FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,Donnie Darko,ribery,Monolog,geronimo,hammers,Donnie Darko

let3
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 05 sep 2020, 00:35

leorey je napisao/la:
05 sep 2020, 00:28
let3 je napisao/la:
05 sep 2020, 00:22
Pique ne trenira ozbiljno vec 3 godine, a ovdje ga se i dalje stavlja u prvih 11 :crazy: mada je i kao takav među boljim stoperima lige :lol: :tokralju: što kaže ovaj - covjek je odavno biznismen kojem je igranje fudbala u Barci samo zanimacija i hobi.
da docekam da i ti kazes nesto protiv la masijca
Ovo za Piquea ponavljam vec dvije godine, ako nisi u toku :lol: može se provjeriti lako na ovoj temi.

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 05 sep 2020, 00:35

Lionel Mesi ostaje u Barseloni protiv svoje volje. To je sada potpuno jasno, ali jedan od najboljih fudbalera lako bi mogao da se uteši. Potrebno je samo da baci pogled na bankovni račun, odnosno da prelista dokumenta koja je potpisao pre četiri godine, kada je poslednji put produžio saradnju sa Barsom.

O čemu se radi?

Svetski mediji već uveliko pišu o tome kako Leu neće biti teško da rastera tugu što nije promenio klub ovog leta pošto će samo zahvaljujući stavki u svom ugovoru pod nazivom Loyalty bonus inkasirati neverovatnih 70.000.000 evra?!

U dokumentima Football Leaks-a koje je pre dve godine objavio nemački Špigl, detaljno je raščlanjena svaka stavka iz ugovora Lionela Mesija. Ovako stoji: fiksna godišnja bruto plata 71.053.846 evra, zaključno sa sezonom 2020/21; jednokratni bonus za potpis 63.500.000 evra; bonus za osvajanje Lige šampiona 12.057.512 evra... Tu su i bonusi za osvajanje individualnih priznanja, ali to je sada manje važno.

Ono što računamo jeste koliko će nezadovoljni Leo Mesi koštati Barsu u poslednjoj godini ugovora. Ako pretpostavimo da sa takvim Mesijem Barselona neće moći do Lige šampiona, niti da će Argentinac osvojiti novu Zlatnu loptu, kase katalonskog velikana biće olakšana za 141.053.846 evra (fiksana plata + Loyalty bonus).

Football Leaks još je izračunao da Mesi na godišnjem nivou u proseku inkasira oko 106.347.115 evra (neto oko 50.000.000 evra; to je ona cifra što završi na račlunu igrača). I sve to s Loyalty bonusom raspoređenim ravnomerno na sve čtiri godine. Nije teško proračunati da će Barsa za kompletan - a verovatno i poslednji - četvorogodišnji ugovor platiti Mesiju preko 420.000.000 evra...

Da li je zaista tužan što ostaje?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Chinaglia
Kontakt:

Post Postao/la Chinaglia » 05 sep 2020, 00:36

messilla je napisao/la:
05 sep 2020, 00:08
Stvarno ne razumijem zašto se Depay povezuje sa Barcelonom. Gotivno mi je ovo što radi u Lyonu, može pokriti i lijevo krilo i devetku, nije čak ni tih 25 miliona što se spominje puno, ali nije to taj kalibar.
jbg, koeman ga je trenirao i zna koliko moze, on je de facto prerastao francusku ligu, dosta je napredovao od dolaska u lyon, no to ne znaci da je kalibar za barcu i to bi definitivno bio riskantan transfer

eh sad, ako uzmemo u obzir da je dembele sklon povredama, a da ansu i trincao jos uvijek nisu za pocetni sastav, fakticki ostanes na messiju, coutinhu i griezmann-u kad je rijec o ofanzivi (braithwaitea necu ni da racunam), tako da bi jos jedan ofanzivac dobro dosao

ne znam, nema se para zbog korone, tako da bi jedno low-cost rijesenje na danasnjem trzistu bilo prihvatljivo, iako bih npr vise volio vidjeti lautara, no, evidetno se nema para, tako da jedan low risk-high reward transfer moze proci...

jasonstatham
Kontakt:

Post Postao/la jasonstatham » 05 sep 2020, 00:44

Ono kad imaš najboljeg igrača svijeta, vlasnika zlatne lopte, a apsolutni si pesimista po pitanju trofeja predstojeće sezone.
Prefiero estar en la tumba en Colombia que en una celda de la cárcel en Estados Unidos.

