FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 21 jan 2019, 22:51

Munir otisao, zaradilo se milion na tome. Ovog doveli da sjedi na klupi i MOZDA da odigra 3 utakmice, placeno isto milion. Znaci Boateng umjesto Munira. Jako bitna cinjenica.
Koji bolji igrac bi pristao na ugovor pola godine i da zna da nema sanse da dobije minutazu? Mozda ste Keina ocekivali? Samo neambiciozan igrac ce pristati na ulogu rezervnog napadaca u Barceloni. Cilesen ima 100 puta vise sanse da igra.
Ovaj transfer je bitan koliko i da su doveli novog kosaca trave na stadionu.

Koliko je igracima intresantna uloga rezervnog napadaca u Barceloni, vidjeli smo i kad su Paca dovodili. Tad ih je bar 10 napadaca odbilo.
Zadnja izmjena: Evander, dana/u 21 jan 2019, 22:54, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 21 jan 2019, 22:52

Moze bit da trubim i pricam istu pricu vec vise od godinu dana, ali zapitajte se sto su polu prazne tribine, i tako je igrali subotom ili nedjeljom, svejedno je.

Ne mozes navijace prevarit. Bar ne one na tribinama. I zato kazem, uopste je glupo kritikovati BILO KOJEG pojedinca u onoj splacini od igre, gdje na Campu ne stvoris 3 prilike a igras sa 5 ofanzivaca.

Razmislite.

Znaci ponavljam, pojedinac je nebitan, nije ovdje kriv ni Boateng, ni Paulinho ni neko deseti.
27.10.2020

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 21 jan 2019, 23:16

leorey je napisao/la:Meni je nevjerovatno da ti s ovakvim igracinama ne mozes stvorit sansu na Campu. Bas nevjerovatno.

I ne treba cudit onda posjeta.

nije posjeta povezana sa igrom ekipe, 80% toga je sto savez sugavi prodaje karte jako skupo za spanjolski standard, sto raspored utakmica objave samo mjesec dana unaprijed, to je obicno najveci razlog manje posjete.

Jos uzmi u obzir kasni termin nedjeljom, kisa + ekipa koja ne igra bas tako dobro i naravno ocajan protivnik.


Nisam pretjerano aktivan ovdje, al vidim da se nije puno promijenilo, neki ljudi i dalje istu pricu furaju, pljuje se po svemu bez obzira na sve.

Svi ovi sto pljuju sada po Coutinhu su pljuvali po Dembeleu i njegovog amaterskom ponasanju jer je kasnio na treninge i zbog toga su sami sebe ubjedili da nije dobar igrac i slicno.

Objavi se vezni red Arthur, Alena i Busquets, nije pretjerano dinamican ali perfektan za ovakvu tekmu, prica se o igri za k i tako to, apsolutne gluposti.

Barca je kontrolirala tekmu, nije se previse izglednih situacija stvorilo jer je Suarez uprskao sve sto je doslo u 16, a Leganes nije izasao iz svojih 16.

Kritikovao se nedostatak kontrole i tecnosti u igri, sad napokon igra izgleda malo dinamicnije i tecnije, Dembele i Messi svaku tekmu mogu prelomiti, Arthur i Alena iz svake utakmice izgledaju bolji i bolji, Lenglet vrhunski igra.

Semedo napokon proigrao i svima je ocito da je bolji fit od Romerta zbog brzine i defanzivne, a i dobro se kuzi sa Osmanom.


Boatenga ne treba previse komentirati, igrac borac, zna zabiti s obe noge, sa glavom, ima solidnu tehniku, jak, valjda ce tu svoju zahvalnost pokazati i na terenu i pruziti Suarezu odmor kad mu zatreba do ljeta.

