Fantasy PES6 Liga NOVINE

Moderator/ica: Padovan

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 15 jan 2013, 21:14

slika
Real Madrid je opet prvi prošao kroz cilj !!
slika
Nova sezona je donijela dosta uzbuđenja i velikih utakmica,a novi-stari prvak SportSport.ba Fantasy Pes 6 lige je ekipa Real Madrida sa svojim menađerom Toxijem.Ekipa Real Madrida je ove sezone manje ubjedljivo uzela titulu nego prošle pošto je ove sezone konkurencija bila jača
slika
„Igrači Real Madrida prilikom slavlja nove titule“

Toxy, menađer Real Madrida je pokazao da je veliki trenerski stručnjak pošto je uspio odbraniti titulu u ovako jakoj konkurenciji,a svi znamo da je teže odbraniti osvojiti.Ekipu Real Madrida je predvodio Tevez koji je završio kao drugi strijelac prve lige sa 38 golova.Tu još treba spomeniti i Nemanju Vidića koji je član granitne odbrane odbrane Reala.
Prošlogodišnji osvajać druge lige NY Red Bull nije ima dovoljno snage i iskustva da osvoji titulu i ako su večim dijelom prvenstva bili na prvoj poziciji.Završili su na drugoj poziciji sa 6 bodova zaostatka za Real Madridom.Napadač Red Bull-a Mario Gomez je bio predvodnik ove sjajne ekipe sa 32 gola u 27 utakmica.
slika
Ekipe Newcastla i Arsenala su završile sa istim brojem bodova po 49,ali je ekipa Newcastla zbog bolje gol razlike završila na trećem,a ekipa Arsenala na četvrtom mjestu.Dva najbolja igrača u ekipi Newcastla su bili Iker Casillas i Neymar.Neymar je postigao za svoju ekipu dosta bitnih golova,a Casillas je ekipu Newcastla spasio dosta puta u ovoj sezoni.U ekipi Arsenala glavnu riječ je imao kapiten ove ekipe i napadač reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko koji je postigao 26 golova u 27 odigranih utakmica sto iznosi 0,96 po utakmici.
slika
slika
Malo je falilo da ekipa Juventusa izgubi svoje 5 mjesto i da je pretekne ekipa Mancester City-a koju predvodi iskusni menađer Goalgetter.Juventus je završio sezonu sa osvojenim 41-im bodom, a ekipa City-a sa 40 bodova.Pokretačka snaga ekipe Juventusa je bio iskusni Andrea Pirlo koji je svojim lucidnim asistencijama nagrađivao svoje napadače koji su to znali iskoristiti i donijeti ekipi Juventusa peto mjesto.Edinson Cavani je bio glavna karika u ekipi Mancester City-a sa svoja 22 gola u cijeloj sezoni i koji je donio opstanak u prvoj ligi ekipi City-a.Podsjetimo ekipa City-a je gotovo cijelu sezonu držala dno tabele i dobrim igrama u drugoj polusezoni donijela opstanak u društvu najboljih.
slika
slika
Ekipa Bayern Munchena je cijelu sezonu držala sedmo mjesto i porazima u zadnjem dijelu sezone je ispustili to mjesto,a taj kiks ekipe Bayern-a je iskoristila ekipa Sampdorie koja je sa dvije pobjeda u posljednja 3 kola pretekla ekipu Bayerna i završila na sedmom mjestu sa jednim bodom više u odnosu na Bayern.U ekipi Sampdorie glavnu riječ je imao inače prvi strijelac prve lige Wayne Rooney koji je dao 44 gola u 27 utakmica sto je u prosjeku 1,62 gola po utakmici.Kod ekipe Bayerna najbolji igrač u sezoni je bio Hamšik koji je najbolji asistent svoje ekipe.
slika
slika
Dvije ekipe koje napuštaju društvo najboljih su ekipe PSG-a i River Plate koje su ove sezone bile najlošije ekipe i sele se u drugu lige.Deveto mjesto je zauzela ekipa PSG-a i ako je dobro igrala u sezoni,ali nisu imali snage da izbore opstanak.Didier Drogba je bio glavni igrač u ekipi za ovu sezonu.Ekipa River Plate je završila na posljednjem mjestu prve lige sa ubjedljivo najviše primljenih golova sa čak 119 u 27 utakmica sto je u prosjeku 4,4 gola po utakmici.Klose je završio sezonu kao najbolji strijelac ekipe River-a,ali ipak to je bilo nedovoljno da se izbori opstanak u društvu najboljih.
slika
slika
slika[/img]
“Pehar za najbolju ekipu lige će ostati i ovu godinu u vlasništvu ekipe Real Madrida“
Najbolji strijelac lige je napadač ekipe Sampdorie Wayne Rooney sa 44 gola,koji je ostavio iza sebe Teveza sa 38 golova.
slika
Rooney-u će na početku utakmice prvog kola biti uručen pehar za najboljeg strijelca,a on ga je zasluženo osvojio.
slika
Za najboljeg menađera je proglašen trener Newcastla MrHc pošto je prošle sezone jedva izborio opstanak,a ove sezone je ekipu Newcastla vodio do osvajanja trećeg mjesta.
slika

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 15 jan 2013, 21:23

slika
Ekipe Milana i Barcelone furiozno ušle u prvu ligu !
slika
Milan I Barcelona su pokazali da su iznad svih ekipa u drugoj ligi i zasluženo su zavrišili na prva dva mjesta.Ekipa Milana je završila na prvom mjestu pobjedom nad ekipom Barcelone u meču za prvo mjesto.Milan ima veoma jaku i iskusnu ekipu I sljedeće sezone će važiti za ekipu koja je spremna da napadne čak i veliki Real Madrid i skine ga sa trona.Jačina ekipe Milana se zasniva na tome što imaju jednog od najboljih igrača u ligi, a to je Zlatan Ibrahimović.Barcelona je dugo vremena držala prvo mjesto,ali ga je ispustila nakon par kikseva u ligi.Igra Barcelone se zasnivala na samo jednom igraču,a to je bio Arjen Roben i on je Barceloni donio ulazak u prvu ligu.Na kraju sezonu on je prešao u ekipu Arsenala,pa nam onda ostaje da vidimo kako će se ekipa Barcelone snaći u prvoj ligi bez svog glavnog igrača.
slika
slika
Treće mjesto je osvojila ekipa Lazia sa bodom prednosti u odnosu na ekipu Wigana.Lazio je ove sezone igrao dobro,ali ipak pored ekipa Milana i Barcelone nisu mogli više od trećeg mjesta.Četvrto mjesto je pripalo ekipi Wigana koja ima veoma dobru ekipu,ali im ipak fali iskustva.Glavni igrač u ekipi Lazia je Higuain koji je svojoj ekipi donio dosta važnih pobjeda ove sezone.U ekipi Wigana glavnu riječ je imao napadač Antonio Casano koji je koristio slobodan prostor u protivničkom šesnestercu i koristio svaku priliku za postizanje gola.
slika
slika
Peto mjesto ubjedljivo je osvojila ekipa Fulhama koja je ove sezone dobro igrala s obzirom kakav sastav imaju.Najbolji igrač ove momčadi ove sezone je bio Soldado koji je postigao najviše golova za svoju ekipu.Iza ekipe Fulhama se nalazi momčad Napolija od koje smo se nadali da će više napraviti ove sezone.Najbolji igrač ove ekipe je bio talentirani Luis Suarez.
slika
Sedmo mjesto je uzela ekipa Wolverhamptona koja je na kraju ostala bez menađera.U Ligi Prvaka su dobro igrali dok su u ligi podbacili.Najbolji igrač ove ekipe je Danny koji je prešao u ekipu Sampdorie.Osmo mjesto je pripalo ekipi QPR zvanim “policajci” koje je pred početak drugog dijela tekuče sezone preuzeo novi menađer.QPR ima jednu od najlošijih odbrana u ligi.Njihov najbolji igrač je Cesc Fabregas,jedan od najboljih veznih igrača u drugoj ligi.
slika
Dvije ekipe koje su zauzele zadnja dva mjesta u ligi su ekipe Siene i Liverpoola.Ekipi Liverpoola je pripala čast da bude zadnja na tabeli i da bude najgora ekipa kad uzmemo u obzir i prvu i drugu ligu.Ekipa Siene je pred početak drugog dijela sezone dobila novog menađera koji je veoma mlad,a ima dosta iskustva.Glavni igrač u ekipi Siene je mladi italijanski napadač Mario Baloteli.Zadnje mjesto je zauzela ekipa Liverpoola koja ima najgoru odbranu u ligi koja je primila 140 golova u 27 utakmica što je u prosjeku 5,1 gol po utakmici.Njihov najbolji igrač je bio Fernando Llorente koji je postigao 33 gola u ligi.
slika
slika
“U zadnjoj utakmici ove sezone je dodijeljen pehar ekipi Milana za osvojeno prvo mjesto u drugoj ligi“
Najbolji strijelac druge je lige napadač Milana Zlatan Ibrahimović sa čak 72 postignuta gola u prosjeku 2,6 gola po utakmici.Iza sebe je ostavio Robina Van Persia iz ekipe Barcelone.
slika
Njemu će biti uručen pehar za najboljeg strijelca prije početka prve utakmice u sljedećoj sezoni.
slika
Za najboljeg trenera u drugoj ligi je proglašen menađer Barcelone Zeka koji je odveo svoju ekipu u društvo najboljih.
slika
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovaj broj Pes-presa vam je omogućio arelinho ! 8-) 8-)

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 17 jan 2013, 18:44

slika
LIGA PRVAKA
slika
U prvoj sezoni Lige Prvaka smo gledali veoma zanimljive mečeve,a kao šlag na kraju bilo je finale koje je odigrano na Old Trafordu u Mancesteru.Susreli su se Arsenal iz Londona i Milan iz isto imenog grada.Pred punim tribinama Old Traforda su postignuta tri gola,a pobjedu je odnijela ekipa Arsenala pobjedom od 1:2.Odmah na početku utakmice ekipa Arsenala je stigla do prednosti golom Hulka u trećoj minuti.Poslije tog gola ekipa Milana je krenula ofanzivnije na gol Arsenala,ali nakon jedne kontre ekipa Arsenala stiže do velikog vodstva od 0:2,a strijelac je opet bio Hulk.Rezultat se nije mijenjao sve do 71' minute kada je smanjio prednost Arsenala Zlatan Ibrahimović.Poslije toga su uslijedili jos jači napadi ekipe Milana,ali to nije bilo dovoljno i konačnu pobjedu i veliki trijumf je ostvarila ekipa Arsenala i odnijela pehar za pobjednika Lige Prvaka. Najbolji strijelac Lige Prvaka je igrač Mancester City-a Edinson Cavani koji je postigao 1 golova,a iza njega slijede Neymar sa 17 odnosno Ibrahimović sa 15 pogodaka.Od redakcije Pes press novina čestitamo ekipi Arsenala na osvojenom trofeju i želimo ekipi Milana više sreće sljedeće sezone.
slika

EUROPA LIGA
slika
U finalu Europa Lige su se sastale ekipe Wigana o NY Red Bulla,a uspješnija je bila ekipa Wigana koja je odnijela trofej u Englesku nakon boljeg izvođenja penala.Finale je odigrano pred punim tribinama Stade France u Parizu i gledatelji su uživali u ovoj veoma dobroj utakmici.Ekipa NY Red Bulla je krenula odlučnije i stigla do prednosti u četvrtoj minuti golom Antonia Di Natalea nakon greške odbrane Wigana.Ekipa Wigana se nije ni pribrala,a več je uslijedio novi šok za njih.Novu prednost ekipi Red Bulla donio je Karim Benzema nakon odličnog centaršuta Di Natalea.Pred sami kraj prvog poluvremena ekipa Wigana je uspjela smanjiti rezultat na 2:1,a stijelac je bio Honda.Kada se činilo da će sudija Wolfgan Stark svirati kraj uslijedila je greška odbrane Wigana,a to je iskoristio Mario Gomez koji je povećao prednost Red Bulla na 3:1.U drugom poluvremenu ekipa Wigana je krenula na sve ili ništa,a to je iskoristila u 62. minuti kada je smanjio rezultat na 3:2 Mario Gotze.Wigan je u zadnjih 10 minuta utakmice bacio sve karte u napad i to im se isplatilo tako što je nakon jednog centaršuta štoper Red Bulla nespretno udario loptu i prevario svog golmana za veliku radost igrača i navijača Wigana.Došli smo onda do produžetaka u kojima se ništa bitno nije dešavalo jer ni jedna ni druga ekipa nisu željele da srljaju i rezultat je ostao ne promjenjen.Tokom penala ekipa Wigana je bila prisebnija i odnijela pobjedu.U zadnjoj seriji igrač Red Bulla je promašio penal,a to je iskoristio Honda koji je pogodio i donio veliko slavlje igračima i navijačima Wigana.Od redakcije Pes press novina čestitamo ekipi Wigana na osvojenom trofeju i želimo ekipi Red Bulla više sreće sljedeće sezone.
slika
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj broj Pes press-a vam je omogućio arelinho ! 8-)

