FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 maj 2018, 17:02

Evander je napisao/la:
let3 je napisao/la:Evander

Messija na mjesto centalnog napadača i eto riješenja.
Ja bih vise volio da on pristane igrati krilo, ali ok je i centralni napadac.
Samo, zar neko misli da Messi zeli to igrati i samim tim da manje ucestvuje u igri?
Ja iskreno sumnjam u to. Messi dok bude u Barceloni on ce imati slobodu i to je tako. Upravo ta cinjenica je ono o cemu pricamo svo vrijeme.
Mnoge druge stvari se moraju podrediti da bi Messi igrao ono sto zeli. Pitanje je da li je to dobro za sam klub?
Realno, nema potrebe da igra krilnog napadaca ako dođe Griezmann. Jer bi na tim krilnim pozicijama imao Osmana i Griezmanna, plus Coutinho koji može igrati tamo. Znaci Messi na svoju staru poziciju F9, gdje je trpao ko lud. Što bi znacilo i vracanje svete 4-3-3.
Ali onda se javlja problem zvani Suarez i šta sa njim. Na klupu ti nece sjeti igrac njegovog kalibra, kojeg klub placa preko 10 miliona. Takve igrace niko ne drži na klupi (možda ludi Perez samo).

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 maj 2018, 17:04

miki_92 je napisao/la:jedva cekam jos jednu sezonu gdje Suarez igra 95% utakmica
Bolji od Ronalda.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 14 maj 2018, 17:09

Svaka formacija sa urugvajskim ciganom znači ispadanje u 1/4 finalu lige prvaka. Na krilima Griezman i Dembele i u sredini Messi. To je dobitna kombinacija.

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 maj 2018, 17:27

Suarez svake godine zabije 25+ golova, a i slijedece ce.
Suarez sta je odigrao samo u zadnjem klasiku, Dembele nece za zivota.
Nikad Dembele nece biti ni 50% igrac kakav je Suarez.

U sustini, vidjeli smo ga sad protiv Levantea. Amaterska igra, kao i u vecnini utakmica koje je igra. Momak je prije svega neinteligentan, dzaba fizicke predispozicije. Neinteligentni igraci nikad u Barceloni nisu mogli uspjeti.
On jos dugo, dugo nece moci fizicki odraditi 5 utakmica po 90 minuta i to je jedan od razloga sto ce i slijedece sezone pojacanje od 150 miliona € vecinom sjediti na klupi.
Njegovo razumijevanje igre je na nivou juniorskog igraca.

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 14 maj 2018, 17:46

miki_92 je napisao/la:jedva cekam jos jednu sezonu gdje Suarez igra 95% utakmica

Ma neće bolan, prihvatit će on klupu :lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 maj 2018, 17:49

Evander je napisao/la:Suarez svake godine zabije 25+ golova, a i slijedece ce.
Suarez sta je odigrao samo u zadnjem klasiku, Dembele nece za zivota.
Nikad Dembele nece biti ni 50% igrac kakav je Suarez.
Blago tebi kad možeš procjeniti karijeru momka koji je 97. godište. Treba te prekomandovati s foruma u skaute Barce
Evander je napisao/la: U sustini, vidjeli smo ga sad protiv Levantea. Amaterska igra, kao i u vecnini utakmica koje je igra. Momak je prije svega neinteligentan, dzaba fizicke predispozicije. Neinteligentni igraci nikad u Barceloni nisu mogli uspjeti.
Jest bio grozan, ali zabio je makar onaj penal :kafa:

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 maj 2018, 17:54

Blejzer10 je napisao/la:
Evander je napisao/la:Suarez svake godine zabije 25+ golova, a i slijedece ce.
Suarez sta je odigrao samo u zadnjem klasiku, Dembele nece za zivota.
Nikad Dembele nece biti ni 50% igrac kakav je Suarez.
Blago tebi kad možeš procjeniti karijeru momka koji je 97. godište. Treba te prekomandovati s foruma u skaute Barce
Evander je napisao/la: U sustini, vidjeli smo ga sad protiv Levantea. Amaterska igra, kao i u vecnini utakmica koje je igra. Momak je prije svega neinteligentan, dzaba fizicke predispozicije. Neinteligentni igraci nikad u Barceloni nisu mogli uspjeti.
Jest bio grozan, ali zabio je makar onaj penal :kafa:
Koje je godiste, mene ne zanima. Nije Barcelona razvojna ekipa, nego top ekipa, a Dembele nije top igrac i ako je top placen.
Ono sto on igra je malo bolja verzija Delofeua.
Ako mislite slijedecu sezonu na njemu graditi, onda ste fakat presmjesni. Ne sporim njegov potencijal, ali on u ovom trenutku nije i ne moze biti udarni igrac za top ekipu.
On u ovom trenutku ne moze u istu recenicu sa Grizmanom, Couthinom, Suarezom.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 maj 2018, 17:55

