FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

let3
Postovi: 29036
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 avg 2019, 00:29

Jel doš'o cigo ?

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 14 avg 2019, 00:33

nije srecom :kafa:

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 14 avg 2019, 00:33

parangal je napisao/la:Nego interesuje me da li je istina to što se priča da je Mesi upitan za Bilbao? Navodno je zasta povredjen....ima li neko nešto o tome?
Ma ja mislim da malo muljaju katalonske medije, ali sumnjam da cemo ga vidjet od pocetka. Najvjerovatnije ce pocet na klupi.

--------Griezmann – Suarez – Dembele
----------de Jong – Busquets – Vidal
--------Alba – Lenglet – Pique – Semedo
------------------MATS


A kad smo vec kod BIlbao. Jel ko primjetio da je Inaki potpisao ugovor do 2028? :shock: :shock:
@igrajlopte 🐦

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 14 avg 2019, 00:41

ReX je napisao/la:
parangal je napisao/la:Nego interesuje me da li je istina to što se priča da je Mesi upitan za Bilbao? Navodno je zasta povredjen....ima li neko nešto o tome?
Ma ja mislim da malo muljaju katalonske medije, ali sumnjam da cemo ga vidjet od pocetka. Najvjerovatnije ce pocet na klupi.

--------Griezmann – Suarez – Dembele
----------de Jong – Busquets – Vidal
--------Alba – Lenglet – Pique – Semedo
------------------MATS


A kad smo vec kod BIlbao. Jel ko primjetio da je Inaki potpisao ugovor do 2028? :shock: :shock:
Mesi se previše opustio i zaje*bava se....ako se momci pokažu klupa bi mu mogla postati i stalno radno mesto :kafa: :lol:

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 14 avg 2019, 09:41

:thumbdown:
parangal je napisao/la:@Romario druže potpuno te razumem....apsolutno si svestan da ćeš ove sezone gledati jedan od najboljih timova ikad sastavljenih a tu onda ima malo prostora tvojim kritičkim opservacijama... :lol: ;)

Godinama kukaš da previše toga ovisi o Mesiju a sada imaš tim koji bi bez problema i bez Mesija verovatno opet na svim kladionicama ove sezone bio glavni favorit za osvajanje LP....sa ovim timom bi se i ti proslavio a kamoli stručnjak kakav je Ernesto :lol:

Spremi piva, spremi mesa i spremi uglja.....opusti se i uživaj ;)
Ti me posebno iznenadjujes jer si stara garda, aj ova balavurdijaa sto je odrasla uz play station pa misle su stvari kao na pes, nakamarijas zvijezde sa dobrim ocjenama i ozezi

U stvarnom fudbalu cim imas na kamari vise zvijezda koji igraju iste pozicije moraju neke biti klupirane i to izaziva nezadovoljstvo i raspad sistema, pogotovo kad imas zvijezde tipa mesi, suarez i nejmar koji igraju samo napad, i sta ti tu sad mislis da ce grizman biti zadovoljan sto igra zadnjeg veznog jer neko mora trcati za ovu trojicu, u ligi prvaka smo gazeni jer smo imali dva hodaca mesija i suareza, i sad treba nesto da se nadamo kad budemo imali tri cetiri

Fudbal seoj jaro igra i naprijed i nazad, dobra bi ovo bila ekipa kad bi svaki protivnik skino gace i branio se samo, al vidjeces kad dodje spremna i kocoperna ekipa koja se zna i braniti i napasti, pa ces vidjeti kako cemo biti na streljani ko protiv rome i liverpoola i to jos zesce

Ovaj tim nikakav istorijski nece biti, to je nova verzija van galove barce sa velikim brojem vrnunskin napadaca i disbalansom ogromnim, kako smo tada gazili po evropi tako cemo i sada

A ovo sto kazes imamo tim koji bi i bez mesija bio glavni, vidi sad te price, a kad smo imali pepov supertim to se zvala mesijeva era, bolji tim imali a opet sve od mesija zavisilo kako se ovdje prica