Avatar
coelho41
Postovi: 12690
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la coelho41 » 21 jan 2019, 23:19

Ovo me podsjeća na 2016. kad je Bayern doveo Serdara Tascija :lol: za 3 godine očekujem KPB-a u Turskoj

EDIT: puno mu je 3, očekujem ga dogodine u Galatasarayu
Zadnja izmjena: coelho41, dana/u 21 jan 2019, 23:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 21 jan 2019, 23:21

Ja bi im sjedio do kraja sezone za 50k mjesečno. :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 21 jan 2019, 23:30

coelho41 je napisao/la:Ovo me podsjeća na 2016. kad je Bayern doveo Serdara Tascija :lol: za 3 godine očekujem KPB-a u Turskoj

EDIT: puno mu je 3, očekujem ga dogodine u Galatasarayu
gdje njega iskopa :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 21 jan 2019, 23:36

Ma bezveze se pjeni, nebitan transfer totalno. Milion za lika koji će presjediti 95% utakmica na klupi, te ulaziti zadnjih dvasesetak minuta. Ne znam koga biste boljeg, kad bi i Merso Ahmetović odbio doći da ne bi dobio hemoroide na klupi. Jedino mi malo to nije jasno da su doveli njega kojem nije pozicija centarfor, već lažna devetka, ali hajde, zna on zabiti neku frljoku, a uz Messija će se vala nadavati i Alen Melunović.

@FuryMaker
Piši kralju češće. Tvoje postove s merakom čitam, jedan od rijetkih racionalnih persona na forumu, pogotovo na ovoj temi. Ma gdje se promijenilo, ovaj PDF je vazda isti. Klikni na hiljaditu stranicu, sve po šablonu. I meni se neke stvari ne sviđaju, ali ne znači da moram tupiti jednu te istu priču svako kolo. Izađe postava, u roku od tri minute, popljuje se i nađe milion mana. Pogriješi neki igrač na terenu koji je inače na zubu forumaša, kao recimo Rakitić, odmah psovanje i pisanje najotrcanije moguće riječi "oyebina". Nema tekme da se ne spomenu Suarez i Rakitić. Treba mijenjati to, a ne se ponavljati kao pokvarene ploče.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 21 jan 2019, 23:38

Furymaker je napisao/la:
leorey je napisao/la:Meni je nevjerovatno da ti s ovakvim igracinama ne mozes stvorit sansu na Campu. Bas nevjerovatno.

I ne treba cudit onda posjeta.

nije posjeta povezana sa igrom ekipe, 80% toga je sto savez sugavi prodaje karte jako skupo za spanjolski standard, sto raspored utakmica objave samo mjesec dana unaprijed, to je obicno najveci razlog manje posjete.

Jos uzmi u obzir kasni termin nedjeljom, kisa + ekipa koja ne igra bas tako dobro i naravno ocajan protivnik.


Nisam pretjerano aktivan ovdje, al vidim da se nije puno promijenilo, neki ljudi i dalje istu pricu furaju, pljuje se po svemu bez obzira na sve.

Svi ovi sto pljuju sada po Coutinhu su pljuvali po Dembeleu i njegovog amaterskom ponasanju jer je kasnio na treninge i zbog toga su sami sebe ubjedili da nije dobar igrac i slicno.

Objavi se vezni red Arthur, Alena i Busquets, nije pretjerano dinamican ali perfektan za ovakvu tekmu, prica se o igri za k i tako to, apsolutne gluposti.

Barca je kontrolirala tekmu, nije se previse izglednih situacija stvorilo jer je Suarez uprskao sve sto je doslo u 16, a Leganes nije izasao iz svojih 16.

Kritikovao se nedostatak kontrole i tecnosti u igri, sad napokon igra izgleda malo dinamicnije i tecnije, Dembele i Messi svaku tekmu mogu prelomiti, Arthur i Alena iz svake utakmice izgledaju bolji i bolji, Lenglet vrhunski igra.

Semedo napokon proigrao i svima je ocito da je bolji fit od Romerta zbog brzine i defanzivne, a i dobro se kuzi sa Osmanom.


