FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 24 feb 2018, 23:41

Izadjem fino i propustim ovakvu igru :nedam:
27.10.2020

let3
Postovi: 29057
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 25 feb 2018, 00:25

Lillard je napisao/la:Ne da kartona a jbemti scena :lol:

Nek Paco igra protiv Las Palmasa i gotovo.
Definitivno Paca od prve minute protiv Las Palmasa. Ako on ne bude spreman onda Osmana u samu špicu, a može i Arnaiz.
Sule je ludak kojeg u sekundi može opaliti neki prenos da dobije bezveze žuti i eto belaja protiv Atletica.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 25 feb 2018, 00:45

Spominje se nekoliko sedmica odsustva za Semeda. Sutra će se obaviti detaljni testovi.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 25 feb 2018, 00:59

Sad odgledah ovaj highlights i uživao sam kroz kompletan ovaj video. Žao mi je što nisam bio u prilici da ogledam fino kompletan meč, sve detaljno, ali nejse, odgledao sam nekih pola sata.

Po ovom sažetku mogu vidjeti kakva je paklena igra bila. Odavno se nije odigralo ovako dominantno i odavno se nije razvalio ovako protivnik.

Drago mi je zbog Coutinha i Dembelea. Kakav eurogol zabi Cou, šta je ono Tito lijepi.. Kakvu šutinu ima i napokon neki igrač koji može dobro potegnuti van šesnaest. Šteta što nije u mogućnosti da igra LP, značio bi nam puno, ali šta je, tu je. Neka igra u ligi i kupu, a ono što je najvažnije jeste da se polako prilagođava stilu igre i da ukapira kako šta. Pa ako Bog da, na ljeto da prođe kompletne pripreme i da zigu. I Dembele je imao finih poteza, zamalo da zabije gol, ali lagano samo. Najbitnije je da je i on fino krenuo, pa će to biti sve bolje i bolje. Žao mi je Semeda, nadam se da neće dugo biti van terena. Baš je maler u pm.. Rakitić pokidao onim pasom, a vidim i po komentarima da je odigrao odlično. Drago mi je zbog njega, jer smatram da je odličan igrač, samo se previše pljuje po njemu. Messi i Suarez su luđaci..

Izgleda je ova promjena formacije legla pravo dobro. Rakitić pokidao, a siguran sam da njemu najbolje leži upravo ova pozicija u paru s Busquetsom. Coutinho i Dembele se snašli, tako da se treba navikavati na ovu formaciju. Vidi se odmah da se bolje i lakše igra, dolazi do šesnaesterca protivnika, lakše stvaraju šanse, što je i rezultiralo ovim debaklom.

Ne znam da li griješim, ali mislim da je ovo prva velika greška Umtitija, ja se ne sjećam kad je zadnji put bio kriv za gol.

Svaka čast svima. Sada dobiti i Las Palmas, pa onda lagano i pametno na Atletico, koji mislim da neće uzeti tri bobe protiv Seville. To bi bilo ekstra, pa onda dobiti Las Palmas u četvrtak i protiv njih pokušati povećati razliku, što bi bila velika stvar.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
FCBlaugrana
Postovi: 547
Pridružen/a: 21 mar 2011, 18:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBlaugrana » 25 feb 2018, 01:21

Ne znam sto je problem sto Suarez nije dobio peti zuti karton pa da be igra protiv Las Palmasa... jednostavno ga izostaviti u toj utakmici sa poposa i ponasati se kao da je dobio zuti...

Onda neka dobije protiv Atletika i neka propusti Malagu

sombrero
Postovi: 1841
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 25 feb 2018, 01:24

ima li šta za Piquea? koliko ga neće biti?

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 25 feb 2018, 02:23

sombrero je napisao/la:ima li šta za Piquea? koliko ga neće biti?
Sve je okej. Kaže Ernesto izveo ga iz predostrožnosti. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 25 feb 2018, 09:35

Taman suki da odmori sledecu, ako bude gutavo moze uci zadnjih pola sata, mada ne bi trebalo biti problema, i paco ce odraditi solidno, bitno je igrati ovu 4-2-3-1 i bice golova dosta sigurno, demba i coutinjo i mesi ce napraviti dosta prilika sigurno, paco ce sigurno nesto uvaliti

Isto i protiv atletica forsirati 4-2-3-1, kao i protiv celzija, to je dobitna formula
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Riziko
Postovi: 5855
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 25 feb 2018, 10:18

Za LŠ umjesto Kutinja Gomeša ili Denisa Suareza, ovo ostalo isto.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jopaa7 » 25 feb 2018, 10:20

Riziko je napisao/la:Za LŠ umjesto Kutinja Gomeša ili Denisa Suareza, ovo ostalo isto.
Iniesta?

