FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Osim13 » 04 avg 2020, 20:38

Steven Gerrard on the best footballer he played with during his career: “Luis Suarez, for Liverpool. An absolute phenomenal footballer, just an absolute machine. Someone who has never walked into the treatment room, someone who has never been injured.”
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 04 avg 2020, 22:10

Gledam nesto ovog Trincao-a.Preslikan Mahrez.
Igrac koji je produktivan on the ball.
Mislim da nece blistati u Barci jer previse je tih igraca koji djeluju iskljucivo samo sa loptom.
Nadam se da grijesim ali je vidim bi gdje moze igrati,na kojoj poziciji da se izvuce maximum iz njega.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6922
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 04 avg 2020, 22:24

JoeBleck je napisao/la:
03 avg 2020, 21:38
let3 je napisao/la:
03 avg 2020, 21:17
Ljudi koji pišu o odlasku Messija, samo neka razmisle malo o nekoliko jednostavnih stvari :
Ko bi ga više placao od Barce? gdje bi mu bilo bolje ? gdje bi bio bolje tretiran? gdje bi imao veci status, nego u Barci ?
Evo ovako realno gledavsi.
Kada bi zatrazio platu jednom od 10 najelitnijih klubova Svijeta , dobio bi blanco check da napise koliko treba.
Bolje bi bio tretiran u svakom od tih klubova jer bi bio najveci transfer ikada u povijesti loptanja.Toliko bi se svako njegov touch skandirao da bi prosjecne njegove partije bile gledane kao sa je svjetsko cudo.Zasto to govorim ? Zato sto je u Barceloni navika da Messi zlostavlja svaku utakmicu sve sto stigne.Drugi klubovi to nisu navikli pa bi dobili igraca koji je u stanju jednim potezom izmamiti uzdahe.
Svugdje drugo bi imao jos veci status nego ovdje.Uprava xy kluba ga ne bi pitala za savjet i preporuku oko odabira igraca ? Grijesis.Jedva bi docekali.

Gdje bi mu bilo bolje , jedini je odgovor gdje mislim da ne moze biti bolje od Barcelone.Geografski i mnogo drugih nefudbalskih faktora sam tu uzeo.

Svakako , svaki klub bi jedva docekao ispisati historiju da je imao cast biti dio historije najveceg ikada.

Ja kao fan Barcelone i postovalac Leo Messija , volio bi vidjeti njega u drugoj sredini,cisto da vidim tu globalnu sliku i opste dojmove kada igraci iz drugih liga imaju mogucnosti pimplati istu loptu kao on.Cristiano je jedno , Messi sasvim nesto drugo.Mitoloski igrac koji vazi za covjeka koji nema slabost u igri i svaki dodir mu je nesto sto ce vjerovatno biti nesvakidasnje.

On je vec godinama u nazad nepostovan dovoljno u Barci kao licnost i kao fudbaler koji je doprinjeo globalizaciji i rastu ove igre.Barcelona ga ne stiti i ne radi prakticno mnogo da udovolji njemu vec se bave mutnim poslovima.

Bilo kako bilo , on ce ostati jer kao covjek smatra da mu je klub pruzio pomoc onda kada je najpotrebnija bila.Mogao je slomiti nogu i biti dobacivac lopti , Barca ga je dovela ,rizikovala i na kraju pokupila svu slavu.
Mnogo toga se ima za reci kada su ljudi u crnom u pitanju , primjer je i odlazak Inieste pa i Cavija za koje sam siguran da su mogli jos ponuditi ali su bili “prisiljeni” otici jer se otvara mjesto novim supertalentima koje do sada nismo vidjeli.
Trebate te shvatiti da je 2020. godina, a pricate kao da je 2013. ili tako neka godina kad je messi bio u prajmu

Zasto bi ozbiljan klub davao ogromne pare za istrosenog i starog igraca koji vec godinama nije nikakva prevaga, kako za barcu tako i za argentini, kad vec godinama i klub i reprezentacija mu troe bruke i sramote u kojima glavni i najplaceniji igrac ne da sam vuče, nego po obicaju bude jedan od najgorih na terenu kad je najpotrebnije

Da ga dovede liverpool ili citi, da mu podrede cijelu ekipu da moze hodati, peglati loptu, da uspore igru i sasijeku mladje.mladje potentnije igrace i koncepcije, jes kako da ne, jedva cekaju da ga dovedu

Ja sam davno skontao, shvatili su to i svi ozbiljni treneri, mesi sto je odigro - odigro je, sto bi nas narod reko isprdio je, izduhao ko dušica, zato ispasta barca, zato nit ga ko trazi nit ijedan ozbiljan trener niti da se nasali pa da nam se ponudi, nama je njega trpiti do penzije, ne sikirajte se, nece njega niko ozbiljan
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 04 avg 2020, 22:37

Opra na ruke !