A istina, s ovim disbalansom bili bi i bolji da se mesi ili suarez povrijede odmah i ne igraju cijelu sezonu, da bi se napravio kakav takav balans, pa kad smo imali trio msn imali smo ogromne probleme ki brukanja nakon osvojene triplete, kad je otiso nejmar a umjesto njea paulinjo uletio, osjetio se napredak, smijesno je ta dva igraca individualno porediti, no jedan par nogu koje rade umjesto para nogu razmazene zvijezde donio je napredak, jer se dobio neki balans

Sta se sad misli sa gomilanjem zvijezda, ne mogu da shvatim, bice uzivancija balavurdiji na pesu i kad budemo kantali levante, a svaka ozbiljna ekipa otrest ce nas ko seljak slinu
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 14 avg 2019, 09:52

Ti ostario, al' džabe, pameti ni bobe. Eto, svaki x kad napišeš balavurdija, djeca, derišta i slično, ovako trebaš dobit odgovor. Stidi se svojih "godina" balvane obični.

Koji si ti faktor ovdje da nekog nazivaš balavcima, jer zaboga nemaju mišljenje kao veliki Romario? Prosipaš se iz dana u dan, iz posta u post, i opet te niko ne vrijeđa, niko ti ne govori da si glup il' šta već, a već duže vrijeme si zaslužio. Gdje ti je odgoj uz te godine?

Oprosti nam veliki fudbalski/nogometni znalče!

PU! :puke:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
salkan
Postovi: 722
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 14 avg 2019, 12:31

Apropo vaših rasprava oldskul vs. balavurdija i paralela na ovo o čemu se najviše i raspravlja, šta donosi Neymarov povratak.
Ja razumijem početne stavove u ovoj raspravi i dobro je da se mnogi razilazimo u mišljenjima. Lično JESAM za povratak Neymara, pogotovo u ovom trenutku, pogotovo sa ovim trenerom. Prvo da kažem to, da ne mislim da je Neymar kao neka "posljednja kockica u stvaranju vrhunskog tima" - apsolutno ne. Dobitak njegovim povratkom će se najviše osjetiti sa dvije strane - prvo, ekipa će dobiti još jednog superstara i samim tim ćeš preoteti svaki mogući primat najmrskijem rivalu sa moralne, ekonomske i marketinške strane. Svi znamo da je real Madrid možda i jedina ekipa na planeti koja u sebi ima ugrađen DNK "živi na staroj slavi" - a to je ono kad su četvrti na tabeli, kad ispadnu iz svih takmičenja, kad im daš 4 komada na njihovoj njivi, osramotiš ih - a oni ponosni što imaju 13 titula. U tom pogledu ih gaziš i u suštini imaš samo jednog jedinog ozbiljnog takmaca u ligi, a to je onaj drugi klub iz Madrida. Faktički si eliminisao njihov uticaj i prijetnju, i samo se hraniš njihovim strahom "hoćel nam dat 4,5 ili 6 golova kod kuće"...
Dakle da ponovim stoti put - MORAŠ ISKORISTITI OVAJ VAKUUM OD 5-6 SEZONA koliko će realu trebati da se davraniše. MORAŠ napraviti razliku u titulama. Doktrina ostaje ista, a strategija se skraćuje vremenski na par godina. MORAŠ tako, jer to je moderni fudbal u ovim vremenima. Zar su svi slijepi, zar nije vidljivo da će sve ovo ličiti na američke profesionalne sportove? Uvešće salary cap, uradiće SVE da ovo postane pandan sportovima u SAD-u.
Drugi aspekt koji donosi nešto pozitivno kad se Neymar vrati jeste mogućnosti na terenu. Razumijem Romaria kad strahuje od "iole ozbiljnih" ekipa tipa Liverpoola. Slušaj care, kapa dole Liverpoolu, to je prvi tim za koji sam saznao posle Crvene zvezde i Partizana i oni imaju ime i imaju sve što im treba da budu top. Ali, zapamti, NIKAD više neće ponoviti ovo što su radili prošle sezone. NIKAD. Gegenpresing koji je "izmislio" Klopp, a ustvari je poboljšana inačica staroengleskog direct-football i njemačke tvrdoglavosti je uspio samo protiv Barselone koja se toliko uljuljkala nezanimljivom LaLigom i rasturanjem reala časprije. Ne možeš poimati ono što se dešavalo u prošlosti, jer to više ne važi. U svijetu se očigledno traži novi model fudbala, nova vrsta i tip, traži se nova revolucija koju je nekad donijela Barselona sa Gvardiolom. A Liverpool je samo kratko prelazno rješenje do te nove igre. Da li je to sada gomilanje superzvijezda? Ne vjerujem - ali moja poenta je da sa dolaskom Neymara imaš komotno dvije ekipe koje će trebati naravno uigrati i tempirati da eksplodiraju u aprilu, kao što bi trebalo. Možemo pišati po Valverdeu sto godina, zaista nije trener velikih dometa, ali je usadio u ekipu nešto sasvim novo, modalitet zonske odbrane koji je moderan. Nama to nije to, naravno. Nije dopadljivo, dosadno je, bezvezno i najmanji rizik se plaća sramoćenjem. Nismo navikli da gledamo našu ekipu u toj poziciji. Hoćemo presing i loptu u nogama. E ne može tako više. Sada ćeš imati jaču klupu, borbu za prvi tim bez obzira na važnost utakmice, imaćeš ljude koji će se boriti za bonuse i iz tog takmičarskog duha ćeš prevazići i zasićenost i kurcobolju i naravno rasteretićeš Messija (što je i najbitnije u svemu ovome).
A onda najbitnije - dajem Messiju još 3 sezone. Neymar će tad imati 30. Zar ne misliš da će on biti Barselonin vođa dok se ne pojavi neki novi talas iz La Massije?
Ja pripadam staroj školi, shvatam šta se sve dešava u klubu, ali nikad ne prihvatam najlakšu poziciju, a to je opozicija. Saslušati sve pa se postaviti kontra. Win-win? Ne baš.
Ali neka nas, da smo zdravi i živi, ipak smo na pravoj strani samim tim što navijamo za Barcelonu.
:thumbup:
Džeri Drejk

