FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 11 apr 2021, 01:03

jasmin10 je napisao/la:
11 apr 2021, 00:44
Bas sam iznenadjen sto šamaraju trenera koji je protjeran iz svih klubova.
Ova ubleha ne smije ostati trener Barcelone, taman i da nekim cudom osvoji ligu.
:thumbup: oštro i na prvu, bez puno uvijanja :mrgreen:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 11 apr 2021, 01:54

Da li su dvije sudijske nekonzistentnosti odlučile dva klasika,možda i jesu.
Da li trebaju trener i igrač ganjati sudiju u tunelu, to definitivno ne. Nije seoska liga.
I to ne u nekom smislu mi smo Barca bolji smo od toga, nego svaki profesionalni klub bi trebao biti bolji od toga.

Pique već neko vrijeme opra s tim sudijama, i pravi klovna od sebe. Alba čitavu karijeru prvi do sudije. Garant su ga tukli u razredu jer je bio onaj lik što podsjeti učiteljicu na zadaću

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xavi26 » 11 apr 2021, 07:01

messilla je napisao/la:
10 apr 2021, 23:27
Donnie Darko je napisao/la:
10 apr 2021, 23:20
a jbg sad, ništa ter stegen nije mogao bolje kod drugog gola.
Meni djeluje da nije uopće branio bliži ugao. :? Postavio Albu i to je to. Izgledalo je da je lopta više išla po sredini i nije sad da je skroz promijenila smjer. Bar sam očekivao bilo kakvu reakciju.
Ter Stegen je bio postavljen kako se ni golmani pocetnici ne bi postavili, ali opet nije kriv za gol! Postavljanje Desta je kriminalno smijesno..
Volim te Bosno!!!

Avatar
FCB1986
Postovi: 2661
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCB1986 » 11 apr 2021, 09:26

Mislim da se u sudijama ne smije traziti razlog poraza, ovo sinoc je bilo sasvim korektno sudjenje, nekih sitnica uvijek ce biti za naci iz oba tabora. Steta onakvog pocetka i prvog gola gdje se je Valverde morao u startu zaustaviti, poslije je sve otislo u k...c. Nije mi jasno da godinama ova ekipa moze dobivati tako debilne golove, godinama i nikad se ne popraviti u tome.

Zanimljivo kako Modric u 35 godini odigra dvije tekme u cetiri dana i to tekme sa visokim intenzitetom, a vecina ovi nasih ne mogu jedne tekme sastaviti u visokom tempu.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la hurem » 11 apr 2021, 09:39

Chinaglia je napisao/la:
10 apr 2021, 23:26
vise nesretan poraz, nego sto se kao lose odigralo

previse se ovdje kritikuje koeman, neopravdano
Neopravdano?
Svaki derbi i jaču, bitniju utakmicu je izgubio, kiksao...često puta sramotno...(Juve, PSG...Bilbao u superkupu...Atletico, Real Madrid 2x... Sevilju u kupu prošao zahvaljujući crvenom kartonu i promasenom penalu,..)
Može li se pobijediti neko u ozbiljnim, bitnim utakmicama...ko sisa Huesce, Cadize i bla bla.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 11 apr 2021, 09:43

let3 je napisao/la:
11 apr 2021, 01:03
jasmin10 je napisao/la:
11 apr 2021, 00:44
Bas sam iznenadjen sto šamaraju trenera koji je protjeran iz svih klubova.
Ova ubleha ne smije ostati trener Barcelone, taman i da nekim cudom osvoji ligu.
:thumbup: oštro i na prvu, bez puno uvijanja :mrgreen:
Promijenio formaciju, to izazvalo pozitivan šok. Dobijao ovu buraniju. Cim malo jaca utakmica lik se pogubi. Realno ne znam sto bi neko ocekivo nesto drugacije. Uzme ga Zidane ko dijete neko.
Da je Koeman mlad trener pa da i imas strpljenja nekog. Ovako lik završavao u svim klubovima. Noga.

Rodju
Postovi: 1083
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 11 apr 2021, 09:46

Btw.
Cadiz je ove sezone uzeo 5 bodova Barceloni.

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 11 apr 2021, 09:51

Levati o sudijama nasli pricati, nisu im sudije krive sto su se usrali.

Rodju
Postovi: 1083
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 11 apr 2021, 10:51

FCB1986 je napisao/la:
11 apr 2021, 09:26
Mislim da se u sudijama ne smije traziti razlog poraza, ovo sinoc je bilo sasvim korektno sudjenje, nekih sitnica uvijek ce biti za naci iz oba tabora. Steta onakvog pocetka i prvog gola gdje se je Valverde morao u startu zaustaviti, poslije je sve otislo u k...c. Nije mi jasno da godinama ova ekipa moze dobivati tako debilne golove, godinama i nikad se ne popraviti u tome.

