FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,Donnie Darko

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%

Ukupno glasova: 103

sombrero
Kontakt:

PostPostao/la sombrero » 19 avg 2019, 13:07

Jel došao favelaš?
Umtiti se penzionisao već sad. Očigledno je to koljeno u upitnom stanju čim su pristali da ga mijenjaju. Šteta jer je bio zvijer kao Puyol

ReX
Kontakt:

PostPostao/la ReX » 19 avg 2019, 13:15

E pa ja sam onda lud ali ja bi radije dao Umtitija nego Todiba. Nebi se Inaki ni priblizno proveo sa njim kao sa Piqueom i Lengletom koje je ubio s brzinom.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 19 avg 2019, 13:17

Ma sutnut ce 2 Francuza i pare tamo. Nece Todibo jer mu je vrijednost manja puno od Umtitija. Ili ce ga uzet na posudbu, pa kesirat 200M sljedece ljeto. Jedini nacin da PSG pristsne na posudbu je da isplatimo priblizan novac od klauzule a ne 160M kako se pisalo.

PSG ce svakako da kupi zamjenu, a mislim da ce bas to biti Dybala za nekih 80M.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

ReX
Kontakt:

PostPostao/la ReX » 19 avg 2019, 13:18

Dobro hajmo se igrati NBA trejda. Znaci..

PSG dobija Dybalu i Umtitija
Barcelona dobija Neymara i Ruganija
Juventus dobija Mirandu i ?

Hajte pomozite :lol:

Evander
Kontakt:

PostPostao/la Evander » 19 avg 2019, 13:34

leorey WroteColonMa sutnut ce 2 Francuza i pare tamo. Nece Todibo jer mu je vrijednost manja puno od Umtitija. Ili ce ga uzet na posudbu, pa kesirat 200M sljedece ljeto. Jedini nacin da PSG pristsne na posudbu je da isplatimo priblizan novac od klauzule a ne 160M kako se pisalo.

Ali si i ti ne drzis principa i onog sto govoris.
Zar nisi do prije 5 dana govorio da Dembele ostaje 1000%?

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 19 avg 2019, 13:36

Evander WroteColon
leorey WroteColonMa sutnut ce 2 Francuza i pare tamo. Nece Todibo jer mu je vrijednost manja puno od Umtitija. Ili ce ga uzet na posudbu, pa kesirat 200M sljedece ljeto. Jedini nacin da PSG pristsne na posudbu je da isplatimo priblizan novac od klauzule a ne 160M kako se pisalo.

Pa vrlo je moguce da ostane, i da ne bude htio u deal, ali naravno da sam mislio da ostaje kad su ljudi JAVNO govorili da ostaje. Ali Coutinhov prelazak u Bayern sve mijenja ocito.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

ReX
Kontakt:

PostPostao/la ReX » 19 avg 2019, 13:37

Barto "mora" dovesti Neymara da bi oprao sramotu sa sebe zvanu transferi Coutinha i Dembelea.

Evander
Kontakt:

PostPostao/la Evander » 19 avg 2019, 13:42

leorey WroteColon
Evander WroteColon

Pa vrlo je moguce da ostane, i da ne bude htio u deal, ali naravno da sam mislio da ostaje kad su ljudi JAVNO govorili da ostaje. Ali Coutinhov prelazak u Bayern sve mijenja ocito.

Stvarno vjerujes svemu sto se "javno kaze"?
Pa Dembele nije zelio doci u Barcelonu kad je bio manje poznat i kad su u ekipi bili samo MSN. A sad pored njih, imao bi jos i Grizmana.
Gdje onda logika da zeli ostati?
A to da ne zeli da ide, lijepo ga pozoves, objasnis mu da ce grijati klupu i kako nece igrati, da vidis kako ce ici.
Ni Zlatan nije zelio da ide, dok ga Guardiola nije pozvao u kancelariju.
Za njega bi odlazak u PSG bio premija, slijedece ljeto ga ni Everton nece zeliti.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 19 avg 2019, 13:53

Ma dzaba kad je tvrdoglav, vidio si koliko je Dortmund zayebavao, a sad mu dosta francuza u klubu, s Griezmannom najbolji prijatelj, jedino da mu PSG ponudi brutalnu platu.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 19 avg 2019, 13:57

Igraci su ovdje manji problem trenutno, zna se ko je glavni problem, levatina na klupi.Ispadalo se i prije iz lige prvaka ali dvije godine zaredom onakvu sramotu dozivjeti, jos pored toga ulazis u trecu godinu na klupi a ekipa apsolutno nikakvog napretka nema pod tvojom palicom.Nit ima sistem nit ima igru, nema nista, upravo **** vam djecu svima redom, dabogda i vi i ovaj levat letili iz kluba.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 19 avg 2019, 14:00

Kako je Valverdeu lijepo dosla ova prica o Neymaru.
Njegovo neznanje je u drugom planu, prodaja njegovih ljubimaca takodjer u drugom planu.

