FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 20 mar 2018, 00:33

Dobra stvar je što ni u Romi ne znaju šta očekivati od Barcelone. Ako krenu furiozno i proseru ih dva gola brzo onda nam valaj gledati patnju tri poluvremena, nije da se bunim jbg.

Igrat će Dembaš sigurno očigledno je da je Valverde odlučio gurati ga, da l' sam od sebe da l' pod pritiskom uprave ne znam, tako da yebiga daj mu sve minute do polufinala da ga dignu na makar 90%.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 20 mar 2018, 00:37

Lillard je napisao/la:https://www.instagram.com/xavisimons/

14 godina i milijun pratitelja. Mali je zvijezda u nastanku. Spoj Xavija i Inieste :kafa:
Kad skontas jos da se godinama prica o ovom mladom veznjaku :crazy:

Jedva cekam njegov prvi poziv za ekipu, brutalan je talenat. :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 20 mar 2018, 00:40

Spoj xavija inieste i puyola zbog frizure
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 28976
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 20 mar 2018, 00:42

xaviesta je napisao/la:Dobra stvar je što ni u Romi ne znaju šta očekivati od Barcelone. Ako krenu furiozno i proseru ih dva gola brzo onda nam valaj gledati patnju tri poluvremena, nije da se bunim jbg.

Igrat će Dembaš sigurno očigledno je da je Valverde odlučio gurati ga, da l' sam od sebe da l' pod pritiskom uprave ne znam, tako da yebiga daj mu sve minute do polufinala da ga dignu na makar 90%.
Demba se mora gurati nogama i rukama do kraja sezone.
E sad, da ne ulazimo u pricu: je li zaslužio, je li mudro gurati ga svaku utakmicu, ima li boljih opcija i slicna pitanja - to je nebitno u ovom momentu.
Ali svaka investicija od preko 100 miliona ce se gurati maksimalno.
Zato se i Deulo pokupio na vrijeme, jer je vidio da nema šta tu tražiti. A i on se sam potrudio sa svojom ocajnom formom u Barci.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 20 mar 2018, 00:45

**** ni Ter Stegen nije zaslužio da brani ispred Brava ali se odluka morala napraviti i ispalo je odlilčno.
Glede ovog malog Simonsa, ne samo da se zove k'o Xavi već izgleda voli kenjat k'o i on.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 20 mar 2018, 00:49

Iniesta vjerojatno odlazi na kraju sezone. I drugu legendu ispratit sa tripletom, jer tako to radi mes que un club! :ljepota:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 20 mar 2018, 00:53

Baš me interesuje kakav je to ugovor koji su mu dali pa kao može ostati koliko hoće, prevara neka garant ne vjerujem da bi on tako lako otišao u Kinu.
Mogao bi pružiti dosta i dogodine al' kuratz bi onda dobio tako dobar ugovor i od kineza.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
MrHc
Postovi: 1783
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MrHc » 20 mar 2018, 01:19

@Romario brate sad si ga ujebao .... znaci uz duzno postovanje al' jeb.ena ROMA .....

Ako ispadnu neka se prestanu baviti kolektivno fudbalom. Pa Coutino je placen vise nego cijeli sastav Rome.

The End nema rasprave .....
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Barbarossa » 20 mar 2018, 01:39

slika
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

sombrero
Postovi: 1829
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 20 mar 2018, 01:42

Šta ste se prepali, nema Valdesa da mu Florenzi daje golove iz auta

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Jeftha » 20 mar 2018, 01:44

Ima Ter Stegen.

Inace drzim njegov poster jos od one monstruozne utakmice protiv Celte iz Viga, Galicija.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 20 mar 2018, 01:51

sombrero je napisao/la:Šta ste se prepali, nema Valdesa da mu Florenzi daje golove iz auta
To je bio Ter Stegen

u istoj sezoni primio dalekometni gol i protiv Bilbaoa. Ali vrijedilo ga je istrpiti kad pogledas kakva je sad zvjerk

