FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la 1921boy » 25 maj 2023, 16:22

- Martín Zubimendi (Sociedad)
- Guido Rodríguez (Betis)
- Arthur Vermeeren (Antwerp)
- Rúben Neves (Wolverhampton)
- Sofyan Amrabat (Fiorentina)
- N'Golo Kanté (Chelsea)
- Oriol Romeu (Girona)

To je tih sedam imena koji su opcije da zamijene Busquetsa.

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 25 maj 2023, 19:35

Imena i kurca :mrgreen:

Jules Koundé putem Twittera: "Da razjasnim stvari. Niti u jednom trenutku nisam tražio odlazak, što znači da ne idem nigdje."
Eto dzaba sam ga prozivao, nece nigdje :mrgreen:

Avatar
salkan
Postovi: 722
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 25 maj 2023, 21:12

1921boy je napisao/la:
24 maj 2023, 14:15
Izgleda da će Araújo biti budući kapiten.
Jel ovo prdljavina, naklapanje ili iole pouzdana informacija?
Biti kapiten prvog tima je nešto najvažnije i u ravni je po važnosti sa pričom o novim pojačanjima
Džeri Drejk

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 25 maj 2023, 21:24

Kevser objavio

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 25 maj 2023, 21:52

salkan je napisao/la:
25 maj 2023, 21:12
1921boy je napisao/la:
24 maj 2023, 14:15
Izgleda da će Araújo biti budući kapiten.
Jel ovo prdljavina, naklapanje ili iole pouzdana informacija?
Biti kapiten prvog tima je nešto najvažnije i u ravni je po važnosti sa pričom o novim pojačanjima
MATS, Roberto, Lewandowski, Araujo. Kvartet za narednu sezonu. Ako se Messi nekim cudom ne vrati ili istim cudom Roberto otjera.
@igrajlopte 🐦

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la TheWeekndXO » 26 maj 2023, 09:18

ReX je napisao/la:
25 maj 2023, 21:52
salkan je napisao/la:
25 maj 2023, 21:12
1921boy je napisao/la:
24 maj 2023, 14:15
Izgleda da će Araújo biti budući kapiten.
Jel ovo prdljavina, naklapanje ili iole pouzdana informacija?
Biti kapiten prvog tima je nešto najvažnije i u ravni je po važnosti sa pričom o novim pojačanjima
MATS, Roberto, Lewandowski, Araujo. Kvartet za narednu sezonu. Ako se Messi nekim cudom ne vrati ili istim cudom Roberto otjera.
S tim da je Roberto oyebina prvi...

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4409
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MoodyHank » 27 maj 2023, 10:04

TheWeekndXO je napisao/la:
26 maj 2023, 09:18
ReX je napisao/la:
25 maj 2023, 21:52
salkan je napisao/la:
25 maj 2023, 21:12


Jel ovo prdljavina, naklapanje ili iole pouzdana informacija?
Biti kapiten prvog tima je nešto najvažnije i u ravni je po važnosti sa pričom o novim pojačanjima
MATS, Roberto, Lewandowski, Araujo. Kvartet za narednu sezonu. Ako se Messi nekim cudom ne vrati ili istim cudom Roberto otjera.
S tim da je Roberto oyebina prvi...
Slobodno piši ojebina, neće cenzurisati. :mrgreen:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la 1921boy » 27 maj 2023, 22:03

Rafa radi odličan posao sa B ekipom.

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la 1921boy » 28 maj 2023, 00:09

Pimienta izborio plasman u La Ligu.

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la 1921boy » 28 maj 2023, 02:42

Laporta mora kako zna i umije srediti pare za Roquea.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 28 maj 2023, 02:53

1921boy je napisao/la:
28 maj 2023, 02:42
Laporta mora kako zna i umije srediti pare za Roquea.
Što, čega je garant taj Roque :?

Meni čak ni na yt videima ne djeluje niša specijalno

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3550
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la NisamInSajder » 28 maj 2023, 09:08

Može bit da bude Rivaldo,.može bit da bude Gabriel Barbosa. Da je talenat jeste, da je nešto vanserijski nije, bilo ih je ovakvih. Bio bih sretan kad bi uzeli Roquea, ali ipak u ovakvoj situaciji kakvoj je sada Barca, gdje su na drugim pozicijama potrebniji igrači, davati 45-50 miliona za Roquea koji apsolutno ništa ne garantuje. Taj posao ne treba biti prioritet.

