FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Mokes
Postovi: 14858
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 12 sep 2017, 23:20

Blejzer10 je napisao/la:Podsjetila me ova tekma na prošlogodišnju protiv Citya. City bio bolji do prvog gola, koji je isto zabio Messi. Na kraju visok rezultat koji zamaskira nedostatak igre. A sjetimo se šta se desilo u ostatku takmičenja (pa čak i u uzvratu)
Ni blizu. City je dominirao igrom tada i stvarao sanse, a Juve je sada iz kontri prijetio.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 12 sep 2017, 23:21

Blejzer10 je napisao/la:
i nakon 45 minuta barceloni je napokon upalila akcija koju su cijeli tjedan uvježbavali na treninzima... dodaj loptu messiju i pokušavaj mu ne smetati..
:lol:
ej, nemojmo zaboraviti da je dembele odvukao igraca za sobom u tom drugom golu messija :mrgreen:

JoeBleck
Postovi: 5972
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 12 sep 2017, 23:23

Furymaker je napisao/la:znaci krilo si samo ako trcis gore-dole, da, izvlaci se na krilo jako cesto, iako je i dalje napadac, al cesce messi igra centralno u false 9 nego suarez u centralnoj poziciji, u 99% slucajeva on je lijevo i igra kao lijevo krilo, lijeva poluspica, lijevi napadac, nazovi kako hoces, ali on na toj poziciji nema sta raditi, prije 4god je mogao, sad nema sta tamo traziti, nema tehnike ni brzine da ista nudi tamo, a centralno samo steti messiju, nadam se da cemo bar jednu tekmu gledati sa deulofeu/denis-messi-dembele
Tako je.
Krilo je igrac koji igra na jednoj od strana a ujedno u oba pravca sudjeluje.Tako sto prati u najgorem slucaju beka protivnika.
Suarez jeste nesto dalje od gola ali ne igra krilo.Da onda Benzemu i Lewandovskog proglasimo krilima jer se mnogo izvlace na stranu i jako cesto napadaju sa strane ?Suarez je u ovoj igri Barce totalni visak, bolje bi ekipa sa Ardom izgledala na terenu nego sa njim.
Jasno kao dan da Barca dobija mnogo vise sa Messijem na false9 nego sa Suarezom kao 9kom.
Valverde ako imala promil muda zakucao bi zubonju za klupu i koristio ga kada zagusti.
I da vrtis neku drugu postavku gdje bi ti Dembele bio lijevo a Messi desno , nisi nista dobio.Messi nece raditi u oba pravca i ne treba a Dembele je 3 klase ispod Neymara.Zubonja bi opet bio beskoristan jer se njegov kvalitet ogleda iskljucivo u 10m ispred gola protivnika , sve ostalo je misaona imenica za igraca koji je placen basnoslovno a prijem lopte jos uvijek savladava.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Wandelanoite » 12 sep 2017, 23:24

Furymaker je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Suarez igra krilo zato sto Messi mora igrati false 9, a Dembele je desno krilo po vokaciji iako su pametnjakovici me ubjedivali prije par mjeseci da on moze igrati i lijevo sto evo vidimo da nije istina.
logika na nivou, zato sto u 80 odigranih minuta nije igrao lijevo krilo, on ne moze igrati lijevo, svaka cast :tokralju:
Gledao sam ga u Dortmundu dosta puta i nijednom nije igrao na lijevom krilom.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

JoeBleck
Postovi: 5972
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 12 sep 2017, 23:26

Dex je napisao/la:
JoeBleck je napisao/la:Ja ne znam u kojem trenutku u ove zadnje 2 utakmice ste vidjeli da Suarez igra lijevo krilo ?
To sto je vise usmjeren u lijevo a manje centriran ?
Covjek da igra krilo spartao bi u oba smjera(to jos uvijek nisam vidio) , on ovako stoji malo vise izvucen na lijevo jer je desna strana bookirana i nema potrebe da se krece kada su tu Messi i Dembele uz Semeda koji podjednako sparta u oba pravca.
Na terenu to izgleda ovako :

-------Pique---------Umtiti
Semedo---------Busquets
----Rakitic------Iniesta-----Alba
Dembele---Messi
--------------------Suarez
Taj što ti šparta gore dole konstantno bi bio wing-back, ili u fudbalu u 2007 godini Wayne Rooney
Mislis Gareth Bale 2011 Totenham :mrgreen:

Upravo je Alba taj wing back u zadnje 2 utakmice , Suarez je izvuceniji lijevo ali ne krilo.
Alba igra i nazad i naprijed za 2 igraca , pomoc ima kada kasni od Umtitija , ponekad od Inieste ako ga kicma ne uhvati :mrgreen:
Svako krilo u Barci , u modernom fudbalu je duzno igrati odbranu , u najgorem slucaju pratiti beka protivnika ili veznog igraca ispratiti.
Suarez to ne radi,on je i dalje igrac koji prvi pravi presing jer je i dalje najblizi golu.

