FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
miky_hz
Postovi: 23012
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Post Postao/la miky_hz » 19 maj 2009, 00:44

Posto nema tema mog omiljenog kluba,a nekad kad hocu da napisem nesto onda moram u temu spanske lige a to neide... :) a primjetio sam da ima jos par ljudi na forumu koji vole Barcu pa eto da otvorimo i nas kutak 8-)

slika

La Liga
Pobjednici (26): 1928./1929., 1944./45., 1947./48., 1948./49., 1951./52., 1952./53., 1958./59., 1959./60., 1973./74., 1984./85., 1990./91., 1991./92., 1992./93., 1993./94., 1997./98., 1998./99., 2004./05., 2005./06., 2008./09., 2009./10., 2010./11., 2012./13. 2014/2015 , 2015/2016 , 2017/2018 2018/2019

Španjolski kup (30):: 1909./10., 1911./12., 1912./13., 1919./20., 1921./22., 1924./25., 1925./26., 1927./28., 1941./42., 1950./51., 1951./52., 1952./53., 1956./57., 1958./59., 1962./63., 1967./68., 1970./71., 1977./78., 1980./81., 1982./83., 1987./88., 1989./90., 1996./97., 1997./98., 2008./09., 2011./12., 2015./16, 2016./17, 2017./18


Španjolski Superkup (11): 1983., 1991., 1992., 1994., 1996., 2005., 2006., 2009., 2010., 2011., 2013

Spanski Liga kup– 2x
1982/83, 1985/86
Liga prvaka– 5x
1991/1992, 2005/2006,2008/09,2010/11,2014/15
Kup pobjednika kupova – 4x
1978/79, 1981/82, 1988/89, 1996/97
Kup sajamskih gradova – 3x
1957/58, 1959/60, 1965/66
Evropski superkup– 2x
1992/93, 1997/98,2009, 2011

slika
Zadnja izmjena: miky_hz, dana/u 24 jun 2019, 15:50, ukupno mijenjano 10 puta.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
miky_hz
Postovi: 23012
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miky_hz » 19 maj 2009, 23:00

Thierry Henry i Andres Iniesta biti će spremni i na raspolaganju Barceloni u finalu lige prvaka budući da su se oba igrača vratila na redovan trening ovaj vikend.
Ovaj duo je propustio nekoliko prethodnih Barceloninih utakmica i kružile su glasine da neće biti spremni za finale protiv Manchester Uniteda.

Dobro je hvala bogu 8-)
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la nidjo_barca » 20 maj 2009, 15:27

miky_hz je napisao/la:Thierry Henry i Andres Iniesta biti će spremni i na raspolaganju Barceloni u finalu lige prvaka budući da su se oba igrača vratila na redovan trening ovaj vikend.
Ovaj duo je propustio nekoliko prethodnih Barceloninih utakmica i kružile su glasine da neće biti spremni za finale protiv Manchester Uniteda.

Dobro je hvala bogu 8-)
dobro je i ja kazemmmm :D
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la nidjo_barca » 20 maj 2009, 15:30

nek se postavila i ova teme vala.. red je bioo :D
Barca-moj najdrazi klub i dragoo mi je sto su osvojili ove sezone vec 2 trofeja i aBd i LP osvojit i vjerujem da mozemoo ... pozzz :) ... BARCELONA Mes Que Un Club :)
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

neOX
Postovi: 478
Pridružen/a: 31 mar 2009, 15:19
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la neOX » 20 maj 2009, 15:50

ma sta reci za barcu jednostavno najbolji....navijam za barcu od kad znam za sebe a i najjaci je klub sad za sad na svijtu!!::D:D:D

steta sto u finalu nece biti abidala i alvesa al opet cemo ih dobit...:D:D

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la nidjo_barca » 20 maj 2009, 16:11

neOX je napisao/la:ma sta reci za barcu jednostavno najbolji....navijam za barcu od kad znam za sebe a i najjaci je klub sad za sad na svijtu!!::D:D:D

steta sto u finalu nece biti abidala i alvesa al opet cemo ih dobit...:D:D
ma prava steta sto nema alvesaa Bgmi al sta cess .. slabi smo na bokovima sad al jbgg :D
ja mislim da mozemoo dobit man utd imamo napad prejak :D
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la amerosm » 20 maj 2009, 16:36

Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
miky_hz
Postovi: 23012
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miky_hz » 20 maj 2009, 16:39

amerosm je napisao/la:Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
Isto misljenje djelimo oko sastava,to je realno i najace sto se moze sastavit u ovom trenutku,a i puno je sigurnije da Toure bude na stoperu nego da se rizikuje sa Caseresom koji je nesiguran u slabijim utakmicama a komoli u ovom finalu...
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
omgmessi
Postovi: 160
Pridružen/a: 24 mar 2009, 09:18
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la omgmessi » 20 maj 2009, 17:43

Jučer je El Mundo Deportivo(EMD) objavio kakva je moguča prva postava Barce u finalu LP:

Valdés

Puyol - Touré - Piqué - Keita

Xavi - Busquets - Iniesta

Messi - Eto'o - Henry

Znači jedno veliko iznenađenje bi bilo Keita na ljevoj strani odbrane. Po jednoj strani mi se to ne čini dobra ideja ali opet vjerujem Pepu da zna šta radi, to nam je dokazao tijekom cijele ove sezone. KLIK za LINK

Engleski tabloid The Daily Express tvrdi, da se je Barca ugrijala za Ashley Cola za iduču sezonu. Ashley bi u Barci zamjenio Abidala. Vrijednost transfera bi bila 22,5 mio EUR. KLIK

Međutim EMD je jučer tvrdio da se Phillipe Lahm sam nudi Barci. Njegov agent Roman Grill je kontaktirao Barcu i Barca je pristala na razgovore. Njegova vrijednost se procjenjuje oko 25-30 mio EUR. KLIK

Guardiola je treči trener Barce, koji je osvojio titulu kao igrač i trener. Prije njega su to uspjeli samo Josep Samitier i veliki Johan Cruijff.

Katalonski Sport piše kako je Fernando Llorente (napadač Athletic Bilbao 23 godine) na popisu igrača koji bi mogli preči u Barcu. Txiki Begiristain, sportski direktor Barce preferira mladog Llorenteja. Llorente ima klavzulu, vrijednu 30 mio EUR KLIK

Avatar
aseemic
Postovi: 201
Pridružen/a: 19 maj 2009, 13:42
Lokacija: Sahara
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la aseemic » 20 maj 2009, 18:16

http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... philosophy

Jedan obican supak. Predsjednik UEFA-e ne bi smio pokazivati naklonost niti jednom klubu ili ligi.
Privatno, on smije imati misljenje kakvo god zeli, ali u javnosti neka pazi sto prica.
Nije najveća budala onaj koji ne zna da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina.

Avatar
amir
Postovi: 1110
Pridružen/a: 16 maj 2008, 19:17
Lokacija: D.Vakuf
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la amir » 20 maj 2009, 18:35

Sto se tice Barcelone, svaka im cast, zaista su ekipa za svaku pohvalu, igraju fudbal koji je mimo svijetskog fudbala, kada bi svi ostali klubovi sastavili ekipu sa svojim najboljim igracima nebi mogli pobijediti Barcelonu, jaki su kao kolektiv a i kao pojedinci, iskrene zelje da osvoje i ligu prvaka, zasluzuju to sigurno.
Zeljeznicar, Juventus, BiH, Italija, Salihamidzic, Del Piero, Ibisevic
Dok sunce sja, dok disem ja, voljet cu vas ja
Vedad Ibisevic-veliki igrac-veliki covijek-veliki golgeter