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 04 avg 2020, 22:40

Ko dušica :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 04 avg 2020, 22:46

Ibretim se da uopste pisete o odlasku Messija... :crazy: :crazy: :crazy:
Inter, City, i svi oni bi dali 90 % svojih klubova na raspolaganje Barceloni samo da im Messi pozira u dresu a kamoli zaigra.

A Romario dosao kao kec na desetku. Motaj kablove.
@igrajlopte 🐦

Avatar
Romariooo
Postovi: 6922
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 05 avg 2020, 00:16

Mozda u vasim djecijim snovima i fantazijama svi bi se otimali oko mesija, u realnosti nikog ne interesuje rubrika kucamo na vrata zaboravljenih asova, mesi ne bi imo mjesta sigurno kod ozbiljnih trenera u ozbiljnim klubovima koji igraju i bolje i ljepse i osvajaju titule, a nemaju mesija

A mi s mesijom i jos pola milijarde potrosene na transfere u par godina glabamo rinaku i sramotimo se
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 05 avg 2020, 01:01

Osvajamo LP pa da ti zapalis jedan rostilj
27.10.2020

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 05 avg 2020, 13:41

Roma are interested in signing Samuel Umtiti from Barça

Umtiti has been linked with a move to the Premier League but Italy appears to be his likely destination. They want to take the centre back on loan with an option to make it permanent at the end of the season.

Barça are willing to let Umtiti leave on loan as long as his wages are off their books. Italy's tax system allows for higher wages to be paid to players.
I Coutinho izgleda ide na posudbu.. Kakvi failovi ove uprave grom te yebo. Ja neznam kako Barto misli pobjediti na iducim izborima, imajuci u obzir sve sto se desava zadnjih par godina... Neznam koliko jak lobi ima unutar Barcelone, odnosno podrsku koliku ima, ali sve ovo kad saberes negine mu poraz iduce godine. AkoBogda. :pray:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Romariooo
Postovi: 6922
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 05 avg 2020, 14:58

leorey je napisao/la:
05 avg 2020, 01:01
Osvajamo LP pa da ti zapalis jedan rostilj
Zapalit cu kuću i magazu ako osvojimo
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 05 avg 2020, 17:33

Jest da romario lupa ko picka po samaru, al Messi bi fakat bio teret nekim klubovima koji imaju uspostavljen sistem koji funkcionise. I Barci je teret ponekad, ne mogu svi napadaci osim Suareza biti fejl i zaboraviti igrati lopte. Najbolju utakmicu odigras sa njim na krilu jer tako prodise i lijeva strana narednu utakmicu opet na sredini.
Naravno nisam ni za kakve prodaje i sl. samo konstatujem ocigledno.
Don't hate what you don't understand.

let3
Postovi: 29061
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 05 avg 2020, 17:49

A to je onda do trenera i njihovog kukavičluka, a ne do Messija.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 05 avg 2020, 17:52

Jes' do trenera i kukavičluka. Neka proba staviti par tekmi Messija na krilo tu bi mu bio i kraj. Slobodno bi na poluvremenu mogao pokupiti prnje :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 29061
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 05 avg 2020, 18:01