Desni bek, ko će biti backup Baldeu, zadnji vezni, rješavanje Gundogana, rjesavanje krilnih pozicija, to trebaju biti prioriteti. Na špica imaš svakako Lewu, rezervne opcije mogu biti Fati/Ferran, jedan će ostati, a moći ćeš dovesti nekog i iz Europe, Firmino, onaj Rasmus Hojlund zabija već.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2023, 19:06

Planiraju li se ovi majmuni sa Arene možda uključit u tekmu?
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 28 maj 2023, 19:26

Fati počeo zabijati tek kad je krenula priča da ga se planira prodati. :mrgreen:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 28 maj 2023, 20:16

"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2023, 20:19

Sva sreća, djelovalo je užasno u prvi mah.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 30 maj 2023, 19:38

Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 30 maj 2023, 23:23

Xavi: "Kao trener Barcelone mnogo više patim, nego što uživam jer pritisak nikad ne prestaje. Cijeli dan na pameti mi je Barcelona i boljitak kluba. Važno je pronaći način kako motivirati igrače, što popraviti u obrani i napadu, koga potpisati u budućnosti, kako prebroditi lošu financijsku situaciju..."
"Kao trener proživljavam više pozitivnih, ali i negativnih situacija u odnosu na vrijeme kad sam bio igrač. Trenutno smo u pozitivnome trenutku, osvojili smo Superkup i ligu i maksimalno uživam u našim pothvatima. Trenutno sam u stanju veselja i mira."
"Osvajanje La Lige pružilo nam je stabilnost. Imam osjećaj mira i vrlo dobre atmosfere u momčadi, s navijačima i sa sobom."
"Kao veliki Barçin fan imam osjećaj da dvostruko više iznevjerim navijače kad nam rezultati ne idu u prilog. Moja privrženost i predanost klubu je uvijek na 200%. Kada patim, svi patimo zajedno, ali kada pobjeđujemo osjećaj je izvanredan."
"Barcelona je najzahtjevniji klub na svijetu. Kritičari vrebaju sa svih strana. Kritike se slijevaju sa svih strana jer se u Barceloni računa samo izvrsnost. Moramo pružiti savršeni performans svaki susret."
"U drugim klubovima se pobjeda rezultatom 1-0 slavi u ekstazi. Kod nas se ta pobjeda gleda kroz maglu."
"U Barceloni je vrlo teško pobijediti uvjeravajući navijače na specifičan, moj stil igre. Takve činjenice čine Barcelonu najtežim klubom za voditi i igrati u njemu, bez obzira što Jorge Valdano kaže *smijeh* (Valdano je izjavio da je Real Madrid najzahtjevniji klub u kojem nogometaš može igrati)."
"Najgore dane u životu proveo sam kao trener Barcelone. Kad ne pobijedimo, osjećam se odgovorno i krivo za sve moguće. Osim osjećaja krivnje nakon poraza, ne volim vidjeti u medijima kritiek prema mojem stožeru i senzacionalističke naslove poput 'Xavi nije spreman' ili 'Pogreška je bila zaposliti Xavija'. Sve se može pročitati i takve poruke upućuju na osjećaj nepovjerenja od javnosti."
"Logično je da me okruženje iz Madrida ne voli. Mnogo me kritiziraju, ali sve je to u redu. Međutim, kada me kritiziraju moji ljudi iz Barcelone, to boli."
"Najviše sam ponosan kada vidim svoje igrače da daju maksimum na utakmici. Pristup susretu, poštenje i želja u kombinaciji ne mogu posrnuti. Kad primijetim da će ovo nedostajati u ekipi shvatit ću da je vrijeme za odlazak jer mi igrači u tom trenutku neće vjerovati."
"Pozitivne vrijednosti prethodno spomenute vidio sam na svakoj utakmici ove sezone, osim na susretu protiv Real Madrida kad smo teško izgubili. Nakon toga smo imali dug razgovor u svlačionici i uspjeli smo okrenuti stvari u našu korist osvojivši ligu."
"Nakon tog poraza sam ostao nasamo s igračima. Pitao sam ih vjeruju li mi i žele li da nastavimo s ovakvim kadrom. Pustio sam ih nakon toga da pričaju i iznesu sve što im je na plećima. Razgovor je trajao oko dva sata i smatram da je utjecao vrlo pozitivno na momčad. Svi su pričali i izrazili svoje zadovoljstvo, odnosno nezadovoljstvo. Nakon razgovora osjećao se mir između nas. Nakon toga smo pobijedili na mnogo susreta i osigurali La Ligu."
"U najtežim trenucima sezone igrači su mi rekli da moramo ostati ujedinjeni. Bio sam iskren s njima i uzvratio im da sam ovdje s istim ciljem kao i oni. Nisam došao u Barcelonu da proslavim sebe, već cijeli klub."
