraca. Da mi je vidjet Mrava da sad izadje na PSG sa 3-3-4 formacijom. To su muda, to je ludost.
27.10.2020

Avatar
mesqueunclub2019
Postovi: 89
Pridružen/a: 18 jan 2019, 11:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la mesqueunclub2019 » 18 feb 2019, 19:16

vama je LŠ jedini kriterij kvalitete trenera izgleda. Jel shvatate da je po tom kriteriju Guardiola loš trener

Avatar
AtlaZ
Postovi: 926
Pridružen/a: 31 jan 2019, 14:21
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AtlaZ » 18 feb 2019, 19:31

Derdiyok je napisao/la:Sad strepimo i na Nou Campu. :bow:

Iz Lyona rekli da je Abidal kontaktirao u vezi jednog igraca, ali da to nije Mendy. :think:
Aouar ili Ndombele.

Avatar
LEO10
Postovi: 1290
Pridružen/a: 03 dec 2013, 19:13
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la LEO10 » 18 feb 2019, 19:34

Guardiola ne da je los, nego je katastrofalan u LS. Sa onakvom ekipom apsolutno se moralo uzeti vise...jos kad znamo kako smo Chelsea prosli za jednu titulu.

Ni meni ne pase ovaj bezmudan, ali ja vjerujem da igraci nose vecinu krivnje...jer ne vjerujem da je Mrav protiv Seville rekao idemo ih razbiti i poslusali, a protiv Rome ajmo hodati po Rimu.

Rodju
Postovi: 1075
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 18 feb 2019, 20:22

mesqueunclub2019,
uzalud se trudiš. Ja sam prihvatio činjenicu da mlađe generacije očito prihvataju samo ono što diktiraju dobro plaćene marketinške agencije, dakle potpunu komercijalizaciju svega i upravljanje događanjima. To donosi novce klubovima, o tom se piše, a konzumenti to "gutaju". Drvetom se prikrije šuma, džaba svi argumenti. Nije tu problem čak ni u Barceloni. Mnogi ne razumiju špansku istoriju, a odatle sve potiče. Mnogi ne razumiju odnos Madrid-Barcelona, kako politički, kulturni, svjetonazorni, tradicionalni, tako i sportski, naročito u današnje vrijeme, kad je onima koji imaju novce potrebna i svaka druga moć, pogotovu ona koja upravlja ljudskim karakterima. Sad nekima pisati o činjenici da je frankistička vlast promijenila zakon kako bi spriječila transfer Di Stefana u Barcelonu je uzaludno. Reći ma šta me briga šta je bilo prije 70 godina. Pisati im o tome, da je mentalni sklop današnjih vladara kluba iz Madrida jednak onom od prije 60 i više godina, hmmmm,....... gubitak vremena. Jednostavno neće neki niti razmišljati o tom. Mnogi ne shvataju kakva je panika zavladala Madridom 2015-e, kad Barca osvaja opet tripletu, kad najbolja generacija jednostavno melje sve pred sobom. Ne shvataju šta je sve upregnuto u mašineriju, kako bi se skrenula pažnja sa Barcelone, koja su sredstva uložena da se javnost ubijedi kako je Copa del Rei osvojena pod Mourinhom vrijednija od svih Barceloninih titula od 2009-2012, kako je osvojena LŠ 2014 "jača" od dvije Barcine 2009 