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la A_d_0 » 20 maj 2009, 20:32

amerosm je napisao/la:Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
e tesko mu osvojit sa onakom ekipom...to svaki debil moze...kae u svlacionici "AJMO RAJA TAKTIKA LOPTU MESSIJU I SVI U 16 METARA PRODJE ON 6 I ETO NAM GOLA" :D

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la el-fighter » 20 maj 2009, 21:14

amerosm je napisao/la:Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
Vezni red i napad su im trenutno najbolji na svijetu, ali im je odbrana slaba. Trebalo bi tu dodati još kojeg odbrambenog igrača i to bi bio nepobjediv sastav. Napad im je prejak, ali u finalu, sa druge strane će stajati Vidić i Ferdinand(po mnogima najbolji stoperski par svijeta). Nadam se da će to biti zanimljiva utakmica, pa nek pobijedi bolji.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la nidjo_barca » 20 maj 2009, 23:21

A_d_0 je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
e tesko mu osvojit sa onakom ekipom...to svaki debil moze...kae u svlacionici "AJMO RAJA TAKTIKA LOPTU MESSIJU I SVI U 16 METARA PRODJE ON 6 I ETO NAM GOLA" :D
ajde ba pa normalno da je tesko sa bilo kojom ekipom ako nema to ko da poslozi sve finoo..Guardiola je to fino sve uradio i likovi igrajuu prelijepo ... messi je najbolji igrac al ipak iniesta i xavi su pored njega glavnii :D
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la A_d_0 » 20 maj 2009, 23:26

djes cappello...nisam te prepozno takticar...

Avatar
miky_hz
Postovi: 23012
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miky_hz » 20 maj 2009, 23:27

A_d_0 je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
e tesko mu osvojit sa onakom ekipom...to svaki debil moze...kae u svlacionici "AJMO RAJA TAKTIKA LOPTU MESSIJU I SVI U 16 METARA PRODJE ON 6 I ETO NAM GOLA" :D
A onda mi odgovori zasto to nisu radili treneri prije njega a imali su bolje igrace?

Ja cu ti reci da zasluge najvise idu Guardioli a ti ako tako mislis da je lagan trenerski posao,i da je to ko fifa menager,da samo udje kaze igrajte i cao,zezno si se dobro...trenutno ima puno puno ekipa koje imaju jace igrace u sastavu od Barcelone...al opet neigraju ko Barcelona,dakle nije sve u igracima,ako ti nemas pravog covjeka da to ukombinuje,da im uvede red onda ti mozes imati sve same zvjezde nece ti pomoci..dakle trener ima najvecu zaslugu u svemu ;)
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la nidjo_barca » 20 maj 2009, 23:32

miky_hz je napisao/la:
A_d_0 je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Ja se nadam da cemo uzeti i ovu titulu i da Guardiola udje u historiju fudbala, jer niko dosad u svojoj prvoj sezoni nije uzeo trostruku krunu, pa cak ni veliki Alex Ferguson.
Ja mislim da ce Pep izvesti sljedeci sastav na Olimpic-u.

------------------------------------------1. Valdes---------------------------------------------
5. Puyol------------------24. Toure--------------------3. Picuqe--------------16. Sylvinho
------------------------------------------21. Keita---------------------------------------------
----------------------------6. Xavi--------------------------8. Iniesta-------------------------
10. Messi----------------------------------------------------------------------------14. Henry
------------------------------------------9. Etoˇo-----------------------------------------------
e tesko mu osvojit sa onakom ekipom...to svaki debil moze...kae u svlacionici "AJMO RAJA TAKTIKA LOPTU MESSIJU I SVI U 16 METARA PRODJE ON 6 I ETO NAM GOLA" :D
A onda mi odgovori zasto to nisu radili treneri prije njega a imali su bolje igrace?

