FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
salkan
Postovi: 722
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 16 sep 2019, 20:57

Tesnjak1991 je napisao/la:Arthur kao relativno ofanzivan veznjak kriv za primljene golove? Zar nije Busquets zadužen za odbrambeni dio, jer ovdje se nedostatak golova pravda time. Uostalom, malo je čudno da većina napada koje uspiju protivnici realizirati često završe kao golovi, dakle ni Pique/Lenglet ne briljiraju aman.
Da, kriv je. Zonska odbrana je pokrivanje prostora u trenutku kad protivnik ima loptu. Kad već nemaš dominantnost u šemiranju napada i oslanjaš se na Messijevu čaroliju u pronalaženju zadnjeg pasa, u fazi odbrane SVAKO ima zadatak (osim Messija) - a to je da počepiš rupe. Zbog kikseva Rakitić osuđen i presuđen prošle godine - Busquets nema snage za duže od 60-65 minuta obaveza, zato gubiš jednu izmjenu uvođenjem Vidala koji još uvijek može odigrati defanzivno za desetku.
To što Arthur povuče loptu ko Xavi ne čini ga njegovom vjerodostojnom kopijom. Xavi je svoje nedostatke u zatvaranju prostora nadomještao time što mu se lopta lijepila za nogu + svi okolo su mu vjerovali i bio je glavni dirigent. To što Arthur tek sad pokazuje šmek za promjenu ritma igre i SAMO NAMA liči na Xavija, ne čini ga dovoljno kompletnim. Naprotiv, slaba je karika i znajući kakav je ziheraš Valverde, uz Arthura MORA ići Busquets, pa vi kukajte kolko hoćete.
Džeri Drejk

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 16 sep 2019, 21:10

I ja mislim da bi nas dortmund mogo ubit ko mraz rasadu ako špico izvede staru gardu tipa buskec, raketa suarez i da, se igra, sporo, mogo bi nas dortmund pregazit tempom i brzinom

Mada ova nasa mladjarija ako bude igrala, mislim na isti sastav ko sad protiv valensije, samo suarez umjesto onog mladog desnog krila, da igra spica, grizman desno a fati lijevo

A moguce i da bude neka 442 formacija, griz i suarez naprijed, a buskec, raketa, de jong i artur u sredini, moguce da, zineras to izvede i ne pise nam se tako dobro
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 16 sep 2019, 21:23

salkan je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la:Arthur kao relativno ofanzivan veznjak kriv za primljene golove? Zar nije Busquets zadužen za odbrambeni dio, jer ovdje se nedostatak golova pravda time. Uostalom, malo je čudno da većina napada koje uspiju protivnici realizirati često završe kao golovi, dakle ni Pique/Lenglet ne briljiraju aman.
Da, kriv je. Zonska odbrana je pokrivanje prostora u trenutku kad protivnik ima loptu. Kad već nemaš dominantnost u šemiranju napada i oslanjaš se na Messijevu čaroliju u pronalaženju zadnjeg pasa, u fazi odbrane SVAKO ima zadatak (osim Messija) - a to je da počepiš rupe. Zbog kikseva Rakitić osuđen i presuđen prošle godine - Busquets nema snage za duže od 60-65 minuta obaveza, zato gubiš jednu izmjenu uvođenjem Vidala koji još uvijek može odigrati defanzivno za desetku.
To što Arthur povuče loptu ko Xavi ne čini ga njegovom vjerodostojnom kopijom. Xavi je svoje nedostatke u zatvaranju prostora nadomještao time što mu se lopta lijepila za nogu + svi okolo su mu vjerovali i bio je glavni dirigent. To što Arthur tek sad pokazuje šmek za promjenu ritma igre i SAMO NAMA liči na Xavija, ne čini ga dovoljno kompletnim. Naprotiv, slaba je karika i znajući kakav je ziheraš Valverde, uz Arthura MORA ići Busquets, pa vi kukajte kolko hoćete.
Kakva ba zonska odbrana? Jel' me zafrkaješ? :urnebes: Opet kažem, 10 igrača na terenu, plus golman, i ti si Arthura označio kao krivca za primanje golova. Samo sam to komentarisao, ništa više. U neke posebne taktike ne bih da ulazim, za to imamo "trenera" koji je debelo plaćen za to, za mene lično svaka formacija sa Busquetsom je loša, već bar 2 godine, i nažalost tu nećemo još gledati pomak (sem ako se ne desi neka ozlijeda).
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
salkan
Postovi: 722
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 16 sep 2019, 22:10