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 05 sep 2020, 00:45

jasonstatham je napisao/la:
05 sep 2020, 00:44
Ono kad imaš najboljeg igrača svijeta, vlasnika zlatne lopte, a apsolutni si pesimista po pitanju trofeja predstojeće sezone.
Jasone, evo te na Novoj BH sa ulogom u filmu "Mechanic" :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

parangal
Kontakt:

Post Postao/la parangal » 05 sep 2020, 00:48

@Derdiyok

Ma naravno da on nije tužan što ostaje u Barceloni....nije njemu bilo lako da donese ovu odluku a pogotovo zbog dece i tu ga razumem. Novac kao novac naravno da je uvek primaran ali ne verujem da ga u ovom slučaju čini srećnim...a dobio bi možda i više negde

Čoveče pa njemu su nesposobne uprave za poslednjih 10 godina "ukrale" bar još 2 LP i bar 3 zlatne lopte...
Pazi...2009/10/11/12 uzastopne 4 lopte do 24-e godine.....i od tada (samo) još jedna LP i dve lopte. Vukao je koliko je mogao ali niko ne može sam i zato razumem ovaj njegov intervju koji je dao....svako bi se na njegovom mestu i u njegovom položaju osećao "uskraćenim" ;)

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 05 sep 2020, 01:05

parangal je napisao/la:
05 sep 2020, 00:48
@Derdiyok

Ma naravno da on nije tužan što ostaje u Barceloni....nije njemu bilo lako da donese ovu odluku a pogotovo zbog dece i tu ga razumem. Novac kao novac naravno da je uvek primaran ali ne verujem da ga u ovom slučaju čini srećnim...a dobio bi možda i više negde

Čoveče pa njemu su nesposobne uprave za poslednjih 10 godina "ukrale" bar još 2 LP i bar 3 zlatne lopte...
Pazi...2009/10/11/12 uzastopne 4 lopte do 24-e godine.....i od tada (samo) još jedna LP i dve lopte. Vukao je koliko je mogao ali niko ne može sam i zato razumem ovaj njegov intervju koji je dao....svako bi se na njegovom mestu i u njegovom položaju osećao "uskraćenim" ;)
Jel mislis da ce Lionel napustiti Barcelonu sljedece sezone u 34 godini nakon ovog svega i ovog intervjua?
27.10.2020

parangal
Kontakt:

Post Postao/la parangal » 05 sep 2020, 01:14

leorey je napisao/la:
05 sep 2020, 01:05
parangal je napisao/la:
@Derdiyok

Jel mislis da ce Lionel napustiti Barcelonu sljedece sezone u 34 godini nakon ovog svega i ovog intervjua?
Mislim da hoće...ubedjen sam u to. Pa zamisli sada njegovu poziciju u klubu? Zadržan na silu, ne govori sa predsednikom kluba. Ovaj od sramote (jer sam siguran da Leo govori istinu da mu je obećano da može ići kad poželi) neće smeti ni da udje u svlačionicu. Šta Koeman da mu kaže posle svega? Moglo bi se reći da Messi sada igra u klubu samo na svoj obraz i bez ikakvih obaveza...

Na stranu što Barsa neminovno iduće godine i novom upravom jednostavno mora konačno krenuti novim (mladjim) putem....šta će čiča medju omladinom? Mislim da će otići...pa makar i u Argentinu

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 05 sep 2020, 01:19

parangal je napisao/la:
05 sep 2020, 01:14
leorey je napisao/la:
05 sep 2020, 01:05
parangal je napisao/la:
@Derdiyok

Mislim da hoće...ubedjen sam u to. Pa zamisli sada njegovu poziciju u klubu? Zadržan na silu, ne govori sa predsednikom kluba. Ovaj od sramote (jer sam siguran da Leo govori istinu da mu je obećano da može ići kad poželi) neće smeti ni da udje u svlačionicu. Šta Koeman da mu kaže posle svega? Moglo bi se reći da Messi sada igra u klubu samo na svoj obraz i bez ikakvih obaveza...

Na stranu što Barsa neminovno iduće godine i novom upravom jednostavno mora konačno krenuti novim (mladjim) putem....šta će čiča medju omladinom? Mislim da će otići...pa makar i u Argentinu
Ali u njegovom intervjuu imas fino gdje je razgranicio, postoji razlika izmedju kluba i uprave, za klub je uvijek tu, a sve ovo se desava zbog uprave, a na njih je i ljut. Samo sto od marta oni nece biti tu. Imat ce neko dobra 3 mjeseca do zavrsetka sezona, + 3 mjeseca ljeta da ga uvjeri u ostanak.

Zavisit ce i od ove sezone naravno. Ja mislim da nakon ovog svega bas nece otici, zbog svega i porodice najvise, vec ce ostat do mundijala i dobit jos jedan masan ugovor.

Jednostavno mi se ne cini tip covjeka koji ce sad s porodicom u 35oj skoro godini otic u kisnu Englesku samo da bi ganjao neke izazove. Pa jedan Iniesta je u tim godinama vecu Japanu bio.

Cristiano da, ali ovaj nije takav tip.
27.10.2020

parangal
Kontakt:

Post Postao/la parangal » 05 sep 2020, 01:28

leorey je napisao/la:
05 sep 2020, 01:19

Ali u njegovom intervjuu imas fino gdje je razgranicio, postoji razlika izmedju kluba i uprave, za klub je uvijek tu, a sve ovo se desava zbog uprave, a na njih je i ljut. Samo sto od marta oni nece biti tu. Imat ce neko dobra 3 mjeseca do zavrsetka sezona, + 3 mjeseca ljeta da ga uvjeri u ostanak.

Zavisit ce i od ove sezone naravno. Ja mislim da nakon ovog svega bas nece otici, zbog svega i porodice najvise, vec ce ostat do mundijala i dobit jos jedan masan ugovor.

