FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jopaa7 » 14 dec 2018, 14:33

enobarca je napisao/la:Kazu zele obojicu iz Ajaxa, i De jonga i De ligta.Ogromna je kocka ovo, imaju potencijal da postanu WC ali niko ne garantuje da ce postati to a 150 miliona ce trebati za obojicu, previse.
Davaj odmah 150 miliona + za pivo i cevape :kafa:

Avatar
Mokes
Postovi: 14871
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 14 dec 2018, 14:38

Barca je poznata po tome da ne baca pare uzalud :mrgreen:

Po meni bi se isplatilo dati. Gomes i Arda su svojevremo plaćeni 70 M, a bilo su totalni promašaji. Još ostale da ne nabrajam.

S njima bi Barca konačno podmladila ekipu i dobar znak da klub ide u pravcu podmlađivanja i dovođenja mladih igrača. Dosta je bilo starih igrača, s kojima se ganjao instant uspjeh. Kasnije problem što ih se nikako ne možeš riješiti.
Blejzer10 je napisao/la:@Mokes glasaj :kafa:
Nisam gledao :hmmmm:
Zadnja izmjena: Mokes, dana/u 14 dec 2018, 14:54, ukupno mijenjano 1 put.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 dec 2018, 14:42

@Mokes glasaj :kafa:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 14 dec 2018, 15:55

Odmah pokupiti obojicu, rizik postoji pri kupovini svakog igrača. Pogotovo, u današnje doba gdje svaki igrač košta više nego što mu je stvarna vrijednost. Tako da će kroz koju sezonu te cifre i novac izgubiti značenje.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
tobaccos
Postovi: 344
Pridružen/a: 05 jun 2015, 19:37
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la tobaccos » 14 dec 2018, 16:32

Ja stvarno ne znam o kakvom vi riziku pričate? Nije Barsa jbni Eibar da oni planiraju dati pare za igrače pa ih razviti u WC i onda prodati.

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 14 dec 2018, 18:00

150 miliona za dvojac Ajaxa?
Odmah.

Pa onaj mali De Light je jaci igrac od Piquea , sa malo iskustva postat ce najbolji stoper Svijeta.Ne postoji talentovaniji stoper danasnjice od njega.Decko ima sve u igri.Snazan ,brz ,odlican u skoku,sjajno cita igru,igra nogom i fudbalska intelgencija.Kompletan igrac

De Jong , ultra talentovan.Sa njim klub koji ga dovede dobija potencijalno najboljeg veznog igraca Svijeta.

Barci su potrebni takvi igraci , momci koji nece imati milosti prema trenutnom roosteru.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 14 dec 2018, 18:27

EMD navodi Jedvaja kao moguće pojačanje :bow:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 dec 2018, 21:03

JoeBleck je napisao/la:150 miliona za dvojac Ajaxa?
Odmah.

Pa onaj mali De Light je jaci igrac od Piquea , sa malo iskustva postat ce najbolji stoper Svijeta.Ne postoji talentovaniji stoper danasnjice od njega.Decko ima sve u igri.Snazan ,brz ,odlican u skoku,sjajno cita igru,igra nogom i fudbalska intelgencija.Kompletan igrac

De Jong , ultra talentovan.Sa njim klub koji ga dovede dobija potencijalno najboljeg veznog igraca Svijeta.

Barci su potrebni takvi igraci , momci koji nece imati milosti prema trenutnom roosteru.
To nije neka velika stvar, jer od Piquea je trenutno bolji i Toni Sunjic. Smijem se kladiti da šakirin uopšte ne trenira profesionalno u zadnje dvije godine, frajer se ionako bavi nekim prečim vanfudbalskim aktivnostima. Digne mu se samo kad vidi realove dresove.

Ali problem je što Barca nikad nece dati tolike pare za stopera (De Ligta), nema šanse. Bez obzira što je mali vrhunski talenat i vec sad odlican stoper.

De Jong je druga prica pošto je veznjak. Njega bi mogli dovesti, samo što ce oko njega ce biti borba sa drugim klubovima (City i PSG prije svega).

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 14 dec 2018, 22:34

Da su pametni, odmah lovu za De Ligta i De Jonga i pokriti te dvije pozicije za dugi niz godina. U odbrani De Ligt i Umtiti, pa to bi bio strašan tandem. U sredini De Jong, Arthur i Busquets, dok bi ja svu pažnju usmjerio ka pravilnom razvoju Alene i Puiga, jer su veliki potencijali, pogotovo mali Puig koji je primjer kako jedan Barcin veznjak treba da izgleda.