i 2011. Mašinerija sudskih lopovluka u razdoblju 2016-2018 u LP se uvijek zaboravi, o tom niko više ne piše, piše se samo "uspjesima bijelog baleta", a neko misli da se stvari i dalje događaju slučajno. U međuvremenu se Barcina dominacija kod kuće nastavlja, Messi-jeva generacija vlada iberijskim poluotokom, ali ne, to nije ništa vrijedno. Vrijedno je samo takmičenje sa maksimalno 13 utakmica u kojima ti titulu može donijeti, ne najveći broj bodova, ne dvokružni sistem takmičenja u kojem igraš sa svim mogućim protivnicima, nego ti pehar može donijeti gol više u gostima, lagan žrijeb, pogrešna sudačka odluka, sviran ili nesviran offside, bestidan sudija, itd....i što je najgore taj "mamac" progutaju i navijači Barcelone mlađe generacije.
Pišu se zahvale Gironi, ni krivoj ni dužnoj, valjda ta mala ekipa ne bi smjela niti pomisliti "otresti" velikana. Pišu se komentari u stilu "ma j.b.š špansku ligu, na.i.em na onu stvar španjolski kup, ma ko da je to nešto", normalna je kao stvar da Barca "odvali" sve druge sa min 5 razlike, stvori još najmanje toliko čistih prilika, a pritom granitnom odbranom ne dozvoli suparniku niti prići vlastitom golu. Svaka utakmica mora biti protkana lepršavom igrom, petama, virtuoznim dodavanjima, itd.............., da i ja to volim, ali treba shvatiti da i protivnik igra nogomet, ima odlične igrače, studiozne trenere, skauting ekipu, izbrušenu taktiku, ogromne uložene novce, odlične igrače, razrađen plan igre, pročitane sve mane najboljih Barcinih pojedinaca, neki čak ne dozvoljavaju igraču niti da ostari, da je sporiji, da je pročitan, da treneri noćima smišljaju taktike samo kako da njega zaustave, ne, to mnogi ovdje ne prihvataju, španska liga se nipodaštava, priča se o samo jednoj jakoj ekipi pored Barcelone, a španske ekipe dominiraju europskim takmičenjima, pa jedan Villareal (zona ispadanja) igra bez problema u LE, Atletico i Sevilla osvajaju to isto takmičenje godinama. Sve to nije dovoljno, ne La Liga je tamo neko lijevo nevažno takmičenje.
Čitao sam već dugo ovaj forum, prevashodno što saznam novosti iz omiljenog mi kluba i tu odajem priznanje mlađima od mene, oni se "vrte" po internetu, odmah objavljuju novosti, OK, vjerovatno imaju i više vremena, ali sam isto tako mnogo vremena otezao sa prvim javljanjem, jer sam vidio, da tu u stvari nikoga ništa ne zanima osim promocije vlastitog mišljenja i dokazivanja tipa "bio sam u pravu..." Žao mi je da sam se uključio u raspravu. Bolje sam se osjećao kao puki čitatelj. Mislim, kad sam neki dan pročitao post jednoga, da ga prafraziram - ko je sad ovaj, juče se uključio i sad nešto pametuje, onaj drugi aludira na geografsko porijeklo, ukratko, nikakvog poštovanja do sagovornika.
Ovo je moj zadnji napisan komentar, a čitatelj ostajem do daljnjega.

