FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 06 okt 2022, 22:38

Furymaker je napisao/la:
06 okt 2022, 21:14
xavi ima jako puno kredita i nece nigdje jos dugo dugo vremena, jako su male sanse da ce legenda kluba tako lako potjerati s klupe kad je izabran od strane ovog predsjednika i igraci i navijaci su uz njega, a i ima dobre rezultate u prvenstvu (naravno i lp je bitna) al mislim dok se dobro igra u prvenstvu da ce mu to biti razlog da se brani njegova pozicija, mislim da je svima jasno da je prvenstvo prioritet ove sezone iako sam stvarno mislio da se ekipa ima i za ligu prvaka, jos nije kasno al smo ostali bez minimalno 3 kljucna igraca u ponajbitnijem dijelu sezone, da je samo proci grupu pa se moze i to srediti zbog SP.

Sad zasad jedan mix odlicnih utakmica i losih utakmica, najvise me brine sto mi previse izgledamo kao grupa individualaca nego uigrana kvalitetna ekipa, razumijem da se treba oslanjati na kvalitete najboljih igraca, al nas vezni nije posten dupli pas i akciju odigrao jako dugo vremena.
Bas istinito.Imam osjecaj ovdje veznjaci sluze samo da cuvaju loptu.Bez veza , kombinatorike , duplog pasa, lopti u prostor.Kao sto kazes ne sjecas se kada si vidio to , ne sjecam se ni ja.Ovdje je sve hoce li neko probiti po strani i tu prica zavrsava.Ne znam da li su instrukcije trenera ili jednostavno nemaju taj kvalitet.Vrijeme ce pokazati.

Sport90
Postovi: 1168
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Sport90 » 07 okt 2022, 08:24

JoeBleck je napisao/la:
06 okt 2022, 22:38
Furymaker je napisao/la:
06 okt 2022, 21:14
xavi ima jako puno kredita i nece nigdje jos dugo dugo vremena, jako su male sanse da ce legenda kluba tako lako potjerati s klupe kad je izabran od strane ovog predsjednika i igraci i navijaci su uz njega, a i ima dobre rezultate u prvenstvu (naravno i lp je bitna) al mislim dok se dobro igra u prvenstvu da ce mu to biti razlog da se brani njegova pozicija, mislim da je svima jasno da je prvenstvo prioritet ove sezone iako sam stvarno mislio da se ekipa ima i za ligu prvaka, jos nije kasno al smo ostali bez minimalno 3 kljucna igraca u ponajbitnijem dijelu sezone, da je samo proci grupu pa se moze i to srediti zbog SP.

Sad zasad jedan mix odlicnih utakmica i losih utakmica, najvise me brine sto mi previse izgledamo kao grupa individualaca nego uigrana kvalitetna ekipa, razumijem da se treba oslanjati na kvalitete najboljih igraca, al nas vezni nije posten dupli pas i akciju odigrao jako dugo vremena.
Bas istinito.Imam osjecaj ovdje veznjaci sluze samo da cuvaju loptu.Bez veza , kombinatorike , duplog pasa, lopti u prostor.Kao sto kazes ne sjecas se kada si vidio to , ne sjecam se ni ja.Ovdje je sve hoce li neko probiti po strani i tu prica zavrsava.Ne znam da li su instrukcije trenera ili jednostavno nemaju taj kvalitet.Vrijeme ce pokazati.
Ma prije si imao Messija koji je bio pokretac svih ti akcija i duplih pasova i nekih proigravanja u prostor - imao si u ekipi najboljeg plejmejkera svih vremena, u zadnjoj sezoni je bio poceo konekciju sa pedrijem praviti pa je bilo 4-5 nevjerovatnih akcija izmedju njih dvojice koje su bile plod nekih duplih pasova, proigravvanja u prostor, steta da je sad Messi tu i ubojiti strijelac kakav je Lewa bilo bi prilika ko u prici a samim tim i golova.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 07 okt 2022, 15:06

Ko o cemu, standardni kriticari Xavija o njegovoj smjeni. :cool: ;)

Ljudi dragi, pa sanse za to su 0.01 posto. Pomirite se stim.. Bolje je da bilo sta drugo raditi sa svojim slobodnim vremenom nego da trosite minutu na takve stvari po forumu :D