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 17 jan 2013, 22:15

slika
ZANIMLJIVOSTI I STATISTIČKI PODACI PRVE I DRUGE LIGE
Prva liga
slika
BDG-broj datih golova; BPG-broj primljenih golova; PDG-prosjek datih golova; PPG-prosjek primljenih golova;
BB-broj bodova; PBPU-prosjek bodova po utakmici

slika
PŽU-prosjek žutih kartona po utakmici; PCU-prosjek crvenih po utakmici;

Ekipa Real Madrida postigla je najviše golova , 94. Slijedi ekipa NY Red Bull , 82. Najmanje golova postigli su nogometaši River Platea , samo 28. Najviše golova primila je takoder ekipa River Platea , čak njih 119. Najmanje golova primila je ekipa Real Madrida , tek 42. Ekipa sa najboljom gol razlikom je također Real Madrid , + 52. Ekipa River Platea ima najlošiju gol razliku , čak - 91. Zanimljivo , samo cetiri ekipe imaju gol razliku u minusu. Najviše pobjeda ima Real Madrid 19 , dok najmanje pobjeda imaju ekipe PSG-a i River Plate-a. Najviše poraza imaju također ekipe PSG-a i River Plate-a , dok ekipa sa najmanje poraza je Real Madrid. Najviše golova postigao je napadac UC Sampdorie , 44 , što cini skoro 65 % ukupno postignutih golova Sampdorie - 69. Drugi najbolji strijelac dolazi iz redova prvaka Real Madrida , dok je treći robusni napadač Red Bulla , Gomez. Treba napomenuti da je ekipa Real Madrida osvojila prvenstvo drugi put za redom i to je čini jedinim pobjednicima od kad se igra u ovom formatu. Iz lige ispadaju PSG i River Plate , a u ligu ulaze AC Milan i FC Barcelona. Najveci favorit za osvajanje titule i sledeće sezone je Real Madrid , dok je prati NY Red Bull i Newcastle. Šanse iz sijene ce tražiti ekipe pristigle iz druge lige , ali svakako veoma nezgodne.
slika
*Ekipa sa najmanjim brojem bodova što se tiće kartona je osvojila fair-play nagradu.To je bila ekipa Real Madrida.

Druga liga
slika
BDG-broj datih golova; BPG-broj primljenih golova; PDG-prosjek datih golova; PPG-prosjek primljenih golova;
BB-broj bodova; PBPU-prosjek bodova po utakmici

slika
PŽU-prosjek žutih kartona po utakmici; PCU-prosjek crvenih po utakmici;

AC Milan ekipa sa najviše postignutih golova , cak 133. Slijedi ekipa FC Barcelone , koja je postigla 117 golova. Ujedno , ovo su jedine ekipe u 2. sezoni koje su postigle više od 100 golova. Najmanje golova primila je ekipa AC Milana , samo 47. Istu brojku dijeli i SS Lazio. Ekipa sa najviše pobjeda je AC Milan 23 , slijedi FC Barcelona sa 22. Ekipa sa najmanje pobjeda je Liverpool , koji ima ujedno i najviše poraza. Najmanje poraza ima AC Milan. Ekipa sa najviše remija je SS Lazio , dok najmanje istih imaju AC Milan , FC Barcelona , Wigan i Napoli. Ekipa sa najboljom gol razlikom je AC Milan , sa + 86. Slijedi FC Barcelona sa + 68. Ekipa sa najlošijom gol razlikom je QPR , sa - 65. Slijedi Liverpool sa - 64. Utakmicu sa najviše golova odigrali su ekipe AC Milana i FC Liverpoola (15-0). Utakmica sa najviše udaraca je AC Milan - Fulham (27 - 25). Najbolji strijelac druge lige je Zlatan Ibrhimovic sa nevjerovatna 72 gola. Medutim , zanimljivo je to što je Ibrahimovic dao više golova nego 7 ekipa iz druge lige. Jedino su Wigan i Barcelona postigli više. Ekipe AC Milana i FC Barcelone plasirale su se u prvu ligu , dok iz prve lige ispadaju ekipe PSG i River Plate. Najveci favoriti za prva dva mjesta sledece sezone su ekipe SS Lazia i Wigana , dok u sjeni vreba iskusna ekipa AC Siene.
slika
*Ekipa sa najmanjim brojem bodova što se tiće kartona je osvojila fair-play nagradu.To je bila ekipa Wigana.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
ovaj broj Pes Press-a vam je omogucio niko drugi nego arelinho ! 8-) 8-)

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 19 jan 2013, 23:22

slika
Intervju sa menađerima Real Madrida,Rome i Galatasaraya...
slika
Pes Press: Za početak nam se predstavite?

Toxy: “Moj nick koji vjerujem znaju svi je Toxicity”
MrHc: “Raja sa sportsport.ba foruma me poznaje kao MrHc, a inače zovem se Harun , imam 26 godina, diplomirani informatičar i dolazim iz Zenice.”
Bavarian_bk: “Ja sam @bavarian_bk i trenutno sam trener Bayerna iz Munchena a od iduće sezone Galatasaraya . PES6 sportsport.ba ligu igram od njenog osnivanja sa kratkim prekidima i nadam se da ću još dugo ostati u ovom takmičenju.”
slika
"Reakcija menađera Real Madrida na odbranu titule"

PP: Kako ste zadovoljni nastupom u protekloj sezoni i koje su vaše ambicije za narednu?

Toxy:“ Prezadovoljan sam nastupom kako u ligi tako i u ligi prvaka, zna se da je najteže obraniti trofej, te stoga ova titula dobiva još više na vrijednosti.”
MrHc:” . Ako uzmemo u obzir da sam igrao u najtežoj grupi lige prvaka i došao do polufinala a u ligi zauzeo visoko treće mjesto - moram istači da sam veoma zadovoljan. Početni cilj je bio borba za pozicije iznad petog mjesta te prolazak grupe Lige prvaka. Ambicije za narednu sezonu su osvjanje prvog mjesta u ligi tako i u ligi prvaka.”
Bavarian_bk:“ Sa nastupom u prošloj sezoni i nisam nešto posebno zadovoljan , prije svega jer sam završio na 8. mjestu . Ali ako uzmemo u obzir da sam ekipu preuzeo faktički na pola sezone , da je ekipa bila u potpunom rasulu , mislim da je to najviše što sam mogao izvući . Što se tiče naredne sezone i očekivanja , nadam se što boljem plasmanu , tj. među prve 3 ekipe .“

PP: Ove sezone smo dobili i Ligu Prvaka kao takmičenje u kojem učestvuju timovi i prve i druge lige.Kako bi vi ocjenili vaš nastup u ovoj sezoni?

Toxi:“ Što se tiče lige prvaka tu sam prošao u predzadnjem kolu pobjedom nad Barcom ali nas je zaustavio prejaki Milan u polufinalu. Ali i to takmičenje smatram uspješnim tako da nema razloga za žal.”
MrHc:“ Posto sam i sam vodio organizaciju takmicenja lige prvaka moram istaci licno zadovljstvo uradjenim jer smo sigurno dobili na popularizaciji ovog nacina druzenja i igranja. Naredne sezone pored Lige prvaka vracamo i kup takmicenje a prikljucujemo i ligu uefa a sve u cilju vece zabave. Sto se tice mog nastupa ostaje zal za finalom al' ujedno i ponos jer sam daleko dogurao u premijernom izdanju.“
Bavarian_bk:“ LP kao takmičenje će donijeti dodatnu čar PES6 ss.ba ligi i stvarno je super što će se timovi i iz 1. i 2. lige moći takmičiti jedni protiv drugih . Gledajući moj nastup u prošlosezonskom izdanju LP , ukupni dojam je loš , iako napominjem da sam preuzeo kasno ekipu pa se nije mnogo toga moglo uraditi.“
slika
"Menađer Rome za vrijeme utakmice svoje ekipe"

PP: Koja ekipa vas je ove sezone razočarala u rezultatskom smislu,a koja iznenadila?

Toxy:“ Pa moram priznati da sam više očekivao od ekipe Newcastela i njihovog odličnog menadžera kojeg inače jako poštujem.
Rezultatski i igrački napredak je viđen najviše kod ekipe Sampdorie, sve zasluge njihovom menadžeru arelinhu.“
MrHc:“ U premijerligaskom drustvu ostao sam razocaran nastupima Citya kojeg sam predpocetak sezone vidio u samom vrhu. Za ligu prvaka sam vise ocekivao od NY Red Bulla. Sto se tice ugodnih iznenadjenja izdvojio bi veliki uspjeh Arsenala dok u drugoj ligi bi izdvojio ekipu Fulhama koja je imala poprilicno zapazene rezultate sa pojavom novog vlasnika.“
Bavarian_bk:“ Gledajući ukupnu sezonu , najviše me razočarao @Goalgetter sa svojim Cityem , ali i @dziza23 koji je dugo vremena držao 1. poziciju i onda je ispustio . Pozitivno me iznenadio @MrHC sa Newcastlom i smatram da će iduće sezone biti glavni konkurent @Toxicityu za 1. mjesto .“

PP: Šta očekujete od sljedeće sezone u Ligi prvaka?

Toxy:“ Pa iskreno očekujem puno, a to bi bilo osvajanje ovaj put. Ambicije su velike, dovedeno je par novih igrača koji su kalibar za Reala tako da očekujemo i ove godine velike stvari sa Real Madridom.“
MrHc:“ Iako opet imam veoma tesku grupu zelja svih u klubu je ulazak u finale pa i "odlazak" do kraja.“
Bavarian_bk:“ Očekujem prolazak grupne faze , a dalje šta Bog da.“

PP: Koja tri igrača su iz vaše ekipe bili vaši glavni aduti u ovoj sezoni i zašto?

Toxy:“ Pa to su zasigurno Cech, Vidić i nevjerovatni Tevez koji je proradio kad je najviše trebalo i svojim golovima doveo ekipu do trona.“
MrHc:“ Iker casillas - Sergio Ramos i Neymar, prva dvojica zbog moje granitne i snazne odbrane dok je ovaj treci izvlacio ekipu asistencijama i bezbrojima prodora po krilu.“
Bavarian_bk:“ To su bili : David Luiz , Miguel Veloso i Gourcuff . Luiz prije svega što je gotovo sam držao odbranu i jedan je od najboljih štopera lige . Veloso , iako nije mnogo postizao golove i asistirao , radio je lavovski posao na sredini terena . A Yoan Gourcuff je uvijek bio tu kada napadači zakažu , stizao je i naprijed i nazad , i spašavati naš gol i ugroziti protivnički gol . Izdvojio bih još i Ebouea , koji bez specijalnih ocjena , takoreći , jede malu djecu . „
slika
"Fatih Terim menađer Galatasaraya za vrijeme press konferencije"

PP: Za kraj,prema vašem mišljenju koje ekipe će se ove sezone boriti za prvaka??

Toxy:“ Ove godine liga će biti neizvjesna kao nikad dosad, u 1. ligu nam dolaze velikani Barcelona i finalista Lige prvaka Milan tako da će borba za prvaka biti nepredvidiva.“
MrHc: „Tesko je precizirati se samo na jednu ekipu jer sigurno da prva liga nikada nije bila jaca a samim tim i nikada nije bilo vise kandidata za titulu. Prije svih izdvojio bi Toxya i Pesmastera, poslije njih Muhovica, Juvetnusa , Zeku , Goallgetera i mene. Ostatak lige ce biti tu samo da pomrsi racune najboljima.“
Bavarian_bk:“ Real Madrid , Newcastle , Man C. .“

PP: Hvala vam što ste našli vremena za intervju i puno sreće u sljedečoj sezoni !!

Toxy:“ Hvala vama na pozivu i još jednom da pohvalimo rad odličnog novinarskog para Brajle i Hare“
MrHc:“ Za kraj da se zahvalim na pozivu za intervju puno srece u daljnjem pisanju.“
Bavarian_bk:“Hvala i vama na pozivu i puno sreće u daljnjem pisanju novina.“

U sljedećem broju Pes-press-a vam donosimo:nove intervjue i izvještaje sa priprema svih ekipa...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj broj Pes-press-a vam je omogučio arelinho ! 8-)

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 23 jan 2013, 16:47

slika
Intervju sa menađerima ekipa druge lige i izvještaji sa priprema !!
slika
PP:Za početak nam se predstavite?