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 20 mar 2018, 08:30

messilla je napisao/la:Pa i nije baš nešto impresivna bila Barcelona sa četvrtim veznjakom protiv bunkera, a Roma će sigurno tako igrati. Treba krilo itekako, a pošto je Vidal suviše glup i ograničen, Dembele se nameće kao jedini logičan izbor. Mogla bi se Roma i onako dobiti, da me neko pogrešno ne shvati, ali zašto na teži način kad može lakše.
Upravo o tome ja govorim, s cetvrtim veznjakom protiv bunkera ne izgledamo dobro i kazem da bi jedino s takvom postavkom mogli imati problema protiv rome, oni su klasa ispod nas, al nisu znaci buranija koju ces istamburati kako god izadjes na teren

Dembele je jako bitan, ne samo zbog svog licnog utiska, nego sto on kad igra onda imamo igru i po stranama i sto mesi ima vise prostora u sredini, rakitic izgleda odlicno i sve je bolje i protocnije i lako se ulazi u sanse

Demba je sad standardan i nema vise ni sumnje skoro hoce li biti starter ili nece, i ne zato sto je skupo pkacen, nego zato sto je bolji od konkurencije, gurani su na njegovu poziciju i paulinjo,gomes,vidal i paco i sve je to slabo izgledalo, demba cim je zaigrao igramo ubjedljivije,lakse i ljepse, od one patnje u londonu i protiv atletica, kako je demba poceo igrati rjesavamo protivnike u prvom poluvremenu odma, on kad igra ima tu asistencija,golova, prodora, messi je dosta ubitacniji jer mu vise nisu cetvorica na ledjima, ima s kim nesto i odigrati i tako se mora nastaviti bez obzira ko je protivnik
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 20 mar 2018, 14:03

Ma nije to toliko ni do formacije, ybg pita se nesto i protivnik kad igramo u gostima. Vidjelo se da je Chelsea igrao 5 puta povucenije kuci nego u gostima, sto je zavisilo od rezultata naravno.

U Londonu su se bas vise fokusirali na Messija nego na njihov napad. Na Campu je to bilo malo drugacije i to nije zbog toga samo sto je Dembele igrao.

Ja se slazem, Dembele treba igrati u prvoj postavi, treba mu utakmica i lakse cemo razbijati protivnika, ali u gostima moras malo opreznije ipak igrati.

Pogledaj Rejal prosle godine u gostima, kompaktno, oprezno i jako, bez nekog srljanja.

Bila bi velika pogreska recimo u sred Minhena izvesti 4-3-3 i bezglavo napadati, 90 % bi izgubili utakmicu na taj nacin. Na taj nacin Pep ispada vec godinama u LP, i ispast ce i ove godine uvjeren sam u to.

Nakon raspada prosle sezone gdje smo cesto dobijali i po 3 komada, ove sezone si klubove kao sto su : Real Madrid, Juventus, Atletico, Valenciu pa i Chelsea sveo na 2-3 polu prilike na utakmici. Rijetko protivnici i zapucaju u nas okvir.

Jer nakon sto prvu utakmicu dobijes mozda i sa par razlike, nemas ti sta srljat i napadat bezveze. Upravo smo tako i rijesili Chelsea, 2 gola su pala na kontru ili polu kontru a to smo i cekali.
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 20 mar 2018, 14:14

Ovo sad ssto se igra s dembeleom i iniestom po stranama je odlicno jer obojica su dosta odgovorni i kad se branimo, vidjeli smo protiv celzija da je veci dio utakmice dmbele igrao beka, to je prava stvar da mozes igrati i napadacki i braniti se kad zatreba

protiv celzija na camp nou je bilo presudno prvih pola sata gdje smo napadali i poveli 2 0, zato se onda celzi i otvorio, normalno ne mora znaciti da je sve do dembe, niz je tu okolnosti, al s njim sve izgleda puno bolje i bolja je tako odmah napasti i nakon sto se daju golovi onda malo povucenije, nego od pocetka igrati defanzivno i nadati se nekoj caroliji mesija ili greski protivnika

ja govorim da romu treba odmah napasti iz svih oruzja i oduciti ih od fudbala u prvih pola sata, a kad dodje bayern ili city ili real, tu naravno treba opreznije, ali ne ni tada ko protiv celzija u londonu, neka i tad iniesta i dembe, samo sa vise odgovornosti prema nazad, bekovi da ne idu puno visoko i te stvari, sve je to bolje nego zavaliti paulinja ili gomesa tamo gdje demba igra, sve dok demba i iniesta pomazu odbranu necemo imati vecih problema sa defanzivom, opasnije je recimo protiv bayerna zatvoriti se i cekati bozije davanje, mozemo lako primiti gol ko i protiv celzija, pa se onda moras otvarati i ganjati rezultat i tako se lako i drugi prima, bolje od starta postaviti se umjereno napadacki i pokusavati da prvi povedes
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Riziko
Postovi: 5807
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 20 mar 2018, 14:28