Derdiyok je napisao/la:
05 avg 2020, 17:52
Jes' do trenera i kukavičluka. Neka proba staviti par tekmi Messija na krilo tu bi mu bio i kraj. Slobodno bi na poluvremenu mogao pokupiti prnje :rol:
Pod vodstvom Enriquea je proveo 3 sezone na desnom krilu (ne par tekmi) i šta bi ?
Naravno da je do trenera i njihovog kukavičluka. Nemaju autoritet nad zvijezdama, ne znaju da se izboriti za poštovanje kod njih i onda samo podilaze niz dlaku glavnim zvijezdama.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 05 avg 2020, 18:07

xaviesta je napisao/la:
05 avg 2020, 17:33
Jest da romario lupa ko picka po samaru, al Messi bi fakat bio teret nekim klubovima koji imaju uspostavljen sistem koji funkcionise. I Barci je teret ponekad, ne mogu svi napadaci osim Suareza biti fejl i zaboraviti igrati lopte. Najbolju utakmicu odigras sa njim na krilu jer tako prodise i lijeva strana narednu utakmicu opet na sredini.
Naravno nisam ni za kakve prodaje i sl. samo konstatujem ocigledno.
Koji su to napadači fejl ?

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 05 avg 2020, 18:08

let3 je napisao/la:
05 avg 2020, 18:01
Derdiyok je napisao/la:
05 avg 2020, 17:52
Jes' do trenera i kukavičluka. Neka proba staviti par tekmi Messija na krilo tu bi mu bio i kraj. Slobodno bi na poluvremenu mogao pokupiti prnje :rol:
Pod vodstvom Enriquea je proveo 3 sezone na desnom krilu (ne par tekmi) i šta bi ?
Naravno da je do trenera i njihovog kukavičluka. Nemaju autoritet nad zvijezdama, ne znaju da se izboriti za poštovanje kod njih i onda samo podilaze niz dlaku glavnim zvijezdama.
Tad si imao Xavija, Iniestu, Rakitić je bio agilniji, Messi je imao Alvesa. U globalu, sredina je bolje funkcionisala, nije imao potrebe da se vraća nazad. Barem je to moje viđenje, tj. mišljenje tako u odnosu na danas kad nemaš u ekipi haman nikoga ko bi mogao distribuirati loptu ka naprijed, već sve alibi igrači, dodaj prvom do sebe dok ne dođe Messi po nju, i to je mission completed.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 29061
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 05 avg 2020, 18:19

Derdiyok je napisao/la:
05 avg 2020, 18:08


Tad si imao Xavija, Iniestu, Rakitić je bio agilniji, Messi je imao Alvesa. U globalu, sredina je bolje funkcionisala, nije imao potrebe da se vraća nazad. Barem je to moje viđenje, tj. mišljenje tako u odnosu na danas kad nemaš u ekipi haman nikoga ko bi mogao distribuirati loptu ka naprijed, već sve alibi igrači, dodaj prvom do sebe dok ne dođe Messi po nju, i to je mission completed.
Dobro, to je tacno ali samo jedna strana medalje.
Druga strane je ta famozna rijec Autoritet trenera.

Evo samo jedan brzinski podsjetnik na RM. Sjeti se, doveli su Beniteza, ali covjek nije bio autoritet za te njihove igrace - rezultat toga je da su ga expresno nogirali . Dolazi Zinedin (autoritet, legenda fudbala, covjek koji je veliko fudbalsko ime) rezultat toga vezane titule LP. Odlazio Zizou, dolazi Lope kojeg odmah sazvakaše i pljunuše iz svlačionioce jer je u njihovim očima niko i ništa, dolazi Solari ista stvar - nidje rezultata...i Perez skonto Vracaj Zinedina, vracaj autoritet kojeg igraci slušaju, rezultat toga - titula.

Setien je vrlo dobar trener, to znamo od ranije jel , ali jedno je voditi Betis a drugo Barcu. Ne može neko ko cuva goveda po Asturiji da bude autoritet Messiju, Suarezu, Piqueu itd...isto važi i za Valvedea...i šta ce ti jadnici nego se poklopiti po ušima i podilaziti tim zvijezdama.

Sjeti se i sam one dvije scene:
1. utakmica u Pragu protiv Slavije, česi zabili gol, stadion slavi, Messi gledao poprijeko u Valverdea, jadnik ne smije ni da ga pogleda, oborio glavu.
2. Cooling break protiv Atletica, postavljali smo tu sliku na ovoj temi....svi igraci Atletica oko Chola, pažljivo slušaju šta im trener/autoritet govori - s druge strane, Setiena niko ne yebe ni 2%, ko raspuštena banda, svak svojim putem.