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 12 sep 2017, 23:27

Wandelanoite je napisao/la:
Furymaker je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Suarez igra krilo zato sto Messi mora igrati false 9, a Dembele je desno krilo po vokaciji iako su pametnjakovici me ubjedivali prije par mjeseci da on moze igrati i lijevo sto evo vidimo da nije istina.
logika na nivou, zato sto u 80 odigranih minuta nije igrao lijevo krilo, on ne moze igrati lijevo, svaka cast :tokralju:
Gledao sam ga u Dortmundu dosta puta i nijednom nije igrao na lijevom krilom.
A sta ti je Pulisic igrao? Pulisic igrao desno krilo, a Dembele ga drzao za ruku? Bar 5 utakmica sam gledao od prve minute u kojim je Dembele lijevo igrao, a pocesto je igrao i lijevo i desno i u sredini iza Aubameyanga.
Nije lijevo krilo, jasno, ali apsolutno moze tamo igrati.

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 12 sep 2017, 23:32

JoeBleck je napisao/la:
Furymaker je napisao/la:znaci krilo si samo ako trcis gore-dole, da, izvlaci se na krilo jako cesto, iako je i dalje napadac, al cesce messi igra centralno u false 9 nego suarez u centralnoj poziciji, u 99% slucajeva on je lijevo i igra kao lijevo krilo, lijeva poluspica, lijevi napadac, nazovi kako hoces, ali on na toj poziciji nema sta raditi, prije 4god je mogao, sad nema sta tamo traziti, nema tehnike ni brzine da ista nudi tamo, a centralno samo steti messiju, nadam se da cemo bar jednu tekmu gledati sa deulofeu/denis-messi-dembele
Tako je.
Krilo je igrac koji igra na jednoj od strana a ujedno u oba pravca sudjeluje.Tako sto prati u najgorem slucaju beka protivnika.
Suarez jeste nesto dalje od gola ali ne igra krilo.Da onda Benzemu i Lewandovskog proglasimo krilima jer se mnogo izvlace na stranu i jako cesto napadaju sa strane ?Suarez je u ovoj igri Barce totalni visak, bolje bi ekipa sa Ardom izgledala na terenu nego sa njim.
Jasno kao dan da Barca dobija mnogo vise sa Messijem na false9 nego sa Suarezom kao 9kom.
Valverde ako imala promil muda zakucao bi zubonju za klupu i koristio ga kada zagusti.
I da vrtis neku drugu postavku gdje bi ti Dembele bio lijevo a Messi desno , nisi nista dobio.Messi nece raditi u oba pravca i ne treba a Dembele je 3 klase ispod Neymara.Zubonja bi opet bio beskoristan jer se njegov kvalitet ogleda iskljucivo u 10m ispred gola protivnika , sve ostalo je misaona imenica za igraca koji je placen basnoslovno a prijem lopte jos uvijek savladava.
Veceras je igrao krilo i ništa drugo, tj. glumio neko krilo :mrgreen: nidje veze.

Slažem se da je povratak Messija na poziciju F9 dobra odluka (nakon 3 godine ), ali Suarez na ovoj novoj poziciji je potpuno beskoristan, jer je on igrac kaznenog prostora.
Onda bolje staviti tamo Deulofeua :crazy: ma koliko to blesavo zvucalo. Sule nema šta tražiti na krilnim pozicijama, izgleda kao amater.
Ne stavlja ni Zinedin Benzemu na krilo, niti Anceloti Lewandowskog, niti Alegri Higuaina jbg....da ne tražim dalje slicne usporedbe.

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Jaozinho22 » 12 sep 2017, 23:44

Meni od početka sezone nije jasno kako nam je raspoređen napadački trio, svako sve igra...
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
FCBlaugrana
Postovi: 547
Pridružen/a: 21 mar 2011, 18:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBlaugrana » 12 sep 2017, 23:49

Al idete na zivce ko god kritikuje. Nakon 4 utamice bjezimo realu 4 boda i pobjedimo juventus 3-0. Jos nismo primili ni gola....a prije 7 dana smo kukali zbog prijelaznog roka i da nam je neko rekao da ce sada biti ovakvo stanje na tabeli u pl i lp mi bi rekli ti si lud...cestitam ekipi na izuzetnim rezultatima i dobroj igri, naravno tonce jos bolje izgledati dok se nova pojacanja uigraju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 12 sep 2017, 23:56

Dobro drugo poluvrijeme, Messi vracen na poziciju koju je igrao prije 3-4 godine, sto znaci da se sasiti 50tak golova minimalno ove sezone :mrgreen:

Nekako mi Messi djeluje i bolje nego kad je igrao sa Neymarom, kao da je jos vise prodisao.

Prvo poluvrijeme tanko...ali dobro prva je tekma u LP, tek pocetak sezone.