Ja cu ti reci da zasluge najvise idu Guardioli a ti ako tako mislis da je lagan trenerski posao,i da je to ko fifa menager,da samo udje kaze igrajte i cao,zezno si se dobro...trenutno ima puno puno ekipa koje imaju jace igrace u sastavu od Barcelone...al opet neigraju ko Barcelona,dakle nije sve u igracima,ako ti nemas pravog covjeka da to ukombinuje,da im uvede red onda ti mozes imati sve same zvjezde nece ti pomoci..dakle trener ima najvecu zaslugu u svemu ;)
normala, i ja to kazemm , ;)
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la nidjo_barca » 20 maj 2009, 23:36

A_d_0 je napisao/la:djes cappello...nisam te prepozno takticar...
pa normalaa.. nije ti ovo igrica neka pa mislis laganoo svee ... ccc ...treba malo mozgaa :) .. malo vise
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
omgmessi
Postovi: 160
Pridružen/a: 24 mar 2009, 09:18
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la omgmessi » 21 maj 2009, 13:52

Kako kaže je sezonu završio Dani Alves. Nije veča ozljeda ali danas če pokazati dodatne pretrage hoče li moči odigrati preostale dve utakmice u BBVA ligi.

Sport piše da če Barca ovog ljeta kupovati izgubljenog sina Cesca Fabregasa. Barca neče dopustiti da bi mogao slučajno Cesc preči u njihovog največeg rivala Reala iz Madria.LINK

Španski Onda Cero medjutim piše da se Deportivo La Coruna zanima za naš mladi dvojac Pedro-Victor Sanchez. Sam svakako vidim u tom jedan veliki plus, al samo da obojica odu na loan.

Na kratko bi predstavio naše buduče zvijezde ili bar mlade igrače, koji igraju u mlađim selekcijama Barce i imaju razkošan talenat.

Barca Atletic:
Golmani:
Oier Olazabal - mladi golman Barce Atletico 89 godište rođen u Irunu. 2007 godine je došao iz Real Uniona. U nedelju protiv Mallorce je igrao za prvu momčad Barce i pokazao da u njemu ima talenta. VIDEO

Ruben Mino - takodje mladi golman Barce Atletico 89 godište rođen u Cornelli. Februara je debitovao za Furiju do 21 godine.VIDEO

Odbrana:
Alberto Botia - 89 godište, rođen u Alqueríasu. 2003 godine je došao u Barcu iz Real Murcije. Botia igra kao štoper il kao desni bek. Zajedno sa golmanom Minotom je februara debitovao za furiju do 21 godine. Ove godine je odradio nekoliko treninga sa prvom ekipom.

Vezni red:
Xavi Torres - 86 godište, rođen u Javei. Došao je iz Villarreala. Trenutno je kapetan Barce Atletico. Debitovao je za prvu ekipu protiv Mallorce i pokazao da ima u njemu talenta, iako kako kaže če zapustiti posle ove sezone Barcu. Zanimanje za njega su pokazali neki grčki prvoligaši. X. Torres igra na poziciji zadnjog veznog, iako je karijeru započeo kao centralni branič.

Abraham - 85 godište, rođen upravo u Barceloni. U Barcu je došao 2007 godine iz Terrasse. Igra na poziciji veznog igrača. Debitovao je za prvu ekipe ove sezone u kupu protiv Benidorma. Odigrao je jednu utakmicu i za repku Katalonije.

