FC Barcelona

Moderatori/ce: Monolog,ribery,geronimo,hammers,Donnie Darko

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 jan 2018, 22:22

enobarca WroteColonNjegova uloga je da bude najveci kloc na terenu i dobro je odradjuje u vecini utakmica, ponekad ga zamjeni Suarez iako se on dozvao u zadnje vrijeme.

Bolji od Rakitica, Gomesa, Denisa, Rafinhe, Arde i ostale buranije za KLASU.

Fazon je sto 90 % vas na forumu kada stigne novi veznjak ocekujete da igra kao Iniesta u najboljim danima.

Valjda trener zna najbolje zasto ga stavlja toliko u prvu ekipu.

Igra slicno ono sto Casemiro radi u Rejalu, samo sto to bolje radi od njega ove sezone. Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.
Zadnja izmjena: leorey, dana/u 15 jan 2018, 22:23, ukupno mijenjano 1 put.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 15 jan 2018, 22:23

messilla WroteColonPovrijedi se baksuz i to zadnje dvije dabogda da je sat vremena sastavio. :zzz:

Ajde barem ostaje ista formacija, samo ce Coutinho uletit umjesto Inieste ili Paulinha u zavisnosti od utakmice.

:lol:
https://twitter.com/BlaugranaHome/statu ... 4996924416
Jedina korist sto je uvijek na pravom mjestu kad treba postaviti nogu da se zabije tap-in. Inace nula bodova, gori od Rakitica sto se tice pasova unazad.

Ode brat prema Ter Stegenu, Messi se sjebo, ništa mu nije jasno :crazy: a sjebali se i igraci Sociedada :mrgreen:
Kontaju gdje ova budala goni :D

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 15 jan 2018, 22:26

Paulinho bolji od Rakitića za klasu. Da mi je znat kakve mi utakmice gledamo bogati dragog
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 15 jan 2018, 22:29

I ne znam sto otpisujete dembu do kraja sezone, nije ova povreda opasna ko prosla, 3-4 sedmice pauza, znaci vraca se sredinom februara, do kraja februara bi vec trebao biti i u punoj spremi, i znaci imat ce mart,april,maj da igra, a tad i jest najbitnije, bice spreman za celzi,al ne treba rizikovati, za revans protiv celzija bice u punoj spremi

Steta zbog povrede je veca zbog toga eto sto ce izgubiti jos jedan mjesec uigravanja, bice uigran i dobar sigurno u zavrsnom dijelu sezone, al taman od naredne sezone i on i coutinjo bi trebali zablistati punim sjajem
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 jan 2018, 22:32

Lillard WroteColonPaulinho bolji od Rakitića za klasu. Da mi je znat kakve mi utakmice gledamo bogati dragog

Pa ako Paulinho dodaje samo prvom do sebe, ne znam onda sta Rakitic radi skoro 3 godine ? :lol: Ljudi i dalje porede Rakitica iz 2015 godine sa ovim sada. To nema nikakvog smisla.

Rakitic je sada , negdje do decembra bio jedan od nasih apsolutno najgorih igraca, pa ovdje na forumu se uz Suareza najvise njemu yebalo sve. U bar 60 % utakmica je bio potpuno izgubljen na terenu, a ono protiv Sociedada kad smo primili cist gol je bio vrhunac :lol:

Ali evo sada bolje igra, uhvatio je kakvu-takvu formu, iako to nista posebno nije.

Da se mene pita: Busquets-Roberto-Coutinho/Iniesta i to je to. Ljudi ne znaju loptu iznijet, pa Roberto morao gdje je i pao drugi gol.

On po nogometnoj inteligenciji Robertu ne moze cistit ni kopacke.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Blejzer10
Kontakt:

PostPostao/la Blejzer10 » 15 jan 2018, 22:36

Svašta čovjek pročita na ovom forumu

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 15 jan 2018, 22:43

leorey WroteColon
Lillard WroteColonPaulinho bolji od Rakitića za klasu. Da mi je znat kakve mi utakmice gledamo bogati dragog

Pa ako Paulinho dodaje samo prvom do sebe, ne znam onda sta Rakitic radi skoro 3 godine ? :lol: Ljudi i dalje porede Rakitica iz 2015 godine sa ovim sada. To nema nikakvog smisla.