Ali, da se mora Xavi dobro uozbiljiti kad su u pitanju velike utakmice/CL to je apsolutno. Jer iako mozes govoriti da si imao nesrecu, nisi dobio penal, trebo si dobit u Minhenu itd itd, ti izgovori vise ne piju vode. Mora rezultat doci. Za razliku od meca protiv Bayerna, u Milanu je bio totalni promasaj. I dalje mi mrak na oci doje kad se sjetim Rapha u nekoj vjestackoj ulozi veznog igraca.
@igrajlopte 🐦

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 07 okt 2022, 15:47

ReX je napisao/la:
07 okt 2022, 15:06
Ko o cemu, standardni kriticari Xavija o njegovoj smjeni. :cool: ;)

Ljudi dragi, pa sanse za to su 0.01 posto. Pomirite se stim.. Bolje je da bilo sta drugo raditi sa svojim slobodnim vremenom nego da trosite minutu na takve stvari po forumu :D

Ali, da se mora Xavi dobro uozbiljiti kad su u pitanju velike utakmice/CL to je apsolutno. Jer iako mozes govoriti da si imao nesrecu, nisi dobio penal, trebo si dobit u Minhenu itd itd, ti izgovori vise ne piju vode. Mora rezultat doci. Za razliku od meca protiv Bayerna, u Milanu je bio totalni promasaj. I dalje mi mrak na oci doje kad se sjetim Rapha u nekoj vjestackoj ulozi veznog igraca.
Ma niko jarane ne zeli da ode Cavi samo nema vise izgovora.Ima ekipu koja treba da se saketa sa svim rivalima u polufinalu , a nama prolazak grupe upitan.

Sa par korekcija gdje i sljepac vidi da skripi noze se ekipa pobiti sa svakom drugom.

U vatru Baldea , Frenkija umjesto Buskeca i onoj ublehi skrati slobodu ili ubaci nekog drugog i dobio si konkretnu ekipu na svim poljima.Sad sto ima povreda , druga je prica ali i da nema Alonso i Buskec igraju , dok Dembele se pita na terenu vise nego Messi u primeu.

Mene iskreno ne zanimaju utakmice proitv Celte , Mallorce i ostale.Ipak je ovo Barcelona pa i da igraju pjetlici ocekujes da ce dobiti te taraba klubove , mene interesuju bitne i velike utakmice.Tu se gradi ekipa , mentalitet i tu se samopouzdanje dize.Velike utakmice su pod lupom i tu se pokazuje od cega si pravljen.Ovo je lose za sad , ali ima realno kapaciteta da se poprave stvari.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 07 okt 2022, 17:58

Ekipu za polufinala ? Čega druze ?

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 07 okt 2022, 18:50

jasmin10 je napisao/la:
07 okt 2022, 17:58
Ekipu za polufinala ? Čega druze ?
Kad je Villareal bio nadomak , ne vidim sto Barca ne bi.Imamo top 5 najskupljih ekipa Svijeta , ako te zrijeb pomazi pa se pobiju realno favoriti a tu mislim na Real,City PSG i Bayern ne vidim sto se ne bi moglo.

Ali treba pripremiti ekipu za utakmice a ne po defaultu izvede igrace koje eto on kao gotivi.Poserem se na igranje Buskeca i Alonsa svaku jacu utakmicu.Posebno ovog prvog koji je sazvakan svaku jacu bio.

Ispade Kessie i Frenkie polovnjaci , Balde zaboravi spartati kad dodje jaca ekipa…

Avatar
Rajaz
Postovi: 13350
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 07 okt 2022, 20:01

Učiteljica: 'Ko je započeo drugi svjetski rat'' ?
JoeBleck: ''Sergio Busquets''

Avatar
jasonstatham
Postovi: 990
Pridružen/a: 29 avg 2020, 18:32
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasonstatham » 07 okt 2022, 23:42

let3 je napisao/la:
06 okt 2022, 21:28
.... Sad ti treba pobjeda od dva razlike, al nema ova ekipa toliko cojonesa u sebi za tako nešto...
Zašto dva razlike?
Prefiero estar en la tumba en Colombia que en una celda de la cárcel en Estados Unidos.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 08 okt 2022, 00:16

jasonstatham je napisao/la:
07 okt 2022, 23:42
let3 je napisao/la:
06 okt 2022, 21:28
.... Sad ti treba pobjeda od dva razlike, al nema ova ekipa toliko cojonesa u sebi za tako nešto...
Zašto dva razlike?
Kako biste bili bolji u međusobnom od Intera. Iako ja mislim da biste na kraju trebali imati bolju gol-razliku nakon 1:0/2:1 pobjede.