Boatenga ne treba previse komentirati, igrac borac, zna zabiti s obe noge, sa glavom, ima solidnu tehniku, jak, valjda ce tu svoju zahvalnost pokazati i na terenu i pruziti Suarezu odmor kad mu zatreba do ljeta.
To za posjetu gore nije samo zbog toga. Uzmi prosjek prije 3 godine i sada i vidjet ces. Cak sta vise, svake godine posjeta je sve losija. I to ne samo nedjeljom navecer kad je sutra radni dan.

Ja se slazem s tobom da ne treba sve gledat negativno, naravno da nismo pali pa da se recimo borimo za EL, ali najvise se i ocekuje kad imas najboljeg igraca jel?

Cinjenica je da ti imas u ekipi: Messija, Couthina, Dembelea, Suareza, Rakitica, Busquetsa, Arthura i da ne mozes stvoriti 3 sanse na Campu. To ko ne vidi, ili ne zeli vidjeti ili je slijep.

Pa meni neutralci govore koji su nekad voljeli Barcu pogledat, pitaju me sta se to desava pa samo kruzimo oko 16, a cim nam protivnik izadje u presing nadigra nas.

Poenta svega je da sam se godinama odmarao uz utakmice Barcelone, dodje ti kao praznik za oci, pa i kad izgubis. Medjutim, sada se UMARAM.
27.10.2020

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 21 jan 2019, 23:44

Prije se ovo nije dešavalo, al u kurtzu.
slika

Gledali ste Paca u Barceloni, na sve licio samo na fudbalera nije. Pljuvalo se po Paulinhu pa je lik napravio vise od Coutinha za sad.
Don't hate what you don't understand.

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 21 jan 2019, 23:51

Ma uvijek je bilo levata u klubu, ne mozes ocekivati da imas dvadesetak dobrih igraca.Ali vidjecemo kako ce se pokazati ovaj, ionako je doveden da mijenja Suareza a znamo da se to nece desavati cesto, ako skupi 10 utakmica do kraja nek se udara nogom u guzicu.To je samo privremeno rijesenje da cisto radi reda imaju rezervnog napadaca, na ljeto se on vraca odakle je dosao i vjerovatno se onda ide u potragu za nekim mladjim napadacem za buducnost.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 21 jan 2019, 23:53

Siguran sam da donedavna politička nestabilnost koja je drastično oborila turizam u Kataloniji nema nikakvog utjecaja na posjetu. Nije da smo ranije navikli gledati Kineze na tribinama

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 21 jan 2019, 23:56

Mada u odsustvu Suareza imas najbolje moguce rijesenje, Messi sredina krila Cou i Dembele. Ne vjerujem da ce zaganjati napadaca na ljeto, lijevi bek i stoper su prioriteti a napadaca svakako nemas vrijednog pomena trenutno.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
luis enrique
Postovi: 273
Pridružen/a: 01 feb 2010, 16:03
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la luis enrique » 22 jan 2019, 00:00

Furymaker je napisao/la:
leorey je napisao/la:Meni je nevjerovatno da ti s ovakvim igracinama ne mozes stvorit sansu na Campu. Bas nevjerovatno.

I ne treba cudit onda posjeta.

nije posjeta povezana sa igrom ekipe, 80% toga je sto savez sugavi prodaje karte jako skupo za spanjolski standard, sto raspored utakmica objave samo mjesec dana unaprijed, to je obicno najveci razlog manje posjete.

Jos uzmi u obzir kasni termin nedjeljom, kisa + ekipa koja ne igra bas tako dobro i naravno ocajan protivnik.


Nisam pretjerano aktivan ovdje, al vidim da se nije puno promijenilo, neki ljudi i dalje istu pricu furaju, pljuje se po svemu bez obzira na sve.

Svi ovi sto pljuju sada po Coutinhu su pljuvali po Dembeleu i njegovog amaterskom ponasanju jer je kasnio na treninge i zbog toga su sami sebe ubjedili da nije dobar igrac i slicno.