Avatar
EnricoDandolo
Postovi: 147
Pridružen/a: 31 dec 2018, 00:19
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la EnricoDandolo » 18 feb 2019, 20:40

Post godine. :salut:

A tek smo zašli u 2019.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 18 feb 2019, 21:08

Svaka čast ko ove rmb isprdke loži da su dobri trolovi :yawn:

Avatar
mesqueunclub2019
Postovi: 89
Pridružen/a: 18 jan 2019, 11:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la mesqueunclub2019 » 18 feb 2019, 21:33

Rodju je napisao/la:mesqueunclub2019,
uzalud se trudiš. Ja sam prihvatio činjenicu da mlađe generacije očito prihvataju samo ono što diktiraju dobro plaćene marketinške agencije, dakle potpunu komercijalizaciju svega i upravljanje događanjima. To donosi novce klubovima, o tom se piše, a konzumenti to "gutaju". Drvetom se prikrije šuma, džaba svi argumenti. Nije tu problem čak ni u Barceloni. Mnogi ne razumiju špansku istoriju, a odatle sve potiče. Mnogi ne razumiju odnos Madrid-Barcelona, kako politički, kulturni, svjetonazorni, tradicionalni, tako i sportski, naročito u današnje vrijeme, kad je onima koji imaju novce potrebna i svaka druga moć, pogotovu ona koja upravlja ljudskim karakterima. Sad nekima pisati o činjenici da je frankistička vlast promijenila zakon kako bi spriječila transfer Di Stefana u Barcelonu je uzaludno. Reći ma šta me briga šta je bilo prije 70 godina. Pisati im o tome, da je mentalni sklop današnjih vladara kluba iz Madrida jednak onom od prije 60 i više godina, hmmmm,....... gubitak vremena. Jednostavno neće neki niti razmišljati o tom. Mnogi ne shvataju kakva je panika zavladala Madridom 2015-e, kad Barca osvaja opet tripletu, kad najbolja generacija jednostavno melje sve pred sobom. Ne shvataju šta je sve upregnuto u mašineriju, kako bi se skrenula pažnja sa Barcelone, koja su sredstva uložena da se javnost ubijedi kako je Copa del Rei osvojena pod Mourinhom vrijednija od svih Barceloninih titula od 2009-2012, kako je osvojena LŠ 2014 "jača" od dvije Barcine 2009 i 2011. Mašinerija sudskih lopovluka u razdoblju 2016-2018 u LP se uvijek zaboravi, o tom niko više ne piše, piše se samo "uspjesima bijelog baleta", a neko misli da se stvari i dalje događaju slučajno. U međuvremenu se Barcina dominacija kod kuće nastavlja, Messi-jeva generacija vlada iberijskim poluotokom, ali ne, to nije ništa vrijedno. Vrijedno je samo takmičenje sa maksimalno 13 utakmica u kojima ti titulu može donijeti, ne najveći broj bodova, ne dvokružni sistem takmičenja u kojem igraš sa svim mogućim protivnicima, nego ti pehar može donijeti gol više u gostima, lagan žrijeb, pogrešna sudačka odluka, sviran ili nesviran offside, bestidan sudija, itd....i što je najgore taj "mamac" progutaju i navijači Barcelone mlađe generacije.
Pišu se zahvale Gironi, ni krivoj ni dužnoj, valjda ta mala ekipa ne bi smjela niti pomisliti "otresti" velikana. Pišu se komentari u stilu "ma j.b.š špansku ligu, na.i.em na onu stvar španjolski kup, ma ko da je to nešto", normalna je kao stvar da Barca "odvali" sve druge sa min 5 razlike, stvori još najmanje toliko čistih prilika, a pritom granitnom odbranom ne dozvoli suparniku niti prići vlastitom golu. Svaka utakmica mora biti protkana lepršavom igrom, petama, virtuoznim dodavanjima, itd.............., da i ja to volim, ali treba shvatiti da i protivnik igra nogomet, ima odlične igrače, studiozne trenere, skauting ekipu, izbrušenu taktiku, ogromne uložene novce, odlične igrače, razrađen plan igre, pročitane sve mane najboljih Barcinih pojedinaca, neki čak ne dozvoljavaju igraču niti da ostari, da je sporiji, da je pročitan, da treneri noćima smišljaju taktike samo kako da njega zaustave, ne, to mnogi ovdje ne prihvataju, španska liga se nipodaštava, priča se o samo jednoj jakoj ekipi pored Barcelone, a španske ekipe dominiraju europskim takmičenjima, pa jedan Villareal (zona ispadanja) igra bez problema u LE, Atletico i Sevilla osvajaju to isto takmičenje godinama. Sve to nije dovoljno, ne La Liga je tamo neko lijevo nevažno takmičenje.
Čitao sam već dugo ovaj forum, prevashodno što saznam novosti iz omiljenog mi kluba i tu odajem priznanje mlađima od mene, oni se "vrte" po internetu, odmah objavljuju novosti, OK, vjerovatno imaju i više vremena, ali sam isto tako mnogo vremena otezao sa prvim javljanjem, jer sam vidio, da tu u stvari nikoga ništa ne zanima osim promocije vlastitog mišljenja i dokazivanja tipa "bio sam u pravu..." Žao mi je da sam se uključio u raspravu. Bolje sam se osjećao kao puki čitatelj. Mislim, kad sam neki dan pročitao post jednoga, da ga prafraziram - ko je sad ovaj, juče se uključio i sad nešto pametuje, onaj drugi aludira na geografsko porijeklo, ukratko, nikakvog poštovanja do sagovornika.
Ovo je moj zadnji napisan komentar, a čitatelj ostajem do daljnjega.
vrhunski komentar, svaka cast, slazem se u potpunosti osim sa jednom manje bitnom stvari - nisu u Madridu promjenili zakon da bi SPRIJECILA transfer Di Stefana vec da bi mu suspendirali transfer u Barcu jer je Di Stefano vec potpisao i prosao ljetne pripreme sa Barcom a onda su donijeli skandaloznu odluku da igrac igra jesnu sezonu sa Realom a jednu sa Barcom sto je bio cin ponizavanja Barce, sto naravno i ispravno nisu prihvatili.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 18 feb 2019, 22:00