Problem bi vam mogao nastati ako uoči zadnjega kola budete imali 3 boda manje od Intera jer bi tada Bayern mogao biti rasterećen. Zato trebate probati uzeti i Bayern, značilo bi vam enormno iz više kutova gledanja.

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 08 okt 2022, 00:20

Cipiripiblicblic je napisao/la:
08 okt 2022, 00:16
jasonstatham je napisao/la:
07 okt 2022, 23:42
let3 je napisao/la:
06 okt 2022, 21:28
.... Sad ti treba pobjeda od dva razlike, al nema ova ekipa toliko cojonesa u sebi za tako nešto...
Zašto dva razlike?
Kako biste bili bolji u međusobnom od Intera. Iako ja mislim da biste na kraju trebali imati bolju gol-razliku nakon 1:0/2:1 pobjede.

Problem bi vam mogao nastati ako uoči zadnjega kola budete imali 3 boda manje od Intera jer bi tada Bayern mogao biti rasterećen. Zato trebate probati uzeti i Bayern, značilo bi vam enormno iz više kutova gledanja.
Drug, Barca ne može pobjediti ni Inter (i to je prevelik zadatak) a kamoli Bayern :mrgreen: Barca je sramotna u evropskim takmičenjima već dugo godina, al eto ljudski se nadati :D

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 08 okt 2022, 00:29

let3 je napisao/la:
08 okt 2022, 00:20
Drug, Barca ne može pobjediti ni Inter (i to je prevelik zadatak) a kamoli Bayern :mrgreen: Barca je sramotna u evropskim takmičenjima već dugo godina, al eto ljudski se nadati :D
Ma mogli ste uzeti Bayerna i u gostima da ste bili koncentriraniji u završnici. Sada dočekujete i Inter i Bayern doma, mislim da možete proći grupu. Imate ozljeda, ekipa vam se još mora uigrati, ali mislim da biste u drugom dijelu natjecanja trebali biti konkurentni protiv bilo koga, samo da sada odradite grupu dp kraja kako valja. Niste uopće od prolaska daleko koliko ti se čini.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 08 okt 2022, 00:31

I još da nadodam, Inter je loš u gostima ove sezone.

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 08 okt 2022, 00:33

Cipiripiblicblic je napisao/la:
08 okt 2022, 00:29
let3 je napisao/la:
08 okt 2022, 00:20
Drug, Barca ne može pobjediti ni Inter (i to je prevelik zadatak) a kamoli Bayern :mrgreen: Barca je sramotna u evropskim takmičenjima već dugo godina, al eto ljudski se nadati :D
Ma mogli ste uzeti Bayerna i u gostima da ste bili koncentriraniji u završnici. Sada dočekujete i Inter i Bayern doma, mislim da možete proći grupu. Imate ozljeda, ekipa vam se još mora uigrati, ali mislim da biste u drugom dijelu natjecanja trebali biti konkurentni protiv bilo koga, samo da sada odradite grupu dp kraja kako valja. Niste uopće od prolaska daleko koliko ti se čini.
Dobar si momak, al ovo "mogli ste" ili "možete" - to ti je ono "da su babi muda" :mrgreen:
Mogao se proci i Frankfurt lani, jel tako ;) ali nije, vec se dobilo po ušima i to u svojoj avliji.

Postoji razlog zašto se Barca svake godine obruka u Evropi, nije to slučajnost ;) ovaj tim ne posjeduje pobjednički mentalitet, nema ga ni u tragovima, a to se gradi godinama.

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 08 okt 2022, 01:32

Messi je nešto što se u svijetu nogometa pojavi jednom u 20 godina. To treba shvatiti.
Pele, Cruiff, Maradona, Ronaldo Nazario, Messi.
Zasad je to to.

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 08 okt 2022, 10:10

Rajaz je napisao/la:
07 okt 2022, 20:01
Učiteljica: 'Ko je započeo drugi svjetski rat'' ?
JoeBleck: ''Sergio Busquets''
Kada je u pitanju Barcelone , tacan odgovor.Opet najveca kanta i krivac za pogodak Hakana.
Ako mozes de nam izbaci naprednu statistiku gdje se vidi da je on dominirao terenom, Napoleon Bonaparta koji kad god igra jacu utakmicu presaviju ga ko jufku na terenu.
O njemu sve manje i manje cu pisati , kad mu ime spomenem nemam napretka 3 dana.

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 08 okt 2022, 10:41

Josep Maria Bartomeu i Ronald Koeman su prije dvije godine poručili Suarezu da više ne računaju na njega što tada niko nije očekivao da će se desiti. Urugvajac je na kraju završio u Atletico Madridu i već u prvoj sezoni donio je ovom timu titulu prvaka Španije.