Bez obzira što je Roma zavšrila ispred Čelzija i Atletika, realno je da su jedni i drugi kvalitetniji od Rome.
Takođe, vezni red Čelzija, ako tu računamo i Alonsa i Mozesa je debelo brži od Rominog, + se Vilian dosta vraćao i iz sredine i vukao.
Roma je ekipa koja bi stislki trebala nama odgovarati, da tako kažem.
Sredina reda koja nije puno brza, napadač sidraš, krilni igrači koji imaju neku kvalitet, ali ni Under ni Peroti nisu neka klasa, ni El Šaravi.
Naravno, da će Di FRančeski pokušati neki taktički trik, da li će mu uspjeti, vidjećemo, nadam se da neće.

Slažem se sa Romariom, treba od početka napasti, pokušati na vrijeme povesti bar, onda je sve lakše.
Od čekanja nema ništa.
Objektivno, Čelzi je napravio fin broj šanse u revanšu, 2 okvira gola, par intervencija Ter STegena, nije ta odbrana briljanta bila kao što ovdje neki pokušavaju predstaviti.
U redu da protivnik napravi 1-2 šanse, ali imao je Čelzi mnogo više od toga.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 20 mar 2018, 15:03

tu je nedje roma po kvalitetu s cellzijem, ne znam zasto su slabiji stvarno, celzi je mozda kvalitetniji prema naprijed, al odbrana im je losa, ne vjerujem da ce romina biti tako losa, u dvije utakmice smo im dali 4 gola, i kod svih skoro golova bile su neke greske odbrane, lose reakcije golmana i sl, prejeftino su primali golove i sad tesko da ce se to i romi desavati, al davat cemo im opet golove sigurno ako se bude dobro napadalo, roma je onako dosta sporija ekipa, nemaju nekog igraca kao wilian koji nam je najvise problema pravio, nema roma tako brzog igraca i dobrog driblera da se probija iz drugog plana, oni ce se na kamp nou vjerovatno povuci i braniti, nabijati lopte naprijed na dzeku da on nesto napravi, zato bitno ih je samo naceti da izgube samopouzdanje i da se malo otvore, a onda su gotovi
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 20 mar 2018, 16:03

Romariooo je napisao/la:tu je nedje roma po kvalitetu s cellzijem, ne znam zasto su slabiji stvarno, celzi je mozda kvalitetniji prema naprijed, al odbrana im je losa, ne vjerujem da ce romina biti tako losa, u dvije utakmice smo im dali 4 gola, i kod svih skoro golova bile su neke greske odbrane, lose reakcije golmana i sl, prejeftino su primali golove i sad tesko da ce se to i romi desavati, al davat cemo im opet golove sigurno ako se bude dobro napadalo, roma je onako dosta sporija ekipa, nemaju nekog igraca kao wilian koji nam je najvise problema pravio, nema roma tako brzog igraca i dobrog driblera da se probija iz drugog plana, oni ce se na kamp nou vjerovatno povuci i braniti, nabijati lopte naprijed na dzeku da on nesto napravi, zato bitno ih je samo naceti da izgube samopouzdanje i da se malo otvore, a onda su gotovi
Pa logicno je da cemo Romu na Campu napasti jer realno kuci igramo i to prvu utakmicu, tu ako padne 2-3 gola, to je to. Ali najvise zbog toga jer je slabija i nema neku kontru realno.

Ali tesko da se otvoris toliko protiv recimo City-a na Campu. Yebi ga, mrav kalkulise dosta, pa vidjeli smo protiv Bilbaoa dva poluvremena, nebo-zemlja. Mozes onda zamislit sta ce biti s jacim protivnikom.