"Sramotno je da ljudi govore kako sam ja osvojio ovu ligu, kao da to nije timski pothvat. Što bih ja učinio bez Lewinih golova ili Ter Stegenovih obrana? Bez Laporte kao predsjednika kluba?"
"Najviše sam ponosan na činjenicu da je ova ekipa postala obitelj."
"Prije par mjeseci primijetio sam da mnogo patimo u tranziciji iz obrane u napad. Moramo imati više kontrole nad loptom i zbog toga ne isključujem opciju igranja s četiri veznjaka. Igrao sam kao veznjak i najviše od svega volim imati kontrolu nad posjedom."
"Pozicioniranje vlastite ekipe na protivničku polovicu volim najviše. Takva shema daje nam kontrolu nad susretom. Daje nam osjećaj u kojem kao da govorim 'Sad dominiramo na susretu'."
"Kao igrač sam se često ljutio na suigrače ukoliko su izgubili posjed. U takvim trenucima sam se osjećao ljuto i očajno. U nogometu postoje i drugačiji scenariji poput okomite igre. Zašto ne bismo koristili i takav pristup?"
"Okomiti trebamo biti kad protivnička ekipa stoji visoko u presingu. Moramo tražiti prostor iza posljednje protivničke linije. Tada se okomitost isplati, baš kao na susretu protiv Mallorce."
"Normalno je za naše protivnike da nas visoko pritišću. Posjed ne može biti viši od 85% jer su oni odmah na nama. Sve u nogometu s vremenom evolvira."
"Guardiolina dominacija se manifestirala jer momčadi prije nisu vršile toliko visoki presing. Većinu susreta igrali smo na protivničkoj polovici, što danas nije slučaj."
"Kad ne znam što učiniti popričam sa svojim stožerom. Često tražim njihovo mišljenje i stavove za određenu problematiku."
"Prije nekoliko dana Jordi Cruyff mi je rekao da je bolje imati 16 očiju od osam, kao i osam glasova od dva. I ja imam takav način razmišljanja. Nemam apsolutni stav u nogometu, već za sve tražim mišljenje svojeg stožera kojem u potpunosti vjerujem."
"Jordi Cruyff ima trenersku licencu i često se konzultiram s njime. S njegovim odlaskom Barcelona je izgubila mnogo. On je bio vrlo važna figura u mome dovođenju. Uživao sam radeći s njime."
"Kada vidim da pojedinci ne uvrste Sergija Busquetsa u idealnu jedanaestorku zapitam se znaju li oni išta o nogometu? Barcelona bez Busija neće biti ista. Ljudi ne shvaćaju kolika je on figura bio u Barceoni. Rijetko kad izgubi duel, a sjajno se pozicionira. Nikad nije ozlijeđen, a ima pobjednički mentalitet. Uvijek nađe najbolju soluciju na terenu."
"Igrači poput Busquetsa sve rade odlično. U istu kategoriju uvrstio bih Pedrija, Iniestu i Silvu. Vrijednost ovakvih igrača je nemjerljiva."
"Za mene je Sergio Busquets najbolji pivot u povijesti nogometa. Za osvajanje novih titula, Busquetsova zamjena mora biti najmanje za ocjenu devet od 10. Zamjena mora biti inteligentna, taktički organizirana, bez gubljenja posjeda, s odličnom tehnikom i visokim postotkom osvojenih duela. Jednostavno mora biti kompletan igrač."
"Tužno je da se Real Sociedad ljuti na mene kad spomenem Zubimendija. Smatram da je odličan igrač. Mnogo je igrača koji mogu zamijeniti Busija, ali mi tražimo egzaktan profil igrača koji mu sliči *smijeh*."
"Smatram da smo našli savršeno mjesto za Frenkieja de Jonga u sredini. Imao sam vjere u Frenkieja od prvoga dana. Zajedno smo pogledali mnogo videa o njegovom pozicioniranju. Njemu je bilo teško zadržati određenu poziciju na terenu. On voli imati slobodu u sredinu i ići u središte događanja."
"Frenkie je u Ajaxu išao ondje gdje je lopta. Meni je Luis Aragonés govorio da ću postati majstor igre ako ću uvijek biti kraj lopte. Iz tog pogleda pokušavam shvatiti Frenkieja, ali nogomet danas evolvira i nije sve tako jednostavno."
"Od De Jonga smo tražili da se bolje pozicionira, s više strpljenja i da loptu prima iza pivota jer je sjajan u iznošenju lopte. Pronašli smo sistem igre u kojem se centralni vezni duboko spušta po loptu, krila se spuštaju u sredinu, a u ovoj situaciji najviše profitiraju bekovi koji jure prema naprijed. To je prirodna pozicija za Frenkieja koji ima sjajnu viziju i zna je iskoristiti."