Hule_barca:“ Prije svega da se zahvalim na ukazanoj prilici za ovaj intervju. Zovem se Husein Đedović i šef sam stručnog štaba ekipe Wigana. Dolazim iz Kalesije i imam 19 godina. PES igram nekih desetak godina.“

AgresivnoDjubre:“ Ja sam AgresivnoDjubre menadzer ekipe Dinamo Zagreb.Rodjen sam i odrastao sam u Zagrebu.Kao fudbaler sam igrao u Hrvatskom Dragoljac inace drugoligasu,za francuski Brest,tuzlansku Solanu i najvise vremena u Dinamo Zagrebu.Trenerska karijera mi je pocela prosle godine kada sam preuzeo Fulham,a ove godine uz veliku cast preuzeo sam Dinamo Zagreb.Skolu sam zavrsio u Zagrebu inace sam bio nemiran ucenik,bjezao sam na treninge,kasnije sam poceo studirati u Londonu ali je to propalo.Cure me pocele zavoditi a ja nisam mogao odbiti.Uglavnom to je ukratko o meni.“

Evolutin87:“Ja sam Evolution87 i od ove sezone cu da vodim ekipu Swansea, prethodno sam bio trener Napolija jednu sezonu.“

PP:Kako ste zadovoljni nastupom u protekloj sezoni i koje su vaše ambicije za narednu?

Hule_barca:“Generalno, prije početka prvenstva imao sam velike ambicije u vidu ulaska u prvu ligu te pokušaja prolaska prve faze Lige Prvaka. Međutim, ispostavilo se da je to bio preveliki zalogaj za mene, pa sam već nakon izvjesnog vremena spustio ambicije na osvajanje 3. mjesta u ligi, koje mi je umaklo bod, i na što bolji plasman u Europa Ligi koju sam na kraju osvojio. U suštini sam zadovoljan urađenim, mada se ne mogu oteti dojmu da sam prvi dio igrao kao drugi da bih bolje završio. Što se tiče ambicija za sljedeću sezonu, one su skoro identične kao i prošle, dakle pokušaj ulaska u 1. ligu te što bolji plasman u Ligi Prvaka.“

AgresivnoDjubre:“ Nastupom sam zadovoljan.Preuzeo sam tim u 5-6 kolu kada je imao samo 3 boda i nalazio se na predzanjem mjestu,a onda sam ga doveo u sami vrh tabele.Ambicije za ovu sezonu su velike.Novi tim koji sam licno sastavio,doveo sam par svojih igraca iz Fulhama u ovaj novi tim,potpuno ga rekonstruisao i najavljujem borbu za Prvu ligu,sto bolji plasman u Ligi prvaka ili Evropa ligi.“

Evolution87:“ Ne mogu biti pretjerano zadovoljan. Zavrsili smo na 6. mjestu, daleko od dna ali i od vrha. Nadam se da cemo u sljedecoj sezoni zauzeti sto bolju poziciju i pokusati izboriti jednu od prve dvije pozicije koje vode u prvu ligu.“


PP:Ove sezone smo dobili i Ligu Prvaka kao takmičenje u kojem učestvuju timovi i prve i druge lige.Kako bi vi ocjenili vaš nastup u ovoj sezoni?

Hule_barca: Prvo da pohvalim ovo novo takmičenje koje je zaista oduševilo kako mene tako i ostale menadžere, te da čestitam Muhovicu na osvojenom trofeju. Što se tiče mog nastupa, zaista sam bio u sve samo ne lahkoj grupi, u kojoj ispostavilo se nisam mogao puno osim što sam bio težak protivnik favoritima. Teško je reći da sam mogao više, jer je zaista grupa bila veoma atraktivna i teška.“

AgresivnoDjubre:“ Sto se Lige prvaka tice apsolutno imate moju podrsku.Odlican projekat koji ce poboljsati razvoj i napredak ove igre.Sto se mog nastupa tice nije lose,s tim da sam kasno poceo.Nazalost ispao sam u Evropa ligu a tu sam radi kako kazu kupovine utakmica bio izbacen iz takmicenja.Naravno ti nije istina,nije bila kupovina utakmice,nego smo se dogovorili ja i protivnik da to namjestimo.I mi bi uzeli pare na kladionici.Cuj kupovina,molim lijepo.Trazit cu licno izvinjenje od saveza.“

Evolution87:“ Super je sto je uvedeno to takmicenje. Moj tim je bio veoma los u istom i zauzeli smo posljednju poziciju.“

PP:Koja ekipa vas je ove sezone razočarala u rezultatskom smislu,a koja iznenadila?

Hule_barca: Pa, nezahvalno je pričati o ostalim ekipama. Po meni ekipe Milana i Barcelone jesu ušli u prvu ligu, ali najpozitivniji dojam na mene je ostavila ekipa Lazia, koja nije bila ovako dobra prošle sezone. Ove su bili dobri koliko su prvi dvojac dozvoljavali te očekujem ekipu Lazia kao velikog protivnika za ulazak u prvu ligu. Što se tiče ekipe od koje sam više očekivao tu bih izdvojio ekipu Napolia za koju smatram da ima veliki potencijal, ali da im fali malo rada. Znali su biti nagazna mina, ali mislim da mogu biti puno više od toga.“

AgresivnoDjubre: Ekipa koja je najvise razocarala je ekipa Liverpoola koju vodi kolega Senaid.Ocekivao sam vise od te ekipe,malo vise volje,zelje i borbe.Ocigledno da ih kolega nije dovoljno pripremio za novu sezonu,a kako sam cuo nije dobio dovoljno novca za dovodjenje adekvatnih pojacanja.Jer zaista je ruzno pogledati tabelu,a jos gore pogledati da u 27 utakmica ima samo 7 bodovo.Liverpool to ne zasluzuje.A ekipa koja je najvise iznenadila je ekipa Milana.Glupo bi bilo a da njih izostavim.Ekipa preporodjena dolaskom kolege Tome i dovodjenjem par odlicnih pojacanja tipa Adebayora i Ibrahimovica.Odlicnom igrom u odbrani a jos ubitacnijim napadom osigurali su titulu.Pa pogledajte tabelu ekipa je postigla nevjerovatnih 136 golova.Fantasticno.“

Evolution87: Razocarala me je ekipa Liverpoola koja je ubjedljivo zauzela posljednju poziciju. Pozitivno me je iznenadila ekipa Barcelone koja je kao drugolasirana prosla u prvu ligu.“

PP:Koja tri igrača su iz vaše ekipe bili vaši glavni aduti u ovoj sezoni i zašto?

Hule_barca: Cijela ekipa je radila sjajan posao i teško je izdvojiti pojedince ali ipak moramo reći da je Jermain Defoe bio glavni nosilac ekipe sa 27 golova na isto toliko mečeva. Yaya Toure bi možda bio i glavni igrač, ali on se ekipi priključio tek nakon trećine odigranih utakmica. Bez obzira na to, bio je veoma važna karika. Također bih pomenuo i Keisuke Hondu, koji je predstavljao jednog od najvažnijih igrača, bez kojeg ne bih imao rezultate kakvi su bili.“

AgresivnoDjubre: U mojoj ekipi nece biti tri glavna aduta,ili ce svi igrati kao jedno ili niko nece.Zato i jesam napravio dva tima tj. doveo 22 igraca.Oni igraci koji budu ostavljali srce na terenu,oni igraci koji ginu na terenu oni ce i igrati.Meni da izvinete pi*ke ne trebaju u timu.I oni ce odma ispisnicu dobiti.Zelim da imam tim kojeg ce se svi bojati.I to cemo i raditi na ovim pripremama u Fojnici.Tu cemo odigrati par pripremnih utakmica,pa cemo vidjeti.“

Evolution87:Moji glavni aduti su bili golman Valdes, krilo Milner i napadac Suarez. Valdes je odlican golman i u kljucnim situacijama je spasavao tim svojim reakcijama. Milner je svojim prodorima po desnoj strani zadavao probleme protivnickim odbranama. Moj ubojiti napadac je Suarez. Veoma cesto je znao svojim potezima da odluci utakmicu. U ovoj sezoni je postigao 19 golova.“

PP:Šta očekujete od sljedeće sezone u Ligi prvaka?

Hule_barca:“ Od Lige Prvaka očekujem borbu za prolazak u nokaut fazu. Grupa nije lahka, ali ako je za utjehu, nije teža od one koja je bila prošle sezone. Mislim da Real Madrid ima rezervisanu kartu dalje, a da će se za 2. kartu dalje boriti moja ekipa i ekipa koju predvodi goalgetter, dok će ekipa koju predvodi bavarian_bk čekati šansu iz prikrajka. Ukoliko se plasiram u nokaut fazu, sve što dalje doguram smatraće se velikim uspjehom.“

AgresivnoDjubre:“ U sljdecoj sezoni ocekujem sto bolji plasman.Ne mora to biti osvajanje,samo nek se dobro pokazu.A razocaranje je ako tim ispadne skroz,pa barem ta Evropa liga da se tu pokusa nesto.Al jednostavno cilj je sto dalje dogurati.“

Evolution87:“ Ocekujem sto bolji plasman. Znamo da nece biti lahko, ali cemo se potruditi.“

PP:Za kraj,prema vašem mišljenju koje ekipe će se ove sezone boriti za ulazak u prvu ligu ??

Hule_barca:“ Dosta je novih menadžera, ali mislim da će ova sezona biti mnogo zanimljivija nego prošla kada se znalo davnih dana ko će ući. Ove sezone u glavnim ulogama vidim svoju ekipu, zatim peppo_owena, starog lisca jasko_juve, te novopridošlog FarisPes-a. Uglavnom očekujem sjajno prvenstvo sa mnoštvo zanimljivosti.“

AgresivnoDjubre:“ Po mom misljenju ekipe koje ce se boriti za Prvu ligu,a gledajuci trenerske kvalitete i transfere su Lazio,Wigan,Siena i naravno Dinamo.Naravno nema se tu sta dodati Dinamo ide direktno a ostali nek pjevaju borbene.Kroz smijeh je rekao trener Dinama.“

Evolution87:“ Vjerovatno ce to pored nas biti i ekipa Borussie iz Dortumnda, Dinama iz Zagreba i Wigana.“

PP:-Hvala vam što ste našli vremena za intervju i puno sreće u sljedečoj sezoni !!

Hule_barca:“ Nema na čemu, zadovoljstvo mi je bilo uraditi ovaj intervju, i naravno hvala za želje u novoj sezoni.“

AgresivnoDjubre:“ Nema na cemu,hvala i Vama sto ste mi uljepsali dan i ubili ovu dosadu.Nadam se da ce te vi platiti kafu.Jer plata jos nije bila.“

Evolution87:“nema na čemu,bilo mi je drago dati intervju i sve pohvale za novine“