Zasto to radi, ja ne znam, ali za sada funkcionise sjajno, mozda im svjesno govori da cuvaju snagu za zavrsnicu, jer tesko da umorni uzmemo tripletu. Ko ce znat, vidjet cemo.
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 20 mar 2018, 16:38

jdno je liga, drugo je liga prvaka, logicno je protiv bilbao da nakon 2 0 stanes jer igra se na tri boda, u ligi prvaka je velik razlika 1 0 i 2 0 i 3 0 kad ides kasnije u goste na revans, a drugo protiv bilbao npr jedno poluvrijeme se odigra jako skroz i ekipa se tu dosta trosi u trci i presingu i normalno da ne mozes tako 90 minuta, nego valja smanjit tempo.

stvar je i protivnika kako ce se ekipa postaviti, dal od prve minute nabiti jak tempo, ili od pocetka laganiji ritam da bi se cuvala snaga i za drugo poluvrijeme, protiv rome i takvih ekipa po meni je bolje napasti odmah i sto prije ici da das gol, jer te ekipe kad gube i otvore se u pravilu jos vise stradaju nego sto imaju snage za povratak, dok recimo bayern,city i takvi, mora se oprezno, napadati ali ne previse, jer mogu sloziti kvalitetnu kontru, a mogu te kazniti i u drugom poluvremenu ako presaugas u prvom

igraci koliko god da su spremni ne mogu u ludom ritmu grati 90 minuta, znamo protiv nas i kad smo najjaci bili neke ekipe poput reala itd od pocetka odare visoki presing, trce ko ludi i cak nas i nadigraju u prvom poluvremenu, nekad i povedu, al onda u drugom ne mogu vise hodati i onda im slijdi kazna

tako i nasi sad recimo protiv rome ako stisnu maximalno prvo poluvrijeme vjerovatno ce tu biti nekih dva gola razlike i onda je logicno onako kao protiv celzija dati im loptu i cekati kontru da dokusuris, dok npr protiv citija ne smijes odma jurnuti svim silama, i ako igra ista postava kao protiv bilbao-a, to bi bilo dosta opreznije, ne bi alba svaki napad istrcavao naprijed i roberto, dembele bi bio dosta povuceniji itd, bilo bi manje rizicnih pasova i ne bi se islo odmah u presing, nego onako, malo napada, malo presinga, malo laganijeg ritma da se ne presauga, u polufinale ako prodjemo tu ce biti sve superjaki protivnici i ogroman ulog i svaka greska se skupo placa, tako i greska s raspodjelom snage, tu se mora imati i srece, i da iz malo prilika postizes golove, da se ne promasuje, kako ne bi morao navaljivati konstatno al bez rezultata

tesko je sad i govoriti kako se postaviti u polufinalu, prvo valja proci romu, onda hoc li neko od nasih biti povrijedjen ili suspendovan, mislim da je valverde nasao neki recept koji ce koristiti ako svi budu spremni, to je onaj sastav i formacija 4-2-3-1 koji je igrao protiv celzija u revansu, ako svi budu spremni ta ce biti postava i protiv rome i u polufinalu i finalu ako se dogura, nema tu puno dilema jer nemamo ni jake igrace neke na klupi da kazes da neko moze sad uzeti dembino,ili raketino mjesto, mozda semedo kad se oporavi umjesto roberta da uleti al i to cisto sumnjam, al tesko je sad i vjerovati da ce bas svi igraci biti dostupni, morat ce se sigurno silom prilika nesto i mijenjati, uglavnom ta neka postava i formacija ce sigurno biti osnova, to je i najbolje sto imamo, daje mogucnosti dobre i ofanzive i defanzive, ima taj neki balans, a sad vidjecemo ko ce sve biti dostupan
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 20 mar 2018, 18:27

Total goals conceded across all competitions by the last 8 teams alive in Champions League play:

22 — Barça
26 — Juventus
31 — Bayern Munich
33 — AS Roma
34 — Manchester City
49 — Liverpool
51 — Real Madrid
64 — Sevilla


Total goals conceded only in the UEFA Champions League by the last 8 teams alive in the tournament (through 8 games):

2 — Barça
6 — Liverpool
7 — Manchester City
7 — Bayern Munich
8 — Juventus
8 — AS Roma
9 — Real Madrid
16 — Sevilla
:bow:
Zadnja izmjena: messilla, dana/u 20 mar 2018, 18:40, ukupno mijenjano 1 put.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Rodju i 4 gosta.