Thiago Alcantara - 91 godište, rođen u Bariju(ITA). On je sin bivšeg brazilskog igrača Mazinha. 2004 godine je došao iz Urece u Barcelonu. On ima strašan potencijal, šta je pokazao i na evropskom prvenstvu U17 i za igranje mladih selekcija u Barci. Debitovao je za prvu momčad Barce u nedelju protiv Mallorce, ali ga vjerovatno neče biti protiv Osasune jer je dobio poziv za Furiju u19. Za Furiju do 17 godine je u 8 nastupa postigao 5 golova. 2008 je osvojio sa U17 Furijom naslov evropskog prvaka. Za mlađe selekcije Barce igra i njegov brat Rafa.VIDEO1 VIDEO2

Victor Vazquez - 87 godište, rođen u Barceloni. Vazquez je u Barcu došao sa 9 godina i čitavu karijeru več u Barci. Debitovao je za prvu ekipu Barce 2008 godine protiv Recreativa u La ligi. Prije sezone je odradio čitave pripreme sa prvom ekipom i odigrao 3 utakmice. Igrao je ove godine i u ligi prvaka na Nou Campu protiv Shaktara. Povrijedio je februara koljeno, tako da je več februara završio sezonu.VIDEO

Napad:

Gai Assulin - 91 godište, rođen u Nahariyi(IZRAEL). Gai je 2003 godine u Barcu došao iz Beitara Tuburk. Igra na poziciji ljevog ili desnog krila. Po igri spominje na Messija i sigurno poleg Thiaga največji dragulj u Barci Atletico. Prošle godine je za njega jako zagrizo Chelsea, al ga nisu premamili engleski miljoni tako da je ostao sa Barcom i pokušava se izboriti u prvu ekipu. 2007 godine je mladi Gai sa 16 godina debitovao za prvi tim Barce protiv Girone u katalonskom kupu, gdje je pokazao da ima talenta. Prošle godine je čak sa 17 godina debitovao za seniorsku Izraelsku repku.VIDEO1 VIDEO2

Jeffren Suarez - 88 godište, rođen u Venezueli. Odigrao je več dve utakmice za u21 Furiju. Igra na poziciji ljevog ili desnog krila. Prije početkom sezone je bio na pripremama sa prvom ekipom Barce i u 7 pripremnih utakmica zabio 2 gola. Igrao je i u nedelju protiv Mallorce gdje je sa par driblinga i par dodavanja pokazao, da može biti solidna zamjena našim igračima.VIDEO1 VIDEO2

Ruben Rochina - 91 godište. Igra kao centralni napadač. On je konačno malo veči napadač neg ostali što dolaze iz La Masije. Igrao je za U17 repku gdje je sa par golova pokazao da ima u njemu talenta. Ove sezone je malo odigrao za mladu selekciju Barce a malo za Barcu Atletico. Ovaj igrač mi nekako liči na Robina Van Persija po samom stilu igre.VIDEO

U klubu ima još puno dragulja, koji se prebijaju kroz mladje selekcije.

FC Barcelona Juvenil(Youth) A:
Martin Montoya(91), Marc Muniesa(92)VIDEO, Jose Carlos Terron(91)VIDEO, Francisco Fasciana(90)VIDEO, Jonathan Dos Santos(90)VIDEO, Adria Carmona(92), Anselmo(90).

FC Barcelona Juvenil(Youth) B:
Albert Dalmau(92), Armand Ella(93)VIDEO, Gael Etock(93)VIDEO, Mauro Icardi(93)VIDEO, Cristian Ceballos(92)VIDEO1 VIDEO2.

FC Barcelona Cadete A:
Rafa Alcantara(93)VIDEO, Bacary Mendes(93)VIDEO, Gerard Deulofeu(94)VIDEO1VIDEO2.

Još neki mladji igrači u mladjim selekcijama:
David ZalzmanVIDEO
Ebwelle VIDEO
Enguene VIDEO
Olivier Moussima VIDEO
Mamadou Tounkara VIDEO

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la A_d_0 » 21 maj 2009, 15:23

barca nikad jaca nije bila (mislim po igracima) a imali su 5 puta bolje trenere al dzaba igraci su najvazniji al nekazem ja da gvardiola nije dobar trener bas naprotiv al nije kolko ga vi hvalite...po vasem da dovedes hiddinka u zelju zeljo bi osvojio ligu prvaka...a ti nidjo_barca razligu nisi zanimljiv...

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.