FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,Donnie Darko

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%

Ukupno glasova: 103

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 14 avg 2019, 14:20

Evander WroteColonKakvo slanje ponuda Reala. Sta imaju slati, kad je ovo vec gotovo. Samo par detaljcica i da se ozvanici do kraja sedmice.
Do tad, novinari ce jos malo naglabati.
Neymar je zaheban i pametan lik. Dobio je tacno ono sto je i zelio, mada su svi govorili da nema sanse za to.

Sve je uradio jak PR, ista je bila stvar s Cristianom kad je isao u Juventus. PSG niti jednog drugog igraca nikad ne bi pustio, ali ovakve top igrace kad zele otici ne mozes ih zadrzati jer je prevelika steta jednostavno da ih kaznis.

Zna se cinjenica, on zeli otici upravo zbog toga sto se zeli vratiti u Barcelonu, sva prica je i pocela od toga.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 14 avg 2019, 14:20

Tesnjak1991 WroteColonTi ostario, al' džabe, pameti ni bobe. Eto, svaki x kad napišeš balavurdija, djeca, derišta i slično, ovako trebaš dobit odgovor. Stidi se svojih "godina" balvane obični.

Koji si ti faktor ovdje da nekog nazivaš balavcima, jer zaboga nemaju mišljenje kao veliki Romario? Prosipaš se iz dana u dan, iz posta u post, i opet te niko ne vrijeđa, niko ti ne govori da si glup il' šta već, a već duže vrijeme si zaslužio. Gdje ti je odgoj uz te godine?

Oprosti nam veliki fudbalski/nogometni znalče!

PU! :puke:

ti se balavac drzi tesanjske pilicare, mani filozofiranja i vrijedjanja starijih, nego se prioni posla, rastavljaj batkove i pileca prsa, a u medjuvremenu se educiraj pa onda mozes pricati i nazivati nekoga balvanom
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 14 avg 2019, 14:23

Hahahaha sukobi
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 14 avg 2019, 14:31

