FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
Evander
Postovi: 14313
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 24 jan 2022, 10:41

Xavi:

"Pedri je sjajan nogometaš. Sa svojih 19 godina gotovo sve što napravi na terenu je dobro. Često se šalimo pa ga pitamo odakle je došao s ovim talentom koji posjeduje."

Ali Wanda zna bolje i zna da je pedri igrac za Alavesa :kafa:

JoeBleck
Postovi: 5950
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 24 jan 2022, 10:46

Evander je napisao/la:
24 jan 2022, 10:41
Xavi:

"Pedri je sjajan nogometaš. Sa svojih 19 godina gotovo sve što napravi na terenu je dobro. Često se šalimo pa ga pitamo odakle je došao s ovim talentom koji posjeduje."

Ali Wanda zna bolje i zna da je pedri igrac za Alavesa :kafa:
Ma dobro,irelevantno.Mi to realno slabo vidimo na terenu.
Ovo isto izjavi i za Buskeca i za lijevog i desetog a mi to na terenu slabo vidimo , gotovo nikako.

Jasno da je on dobar , mlad je , bas je talentovan ali je jasno da i drugi mladici u drugim sredinama igraju lopte i da su dobri i zeljni napredka.Kad odskoci i ako odskoci onda cemo pisati o necemu vise.Nivo Fodena se trezi , igrac koji kad primi loptu vidis da je klasa.Neko ko moze biti prevaga na terenu.

Treba mu vremena , mlad je .Vjerujem da hoce.

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 24 jan 2022, 11:13

Ove napadačke opcije je koristio Xavi od svog dolaska u FC Barcelonu.
Zelenom bojom su označene utakmice u kojima je Barça pobjeđivala, sivim u kojima je remizirala, a crvenim u kojim je gubila.
slika
Ovo je najbolji dokaz koliko je Barca grohnula kao klub, koliki je to pad.
Sa Messija, Suareza, Neymara, Paca itd za par godina se sletilo na Memphisa, Jutglu, Luka De Jonga, Abdea, Demira i ostalu raju :tokralju: Za ovaj zločin Barto treba goriti u paklu.

Što je najluđe raja očekuje neke golove i pobjede sa ovakvim napadačima :mrgreen:

Avatar
Evander
Postovi: 14313
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 24 jan 2022, 11:20

JoeBleck je napisao/la:
24 jan 2022, 10:46
Evander je napisao/la:
24 jan 2022, 10:41
Xavi:

"Pedri je sjajan nogometaš. Sa svojih 19 godina gotovo sve što napravi na terenu je dobro. Često se šalimo pa ga pitamo odakle je došao s ovim talentom koji posjeduje."

Ali Wanda zna bolje i zna da je pedri igrac za Alavesa :kafa:
Ma dobro,irelevantno.Mi to realno slabo vidimo na terenu.
Ovo isto izjavi i za Buskeca i za lijevog i desetog a mi to na terenu slabo vidimo , gotovo nikako.

Jasno da je on dobar , mlad je , bas je talentovan ali je jasno da i drugi mladici u drugim sredinama igraju lopte i da su dobri i zeljni napredka.Kad odskoci i ako odskoci onda cemo pisati o necemu vise.Nivo Fodena se trezi , igrac koji kad primi loptu vidis da je klasa.Neko ko moze biti prevaga na terenu.

Treba mu vremena , mlad je .Vjerujem da hoce.
Sve stoji. Svaki igrac ima i vrlia i mana. Ali doci i srrati po nekome, sta god uradi, cisto iz kompleksa, moze smao idiot.
Svako od nas moze voliti nekoga igraca ili ne voliti, ali daj malo objektivnosti.
Zadnja izmjena: Evander, dana/u 24 jan 2022, 12:43, ukupno mijenjano 2 puta.

Wanderson
Postovi: 2576
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Wanderson » 24 jan 2022, 12:18



To je ta super klasa koja ne uradi nista na mecu, svaki drugi pas duzi od 5 metara je pogresan.
Xaviju bi bilo bolje da pripremi ekipu i pobijedi nekoga bez mucenja, cak i treceligasi mu daju lekcije, nego sto valja gluposti i nepismenoj fudbalskoj publici maze oci.

