Real Madrid CF (oficijelna tema)

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,Donnie Darko

Jeste li zadovoljni igrom i rezultatima Reala pod palicom Zidanea?

1. Jesam
96
41%
2. Igrom jesam, rezultatima nisam
13
6%
3. Igrom nisam, rezultatima jesam
73
31%
4. Nisam
52
22%

Ukupno glasova: 234

RuudVanGoal
Kontakt:

Re: Real Madrid C.F.

Post Postao/la RuudVanGoal » 30 sep 2009, 22:25

a boze dragi jel se ovoliko prilika moze promasiti - treci put na utakmici neki igrac Real Madrida izlazi sam pred golmana, ovaj put je to bio Higuain kojem je Benzema sve namjestio - i promasio covjek - fkt nije njegova noc

slabo je zahvatio loptu

OPET IKER CASILLAS! - koja parada ovaj put - nema mu ko sta reci - najbolji golman na svijetu - u zadnjih nekoliko utakmica je odbranio najmanje 50 80%-tnih-100%-tnih prilika
Steve Gerrard, Gerrard
He runs around on the pitch
On a lead co's he's Essien's bitch
Steve Gerrard, Gerrard

RuudVanGoal
Kontakt:

Post Postao/la RuudVanGoal » 30 sep 2009, 22:37

ode spavati

:D garay izbio sa gol linije u zadnjim minutama :mrgreen:
Steve Gerrard, Gerrard
Steve Gerrard, Gerrard

RuudVanGoal
Kontakt:

Post Postao/la RuudVanGoal » 01 okt 2009, 13:15

slika

ljudi moji :D Diawara je ozljedio ronalda i necemo ga imati protiv Seville - FUJ! :mrgreen:
Steve Gerrard, Gerrard
Steve Gerrard, Gerrard

tax
Kontakt:

Post Postao/la tax » 01 okt 2009, 16:03

sta je c ronaldom je li ozbiljno
Moja domovina Republika Bosna i Hercegovina
marsej mali tim
uprava me mrzi ali sam jaci i od njih

CRNI_SA
Kontakt:

Post Postao/la CRNI_SA » 01 okt 2009, 16:14

.
Zadnja izmjena: CRNI_SA, dana/u 01 okt 2009, 18:25, ukupno mijenjano 1 put.
la liga * Winners (9):
copa del rey Winners (9):
UEFA Cup Winners' Cup Winners (1): . Intercontinental Cup Winners (1):

Los Colchoneros !

RuudVanGoal
Kontakt:

Post Postao/la RuudVanGoal » 01 okt 2009, 18:01

tax je napisao/la:sta je c ronaldom je li ozbiljno

Jucer ga je Diawara udario po zglobu i vidjelo se kad su mu stavljali led na zglob... danas je obavio detaljne preglede i vjerovatno ce propustiti samo utakmicu protiv seville jer nece riskirati - povreda nije ozbiljna

slika
Steve Gerrard, Gerrard
Steve Gerrard, Gerrard

23 KING JAMES
Kontakt:

Post Postao/la 23 KING JAMES » 01 okt 2009, 23:11

Ulaskom u igru protiv Marseillea Raul Gonzalez srušio je rekord Manuela Sanchisa po broju nastupa u dresu Real Madrida svih vremena. Raul Gonzalez je priča ispričana sto puta, ali priča koja nikad neće dosaditi svima onima koji vole nogomet. Jedini čovjek kojem Nou Camp nikad nije zviždao i čovjek koji je više od samog nogometaša.
Vjerovatno nije najbolji igrač, ali je jedan od najvećih koje je svijet imao ne samo u posljednjih dvadeset godina. Raul Gonzalez je srušio skoro sve rekorde koji se mogu srušiti, osvojio je sve trofeje, osim zlatne lopte za najboljeg igrača svijeta, ali je jednom bio drugi u izboru FIFA-e. Uz Zidanea i Maldinija je vjerovatno najveći igrač Evrope posljednje dvije decenije.

Sudbina i ljudski bezobrazluk vrlo često mogu uništiti život mladog sportiste, ali je bezobrazluk i nestručnost jednog od trenera u omladinskoj školi madridskog Atletica mnogo pomogla Raulu u razvoju njegove karijere. Kao mladog 13-godišnjeg klinca trener mladog tima Atletica je Raulu rekao da je netalentiran i da može napustiti trening Atletica.