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 19 avg 2019, 14:01

Tacno je ovo što Evander piše.
Debma nije želio da dođe u Barcu kad je igrao MSN, tacnije nije želio da bude grijač klupa tipa Paco ili Pedro (mada su i oni otišli upravo zbog toga :mrgreen: ). Došao je tek onda kad je Barca prodala cigu. Napravio rusvaj u Borusiji kad je cuo da ga Barca želi dovesti.
I sad ako dođe cigo, prvo što ce Demba uraditi jeste da zatraži transfer. Nema šanse da ce pristati da bude grijač klupe.
Ali ne samo on, ako dođe cigo i Griezmann ce biti klupa :rol: to je ono što je najsmiješnije :lol: jer ocigledno je da se Barto želi posuti pepelom i ponovo okupiti MSN.
Ukratko receno, Barcelona ne zna kud goni i udara :lol: :tokralju:

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 19 avg 2019, 14:03

enobarca WroteColonIgraci su ovdje manji problem trenutno, zna se ko je glavni problem, levatina na klupi.Ispadalo se i prije iz lige prvaka ali dvije godine zaredom onakvu sramotu dozivjeti, jos pored toga ulazis u trecu godinu na klupi a ekipa apsolutno nikakvog napretka nema pod tvojom palicom.Nit ima sistem nit ima igru, nema nista, upravo **** vam djecu svima redom, dabogda i vi i ovaj levat letili iz kluba.

Ja mislim da on u zadnjih 6 tekmi ima 4 poraza, tako nesto. Kad bi u sljedeca 2 kola kiksali dobro bi mu se poljuljala pozicija.

NE mogu da vjerujem i dalje da su ostavili ovu levatinu na klupi, mislim na stranu one sramote, hajd jedna tekma, ali covjece mi konstantno lose igramo s njim, nikakve akcije, ideje, ja ne znam kako to ljudi ne vide. Zbog toga u prvu ruku krivim upravo igrace jer su oni bili za njegov ostanak.

Kad bi dosao Neymar, ljudi se pitaju kako ce on s njima vladat. Pa fino. Bit ce im super jer ce sutit, povuceno, nece se mijesat ko ni sada i svi sretni. Nema karizme covjek sekunde. Nece da zagalmi.

@let3 ma nece ti Griezmann na klupu mislim da ce igrat u veznom redu, a evo vidis prvo kolo Suarez vec mjesec dana out, Messi upitan i za sljedece kolo, normalno da ce bit rotacija.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 19 avg 2019, 14:06

leorey WroteColon
enobarca WroteColonIgraci su ovdje manji problem trenutno, zna se ko je glavni problem, levatina na klupi.Ispadalo se i prije iz lige prvaka ali dvije godine zaredom onakvu sramotu dozivjeti, jos pored toga ulazis u trecu godinu na klupi a ekipa apsolutno nikakvog napretka nema pod tvojom palicom.Nit ima sistem nit ima igru, nema nista, upravo **** vam djecu svima redom, dabogda i vi i ovaj levat letili iz kluba.

Ja mislim da on u zadnjih 6 tekmi ima 4 poraza, tako nesto. Kad bi u sljedeca 2 kola kiksali dobro bi mu se poljuljala pozicija.

NE mogu da vjerujem i dalje da su ostavili ovu levatinu na klupi, mislim na stranu one sramote, hajd jedna tekma, ali covjece mi konstantno lose igramo s njim, nikakve akcije, ideje, ja ne znam kako to ljudi ne vide. Zbog toga u prvu ruku krivim upravo igrace jer su oni bili za njegov ostanak.

Kad bi dosao Neymar, ljudi se pitaju kako ce on s njima vladat. Pa fino. Bit ce im super jer ce sutit, povuceno, nece se mijesat ko ni sada i svi sretni. Nema karizme covjek sekunde. Nece da zagalmi.

@let3 ma nece ti Griezmann na klupu mislim da ce igrat u veznom redu, a evo vidis prvo kolo Suarez vec mjesec dana out, Messi upitan i za sljedece kolo, normalno da ce bit rotacija.

Ja se nadam da ce kikssti sljedecih 5 kola, ako ce to pomoci da levat dobije otkaz.Nula bodova kad bi imali nakon 6 kola mozda bi se nesto mijenjalo ali ni to nije sigurno sa ovom upravom.