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 25 feb 2018, 10:21

Steta za Semeda, u igri bez krila je pasivan, ali kad ima Dembelea ispred sebe lik ore po terenu, brutalno je odigrao jucer, izgleda da je ista povreda kao sto je Demba zadnji put, znaci 2-3 tjedna pauze i nazad je, bar se ja nadam da je to u pitanju.
Sto se tice iduce utakmice, zarotirati maksimalno, znaci ocekujem ovako nesto
-----------MATS
Vidal-Mina-Verma-Digne
--Paulinho-Gomes-Denis/Countiho
Dembele--Paco---Coutinho/Arnaiz

ako bude zapinjalo u prvom poluvremenu, ubaciti Roberta, Messija, Iniestu/Albu i uzeti bodove, ali trebalo bi odmoriti vecinu igraca, 2 tekme poslije Las Palmasa ce prelomiti sezonu, Chelsea i Atletico, 2 zajebane ekipe, Atletica dobijemo i mislim da smo osigurali La Ligu, onda izmedju Chelsea i Atletica imamo tekmu protiv Malage, sugavaca koji su zakucani zadnji u prvenstvu i trebalo bi ih pobjediti i sa 6-7 prvotimaca na klupi da budu spremni za Chelsea, lijepo je uzeti duplu krunu, ali treba daleko dogurati u LP, ako ne i istu osvojiti.


Drago mi je da su Rakitic i Suarez u brutalnim formama, Rakitic vjerovatno nikad nije bolje igrao za Barcu, pokraj Busquetsa gdje ima punu slobodu i kontrolu igre mu nevjerovatno odgovar, a Suarez ne samo da trpa i namiruje golove, nego ga i dribling slusa, trci 90min i opet fizicki izdominira svakog defanzivca s kojim udje u duel.
Dembele je jucer odigrao odlicno drugo poluvrijeme, steta sto nije zabio nakon onog laznjaka, ali dobro je da se oslobadja i pokazuje sta moze, protiv Chelsea ce biti jako bitan kotacic i mislim da mora od prve minute, a protiv Atletica ce utakmica toliko gruba biti da ne znam bi li ga igrao od prve minute.
MATS nam je nastavio istim tempom, skida moguce i nemoguce, i to je odlicno za ekipu.

Mislim da nas je ogromna vecina prizivala 4-2-3-1 prije pocetka sezone kad je izgledalo da cemo Neymara zamijeniti Dembeleom i Coutinhom, nemamo problem kao United gdje je jedan od veznjaka (Pogba) toliko neodgovoran defanzivno da zbog istih zadataka ne nudi najbolje sto moze ofanzivno.
Coutinho se super uklopio u ovu rolu i svaka iduca tekma moze biti samo bolja.

Veselim se kraju sezone, pogotovo ako Dembele nastavi kao sto je poceo u drugom poluvremenu, ali mislim da je Semedo kljuc kako on igra, gledali smo ih 2-3x zajedno i stvarno odlicno izgledaju u tandemu.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 25 feb 2018, 11:27

Proti celzija samo iniesta i roberto umjesto coutinja i semeda i grehota bi bilo darukati bilo sta i mijenjati, iniesta ce biti defanzivnii ionako od coutinja, roberto nije brz ko semedo al moze sa dembom drzati desnu stranu, vidjeli smo i sinoc da se demba kad se branimo dosta vraca nazad i pomaze beku, a kad napadamo uvlaci se u sredinu i pomaze organizaciju

Iako su neki mislili da je demba samo za kontraske ekipe i da mu treba dosta prostora, pokazao je da umije i u malom prostoru, zna stati na loptu, u malom prostoru se snaci i driblati jer ima navjerovatno brze noge i lijepi mu se lopta, pogotovo je heben s laznjacima, zaista suhi talenat i vec sad vrlo heben igrac, samo jos koja utakmica da se uigra s ekipom i bice paklen igrac, ako se ne bude povredjivao do kraja sezone ja mu predvidjam da ce biti korisniji od neymara

Ova 4-2-3-1 formacija nece goditi samo prvotimcima nego i rezervama, denisu bi trebala perfektno goditi coutinjova pozicija, vidalu dembina, gomesu raketina, izvisit ce jedino paulinjo al mozda se i on snadje ko zadnji vezni
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

sombrero
Postovi: 1841
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 25 feb 2018, 12:05

ovdje se vidi da nam treba igrač koji će iskorititi taj prostor između beka i štopera na desnoj strani
to može biti Dembele ako ostane zdrav


Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 25 feb 2018, 12:44

Eh ide repriza utakmice da prođe ovaj mamurluk :mrgreen:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 25 feb 2018, 13:09

Pet sedmica izbavljen Semedo, službeno.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 25 feb 2018, 13:19

Las Palmas, Atletico, Malaga, Chelsea, Bilbao, Sevilla, prvi mec cetvrtfinala i tek mozda da protiv Leganesa zaigra.