Nova sezona sportsport.ba fantasy pes6 lige počinje 4.Februara i svi očekuju novu sezonu i nove utakmice
Izvjestaj sa priprema:
Mnogi timovi su doveli dosta igrača u ovom prelaznom roku,a mnogi su bili nezadovoljni nekim igračima pa su im dali slobodne papire.Ekipu su otišle na pripreme na različita mjesta zavisno od finansijske situacije u klubu,neki su čak ostali u svojim gradovima zbog finansijske krize.
Uprava Real Madrida je zasluženo nagradila svoje igrače i odvela ih na pripreme u daleki Dubai i dala im je određenu svotu novca kao nagradu za osvojenu titulu.Oni će raditi 2 puta dnevno,ujutro će biti kondicioni treninzi,a popodne će biti rad sa loptom.Menađer ove ekipe će pokušati da uklopi u ekipu nove igrače koji su stigli u ovom prelaznom roku i pruži im šansu u pripremnim utakmicama.
slika
Ekipa Bayern Munchena koju od ove sezone vodi menađer dziza_23 će otiči u Sjedinjene Američke Države u državu Florida i tamo će odraditi planirane pripreme.Oni će se pokušati što bolje pripremiti za novu sezonu pošto su prošle sezone ispustili prvo mjesto zbog nedovoljno fizičke spreme.Menađer Bayerna će preferirati i rad u teretani sa svojom ekipom uz pomoć svog stručnog štaba.
slika
Roma će odraditi pripreme u Turskoj tačnije u Antaliji zbog dobre finansijske situacije u klubu.Menađer Rome je zadovoljan prošlom sezonom jer je završio na veoma dobrom trećem mjestu,a sljedeće sezone će več pokušati da napadne i prvo mjesto.
slika
slika
Ekipa Stuttgarta je otisla u obližnju Austriju na pripreme u grad Graz.Tu će odigrati dosta pripremnih utakmica i to najviše sa ekipom Milana koja se takođe nalazi u Austriji,ali u Salzburgu.Ekipa Milana ima ekipu za prvo mjesto pa ćemo vidjeti hoce li uspjeti da dođe do tog cilja.Cilj ekipe Stuttgarta je da izbore opstanak u prvoj ligi i ako je jaka konkurencija.
slika
Ekipa Mancester City-a je se nalazi na pripremama u Španiji u mjestu Palma de Mallorca.Mancester City je prošle sezone igrao toplo-hladno i nadaju se da se ove sezone to neće ponoviti.Takođe u Palma de Mallorci se nalazi i „Stara dama“ tj. Ekipa Juventusa iz Torina.Juventus ima jednu od najstarijih ekipa i u ovom prelaznom roku su je pokušali podmladiti,pa ćemo vidjeti koliko im se je to isplatilo.Ove dvije ekipe su dogovorile par pripremnih mečeva.
slika
Barcelona je otišla na pripreme čak u daleku Kinu.Dole će odigrati dosta prijateljskih mečeva sa lokalnim timova,a poslije toga se vračaju u Europu gdje će nastaviti svoje pripreme i odigrat će dosta utakmica sa ekipama iz Europe.
slika
Arsenal će pak zbog loše situacije u klubu ostati u Engleskoj u pokuša će se pripremiti što bolje za sljedeću sezonu.Oni su dogovorili pripremne mečeve sa engleskim niželigašima kao što su ekipe Brandforda,York City-a,Birminghama i mnogim drugim ekipama.
slika
slika
Momčad Galatasaraya će pripreme odraditi na obali Jadranskog mora,tačnije u Hrvatskoj u mjestu Opatija.Loša finansijska situacija u klubu je određivala gdje će se ekipa pripremati.Oni će odigrati par pripremnih utakmica sa ekipama sa Balkana kao što su Dinamo Zagreb koju vodi menađer AgresivnoDjubre,a taj meč će dobro poslužiti objema ekipama.Ekipa Dinamo Zagreba će poslije prve faze priprema otići na pripreme u Bosnu i Hercegovinu u Fojnicu.Menađer te ekipe će iskoristiti ove pripreme u Fojnici i otići će u Aqua Reumal kako bi iskoristio puni tretman koji sebi uplatio i ako u klubu nema para i igračima nisu isplaćene plate.
slika
Ekipa Liverpoola nakon kraćeg treniranja u Engleskoj se preselila u Njemacku u jedan mali gradić sa oko 350 hiljada stanovnika.Menađer Liverpoola je namjerno tražio jedno manje mjesto gdje će održati pripreme kako bi mogao dobro raditi sa svojom ekipom koja je najgora u ligi i pokušaće da ih uputi na pravi put.
slika
Ekipa Intera će ostati u Italiji,ali ne u Milanu več u malom mjesto koje se zove Rimini.Tu će ekipa najviše vježbati startove na protivničke igrače pošto su prošle sezone zaradili čak 3 crvena kartona u ligi.Trener ove ekipe je nezadovoljan igrom svojih pulena i on će se potruditi da ih dobro uigra za drugu ligu.
slika
Ekipa Tottenhama će sa svojim menađerom otići na pripreme u Bosnu i Hercegovinu pošto je to zahtjevala uprava ove ekipe jer im je to najeftinije.Pripreme će biti Visokom,a treniraće na stadionu Visočke Bosne.U slobodnoj vrijeme će posjetiti piramide u Visokom i probaće Visočku sudžuku.
slika
Momčad Borusie Dortmund je otišla na pripreme u daleku Australiju.U Australiji se trenutno igra teniski turnir Australian Open i svi igrači ove ekipe u slobodno vrijeme posjete terene na kojima se igra ovaj turnir i odgledaju mečeve nekih tenisera kao što su Roger Federer i Novak Djoković.
slika
Everton je otišao na pripreme u Francusku i tamo će odigrati pripremne utakmice sa francuskim prvoligašima kao što su ekipe PSG-a i Lyona.Everton nakon ispadanja iz prve lige pokušaće da sljedeće sezone u drugoj ligi izbori ponovo prvu ligu,ali im je to težak zadatak jer je jaka konkurencija u drugoj ligi.
slika
Ekipa Swansea se nalazi na pripremama u Švicarskoj u malom gradiću Luganu.Oni će trenirati dva puta dnevno i odigraće dosta pripremnih mečeva sa švicarskim prvoligašima i sa ekipom Stoke City-a koja se takođe nalazi u Švicarskoj,ali u gradu Luzernu.
slika
Valencia je dobila novog menađera koji se zove FarisPes i on je ekipu preuzeo od Vipera.On je veoma dobar menađer ,ali vidjećemo koliko može sa ovim timom.Oni se nalaze na pripremama na Kipru i tamo će odigrati dosta prijateljskih utakmica.
slika
Za kraj nam ostaje ekipa Wigana koja je otišla na pripreme u susjednu Škotsku.Tamo će odigrati utakmice protiv škotskih velikana kao što su Glasgow Rangers i Celtic.
slika
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj broj Pes Press-a vam je omogučio arelinho ! 8-) 8-)

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 18 feb 2013, 16:33

slika
Liga prvaka : Iz mog ugla !!!

Zavjesa je spustena a predstava uspjela. Najbolji osvrt na proslosezonsku ligu prvaka predstavlja upravo njeno finale. Iako po kladionicama i misljenjima vecine menadzera ekipa Milana je bolje kotirala Arsenal je uspio izvesti predstavu za pamcenje i sa preporodjenjim Hulkom na koljena baciti jednog od najvecih menadzera Pes6 zajednice Pesmastera. U jednoj tvrdoj utakmici bez previse sansi vidjeli smo iznenadjujuce mnogo golova. Uraganski pocetak ekipe Arsenala i dva relativno brza gola Hulka odvela su Arsenal na skoro pa nedostiznu prednost od 2 gola, sve sto su trebali igraci Arsenala uraditi su i uradili, pustili vrijeme da iscuri. Ibrahimovic je svojom majstorijom vratio nadu u poravnanje al' bilo je to isuvise malo od indisponiranog Milana da bi se doslo do titule. Muhovica vec na pocektu njegove karijere porede sa Benitezom - expertom za knock out utakmice i ne bas sjajnim ligaskim menadzerom. Sa druge strane Ekipa Milana je postavila mnoge rekorde u drugoj ligi te nabila komplekse pojedinim premijerligasima i sigurno da mogu biti zadovoljni.

slika

Sto se tice ekipe koja je obiljezila ligu prvaka prema svom skromnom misljenju izdvojio bi sljedeci sastav :

slika

***************************************************************************************************************************************
Sezona 2 Lige prvaka

Sta reci za drugu sezonu ? Grupe kreirane, ujednacenije nego ikad a rezultati od opravdanih do veoma iznenadjujucih.
Grupa A :

Jedna jako zanimljiva grupa gdje je proslosezonski finalista Pesmaster, uvijek neugodni dziza, jedno osvjezenje ove lige u vidu Farisa te stalni premijerligaski clan arelinho. Prvo kolo nam je vec ukazalo da u ovoj grupi mozemo ocekivati sve moguce ishode. Remi izmedju dva giganta Milana i Bayerna, te tijesna pobjeda Valencie nad stuttgartom. U drugom kolu ekipa Milana ako planira nesto ove sezone da ostvari u ligi prvaka mora pobjediti Svabe u gostima dok za arelinha sve osim poraza bio bi uspjeh. U drugom okrsaju remi bi predstavljao najeralniji ishod medjutim dziza je poznat po promjenjivoj formi tako da ubjedljiva pobjeda ili ubjedljiv poraz nista nije nemoguce.

Grupa B :

Na prvi pogled i u ovo doba prosle sezone rekli bi da je ovo lagan prolaz za Juventus i Arsenal. Medjutim u prvom kolu iznenadjuce velika pobjeda Dinamo Zagreba nad ove sezone neprepoznatljivim Juventusom. Te siguran trijumf Arsenala nad Interom. Za prognozu mogu istaci da je jedino ekipa intera sigurna na zadnjem mjestu. Dok medjusobni dueli ove tri vodece ekipe odlucit ce mnogo toga.

Grupa C :

Grupa smrti rekli bi mnogi. Grupa gdje imate Jaska, Pepica, Zekica i MrHca zasluzuje svaki respekt. Nezahvalno je prognozirati ishod ove grupe al' sudeci prema prvom kolu izgleda da stvari najbolje idu za ekipe iz Rima i Barcelone. Rimljani su u prvom kolu kod kuce teskom mukom savladali vrlo dobru ekipu Stoka, dok se Barcelona poigrala sa milionerima iz Dortmunda ( uz veliku sudijsku pomoc ). U drugom kolu imamo veliki okrsaj na Nou Campu izmedju Barce i Rome te pokusaj za prikljuckom izmedju Stoka i Dortmunda.

Grupa D :

Zadnja al' ne po snazi nego po rasporedu grupa je grupa napadacki orjentisanih timova. Grupu sacinjavaju vrlo dobri igraci u vidu Goalgetera, huleta, bavariana te najboljeg igraca pesa u protekle dvije sezone Toxya. Rezultati prvog kola su bili nepredvidljivi bas kao sto ce biti i stanje u grupi do kraja. Real se donekle mucio sa ekipom Wigana dok je ekipa Goalgettera priredila pravi sok svojim navijacima porazom kod kuce. U drugom kolu Wigan ce pokusati izvrsiti iskupljenje za prvi poraz a zadatak im nece biti nimalo lagan jer im u goste dolaze C. Ronaldo i drustvo zeljni prvih ovo ligaskih poena. Real ide u pakao Istambula gdje ce ih sacekati Galata nosena krilima prve pobjede iz Engleske. Sve u svemu ocekuje nas mnogo jakih i zanimljivih utakmica.

[youtube][/youtube]


******************************************************************************************************************************************
Toliko za sada , citajte nas i dalje :)

Ovo izdanje Pes Presa omogucio vam je MrHc 8-)
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 06 mar 2013, 22:40

slika
Liga prvaka : Na pola puta!!!

Treca sezona Fantasy Pes6 lige je u punom tijeku. Vrijedi istaci rad trenutnih vodja saveza i jedine svijetle tacke BiH sporta Goalgettera, Padovana i Toxycitya. Takodjer ne treba umanjiti rad ni bivseg clana Pesmastera. Te od prosle sezone jednog inovatora moje malenkosti i od ove sezone vrijednog decka arelinha. Trenutno ovih 5 clanova svojim nesebicnim volonterskim radom uspjevaju da odrze ovu zajednicu, da je osnaze i uvedu inovacije da je svake sezone osvjeze. Potrebno je istaci da naredne sezone prelazi se na novi patch sa updejtovanim ocjenama i novim game enginom te da se naglasi svim igracima da vec shodno tome pripremaju ekipe za narednu sezonu.

slika

Sta reci za ligu prvaka i odigrana 3 i nepotpuno 4rto kolo ? Neki novi vjetrovi pusu ili nikada nije bilo ludje ? Kada smo analizirali na pocetku sezone stanje u grupa nisam ni mogao pretpostaviti da ce ovako biti neizvjesno. No, krenimo redom. Grupa A i najugodnije iznenadjenje lige prvaka mladi Faris_pes sa Valenciom u prva tri kola krenuo je furiozno, redom su padale ekipe Milana, Bayerna i Stuttgarta. Medjutim da je i on samo od krvi i mesa dokazao je debaklom u cetvrtom kolu od ekipe Stuttgarta. Ekipa Bayerna i Stuttgarta se bore za to drugo mjesto dok ekipa Milana za sada ima samo teoretske sanse za prolazak dalje. Ujedno oni predstavljaju i najvece razocaranje dosadasnje lige prvaka te se jos jednom pokazalo kako je Pesmaster los gubitnik jer uz svaki njegov poraz idu afere tipa laga i prekida konekcije te veliki broj crvenih kartona. Kada bi racunali procentualno Valencia je jednom nogom u drugoj rundi i za konacni prolaz bice im potrebna jos jedna pobjeda u zadnja dva kola. Stuttgart i Bayern ce u svom medjusobnom derbiju odlucivati ko ce ici dalje a ko u ligu uefa. Dok Milan za sada vjeruje u cuda i potajno se nada nekim iznenadjujucim rezultatima.