salkan WroteColonApropo vaših rasprava oldskul vs. balavurdija i paralela na ovo o čemu se najviše i raspravlja, šta donosi Neymarov povratak.
Ja razumijem početne stavove u ovoj raspravi i dobro je da se mnogi razilazimo u mišljenjima. Lično JESAM za povratak Neymara, pogotovo u ovom trenutku, pogotovo sa ovim trenerom. Prvo da kažem to, da ne mislim da je Neymar kao neka "posljednja kockica u stvaranju vrhunskog tima" - apsolutno ne. Dobitak njegovim povratkom će se najviše osjetiti sa dvije strane - prvo, ekipa će dobiti još jednog superstara i samim tim ćeš preoteti svaki mogući primat najmrskijem rivalu sa moralne, ekonomske i marketinške strane. Svi znamo da je real Madrid možda i jedina ekipa na planeti koja u sebi ima ugrađen DNK "živi na staroj slavi" - a to je ono kad su četvrti na tabeli, kad ispadnu iz svih takmičenja, kad im daš 4 komada na njihovoj njivi, osramotiš ih - a oni ponosni što imaju 13 titula. U tom pogledu ih gaziš i u suštini imaš samo jednog jedinog ozbiljnog takmaca u ligi, a to je onaj drugi klub iz Madrida. Faktički si eliminisao njihov uticaj i prijetnju, i samo se hraniš njihovim strahom "hoćel nam dat 4,5 ili 6 golova kod kuće"...
Dakle da ponovim stoti put - MORAŠ ISKORISTITI OVAJ VAKUUM OD 5-6 SEZONA koliko će realu trebati da se davraniše. MORAŠ napraviti razliku u titulama. Doktrina ostaje ista, a strategija se skraćuje vremenski na par godina. MORAŠ tako, jer to je moderni fudbal u ovim vremenima. Zar su svi slijepi, zar nije vidljivo da će sve ovo ličiti na američke profesionalne sportove? Uvešće salary cap, uradiće SVE da ovo postane pandan sportovima u SAD-u.
Drugi aspekt koji donosi nešto pozitivno kad se Neymar vrati jeste mogućnosti na terenu. Razumijem Romaria kad strahuje od "iole ozbiljnih" ekipa tipa Liverpoola. Slušaj care, kapa dole Liverpoolu, to je prvi tim za koji sam saznao posle Crvene zvezde i Partizana i oni imaju ime i imaju sve što im treba da budu top. Ali, zapamti, NIKAD više neće ponoviti ovo što su radili prošle sezone. NIKAD. Gegenpresing koji je "izmislio" Klopp, a ustvari je poboljšana inačica staroengleskog direct-football i njemačke tvrdoglavosti je uspio samo protiv Barselone koja se toliko uljuljkala nezanimljivom LaLigom i rasturanjem reala časprije. Ne možeš poimati ono što se dešavalo u prošlosti, jer to više ne važi. U svijetu se očigledno traži novi model fudbala, nova vrsta i tip, traži se nova revolucija koju je nekad donijela Barselona sa Gvardiolom. A Liverpool je samo kratko prelazno rješenje do te nove igre. Da li je to sada gomilanje superzvijezda? Ne vjerujem - ali moja poenta je da sa dolaskom Neymara imaš komotno dvije ekipe koje će trebati naravno uigrati i tempirati da eksplodiraju u aprilu, kao što bi trebalo. Možemo pišati po Valverdeu sto godina, zaista nije trener velikih dometa, ali je usadio u ekipu nešto sasvim novo, modalitet zonske odbrane koji je moderan. Nama to nije to, naravno. Nije dopadljivo, dosadno je, bezvezno i najmanji rizik se plaća sramoćenjem. Nismo navikli da gledamo našu ekipu u toj poziciji. Hoćemo presing i loptu u nogama. E ne može tako više. Sada ćeš imati jaču klupu, borbu za prvi tim bez obzira na važnost utakmice, imaćeš ljude koji će se boriti za bonuse i iz tog takmičarskog duha ćeš prevazići i zasićenost i kurcobolju i naravno rasteretićeš Messija (što je i najbitnije u svemu ovome).
A onda najbitnije - dajem Messiju još 3 sezone. Neymar će tad imati 30. Zar ne misliš da će on biti Barselonin vođa dok se ne pojavi neki novi talas iz La Massije?
Ja pripadam staroj školi, shvatam šta se sve dešava u klubu, ali nikad ne prihvatam najlakšu poziciju, a to je opozicija. Saslušati sve pa se postaviti kontra. Win-win? Ne baš.
Ali neka nas, da smo zdravi i živi, ipak smo na pravoj strani samim tim što navijamo za Barcelonu.
:thumbup:

fino i kulturno pises, no nemas argumente buraz, ovo sta nam donosi neymar je neargumentovano, prica da cemo imati dvije ekipe stoji i toga se ja i bojim i to cemo zaista i imati, al to nije nikakav plus nego je pogubno, imat cemo dva klana, jedan ovaj stare garde u kojoj ce biti i neymar, a drugi grizman,dembele i drugi mladji potentniji igraci i to ne vodi nikakvom dobru, to je jasno ko dan, s vremenom ce ovaj mesijev klan starosjedila potusiti ovaj mladji klan i kad jedni budu potuseni, a drugi pred penziju, zapali smo u corsokak iz kojeg nema izlaza

drugo, glavni argument protiv nejmara je taj sto se dovodi izuzetno skup i razmazen igrac koji moze igrati jedino tamo gdje smo najpopunjeniji, u napadu mogu igrati trojica maksimalno, sad imamo cetvoricu, s nejmarom cemo imati petoricu, pa ti mozes gledatii kako hoces, al ne postoji mozak u svijetu koji ce sve to uklopiti, da su prodali suareza pa i nekako, ovako bura moj to je gomilanje klasicno, mozes biti i star i balavac, al 5 napadaca je previse

treca stvar, i poslije rome se govorilo da se blamaza nikad nece ponoviti, pa se ponovi i to protiv osakacenog liverpooia, ove sezone taj liverpool sa onim koji su im nedostajali opet bi nas obrukao pogotovo ako bi trio msn igro, i ne samo liverpool, mislim da bi nas i city ubio ko mra paprike pa i luzeri pariz i mnoge druge ekipe koje su izbalansirane i koje ce iskoristiti to sto ce nasa odbrana uvijek biti na streljani
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

ManijakSaGrbavica
Kontakt:

PostPostao/la ManijakSaGrbavica » 14 avg 2019, 14:37

Hoce biti gdje utakmice sarajv i zrinjskog

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 14 avg 2019, 14:39

O cemu ti bolan pricas vise?