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 14 avg 2019, 12:55

Real Madrid offer Vinicius to PSG in the deal to sign Neymar.

Florentino Pérez is so desperate to get ahead of Barça in negotiations for the Brazilain forward that he's willing to give up the one he currently has.
:lol:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Mokes
Postovi: 14887
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 14 avg 2019, 13:01

Taj Vinicius je moderni Robinho. Bukvalno samo brzinu ima. Madridisti ga hajpaju jer je prošle sezone najmanje loš bio. Konkretno protiv Barce milion pokušaja, ništa nije napravio. Dobro bi se PSG zafrkao kad bi pristali na njega. Naravno pod uslovom da je ta ponuda tačna.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 14 avg 2019, 13:04

salkan je napisao/la:Apropo vaših rasprava oldskul vs. balavurdija i paralela na ovo o čemu se najviše i raspravlja, šta donosi Neymarov povratak.
Ja razumijem početne stavove u ovoj raspravi i dobro je da se mnogi razilazimo u mišljenjima. Lično JESAM za povratak Neymara, pogotovo u ovom trenutku, pogotovo sa ovim trenerom. Prvo da kažem to, da ne mislim da je Neymar kao neka "posljednja kockica u stvaranju vrhunskog tima" - apsolutno ne. Dobitak njegovim povratkom će se najviše osjetiti sa dvije strane - prvo, ekipa će dobiti još jednog superstara i samim tim ćeš preoteti svaki mogući primat najmrskijem rivalu sa moralne, ekonomske i marketinške strane. Svi znamo da je real Madrid možda i jedina ekipa na planeti koja u sebi ima ugrađen DNK "živi na staroj slavi" - a to je ono kad su četvrti na tabeli, kad ispadnu iz svih takmičenja, kad im daš 4 komada na njihovoj njivi, osramotiš ih - a oni ponosni što imaju 13 titula. U tom pogledu ih gaziš i u suštini imaš samo jednog jedinog ozbiljnog takmaca u ligi, a to je onaj drugi klub iz Madrida. Faktički si eliminisao njihov uticaj i prijetnju, i samo se hraniš njihovim strahom "hoćel nam dat 4,5 ili 6 golova kod kuće"...
Dakle da ponovim stoti put - MORAŠ ISKORISTITI OVAJ VAKUUM OD 5-6 SEZONA koliko će realu trebati da se davraniše. MORAŠ napraviti razliku u titulama. Doktrina ostaje ista, a strategija se skraćuje vremenski na par godina. MORAŠ tako, jer to je moderni fudbal u ovim vremenima. Zar su svi slijepi, zar nije vidljivo da će sve ovo ličiti na američke profesionalne sportove? Uvešće salary cap, uradiće SVE da ovo postane pandan sportovima u SAD-u.
