FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 01 feb 2023, 23:03

Fudbal je napisao/la:
01 feb 2023, 22:55
Od težih gostovanja još imamo Viljareal i Atletik Bilbao, sve ostale kući dočekujemo iz vrha. (Rajo Valjekano je isto u gostima ne znam bi li njega svrstao u teža)
Rayo ce biti najteze gostovanje, vjeruj mi.

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 01 feb 2023, 23:05

Busketc definitivno igrac utakmice veceras.
Pedri je nonsalantan bio samo kad mu golman izbi onu loptu. Ona druga dva suta, sve skolski, ali golman na visini zadatka. Odlicna stvar sto sve cesce ulazi u gol sansu.

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 01 feb 2023, 23:55

Iako ova nova pozicija u desnom poluprostora ga stavlja na izoliranu stranu napadu u ovom sistemu i samim tim mu oduzima loptu, svaki put kad je primi a da nije izmedju redova on je uspije povući i napraviti nešto.
Nisam preveliki fan ovog kvadrata veznjaka što prakticiramo jer nam fali prodornosti i sansi, ali nam daje kontrolu nad igrom i daje praktički idealan balans svim igračima u tom kvadratu.

Busquetsove mane su skrivene zbog 4 vrhunska defanzivca i trkački odličnog fdj, on svoje kreira i samim tim oslobađa fdj od aspekta igre u kojem je najlošiji (defanzive).
Gavi je oslobođen da napada prazan prostor, radi bez lopte, povlači se nazad i izmjenjuje sa fdj dok pedri ima slobodu raditi šta želi i kako želi desno sve dok je siguran na lopti, a u tome je najbolji.

Sad da je umjesto Pedrija tu Bernardo il' Messi ili neka prirodna lijeva noga, bilo bi malo bolje na papiru, ali onda bi morao Gavi van ili netko poput Felixa na njegovo mjesto tko može odigrati i ko lažna 9ka, a i utrcati u prostor.
Nije moj omiljeni način igre al je vjerovatno najoptimalniji za ovo što imamo.

Valencia će sutra vjerovatno lagano izgubiti nakon smjene trenera, ali možda i iznenade pa se budu borili za novog.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 02 feb 2023, 00:43

Imamo definitivno sampionsku ekipu i titula je nasa 99 posto

nije tu sad u pitanju neki brutalan suhi kvalitet, imamo dobrih i losih utaica i perioda, al bodovi se skupljaju temeljito, xavi radi sjajan posao, maximalno dobro naspanuje momke da se bore, trce, da rade presing, da se zahebancija svede na, minimum i tu dolaze rezultati vise zbog takvog odnosa, nego zbog kvaliteta

ima i kvaliteta, al hos uvijek ekipa nadolazi, period je tranzicije, ima i nekih slabijih strana, al sve se nadoknadi ozbiljnim pristupom, sjetimo se kako se se znale gubiti titule dok smo jos imali mesija, nejmara, suareza itd, zbog zahebancija se prosipali bodovi protiv levatskih ekipa, sad je tu maksimalna borba i ozbiljnost i tu je dakle ova solidna prednost, 50 bodova na pola sezone prakticno, malo primljenih golova, a bilo je i nekoliko pehova s povredama, s igracima koji nikako da se dokazu tipa fati, feran itd

otislo je nekoliko igraca sad u januaru, neki se jos uvijek traze, nemamo neki siri kvalitetan roster al gura, ekipa dobro i jos uvijek se trazi, trebalo je neko pojacanje mozda dovesti al sta je tu je, neko jeftino solidno pojacanje s kojima ima vise srece nego s onima koji se skupo plate

napreduju pedri, gavi, balde, vratili se u zivot dembele i de jong, arauho svjetska klasa, cristensen dobar, leva nako rutinski,rafinja se trazi..ansu isto tako, mozda se i oni do kraja sezone pokazu...

uglavnom titula ne bi trebala biti upitna, vrlo moguce i dupla da bude, u ligi evrope nek se zahebaju, ako sve bude ovako fino kako xavi to radi, uz jos koje pojacanje na ljeto imat cemo ekipu i za ligu prvaka
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 02 feb 2023, 07:49

Al kako od samog dolaska pa do danas ispod radara prolazi suhi kvalitet i top performanse Cristensena.Fantastican fudbaler.