Blejzer10 je napisao/la:Blago tebi kad možeš procjeniti karijeru momka koji je 97. godište. Treba te prekomandovati s foruma u skaute Barce
Da ponovim. Nisam bio sarkastičan. Svaka tebi čast ljudino :salut:

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 maj 2018, 17:59

Ne treba nikakva pamet pa da se skonta da jedan igrac bez previse mozga nikad nece biti ni blizu nivoa jednog Suareza koji je top 5 centarfora u zadnjih 20 godina.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 maj 2018, 18:01

Evander je napisao/la:Ne treba nikakva pamet pa da se skonta da jedan igrac bez previse mozga nikad nece biti ni blizu nivoa jednog Suareza koji je top 5 centarfora u zadnjih 20 godina.
Skroman si. Ja nemam te pameti, a ne vidim ni na forumu nekog da djeli takvu pamet s tobom. Zato kažem, :salut:

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 maj 2018, 18:02

Blejzer10 je napisao/la:
Evander je napisao/la:Ne treba nikakva pamet pa da se skonta da jedan igrac bez previse mozga nikad nece biti ni blizu nivoa jednog Suareza koji je top 5 centarfora u zadnjih 20 godina.
Skroman si. Ja nemam te pameti, a ne vidim ni na forumu nekog da djeli takvu pamet s tobom. Zato kažem, :salut:
Ne sumnjam u tvoju pamet, nego u zasljepljenost i manjak objektivnosti :kafa:

Heobte te, Suarez je koji, treci strijelac lige i u top 5 asistenata lige i ne valja.
Dembele apsulutno nista nije doprinjeo ove sezone, ali on je top :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Jos jednom da ponovim. Ono sto je Suarez samo protiv Reala neki dan odigrao, Dembele nece za zivota.
Zadnja izmjena: Evander, dana/u 14 maj 2018, 18:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Poligon10
Postovi: 5670
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Poligon10 » 14 maj 2018, 18:03

jasmin10 je napisao/la:Svaka formacija sa urugvajskim ciganom znači ispadanje u 1/4 finalu lige prvaka. Na krilima Griezman i Dembele i u sredini Messi. To je dobitna kombinacija.
Da se i ja ubacim. Potpisujem ovo.

Messi kao lažna 9ka, ili neka hibridna 10ka je ono što treba Barci, uloga slična onoj što je bio kod Pepa. Griezmann i Dembele po krilima znači 2 napadača koji će profitirati od Messija i Coutinha. Suarez u ovakvoj formi fakat nema mjesta i bolje ga se riješiti.

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 maj 2018, 18:05

Evander je napisao/la:
Koje je godiste, mene ne zanima. Nije Barcelona razvojna ekipa, nego top ekipa, a Dembele nije top igrac i ako je top placen.
Ono sto on igra je malo bolja verzija Delofeua.
Ako mislite slijedecu sezonu na njemu graditi, onda ste fakat presmjesni. Ne sporim njegov potencijal, ali on u ovom trenutku nije i ne moze biti udarni igrac za top ekipu.
On u ovom trenutku ne moze u istu recenicu sa Grizmanom, Couthinom, Suarezom.
Naravno da nije top igrac, ali je top potencijal. To je što toliko placen je budalaština i panika levata iz uprave, nije njegova krivica.
Dembele je doveden za narednih 10 godina i ne znam šta se ocekivalo od momka sa 20 godina? da odmah u prvoj sezoni razvali u timu Barce gdje igraju Messi, Suarez, Coutinho, Iniesta :crazy: daj ba malo objektivnosti jbg ti ;) plus je imao probleme sa povredama zbog kojih je propustio veliki dio sezone.

I naravno da ce se na njemu graditi igra u buducnosti, nisu ga platili preko 100 miliona da grije klupu.