Objavi se vezni red Arthur, Alena i Busquets, nije pretjerano dinamican ali perfektan za ovakvu tekmu, prica se o igri za k i tako to, apsolutne gluposti.

Barca je kontrolirala tekmu, nije se previse izglednih situacija stvorilo jer je Suarez uprskao sve sto je doslo u 16, a Leganes nije izasao iz svojih 16.

Kritikovao se nedostatak kontrole i tecnosti u igri, sad napokon igra izgleda malo dinamicnije i tecnije, Dembele i Messi svaku tekmu mogu prelomiti, Arthur i Alena iz svake utakmice izgledaju bolji i bolji, Lenglet vrhunski igra.

Semedo napokon proigrao i svima je ocito da je bolji fit od Romerta zbog brzine i defanzivne, a i dobro se kuzi sa Osmanom.


Boatenga ne treba previse komentirati, igrac borac, zna zabiti s obe noge, sa glavom, ima solidnu tehniku, jak, valjda ce tu svoju zahvalnost pokazati i na terenu i pruziti Suarezu odmor kad mu zatreba do ljeta.
Konacno neko sa malo pozitive. :thumbup:

Ja pratim Barcu od '98, sjecam se svih trauma izazvanih silnim holandezima, Christanvalom kao pojacanjem u odbrani, Sergi Barjuan i Abelardo standardni prvotimci, Vinston Bogard, Reiziger, Hesp, Bonano... plejada "vrhunskih igraca". Ono sto zelim reci jeste da je Barca do dolaska Ronaldinha bila, ajmo grubo reci, prosjek u evropskim okvirima, uspon je dosao sa Dinhom. I mogu samo reci da sam sretan covjek sto sam bio svjedok tih desetak godina u kojima je Barca strah i trepet. Realno ta generacija je postavila visok standard po pitanju igre i trofeja. Ovdje vidim da se ocekuje da Barca svske godine mlatne minimalno triplu krunu i to sa leprsavom igrom, afirmacijom masijaca, malo potrosenih para, i dobrim rotacijama da se niko ne potrosi :rol: Naravno da uticaj na sva ta ocekivanja na ovom forumu ima i to sto je Football Manager jako popularna igra kod nas, (da se razumijemo i dan danas igram razne verzije te igre iako sam presao 35 i imam dvoje djece i trece na putu :urnebes: ) Realnost je malo drugacija, od te generacije su nam ostali Busi, Pikac i GOAT. Traziti zamjenu Xaviju,Iniesti, Puyolu i bilo kom igracu te generacije je utopija kao ste je utopija totalna dominacija svake godine. Puno se ovdje baljezga od toga da Rakitic nea pojma(doveden za 18mil i od prvog dana nezamjenjiv kod 3-4 trenera) pa do toga da su bacene pare za Dembelea koji tek treba da se ustabili u Barci.
Tako i ovaj transfer Boatenga je po meni opravdan, radi se o igracu za klupu, i pored toga dobivas jos jednog igraca sa cajonesima, sto je u Barci rijetkost. Bolje milion za Boatenga nego 15ak za Girouda, napadacke sposobnosti su im iste.
Mišljenje je poput šupka, svako ga ima!
Dokon um je djavolje igraliste!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 22 jan 2019, 00:17

enobarca je napisao/la:Ma uvijek je bilo levata u klubu, ne mozes ocekivati da imas dvadesetak dobrih igraca.Ali vidjecemo kako ce se pokazati ovaj, ionako je doveden da mijenja Suareza a znamo da se to nece desavati cesto, ako skupi 10 utakmica do kraja nek se udara nogom u guzicu.To je samo privremeno rijesenje da cisto radi reda imaju rezervnog napadaca, na ljeto se on vraca odakle je dosao i vjerovatno se onda ide u potragu za nekim mladjim napadacem za buducnost.
Nemam stvarno nista protiv Boatenga, mozda covjek bude bolji od Paca i ostalih vodonosa.

Fazon je sto je evidentno da imas neslaganje u poslovanju kad je rijec o kupovini igraca, i to na relaciji: uprava-trener.