Malo mi je zao Garcije sto prakticno vise i ne igra.I on je bio vise nego dobar od pocetka sezone sto je igrao.

Balde fantazija

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 02 feb 2023, 09:56

Eric je u prošlom kolu odigrao protiv Girone cijelu utakmicu.
Ušao protiv Getafea, protiv Ceute 90 min.
Onako usput za one koji ne prate.

Avatar
FCBLAUGRANA1987
Postovi: 542
Pridružen/a: 17 avg 2019, 04:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBLAUGRANA1987 » 02 feb 2023, 10:40

Osvojen superkup, polufinale kupa, prvi u prvenstu, odlicno za sada. Jedino lose je ispadanje iz LP ali ako npr osvoje EL onda bi i to bio pun pogodak… (a za ispadanje iz LP po misljenu je bila zasluzena neka visa sila: protiv bayerna u Minhenu nismo uspjeli pobjediti gdje smo dominirali, protiv Intera sudije, u ovim utakmicama nam je cijela odbrana bila ozlijedjena), da zaokruzim ja sam za sada prezadovoljan…

Sinoc protiv Betisa super igra: Balde sjajan, Albu vise ni ne treba rotirati nego samo da bude backup igrac.

Jedino bih kritikovao Fatia, lik je katastrofa. Previse izgubljenih lopti za onako malo vremena sto je igrao. Kod rezultata 2:1 on igra kao da je prvi minut utakmice i rezultat 0:0… ne cuva loptu, salje neke bezze pasove sto su mu igraci Betisa lako presjekli, mlitavo trckara…kao da nije svjestan da ima jos samo 5-10 minuta do kraja i da je Barcelona ta koja treba sacuvati rezultat, jako razocaravajuce…

Iskreno i Xavi je pogrijesio sto je ubacio Fatia i Ferana a ostavio Lewu u igri… sa ova tri napadaca smo izgubili kontrolu u igri, srecom nije bilo jos puno vremena da se igra…

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Chinaglia » 02 feb 2023, 14:30

rezultati u "la ligi" su fenomenalni, score 16-2-1 uz gol razliku 39-7, medjutim, eye test govori da nivo igre nije na nivou rezultata, dakle, nekad ekipa igra bas dobro, a nekad ne, sam xavi ima nedostataka, sto je i za ocekivati obzirom da je tek poceo trenersku karijeru (period u qatar-u ne vrijedi uzimati za ozbiljno), ali, pobjedjuju i kad ne igraju na nivou koji se od njih ocekuje, a to je odlika sampiona i za sad imaju pravi mentalitet

moje misljenje je da je odbrana na celu s ter stegenom najzasluznija za ovakve rezultate u "la ligi" i da bi im ista mogla donijeti titulu, a posao bi bio olaksan kad bi ansu fati, ferran i raphinha igrali mnogo bolje, za sad samo lewa i dembele (sa svim svojim nedostacima) igraju na nivou

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 02 feb 2023, 15:54

Cuj to panj Roberto odbio ugovor sa istom platom :rol: pa yebo ti sebi mater kad igras redovno si medju najgorima na terenu, na osnovu cega da mu povecaju, nek bude sretan sto mu nisu smanjili

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 02 feb 2023, 16:28

Sve dok spodobe kao sto je Roberto, Biskvit i Alba dobijaju nove ugovore nemas se cemu nadati u Evropi

La liga nije nikakvo mjerilo, od NG nisu dobre utakmice odigrali a i dalje su prvi zahvaljujuci konkurenciji koja je na nivou Segunde

United ce ih lagano rijesiti u dvomecu
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 02 feb 2023, 17:06

La Liga nije nikakvo mjerilo :crazy:

Cemu u zadnje vrijeme ovdje na ovoj temi uriniranje po Primeri kao da je u pitanju rumunska liga :damn: i to baš u sezoni kada Barca ganja da je osvoji, sa realnim šansama.