Dok je talenata poput Pedrija ovaj klub ce i biti na granici LP/EL.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 24 jan 2022, 12:21

:facepalm: :facepalm: :facepalm:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Evander
Postovi: 14313
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 24 jan 2022, 12:43

Wanderson je napisao/la:
24 jan 2022, 12:18


To je ta super klasa koja ne uradi nista na mecu, svaki drugi pas duzi od 5 metara je pogresan.
Xaviju bi bilo bolje da pripremi ekipu i pobijedi nekoga bez mucenja, cak i treceligasi mu daju lekcije, nego sto valja gluposti i nepismenoj fudbalskoj publici maze oci.

Dok je talenata poput Pedrija ovaj klub ce i biti na granici LP/EL.
Pedri González je na večerašnjem meču kreirao šest prilika za svoje saigrače, što je najviše od svih igrača Barçe na jednoj utakmici ove sezone, prenosi Opta. Njegova kompletna statistika večeras izgleda ovako:
- 89 odigranih minuta,
- 67 dodira s loptom,
- 33 tačna dodavanja (80,5% uspešnosti),
- 5/5 uspešnih dugih lopti,
- 6 ključnih dodavanja,
- 1 stvorena velika prilika,
- 2/3 uspešna driblinga,
- 5/7 dobijenih duela,
- 2 puta fauliran,
- 1 oduzeta lopta protivniku.

Neznalice.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 24 jan 2022, 12:45

JoeBleck je napisao/la:
24 jan 2022, 10:46
Evander je napisao/la:
24 jan 2022, 10:41
Xavi:

"Pedri je sjajan nogometaš. Sa svojih 19 godina gotovo sve što napravi na terenu je dobro. Često se šalimo pa ga pitamo odakle je došao s ovim talentom koji posjeduje."

Ali Wanda zna bolje i zna da je pedri igrac za Alavesa :kafa:
Ma dobro,irelevantno.Mi to realno slabo vidimo na terenu.
Ovo isto izjavi i za Buskeca i za lijevog i desetog a mi to na terenu slabo vidimo , gotovo nikako.

Jasno da je on dobar , mlad je , bas je talentovan ali je jasno da i drugi mladici u drugim sredinama igraju lopte i da su dobri i zeljni napredka.Kad odskoci i ako odskoci onda cemo pisati o necemu vise.Nivo Fodena se trezi , igrac koji kad primi loptu vidis da je klasa.Neko ko moze biti prevaga na terenu.

Treba mu vremena , mlad je .Vjerujem da hoce.
Odskočio je već u prvoj sezoni.

Najbolji mladi igrač Eura i golden boy. Možda ti nije previše nabildan?

JoeBleck
Postovi: 5950
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 24 jan 2022, 13:33

Rajaz je napisao/la:
24 jan 2022, 12:45
JoeBleck je napisao/la:
24 jan 2022, 10:46
Evander je napisao/la:
24 jan 2022, 10:41
Xavi:

"Pedri je sjajan nogometaš. Sa svojih 19 godina gotovo sve što napravi na terenu je dobro. Često se šalimo pa ga pitamo odakle je došao s ovim talentom koji posjeduje."

Ali Wanda zna bolje i zna da je pedri igrac za Alavesa :kafa:
Ma dobro,irelevantno.Mi to realno slabo vidimo na terenu.
Ovo isto izjavi i za Buskeca i za lijevog i desetog a mi to na terenu slabo vidimo , gotovo nikako.

Jasno da je on dobar , mlad je , bas je talentovan ali je jasno da i drugi mladici u drugim sredinama igraju lopte i da su dobri i zeljni napredka.Kad odskoci i ako odskoci onda cemo pisati o necemu vise.Nivo Fodena se trezi , igrac koji kad primi loptu vidis da je klasa.Neko ko moze biti prevaga na terenu.

Treba mu vremena , mlad je .Vjerujem da hoce.
Odskočio je već u prvoj sezoni.

Najbolji mladi igrač Eura i golden boy. Možda ti nije previše nabildan?
Ma da ti iskreno kazem ne vidim ja to.Ako nam je ovo najbolje sto mozemo , onda smo bas u qrcu.

Golden Boy ne bi nikada postao da ne igra za Barcelonu.
Ne umanjujem da je talentovan ali umanjujem njegov doprinos igri Barcelone.Barcelona sa njim i bez njega izgleda identicno prosjecno.