slika

Jedno je sigurno u grupi B a to je da Arsenal nije slucajno najbolja ekipa starog virtuelnog kontinenta. Zaista menadzer Muhovic je postao specijalista za ovo takmicenje i pitanje lezi u tome kada ce se igraci Arsenala zasititi pobjeda i stati sa istim ? Zaista nacin na koji ovaj tim demonstrira silu rijetko je vidjen u ovom eminentnom takmicenju. Medjutim mnogobrojne pristalice zamjere Muhovicu sto tu formu nije u stanju da prenese na ligaska takmicenja. Rekli bi da gospodin Muhovic boluje od sindroma Benitez ( vec smo pisali o tome u proslom broju ). Za drugo mjesto nastaje pravo ludilo. Agresivno_djubre, Padovan i Vik imaju tri boda i medjusobni dueli ce presudjeti ko ce kuci pjevajuci a ko ce kuci poderanih gaca. Nezahvalnom bi bilo prognozirati bilo kakve situacije i rezultate medjutim kako stvari stoje ipak za nijansu vise imaju sanse Dinamo i Juventus.

slika

Kada je svugdje napeto i neizvjesno zasto da grupa C bude izuzetak ? U tri kola vidjeli smo da u ovoj grupi pozicija na tabeli nije garant nikakvog rezultata. Tako da nakon dvije furiozne pobjede Barcelone dosao je hladan tus od ekipe Stoka, dok Dortmund i Roma igraju o formi toplo - hladno a medjusobno kad se susretnu te utakmice zavrse rezultatom NISTA - NISTA. Ne nismo pogrijesili malo je reci da je to utakmica bez golova to je takticko nepopularno nadmudrjivanje. Barcelona je vec u cetvrtom kolu deklasirala Borussiu dok je Roma uspjela da izvuce pobjedu kod nezgodno Stoke Citya. Prema trenutnoj situaciji svaki je rasplet moguc pa cak i onaj gdje bi trenutno 3ce plasirani i cetveroplasirani mogli proci dalje. Svako ce imati svoju sansu a ostala su jos dva kola.

slika

I konacno ta grupa D gdje se kuha jedna neugodna smjesa a neko ce je morati svariti, nego progutati a neko povratiti. Kako stvari stoje sudeci prema formi i snagi ekipe ipak za nijansu prednost ima ekipa Real Madrida. Uvijek neugodni Toxy u stanju je deklasirati najbolje igrace ali i kiksati tamo gdje su njegovi navijaci upisali sigurne bodove. Za vrat mu puse C. Ronaldo sa ekipom bogatih Seika Manchester Citya. Plavci igraju promjenjivo slicno kao i Real Madrid, uvijek su neugodni, glavno oruzje su im kontre a ekipa koja ima C. Ronalda nebi trebala da razocara armiju simpatizera ispadanjem u grupnoj fazi. Iza ove dvije ekipe dolaze ekipe Wigana i Galatasaraya. Da se ove dvije ekipe u drugim grupama mozda bi imale i vece sanse za prolaz ali istini za volju ni sada im nisu umanjene. Sa tri boda i 3 kola u igri sve je moguce. Ono sto je sigurno a to je da Liga Prvaka nikada nije bila zanimljivija i da zasigurno ove druge sezone ovo takmicenje se pokazalo kao pun pogodak.

slika

***************************************************************************************************************************************
Za kraj jedan motivacioni video : [youtube][/youtube]
******************************************************************************************************************************************
Toliko za sada , citajte nas i dalje :)

Ovo izdanje Pes Presa omogucio vam je MrHc 8-)
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 02 apr 2013, 20:40

slika
Analiza, komentari i jos po nesto !!!

Analiza 1. Fantasy SS.ba Lige : Mogli bi reci prva liga nikada bolja a opet na drugi pogled i relativno nezanimljiva. Iako pored velikog broja kvalitetnih menadzera dvojica se posebno izvadajaju : Toxycity i Pesmaster. Na polusezoni Toxy je prvi presjekao vrpcu i za bod ostavio ekipu Milana iza sebe. U ligi prvaka ekipa Madrzina je jedva prosla dalje dok treba napomenuti da su i dalje u kupu te za mjesto u finalu borit ce se protiv Arsenala. Na drugom mjestu je veoma jaki Milan sa 34 osvojena boda. Nakon sto su prosle sezone osvojili drugo mjesto ove godine pretendiraju i na naslov najboljeg u SS.ba 1 ligi. Takodjer vrijedno je istaci da su u ligi prvaka ipak prosli dalje iako su nakon prva 3 kola bili ubjedljivo zadnji. Mozemo reci da nisu imali srece ili zainteresovanosti u kupu tako da je ovo takmicenje jos u ranoj fazi zavrseno za momke Pesmastera. Na ustaljenom i zagarantovanom trecem mjestu lezi ekipa potpisnika ovih redova Roma. Sta reci za tim koji nije u stanju da se bori za titulu a isuvise kvalitetan za sredinu tabele osim vec vidjeno. Jedine svjetle tacke u ovom timu predstavljaju prolazak u polufinale Kupa i prolazak u grupnoj fazi Lige Prvaka. Nakon iznenadjujuce loseg starta Ekipa Man Citya se izborila za visoko cetvrto mjesto. Ekipa koja u svojim redovima ima C. Ronalda zasigurno je sposobnija za vece domete od ovih trenutnih. Treba istaci da je ekipa elimisana iz lige prvaka kao i iz kup takmicenja. Padovana vezu za novi calcopoli, korisnik koji upravlja stanjem finansija prilikom svakog izbcivanja novih stanja izaziva sumnju svojih saigraca 8-) Dok sa druge strane polu-uspjesno vodi Torinskog giganta. Na petom mjestu i prolasku grupe tesko da mu se moze cestitati, dok ako uzmemo u obzir los start i ovaj rezultat je uspjeh. Osvajac lige prvaka predstavlja bruku u vlastitoj ligi, na sestom mjestu isuvise daleko od vrha jedina stvar koja mu preostaje su kup i liga prvaka. Moramo priznati da u oba takmicenja ekipa izgleda zaista dobro al' kao sto misli i vecina navijaca malo bolja pozicija u ligi nebi im skodila. Sedma Barcelona sa mladim menadzerom Zekicem pokusaje svim silama da izbjegne baraz eliminacioni susret. Messi je nezadovoljan jer smatra kako uprava nije pripremila dovoljno kompetentan tim za prvi dio takmicenja. Izasli su mu u susret pa doveli neke od mladih buducih zvijezda. Na Zeki je da opravda povjerenje najboljeg igraca i dogura sto dalje u ligi prvaka jer kup su vec izgubili. Bavarain je najveca misterija sa galatasarayem. Ekipa kojoj je predvidjan ekspresni izlaz iz drustva najboljih uspjela je da za sada lezi na mjestu za baraz za opstanak a moguce je i da izbjegnu eliminaciju. U ligi prvaka su zavrsili na trecem mjestu te ce igrati u Europa Ligi u njenom knock out sistemu. Titulu ovogodisnjeg najveceg razocarenja ponio je menadzer dziza sa ekipom Bayerna. Za jedan fino poslozeni tim i jednog tako kvalitetnog menadzera ovi rezultati su nezamislivi. Predzadnje mjesto i gotovo sigurno ispadanje u nizi rang, zadnje mjesto u grupi lige prvaka te ispadanje iz kupa sluzbenim rezultatom su samo neke od stvari koje doprinose gore navedenoj tezi razocarenja. Prema skromnom misljenju potpisnik ovih redova smatra da vlasniku ovog kluba nedostaje prijasnjeg zara te da ce uskoro napustiti ovu malu virtuelnu zajednicu. Objektivno na dnu lige se nalazi jedan od najslabijih clanova ove zajednice arelinho. Iako je ekipa dospjela u polufinale kupa i zamalo uspjela proci dalje u Ligi prvaka za neke vece stvari potrebni su dodatni treninzi, dodatna uvjezbavanja i doza srece. Ovako za jedan poprilicno jak tim poput Stuttgarta druga liga je neminovnost.

******************************************************************************************************************************************

Transfer politika premijer ligasa :
Real Madrid ( Toxy ) :
Transfer polusezone : slika
Za transfer polusezone izabrali smo dovodjenje Mascherana. Kapiten Argentinske reprezentacije trebao bi ciniti nevjerovatno jaki destruktivni vezni red Madrizana zajedno sa Estebanom Cambiasom takodjer Argentincem. Ekipa cija snaga lezi u izrazito sposobnoj odbrani, cvrstom veznom redu i omalenom ali brzom napadu ovog prijelaznog roka dovela je tri igraca. Pored ovog gore navedenog vrijedi izdvojiti Mertesackera i Lewandowskog te vrijedne svabe.

AC Milan ( pesmaster )
Transfer polusezone : slika
Milan je dovodjenjem ovog leteceg Holandjanina stvorio ubojitu iglu za sami spic svog napada sastavljajuci holandski odskolovane momke kao sto su Robben - Ibrahimovic. Takodjer treba napomenuti i mijenjaje komplet igrackog sastava Milana, veliki udarac za ekipu u odlasku jedne od ikona kluba Adebayora te dolazak nekih novih zvijezda u vidu J. Albe i Boatenga.

AS Roma ( MrHc )
Transfer polusezone : slika
Roma nije puno mijenjala, doveli su fantasticnog Van Perisa u zamjenu za supertalentovanog Neymara te vratili klupsku legentu Tottia. Pored njih tu se bili uglavnom transferi nekih mladica koji tek u buducnosti moraju opravdati svoju vrijednost.

Manchester City ( Goalgetter )
Transfer polusezone : slika
Od portugalskog carobnjaka Moutinha se ocekuje ove sezone da se privikne na stil igre engleskog sampiona te da u narednoj sezoni pokaze svoju pravu vrijednost. Spekulise se da je ovaj igrac dosao na zahtijev svog sugradjanina mnogo poznatijeg C. Ronalda. Veoma bitan transfer predstavlja i dovodjenje Goetzea koji ce sigurno biti udarna igla u sezonama koje ce uslijediti.

Juventus ( Padovan )
Transfer polusezone : slika
Juventus nije puno trgovao tako da i nije bilo nekih znacajnijih transfera. Oni imaju mladu i uigranu ekipu koja tek treba da se dokaze te su odlucili samo da vrate svog odbjelog sina Kvaljarelu kako bi donijeo preko potrebnu sirinu u napadu.

Arsenal ( Muhovic )
Transfer polusezone : slika
Legenda Liverpoola je odlucila da karijeru zavrsi u Londonskom Arsenalu a sa dolaskom tako istaknutog imena uslijedili su brojni veliki transferi u vidu dolaska Brazilca Pata, destruktivca Gustava i stopera Verthogena. Arsenal ima mozda trenutno slabiju ekipu ako cemo gledati igracka imena u odnosu na ranije ali ovaj put odlucili su da prate instikt svog vodje Muhovica i doveli igrace koji su poredjeni kolektivnoj igri.

FC Barcelona ( Zeka )
Transfer polusezone : slika
Messi je zahtijevao konkuretniju ekipu a sa tim u cilju uprava je bila agilna i dovela Neymara kako bi kreirali ubojiti napadacki tandem. Pored njih dvojice samu spicu i super brzi napad trebo bi zaokruziti Wallcot a za sve greske odbrane odgovarat ce super fantasticni BiH Internacionalac Asmir Begovic.

Galatasaray ( Bavarian_bk )
Transfer polusezone : slika
Super bogati Turci jos jednom pokazuju da ce u buducnosti biti ekipa pred kojom ce drhtati ostatak premijer ligasa. Sa tim u cilju udarili su temelje ekipi dovodjenjem jednog od najboljih napadaca danasnjice Edina Dzeke, fantasticnog kreativca i mozga fudbala Xavia a na stoperima su sparili Luiza i Pepea. Sigurno da je ovo sada jedna nova ekipa koja ce pomrsiti racune mnogima.

FC Bayern Munchen ( dziza_23 )
Transfer polusezone : slika
Neaktivnost ovog menadzera na trzistu osjetila se itekako na transfer politici, tako da smo za transfer polusezone bili u dvoumici da li da postavljamo ijednog igraca ? Jer sigurno defoe nije igrac koji ce privuci publiku na stadione a ni igrac oko kojeg ce se graditi ekipa.

Vbf Stuttgart ( Arelinho )
Transfer polusezone : slika
Madjionicar je stigao isuvise prekasno mogli bi reci. Fantazista Pastore ima zadatak da ublazi bolne rane ekipe iz Njemacke. Iako je napustio kvalitetniju sredinu Pastore je istakao da mu Stuttgart predstavlja izazov karijere i da ce sve uraditi kako bi opravdao ulozeni novac.