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 maj 2018, 18:10

Grozna forma Suareza ove sezone.
Zabio je samo Atleticu u Madridu, Realu u Madridu, Realu kuci gdje je bio igrac utakmice, Valeciji, dva u finalu kupa Sevili, Valenciji u polufinalu kupa, drugi strijelac i drugi asistent ekipe.
Grozna forma :kafa:

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 maj 2018, 18:15

let3 je napisao/la:
Evander je napisao/la:
Koje je godiste, mene ne zanima. Nije Barcelona razvojna ekipa, nego top ekipa, a Dembele nije top igrac i ako je top placen.
Ono sto on igra je malo bolja verzija Delofeua.
Ako mislite slijedecu sezonu na njemu graditi, onda ste fakat presmjesni. Ne sporim njegov potencijal, ali on u ovom trenutku nije i ne moze biti udarni igrac za top ekipu.
On u ovom trenutku ne moze u istu recenicu sa Grizmanom, Couthinom, Suarezom.
Naravno da nije top igrac, ali je top potencijal. To je što toliko placen je budalaština i panika levata iz uprave, nije njegova krivica.
Dembele je doveden za narednih 10 godina i ne znam šta se ocekivalo od momka sa 20 godina? da odmah u prvoj sezoni razvali u timu Barce gdje igraju Messi, Suarez, Coutinho, Iniesta :crazy: daj ba malo objektivnosti jbg ti ;) plus je imao probleme sa povredama zbog kojih je propustio veliki dio sezone.

I naravno da ce se na njemu graditi igra u buducnosti, nisu ga platili preko 100 miliona da grije klupu.
Ako se nije ocekivalo, zasto je onda uvijek hebavanje majke po forumima svaki put ako Dembele nije u prvih 11?

Znaci, haj pusti ga da igra i ako nije spreman i nije na nivou top igraca, a na napadackoj poziciji u Barceloni mora igrati top napdac, tako je uvijek bilo?
Pa ko je onda tu lud?
Kazem opet, Barcelona nije razvojna ekipa. Slijece godine desno mora igrati neko ko je u top 20 igraca na svijetu. Ako to Dembele nije, a ja mislim da nije, godine me ne zanimaju.

I da, naravno da on nije nista kriv, aspulutno. Ja takodje mislim da je on potencijal, ali ovoj ekipi trenutnoj ne treba neko ko je potencijal nego neko ko ce povuci i ekipu ciniti boljom.

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 maj 2018, 18:24

Evander je napisao/la:
let3 je napisao/la:
Evander je napisao/la:
Koje je godiste, mene ne zanima. Nije Barcelona razvojna ekipa, nego top ekipa, a Dembele nije top igrac i ako je top placen.
Ono sto on igra je malo bolja verzija Delofeua.
Ako mislite slijedecu sezonu na njemu graditi, onda ste fakat presmjesni. Ne sporim njegov potencijal, ali on u ovom trenutku nije i ne moze biti udarni igrac za top ekipu.
On u ovom trenutku ne moze u istu recenicu sa Grizmanom, Couthinom, Suarezom.
Naravno da nije top igrac, ali je top potencijal. To je što toliko placen je budalaština i panika levata iz uprave, nije njegova krivica.
Dembele je doveden za narednih 10 godina i ne znam šta se ocekivalo od momka sa 20 godina? da odmah u prvoj sezoni razvali u timu Barce gdje igraju Messi, Suarez, Coutinho, Iniesta :crazy: daj ba malo objektivnosti jbg ti ;) plus je imao probleme sa povredama zbog kojih je propustio veliki dio sezone.

I naravno da ce se na njemu graditi igra u buducnosti, nisu ga platili preko 100 miliona da grije klupu.
Ako se nije ocekivalo, zasto je onda uvijek hebavanje majke po forumima svaki put ako Dembele nije u prvih 11?

Znaci, haj pusti ga da igra i ako nije spreman i nije na nivou top igraca, a na napadackoj poziciji u Barceloni mora igrati top napdac, tako je uvijek bilo?
Pa ko je onda tu lud?
Kazem opet, Barcelona nije razvojna ekipa. Slijece godine desno mora igrati neko ko je u top 20 igraca na svijetu. Ako to Dembele nije, a ja mislim da nije, godine me ne zanimaju.