Sumnjam da bi one analfabete to odradile kako treba, ali vjerujem u uticaj Abidala, tako da bi moglo nešto biti od toga. Dva vrhunska mlada igrača koja se ne smiju propustiti.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 dec 2018, 22:44

Ma holandezi su uvijek bili za nas.
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 dec 2018, 22:54

Ajmo posteno, koliko ste do sad utakmica ova dva momka iz Ajaxa pogledali?
Evo glava ako je iko pogledao vise od 5.
Dembele, Alena, Puig, Artur, onda ova dva....
E pa ne ide to bas tako u ekipi nivoa Barcelone.
Dovedu li se ova dva, Alena i Puig su gotovi sto se Barcelone tice.
150 miliona za dva nedokazana igraca, ni u ludilu.
Za jednog dati cifru koja se trazi, ok. Oba nikako. Barcelona nije ekipa koja ce cekati na razvoj 5 igraca u prvih 11.
Previse para su bacili niz vjetar da bi se opet mogli kockati sa 150 miliona.
Barceloni treba klasa u veznim redu sutra, ne za tri godine.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jopaa7 » 14 dec 2018, 23:19

Evander je napisao/la:Ajmo posteno, koliko ste do sad utakmica ova dva momka iz Ajaxa pogledali?
Evo glava ako je iko pogledao vise od 5.
Dembele, Alena, Puig, Artur, onda ova dva....
E pa ne ide to bas tako u ekipi nivoa Barcelone.
Dovedu li se ova dva, Alena i Puig su gotovi sto se Barcelone tice.
150 miliona za dva nedokazana igraca, ni u ludilu.
Za jednog dati cifru koja se trazi, ok. Oba nikako. Barcelona nije ekipa koja ce cekati na razvoj 5 igraca u prvih 11.
Previse para su bacili niz vjetar da bi se opet mogli kockati sa 150 miliona.
Barceloni treba klasa u veznim redu sutra, ne za tri godine.
Evo ga opet :crazy:
Ta dva klinca su vec sad bolja od pola obrambenih i pola veznih igraca koje Barca trenutno ima u rosteru. Da ne pricam sto ce tek biti za godinu-dvije.

Mats, Umtiti, De Ligt, Alena, Arthur, De Jong, Dembele :ljepota: Treba gurati i Alenu i Puiga svakako, ali ovu dvojicu se ne smije propustiti.

Objasnio :salut:
JoeBleck je napisao/la:150 miliona za dvojac Ajaxa?
Odmah.

Pa onaj mali De Light je jaci igrac od Piquea , sa malo iskustva postat ce najbolji stoper Svijeta.Ne postoji talentovaniji stoper danasnjice od njega.Decko ima sve u igri.Snazan ,brz ,odlican u skoku,sjajno cita igru,igra nogom i fudbalska intelgencija.Kompletan igrac

De Jong , ultra talentovan.Sa njim klub koji ga dovede dobija potencijalno najboljeg veznog igraca Svijeta.

Barci su potrebni takvi igraci , momci koji nece imati milosti prema trenutnom roosteru.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 14 dec 2018, 23:51

Ja ne znam postoji li danas ijedan klub na svijetu da tako ograničeno gleda na segment dovođenja igrača.. Normalno je da se gleda na duže staze, da se prate i dovode talenti. Barca nikad nije tako gledala, niti će kad gledati.

De Ligt i De Jong su već sad igračine, jer ne bi pola Evrope bilo zainteresovano za njih. Ne znam koje su to bolje solucije za odbranu i sredinu od njih dvojice, u ovom trenutku i od realnih meta, nemojte mi sad govoriti De Bruyne i slično.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 14 dec 2018, 23:52

Dobro, prije samo godinu dana ste vi kritikovali Valverdea sto mu Denis Suarez ne igra. Gurali ste Suareza u prvih 11 do pola sezone, a sad je on otpad. Nista neobicno ovdje citati postove kako vjetar puse.

Ako se smatra da su oni igraci koji sad mogu biti starteri i da ce doprinjeti poboljsanju ekipe, onda 150 miliona nije puno. Ako se pak dovode za te pare, jer su oni talentovani i bit ce nekad dovoljno dobri za Barcelonu, onda je to bacanje para i ogroman macak u vreci.
Barcelona nije Dortmund, Barcelona nije ni Totenhem.
Real je pokusao sad sa tim nekim mladim obecavajucim zvijezdama, dozivjeli su fijasko.
A budimo realni, Isco i Asensio su puno vece zvijezde i talenti bili od ovih.
Pitam jos jednom, da li je iko pogledao vise od 5 puta ove igrace?