******************************************************************************************************************************************
Toliko za sada , citajte nas i dalje :)

Ovo izdanje Pes Presa omogucio vam je MrHc 8-)
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio



Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 03 maj 2013, 23:33

slika
2. Fantasy pes 6 liga
slika
Nakon odigranog 22. kola polako se naziru timovi koji će se naredne sezone natjecati u prvoj SportSport.ba Fantasy pes 6 ligi.U najboljoj poziciji je ekipa Valencie koja suvereno grabi prema prvom mjestu i osvajanju druge lige,a to mjesto je vodi direktno u prvu ligu.Valencia trenutno ima 51 bod iz 22 utakmice sto je trenutno +7 u odnosu na prvog pratioca,a to je ekipa Wigana.Ekipa Valencie je tokom cijele sezone igrala dobro što pokazuje i broj pobjeda,a to je 16 pobjeda u 22 utakmice.
slika
Trenutno drugo mjesto u ligi drži ekipa Wigana koja je u odnosu na početak sezone podigla formu na zavidan nivo.Menađer @Hule je fino poslozio ekipu i uvezao par pobjeda zaredom što je ekipi Wigana donijelo 44 boda u 22 odigrane utakmice.
slika
Ekipa koja se nalazi na trećem mjestu je ekipa Liverpoola koja zaostaje 5 bodova za ekipom Wigana i drži mjesto koje vodi u baraž za ulazak u prvu ligu.
Liverpool je na početku sezone krenuo veoma loše i držao je zadnje mjesto svo dok ovu ekipu nije preuzeo menađer @Bosniacum Lilium,momak koji ima dosta potencijala što je pokazao u toku ove sezone sa ekipom Liverpoola.Počele su i špekulacije da će ovaj sjajni menađer od sljedeće sezone naslijediti velikog Sir Alex Fergusona na klupi Mancester Uniteda.Liverpool trenutno ima 39 bodova i sigurno neće propustiti priliku da se umiješa za treće mjesto,ali vjerujem da će oni biti zadovoljni i sa ovim trećim mjestom.
slika
Četvrto mjesto drži ekipa Stoke City-a koje je gotovo cijelu sezonu držala prvo mjesto,ali zbog promjene na čelu stručnog štaba moglo se i očekivati da će ova ekipa pasti u formi i da će se to osjetiti na tabeli.Ekipa Stoke City-a ima 37 bodova što je 2 boda manje u odnosu na ekipu Liverpoola.John Carew igrač ove ekipe trenutno je prvi strijelac druge lige sa ukupno 41 golom u 22 odigrana meča.
slika
Peto mjesto pripada ekipi sa najvećim potencijalom,ali ipak zbog nekih razloga ili problema u klubu ekipa Borussie Dortmund ne može zbog promjenjivih igara da se umiješa u borbu za ulazak u prvu ligu.Trenutno imaju 36 bodova i čvrsto drže to peto mjesto,a prvi pratioc ekipi BvB je ekipa Swansea koja zaostaje za ekipom Borussie 6 bodova.
slika
Swanse-a je ekipa koja je u toku sezone igrala toplo-hladno i nije mogla više od tog 6. mjesta koje trenutno sada drži.Možda je ova ekipa platila danak neiskustvu njihovog menađera @Evolutiona,a možda ovaj menađer polako priprema ekipu za sljedeću sezonu.
slika
Ekipa Dinamo Zagreba je ekipa koja ima najviše igraća na platnoj listi,ali ni taj veliki broj igraća nije pomogao Dinamo da bude u vrhu tabele.Ova ekipa je napravila jedan od najvećih transfera u historiji ove lige kad je u ovom prelaznom roku dovela jednog od najboljih igrača današnjice Cristiana Ronalda iz Mancester City-a.Ekipa Dinamo Zagreba ima 19 bodova.
slika
Posljednja 3 mjesta u ligi drže ekipe Intera,Evertona i Tottenhama.Ekipa Intera je na 8. mjestu sa 16 bodova iz 22 odigrane utakmice i imaju 4 boda više od ekipe Evertona koja se nalazi na 9. mjestu.Inter je prošle sezone igrao prvu ligu i ispao,a evo i ove sezone igraju veoma loše što im je donijelo ovako čošu poziciju na tabeli.
slika
Everton je takođe igrao prvu ligu prošle sezone,ali ipak mladi menađer mouse ne može sa ovako slabim timom do bolje pozicije od trenutačne.Everton trenutno ima 12 bodova.
slika
Zadnje mjesto u ligi drži ekipa Tottenhama koja je u posljednjoj sedmici odradila dosta transfera i menađer ove ekipe polako slaže ekipu za sljedeću sezonu.Trenutno ekipa Tottenhama ima 10 bodova.
slika
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj broj Pes Press-a vam je omogučio arelinho 8-) 8-) !

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 11 maj 2013, 02:37

slika
Otisao je najveci !!!

Za svijet virtualnog Pesa odlazak Toxya predstavlja za realan svijet odlazak Fergusona. Kako drugacije opisati clana koji je dva puta zaredom osvojio super tesku 1. ligu Pesa, igraca koji se oprasta od zajednice sa osvojenom ligom prvaka, igraca koji je u finalu kupa na nesrecu izgubio od Rome i igraca koji bas kao Ferguson svom nasljedniku ostavlja dobro poslozenu i iskusnu momcad kojoj su potrebne samo male korekcije.

slika
( Aplauz od Fergusona za sva ostvarenja Toxya )

Prva Liga Ludilo !!!

Nakon 23 kola kao sto naslov kaze ludilo. Kao sto bi podjelili ljude na rase tako cemo podjeliti i ovu ligu na one koji se bore za vrh ( Roma, Milan, Real ) i one sto gledaju na sve nacine da sacuvaju goli prvologaski zivot. No krenimo redom :

* Milan - Ekipa pod vodstvom Pesmastera specijalizirala se za trke na duge staze . Nakon sto su osvojili drugu ligu ove godine uspjeli su da izdrze jak tempo prve lige i ostanu u vrhu duz cijele sezone. Rak rana ove ekipe bi bila u knock out takmicenjima gdje su izbaceni od ekipa Reala ( Liga prvaka ) i Rome ( Kup ) kasnijih osvajaca istih takmicenja. Kao sto smo navikli ekipa Milana mnogo mijenja svaki prelazni rok tako da su za narednu sezonu obezbjedili usluge ljubimca publike El Sharrawya, Keite i Dantea. Mogli bi reci spoj mladosti i iskustva.

* Real M. - Tesko da ijedan igrac moze ispuniti cipele koje je mozemo reci do vrha napunio Toxy. Uspjesi kojima se ovaj menadzer pohvaliti ne leze samo u cinjenici osvajanja trofeja nego i priznavanja od cjelokupne zajednice da najljepsi i nabolji napadacki fudbal. Drugo mjesto do kraja moze biti zadovoljavajuce ako se uzme u obzir primat proteklih sezona u ligi a zasigurno da Pereza i mnoge navijace Madrizana najvise raduje osvojena liga prvaka na spektakularan nacin protiv Rimske vucice. Real M je poznat kao jedan od timova koji rijetko ili skoro pa nikako ne mijanja svoj sastav a tome je Toxy bio dosljedan i za vrijeme ovog mandata, tako da nemamo ubiljezen nijedan transfer za narednu sezonu.

* Roma - Trener MrHc itekako moze kriviti los pad forme u zavrsnici prvenstva gdje je izgubio sve gradjeno tokom cijele sezone. Ono sto ostaje za utjehu da je skinuta prasina iz vitrine sa trofejima i postavljen jedan zlata vrijedan naslov Kupa. Pored treceg mjesta treba istaci da je ekipa Rome igrala i finale lige prvaka. Ipak sa pocetnim ambicijama ovi rezultati su iznad ocekivanih svih u klubu tako da ne treba zaliti za propustenim prilikima. Takodjer neoficijalni mag za transfere MrHc pripremio je svojim navijacima par poslastica u vidu dolaska ljubimca Katalonije Jordi Albe, veliki comeback Ronaldinha i kao slag na tortu jednu snaznu iglu u samoj spici napada u vidu Hulka. Sigurno je da nas ocekuje uzbudljiva naredna godina za rimljane.

Nakon sto smo izdvojili "kremu" virtuelnog svijeta krenut cemo sa grupom otpisanih ili dijelom lige zvanim ludilo za opstankom.

* Juventus - sigurno da za sve simpatizere ovog Torinskog giganta sramotno zvuci da se njihov ljubimac nalazi u kategoriji boraca za opstanak. Ipak tri kola prije kraja situacija najljepse izgleda upravo za njih i mozemo reci da su uspjeli u namjeri da osiguraju premijerligaski zivot. Medjutim ono sto je sigurno da ce juve morati odustati od taktike gradjenja ekipe prema realnom juventusu jer evo trecu sezonu za redom ta taktika ne donosi rezultate kakve mnogi ocekuju. Za transfere treba napomenuti dolazak baskijskog lava Ljorentea i polivalentnog Bastosa.

* Barcelona - Proslosezonski drugoligas i miljenik mnogih Zekic sa svojom Barcelonom uspjeo je u namjeri stabilizacije i podmladjivanja ekipe. Sa druge strane sto se tice borbe za opstanak dovoljna ce mu biti 4 boda tako da mozemo reci da je i ova ekipa blizu izbjegavanja eliminacije. Medjutim isto kao i za Juventus ovo znaci velika sramota za klub i sigurno da ce se morati nesto mijenjati u buducnosti. Promjene u buducnosti zapocinju dovodjenjem izvrsnog lijevog beka Chisokha, fantasticnog mladog golmana De Geae, Realovca Coentra i naseg Vedada Ibisevica.

* Bayern M. - Dziza ili popularni "El Loco" sta se desava sa njim ? Siguran sam da ni najpoznatiji psiholozi oxfordskih sveucilista nebi nam ponudili precizan odgovor na ovo pitanje. Od posurnulog diva ili uspavane ljepotice nastala je najljepsa bajka budjenja i revolucija u Minhenskoj ulici. Od sigurnog putnika u drugu ligu Dziza je izvrsnim rezultatima u posljednje vrijeme ( nokautirao neke od vodecih ekipa ) dosao u poziciju da sam kroji svoju sudbinu. Medjutim prava misterija lezi u pitanju zasto mu je trebalo ovoliko dugo ? Sto se tice transfer politike celnici Bayern Munchena nas uvijek iznenade u posljendjim minutama prijelaznog roka tako da smo sigurni da ce situacija biti ista i ovaj put.

* Galatasaray - Turski gigant ima svog Fatiha ( oca ) al' ne Terima nego Bavariana. Naime mnogi su predvidjali ovog momku ispadanje u drugu ligu medjutim ne samo da uveliko izbjegava to ispadanje nego je uspio i dogurati do polufinala Europa Lige. Ambicije kluba su bile stabilizacije i izbjegavanje ispadanja u nizi rang te ako uspije u toj namjeri naredne sezone slika na tabeli bi se uveliko mogla promijeniti kada je ovaj klub u pitanju. Bavarian je za narednu sezonu obezbjedio samo dolazak Zabalete dok ostali transferi ce ovisiti od rezultata ove sezone.

* Machester City - Nekada strah i trepet a danas rastrojena ceta nesto slicno Mancinijevim trupama u stvarnosti. Mjesto koje opet daje nadu jer dolazi do utakmice baraza i tu je sve moguce. Al' ipak tesko da iko moze biti zadovoljan sa ovim rezultatima a najmanje njihov vlasnik Goalgetter. Sramotno visok poraz u 25-om kolu dodatno je poljuljao klupske ambicije te po prvi put od osnivanja lige moguce je da se desi da u obe lige igraju po dva clana saveza. Pojacanja koja je doveo Goalgetter zaista izgledaju drugoligaska a tu mislimo na dolazak Schmelzera i prodaju C. Ronalda.

* Arsenal - Sok, nevjerica i suze. Od osvajaca lige prvaka, jedne od najkvalitetnijih ekipa i najbolje napadacke sile menadzer Muhovic zajedno sa sportskim direktorom Wengerom uspio je da razori jednu dobitnu i veliku ekipu de da oformi jedan prosjecni tim. Izgleda da mozemo reci da su krenuli Wengerovim stopama kao i u stvarnosti kada su imali sezonu bez poraza da bi u narednim godinama konstatno padali a vitrine sa tribinama bile prazne. Klub se rijesio dugogodisnjeg krilnog rijesenje Kadera Keite i dove mladjahnog i nedokazanog Erica Lamelu, takodjer otisla je jedna od klupskih legendi u vidu Pujola dok je u klub dosao odbjegli sin Samir Nasrim, takodjer vrijedi izdvojiti dolazak naseg Asmira kao i Alabe i Krosa. Na Muhovicu je zaista tezak zadatak a to je vratiti timu iz Londona stari sjaj.