Da li prate kurcine iz uprave velikog Williana? Treba poslati novu ponudu, 70ak miliona i Malcoma.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 19 feb 2019, 01:40

Hoćemo li redom?
Rodju je napisao/la:Ja sam prihvatio činjenicu da mlađe generacije očito prihvataju samo ono što diktiraju dobro plaćene marketinške agencije, dakle potpunu komercijalizaciju svega i upravljanje događanjima. To donosi novce klubovima, o tom se piše, a konzumenti to "gutaju". Drvetom se prikrije šuma, džaba svi argumenti. Nije tu problem čak ni u Barceloni. Mnogi ne razumiju špansku istoriju, a odatle sve potiče. Mnogi ne razumiju odnos Madrid-Barcelona, kako politički, kulturni, svjetonazorni, tradicionalni, tako i sportski, naročito u današnje vrijeme, kad je onima koji imaju novce potrebna i svaka druga moć, pogotovu ona koja upravlja ljudskim karakterima. Sad nekima pisati o činjenici da je frankistička vlast promijenila zakon kako bi spriječila transfer Di Stefana u Barcelonu je uzaludno. Reći ma šta me briga šta je bilo prije 70 godina. Pisati im o tome, da je mentalni sklop današnjih vladara kluba iz Madrida jednak onom od prije 60 i više godina, hmmmm,....... gubitak vremena. Jednostavno neće neki niti razmišljati o tom.
Barcelona je na dan referenduma, dok joj tuku građane i dok se lomi historija katalonije, odlučila da igra utakmicu, da joj ne bi oduzeli bodove. Klub koji je kroz historiju bio simbol otpora i simbol Katalonije je tog dana potvrdio tu izdaju. To nema veze ni sa mnom, ni s forumašima ovog pdfa, niti navijačima konzumentima. Ljudi koji se pitaju u vezi kluba su odlučili prekinuti tradiciju i krenuti novim putem (slagali se ja i ti s tim ili ne, bio to pravi put ili ne). Prvo su prekinuli tradiciju nesponzorstva na dresovima. Prvo hinjski lafo UNICEF-a dvije sezone, da omekša ljude, pa onda drito u lovu na arape. Sa Ibrahimovićevim transferom su odbacili raniji model politike kluba i prihvatili Realov. Gledajući trenutne politike, više Real liči na Barcu a Barca na Real.
Barca odavno nije klub koji je bila. Mes que un club trenutno tu stoji reda radi, nema značenja iza toga osim kod navijača koji se busaju u prsa ne shvatajući prazninu mota. Na tribinama su godinama kinezi i turisti, lokalcima je preskupo dolaziti. Nakon referenduma gledamo poluprazne tribine ,posjeta nikad očajnija. Atmosferu na stadionu mi je smiješno i spominjati. Bartomeu vođa pokreta da se utakmice Španije igraju u Americi, forsira Američke turneje i prijateljske utakmice sa Realom. I onda te ja pitam, O čemu pričaš ti čovječe dragi kad vežeš tu historiju sa trenutnim klasikom? Jel mi živimo u istom svijetu? Igrači se na whatsappu dopisuju međusobno prije i poslije klasika, i jedni i drugi primaju milione i završavaju na suđenjima zbog utaje poreza. Znaju o fašizmu i antifašizmu koliko i prosječan glasač SDA.(sorry messilla :kafa: ) Trenutno je razlika između igrača dva kluba gotovo nepostojeća, a ti pričaš o Francu, i nekoj historiji, i vežeš sve to za današnjicu.
Rodju je napisao/la: Mnogi ne shvataju kakva je panika zavladala Madridom 2015-e, kad Barca osvaja opet tripletu, kad najbolja generacija jednostavno melje sve pred sobom. Ne shvataju šta je sve upregnuto u mašineriju, kako bi se skrenula pažnja sa Barcelone, koja su sredstva uložena da se javnost ubijedi kako je Copa del Rei osvojena pod Mourinhom vrijednija od svih Barceloninih titula od 2009-2012, kako je osvojena LŠ 2014 "jača" od dvije Barcine 2009 i 2011. Mašinerija sudskih lopovluka u razdoblju 2016-2018 u LP se uvijek zaboravi, o tom niko više ne piše, piše se samo "uspjesima bijelog baleta", a neko misli da se stvari i dalje događaju slučajno.