Ja sam protiv Bayerna gledao ovog malog sto igra veznog, apsulutno razocarenje.
Gledao sam ih jos jednom protiv Njemacke i to je to.
Ostalo sto znam o njima je sto procitam "kako ih trazi pola Europe".

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 14 dec 2018, 23:58

Evander je napisao/la:Ajmo posteno, koliko ste do sad utakmica ova dva momka iz Ajaxa pogledali?
Evo glava ako je iko pogledao vise od 5.
Dembele, Alena, Puig, Artur, onda ova dva....
E pa ne ide to bas tako u ekipi nivoa Barcelone.
Dovedu li se ova dva, Alena i Puig su gotovi sto se Barcelone tice.
150 miliona za dva nedokazana igraca, ni u ludilu.
Za jednog dati cifru koja se trazi, ok. Oba nikako. Barcelona nije ekipa koja ce cekati na razvoj 5 igraca u prvih 11.
Previse para su bacili niz vjetar da bi se opet mogli kockati sa 150 miliona.
Barceloni treba klasa u veznim redu sutra, ne za tri godine.
Zato i kažem da Barcelona nece dati 70-80 miliona za DeLigta.
Nikad nije davala velike pare za stopera, tj. nekog defanzivca. Jedostavno ne vole istresti svotu za defanzivnog igraca. A Ajax ga nece pustiti ispod te cijene.
Lenglet je placen 35 miliona, mislim da je to rekord Barce za nekog defanzivca.

Druga je prica kad je u pitanju neki veznjak ili napadac/krilo. Tu ne štede :mrgreen:
Zadnja izmjena: let3, dana/u 15 dec 2018, 00:01, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 15 dec 2018, 00:01

Denis Suarez je igrač za male ekipe, jer je bezmudan.

Dovode se jer mogu igrati u početnoj postavi. Oni su već SAD kvalitetni igrači, ali isto tako ako se budu razvijali dobro i ako se bude dobro radilo s njima, mogu biti strahoviti igrači i nosioci igre Barce u budućnosti.

Isco i Asensio uzrok pada Reala? Najmanji su oni problem. Njihov problem je odlazak Ronalda, ali najveći je taj što nisu doveli dostojnu zamjenu, već su se oslonili na trenutni roster. Druga stvar, Realu treba osvježenje u ekipi, jer je njihov tim više bezidejan i mrtav, jer su fin broj titula, a dugo su zajedno. Potrebna im je svježa krv i prava pojačanja, uz to i dobar trener.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 dec 2018, 00:04

Prosle godine u septembru, oktobru novembru, prema forumskom puku, idealan vezni red Barcelone je bio Buketc, Roberto, Denis Suarez. Ispravi me ako grijesim.
Sta imamo godinu dana iza toga?
Buketc im je za klupe, Roberto ni za sta, a Denis je profulao profesiju. Glavu dajem da bi Denis Suarez u Ajaxu izgledao bolje od ovog malog za koje bi neki dali 80 miliona.

Avatar
Mokes
Postovi: 14871
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 15 dec 2018, 00:06

Uredu bi bilo ovo rezonovanje da ove sezone Arthur kao mlada nada nije najbolji Barcin veznjak. Znači bolji i od Busija i od Rakitića.

I bolje trpiti greške De Lighta nego Piquea ;)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 dec 2018, 00:11

U sustini, meni ni iz dzepa ni u dzep. Neka plate i 300 miliona, ako ce ovi pridonjeti jacanju ekipe.
Ja kao simpatizer, samo zelim dobre igrace i dobre rezultatate.
Ali sam sigiran da sa 5,6 igraca ispod 24 godine u pocetnih 11, nista se ne bi moglo ozbiljno uraditi.

Nije isro mladom igracu igrati u Ayaxu i u Barceloni. To su dva svijeta. Afelaj je ubijao u PSV-u.
Zadnja izmjena: Evander, dana/u 15 dec 2018, 00:16, ukupno mijenjano 1 put.

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 15 dec 2018, 00:14

Mislim da je bespotrebno pisati o Denisu.
Momak jednostavno nije u planovima Valverdea, bar ne u nekim ozbiljnim, i to je to :salut: Vjerovatno ide vec u januaru, najkasnije na ljeto. Stopama Mine, Gomesa, Dignea :mrgreen:

Više me zanima da li ce i Semedo njihovim putem na kraju sezone. Sve mi se cini da hoce.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.