Rakitic je sada , negdje do decembra bio jedan od nasih apsolutno najgorih igraca, pa ovdje na forumu se uz Suareza najvise njemu yebalo sve. U bar 60 % utakmica je bio potpuno izgubljen na terenu, a ono protiv Sociedada kad smo primili cist gol je bio vrhunac :lol:

Ali evo sada bolje igra, uhvatio je kakvu-takvu formu, iako to nista posebno nije.

Da se mene pita: Busquets-Roberto-Coutinho/Iniesta i to je to. Ljudi ne znaju loptu iznijet, pa Roberto morao gdje je i pao drugi gol.

On po nogometnoj inteligenciji Robertu ne moze cistit ni kopacke.

:clap:

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 jan 2018, 22:45

Romariooo WroteColonI ne znam sto otpisujete dembu do kraja sezone, nije ova povreda opasna ko prosla, 3-4 sedmice pauza, znaci vraca se sredinom februara, do kraja februara bi vec trebao biti i u punoj spremi, i znaci imat ce mart,april,maj da igra, a tad i jest najbitnije, bice spreman za celzi,al ne treba rizikovati, za revans protiv celzija bice u punoj spremi

Steta zbog povrede je veca zbog toga eto sto ce izgubiti jos jedan mjesec uigravanja, bice uigran i dobar sigurno u zavrsnom dijelu sezone, al taman od naredne sezone i on i coutinjo bi trebali zablistati punim sjajem

Zato sto strucnjaci na ss.ba sude na osnovu 2 tekme a pogotovo znaju biti nostradamus i prognozirati sve zivo za daleku buducnost.

Slazem se @Blejzeru , procesljat malo i sopstvene postove za Suareza npr, psovali prije mjesec dana, svasta se ljudi nagovorise, a sad odjednom najbolja devetka svijeta. :lol:

Ili sa Messijem i slobodnjacima licno ti, na prethodnoj stranici :kafa:

Sad odjednom Paulinho nas najgori igrac zato sto smo bili sabijeni prvo poluvrijeme :hmmmmm:

Ne smijem ni pomislit ako Coutinho ne zabije 5 tekmi gol sta ce strucnjaci napisat ovdje :rol:
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 15 jan 2018, 22:47

leorey WroteColon
enobarca WroteColonNjegova uloga je da bude najveci kloc na terenu i dobro je odradjuje u vecini utakmica, ponekad ga zamjeni Suarez iako se on dozvao u zadnje vrijeme.

Fazon je sto 90 % vas na forumu kada stigne novi veznjak ocekujete da igra kao Iniesta u najboljim danima.

Igra slicno ono sto Casemiro radi u Rejalu, samo sto to bolje radi od njega ove sezone. Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.

Nema istu ulogu paulinjoko casemiro,nije klasicni zadnji vezni destruktivac, nekad i to igra, al uglavnom u sistemu s cetvoricomu sredini igra nekog lutajuceg veznjaka box to box, pomaze defanzivi,pokriva nazad kad naprijed ode iniesta,raketa il sergi roberto, dosta se i on naprijed ubacuje da otvori prostor mesiju i suarezu, da nesto odigra s njima i tako ce cesto nalazi i u gol prilikama jer njegovo ubacivanje zbunjuje odbrane, a radi to dobro jer dobro cita igru i snalzljiv je i jak, vise podsjeca na lamparda i artura vidala nego casemira

Mislili smo da ce igrati vise zadnjeg veznog, al bolje se pokazao ofanzivno nego defanzivno i neka, to nam vise i treba i tako je korisniji, playmakeri su buskec,iniesta i raketa, tehnicki jaci igraci, paulinjova uloga je vise pokrivanje mesija u defanzivi i pomoc napadu trcanjem,otvaranjem prostora,pasovima,zbunjivanjem odbrane i golovima, valverde je to sjajno uocio i zato mu uglavnom tu ulogu daje, kad budemo igrali s trojicom nazad, i kad coutinjo bude igrao, onda ce paulinju biti teze, manje ce igrati, jer njegova ta pozicija cesto ce biti namijenjena coutinju
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 15 jan 2018, 22:50

Blejzer10 WroteColonSvašta čovjek pročita na ovom forumu

Bogami i ja sa svakim raspravljam o nogometu. Rakitić je klasa za Paulinha bilo kad i bilo gdje. Bio je bolji od njega u svakoj utakmici di su bili zajedno na terenu. Ne znam ni zašto ovo pišem, pa i budali bi to trebalo bit jasno.