Ako daju Coutinha i Rakitića za Neymara, i prodaju Rafinhu to bi izgledalo otprilike ovako:

Ter Stegen, Neto

Lenglet, Umtiti, Pique, Todibo, Alba, Firpo, Semedo, Wague

Busquets, De Jong, Arthur, Vidal, S. Roberto, Alena

Neymar, Messi, Griezmann, Suarez, Dembele

Daleko najbolja i najizbalansiranija ekipa na svijetu. Haman na svakoj poziciji ekstremno talentiran i top WC igrac, mozes sastavit 2 ekipe, rotirat do mile volje. Nesto slicno sto je Madrid imao prije par godina sa Kovacicem, Jamesom, Moratom na klupi.

Koga biti doveo Van De Beeka koji je haman poluspic i Eriksena jel? Ako su tako dobri sto ih onda Madrid ne kupi, sto placu za Pogbom i Neymarom?

Ponavljam, miljama ispred svih je ova gore ekipa. Po svemu.

Doveo se haman 4 prvotimca a rijesio se JEDNOG i to Rakitica.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

parangal
Kontakt:

PostPostao/la parangal » 14 avg 2019, 15:00

Romariooo WroteColonTi me posebno iznenadjujes jer si stara garda, aj ova balavurdijaa sto je odrasla uz play station pa misle su stvari kao na pes, nakamarijas zvijezde sa dobrim ocjenama i ozezi

@Romario druže....čovek je star onoliko koliko se starim oseća. Ja se osećam kao da mi je 25 godina....sad će da mi dodju drugari da malo pikamo PES :rol:

Vidi druže....moraš (čak i ti) priznati da ovaj tim (papirološki) izgleda MOĆNO? Ne, nije istina...dobro znam i to vreme, Van Gal nije imao ovakav tim....nije niko nikada imao tim koji samo u napadu ima cirka 800 miliona eura na terenu? I to druže ZVANIČNIH 800 miliona...

Da li će se uklopiti? Nije moj problem...
Odakle im novac za sve ovo? Nije moj problem...
Koliko ide na njihove plate? Nije moj problem...
Da li imaju opravdanje ako ne urade ništa? NEMAJU...

Zašto bi ja ili ti bio skeptičan pre vremena? Nemam razloga za to....Za kritike svakako ima uvek vremena. Ja nikad nisam imao problem da kritikujem ali nikada nisam imao problem ni da pohvalim i zato to ovih dana i radim....Ćora Bartomeu je odradio SJAJAN posao i ostatku Evrope demonstrira SILU I MOĆ i to ne može niko osporiti....da li će to materijalizovati i na terenu? Ostaje nam da vidimo....

Zato ti i kažem....opusti se i uživaj ;)

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 14 avg 2019, 15:06

leorey WroteColonO cemu ti bolan pricas vise?

Ako daju Coutinha i Rakitića za Neymara, i prodaju Rafinhu to bi izgledalo otprilike ovako:

Ter Stegen, Neto

Lenglet, Umtiti, Pique, Todibo, Alba, Firpo, Semedo, Wague

Busquets, De Jong, Arthur, Vidal, S. Roberto, Alena

Neymar, Messi, Griezmann, Suarez, Dembele

Daleko najbolja i najizbalansiranija ekipa na svijetu. Haman na svakoj poziciji ekstremno talentiran i top WC igrac, mozes sastavit 2 ekipe, rotirat do mile volje. Nesto slicno sto je Madrid imao prije par godina sa Kovacicem, Jamesom, Moratom na klupi.

Koga biti doveo Van De Beeka koji je haman poluspic i Eriksena jel? Ako su tako dobri sto ih onda Madrid ne kupi, sto placu za Pogbom i Neymarom?

Ponavljam, miljama ispred svih je ova gore ekipa. Po svemu.