Dok recimo da imamo Halanda , on bi rusio sve pred sobom.

Da naravno , nije nabijen , treba sa se ugoji.Do neki dan je ima 60kg , toliko sam ja imao u 7 osnovne.Profesionalna atleta mora ici na 70ak kg na njegovu visinu minimum.

Prelos je u duelu i defanzivno , jednostavno igrac manje kao i partner mu Buskec, stoga i ne uspiju bukvalno nista nazad vrijedno spomena uraditi.Jer da bi mogao igrati kvalitetnu odbranu , moras imati pluca , noge i snagu.Oni to nemaju.

I onda se pitamo sto nam trica svaku drugu utakmicu bude normala.Pa iz tih razloga.Igraci nemaju hljeba da trce za rivalom niti snage da se guraju.Samo neznalica moze reci da to nije najveci nedostatak ovog tima.Fudbal je muski sport i atletski , mozes Einstein biti ali ako nemas hljeba , nije ti mjesto na terenu.
Pa Xavi i Iniesta su bili pored silnog skillseta u nogama , vrhunski trkaci.Modric i Kross , vjerovatno jos bolji u tom segmentu.

Brukas se sa pravdanjem Buskeca iz dana u dan.Veci uhljeb od Halida Genjca je samo Buskec u Svijetu.

enobarca
Postovi: 8096
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 24 jan 2022, 13:38

Ti si pisao i da ce depay rusiti sve pred sobom, ne donosite zakljucke unaprijed.

JoeBleck
Postovi: 5950
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 24 jan 2022, 13:47

enobarca je napisao/la:
24 jan 2022, 13:38
Ti si pisao i da ce depay rusiti sve pred sobom, ne donosite zakljucke unaprijed.
Ovo nije zakljucak , ovo su cinjenice.Sta sad treba da pisem kako je vrh , kad nije.Ja to ne vidim.Evo pogledao sam ovaj sazetak od sinoc , ovo je smijurija od odigrane utakmice.Lik cim je odigrao nesto pod pritiskom , raznesen je bio.Sta sad treba da kazem ? Da je ovo vrhunska predatava? Jel vrhunska ? Pa izgubio je 2-3 lopte na 30 metara od gola , sve sto je naprijed odigrao bilo je procitano ili zakasnjelo.Jednostavno nije dobro.

Njemu halalim , ima vremena , mlad je, ali ne treba pisati u superlativu kad to nije ni blizu.

Sto se Depaya tice , iako je tanak i danas nas najbolji i najopasniji igrac kluba.U superlativima je mnogo nas pisalo , da ne cackam postove , to dolikuje Rajazu.Promasaj, boze moj, dosao lik kao free agent.

Wanderson
Postovi: 2576
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Wanderson » 24 jan 2022, 13:52

Postavis im video gdje se VIDI na 0.31 1.10 1.47 3.22 kako covjek grijesi i oni ti vade statistiku kako je odigrao bez greske :rol:

enobarca
Postovi: 8096
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 24 jan 2022, 14:27

JoeBleck je napisao/la:
24 jan 2022, 13:47
enobarca je napisao/la:
24 jan 2022, 13:38
Ti si pisao i da ce depay rusiti sve pred sobom, ne donosite zakljucke unaprijed.
Ovo nije zakljucak , ovo su cinjenice.Sta sad treba da pisem kako je vrh , kad nije.Ja to ne vidim.Evo pogledao sam ovaj sazetak od sinoc , ovo je smijurija od odigrane utakmice.Lik cim je odigrao nesto pod pritiskom , raznesen je bio.Sta sad treba da kazem ? Da je ovo vrhunska predatava? Jel vrhunska ? Pa izgubio je 2-3 lopte na 30 metara od gola , sve sto je naprijed odigrao bilo je procitano ili zakasnjelo.Jednostavno nije dobro.

Njemu halalim , ima vremena , mlad je, ali ne treba pisati u superlativu kad to nije ni blizu.