Iniesta je bio najbolji na terenu uz Messija definitivino, nema se tu sta pricati kada Iniesta i Messi zaigraju sheve na Campu, onda protivniku slijedi poraz, nebitno kako se zvao. Svaka cast Andresu, ako izgura jos ovu sezonu ovako, na ovom nivou, to ce biti sjajno :thumbup: Vidjet cemo, mozda dodje i veznjak neki u januaru.

Dembele i Semedo ce biti strasni u kontrama, kad bude brisanog prostora.

Ne znam ljudi...Neymar ce faliti, ali kad je otisao sada kao da vise igramo timski, sigurno smo stabilniji na sredini nego prosle sezone, to se vec sada vidi, kao da imamo igraca vise nego na sredini. Alba je prodisao na toj strani.

Vidjet cemo, u svakom slucaju sjajan pocetak, iako smo svi bili skepticni s obzirom na prelazni rok.

E sad me jos samo interesuje koliko je veceras potpisa skupljeno, to je vaznije nego ova pobjeda veceras. :kafa:
27.10.2020

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 12 sep 2017, 23:59

Jaozinho22 je napisao/la:Meni od početka sezone nije jasno kako nam je raspoređen napadački trio, svako sve igra...
Jednostavno....Mesi je libero i očigledno mu je Valverde dao odrešene ruke (i noge) da se na terenu postavi gde god on hoće i to je više nego uočljivo....ostali što napisa neko se trude da mu što manje smetaju. Koliko je to pametno i dobra taktika? Lično mislim da ne......to Barsi može doneti uspeh u 90% utakmica ALI stvar hebu onih 10% koji će kad bude zaista važno doći do izražaja jer će Mesi biti dobro zatvoren a Barsa pogubljena......bilo bi mi puno draže da se Barsa tj. Valverde posveti stvaranju jedne skladne mašinerije a ne jedne super-mašine za koju ne postoje rezervni delovi u ovoj galaksiji.....rizično je to na duge staze a velike ambicije.

PS. Mesi na 3-4 utakmice 7 golova i 4-5 stativa....mnogo je to za jednog čoveka

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 13 sep 2017, 00:06

Dobro je napisao Parangal - Messi je sad freelancer :mrgreen: dobio je potpunu slobodu na terenu, igra gdje hoce, nema fiksne pozicije, sam sebe postavlja gdje hoce. Oslobođen je Luchovih okova i desne strane, plus i dalje oslobođen defanzive...to znaci u prevodu, da ce imati neku brutalnu sezonu sa ludackim statistikama - ali koliko je to dobro kad dođu prave teške utakmice :think:


I što kaže @leorey , veceras je mnogo bitnije koliko se potpisa sakupilo :thumbup: nego sama utakmica. FC Barca sad vodi dvije bitke paralelno, jednu na terenu, drugu (mnogo težu) van terena.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 13 sep 2017, 00:10

Za sad ovo sve ide na pogon babuke. Kao sto neko napisa, nek nas rezultat ne zavarava.



Sent from my SM-T211 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 13 sep 2017, 00:11

Derdiyok je napisao/la:Za sad ovo sve ide na pogon babuke. Kao sto neko napisa, nek nas rezultat ne zavarava.



Sent from my SM-T211 using Tapatalk
Pa kad nije išlo na njegov pogon? :kafa:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 13 sep 2017, 00:13

Lillard je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la:Za sad ovo sve ide na pogon babuke. Kao sto neko napisa, nek nas rezultat ne zavarava.



Sent from my SM-T211 using Tapatalk
Pa kad nije išlo na njegov pogon? :kafa:
Xaviesta :kafa:

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 13 sep 2017, 00:14

2008-2012 dok je tandem Xaviesta mogao gurati Barcu i nogama i rukama.

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sekretar » 13 sep 2017, 00:16

Ovu ja postavku i formaciju ne mogu definisati nikako. Hahaha. Sukija se ubija tamo na lijevom krilu, a desno bude pretprano. I onda nerijetko se desavalo da Suki udje u sredinu,a lijevo nikoga. Mozda treba ovako:

Busq
Raketa Iniesta
BOG
Demele Sule

Da Sule i Dembele budu napadaci. A u sredini romb s Leom iza dva napadaca.
Zadnja izmjena: sekretar, dana/u 13 sep 2017, 00:18, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 13 sep 2017, 00:17

Jes jes, niko ne spori, al Messi je uvijek bio glavna razlika na terenu. Jedini koji iz ničega zabije, i tad i sad.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

sombrero
Postovi: 1824
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 13 sep 2017, 00:22

ne znam koji je poznati trener rekao da Iniesta ima šut i završnicu, bio bi u rangu Messija... to mu je uvijek falilo

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 13 sep 2017, 00:25

Al' fakat ovo neće moći ovako u knockout fazi protiv ozbiljnijih ekipa. Zatvorit će Messija i bye bye. Ostali će kružiti oko gola čitavu noć

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.