"De Jong se može popraviti u defanzivnom smislu jer se navikao na čuvanje igrača, a ne na pozicijsku obranu kao što mi provodimo. Najviše mora paziti na lopte koje idu kroz prostor između stopera i bekova."
"Prije mene je u Barceloni bio Ronald Koeman. On je imao drugačiji stil i nekolicina igrača se još uvijek mora u potpunosti adaptirati mome stilu. Frenkie je takav primjer. Bez obzira na spomenuto, imao je izvanrednu sezonu i pokazao koliko znači za ovu momčad."
"Treniranje svojih prijatelja poput Albe i Busija bilo je zanimljivo. Lakše je bilo s Busijem jer je često igrao, a s Albom je bilo teško jer je na scenu stupio Balde. Sve je to dio procesa. Alba je u početku bio ljut i to je normalno. Isto se dogodilo sa mnom pod kormilom Luisa Enriquea i takvu sudbinu sam prihvatio."
"Alba i ja smo popričali o njegovoj minutaži i naposljetku je prihvatio svoju ulogu. Postao je u uzor u ekipi. Ponosan sam na njega i shvaćam da je njegovo odricanje pomoglo ekipi."
"Busi i Alba su sjajni mentori mladim igračima. Pomogli su im u dilemama na terenu i učili ih određenim situacijama kroz koje su oni prošli u svojim bogatim karijerama. Bez njih ćemo morati tražiti novo vodstvo i iskustvo u ekipi."
"Leo Messi može igrati nekoliko pozicija u Barceloni. Može igrati lažnu devetku, krilo ili na poziciji desetke. Možda je izgubio na eksplozivnosti, ali njegovi nastupi na Svjetskom prvenstvu bili su izvanredni. Smatram da pred njime ima još nekoliko godina na najvišem nogometnom nivou."
"Za svakoga u ekipi zadaci koje zadam su obavezni. Takvo što najviše se očituje u visokom presingu Lewandowskog koji se sjajno adaptirao novom sistemu."
"Održanje defanzivne strukture s dolaskom Messija može se kompenzirati. Nije realno očekivati jednaki angažman u obrani od Dembéléa i Koundéa."
"Ljudi ne znaju tko je uistinu Dembélé. On je senzacionalan igrač, a mnogima je neshvatljivo da je izrazito inteligentan sa sjajnom vizijom i driblingom. Posjeduje kvalitete koje cijenim kod igrača. Ove sezone smo vidjeli njegovu najbolju verziju u posljednjih šest godina. Zamislite što će biti kad počne postizati još više golova i dijeliti još više asistencija."
"Moje produljenje ugovora je gotovo završeno. Gotovo 90% ugovora je već potpisano."
"Moja želja je ostati mnogo sezona u Barceloni, ali sve ovisi o rezultatima. Ambicije su visoke za iduću sezonu u kojoj s klubom planiram osvojiti La Ligu, Kup kralja i Superkup, a vjerujem da ćemo se boriti i za trofej Lige prvaka."
"Treneri su me često stavljali na poziciju pivota, ali ja sam voli više igrati prema naprijed. Važno je adaptirati se momčadi i to sam rekao Koundéu. Izjavio sam mu da zbog dobrobiti momčadi treba igrati na desnome beku."
"Koundéova budućnost nije upitna. Sve su zahuktali mediji. Pričao sam s njime prije tjedan dana i sve je prošlo u najboljem mogućem redu. Istina je da se ne osjeća najugodnije igrajući na desnome beku, ali uvjeravam vas da je sve u redu."
"Momčad se mora poboljšati u svim aspektima, a posebno u vezi i napadu. Obrana igra poprilično dobro. Trebaju nam pojačanja u vezi i napadu, a do tad trebamo čekati hoćemo li imati financijske mogućnosti za takve pothvate te odobrenje od odbora La Lige."
"Odlazak Ansua Fatija? Nisam htio da Aubameyang ode, ali sve je ovisilo o financijskom fair playu. Nemamo izbora nego gledati na financijske prilike koje će pomoći klubu. To vrijedi za sve igrače, a ne samo za Fatija."
Svašta je napričao, ima dosta zanimljivih stvari, ali ono veličanje Dembelea mi nikako nije jasno.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Felixians4 » 30 maj 2023, 23:33

Napričao je sve kako i jestt, genije koji radi neprestano na sebi na svakom planu. Ousmane je njegov osobni projekt, a u točno je da je slovio za budući balkon d or kada je doveden.


Selidba na Montjuic.. Na ekskurziji kad smo prolazili tim dijelom grada parkirao autobus, samo smo odozgo pogledali stadion, nije bio dozvoljen upad, a taman je David Villa trčao tamo, bar je vozač tako rekao

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2346
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la DRHAUSE » 30 maj 2023, 23:37

Ništa od Mesija
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.