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 02 feb 2023, 17:15

Ovu generaciju Barcelone se ne smije promatrati kroz vizuru generacije, koju je Guardiola doveo do neslućenih visina i koja je igrala najbolji nogomet svih vremena.
Takva generacija se događa jednom u 50 godina i nije korektno davati Barcelonu danas u kontekst Messi, Iniesta, Puyol, Xavi ere.
Ja se sjećam i Barcelone iz kraja 70ih, 80ih, 90ih, početka 21 stoljeća. Nisu nikad ni te generacije bile na nivou razdoblja tika-take. Nikad.
Problem nas navijača je što mi stalno očekujemo novog Messija i ostale, a to će biti teško dočekati.
Nadigrati svakog protivnika, dati mu 5 komada, ostvariti još toliko šansi, pritom ti suparnik ne smije preći centar, to bi mi.
Ne ide to tako lako, po našim željama. Igraju i drugi vrhunski nogomet, dovode ekstra igrače, raspolažu novcem i na kraju krajeva, nikad
to nije bilo, da je samo jedna ekipa sve osvajala iz godine u godinu. Iskustvo mi govori, da se uvijek pojavljuju klubovi sa strašnim generacijama i periodima dominacije.
Engleska producira nove jake ekipe sa novim vlasništvom. City, Chelsea prije 20 godina počeli, sad su to Newcastle, Aston Villa, West Ham, Brighton, Fulham, Nottingham.
U Francukoj se ulažu veliki novci : Monaco, Lens, Rennes, Marseille uz PSG.
Atalanta i Napoli već nekoliko godina mrse račune velikima sa sjevera Italije.
Klubovi iz Sevilje su godinama u vrhu, Villareal igra i osvaja europska takmičenja, Osasuna i Rayo nekadašnji borci za opstanak sad skidaju skalpove velikima a ekipe iz Baskije su tradicionalno jake.
Eintracht F., Freiburg, RB Leipzig, Union, Hoffenheim, Wolfsburg su novi jahači iz Bundeslige.
Želim reći kako se stvari mijenjaju i teško je očekivati stalnu dominaciju jednih te istih.
Svi imaju želje, investitore, nove vlasnike sa idejama, vizijama i rješenjima.
Očekivati stalno titule i vrhunske igre nije realno. Istorija nogometa nas to uči. Da ne ulazimo u specifiku Španije i nogometa u njoj.
O tom sam pisao već puno puta, a drago mi je da danas neki na ovoj temi, a i na nekim drugim, to polako uviđaju (Tebas, sudije, Rubiales, madridska politika, kraljevska loza, itd....).
Zadnja izmjena: Rodju, dana/u 02 feb 2023, 17:19, ukupno mijenjano 1 put.

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 02 feb 2023, 17:18

let3 je napisao/la:
02 feb 2023, 17:06
La Liga nije nikakvo mjerilo :crazy:

Cemu u zadnje vrijeme ovdje na ovoj temi uriniranje po Primeri kao da je u pitanju rumunska liga :damn: i to baš u sezoni kada Barca ganja da je osvoji, sa realnim šansama.
Pa zato što neki ne znaju šta bi pisali, kad Barceloni ide. Pljuckati im je lakše , uživaju u tom.
Jedva čekaju sljedeći poraz, da se jave i napišu šta crno uz neizostavno "jesam ja vama rek'o.....".