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 19 avg 2019, 14:09

leorey WroteColon

To je sad splet okolnosti, da su Messi i Suarez trenutno out. Cim se oporave zna se da ce biti starteri, da se ne lažemo sad ;)
Griezmann ti nije igrac za nekakvih rotacija, došao je u Barcu za ogromne pare, kao velika zvijezda da bude starter i nece na drugo pristati.
A ta prica o veznom redu je presmiješna :lol: izvini al tako je...covjek nikad u karijeri svojoj nije bio veznjak.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 19 avg 2019, 14:11

let3 WroteColon
leorey WroteColon

To je sad splet okolnosti, da su Messi i Suarez trenutno out. Cim se oporave zna se da ce biti starteri, da se ne lažemo sad ;)
Griezmann ti nije igrac za nekakvih rotacija, došao je u Barcu za ogromne pare, kao velika zvijezda da bude starter i nece na drugo pristati.
A ta prica o veznom redu je presmiješna :lol: izvini al tako je...covjek nikad u karijeri svojoj nije bio veznjak.

Pa nije veznjak na papiru. Covjek je uvijek igrao iza napadaca povucenije, kao SS ali sa konstantnim vracanjem u sredinu, pa cak i u odbranu, sa velikim radijusom kretanja. Imas cak i proslu tekmu na San Mamesu par puta izbio loptu iz odbrane skroz kod gola naseg :lol:

Da je neki normalniji trener, ja ne sumjam da bi se sve nekako uklopilo, ali s ovim konj.em sam skeptican naravno.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 19 avg 2019, 14:16

Pa to cijelo vrijeme govorim.
Gdje ces treneru koji je godinama navikao na Aduriza, Muniaina, Ituraspea, Benata i slicne - dati da sad odjednom vodi Messija, Suareza, Arthura, De Jonga, ekipu vrijednu preko milijarde. To je prevelik zalogaj za njega.
To ti je isto da nekom levatu koji je godinama navikao na golfa dvicu daš najnovijeg Ferarija. Odletice negdje u provaliju.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 19 avg 2019, 14:21

A dobro nije ni Lucho bio neki strucnjak parekselans pa je uspio uklopit MSN kad su svi bili skepticni da ne mogu igrati sva trojica na terenu. Jos na pocetku vise, kad ih nije islo. I ljudi u 3 sezone zabili haman 400 golova, vjerovatno i najbolji trio svih vremena.

Fazon je sto Enrique ima vise mud.a od ovoga, covjek na PSG krenuo sa 5 napadaca, kad ce to ovaj uradit na klupi? Nece nikad, ni u snu.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 19 avg 2019, 14:27

leorey WroteColonA dobro nije ni Lucho bio neki strucnjak parekselans pa je uspio uklopit MSN kad su svi bili skepticni da ne mogu igrati sva trojica na terenu. Jos na pocetku vise, kad ih nije islo. I ljudi u 3 sezone zabili haman 400 golova, vjerovatno i najbolji trio svih vremena.

Fazon je sto Enrique ima vise mud.a od ovoga, covjek na PSG krenuo sa 5 napadaca, kad ce to ovaj uradit na klupi? Nece nikad, ni u snu.

Lucho je za razliku ovog levata preferirao napadacki fudbal, zato je 10x bolji trener od njega. Bar za Barcelonu.
Nije ni Setien vodio neke velike klubove, ali bi ga uvijek stavio prije ziheraša da vodi Barcu. Jer gaji napadacki fudbal.
Jednostavno, Ernesto je od Barce napravio ziherašku ekipu, koja igra sporo, u jednoj brzini (ne može prebaciti u vecu brzinu), koja igra dosadan i kalkulantski fudbal, bez visokog tempa i energije, nezanimljiv...ubija svaku želju da pratimo ovaj klub i utakmice.
Takav trener, njemu je možda Bilbao idealan, ali ne i Barca.

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 19 avg 2019, 14:37

Ivan San Antonio, novinar katalonskog Sporta, odlučio se napisati kolumnu pod nazivom "Istina o neuspjehu Philippea Coutinha u Barceloni", a koju vam prenosimo u cjelosti.

Brazilac odlazi nakon sezone i pol mučenja u Barçi.