Zanimljivo kako Modric u 35 godini odigra dvije tekme u cetiri dana i to tekme sa visokim intenzitetom, a vecina ovi nasih ne mogu jedne tekme sastaviti u visokom tempu.
Korektno?
Izgleda nismo gledali istu utakmicu. Treba razumijeti tajminge. To je vrlo bitno.
Dva važna igrača, odbrane i sredine,, dobiju žute kartone u prvih pola sata za prve faulove. Ti razmisli zašto?
Jedan od tih faulova je čak upitan, onaj što je prethodio drugom golu madridskog klana. Sličnu situaciju nad Messijem netom prije tog nije svirao. Situaciju kontakta i udarca na Dembeleu u 16ercu nije ni pogledao . Usporeni snimak potvrđuje evidentan udarac u nogu.
Svaku situaciju koja se mogla pretvoriti u priliku za gol madridskog klana u blizini 16erca Barcelone je član klana svirao. Evidentno hvatanje i udarac po Martinovoj ruci
nije htio ni pogledati, a kamoli dosuditi kao penal .
Probaj zamisliti obrnutu situaciju?
Umjesto produžetka od minimalno 7 min, on produži utakmicu 4 min. Samo problem sa mikrofonom je trajao od 77:40 do 80:40. Svaka ekipa po 5 izmjena, dakle uobičajenih 10x30 sek = 300 sek = 5 min + 3 min = 8 min, golmanova zadržavanja tolerirana bez žutog i opomene, dakle još malo pa ćemo doći i do 9 minuta. Ukazivanje pomoći nakon sudara Busquetsa i beka madridskog klana, eto nas i na10 minuta. Ne zaboravi činjenicu da Barca ima igrača više, isključen veoma grubi igrač madridskog klana, koji je, btw, svaki put kad je mogao pasti to i učinio i svaki put mu je to sudija odsvirao kao faul na njemu . A ti sad odgledaj utakmicu još jedrom, obrati pažnju na ove momente, pa mi reci imaš li primjedbu na ova moja zapažanja. Baš me zanima hoćeš li i dalje tvrditi kako je suđenje bilo korektno?
Naravno, da je klan tačno razradio još davno kako stvari planirati i odraditi, ne smije to izgledati kao otvoreno navijanje za madridski klan, nego se to radi ovako suptilno kako je to sinoć odrađeno. I to se tako godinama ponavlja i radi. Nekad prođe, nekad ne. Sinoć jeste, tako da i ti kao navijač Barcelone tvrdiš kako je sve bilo korektno. To i jeste cilj klana. Meni se ne da više pisati o tom odnosu Španije prema Barceloni. Radi se o klanu, kojeg je uspjela
uzdrmati sijajna generacija Barcelone i sad klan nastoji stvari vratiti u stanje prije 2006 godine, jer se mora znati ko je šef u državi. I prvi ovosezonski EL Clasico je dokaz tome. Svako ko misli da je izbor sudije bio slučajan, pojma nema o Španiji i kako tamo stvari funkcioniraju. Nikad, ali nikad se to ne smije ispustiti iz vida, kad se komentira utakmicu Barcelone protiv klana. NIKAD. Španci to gledaju kao dvoboj Barcelone protiv španske države. Razdoblje 2006-2020 je za klan incident koji se ne smije ponoviti. Osvajanje CDR od strane Barce i ATB, najviše puta u istoriji, je plod otpora i inata ta dva kluba prema državi. Kralj mora predati pehar onima koje ne podnosi i čestitati im. Ko to shvati, shvatit će i koliko teško je igrati El Clasico .

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 11 apr 2021, 10:57

Jel drzava kriva Barceloni sto se sramoti i po Evropi 5 godina, pusti te price, kakva drzava kakve pm.Losa uprava sa losim potezima je ovaj klub srozala, ne drzava.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Epidaurus » 11 apr 2021, 10:57

Auh brate.

Avatar
Zonked
Postovi: 3008
Pridružen/a: 01 sep 2019, 23:43
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Zonked » 11 apr 2021, 11:18

Jel moguce ovo al ozbiljno pitam

"klan"
“You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favorite football team.” - Eric Cantona

Avatar
FCB1986
Postovi: 2661
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCB1986 » 11 apr 2021, 12:11

Odustajem od svake rasprave. Ne, nije Barca vec 5 godina kanta za nabijanje, to jedna vrlo jaka ekipa koju samo sudije yebu inace bi svaka titula bila na Nou Campu.
Ma daj ljudi ohanite malo, imao je sinoc sitnica koje bi mogle biti kontra svirane, ali da je zbog toga izgubljeno to ne prihvatam. Ne znam kako ti gledas situaciju, ali ja prvo gledam nasu ekipa koja je vec par godina daleko od svijetskog vrha, a najmanje su krive sudije za to.
⚽FK Garaže⚽

Rodju
Postovi: 1083
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 11 apr 2021, 12:23

Zonked je napisao/la:
11 apr 2021, 11:18
Jel moguce ovo al ozbiljno pitam

"klan"
Jeste, samo što nekad u životu moraš nešto i naučiti, pročitati, razmisliti, pitati ljude i
vidjeti svojim očima i čuti svojim ušima. A ponekad i navesti koji kontraargument.