Raulov otac je onda napravio najbolji mogući potez u životu. Umjesto da sina natjera u školu, što bi većina roditelja uradila u tom slučaju, on ga je uzeo za ruku i odveo u omladinsku školu Reala gdje su mu treneri dali priliku da trenira. Ubrzo je Raul pokazao sav raskoš svog talenta i razvio se u najboljeg igrača kadetskog tima madridskog kluba.

Malo vremena je trebalo da uvjeri i Jorge Valdana da mu ukaže priliku u prvom timu. Kao 17-godišnjaka Valdano ga je u igru gurnuo protiv Zaragoze 29. oktobra 1994. godine. Nešto manje od godinu dana kasnije Raul je debitirao i u Ligi prvaka protiv Ajaxa 13. septembra 1995. godine, a mjesec dana kasnije protiv Ferencvarosa je postigao i prvi gol.

Nakon toga došle su godine ponosa i slave, kako Raula tako i madridskog kluba. Raul je pomogao timu sa Santiago Bernabeua u osvajanju šest naslova prvaka Španije i tri naslova evropskog prvaka. Bio je najbolji strijelac lige, ali nikad nije od toga pravio neki spektakl. Ostao je isti onakav kakav je o Realu kao klinac samo sanjao.

Jedina "mrlja" u karijeri mu je reprezentacija. Igrao je na tri SP i dva EP, ali nije imao nekog posebnog uspjeha. Iako su mu suigrači bili sami velikani kao Enrique, Hiero, Zubizareta, Mendieta, Alfonso ili Valeron, dalje od samog prolaska grupe na velikim takmičenjima nisu nikad napravili. S pravom su nosili epitet gubitničke momčadi.

Iako je uvijek imao ponajveći ugovor u Madridu nikad nije glumio zvijezdu. On je zvijezda bio sam po sebi. Njegov privatni život ostao je skriven od žute štampe do dan danas. U braku se nalazi sa ženom koju niko u Španiji i svijetu ne poznaje. Njegov brak je savršen. Nikad nije u karijeri dobio crveni karton, niti je nekad odigrao grubo na svog suparnika.

Dijelio je svlačionicu s mnogim velikim zvijezdama poput Mijatovića, Figa, Zidanea, Carlosa, Beckhama, a danas s Kakom i Ronaldom, ali nikad se nije ponašao poput nekih od njih. Dok je David Beckham za vrijeme madridskih dana nedjeljom nakon utakmice pravio kućne partije za jet set kremu Raul je u društvu supruge i dijece vrijeme provodio uz televizor ili bi otišao u dvoranu da pogleda košarkaše Reala.

Raul je bio i ostao učesnik mnogih humanitarnih akcija koje je organizovao sam ili se odazivao na pozive svojih prijatelja. Kada su svoje titule proslavljali Fernando Alonso, Rafael Nadal, Alberto Contador, Natalia Rodriguez i ostali španski sportisti, obavezan gost na tim priredbama bio je Raul. Iako su u Realu igrali mnogi veliki igrači, jedini koji u posljednjih dvadeset godina može ponijeti titulu kralja jeste Raul.

Svi uspjesi Raula Gonzaleza:

- 3 titule Lige prvaka (1998,2000 i 2002)
- 6 naslova prvaka Španije (1995,1997,2001,2003,2007,2008)
- 102 nastupa za Španiju – 44 gola
- najbolji strijelac Lige prvaka svih vremena sa 65 golova
- drugi strijelac u svim evropskim takmičenjima sa 67 golova iza Inzaghia koji ima 68 golova
- sa 125 nastupa rekorder je po broju nastupa u Ligi prvaka
- sa 224 gola najbolji je strijelac Reala u španskoj ligi ispred Di Stefana sa 216
- sa 318 golova u svim takmičenjima najbolji je strijelac kluba ispred Di Stefana sa 307
- s 31 godinom postao je najmlađi igrač koji je skupio 500 nastupa u španskoj ligi
- s 524 nastupa srušio je rekord Manuela Sanchisa po broju nastupa za Real u španskoj ligi
- sa 709 nastupa srušio rekord Sanchisa po broju ukupnih nastupa za Real
ja počeo plakat kad sam ovo pročitao
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Trasimaco
Kontakt:

Post Postao/la Trasimaco » 01 okt 2009, 23:25

23 KING JAMES je napisao/la:ja počeo plakat kad sam ovo pročitao

:mrgreen:
Lijep tekst. Malo ih je danas sa takvom biografijom. Ima mozda u vrh glave 5 igraca koji su u rangu s ovim. Sjajna karijera. 8-)
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

23 KING JAMES
Kontakt:

Post Postao/la 23 KING JAMES » 01 okt 2009, 23:33

Trasimaco je napisao/la:

Lijep tekst. Malo ih je danas sa takvom biografijom. Ima mozda u vrh glave 5 igraca koji su u rangu s ovim. Sjajna karijera. 8-)

jest 5 igrača možda manje Gigs,Maldini,Del Piero ko još :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
stvarno to je primjer pravog sportiste njega niko ne mrzi npr.ja mrzim manchester,ali Gigsa poštujem i SAF-a od trenera isto tako mrzim juve,al Del Piero mi je jedan od dražih igrača to mogu reći i za Maldinija to su neki primjeri kakav bi trebao da bude sportista
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

el-fighter
Kontakt:

Post Postao/la el-fighter » 01 okt 2009, 23:37

Raul je legenda kluba i takav igrač se rađa jednom u sto godina. Kakvu karijeru samo ima ovaj igrač iza sebe i sigurno je da će se on još naobarati rekorda.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Romariooo
Kontakt:

Post Postao/la Romariooo » 01 okt 2009, 23:57

Teski sam navijac Barce, ali Raula sam uvijek postovao, taj je uvijek bio gospodin covjek na terenu i van njega, vrlo mudar napadac nema sta. Onako kad ga pogledas, nit je nesto brz, nit je neki tehnicar, nit dribler, nit je jak, visok.. Al opet svojom inteligencijom je sve to znao nadomjestiti i uvijek je ostavljao srce na terenu. Za njega samo respect, igracina je bio. Sad vec nije taj nivo zbog godina, prestigli ga novi pastuhi brzi... heh. Inace mislim steta za Real sto imaju tu politku zanemarivanja vlastitih potencijala i dovodjenja velikog broja placenika. Nekad mi je Real bio cak i draga ekipa ad su igrali Raul, Morientes, Hiero, Guti, Salgado, Carlos... Tad su bili ekipa koja je imala neki duh, ovi sanersko-siledzijski projekti stvaranja galaktikosa su omrzli Real u ocima pravih fudbalskih fanova i mislim da ce i ovaj najnoviji projekat galaktikosa opet neslavno propasti.
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

-Barcelona-
Kontakt:

Post Postao/la -Barcelona- » 02 okt 2009, 10:08

23 KING JAMES je napisao/la:Ulaskom u igru protiv Marseillea Raul Gonzalez srušio je rekord Manuela Sanchisa po broju nastupa u dresu Real Madrida svih vremena. Raul Gonzalez je priča ispričana sto puta, ali priča koja nikad neće dosaditi svima onima koji vole nogomet. Jedini čovjek kojem Nou Camp nikad nije zviždao i čovjek koji je više od samog nogometaša.
Vjerovatno nije najbolji igrač, ali je jedan od najvećih koje je svijet imao ne samo u posljednjih dvadeset godina. Raul Gonzalez je srušio skoro sve rekorde koji se mogu srušiti, osvojio je sve trofeje, osim zlatne lopte za najboljeg igrača svijeta, ali je jednom bio drugi u izboru FIFA-e. Uz Zidanea i Maldinija je vjerovatno najveći igrač Evrope posljednje dvije decenije.

Sudbina i ljudski bezobrazluk vrlo često mogu uništiti život mladog sportiste, ali je bezobrazluk i nestručnost jednog od trenera u omladinskoj školi madridskog Atletica mnogo pomogla Raulu u razvoju njegove karijere. Kao mladog 13-godišnjeg klinca trener mladog tima Atletica je Raulu rekao da je netalentiran i da može napustiti trening Atletica.

Raulov otac je onda napravio najbolji mogući potez u životu. Umjesto da sina natjera u školu, što bi većina roditelja uradila u tom slučaju, on ga je uzeo za ruku i odveo u omladinsku školu Reala gdje su mu treneri dali priliku da trenira. Ubrzo je Raul pokazao sav raskoš svog talenta i razvio se u najboljeg igrača kadetskog tima madridskog kluba.

Malo vremena je trebalo da uvjeri i Jorge Valdana da mu ukaže priliku u prvom timu. Kao 17-godišnjaka Valdano ga je u igru gurnuo protiv Zaragoze 29. oktobra 1994. godine. Nešto manje od godinu dana kasnije Raul je debitirao i u Ligi prvaka protiv Ajaxa 13. septembra 1995. godine, a mjesec dana kasnije protiv Ferencvarosa je postigao i prvi gol.