Marcelo Bielsa je mudrac koji djeluje kao proročanstvo za one koji žele konsultovati njegovo znanje. Pep Clotet, trener Birminghama i čovjek koji kao spužva želi upijati znanje od svih, jednom je došao po savjet od Bielse. Dvoumio se oko jednog argentinskog igrača, kojeg je htio dovesti u svoj tim. Bielsa ga nije razočaravo, rekavši mu: "Možda si pogledao stotine njegovih snimaka, istraživao njegove povrede, njegovu historiju, njegov privatni život, detaljno analizirao njegovu statistiku. Možeš znati sve o njemu, ali postoji jedna činjenica koju ne možeš kontrolisati: kako će se prilagoditi u novoj sredini. Nemoguće je znati jer će to za njega biti nova stvarnost, nešto novo što se ne može analizirati prije njegovog dolaska."

JEDINSTVENI ODGOVOR

Iskustvo Philippea Coutinha u Barçi test je koji empirijski potvrđuje Bielsinu teoriju. Osim investicije, odnosno činjenice kako je došlo do njegovog potpisivanja, otpora Liverpoola i njegovog dolaska u januaru/siječnju 2018. godine, Brazilac je stvorio praktično jednoglasan konsenzus među Barcelonistima.

Barça je potpisala igrača svjetske klase, s izuzetnim talentom i koji je postao velika zvijezda ekipe Liverpoola na čelu s Jürgenom Kloppom. Nijemac, najpametniji u razredu, bio je jedan od rijetkih koji je osjetio korak koji je njegov nogometaš trebao poduzeti: "Ostani ovdje i izgradit ćemo statuu u tvoju čast. Idi u drugi klub i na kraju ćeš postati drugi igrač. Ovdje možeš biti nešto drugo." Ali tražiti apsolutnu lojalnost od Brazilca, čiji je jedini sveti dres zeleno-žuti Seleçaa, isto je kao čekati da se orao odrekne leta.

UZBUDLJIV POČETAK

Sletio je na Camp Nou u januaru/siječnju, ne mogavši nastupiti u Ligi prvaka, jer je već igrao s Liverpoolom u tom takmičenju, ali se čak činilo da bi i to moglo biti pozitivno za njegovu adaptaciju. Coutinho je u svojim prvim utakmicama dao osjećaj da je, parafrazirajući Florentina Péreza, rođen da igra za Barçu. Osjećao se ugodno u svom novom ekosustavu, tražeći svoje mjesto na terenu, na pola puta između nogometa Neymara i Inieste. Počeo je da postiže golove i bilježi asistencije, da bude važan dio momčadi. Postigao je osam golova u La Ligi i dva u Kupu kralja, i to u polufinalu protiv Valencije i finalu protiv Seville. Upisao je pet asistencija u ligi i još jednu u kupu. Ništa više se nije moglo ni tražiti od njegove prve polusezone. Ali nešto se promijenilo. U stvari, Coutinho je kao igrač Blaugrane od prvog dana imao osjećaj da nešto nije u redu.

DRUGAČIJI PLANOVI

Uprava Kluba objasnila mu je u jednom razgovoru prije dolaska da će igrati na poziciji Inieste, da je to bio njihov plan, da može zaboraviti na to da pokuša biti Neymar i da igra na krilu, na poziciji na kojoj tokom svoje karijere i nije baš igrao. Činilo se da su i njegove prve utakmice krenule tim putem, ali Valverde je imao druge planove za njega i zlostavljao je Philippea na mjestu krilnog igrača. Toliko da ga je čak i smjestio na desno krilo protiv Real Madrida. Ni odlazak Andrésa Inieste nije mu pomogao da se vrati na svoju prirodnu poziciju. Coutinho se počeo osjećati kao da nije na pravom mjestu i bez samopouzdanja da ponudi najbolje od sebe, na mjestu daleko od dijela terena na kojem je njegov uticaj na igru najveći.

SLAB KARAKTER

Ali nema sve veze s njegovim dužnostima na terenu. Kada stvari ne idu po planu i vaš kofer teži 160 miliona, čini se da nema drugog izbora nego da se pobunite. Uobičajeno je da, oni koji nisu zadovoljni zadacima koji su im povjereni od strane Valverdea, treba privatno da mu to daju do znanja. Svi se žale u Barceloni, ali Coutinho to nikada nije uradio. Izuzetno pristojan, nije bio u stanju zahtijevati ono što u teoriji pripada njemu. Messi i Suárez pokazali su mu ljubav, ali nisu baš i svi ostali. Neki saigrači govorili su mu da dodatno trenira u teretani. Takav savjet u njegovoj situaciji je možda zaslužio nepristojan odgovor, ali Philippe nije čovjek koji je sastavljen od tog materijala. Kada su stvari loše, nedostaje mu karakter kako bi se mogao izvući iz bunara.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: parangal i 3 gosta.