Tesnjak1991 je napisao/la:
salkan je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la:Arthur kao relativno ofanzivan veznjak kriv za primljene golove? Zar nije Busquets zadužen za odbrambeni dio, jer ovdje se nedostatak golova pravda time. Uostalom, malo je čudno da većina napada koje uspiju protivnici realizirati često završe kao golovi, dakle ni Pique/Lenglet ne briljiraju aman.
Da, kriv je. Zonska odbrana je pokrivanje prostora u trenutku kad protivnik ima loptu. Kad već nemaš dominantnost u šemiranju napada i oslanjaš se na Messijevu čaroliju u pronalaženju zadnjeg pasa, u fazi odbrane SVAKO ima zadatak (osim Messija) - a to je da počepiš rupe. Zbog kikseva Rakitić osuđen i presuđen prošle godine - Busquets nema snage za duže od 60-65 minuta obaveza, zato gubiš jednu izmjenu uvođenjem Vidala koji još uvijek može odigrati defanzivno za desetku.
To što Arthur povuče loptu ko Xavi ne čini ga njegovom vjerodostojnom kopijom. Xavi je svoje nedostatke u zatvaranju prostora nadomještao time što mu se lopta lijepila za nogu + svi okolo su mu vjerovali i bio je glavni dirigent. To što Arthur tek sad pokazuje šmek za promjenu ritma igre i SAMO NAMA liči na Xavija, ne čini ga dovoljno kompletnim. Naprotiv, slaba je karika i znajući kakav je ziheraš Valverde, uz Arthura MORA ići Busquets, pa vi kukajte kolko hoćete.
Kakva ba zonska odbrana? Jel' me zafrkaješ? :urnebes: Opet kažem, 10 igrača na terenu, plus golman, i ti si Arthura označio kao krivca za primanje golova. Samo sam to komentarisao, ništa više. U neke posebne taktike ne bih da ulazim, za to imamo "trenera" koji je debelo plaćen za to, za mene lično svaka formacija sa Busquetsom je loša, već bar 2 godine, i nažalost tu nećemo još gledati pomak (sem ako se ne desi neka ozlijeda).
Uopšte te ne zafrkavam, pogledaj malo bolje kretanja igrača u odbrani. Imaš zonsku odbranu, preuzimanje igrač-na-igrača i varijacije presinga (a tu odbranu mogu igrati samo neke engleske ekipe, ili većina njih: tzv. "direct" odbrana). Treba malo šire gledati sve, iz svih uglova. Mi smo u takvoj poziciji kakvoj smo. Dok ne ode Valverde nema drastičnog pomaka naprijed - a to se neće desiti dok Bartomeu ne ode, znači načekaćemo se. Sutra dva razlike za nas. :ljepota:
Džeri Drejk

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 16 sep 2019, 22:26

let3 je napisao/la:Mislim da ce ih Dortmund sutra natrpati ko zadnje kur.ave. Paco ce pokazati ziherašu kakvog igraca je otjerao. On ima dodatni motiv.
Ekipa koja redovno prima po dva gola, kojoj i Osasuna utrpa dva gola, nema se cemu dobrom nadati na Westfalenu.
Samo je pitanje sa kakvom formacijom ce bilmez krenuti. Bez četvorice u veznoj liniji nek ne izlaze na teren.
Pa budu li dizelasi na terenu, nista nije iskljuceno. Dortmund kuci igra slicno ko Liverpool, dakle moguce je ocekivati slicnu tekmu. Mada ne treba ni to sutra biti mjerilo, ipak je prva tekma u LP, pola igraca ni nije u formi nikome, pa Messi nam minute nije odigrao do sada.

Dosta povreda bilo, ali dobro, meni sutra nije ni bitna toliko tekma, znamo da cemo prvi opet zavrsit svakako.
27.10.2020

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la japa » 16 sep 2019, 23:37

Ter Stegen kmecao kako je ljut jer misli da treba da brani u Njemackoj reprezentaciji, Neuer mu porucio katalonski misu dodji i to mi reci u lice, Ter Stegen se prepao i povukao...