Nakon toga došle su godine ponosa i slave, kako Raula tako i madridskog kluba. Raul je pomogao timu sa Santiago Bernabeua u osvajanju šest naslova prvaka Španije i tri naslova evropskog prvaka. Bio je najbolji strijelac lige, ali nikad nije od toga pravio neki spektakl. Ostao je isti onakav kakav je o Realu kao klinac samo sanjao.

Jedina "mrlja" u karijeri mu je reprezentacija. Igrao je na tri SP i dva EP, ali nije imao nekog posebnog uspjeha. Iako su mu suigrači bili sami velikani kao Enrique, Hiero, Zubizareta, Mendieta, Alfonso ili Valeron, dalje od samog prolaska grupe na velikim takmičenjima nisu nikad napravili. S pravom su nosili epitet gubitničke momčadi.

Iako je uvijek imao ponajveći ugovor u Madridu nikad nije glumio zvijezdu. On je zvijezda bio sam po sebi. Njegov privatni život ostao je skriven od žute štampe do dan danas. U braku se nalazi sa ženom koju niko u Španiji i svijetu ne poznaje. Njegov brak je savršen. Nikad nije u karijeri dobio crveni karton, niti je nekad odigrao grubo na svog suparnika.

Dijelio je svlačionicu s mnogim velikim zvijezdama poput Mijatovića, Figa, Zidanea, Carlosa, Beckhama, a danas s Kakom i Ronaldom, ali nikad se nije ponašao poput nekih od njih. Dok je David Beckham za vrijeme madridskih dana nedjeljom nakon utakmice pravio kućne partije za jet set kremu Raul je u društvu supruge i dijece vrijeme provodio uz televizor ili bi otišao u dvoranu da pogleda košarkaše Reala.

Raul je bio i ostao učesnik mnogih humanitarnih akcija koje je organizovao sam ili se odazivao na pozive svojih prijatelja. Kada su svoje titule proslavljali Fernando Alonso, Rafael Nadal, Alberto Contador, Natalia Rodriguez i ostali španski sportisti, obavezan gost na tim priredbama bio je Raul. Iako su u Realu igrali mnogi veliki igrači, jedini koji u posljednjih dvadeset godina može ponijeti titulu kralja jeste Raul.

Svi uspjesi Raula Gonzaleza:

- 3 titule Lige prvaka (1998,2000 i 2002)
- 6 naslova prvaka Španije (1995,1997,2001,2003,2007,2008)
- 102 nastupa za Španiju – 44 gola
- najbolji strijelac Lige prvaka svih vremena sa 65 golova
- drugi strijelac u svim evropskim takmičenjima sa 67 golova iza Inzaghia koji ima 68 golova
- sa 125 nastupa rekorder je po broju nastupa u Ligi prvaka
- sa 224 gola najbolji je strijelac Reala u španskoj ligi ispred Di Stefana sa 216
- sa 318 golova u svim takmičenjima najbolji je strijelac kluba ispred Di Stefana sa 307
- s 31 godinom postao je najmlađi igrač koji je skupio 500 nastupa u španskoj ligi
- s 524 nastupa srušio je rekord Manuela Sanchisa po broju nastupa za Real u španskoj ligi
- sa 709 nastupa srušio rekord Sanchisa po broju ukupnih nastupa za Real
ja počeo plakat kad sam ovo pročitao

ma kralj nema sta :!:
DŽEKO, KONAČNO, POTPISAO ZA CITY!

CRNI_SA
Kontakt:

Post Postao/la CRNI_SA » 02 okt 2009, 11:14

raul je legenda !!
la liga * Winners (9):
copa del rey Winners (9):
UEFA Cup Winners' Cup Winners (1): . Intercontinental Cup Winners (1):

Los Colchoneros !

Wolverine
Kontakt:

Post Postao/la Wolverine » 02 okt 2009, 11:36

23 KING JAMES je napisao/la:
Trasimaco je napisao/la:

jest 5 igrača možda manje Gigs,Maldini,Del Piero ko još :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
stvarno to je primjer pravog sportiste njega niko ne mrzi npr.ja mrzim manchester,ali Gigsa poštujem i SAF-a od trenera isto tako mrzim juve,al Del Piero mi je jedan od dražih igrača to mogu reći i za Maldinija to su neki primjeri kakav bi trebao da bude sportista

eto samo da kompletiramo na 5 igraca, ubacite i zanetija :D

a inace ako i jednog igraca gotivim onda je to raul. klasicni primjer sportiste. nije ni jedan crveni karton u karijeri dobio, svaka mu cast.

jednostavno- LEGENDA

miky_hz
Kontakt:

Post Postao/la miky_hz » 02 okt 2009, 15:46

Ronaldo i Lass spremni za Sevillu....e jest ovaj Ronaldo fizicki spreman to je cudo,moram reci da je jedan od najbolje fizicki spremnih igraca na svijetu,pa on svaku utakmicu prima udarce od kojih bi svaki drugi fudbaler odustovao po par mjeseci,zaista zilav momak :mrgreen:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

.EBI SE NEMANJA !!!