Jednostavno mi se ne cini tip covjeka koji ce sad s porodicom u 35oj skoro godini otic u kisnu Englesku samo da bi ganjao neke izazove. Pa jedan Iniesta je u tim godinama vecu Japanu bio.

Cristiano da, ali ovaj nije takav tip.
Naravno da postoji mogućnost....ali pitao si mene za mišljenje. Ja mislim (bar prema trenutnom stanju i najavama) da Barsu i Messija čeka sezona slična ovoj....vrlo vrlo mršava (a daj Bože da grešim) i ako City npr. i dalje bude zainteresovan i ozbiljan u nameri da ga dovede i u tim godinama....mislim da će pokušati da još jednom "dosedgne vrh" pred samo SP na kome će se mislim oprostiti od reprezentacije....a lepo je rekao da njemu Barcelonu niko ne može oteti iz srca ma gde da je privremeno otišao ;)

MrHc
Kontakt:

Post Postao/la MrHc » 05 sep 2020, 07:24

Najgora opcija ....

Nezadovoljni sup.ak ostao ( Messi ) a sa njim i drugi sup.ak ostao ( Bartomeu ).

Znaci patnja i sljedeca sezona.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

xavi26
Kontakt:

Post Postao/la xavi26 » 05 sep 2020, 07:33

Ima li sta od famoznog sakupljanja potpisa? 16.000 i vanredni izbori?
Volim te Bosno!!!

sombrero
Kontakt:

Post Postao/la sombrero » 05 sep 2020, 08:07

xavi26 je napisao/la:
05 sep 2020, 07:33
Ima li sta od famoznog sakupljanja potpisa? 16.000 i vanredni izbori?
da stave štand u Hadžićima u onu jedinu ulicu skupice 16000, a koliko su nesposobni ne mogu ni u Barceloni

toliko o opoziciji

JoeBleck
Kontakt:

Post Postao/la JoeBleck » 05 sep 2020, 09:28

Sto je covjek supak?
Htio ici,ogadili mu sve sto se moze ogaditi a na silu ga cuvaju.
Jasno kao dan da ne moze organski Bartu i tikva je pukla.
Covjek je najveca legenda fudbala i kao takav ponjeo se gospodski prema klubu.To sto kriminalci rade u klubu to je drugi par cipela.

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 05 sep 2020, 10:16

Znaci lik nesretan i htio otici, a ovi ga na silu zadrzali. I sta ocekivati od igraca koji je u takvoj situaciji? Ako su navijaci Barcelone mislili da ponekad igra bez volje, sta ce tek sada biti. Taman i da zeli da daje sve od sebe, ne moze. Bit ce mu podsvjesno u glavi da ga drze protiv njegove volje i otici ce iduce ljeto za dzaba. Jos mu moraju davati veliku platu i bonuse. Koliko god da zarade na njemu kroz sezonu, nije vrijedno ovoga svega sto se desilo.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 05 sep 2020, 11:20

Di Marzio kaze u Juve ce Cavani umjesto Suareza.

Masala, ostaje ista ekipica hihihi
27.10.2020

Romariooo
Kontakt:

Post Postao/la Romariooo » 05 sep 2020, 12:03

Depaj ako je 25 miliona treba ga dovesti, nije mozda kalibar za nosioca igre, al jeste za rotaciju sigurno

Uzdam se u kumana, kad pocne mesijevo hodanje i teleći pogledi da ce ga izvest, a kad ono hinjski pocne nezadovoljstvo prosipati, da ga ostavi na klupi

Jedini nam je spas ako kuman ne bude hebavao zivu silu
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

messilla
Kontakt:

Post Postao/la messilla » 05 sep 2020, 13:25

leorey je napisao/la:
05 sep 2020, 11:20
Di Marzio kaze u Juve ce Cavani umjesto Suareza.

Masala, ostaje ista ekipica hihihi
Ostaje khurac, otjero Koeman Sukija i Vidala da treniraju sami. :mrgreen:
Luis Suárez and Vidal not training with the rest of their Barca teammates this morning as they near moves to Juve and Inter, per @moillorens. Messi will have private PCR test & should be back training Monday.
Zadnja izmjena: messilla, dana/u 05 sep 2020, 13:27, ukupno mijenjano 1 put.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

parangal
Kontakt:

Post Postao/la parangal » 05 sep 2020, 13:26

Romariooo je napisao/la:
05 sep 2020, 12:03
Depaj ako je 25 miliona treba ga dovesti, nije mozda kalibar za nosioca igre, al jeste za rotaciju sigurno

Uzdam se u kumana, kad pocne mesijevo hodanje i teleći pogledi da ce ga izvest, a kad ono hinjski pocne nezadovoljstvo prosipati, da ga ostavi na klupi

Jedini nam je spas ako kuman ne bude hebavao zivu silu
Jaka ti je vatra....izgoreće ti roštilj :mrgreen:

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 05 sep 2020, 13:30

Sad kad u 2 godine okupi koliniju roktajucih holandjanina
27.10.2020

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.