E to je ono što Barca nema vec godinama.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 05 avg 2020, 18:34

Todibo: ''Da vam budem iskren, trebalo mi je malo vremena kako bih shvatio da ću uistinu postati Barcelonin igrač. Oduvijek sam zamišljao sebe kako igram na Camp Nouu i dodajem loptu Lionelu Messiju.''
Romario na yebenim aparatima :rol:
27.10.2020

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 05 avg 2020, 18:42

let3 je napisao/la:
05 avg 2020, 18:19

Dobro, to je tacno ali samo jedna strana medalje.
Druga strane je ta famozna rijec Autoritet trenera.

Evo samo jedan brzinski podsjetnik na RM. Sjeti se, doveli su Beniteza, ali covjek nije bio autoritet za te njihove igrace - rezultat toga je da su ga expresno nogirali . Dolazi Zinedin (autoritet, legenda fudbala, covjek koji je veliko fudbalsko ime) rezultat toga vezane titule LP. Odlazio Zizou, dolazi Lope kojeg odmah sazvakaše i pljunuše iz svlačionioce jer je u njihovim očima niko i ništa, dolazi Solari ista stvar - nidje rezultata...i Perez skonto Vracaj Zinedina, vracaj autoritet kojeg igraci slušaju, rezultat toga - titula.

Setien je vrlo dobar trener, to znamo od ranije jel , ali jedno je voditi Betis a drugo Barcu. Ne može neko ko cuva goveda po Asturiji da bude autoritet Messiju, Suarezu, Piqueu itd...isto važi i za Valvedea...i šta ce ti jadnici nego se poklopiti po ušima i podilaziti tim zvijezdama.

Sjeti se i sam one dvije scene:
1. utakmica u Pragu protiv Slavije, česi zabili gol, stadion slavi, Messi gledao poprijeko u Valverdea, jadnik ne smije ni da ga pogleda, oborio glavu.
2. Cooling break protiv Atletica, postavljali smo tu sliku na ovoj temi....svi igraci Atletica oko Chola, pažljivo slušaju šta im trener/autoritet govori - s druge strane, Setiena niko ne yebe ni 2%, ko raspuštena banda, svak svojim putem.

E to je ono što Barca nema vec godinama.
Zidane - Dolazi na klupu iz Castille u vidu legende kluba i općenito fudbala, bez ikakvog iskustva u prvom rangu, kao i Guardiola, ali me interesuje zašto i Solari nije imao onda donekle to poštovanje ?! Nije imao autoritet zbog takve igračke karijere u odnosu na Zidanea i Guardiolu ?

Kod nas je prvenstveno problem uprava i pola ekipe starohana koji žive na staroj slavi. Ovako gledajući onda i njih uprava podržava čim vode kolo na terenu.

Kako je jedan Guardiola, koji je došao iz B tima, odmah počistio ekipu ? Zašto to sad ne može nijedan trener ? Nijedan nema podršku uprave u toj namjeri, i ne smije se odlučiti na drastične promjene. Koga smatraš adekvatnim za našu klupu mimo Pepa ? Poche ?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 29061
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 05 avg 2020, 18:54

Derdiyok je napisao/la:
05 avg 2020, 18:42

Kako je jedan Guardiola, koji je došao iz B tima, odmah počistio ekipu ? Zašto to sad ne može nijedan trener ? Nijedan nema podršku uprave u toj namjeri, i ne smije se odlučiti na drastične promjene. Koga smatraš adekvatnim za našu klupu mimo Pepa ? Poche ?
Zato što je Guardiola bio velika igracka legenda Barce, bivši kapiten kluba, uzor Xaviju i Iniesti, svašta nešto. Imao je neki background iza sebe, plus imao podršku citavog tadašnjeg boarda na ćelu sa Laportom. I nije baš odmah pocistio citav tim, išlo je to u etapama, al dobro shvatio sam te.

A šta imaju Valverde ili Setien? ko stoji iza njih ? pa doveli su ih da ih mogu sutra smijeniti i tako sebi spasiti guz.ice, to valjda znaš i sam ;) uprava notornih kriminalaca i teških neznalica...ne možeš ocekivati nikakvo dobro da se izrodi pored takvih ljudi.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.