Rodju
Postovi: 1083
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 11 apr 2021, 12:38

FCB1986 je napisao/la:
11 apr 2021, 12:11
Odustajem od svake rasprave. Ne, nije Barca vec 5 godina kanta za nabijanje, to jedna vrlo jaka ekipa koju samo sudije yebu inace bi svaka titula bila na Nou Campu.
Ma daj ljudi ohanite malo, imao je sinoc sitnica koje bi mogle biti kontra svirane, ali da je zbog toga izgubljeno to ne prihvatam. Ne znam kako ti gledas situaciju, ali ja prvo gledam nasu ekipa koja je vec par godina daleko od svijetskog vrha, a najmanje su krive sudije za to.
Pa koje su to "sitnice"? Ove što sam ih ja pobrojao? Te "sitnice" mijenjaju tok utakmice i rezultat. Najlakše je odustati od rasprave. Imaš li kontraargumente? Želiš reći nisam u pravu? Možda i nisam, ali moraš me argumentima razuvjeriti. Možda sam ja na koju "sitnicu" zaboravio?
Ja komentiram sinoćnju utakmicu, uopće ne govorim o zadnjih 5 godina. Jer je Barcelona u tih zadnjih 5 godina osvojila štošta, da se ne ponavljam.
Jednom sam već rekao, za mene su najvažnije domaće titule, a mnogi misle da je samo UCL takmičenje. Ja to prihvatam kao nečije mišljenje,
ali ne i da taj neko u pravu.
Tako i sinoć i danas komentiram isključivo viđeno, bez lamentiranja o takmičenjima koja nemaju veze sa sinoćnjom utakmicom.
Već prije mjesec dana ili malo manje sam ovdje na forumu objašnjavao šta je to dobiveno premještanjem FDJ na poziciju modernog libera.
Prokomentirano je bilo, da ga nepotrebno gubimo u srednjem redu. E pa eto vidjelo se sinoć jesmo li ga dobili ili izgubili u srednjem redu i na
kojoj poziciji je izgledao bolje. Žao mi je da se RK odlučio na tu opreznu varijantu, što sam i sinoć prije utakmice ovdje komentirao.
Naravno da nisam zadovoljan porazom, a ko bi bio, držim se davno prije napisanog. Kad pobjeđuju pohvali, kad izgube kritiziraj.
Izmjene nepotrebene, naročito dvije posljednje.

Rodju
Postovi: 1083
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 11 apr 2021, 13:00

Prvodelegirani sudija Lahoz, koji je 2014 uzeo Barceloni titulu u direktnom
meču protiv ATM, poništavanjem regularnog gola. Slučajno delegiran?
Munuera, prošli El Clasico na CN. Otac mu jedan od osnivača kluba navijača madridskog klana. Slučajno ?
Gil Manzano, sudac kojeg Barcelona uvijek stavi kao nepoželjnog. Baš njega umjesto Lahoza. Slučajno?
Možda, ali samo za naivne.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Epidaurus » 11 apr 2021, 13:04

Prica se i da su mu preci silovali Katalonke u spanskom gradjanskom ratu pa mu je mrznja prema svemu katalonskom genetski predodredjena.

Avatar
L-Train
Postovi: 18368
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la L-Train » 11 apr 2021, 13:07

ovaj je i salkana prekucao :lol:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 11 apr 2021, 13:10

Mads :salut:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 11 apr 2021, 13:35

jasmin10 je napisao/la:
11 apr 2021, 09:43
let3 je napisao/la:
11 apr 2021, 01:03
jasmin10 je napisao/la:
11 apr 2021, 00:44
Bas sam iznenadjen sto šamaraju trenera koji je protjeran iz svih klubova.
Ova ubleha ne smije ostati trener Barcelone, taman i da nekim cudom osvoji ligu.
:thumbup: oštro i na prvu, bez puno uvijanja :mrgreen:
Promijenio formaciju, to izazvalo pozitivan šok. Dobijao ovu buraniju. Cim malo jaca utakmica lik se pogubi. Realno ne znam sto bi neko ocekivo nesto drugacije. Uzme ga Zidane ko dijete neko.
Da je Koeman mlad trener pa da i imas strpljenja nekog. Ovako lik završavao u svim klubovima. Noga.
Nije se nikad ni trebao dovoditi u Barcu.
Uvukao se u klub ko jazavac u najgoroj klupskoj krizi, kada ga je bandit Bartomeu ocajnicki trznuo kao zadnju kartu dzokera, nakon sto je prije toga potrošio Valverdea i Setiena.
U normalnim okolnostima, taj levat koji je prethodno nogiran iz svakog kluba nikad ne bi bio uzet u razmatranje kao trener Barce.

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.