Avatar
Rajaz
Postovi: 13350
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 02 feb 2023, 18:57

Rodju je napisao/la:
02 feb 2023, 17:18
let3 je napisao/la:
02 feb 2023, 17:06
La Liga nije nikakvo mjerilo :crazy:

Cemu u zadnje vrijeme ovdje na ovoj temi uriniranje po Primeri kao da je u pitanju rumunska liga :damn: i to baš u sezoni kada Barca ganja da je osvoji, sa realnim šansama.
Pa zato što neki ne znaju šta bi pisali, kad Barceloni ide. Pljuckati im je lakše , uživaju u tom.
Jedva čekaju sljedeći poraz, da se jave i napišu šta crno uz neizostavno "jesam ja vama rek'o.....".
Dobro kolega @miki je poznat kao ekstremni pesimista i negativac. Ne pamtim da sam u ovih 10+ godina boravka na forumu pričitao jedan njegov pozitivan komentar na igru ili klub. Čim se logujem i vidim da je miki zadnji postao znam da je crna hronika :yawn:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 02 feb 2023, 19:08

Rajaz je napisao/la:
02 feb 2023, 18:57
Dobro kolega @miki je poznat kao ekstremni pesimista i negativac. Ne pamtim da sam u ovih 10+ godina boravka na forumu pričitao jedan njegov pozitivan komentar na igru ili klub. Čim se logujem i vidim da je miki zadnji postao znam da je crna hronika :yawn:
A mislim bolje i to nego što onaj iznad piše da je liga gotova jer bježimo Realu 5 bodova na pola sezone
Osvojili miki maus trofej i odjednom šampionska ekipa, jah. Na pola sezone se tjerao Xavi kad se ispalo iz lige prvaka.

Nek osvoje ligu pa ćemo vidjet. A biće i zanimljivo protiv United. Tu se doduše ne slažem s Mikijem, ne vjerujem da će nas mlatnut :mrgreen:

Avatar
Rajaz
Postovi: 13350
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 02 feb 2023, 21:33

Blejzer10 je napisao/la:
02 feb 2023, 19:08
Rajaz je napisao/la:
02 feb 2023, 18:57
Dobro kolega @miki je poznat kao ekstremni pesimista i negativac. Ne pamtim da sam u ovih 10+ godina boravka na forumu pričitao jedan njegov pozitivan komentar na igru ili klub. Čim se logujem i vidim da je miki zadnji postao znam da je crna hronika :yawn:
A mislim bolje i to nego što onaj iznad piše da je liga gotova jer bježimo Realu 5 bodova na pola sezone
Osvojili miki maus trofej i odjednom šampionska ekipa, jah. Na pola sezone se tjerao Xavi kad se ispalo iz lige prvaka.

Nek osvoje ligu pa ćemo vidjet. A biće i zanimljivo protiv United. Tu se doduše ne slažem s Mikijem, ne vjerujem da će nas mlatnut :mrgreen:
Slažem se, ali mislim generalno na kolegu mikija i njegovo pisanje ovdje :mrgreen:

Eo jedna za raju

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 02 feb 2023, 22:05

Prsti sve od pozitive zadnjih 5 sezona u klubu, nema sta

Klocu jedan samo sam realan za razliku od tebe koji zivi u univerzumu u kojem su Biskvit i slicni polovnjaci bitni faktori u evropskom fudbalu u 2023.
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7209
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la TonySosa » 02 feb 2023, 22:08

United 5-2 kumulativno. Casemiro tri gola.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Rajaz
Postovi: 13350
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 02 feb 2023, 22:09

miki_92 je napisao/la:
02 feb 2023, 22:05
Prsti sve od pozitive zadnjih 5 sezona u klubu, nema sta

Klocu jedan samo sam realan za razliku od tebe koji zivi u univerzumu u kojem su Biskvit i slicni polovnjaci bitni faktori u evropskom fudbalu u 2023.
Prebaci se na tužna sjećanja i čitulje :yawn:

Avatar
Evander
Postovi: 14425
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 03 feb 2023, 02:41

Naletih slucajno na ovaj klip. Uhhh kakav je ovo centarfor bio :tokralju:

https://vm.tiktok.com/ZMYFToRCr/

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.