Steta, Roberto ce umrijeti.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 25 feb 2018, 13:36

Nije Dembele odigrao lose prvo poluvrijeme koliko mi se cinilo. Los je bio u zadnjoj trecini u dva navrata, ali dosta ucestovao u igri. Vise od Coutinha, da ne govorim Vidal, Paco kad igraju. Steta za Semeda. Momak jede u defanzivi a i smiren je na lopti. Samo da se ofanzivno uklopi s Messijem i to je to.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 25 feb 2018, 13:41

AlfredNobel je napisao/la:Pet sedmica izbavljen Semedo, službeno.
Dobro je, mislio sam i do kraja sezone mozda ga nece biti, ovako znaci pocetkom aprila se vraca, zadnjih deset kola bice tu da pomogne, sad odradit u cetvrtak i protiv atletica i titula ce biti rijesena, neka koristi vidala na beku kakav god da bude, roberta mora odmarati, drama bi bila da se i roberto povrijedi pa nema ga u ligi prvaka, za ligu se ne sikiram koga god tu da stavi
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 25 feb 2018, 14:52

Jucer definitivno bilo 4-2-3-1 i naravno bilo atraktivnije za gledati, tecnija igra. Rakitic je fkt bio sjajan.

Logicno je da je bilo atraktivnije jer si imao oba krila nakon toliko vremena. Ne znam kako ljudi ocekuju atraktivnu igru bez krila , plus recimo jos protiv Chelsea bekovi skoro i da nisu isli naprijed. Odmah je bilo po stranama nula sto je i logicno.

Eh sad, Girona realno nije mjerilo, vise je to prijateljska utakmica. Koliko je realno ocekivati ovu postavu u jacim utakmicama ?

Tesko je reci dok se ne isproba s jacim protivnikom, ja nesto ne vjerujem da ce veza Busquets-Rakitic-Messi toliko defanzivno izdominirati, jer ovi sinoc gotovo da nisu imali prilika. Jedino da se recimo Coutinho i Dembele bas vracaju nazad, da sprintaju stalno gore-dole. Sto je malo vjerovatno jer je potrosnja velika, nisu to takvi igraci.

Mozda u LP se i ne smije tako igrati trenutno, ali za ovakve trening utakmice na Campu nije to nimalo lose jer dobijas mogucnost da odmoris Iniestu, pa nekad i Suareza i Messija.
27.10.2020

Avatar
FCBlaugrana
Postovi: 547
Pridružen/a: 21 mar 2011, 18:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBlaugrana » 25 feb 2018, 15:52

leorey je napisao/la:Jucer definitivno bilo 4-2-3-1 i naravno bilo atraktivnije za gledati, tecnija igra. Rakitic je fkt bio sjajan.

Logicno je da je bilo atraktivnije jer si imao oba krila nakon toliko vremena. Ne znam kako ljudi ocekuju atraktivnu igru bez krila , plus recimo jos protiv Chelsea bekovi skoro i da nisu isli naprijed. Odmah je bilo po stranama nula sto je i logicno.

Eh sad, Girona realno nije mjerilo, vise je to prijateljska utakmica. Koliko je realno ocekivati ovu postavu u jacim utakmicama ?

Tesko je reci dok se ne isproba s jacim protivnikom, ja nesto ne vjerujem da ce veza Busquets-Rakitic-Messi toliko defanzivno izdominirati, jer ovi sinoc gotovo da nisu imali prilika. Jedino da se recimo Coutinho i Dembele bas vracaju nazad, da sprintaju stalno gore-dole. Sto je malo vjerovatno jer je potrosnja velika, nisu to takvi igraci.

Mozda u LP se i ne smije tako igrati trenutno, ali za ovakve trening utakmice na Campu nije to nimalo lose jer dobijas mogucnost da odmoris Iniestu, pa nekad i Suareza i Messija.
Mislim da i dalje u utakmicama lp moramo igrati 4:4:2 jer tamo su jace utakmice... mozda ovu formaciju sto smo igrali sinoc treba koristitibkod kuce ili ako budemo trebali ganjati rezultat...ipak se i sinoc vidjelo da sa 3 igraca u sredini girona lako predje na drugu polovicu, a zamisli kako ce biti teze protiv citya ili drugih jacih i brzih ekipa,

Ja bih ostavio 4:4:2 pa prvo cuvao svoju mrezu i strpljivo pokusaondati go a mjenjao formaciju kako se utakmica bude odvijala i to je ono sto je uspjevalo ove godine, nema potrebe mjenjati...

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.