I da, naravno da on nije nista kriv, aspulutno. Ja takodje mislim da je on potencijal, ali ovoj ekipi trenutnoj ne treba neko ko je potencijal nego neko ko ce povuci i ekipu ciniti boljom.
Zato što mladog igraca moraš istrpiti, mislim svaki trener i klub. Pa i Barca. Nema to veze sa nekom "razvojnom ekipom".
Ni Messi nije postao odjednom to što sada jeste, bez obzira na nenormalan potencijal koji je imao....moralo se raditi sa njim, davati mu se šansa postepeno i onda ga gurnuti u prvi plan.
Neymar je doveden i placen isto kao vrlo mlad i cekalo ga se sezonu-dvije.

Šta hoces da kažeš? da treba kupovati samo "gotove proizvode" i formirane igrace? pa može i tako, Perezova politika galacticosa, al to ti je na kratke staze.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 maj 2018, 18:27

Evander je napisao/la:Grozna forma Suareza ove sezone.
Zabio je samo Atleticu u Madridu, Realu u Madridu, Realu kuci gdje je bio igrac utakmice, Valeciji, dva u finalu kupa Sevili, Valenciji u polufinalu kupa, drugi strijelac i drugi asistent ekipe.
Grozna forma :kafa:
Ne baš impresivna statistika. Na terenu proveo 4357 minute. Zabio 31 gol u svim takmičenjima. Znači zabija svakih 140 minuta. Asistira svakih 256 minutu, Dembele recim asistira svakih 129. Da ne govorim što je Suarez dobar dio prve polusezone bio lošiji nego Dembele u najlošijim nastupima, ali je dobijao priliku dok nije uhvatio ritam. Dembele nije imao taj luksuz, nije imao ni u jednom trenutku kontinuitet, da ne spominjem povredu i adaptaciju na novi klub. Sjeti se da je Suarez počeo u Barci sa suspenzijom od četiri mjeseca, i njemu je trebalo par mjeseci da se adaptira nakon neigranja. A on je bio u formi karijere. Dembele je klinjo. Porediš neuporedivo.

Paulinho je treći strijelac ekipe. Ne vidim kako je je faking achievement biti drugi strijelac ekipe.

I najvažnije od svega, nije postojao u ligi prvaka. O statistici gostovanja zadnjih godina u lp da ne govorim.

Paco bi skupio 25 golova u ligi pored Messija. Frajer zabio 7 golova i podjelio 4 asistencije za manje od hiljadu minuta na terenu. Znači igra svaku petu, nešto malo minuta, i uspio je imati isti goal/minute ratio kao Suarez. :bow:

Volio bih vidjeti Suarezovu statistiku da ga se klupiralo nakon prvih 11 kola u kojim je zabio 3 gola.
Video napravljen tačno prije nego što je proigrao. Malo igrača Barce bi imalo luksuz odigrati onako loše prvih 10ak kola i zadržati status prvotimca

Hvala mu, ima brutalnu statistiku u Barci i od Samuela Eta nismo imali bolju devetku. Ali samo slijepac ne vidi da je u slobodnom padu
Zadnja izmjena: Blejzer10, dana/u 14 maj 2018, 18:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 maj 2018, 18:34

Romariooo je napisao/la:
Evander je napisao/la:Moje miljenje je da ce slijedece sezone igrati 4312.
Messi je ova jedinica izmedju sredine i napada, naprijed Grizman i Suarez. Naravno, ovo je formacija bez krila, gdje bekovi odradjuju te ofanzivne role na bokovima. Vjerovatno ce se nekad i Grizman pomjerati nazad da bi bilo 4321.
Couthino ce morati povuci se prema vezi i postati klasicni vezni igrac. Puno toga slijedece sezone zavisiti ce upravo od toga da li je on u stanju ovo uraditi i odigrati adekvatno.
Busketc zadnji vezni (mada lagano i o njegovoj zamjeni treba razmisljati), Couthino lijevo, moja zelja novi igrac desno (otici popusiti ga sejku da proda Veratia).
Stopere sumnjam da ce mijenjati, Alba isto tako, a desnog beka sam siguran da ce ganjati nekoga iz Primere.
to bi bilo pogubno ko i 4-3-3, prvo jer mesi je tu na poziciji na kojoj treba dosta trcati, drugo jer onda grizman i coutinjo su naprijed i slaba fajda da pomognu odbranu,znaci dobijes trojicu koja ne pomaz odbranu i to je garancija da cemo biti kantani, trece to ce upropastiti coutinja koji nije klasican veznjak nego kome treba vise lijeva strana i da moze ici na gol jer vidjeli smo da daje dosta golova