Ako si stvarno čitao ovaj pdf dugo, kao što kažeš, mogao si primjetiti koliko smo se sprdali na račun te Mourinhove titule u kupu kralja, koliko smo pišali argumentima po madridistima kojima odjednom nije bitna liga, i izvlačili ranije njihove postove koji ih pobijaju. Većina nas ovdje ne bi bila zadovoljna Realovom politikom žrtvovanja lige i igranja za ku.rac čitavu sezonu i osvajanja lige prvaka. Ali kad ti najveći rival u 5 godina osvoji 4 puta ligu prvaka, dok ti iz godine u godinu trošiš snagu na kup koji JESTE mnogo bezvrijedniji od lige prvaka, dok u ligi prvaka igraš kao zadnja smlata, onda ne znam što je toliko čudno žaliti se. Još uz to redovno izmišljaju radove na Bernabeu da ne možemo tamo podići taj pehar. Da je bar to, pa rekao bih, okej, na njihovom stadionu im dižemo pehar kralja kojeg ne priznajemo i kojem zviždimo. Ali nije baš tako zar ne?
Za 20 godina će se ljudi pitati kako je Real osvojio 4/5 titula a bio tako inferioran u domaćem prvenstvu. To je istina. Ali će se isto pitati kako Barca s najboljim igračem svih vremena nije osvojila više u Evropi, i što je ispadala u kvoteru godinama zaredom, i zašto je trpana po 3, 4-0.
O mašineriji sudijskih lopovluka ne bih. Ista priča se vrti i za Barcine titule 2009 / 2011. To je mentalitet za sebe. Dok je svijeta, ograničeni ljudi će nalaziti način da opravdaju sebe i svoje a da izmisle nemoguće priče za one druge. Nisu tijela nego su lutke. Samo prenesi to na sport. Na kraju krajeva, zadnja ispadanja u ligi prvaka nisu ni najmanje bila vezana za sudije?
Rodju je napisao/la: U međuvremenu se Barcina dominacija kod kuće nastavlja, Messi-jeva generacija vlada iberijskim poluotokom, ali ne, to nije ništa vrijedno. Vrijedno je samo takmičenje sa maksimalno 13 utakmica u kojima ti titulu može donijeti, ne najveći broj bodova, ne dvokružni sistem takmičenja u kojem igraš sa svim mogućim protivnicima, nego ti pehar može donijeti gol više u gostima, lagan žrijeb, pogrešna sudačka odluka, sviran ili nesviran offside, bestidan sudija, itd....i što je najgore taj "mamac" progutaju i navijači Barcelone mlađe generacije.
Zanimljivo mi je da se evander složio s ovim dijelom u potpunosti. Inače omalovažava Messijeve domaće uspjehe i institira samo na KO lige prvaka. I ponavljam, svako ovdje poštuje osvojena prvenstva, ali kad imaš najboljeg igrača u historiji, nadaš se da možeš i više. Pogotovo, ponavljam, što ti glavni rival triput zaredom uzima taj trofej.
Rodju je napisao/la: Pišu se zahvale Gironi, ni krivoj ni dužnoj, valjda ta mala ekipa ne bi smjela niti pomisliti "otresti" velikana. Pišu se komentari u stilu "ma j.b.š špansku ligu, na.i.em na onu stvar španjolski kup, ma ko da je to nešto", normalna je kao stvar da Barca "odvali" sve druge sa min 5 razlike, stvori još najmanje toliko čistih prilika, a pritom granitnom odbranom ne dozvoli suparniku niti prići vlastitom golu. Svaka utakmica mora biti protkana lepršavom igrom, petama, virtuoznim dodavanjima, itd.............., da i ja to volim, ali treba shvatiti da i protivnik igra nogomet, ima odlične igrače, studiozne trenere, skauting ekipu, izbrušenu taktiku, ogromne uložene novce, odlične igrače, razrađen plan igre, pročitane sve mane najboljih Barcinih pojedinaca, neki čak ne dozvoljavaju igraču niti da ostari, da je sporiji, da je pročitan, da treneri noćima smišljaju taktike samo kako da njega zaustave, ne, to mnogi ovdje ne prihvataju, španska liga se nipodaštava, priča se o samo jednoj jakoj ekipi pored Barcelone, a španske ekipe dominiraju europskim takmičenjima, pa jedan Villareal (zona ispadanja) igra bez problema u LE, Atletico i Sevilla osvajaju to isto takmičenje godinama. Sve to nije dovoljno, ne La Liga je tamo neko lijevo nevažno takmičenje.
17-ta ekipa na tabeli, koja nije dobila utakmice od novembra, otrese Reala u formi kući. Istovremeno Barca u relativno lošoj formi, 2 remija u 3 kola. I tek trebamo preletjeti preko tog poklona? Ne smijemo ga ni komentarisati?