Busquets je jučer imao lošu utakmicu, slabo ko to spominje. Samo na ovom forumu se Rakitić kritizira izvan svake pameti. Pa zadnja 2 mjeseca igra dobro. Jučer nije, kao ni ekipa, jedino su Suarez i Verma odigralo da valja. Al' eto, opet čitajuć ove stranice reko' bi Rakitić jedini odigrao zakurac.

Još lik kaže da igra slično ko Casemiro u Realu. Šta više da pišem na to?

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 jan 2018, 22:52

Romariooo WroteColon
leorey WroteColon

Nema istu ulogu paulinjoko casemiro,nije klasicni zadnji vezni destruktivac, nekad i to igra, al uglavnom u sistemu s cetvoricomu sredini igra nekog lutajuceg veznjaka box to box, pomaze defanzivi,pokriva nazad kad naprijed ode iniesta,raketa il sergi roberto, dosta se i on naprijed ubacuje da otvori prostor mesiju i suarezu, da nesto odigra s njima i tako ce cesto nalazi i u gol prilikama jer njegovo ubacivanje zbunjuje odbrane, a radi to dobro jer dobro cita igru i snalzljiv je i jak, vise podsjeca na lamparda i artura vidala nego casemira

Mislili smo da ce igrati vise zadnjeg veznog, al bolje se pokazao ofanzivno nego defanzivno i neka, to nam vise i treba i tako je korisniji, playmakeri su buskec,iniesta i raketa, tehnicki jaci igraci, paulinjova uloga je vise pokrivanje mesija u defanzivi i pomoc napadu trcanjem,otvaranjem prostora,pasovima,zbunjivanjem odbrane i golovima, valverde je to sjajno uocio i zato mu uglavnom tu ulogu daje, kad budemo igrali s trojicom nazad, i kad coutinjo bude igrao, onda ce paulinju biti teze, manje ce igrati, jer njegova ta pozicija cesto ce biti namijenjena coutinju

Ma naravno da ne igra zadnjeg veznog i istu poziciju kao Casemiro, to kod nas normalno igra Busquets. Nego sam mislio da igra slicno kao Casemiro u smislu da glumi tog "prljavog" igraca, uzima dosta lopti protivniku, dosta trci i smeta, remeti tempo. Pa evo recimo drugi gol Rejalu sto je Messi zabio iz penala ti je bila kontra gdje je Paulinho uzeo loptu.

@Lillard, nisam mislio da je Paulinho veca klasa od Rakitica kad se gleda naravno cjelokupna karijera i postignuce, nego da je od kada je dosao u Barcu trenutno klasa za Ivana. Naravno da ovaj ima jacu karijeru i da je cjelokupno kad se gleda bolji igrac. Ali trenutno sigurno nije.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 15 jan 2018, 22:59

Ne pričam ja o karijerama, kažem ono što vidim na terenu, a to je da je Rakitić bolji od njega ove sezone. Ima 8 golova, svaka čast, neki su bili bitni, većina nije, ali Paulinho tehnički ne odgovara Barcleoni, u primanjima je loš, davi loptu previše. To je ono što kod njega dolazi do izražaja. Ma ne mogu skontat ni da imamo ovu raspravu.

Još nešto, ne da mi se sad vadit statistika, ali dam se kladit da je Rakitić puno bolji u defanzivi od njega i da ima više oduzetih lopti po utakmici i slično.