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 16 sep 2019, 23:44

japa je napisao/la:Ter Stegen kmecao kako je ljut jer misli da treba da brani u Njemackoj reprezentaciji, Neuer mu porucio katalonski misu dodji i to mi reci u lice, Ter Stegen se prepao i povukao...
Deja vu sa Šehićem i Begovićem
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 17 sep 2019, 00:33

japa je napisao/la:Ter Stegen kmecao kako je ljut jer misli da treba da brani u Njemackoj reprezentaciji, Neuer mu porucio katalonski misu dodji i to mi reci u lice, Ter Stegen se prepao i povukao...
Najgore je kad covjek ne skonta da vise nije to to, da ima boljih, pa onda direktno pati citav tim.

Gigi je isti. Zato i znamo ko nece osvojiti LP ove godine. Opet jel.
27.10.2020

let3
Postovi: 29044
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 sep 2019, 00:58

Derdiyok je napisao/la:
japa je napisao/la:Ter Stegen kmecao kako je ljut jer misli da treba da brani u Njemackoj reprezentaciji, Neuer mu porucio katalonski misu dodji i to mi reci u lice, Ter Stegen se prepao i povukao...
Deja vu sa Šehićem i Begovićem
Dobro poređenje :mrgreen:
Samo što su Begović (to jest Ter Stegen u ovoj prici) velike pichke, koje ce pasivno posmatrati stvari dok vrijeme leti. Umjesto da malo podignu frku preko medija, platiš par novinara, izjadaš im se , isplaces se pred njima, od sebe napraviš žrtvu i tako ti folovi :mrgreen: jbg, ne znaju levati.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 17 sep 2019, 01:10

Stegen je najbolji golman svijeta i naravno da zasluzuje jedinicu pored ovog laznog driblera na golu svabske. Sva sreca pa leti iduce godine kao i gospon "svrbe-me-jaja-daj-da-pomirisem-pred-kamerama".
@igrajlopte 🐦

Avatar
Riziko
Postovi: 5847
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 17 sep 2019, 08:57

Šta znam, ja mislim da ćemo mi ovo večeras pobjediti.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 17 sep 2019, 09:53

Ma kakvi dizelaši, možda Suarez, Messi ne vjerujem.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Riziko
Postovi: 5847
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 17 sep 2019, 12:55

Suki igra 100% od prve minute. Mada sumnjam da će cijelu utakmicu odigrati.
Volio bi Fatia da vidim od prve, ali čisto sumnjam.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
coelho41
Postovi: 12685
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la coelho41 » 17 sep 2019, 13:05

Da li ste svjesni da ćete večeras u najboljem slučaju remizirat?

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 17 sep 2019, 13:07

coelho41 je napisao/la:Da li ste svjesni da ćete večeras u najboljem slučaju remizirat?
Pobjeda, remi, poraz - Prvo mjesto je ionako zagarantovano. :wave:
@igrajlopte 🐦

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 17 sep 2019, 13:56

coelho41 je napisao/la:Da li ste svjesni da ćete večeras u najboljem slučaju remizirat?
Obzirom da Barsa već dugo na gostovanjima igra promenljivo ali više loše nego dobro ovo je utakmica koju bi da se kladim kojim slučajem izbegao....1 X 2....troznak ;)

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 17 sep 2019, 16:37

Barcelona ima pretezak zadatak u grupi.Dortmund odavno nije bio jaci , da ne spominjem Inter.Barca ako na gostovanju bude letargija kao inace,mogla bi na zimu gledati LP preko streama.Meazza je uvijek bila gostovanje gdje ekipa nije gubi fokus,Iduna Park ce da gori veceras,Dortumnd ce gegen presing od 1 minute nametnuti i nesto sam siguran nasamarati Barcu.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Donnie Darko » 17 sep 2019, 16:45

coelho41 je napisao/la:Da li ste svjesni da ćete večeras u najboljem slučaju remizirat?
misliš rezimirat

Avatar
messilla
Postovi: 31126
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 17 sep 2019, 16:51

Domuzare će past lakše od očekivanog. :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 17 sep 2019, 18:43

slika

Opa, retro dresovi veceras :opaopa: Gledajuci ekipe ovako, Dortmund dosta slabiji. Nebi se ovo trebalo izgubiti, samo volio bi da gurne Ansua od pocetka umjesto Pereza.
@igrajlopte 🐦

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.