Doveo se haman 4 prvotimca a rijesio se JEDNOG i to Rakitica.

iz ovog sto si naveo jos je vidljivije ono o cemu pricam, dembele i grizman ti nisu igraci za klupe, a i da jesu trio msn nije neko ko voli sjedit na klupi, umjesto nejmara potreban je napadac neki stariji jeftniji kojem nije problem sjediti na klupi

a u veznom redu nista mi nemamo rijesno, samo jedan problem je rijesen sa de jongom, ostala su dva, ali eto ako neko misli da ce se buskec preporoditi, ili da je ce artur izrasti u cavija momentalno, onda je to druga stvar

sasvim je logicno bilo ako se neko dovodi umjesto coutinja da to bude neki ofanzivniji vezni igrac, nije ni eriksen xavi,al je logicniji od pretrpavanja napada, onaj van de bek je isto boje rjesenje bio, i pobgba il bilo koji igrac samo da je veznjak
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 14 avg 2019, 15:10

parangal WroteColon
Romariooo WroteColonTi me posebno iznenadjujes jer si stara garda, aj ova balavurdijaa sto je odrasla uz play station pa misle su stvari kao na pes, nakamarijas zvijezde sa dobrim ocjenama i ozezi

@Romario druže....čovek je star onoliko koliko se starim oseća. Ja se osećam kao da mi je 25 godina....sad će da mi dodju drugari da malo pikamo PES :rol:

Vidi druže....moraš (čak i ti) priznati da ovaj tim (papirološki) izgleda MOĆNO? Ne, nije istina...dobro znam i to vreme, Van Gal nije imao ovakav tim....nije niko nikada imao tim koji samo u napadu ima cirka 800 miliona eura na terenu? I to druže ZVANIČNIH 800 miliona...

Da li će se uklopiti? Nije moj problem...
Odakle im novac za sve ovo? Nije moj problem...
Koliko ide na njihove plate? Nije moj problem...
Da li imaju opravdanje ako ne urade ništa? NEMAJU...

Zašto bi ja ili ti bio skeptičan pre vremena? Nemam razloga za to....Za kritike svakako ima uvek vremena. Ja nikad nisam imao problem da kritikujem ali nikada nisam imao problem ni da pohvalim i zato to ovih dana i radim....Ćora Bartomeu je odradio SJAJAN posao i ostatku Evrope demonstrira SILU I MOĆ i to ne može niko osporiti....da li će to materijalizovati i na terenu? Ostaje nam da vidimo....

Zato ti i kažem....opusti se i uživaj ;)

ima ovo itekako slicnosti sa van galovom barcom, i tad je nas predsjednik demonstriro moc pa smo nakamarijala rivalda,figa,kluiverta,enrikea,litmanena,owermarsa, pa smo brzo zapali u krizu

a ima slicnosti i sa milanom kad je berlusconi demonstrirao moc, i ono jednom kad je lacio nakamarijao tako zvijezde, ili juventus ono kad kad su u napadu imali zlatana,trezegea,el piera,mutua

i sa realovim galaktikosima slicnost je tu

a najzanimljivije je da su sve te slicnosti imali jednu konstantu, niti je trenutno napravljen rezultat kakav se ocekivao, a kasnije se zapadalo u dublju krizu
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

BoixosNois1899
Kontakt:

PostPostao/la BoixosNois1899 » 14 avg 2019, 15:12

Summa summarum, treba prodat Messija
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

#BartomeuDimisio

Rajaz
Kontakt:

PostPostao/la Rajaz » 14 avg 2019, 15:12

Podrška za kolegu @Romaria, apsolutno se slažemo.

Recimo NE mentalno zaostalom Neymaru !

slika

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 14 avg 2019, 15:15

Nikad on nece biti broj jedan.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 14 avg 2019, 15:21

Pa nije los vezni red recimo;

Frenkie-Arthur-Vidal, tj susta je suprotnost onoga sto smo imali zadnjih par godina. U pozitivnom smislu naravno. Pogotovo kad znas da ce i Griezmann da mnogo bude u veznom redu kao i Messi gdje ces da dobijes visak.

Ja odobravam Neymara najvise zbog toga sto to znaci da lete Coutinho i Rakitic, kao vjerovatno i Suarez sljedece godine.