Valverde je napravio dobar potez s njim i zato izgleda bolje zadnja 2 mjeseca, a to je da igra više u sredini, mijenja Busquetsa, ne samo kad ovaj ne igra, nego i u toku utakmice. Nije ko nekad, ali i dalje taj posao radi korektno. Paulinho zuji okolo, ima ga svugdje, a zapravo ne radi ništa konkretno. Igra tu ofenzivniju ulogu zato što je kita u defanzivi. Trebao bi biti spona između veze i napada, ali on nema znanja nit tehnike za toga. Za zamjene dobar, ali ništa više od toga.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 jan 2018, 23:11

Lillard WroteColonNe pričam ja o karijerama, kažem ono što vidim na terenu, a to je da je Rakitić bolji od njega ove sezone. Ima 8 golova, svaka čast, neki su bili bitni, većina nije, ali Paulinho tehnički ne odgovara Barcleoni, u primanjima je loš, davi loptu previše. To je ono što kod njega dolazi do izražaja. Ma ne mogu skontat ni da imamo ovu raspravu.

Još nešto, ne da mi se sad vadit statistika, ali dam se kladit da je Rakitić puno bolji u defanzivi od njega i da ima više oduzetih lopti po utakmici i slično.

Valverde je napravio dobar potez s njim i zato izgleda bolje zadnja 2 mjeseca, a to je da igra više u sredini, mijenja Busquetsa, ne samo kad ovaj ne igra, nego i u toku utakmice. Nije ko nekad, ali i dalje taj posao radi korektno. Paulinho zuji okolo, ima ga svugdje, a zapravo ne radi ništa konkretno. Igra tu ofenzivniju ulogu zato što je kita u defanzivi. Trebao bi biti spona između veze i napada, ali on nema znanja nit tehnike za toga. Za zamjene dobar, ali ništa više od toga.

Pa svi mi shvatamo to sto si napisao, ja sam prvi ovdje govorio kao i svako normalan da to nije igrac za Barcelone. Tj za naseg sistema. Pa da si spomenuo njega prije 3-4 godine u Barceloni sa Xavijem i Iniestom rekli bi da nisi normalan.

Ali sada je stvar drugacija, ne igra se kao prije i on je kao takav cesto i standardan u ovoj ekipi. Mozes li objasniti zasto igra skoro svaku utakmicu u prvoj postavi ? Ocigledno klub, Messi, igraci pa i Mrav vide nesto sto ti ne vidis.

Ako ne radi nista konkretno a stalno zuji na terenu zasto Rafinha ne igra, Arda je prodan, a Denis pred odlaskom iz kluba ? Razumijem da mu Iniesta nekad grije klupu zbog godina, povreda i doziranja, ali zar nema niko bolji onda od njega da uskoci u prvu ekipu ?

Zasto starta najjacu tekmu svijeta Clasico ako samo zuji po terenu i ne radi nista ? :roll:

Fkt ne mogu shvatiti neke kritike, pa vama prije mjesec dana Belotti bio klasa za jednog Suareza ? :rol:

Ili kad mi spomenu Icardi i Inter, pa Luis ce za njega i u paralelnom svijetu bit Pele.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Feldmarschall
Kontakt:

PostPostao/la Feldmarschall » 15 jan 2018, 23:14

leorey WroteColon Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.

Ovo nije tačno. Casemiro i Paulinho imaju veze koliko i Busquets i Iniesta.

Evander
Kontakt:

PostPostao/la Evander » 15 jan 2018, 23:15

Romariooo WroteColon
leorey WroteColon

Odlicno receno. Ljudi ne kontaju koliko je bitno kako pojedini igraci igraju bez lopte i sta su im zadaci na terenu.
Koliku platu ima Valentin? Koliku platu ima Sabrina? Koliku platu ima Hujic? Koliku platu ima Ihtjarevic? Koliko ukupno mjesecno izdvajamo za "bord direktora" (pazi ti samo fancy naziva za uhljebe koji nista ne rade)?

sekretar
Kontakt:

PostPostao/la sekretar » 15 jan 2018, 23:17

Ja toliko volim sto imamo ovakvog igraca kao sto je Paulinho i falio nam je takav tip igraca koji ima muda do poda i uvijek ide naprijed i uvijek ide na gol, zato je i zabio 7,8 golova do sad. Ne **** zive sile, nije alibi igrac i ide naprijed bez obzira na sve.

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 15 jan 2018, 23:18

Starta zato jer ga je Valverde htio i eto zabije, a ne vjeruje više zamjenama Denisu i Deulofeu. Zašto Gomes starta iako igra zakurac? Nije to opravdanje. On je taj klasiko odigrao loše, a Rakitić odlično, slabo pamtiš.