* Stuttgart - Sigurni putnik za drugu ligu je finalista Evropske lige arelinho. Izgleda da su se u ovom njemackom industrijskom gradu u potpunosti posvetili knock out takmicenjima dok je liga apsolutno bila zapostavljena. Kako drugacije reci za ekipu koja je dosla do finala EL , polufinala kupa i zavrsila kao ubjedljivo zadnja u premijerligaskom drustvu. Pozitivna vijest je da tim Stuttgarta zaista izgleda obecavajuce dok dolazak Montoliva, Adebayora i G. Cahilla zaista daje razloga za optimizam navijacima ovog svabskog diva za sto skoriji povratak u drustvo najboljih.

///////////// \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ///////////// \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ///////////// \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ /////////////

2. liga

Liga nepredvidljiva kao i njeni igraci, ovdje mozemo naici na svakodnevne odlaske, nove dolaske, povremene pojave u vidu Mikkija i slicnih al' i pored svega ova liga ima svoju posebnu draz i par najstarijih korisnika koje u sto skorije vrijeme ocekujemo u drustvu najboljih. Pa krenimo redom.

* Valencia - Faris pes novi pridosli clan, sasvim korektan igrac i rezultatski vrlo uspjesan vlasnik ovog spanskog nekadasnjeg diva izgleda da uspjeva u namjeri da vrati ovu ekipu na stare slave njenog uspjeha. U ekipi Valnecie izgleda da su se opredjelili za stare provjerene spanske internacionalce u vidu Reyesa i Artete. Takodjer ovim putem ekipa Pes Pressa unaprijed cestita na osvojenoj tituli najboljeg drugoligasa i promociju u visi rang.

* Wigan - Kao u stvarnosti izgleda da navijaci Wigana imaju mnogo razloga za slavalje jer njihov Hule konacno ulazi tamo gdje mu je i mjesto a to je u 1. ligu sportsport.ba takmicenja. Sa 5 bodova vise u odnosu na odustalog vlasnika Liverpoola ekipa Wigana od naredne sezone imat ce priliku da se dokaze medju najboljima. Sa tim u cilju doveli su fantasticnog fantazistu Tiaga Alcantru i spanskog no.1 Real Madriga Diega Lopeza. Takodjer ovim putem ekipa Pes Pressa im cestita na ostvarenim rezultatima.

* Liverpool - Nikada necemo saznati razloge odustajanja ovog puta njihovog izuzetno uspjesnog vlasnika. Izgleda da su u bilu problemi ljubavne prirode i porodicna odluka o napustanju. Mi ovim putem izrazavamo zaljenje tim potezom i zazelit cemo povratak ove istinske igracke legnede nekada u buducnosti.

* Stoke City - Problemi unutar kluba i promjene vlasnika dovele su u situaciju da ovaj klub izgubi naizgled sigurno promivsanje u visi rang. Za novog vlasnika tek predstoje sezone dokazivanja. A mi mu zelimo uspjesne sezone, dobru transfer politiku i sto duzi boravak u nasoj zajednici.

* Dortmund - Ah taj Peppo, vjecna misterija. Tezak protivnik svima u ligi prvaka al' na rezultatske duze staze vazda u nekom zaostatku. Sa ekipom kakvom posjeduje sve osim uspjevanja i izborjevanja baraza bio bi rezultatski neupsjeh. Za sada na transfer marketu ekipa Dormtunda posti sigurno cekajuci rasplet situacije u ovom takmicenju.

* Swansea - Nekada jedan od jacih igraca a danas srednji igrac, srednjeg staleza druge lige , sta se desilo ? Ekipa swansea sigurno ima potencijala da bude u vrhu a razloge sta ih u tome sprecava morat cemo otkriti i provjeriti sa njihovim menadzerom u nekom od buducih intervjua. Treba istaci da su se u ovoj ekipi izgleda odlucili graditi ekipu na mladim snagama i stvaranju super jakog dvojca Suarez i Eriksen da li ce im to uspjeti otkrit ce vec naredna sezona.

* Dinamo - Agresivni zaista ide agresivno. Uspijo je u svoju ekipu da dovede jednog od najvecih igraca Pesa C. Ronalda sa njim takodjer dolaze i welska legenda Giggs, mladi desni bocni Rafael, hrvatski internacionalac Dean Lovren se vraca kuci, dok je veoma zanimljiva i zadnja akvizicija u vidu Marka Marina. Izgleda da je svijetla buducnost pred nasim Dinamom a to cemo vidjeti u sezonama koje slijede.

* Inter - Kao i u stvarnosti ova ekipa je u ponoru, predpredzadnje mjesto nikoga ne raduje u gradu mode. Slaba transfer politika i neambiciozno vodstvo sigurno da veliku armiju navijaca iritira. Za nadat se da ce po zavrsetku ove izuzetno bezuspjesne sezone stvari po njih krenuti nabolje.

* Everton - Jedan od najstarijih clanova Mouse nikako ne uspjeva da poslozi kockikce u ovom klubu. Jos od odlaska Moyesa u Man Utd Mouse je pokusavao sa svim i svacim da sastavi dobre rezultate i respektabilnu ekipu al' ove sezone moramo istaci da nas je razocarao. U klubu su vec poceli da kroje planove za narednu sezonu tako da su dovedeni Julio Cesar,Chriscito , Chicarito, Lichsteiner i jos poneki igraci. Nadamo se da ce Everton uspjeti da se digne iz pepela i vrati na staze uspjeha i slave.

* Tottenham - najdoljanja ekipa najdoljnjeg takmicenja ekipa Tottenhama. Tesko je opisati tugu koja vlada na ulicama Londona kada ekipe poput Arsenala i Tottenhama biljeze ovakve rezultate. Neki kazu da cak i Big Ben tise odbrojava vrijeme. Za nadat se da ce ova ogromna transfer politika ove ekipe biti od neke koristi pri ostvarivanju buducih rezultata a to cemo saznati vec sa pocetkom nove sezone. Od transfera vrijedi izdvojiti : Abatea, Blazikovski, WItsela , Cassana i Caricka.

*******************************************************************************************************************************************************

Ovo izdanje Pes Press magazina omogucio vam je vas MrHc !!! 8-)

*******************************************************************************************************************************************************
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 23 avg 2013, 22:00

slika
Nesto po mom ukusu : " Analiza iz ugla MrHc " !!!

Sto bi rekli pozorisni sladokusci : Spustena je zastava na predivno takmicenje zvano sportsport.ba pes6 ligu ! Ekipa Rome je pomalo nezasluzeno i necasno osvojila prvo mjesto. Pored jednog fantasticnog Real Madrida predvodjenog bivsom igrackom legendom Toxyem, Roma je uspjela u poslijednem kolu da se docepa titule. Liga kao svaka liga povremeno izgubi na cari kada krenu stimaljke rezultata i otkazi starih poznatih lica ali tu se pojave neki novi momci i tako dodjemo u situaciju da za nepunih 2 sedmice ulazimo u novu sezonu PES6 lige.

slika
( Proslava u Rimu do ranih jutranjih sati )

Za narednu sezonu nam predstoji mnogo nepoznanica jer je tu dosta novih igraca. Igracki kadrovi su dodatno promijenjeni a draft je nekima timovima bio majka a nekima maceha te su u zavinosti od toga uspjeli da osvjeze svoje ekipe. No krenimo redom :

Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Vlasnik kluba : MrHc
Prethodna sezona : Roma
Prethodni rezultati : Osvajac prve lige, osvajac kupa, finalista lige prvaka.
Najvjerovatnijih pocetnih 11 : Iker // Ramos - Silva - Luiz - Alba // Schveinsteiger - Iniesta // Reus - Hulk // Droba - RVP
Draft : Marquinhos, Gundogan
Prognoza Analiza : Po mnogima najkompletnija momcad ove fantasy lige. Na svih 11 pozicija dobro pokrivena. Nakon proslosezonskih uspjeva opet se pred ove momke postavlja imperativ osvajanja dodatnih trofeja. Nakon polufinala a zatim i finala lige prvaka zelja svih u klubu je da ova ekipa ode korak vise i donese toliko zeljeni trofej u Istanbul. Pored toga cilj je i odbrana proslosezonskih titula tako da mozemo ocekivati od ove ekipe borbu za sva tri trofeja.

AC Milan
Vlasnik kluba : Pesmaster
Prethodni rezultati : drugo mjesto u prvoj ligi, ispadanje u knock out fazi kupa kao i ispadanje u knock out fazi lige prvaka.
Najverovatnijih pocetnih 11 : Weidenfeller // A. Cole - Shitu - Diawara - Bruno Alves // Mikel // Boateng - Robben - Keita - Donovan // Ibrahimovic
Draft : Zarate, Martinez
Prognoza : Vjeciti favorit za sve trofeje. Zadnjih sezona ekipa je zavisila od raspolozenja Ibrahimovica dok od ove sezone potpunu prevagu moze donijeti lijeva strana predvodjena Colom i Robbenom.

Leeds United
Vlasnik kluba : Skoniify
Prehtodni rezultati : -
Najverovatnijih pocetnih 11 : Cech // Johnson - Garay - Metesacker - Abidal // Gerard - Moutinho - Pjanic - Kaka // Eto - Millito
Draft : Coutinho, Johsnon A., Insua
Prognoza : Preuzimanjem ekipe od Toxya Skoniify ima tezak zadatak da uskoci u zaista velike cipele. Ekipa je dobro poslozena sa blagim spojem iskustva i mladosti. Sa jedne strane Cech - Abidal - Gerard - Kaka dok sa druge strane golobradi mladici Garay - Moutinho - Pjanic i Coutinho. Glavna snaga ove momcadi bi trebao predstavljati element iznenadjenja nacina igre ovog novog takmicara.

FC Barcelona
Vlasnik kluba : Zeka
Prethodni rezultati : cetvrto mjesto u prvoj ligi, ispadnje u knock out fazama kupa i lige prvaka.
Najverovatnijih pocetnih 11 : De gea // Viel - Varane - Subotic - Coentrao // Mascherano - Martinez // Isla // Neymar - Messi - Higuain
Draft : Ter Stegen, Varane
Prognoza : Nas meterolog zeka i igra promjenjivo oblacno. Sa pocetnih 11 rekli bi mnogi favorit za vrh, sa igrom ponekad rekli bi apsolutni sampion al' onda se on potrudi da u par kola unisti komplet sezonu i ispadne iz svih takmicenja i tako zavrsi u zlatnoj sredini za njega a crnoj sredini za njegove simpatizere. Sigurno da ovom timu fali jedan vrhunski kreator sredine terena te jedan brzi i prodorni napadac umjesto kloca Higuaina al' zasigurno ova ekipa ima mogucnosti za najvise domete.

Juventus
Vlasnik kluba : Padovan
Prethdoni rezultati : Sramotni
Najverovatnijih pocetnih 11 : Buffon // Kolarov - Chielini - Vidic - Maggio // Vidal - Pirilo // Marchisio - Asamoah // Tevez - Llorente
Draft : Insigne, Pogba, Maggio
Prognoza : Crna boja ovih dana prevoladava nad crnom sudbinom jedne stare dame. Rezultatski bi mogli reci da je stara dama postala stara kur.va a riznica trofeja nikada praznija. Jedini tracak svjetlosti mogu donijeti predsezonski rezultati u pripremnim utakmicama i akvizicija Pogbe te zadrzavanje igrackog kadra. Ako bi meterolog Zeka mogao da prognozira stanje u taboru Juventuta rekli bi oblacno sa grmljavinom.

Arsenal
Vlasnik kluba : Ex Muhovic
Prethodni rezultati : Nisu vrijedni spomena
Najverovatnijih pocetnih 11 : Begovic // Alaba - Balzaretti - Verthogen - Mexes // Nocherino - Nasri - Kross // Lamela - Sturiddge - Yilmaz
Draft : Yilmaz
Prognoza : Otisao si Amare ostala je tuga uvijek ce te voljeti Manijaci s' juga. Novom vlasniku zelimo dobrodoslicu u ligu i puno srece. A bilo kakve prognoze bi bile nezahvalne i neprofesionalne.

Galatasaray
Vlasnik kluba : Bavarian_bk
Prethodni rezultati : sta reci ?
Najverovatnijih pocetnih 11 : Mandanda // Zabaleta - Terry - Pepe - Beck // Mvilla - Xavi - Isco // Willian - Valencia // Demba Ba
Draft : Isco, Mvilla , Kolosinac
Prognoza : Borba za sredinu tabele uz pokusaje mrsenja rezultata favoritima. Najbolji opis Bavariana lezi u cinjenici da moze da osvoji makar jedan trofej dok sa druge strane moze i da ispadne iz lige. Opet potpisanik ovih redova mora se sloziti da je ovaj put izvrsno birao na draftu de da pocetnih 11 ovog tima izaziva svaki respekt kod protivnika.