Drugi dio posta je standardno izvrtanje činjenica i preuveličavanje da bi se pobila teza. Jeste, ako tražimo da Barca u poluvremenu stvori JEDNU priliku, je isto kao da očekujemo svaku tekmu da dobijemo 5 - 0. To je ono baš jednako. Protivnik igra nogomet, sve je istina. Koliko protivnika, koji ne igraju Evropu je držalo ovu Barcu u egalu. Koliko smo to ove godine imali komotnih utakmica?
Sevilla i Huesca, po mom sjećanju. To je puno? Puno je tražiti da bar PETINU utakmica u sezoni glat odigraju, lijepo, dominantno. To je u tvojoj glavi isto kao tražiti svaku da dobijemo 5-0, znam. :clap:
Rodju je napisao/la: Čitao sam već dugo ovaj forum, prevashodno što saznam novosti iz omiljenog mi kluba i tu odajem priznanje mlađima od mene, oni se "vrte" po internetu, odmah objavljuju novosti, OK, vjerovatno imaju i više vremena, ali sam isto tako mnogo vremena otezao sa prvim javljanjem, jer sam vidio, da tu u stvari nikoga ništa ne zanima osim promocije vlastitog mišljenja i dokazivanja tipa "bio sam u pravu..." Žao mi je da sam se uključio u raspravu. Bolje sam se osjećao kao puki čitatelj. Mislim, kad sam neki dan pročitao post jednoga, da ga prafraziram - ko je sad ovaj, juče se uključio i sad nešto pametuje, onaj drugi aludira na geografsko porijeklo, ukratko, nikakvog poštovanja do sagovornika.
Ovo je moj zadnji napisan komentar, a čitatelj ostajem do daljnjega.
Niko te nije ismijao zato što si novi. Bar ja nisam upratio. Ja sam te prvi par puta ismijao jer si nakon ogromnih postova u kojim si nabacao svakakvih govana, pobjegao u priču mlađi/stari jer nisi imao argumenata da odgovoriš. I nisi jedini koji to ovdje radi. I ti i romario i evander pametnica moja kad nemaju šta napisati bježe u dječiji argument starosti forumaša.

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la hule_barca » 19 feb 2019, 08:07

Večeras nek je Bog na pomoći s tromim veznim redom. Vidala strašno poštujem zbog njegove srčanosti. Smatram da je takav igrač potreban Barci, ali večeras vidim velike probleme kod njega, nešto slično kao u meču protiv Athletica, kada nije mogao izrdržati presing, jer nema dovoljnu tehničku potkovanost. S druge strane Rakitić je bolji u tom segmentu, iako i on zna izgubiti loptu na veoma osjetljivim pozicijama. Busquets ostaje na vjetrometrini u tim slučajevima, a s obzirom da Semedo počinje umjesto Roberta, to je još jedan problem u iznošenju lopte, iako se Portugalac znatno popravio u tom segmentu, ali još nije na nivou Roberta po tom pitanju. Večeras zadovoljan i neriješenim ishodom.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
Riziko
Postovi: 5855
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 19 feb 2019, 09:23

Očekujem vezni red Artur Rakitić Buskets.
I Dembelea umjesto Kutinja.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 19 feb 2019, 10:10

Arthur se ibogami vraca tek za 15-20 dana :mrgreen:

Blejzeru, pomalo. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 19 feb 2019, 11:16

hule_barca je napisao/la:Večeras nek je Bog na pomoći s tromim veznim redom. Vidala strašno poštujem zbog njegove srčanosti. Smatram da je takav igrač potreban Barci, ali večeras vidim velike probleme kod njega, nešto slično kao u meču protiv Athletica, kada nije mogao izrdržati presing, jer nema dovoljnu tehničku potkovanost. S druge strane Rakitić je bolji u tom segmentu, iako i on zna izgubiti loptu na veoma osjetljivim pozicijama. Busquets ostaje na vjetrometrini u tim slučajevima, a s obzirom da Semedo počinje umjesto Roberta, to je još jedan problem u iznošenju lopte, iako se Portugalac znatno popravio u tom segmentu, ali još nije na nivou Roberta po tom pitanju. Večeras zadovoljan i neriješenim ishodom.
Veceras je X ko pobjeda. Patit cemo mnogo.
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 19 feb 2019, 12:11

LEO10 je napisao/la:Guardiola ne da je los, nego je katastrofalan u LS. Sa onakvom ekipom apsolutno se moralo uzeti vise...jos kad znamo kako smo Chelsea prosli za jednu titulu.