Drugi aspekt koji donosi nešto pozitivno kad se Neymar vrati jeste mogućnosti na terenu. Razumijem Romaria kad strahuje od "iole ozbiljnih" ekipa tipa Liverpoola. Slušaj care, kapa dole Liverpoolu, to je prvi tim za koji sam saznao posle Crvene zvezde i Partizana i oni imaju ime i imaju sve što im treba da budu top. Ali, zapamti, NIKAD više neće ponoviti ovo što su radili prošle sezone. NIKAD. Gegenpresing koji je "izmislio" Klopp, a ustvari je poboljšana inačica staroengleskog direct-football i njemačke tvrdoglavosti je uspio samo protiv Barselone koja se toliko uljuljkala nezanimljivom LaLigom i rasturanjem reala časprije. Ne možeš poimati ono što se dešavalo u prošlosti, jer to više ne važi. U svijetu se očigledno traži novi model fudbala, nova vrsta i tip, traži se nova revolucija koju je nekad donijela Barselona sa Gvardiolom. A Liverpool je samo kratko prelazno rješenje do te nove igre. Da li je to sada gomilanje superzvijezda? Ne vjerujem - ali moja poenta je da sa dolaskom Neymara imaš komotno dvije ekipe koje će trebati naravno uigrati i tempirati da eksplodiraju u aprilu, kao što bi trebalo. Možemo pišati po Valverdeu sto godina, zaista nije trener velikih dometa, ali je usadio u ekipu nešto sasvim novo, modalitet zonske odbrane koji je moderan. Nama to nije to, naravno. Nije dopadljivo, dosadno je, bezvezno i najmanji rizik se plaća sramoćenjem. Nismo navikli da gledamo našu ekipu u toj poziciji. Hoćemo presing i loptu u nogama. E ne može tako više. Sada ćeš imati jaču klupu, borbu za prvi tim bez obzira na važnost utakmice, imaćeš ljude koji će se boriti za bonuse i iz tog takmičarskog duha ćeš prevazići i zasićenost i kurcobolju i naravno rasteretićeš Messija (što je i najbitnije u svemu ovome).
A onda najbitnije - dajem Messiju još 3 sezone. Neymar će tad imati 30. Zar ne misliš da će on biti Barselonin vođa dok se ne pojavi neki novi talas iz La Massije?
Ja pripadam staroj školi, shvatam šta se sve dešava u klubu, ali nikad ne prihvatam najlakšu poziciju, a to je opozicija. Saslušati sve pa se postaviti kontra. Win-win? Ne baš.
Ali neka nas, da smo zdravi i živi, ipak smo na pravoj strani samim tim što navijamo za Barcelonu.
:thumbup:
Ma daj ba, frajer vrti jednu te istu priču evo otkad sam ja registrovan, pa i duže dok sam samo čitao. Za glad u svijetu čovjek će Messija okrivit. Pa jel' to ikako može biti normalno, konstantno isto pisati. Po ne znam koji put, njegove "navodne" godine su odlučujući faktor zašto je on u pravu, a svi ostali "balavci" u krivu. Pa dosta ga više, i njega i njegovog rezonovanja i pametovanja.

Također, nisam za dovođenje Neymara bio, najbolja solucija za mene je bila da istruhne u PSGu, al' očito je sada da se to neće dogoditi. Pošto je najvjerovatniji scenario bio da dođe nama, ili da ode u Madrid, onda sam ipak za tu soluciju da se ne pojačava Real, jer Neymar kakav god da je, još uvijek je vrhunski fudbaler, i u najboljim godinama. Svi bi mi voljeli da se nije dogodio taj odlazak u PSG, al' eto, šta je tu je.