OTNYS_YNWA
Kontakt:

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 02 okt 2009, 18:12

Gerrard ! :mrgreen:

tax
Kontakt:

Post Postao/la tax » 02 okt 2009, 18:14

sta reci nego kralj

slika

slika

slika

slika

slika
Moja domovina Republika Bosna i Hercegovina
marsej mali tim
uprava me mrzi ali sam jaci i od njih

RuudVanGoal
Kontakt:

Post Postao/la RuudVanGoal » 02 okt 2009, 19:04

miky_hz je napisao/la:Ronaldo i Lass spremni za Sevillu....e jest ovaj Ronaldo fizicki spreman to je cudo,moram reci da je jedan od najbolje fizicki spremnih igraca na svijetu,pa on svaku utakmicu prima udarce od kojih bi svaki drugi fudbaler odustovao po par mjeseci,zaista zilav momak :mrgreen:

ni vudu mu ne moze nista :mrgreen:

@ ostali - sto se tice raula, pa hmm njegova statistika govori da je najbolji evropski napadac svih vremena :mrgreen:
Steve Gerrard, Gerrard
Steve Gerrard, Gerrard

RuudVanGoal
Kontakt:

Post Postao/la RuudVanGoal » 02 okt 2009, 19:41

Odabir navijača: Ronaldo najbolji u Ligi prvaka
Portuglac je izabran kao najbolji igrač Lige prvaka u prva dva odigrana kola.

Italijanska ‘Gazzetta’ i španska ‘Marca’, objavile su ankete o tome ko je najbolji igrač Lige prvaka u dosadašnje dvije utakmice.

Posjetioci su imali na raspolaganju mnogo imena za odabrati, a glasovi su jučer prebrojani i daleko ispred svih je bio Cristiano Ronaldo koji je još jednom oduševio postigavši dva gola i protiv Marseillea, nakon što je dva gola zabio Zurichu. Portugalac je osvojio ukupno 168.995 glasova, što je za približno 150.000 više od drugoplasiranog Grafitea, koji je postigao hattrick.

Messi se nalazi na četvrtom mjestu, odma iza svog klupskog kolege, Xavija koji je dobio 19.643 glasa, odnosno 19.464 glasova koliko je dobio argentinski reprezentativac. Pored njih dvojice, među prvih deset iz Barcelone je bio i Ibrahimović sa 6.741 glasom, što je bilo dovoljno za osmo mjesto. Španci su imali još dva predstavnika, i to iz Seville. Luis Fabiano je bio na šestom mjestu sa 13.174 glasa, dok je Kanoute bio deveti sa 4.640 glasova.
Steve Gerrard, Gerrard
Steve Gerrard, Gerrard

RuudVanGoal
Kontakt:

Post Postao/la RuudVanGoal » 02 okt 2009, 19:48

slika

Cristiano trenirao s ostatkom ekipe i igrace protiv Seville, najvjerovatnije samo drugo ili samo prvo poluvrijeme :D

Casillas recibe el trofeo la mejor portero 2008 de la IFFHS

* El portero madridista tuvo 249 votos por los 170 de Buffon, a quien releva en este galardón.

Iker Casillas recibió en Valdebebas el trofeo que le acredita como 'Mejor Portero del Mundo 2008' según la elección de la Federación Internacional de Historia y Estadística (IFFHS) que tuvo lugar a principios de año.

El meta blanco consiguió 249 votos de los 85 expertos, superando a Buffon (170 puntos), de la Juventus, a quien sucede en el palmarés, mientras que por detrás quedaron Edwin Van der Sar (143), del Manchester United, y Peter Cech (108), del Chelsea.

Iker proglasen najboljim golmanom u 2008. godini od strane IFFHS-a, i siguran sam da ce se to ponoviti i ove sezone :D

priznajem da nemamo dobre igrace, da ih ima dosta boljih i od ramosa, i od pepea i od albiola, ali i od vecine ostalog tima - i sve mogu priznati i da je messi najbolji i da je gerrard gay, ali ne mogu reci da CAsillas nije najbolji golman danasnjice :mrgreen:
Steve Gerrard, Gerrard
Steve Gerrard, Gerrard

Odgovori

Natrag na “Real Madrid CF”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.