Ni meni ne pase ovaj bezmudan, ali ja vjerujem da igraci nose vecinu krivnje...jer ne vjerujem da je Mrav protiv Seville rekao idemo ih razbiti i poslusali, a protiv Rome ajmo hodati po Rimu.
Tako je rodjak, najvise je do igraca, medju njima najvise do glavnih igraca i onda prirodno i do glavnog igraca sto je kod nas messi, valverdea ne branim, al kao sto kazes nije sigurno igracima hajte se zahebavajte i hodajte, niti je izveo rezevnu postavu u rimu, izveo je ono sto je sedmicu prije romi 4 komada utrpalo, a sevilji sedmicu poslije 5 komada, njegova greska sto nije reagova s izmjenama i sto demba nije igro, a da je radio po pravilima struke morao je izvest najlosije pojedince mesija i suareza al znamo da za to nema muda, no uprkos svemu tome ono sto je bilo na terenu moralo je odbraniti tri razlike

Pep je malo osvojio kakvu je ekipu ima, toliko je mocan skup igraca bio da bi i neki osrednji trener mogao osvajati, imao je i mesija triput boljeg od ovog sad, no da nije bilo ni mesija, i bez njeg bi ta strasna generacija bila kvalitetnija od bilo koga, premocno je to bilo i pep je bio kreator toga, ali i neko ko nije u potpunosti iskoristio potencijal

Veceras ako mesi i suarez budu hodali, ez nas spori vezni red, brzi lion bi nas mogo satrati tempom, ako nas pristup bude na nivou, mogli bi i veceras rijesiti dileme oko prolaska, vidjecemo u kojem ce modu mesi biti veceras, dal ce svojim primjerom povuci il zakociti ostale, to je nas kljucni segment u zadnje vrijeme, on il povlaci il zakiva, trece nema
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 19 feb 2019, 14:21

Veceras ce biti najvaznije zalaganje, trka, trud, trcanje, presing. Nema veze ako bude nepovoljan rezultat, ili tipa 1:1, hocu samo da vidim da pokusaju nesto, da znaju iznijeti loptu, da stvore par prilika. Jel to tesko traziti od uvjerljivo najplacenije ekipe na svijetu koja izdvaja najvise na plate u svijetu nogometa?

Bude li setkanje i qurcobolja, ispadanje je vrlo izgledno, Lyon je zayebana ekipa, fizicki mnogo jaca od naseg dizelaskog veznog reda. Steta sto Arthur ne igra, nas najbolji veznjak.

Imamo losu odbranu ove sezone, nema Umtitija, pa neka se i primi pogodak, ali jednostavno moramo zabiti.

Ako bude zalaganje na nivou, kao recimo protiv Tottenhama u Londonu onda Lyon nema sta da trazi. Znaci ovi igraci to mogu. Mogu dobiti svaku ekipu na svijetu. Pa i 4 razlike. Ali kad hoce. Kad nece, ne mogu dobiti ni fenjerasa. Vidjet cemo.

S pristupom Real Madrida u Amsterdamu mi dobijamo 4 komada. Oni dobili tekmu. Nuff said.
27.10.2020

Avatar
Riziko
Postovi: 5855
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 19 feb 2019, 14:26

Lyonu je slbašne ekipe po Francuskoj daju golove.
Meni je jača Roma od njih.

U principu sve je do Valverdea i momaka na terenu.

Valjda znaju da im sad ide Sevilja, 2 put Madrid...
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
tobaccos
Postovi: 344
Pridružen/a: 05 jun 2015, 19:37
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la tobaccos » 19 feb 2019, 17:09

Kako se odjednom pojavi par ovih što prate barsu od sedamdesetih :bow:

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], cabron i 28 gostiju.