Nisam mišljenja da je sam njegov eventualni povratak u tim mora značiti da će se odmah osvojiti LP, al' svakako da bi mogao biti veliki faktor, jer izuzev Messija i Dembelea (kad je zdrav i u formi), nemamo nekog izrazitog individualca da pogura kad je potrebno. Naravno da nam napad i nije bio najveći problem prošle sezone, kad se pogleda ta utakmica protiv Liverpoola, i taj spori vezni red, te Alba koji je odigrao vjerovatno najlošiju utakmicu karijere (bar koliko se ja sjećam), al' eto moguće je da se i tim transferom Neymara u isto vrijeme "rješimo" Rakitića i Coutinha, te se samim time otvara mjesto za mlađe veznjake tipa Frenkie i Arthur. Jedino što mi se ne sviđa je to što će Dembele ispaštati vjerovatno, a mislim da bi mogao biti odličan igrač.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 14 avg 2019, 13:05

Mokes je napisao/la:Taj Vinicius je moderni Robinho. Bukvalno samo brzinu ima. Madridisti ga hajpaju jer je prošle sezone najmanje loš bio. Konkretno protiv Barce milion pokušaja, ništa nije napravio. Dobro bi se PSG zafrkao kad bi pristali na njega. Naravno pod uslovom da je ta ponuda tačna.
Ma ista stvar kao i Asensio. Daju par golova, uleti neki volej, i odmah novi Ronaldo po njima. Nije da i u nas nije bilo takvih u Barsi. :mrgreen:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 14 avg 2019, 13:07

Hocete reci da ne vrijedi Vinicius za Neymara.. hejteri :kafa:
@igrajlopte 🐦

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 avg 2019, 13:34

Kako yebemu pa zar nisu govorili da je Vinicijus novi Neymar hahahahah

Mada je fejk to, nisu ni poslali ponudu kao sto Parisien napisa prije satak
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14445
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 avg 2019, 13:47

Kakvo slanje ponuda Reala. Sta imaju slati, kad je ovo vec gotovo. Samo par detaljcica i da se ozvanici do kraja sedmice.
Do tad, novinari ce jos malo naglabati.
Neymar je zaheban i pametan lik. Dobio je tacno ono sto je i zelio, mada su svi govorili da nema sanse za to.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 avg 2019, 14:20

Evander je napisao/la:Kakvo slanje ponuda Reala. Sta imaju slati, kad je ovo vec gotovo. Samo par detaljcica i da se ozvanici do kraja sedmice.
Do tad, novinari ce jos malo naglabati.
Neymar je zaheban i pametan lik. Dobio je tacno ono sto je i zelio, mada su svi govorili da nema sanse za to.
Sve je uradio jak PR, ista je bila stvar s Cristianom kad je isao u Juventus. PSG niti jednog drugog igraca nikad ne bi pustio, ali ovakve top igrace kad zele otici ne mozes ih zadrzati jer je prevelika steta jednostavno da ih kaznis.

Zna se cinjenica, on zeli otici upravo zbog toga sto se zeli vratiti u Barcelonu, sva prica je i pocela od toga.
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 14 avg 2019, 14:20

Tesnjak1991 je napisao/la:Ti ostario, al' džabe, pameti ni bobe. Eto, svaki x kad napišeš balavurdija, djeca, derišta i slično, ovako trebaš dobit odgovor. Stidi se svojih "godina" balvane obični.

Koji si ti faktor ovdje da nekog nazivaš balavcima, jer zaboga nemaju mišljenje kao veliki Romario? Prosipaš se iz dana u dan, iz posta u post, i opet te niko ne vrijeđa, niko ti ne govori da si glup il' šta već, a već duže vrijeme si zaslužio. Gdje ti je odgoj uz te godine?

Oprosti nam veliki fudbalski/nogometni znalče!