Suarez se kritizirao jer je većinu godine bio užasan i nije se vidio nikakav napredak. Zabio je zadnjih 6 utakmica i lijepo je vidjet da podiže formu, ali ne treba ga uzdizat kad to nije opravdavao. Ispada da ne smiješ kritizirat igrača jer kad-tad može proigrat pa da te onda neko izruguje.

Zašto Gomes igra, a ne igra Denis, recimo jučer? To nikome nije jasno, ali iako Denis nije pokazao bogzna što, uvijek ga biram ispred Gomesa, pogotovo ako u ekipi već imaš Paulinha.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 jan 2018, 23:19

sekretar WroteColonJa toliko volim sto imamo ovakvog igraca kao sto je Paulinho i falio nam je takav tip igraca koji ima muda do poda i uvijek ide naprijed i uvijek ide na gol, zato je i zabio 7,8 golova do sad. Ne **** zive sile, nije alibi igrac i ide naprijed bez obzira na sve.

E upravo to. Bolan nema nista mrze kad vraca loptu unazad a mozes fino poslati pas. Pa imate video gdje Messi bijesni na Rakitica zbog toga.

Covjek ima muda i takvi igraci su uvijek dobrodosli.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Evander
Kontakt:

PostPostao/la Evander » 15 jan 2018, 23:21

Lillard WroteColonStarta zato jer ga je Valverde htio i eto zabije, a ne vjeruje više zamjenama Denisu i Deulofeu. Zašto Gomes starta iako igra zakurac? Nije to opravdanje. On je taj klasiko odigrao loše, a Rakitić odlično, slabo pamtiš.

Suarez se kritizirao jer je većinu godine bio užasan i nije se vidio nikakav napredak. Zabio je zadnjih 6 utakmica i lijepo je vidjet da podiže formu, ali ne treba ga uzdizat kad to nije opravdavao. Ispada da ne smiješ kritizirat igrača jer kad-tad može proigrat pa da te onda neko izruguje.

Zašto Gomes igra, a ne igra Denis, recimo jučer? To nikome nije jasno, ali iako Denis nije pokazao bogzna što, uvijek ga biram ispred Gomesa, pogotovo ako u ekipi već imaš Paulinha.

Sorry, ali ti o fudbalu blage veze nemas.
P.S. Jesi ti ono neki dan rekao kako je Suarez na srecu dao gol?
Koliku platu ima Valentin? Koliku platu ima Sabrina? Koliku platu ima Hujic? Koliku platu ima Ihtjarevic? Koliko ukupno mjesecno izdvajamo za "bord direktora" (pazi ti samo fancy naziva za uhljebe koji nista ne rade)?

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 15 jan 2018, 23:26

Paulinju se nema sta reci, doveden je da bude rezerva, to ce i biti kad demba i coutinjo se zalaufaju, al pokazao je da moze proci i kao prvotimac u najjacim utakmicama, i daje dobar za ove lakse protivnike u ligi kad ekipa nije na nivou da on donese prevavu neku i golove iz drugog plana

Cim se bude igralo s trojicom u sredini, ili kada coutinjo bude spreman, paulinjo ce manje igrati i bice ono za sta je i doveden, znaci rezerva, a i kao rezerva je puno bolji od mnogih alibi igraca rezervnih koji su prosli kroz barcu

Sve je i stvar balansa, paulinjo izgleda dobro kad uz sebe ima buskeca,iniestu i raketu kao tehnicki jake igrace, i onda onkoji to nije nadopuni svojim kvalitetima i izgleda dobro, a juce recimo kad je umjesto inieste igro gomo, odma lose, jer paulinjo i gomo su sad slicni igraci, kad jedan od njih igra uz ovaj trojac onda dobro izgledaju, cim su zajedno ne valja, jer fali kreacije

Kad budemo igrali s trojicom u vezi onda ce biti hebeno paulinju, onda ce imati prevelik teret i kreacije na ledjima, a tu ne vjerujem da ce biti dobar jer nema potrebnu brzinu i tehniku i smirenost za iznosenja lopti, pasove u opasnoj zoni i sl
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.