Sto se Depaya tice , iako je tanak i danas nas najbolji i najopasniji igrac kluba.U superlativima je mnogo nas pisalo , da ne cackam postove , to dolikuje Rajazu.Promasaj, boze moj, dosao lik kao free agent.
Ma ne kazem za Pedrija, kazem za Halanda, kazes da ce rusiti sve ako dodje. Ne treba brzati sa zaključcima, druga liga, sklon povredama po svemu sudeci, ne bi me zacudilo da dobijemo novog Demebelea :mrgreen: depay meni nikad nije bio neka klasa ali da sam ocekivao vise od njega jesam, uklopio se nekako u sivilo

Avatar
Riziko
Postovi: 5727
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 24 jan 2022, 14:33

Brkaju se babe i žabe.
Niko ne spori talentat i određeni kvalitet Perdija, Gavija, Nika, ali ne mogu oni za najviše domete nositi ekipu.
Sad igraju jer se nema para. Da je finansijska sitacija povoljna tu bi igrali Vajnaldum i ko se već dovodio nekad s nama u vezu.
Ova sezona, a vjerovatno i iduća je proces reogranizacije na svim poljima.
Tako treba posmatrati.
Jedino što Koemanu zamjeram je loša konidicija, a Xavi je još zelen. Ali ok je ovo, uz mladog trenera ide po nespisanom pravilu i mlad tim, s par iskusnih igrača.

Top 4, da slavimo ko lš, ako se uglavimo.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 24 jan 2022, 14:59

JoeBleck je napisao/la:
24 jan 2022, 13:33
Rajaz je napisao/la:
24 jan 2022, 12:45
JoeBleck je napisao/la:
24 jan 2022, 10:46


Ma dobro,irelevantno.Mi to realno slabo vidimo na terenu.
Ovo isto izjavi i za Buskeca i za lijevog i desetog a mi to na terenu slabo vidimo , gotovo nikako.

Jasno da je on dobar , mlad je , bas je talentovan ali je jasno da i drugi mladici u drugim sredinama igraju lopte i da su dobri i zeljni napredka.Kad odskoci i ako odskoci onda cemo pisati o necemu vise.Nivo Fodena se trezi , igrac koji kad primi loptu vidis da je klasa.Neko ko moze biti prevaga na terenu.

Treba mu vremena , mlad je .Vjerujem da hoce.
Odskočio je već u prvoj sezoni.

Najbolji mladi igrač Eura i golden boy. Možda ti nije previše nabildan?
Ma da ti iskreno kazem ne vidim ja to.Ako nam je ovo najbolje sto mozemo , onda smo bas u qrcu.

Golden Boy ne bi nikada postao da ne igra za Barcelonu.
Ne umanjujem da je talentovan ali umanjujem njegov doprinos igri Barcelone.Barcelona sa njim i bez njega izgleda identicno prosjecno.

Dok recimo da imamo Halanda , on bi rusio sve pred sobom.

Da naravno , nije nabijen , treba sa se ugoji.Do neki dan je ima 60kg , toliko sam ja imao u 7 osnovne.Profesionalna atleta mora ici na 70ak kg na njegovu visinu minimum.

Prelos je u duelu i defanzivno , jednostavno igrac manje kao i partner mu Buskec, stoga i ne uspiju bukvalno nista nazad vrijedno spomena uraditi.Jer da bi mogao igrati kvalitetnu odbranu , moras imati pluca , noge i snagu.Oni to nemaju.

I onda se pitamo sto nam trica svaku drugu utakmicu bude normala.Pa iz tih razloga.Igraci nemaju hljeba da trce za rivalom niti snage da se guraju.Samo neznalica moze reci da to nije najveci nedostatak ovog tima.Fudbal je muski sport i atletski , mozes Einstein biti ali ako nemas hljeba , nije ti mjesto na terenu.
Pa Xavi i Iniesta su bili pored silnog skillseta u nogama , vrhunski trkaci.Modric i Kross , vjerovatno jos bolji u tom segmentu.

Brukas se sa pravdanjem Buskeca iz dana u dan.Veci uhljeb od Halida Genjca je samo Buskec u Svijetu.
To što ti ne vidiš ne znači da si u pravu. Postoji struka i postoji trener kojeg si godinama ovdje priželjkivao i koji ove igrače trenira iz dana u dan. Samo lud čovjek može misliti kako će Xavi zbog "ubleha" Busquetsa i Pedrija sam sebi skakati u stomak i svjesno rizikovati trenersku karijeru stavljajući ih u prvih 11 svaku utakmicu.