4-2-3-1 je jedina formacija koja godi svima i koja daje balans, dembi i coutinjo godi po stranama, grizmanu godi kad nije skroz u vrhu napada, mesiju opet godi da je u sredini i da svi drugi trce za njega, samo ga cuvati za golove i zadnje pasove a moze i graditi igru povremeno kad se zarotira sa grizmanom
Pa zar ti stvarno mislis da Barcelona i 2 DMF idu zajedno ? :crazy: :facepalm: Pa bila bi gora igra za oko jos jedno 3 puta.

I evo i da zaigras tako, ko ce ti bit DMF ? Busquets ? Pa to bi bila ziva grehota. Uostalom covjek bi se pogubio u toj formaciji jer nije razbijac tipa Casemira vec igra mozgom. A ti bi ga koristio da ti sprijecava kontre. Takvog sporog i tromog igraca :damn:

I evo sve da ti to uspije, ti bi znaci opet isti vezni red koristio tipa Rakitic/Busquets ili Paulinho i napao LP. Kazu da se na greskama uci, ali to stvarno nije slucaj kod tebe :roll:
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 maj 2018, 18:42

let3 je napisao/la:
Evander je napisao/la:
let3 je napisao/la:Evander

Messija na mjesto centalnog napadača i eto riješenja.
Ja bih vise volio da on pristane igrati krilo, ali ok je i centralni napadac.
Samo, zar neko misli da Messi zeli to igrati i samim tim da manje ucestvuje u igri?
Ja iskreno sumnjam u to. Messi dok bude u Barceloni on ce imati slobodu i to je tako. Upravo ta cinjenica je ono o cemu pricamo svo vrijeme.
Mnoge druge stvari se moraju podrediti da bi Messi igrao ono sto zeli. Pitanje je da li je to dobro za sam klub?
Realno, nema potrebe da igra krilnog napadaca ako dođe Griezmann. Jer bi na tim krilnim pozicijama imao Osmana i Griezmanna, plus Coutinho koji može igrati tamo. Znaci Messi na svoju staru poziciju F9, gdje je trpao ko lud. Što bi znacilo i vracanje svete 4-3-3.
Ali onda se javlja problem zvani Suarez i šta sa njim. Na klupu ti nece sjeti igrac njegovog kalibra, kojeg klub placa preko 10 miliona. Takve igrace niko ne drži na klupi (možda ludi Perez samo).
Da bi Messi pristao igrati F9 treba ti SJAJAN vezni red. Lako je bilo 2012 to igrac kad si imao Xavija i Iniestu u prajmu.

Rado bi Messi to igrao, onda bi jos manje se umarao, ali kad nemas vezni red da doturi tu loptu do 16. Pa mi u Rimu nismo mogli da iznesemo loptu i povezemo 3 pasa , igru nam Pique vodio. Mislim o cemu mi ovdje pricamo ? :stop:
27.10.2020

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 maj 2018, 18:48

leorey je napisao/la:
Da bi Messi pristao igrati F9 treba ti SJAJAN vezni red. Lako je bilo 2012 to igrac kad si imao Xavija i Iniestu u prajmu.

Rado bi Messi to igrao, onda bi jos manje se umarao, ali kad nemas vezni red da doturi tu loptu do 16. Pa mi u Rimu nismo mogli da iznesemo loptu i povezemo 3 pasa , igru nam Pique vodio. Mislim o cemu mi ovdje pricamo ? :stop:
Pa dobro , slažem se, al zar nije krajnje vrijeme da se krene u rekonstrukciju veznog reda ?

Hoce li i dalje jahati po živcima dizelaši Rakitić, Paulinho, Gomes koji ne mogu meda protiv Rome. Ili ce se ovog ljeto nešto konacno poduzeti po tom pitanju i krenuti u lov na veznjake. Ali jok, bolje istresti 100 miliona za Griezmanna.
Navodno ce mladi Alena biti prebacen u prvi tim, treba još dva kvalitetna veznjaka da guraju sezonu na tri fronta.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.