Napad Neymar Griezmann-Messi/Dembele je san snova svake ekipe i svakog trenera.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

parangal
Kontakt:

PostPostao/la parangal » 14 avg 2019, 15:23

Romariooo WroteColonima ovo itekako slicnosti sa van galovom barcom, i tad je nas predsjednik demonstriro moc pa smo nakamarijala rivalda,figa,kluiverta,enrikea,litmanena,owermarsa, pa smo brzo zapali u krizu

a ima slicnosti i sa milanom kad je berlusconi demonstrirao moc, i ono jednom kad je lacio nakamarijao tako zvijezde, ili juventus ono kad kad su u napadu imali zlatana,trezegea,el piera,mutua

i sa realovim galaktikosima slicnost je tu

a najzanimljivije je da su sve te slicnosti imali jednu konstantu, niti je trenutno napravljen rezultat kakav se ocekivao, a kasnije se zapadalo u dublju krizu

Odgovoriću ti jako kratko....

Lepo kažem da si rodjeni skeptik....kako mogu unapred reći da je promašaj nešto što još nije počelo? Nisu ljudi (o kojima pišemo) još ni ušli u svlačionicu skupa ni odradili jedan trening zajedno, ma ni kafu u klupskim prostorijama popili a ja da kažem da će biti veliki promašaj? Ne pada mi napamet... ;)

Tesnjak1991
Kontakt:

PostPostao/la Tesnjak1991 » 14 avg 2019, 15:26

Romariooo WroteColon
Tesnjak1991 WroteColonTi ostario, al' džabe, pameti ni bobe. Eto, svaki x kad napišeš balavurdija, djeca, derišta i slično, ovako trebaš dobit odgovor. Stidi se svojih "godina" balvane obični.

Koji si ti faktor ovdje da nekog nazivaš balavcima, jer zaboga nemaju mišljenje kao veliki Romario? Prosipaš se iz dana u dan, iz posta u post, i opet te niko ne vrijeđa, niko ti ne govori da si glup il' šta već, a već duže vrijeme si zaslužio. Gdje ti je odgoj uz te godine?

Oprosti nam veliki fudbalski/nogometni znalče!

PU! :puke:

ti se balavac drzi tesanjske pilicare, mani filozofiranja i vrijedjanja starijih, nego se prioni posla, rastavljaj batkove i pileca prsa, a u medjuvremenu se educiraj pa onda mozes pricati i nazivati nekoga balvanom

Balvane neodgojeni, u kojem li ti kamenjaru živiš? U šta odoše godine balvane? Žalosno, najblaže rečeno.

Škole koje sam završio, i edukaciju koju sam stekao ti u filmovima vidio nisi. Balvane!
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 14 avg 2019, 15:29

Potpuno nepotreban transfer kakadu ih vuče za nos cijeli prelazni rok.Napravio je razdor u klubu jedni bi ga doveli drugi ipak ne i kad pomisle da odustanu uleti im Real sa pričom navuče ih ko djecu a ovi opet krenu natezanje sa Arapima.
1974---1975---1976---2001---2013

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 14 avg 2019, 15:29

Rajaz WroteColonPodrška za kolegu @Romaria, apsolutno se slažemo.

slika

Davno smo rekli NE zaostalom firaunu, al evo nije problem ponoviti opet

NE

ReX
Kontakt:

PostPostao/la ReX » 14 avg 2019, 15:31

Samo je pitanje broja, #7 ili #11.. :njanjanja: :njanjanja:

Tesnjak1991
Kontakt:

PostPostao/la Tesnjak1991 » 14 avg 2019, 15:32

Saurman WroteColonPotpuno nepotreban transfer kakadu ih vuče za nos cijeli prelazni rok.Napravio je razdor u klubu jedni bi ga doveli drugi ipak ne i kad pomisle da odustanu uleti im Real sa pričom navuče ih ko djecu a ovi opet krenu natezanje sa Arapima.

Potpuno! Odakle li mu samo pare, kako li banke daju tolike kredite, ko će to vratit? :rol:

Nego pošto bi Firpo? :rol:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Tesnjak1991
Kontakt:

PostPostao/la Tesnjak1991 » 14 avg 2019, 15:33

let3 WroteColon
Rajaz WroteColonPodrška za kolegu @Romaria, apsolutno se slažemo.

slika

Davno smo rekli NE zaostalom firaunu, al evo nije problem ponoviti opet

NE

Jbga, da se nas pita.. :mrgreen:

Mes Que Un Club!

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: FCBLAUGRANA1987 i 1 gost.