Suarez se u suzama oprostio od Barcelone i svojih saigrača jer nije očekivao da će takav način napustiti klub.
Poznato je da je Suarez u odličnim odnosima s Lionelom Messijem i nije tajna da su veliki prijatelji. Urugvajac je otkrio da je Messi plakao kada je čuo da Suarez napušta Barcu, te da ga nikada nije takvog vidio.

"Messi nikada prije nije toliko plakao. Sve nas je pogodila ta situacija i neočekivana odluka da mi kažu da napustim klub. Čak mi ni danas nije jasno zašto se sve to desilo, ali barem sam imao priliku da idem i budem sretan u Atletico Madridu", rekao je Suarez.

Također, ono što je dodatno pogodilo Suareza jeste bizarna odluka Koemana da mu zabrani da trenira zajedno s Messijem i društvom.
"Dolazio sam na treninge s najboljom namjerom da dam maksimum kao i uvijek. Ali, oni su me držali čak odvojeno od Messija i saigrača. Trenirao sam potpuno sam. Nakon treninga bih dolazio kući i plakao jer sam bio povrijeđen zbog svega što mi rade. Mi smo bili najmanje krivi za situaciju u klubu, a nama su se osvetili".
Kakvo smeće od čovjeka je bio onaj Koeman, to nisu istine :puke:

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 08 okt 2022, 16:05

let3 je napisao/la:
08 okt 2022, 10:41
Josep Maria Bartomeu i Ronald Koeman su prije dvije godine poručili Suarezu da više ne računaju na njega što tada niko nije očekivao da će se desiti. Urugvajac je na kraju završio u Atletico Madridu i već u prvoj sezoni donio je ovom timu titulu prvaka Španije.

Suarez se u suzama oprostio od Barcelone i svojih saigrača jer nije očekivao da će takav način napustiti klub.
Poznato je da je Suarez u odličnim odnosima s Lionelom Messijem i nije tajna da su veliki prijatelji. Urugvajac je otkrio da je Messi plakao kada je čuo da Suarez napušta Barcu, te da ga nikada nije takvog vidio.

"Messi nikada prije nije toliko plakao. Sve nas je pogodila ta situacija i neočekivana odluka da mi kažu da napustim klub. Čak mi ni danas nije jasno zašto se sve to desilo, ali barem sam imao priliku da idem i budem sretan u Atletico Madridu", rekao je Suarez.

Također, ono što je dodatno pogodilo Suareza jeste bizarna odluka Koemana da mu zabrani da trenira zajedno s Messijem i društvom.
"Dolazio sam na treninge s najboljom namjerom da dam maksimum kao i uvijek. Ali, oni su me držali čak odvojeno od Messija i saigrača. Trenirao sam potpuno sam. Nakon treninga bih dolazio kući i plakao jer sam bio povrijeđen zbog svega što mi rade. Mi smo bili najmanje krivi za situaciju u klubu, a nama su se osvetili".
Kakvo smeće od čovjeka je bio onaj Koeman, to nisu istine :puke:
Koeman je radio po instrukcijama Barte , ne mislis valjda da je on licno imao razlog protiv Luisa.Jasno da je Barto tim postupkom samo htjeo da se cim prije rijesi Luisa.

Koeman se svakako nista nije pitao i imao je kanturinu od tima , godinu je imao Messija a nakon toga su mu Abde i Dest cinili krila.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 09 okt 2022, 20:11

Majko mila kakva je ovo odbrana (na papiru)?? :shock: :roll:

Tri lijeva beka i penzioner Pique. :bow:
@igrajlopte 🐦

Avatar
RoB_Do_BaGrO
Postovi: 811
Pridružen/a: 05 jun 2008, 11:06
Lokacija: Babina Rijeka-Blatusa i obratno
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la RoB_Do_BaGrO » 09 okt 2022, 20:43

Barcelona vs Celta Vigo link:
https://****/match/football/10408457
Sve ove godine ja sam uz tebe ČZ45

Nik otet 8.7.'23

Avatar
jasonstatham
Postovi: 990
Pridružen/a: 29 avg 2020, 18:32
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasonstatham » 09 okt 2022, 20:45

U skladu sa prvih 11, samo da se Xaviju najebem majke glupe.
Prefiero estar en la tumba en Colombia que en una celda de la cárcel en Estados Unidos.

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.