Dalje, kakve veze ima Haaland s Pedrijem?
Je li i najboljim mladim fudbalerom Eura proglašen zbog Barcelone?

Iniesta i Xavi su u duelu bili Akinfenwa?
Pedri u prosjeku trči 12 + kilometara i prošle godine je odigrao 80 utakmica. Ako ti samo to nije dokaz da ima pluća i noge onda ja i ti nemamo o čemu pričati.
Tricu ne primaš sigurno zbog ove dvojice niti odbrana počinje od veznog reda kako si neki dan napisao. Barcelona nije sastavila dvije utakmice zaredom u punom sastavu. Igraš bez napada i nemaš gola u ekipi. Kome to nije jasno vrijeme mu je za ozbiljniji reality check.
Da je fudbal muški i atletski sport kakvim ga ti isključivo vidiš Adama Traore bi bio najbolji igrač planete i takmičio bi se sa Lukakuom za balon d’or.

Pisanje ti se svodi na pljuvanje jednih te istih igrača i konstrukcije ŠBBKBB. A već previše puta su se tvoje prognoze ispostavile potpuno netačnim da bi ti bilo ko vjerovao. Na sve to mišljenje mijenjaš ko Milorad Dodik i pišaš uz vjetar.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 24 jan 2022, 16:15

I have felt singled out for many years in this Barcelona 'circus'
https://www.goal.com/en/news/alba-barce ... ea17121322

Hrabri naš Alba

Avatar
Rajaz
Postovi: 13280
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 24 jan 2022, 16:26

Blejzer10 je napisao/la:
24 jan 2022, 16:15
I have felt singled out for many years in this Barcelona 'circus'
https://www.goal.com/en/news/alba-barce ... ea17121322

Hrabri naš Alba
Kažu da hoće Tagliafica.

Mišljenja sam da ga ni on neće poslati na klupu. Bolji je defanzivac bez daljnjeg, ali ima drvene noge. Vjerovatno bi došao da skine ovom 20tak utakmica po sezoni.

Zalik
Postovi: 258
Pridružen/a: 09 jan 2020, 07:40
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Zalik » 24 jan 2022, 16:57

❗Niklas Süle je odlučio napustiti Bayern. Igrač je već priopćio klubu da ne želi produžiti svoj ugovor. [Christian Falk, Bild]
Barca mu je nudila ugovor.
Chelsea Andreas Christensen wanted in free Barcelona transfer!
Iz poštovanja prema plavima neće nigdje u Englesku da potpiše

Ima li išta od ovoga?

JoeBleck
Postovi: 5950
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 24 jan 2022, 17:38

Sule je daska , Andreas je vec ok.

Sta nam je sa Garcijom?

JoeBleck
Postovi: 5950
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 24 jan 2022, 17:43

@Rajaz

Nemamo sta vise na ovu temu diskutovati.Meni je Buskec glavni razlog zasto je Barcelona u ovom momentu ocajna ekipa.Ne samo da je kapiten , vec je i najduzue u klubu.Igrac koji apsolutno ne pravi nikakvu razliku na terenu , cak sta vise.Svojim geganjem umara druge.

Ako nam je on najbolje sto mozemo sastaviti onda je Barcelona bas u belaju.

Xavija naravno volim i zelim da bude tu jos deceniju ali neoprostivo je vec od ljeta 2022 da ga vidimo u prvih 11.Jednostavno doslo vrijeme za neke nove klince.
Ovo isto vazi i za Albu i Piquea.Ova zamjena Albi mi se ni malo ne svidja , Argentinac je bas blagi prosjek.
Nedopustivo da onaj stakorcic i pizdurina koja izmislja povrede nema alternativu.

Tvoje poimanje fizikalije nije isto kao sto je moje, tako da ti necu objasnjavati sta je atletska konstitucija i sta bi trebao moci uraditi jedan vezni igrac na terenu.Adama je sprinterski gradjen , dobar na tjeranju 30metara i to je to.Atletski tip veznjaka je Kovacic , Modric , Veratti , Kante , Wijnaldum, Barela.Igraci koji su kao osice.U ovu rubriku mozemo ubaciti naseg Gavija , koji kad sazrije samo ce mu nebo biti granica.

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.