PU! :puke:
ti se balavac drzi tesanjske pilicare, mani filozofiranja i vrijedjanja starijih, nego se prioni posla, rastavljaj batkove i pileca prsa, a u medjuvremenu se educiraj pa onda mozes pricati i nazivati nekoga balvanom
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 avg 2019, 14:23

Hahahaha sukobi
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 14 avg 2019, 14:31

salkan je napisao/la:Apropo vaših rasprava oldskul vs. balavurdija i paralela na ovo o čemu se najviše i raspravlja, šta donosi Neymarov povratak.
Ja razumijem početne stavove u ovoj raspravi i dobro je da se mnogi razilazimo u mišljenjima. Lično JESAM za povratak Neymara, pogotovo u ovom trenutku, pogotovo sa ovim trenerom. Prvo da kažem to, da ne mislim da je Neymar kao neka "posljednja kockica u stvaranju vrhunskog tima" - apsolutno ne. Dobitak njegovim povratkom će se najviše osjetiti sa dvije strane - prvo, ekipa će dobiti još jednog superstara i samim tim ćeš preoteti svaki mogući primat najmrskijem rivalu sa moralne, ekonomske i marketinške strane. Svi znamo da je real Madrid možda i jedina ekipa na planeti koja u sebi ima ugrađen DNK "živi na staroj slavi" - a to je ono kad su četvrti na tabeli, kad ispadnu iz svih takmičenja, kad im daš 4 komada na njihovoj njivi, osramotiš ih - a oni ponosni što imaju 13 titula. U tom pogledu ih gaziš i u suštini imaš samo jednog jedinog ozbiljnog takmaca u ligi, a to je onaj drugi klub iz Madrida. Faktički si eliminisao njihov uticaj i prijetnju, i samo se hraniš njihovim strahom "hoćel nam dat 4,5 ili 6 golova kod kuće"...
Dakle da ponovim stoti put - MORAŠ ISKORISTITI OVAJ VAKUUM OD 5-6 SEZONA koliko će realu trebati da se davraniše. MORAŠ napraviti razliku u titulama. Doktrina ostaje ista, a strategija se skraćuje vremenski na par godina. MORAŠ tako, jer to je moderni fudbal u ovim vremenima. Zar su svi slijepi, zar nije vidljivo da će sve ovo ličiti na američke profesionalne sportove? Uvešće salary cap, uradiće SVE da ovo postane pandan sportovima u SAD-u.
Drugi aspekt koji donosi nešto pozitivno kad se Neymar vrati jeste mogućnosti na terenu. Razumijem Romaria kad strahuje od "iole ozbiljnih" ekipa tipa Liverpoola. Slušaj care, kapa dole Liverpoolu, to je prvi tim za koji sam saznao posle Crvene zvezde i Partizana i oni imaju ime i imaju sve što im treba da budu top. Ali, zapamti, NIKAD više neće ponoviti ovo što su radili prošle sezone. NIKAD. Gegenpresing koji je "izmislio" Klopp, a ustvari je poboljšana inačica staroengleskog direct-football i njemačke tvrdoglavosti je uspio samo protiv Barselone koja se toliko uljuljkala nezanimljivom LaLigom i rasturanjem reala časprije. Ne možeš poimati ono što se dešavalo u prošlosti, jer to više ne važi. U svijetu se očigledno traži novi model fudbala, nova vrsta i tip, traži se nova revolucija koju je nekad donijela Barselona sa Gvardiolom. A Liverpool je samo kratko prelazno rješenje do te nove igre. Da li je to sada gomilanje superzvijezda? Ne vjerujem - ali moja poenta je da sa dolaskom Neymara imaš komotno dvije ekipe koje će trebati naravno uigrati i tempirati da eksplodiraju u aprilu, kao što bi trebalo. Možemo pišati po Valverdeu sto godina, zaista nije trener velikih dometa, ali je usadio u ekipu nešto sasvim novo, modalitet zonske odbrane koji je moderan. Nama to nije to, naravno. Nije dopadljivo, dosadno je, bezvezno i najmanji rizik se plaća sramoćenjem. Nismo navikli da gledamo našu ekipu u toj poziciji. Hoćemo presing i loptu u nogama. E ne može tako više. Sada ćeš imati jaču klupu, borbu za prvi tim bez obzira na važnost utakmice, imaćeš ljude koji će se boriti za bonuse i iz tog takmičarskog duha ćeš prevazići i zasićenost i kurcobolju i naravno rasteretićeš Messija (što je i najbitnije u svemu ovome).
A onda najbitnije - dajem Messiju još 3 sezone. Neymar će tad imati 30. Zar ne misliš da će on biti Barselonin vođa dok se ne pojavi neki novi talas iz La Massije?
Ja pripadam staroj školi, shvatam šta se sve dešava u klubu, ali nikad ne prihvatam najlakšu poziciju, a to je opozicija. Saslušati sve pa se postaviti kontra. Win-win? Ne baš.
Ali neka nas, da smo zdravi i živi, ipak smo na pravoj strani samim tim što navijamo za Barcelonu.
:thumbup:
fino i kulturno pises, no nemas argumente buraz, ovo sta nam donosi neymar je neargumentovano, prica da cemo imati dvije ekipe stoji i toga se ja i bojim i to cemo zaista i imati, al to nije nikakav plus nego je pogubno, imat cemo dva klana, jedan ovaj stare garde u kojoj ce biti i neymar, a drugi grizman,dembele i drugi mladji potentniji igraci i to ne vodi nikakvom dobru, to je jasno ko dan, s vremenom ce ovaj mesijev klan starosjedila potusiti ovaj mladji klan i kad jedni budu potuseni, a drugi pred penziju, zapali smo u corsokak iz kojeg nema izlaza