To je i sada jasno kao dan. Kako objasniti transfer Malcoma? Zapitajte se samo to. Syebase Romi posao, krhnuse 40 miliona eura da covjek ne bi ni u kupu zaigrao.

Paulinho je isto neshvatljiv- hajde i nekako dolazak, ali odlazak? Za vece novce? Ma daj ba.

Vidal? Ko iz vedra neba na ljeto.

Nisu jasni nikako. Nema plana i to se najvise kritikuje.

Niko ne zeli zamijeniti Puyola, Xavija, Iniestu i ostale igracine kako se misli.
27.10.2020

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 22 jan 2019, 00:22

Ma transfer Malcoma je jedan od najglupljih, 40 miliona bacenih bezveze po svemu sudeci.Ali navikli smo, dosta je bilo nelogicnih transfera, kad se sjetim onog levata Douglasa, pa Mina od ovih novijih itd.A uprava mi se smucila onog dana kad levatu nisu dali otkaz nakon Rome, trebali su ga odmah otjerati, od tog dana protestujem protiv njih i Valverdea :mrgreen:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 22 jan 2019, 00:25

luis enrique je napisao/la:.
Što ne pišeš češće? Ne stižeš ili?

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la TonySosa » 22 jan 2019, 00:26

Blejzer10 je napisao/la:
luis enrique je napisao/la:.
Što ne pišeš češće? Ne stižeš ili?
Trenira Španiju u slobodno vrijeme.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 22 jan 2019, 00:30

Već te zamišljam kao oca koji s porodicom ulazi u Zdravu vodu i pita Jel imate janjetine? Heheheh

:mrgreen:

Avatar
luis enrique
Postovi: 273
Pridružen/a: 01 feb 2010, 16:03
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la luis enrique » 22 jan 2019, 01:01

.
Zadnja izmjena: luis enrique, dana/u 22 jan 2019, 01:29, ukupno mijenjano 1 put.
Mišljenje je poput šupka, svako ga ima!
Dokon um je djavolje igraliste!

Avatar
luis enrique
Postovi: 273
Pridružen/a: 01 feb 2010, 16:03
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la luis enrique » 22 jan 2019, 01:27

Blejzer10 je napisao/la:
luis enrique je napisao/la:.
Što ne pišeš češće? Ne stižeš ili?
Redovno vas citam a za pisati nekad nemam vremena a nekada ni zivaca :D ima ovdje dosta osnova za kritike pogotovo transfer politika, od Keirsona, Henriquea i ostalih sumnjivih brazilaca, pa sve do Chigrinskog, Paulinha i sada Boatenga, ali treba shvatiti da mi jos uvijek imamo tim koji suvereno vlada spanijom zadnjih 10ak godina, evo i sada, reklo bi se sa pola snage, koracaju ka tituli. Moj akljucak je da pored svih propusta mi mozemo biti zadovoljni do sada sezonom i nadati se da ce forma rasti kako se blizi LP. Sta bi tek trebali reci avijaci Celzija nakon silnih ulozenih miliona i bezglavih kupovina samo jedna LP??? Ili sada PSG i City, tolike skrhane pare a opet niko ne moze garantovati LP. Uzivati u najboljoj Barci ikada(i najboljoj ekipi uopste u historiji) je bila privilegija, ali sada treba spustiti kriterije i nadati se da cemo biti te srece da se to ponovi. Samo navijacima Barce dupla kruna nije dovoljna, jer, zaboga, nekada smo osvajali i po 5-6 trofeja. Nerealno.

P.S. neko je postavio gore Ezquera :rol: i to treba uzeti u obzir da su on i Dani Garcija nekada bili nase uzdanice, a da ne pricam o Juanu Pablu Sorinu, ili Demetriju Albertiniju koji doveden da bi iskljucivo pravio drustvo svon haveru Rijkardu :rol:
Mišljenje je poput šupka, svako ga ima!
Dokon um je djavolje igraliste!

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.