drugo, glavni argument protiv nejmara je taj sto se dovodi izuzetno skup i razmazen igrac koji moze igrati jedino tamo gdje smo najpopunjeniji, u napadu mogu igrati trojica maksimalno, sad imamo cetvoricu, s nejmarom cemo imati petoricu, pa ti mozes gledatii kako hoces, al ne postoji mozak u svijetu koji ce sve to uklopiti, da su prodali suareza pa i nekako, ovako bura moj to je gomilanje klasicno, mozes biti i star i balavac, al 5 napadaca je previse

treca stvar, i poslije rome se govorilo da se blamaza nikad nece ponoviti, pa se ponovi i to protiv osakacenog liverpooia, ove sezone taj liverpool sa onim koji su im nedostajali opet bi nas obrukao pogotovo ako bi trio msn igro, i ne samo liverpool, mislim da bi nas i city ubio ko mra paprike pa i luzeri pariz i mnoge druge ekipe koje su izbalansirane i koje ce iskoristiti to sto ce nasa odbrana uvijek biti na streljani
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
ManijakSaGrbavica
Postovi: 102
Pridružen/a: 24 feb 2019, 12:35
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ManijakSaGrbavica » 14 avg 2019, 14:37

Hoce biti gdje utakmice sarajv i zrinjskog
Željezničar 5:2 Sarajevo , 31.8.2019

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 avg 2019, 14:39

O cemu ti bolan pricas vise?

Ako daju Coutinha i Rakitića za Neymara, i prodaju Rafinhu to bi izgledalo otprilike ovako:

Ter Stegen, Neto

Lenglet, Umtiti, Pique, Todibo, Alba, Firpo, Semedo, Wague

Busquets, De Jong, Arthur, Vidal, S. Roberto, Alena

Neymar, Messi, Griezmann, Suarez, Dembele

Daleko najbolja i najizbalansiranija ekipa na svijetu. Haman na svakoj poziciji ekstremno talentiran i top WC igrac, mozes sastavit 2 ekipe, rotirat do mile volje. Nesto slicno sto je Madrid imao prije par godina sa Kovacicem, Jamesom, Moratom na klupi.

Koga biti doveo Van De Beeka koji je haman poluspic i Eriksena jel? Ako su tako dobri sto ih onda Madrid ne kupi, sto placu za Pogbom i Neymarom?

Ponavljam, miljama ispred svih je ova gore ekipa. Po svemu.

Doveo se haman 4 prvotimca a rijesio se JEDNOG i to Rakitica.
27.10.2020

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.