Sevilla
Vlasnik kluba : Hule_barca
Prethodni rezultati : Dobrodosao u prvu ligu !!!
Najverovatnijih pocetnih 11 : Lopet // Boateng - Nastasic - Canavaro - Maicon // Xabi - Modic // Silva // Nani - Villa - Nilmar
Draft : Nastasic
Prognoza : Jedan kvalitetan igrac sa jednom ne tako kvalitetnom ekipom. Rekli bi da Hule sve svoje nedostatke u ekipi nadoknadi cesto fanaticnom i prekosrcanom borbenoscu do poslijednjeg minuta. Ove sezone sve osim ispadanja i stabilizacija ekipe bi bilo za uspjeha dok standardno u ligi prvaka zadaje glavobolje mnogima i vrijeme je za pomake i na tom takmicenju.

Espanyol
Vlasnik kluba : Faris Pes
Prethodni rezultati : osvajanje druge lige !!
Najverovatnjih pocetnih 11 : Akinfeev // Sandro - Ferdinand - Samba - Srna // Arteta - Honda - Hernanes - Kuyt // Cisse - Podoslki
Draft : Aubameyang, Taarabat, Kovacic , Sisoko
Prognoza : Jedan od onih koji ce od prvog kola da krene ka vrhu. Proslosezonski rezultati su ga gurnuli u visine a na Farisu je da to ponovi i ove sezone. Cetri vrlo kvalitetna igraca na draftu mu daju sirinu na klupi i neizmjeran broj mogucnosti kombinacija u formacijama. Igracki i takticki predstavlja novu silu u prvoj ligi.

Bayern Munchen
Vlasnik kluba : dziza_23
Prethodni rezultati : Mistery
Najverovatnijih pocetnih 11 : Reina // Baines - Toure - Pique - Carvalho // De Rossi - Rodwell // Ribery - Bale // Gomez - Lavezzi
Draft : Rodwell, Bender, Rodriuguez
Prognoza : Uspjesan start - kastarofa u sredini takmicenja i cupanje na kraju. Ekipa veoma jaka, menadzer mnogo jak rezultati upitni. Iz sezone u sezonu najtezi za prognozirati. Tako da od naredne sezone ocekujte neocekivano od dzize.

*******************************************************************************************************************************************Ovo izdanje novina vam je omogucio MrHc
*******************************************************************************************************************************************
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la arelinho » 29 avg 2013, 16:39

slika

Predstavljanje timova druge lige

Druga sportsport.ba liga poznatija kao "cvajta" startuje isti dan kao i prva liga,a to je 09.09.2013 godine.U "cvajti" se ocekuje da ove godine bude zanimljivija nego ranijih sezona jer imamo dosta timova koji pretenduju za ulazak u prvu ligu.Ove sezone cemo imati par novih igraca u ovom nasem takmicenju koje je svake sezone uspjesnije i uspjesnije.
Timovi koji bi trebali voditi borbu za ulazak u visi rang su ekipe Benfice,Real Madrida,Borusie Dortmund i Dinamo Zagreba,a mozda se jos neka ekipa neocekivano umjesa u borbu za ulazak u prvu ligu.

slika

Benfica

Ekipa koja je prosle sezone neocekivano ispala iz najviseg ranga ovog takmicenja,ali to je fudbal i svasta je moguce.
Ekipa jos nije pocela sa pripremama jer je njihov menadžer trenutno na odmoru i vraca se tek pred pocetak prvenstva,pa cemo vidjeti koliko ce to uticati na rezultate ove ekipe.
Goalgetter je na draftu izabrao dva veoma mlada igraca koja imaju potencijala za buducnost,a to su De Sciglio i Verratti.Ove sezone se najvise ocekuje od Edinsona Cavanija i Juana Mate.
Mogucih jedanaest:Hart-Dani Alves,Lescott,Puyol,Marcelo-Gotze,Mata,Navas,Ramires-Aguero,Cavani
slika

Real Madrid
Ekipa koja je prosle sezone najvise razocarala u prvoj ligi je ekipa Stuttgarta,a sto se tice kup takmicenja i Europske lige tu mogu biti zadovoljni jer su daleko dosli i cak imali priliku da osvoje drugo najace europsko takmicenje u Europi.Transfer politika ovog kluba u ovoj pauzi izmedu dvije sezone je bila odlicna jer su doveli par odlicnih igraca za koje se nadaju navijaci ovog tima da ce im donijeti ekspresan povratak u najvisi rang.Ta nova pojacanja su stameniti stoper Vincent Kompany,Yaya Toure i Robert Lewandowski i takode dva veoma mlada igraca izabrana na draftu kao sto su stoper Papadopoulos i najuboitija ljevica Belgije Mousa Dembele su nada za navijace Real Madrida koja imaju velika ocekivanja.
Mogucih jedanaest:Neuer-Lahm,Ivanovic,Kompany,Piszczek-Yaya Toure,Montolivo,Rooney-Falcao,Adebayor,Lewandowski
slika

Borussia Dortmund
"Milioneri" iz Dortmunda imaju veoma respektabilan sastav sto ce pokusati potvrditi ove sezone jer im je prosle sezone ulazak u prvu ligu izmakao za "dlaku".Velika podrska navijaca na Signal Iduna stadionu ne bi trebala izostati ni ove sezone i to bi trebao biti veliki podsticaj ovoj ekipi da izbori mjesto u visem rangu.Borussia je na draftu uzela mladog Alderweirlda i odlicnog napadaca Bentekea koji ce se boriti za mjesto u napadu Suarezom i Balotelijem.
Glavni igraci ove momcadi bi trebali biti odlicni vezni igrac Mesut Ozil i Eden Hazard.
Mogucih jedanaest:
Adler-Sagna,Hummels,Sakho,Taiwo-Fellaini,Ozil,Hazard,Cazorla-Suarez,Baloteli
slika

Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb je napravila najveci transfer u svojoj historiji ove lige,a to je da su u svoje redove doveli Cristiana Ronalda.Ronaldo ce ekipi Dinama donijeti dovoljnu jacinu u napadu i navijaci ove ekipe ce se nadati ulasku u prvu ligu.Na zadnjem draftu menadžer ove ekipe je uzeo starog,ali iskusnog stopera Demichelisa,mladog lijevog beka Gibbs-a,Ljajica,Michu-a i mladog belgijskog napadaca Romelua Lukaku-a.Vidjecemo koliko ce ova ekipa Dinama sa najvecim brojem igraca u svom rosteru od svih timova moci napraviti u jakoj konkurenciji druge lige i hoce li izboriti mjesto u prvoj ligi.
Mogucih jedanaest:Handanovic-Van Buyten,Smalling,Gibbs,Rafael-Gustavo,Van der Vaart,Di Maria,Cristiano Ronaldo-Pato,Bent
slika

Porto
Ekipa Porta je dobila novog menadžera koji je neiskusan,ali je mozda to dobro za ovu ekipu,a lose za ostale ekipe jer je to nepoznanica za ostale trenere i ekipe.Novi menadžer je @Papastahopoulos i on se dovoljno upoznao sa svojom ekipom i mozda u sljedecoj sezoni iznenadi sve i plasira se u visi rang.Na draftu su uzeli beka Juanfrana,veoma odlicnog i mladog veznog igraca Draxlera i Mosesa.
Mogucih jedanaest:
Szczesny-Dawson,Nesta,Corluka,Assou Ekkoto-Aquilani,Draxler,Young,Sissoko-Remy,Henry
slika

Zenit st. Petersburg
Nova ekipa u drugoj ligi,novi menadžer u ligi.Mladi trener ove ekipe Forster ima potencijala za tu funkciju i vidjecemo kako ce se odvijati sezona sa njegove strane.Prijasnji menadžer ove ekipe nije bio na draftu tako da ova ekipa nije dobila pojacanja na draftu,ali su ipak dosli neki igraci u ovaj tim kao sto su Song,Inler,Eriksen i Carroll.
Mogucih jedanaest:Valdes-Heitinga,Arbeloa,Evra,Antonini-Song,Khedira,Milner-Pedro,Benzema,Torres
slika

Manchester United
Bosniacum Lillium je poznati menadžer na ovim prostorima i u ovoj nasoj ligi.Vidjecemo koliko ce moci ove sezone sa limitiranim sastavom Manchester United-a.On je uzeo na draftu mladog igraca Svicarske Shaqiria,Zahu,Gicherinia,Mirallasa i robusnog napadaca Lacinu Traorea.
Ova ekipa ima mlade igrace,ali tu nedostaje iskustva za moguci ulazak u prvu ligu.Ovdje ce igrati veliku ulogu trener ove ekipe jer dobro znamo da je on veliki motivator.
Mogucih jedanaest:Varas-Jagielka,Bocchetti,Clichy,Hutton-Sahin,Shaqiri,Mertens,Afelay-Forlan,Rossi
slika

Ajax
Amsterdamski velikan je dobio novog šefa strucnog staba.Ova ekipa posjeduje veliki igracki kadar sto je mozda dobro,a mozda i lose.Trener ce imati slatke muke da odredi pocetnih jedanaest koji ce pokusati izboriti ulazak u visi rang.Na draftu su uzeti Shawcross,Hangeland i Zokora.Treba napomenuti da ova ekipa posjeduje mladost i iskustvo pa ce im to dobro doci.
Mogucih jedanaest:Stekelenburg-Badstuber,Escude,Adriano,Bosingwa-Diego,Cabaye,Valbuena-Soldado,Cisse,Doumbia
slika

Chelsea
Londonski plavci su ekipa koja se bori za sredinu tabele u drugoj ligi,ali ipak zadaje glavobolju ostalim ekipama sa cvrstom odbranom sa trojicom stopera i dva beka.Na draftu su uzeli dva napadaca koji su veoma iskusni Alvaro Negredo i Osvaldo.Ekipa ima dobro i iskusnog golmana Julia Cesara i odlicnog veznog igraca Snejidera.
Mogucih jedanaest:Julio Cesar-Kosciely,Lucio,Jallet,Lichtsteiner-Javi Garcia,Motta,Snejier-Robinho,Negredo,Osvaldo
slika

Tottenham
Mladi menadžer Lindegard je takode jedan od mladih i perspektivnih trenera u ovoj ligi.Ekipa je na draftu uzela stopera Evansa i veznog Holtbya.U ekipi imaju i odlicnog napadaca Mandzukica i vezne igrace Mullera i Lucasa Mouru.
Mogucih jedanaest:Lloris-Rannocchia,Evans,Abate,Enrique-Tymoschuk,Witsel,Moura,Muller-Berbatov,Mandzukic
slika
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj broj vam je omogucio arelinho 8-) 8-)

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 22 dec 2013, 21:36

slika
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 23 dec 2013, 15:51

slika
Pa ljudi moji, je li to moguće ?

slika

Zadnje kolo prethodne sezone. Poslastica nad poslasticama. Okrsaj dva giganta pes virtuelne zajednice Besiktasa i Milana. U zadnje kolo ulaze izjednaceni pobjeda donosi titulu remi ostavlja besiktasu titulu dok u nekim varijantama i leeds bi pobjedom mogao do titule.
Nakon 90' minuta samo je jedno u zraku : BESIKTAS JE SAMPION !!!
Druga ligaska titula ide u ruke vlasnika kluba MrHc-a, Drogba prvi strijelac 29 golova ( 11 vise od drugoplasiranog i treceplasiranog ). Nisu titulu najboljeg sprijecile ni sankcije od pocetka sezone ( Besiktas je usao u sezonu sa -2 boda zbog namjestanja utakmica ) kao ni pad forme od 5tog do 8og kola. Pesmasteriliani se morao zadovoljiti po drugi put titulom viceprvaka, dok ne novopridosli clan zenica1985 uspio da zavrsi kao treci.

Espanyol je preuzeo stari lisac Toxy te ih uspio izvesti na izvrsno cetvrto mjesto, dok je Padovan sa svojom Torinskom usnulom princezom zavrsio kao i obicno u sredini tabele. Od velikog katalonskog ponosa ostalo je samo ime a sigurno da Zeka moze puno vise od slabasnog sestog mjesta. Blaskburn i Frane su uspjeli da osiguraju premijerligaski direktni opstanak. Dok je Hule uspio kroz baraz da izdrzi jos jednu sezonu u drustvu najboljih. Zalosno je sta se desilo sa nekadasnjim velikanom ovog virtuelnog drustva dziza_23 koji je direktno odveo u drugu ligu mozda i jednu od najraznovrsnijih ekipa, ekipu FC BAyerna. A za Galatasaray je samo bilo pitanje koliko ce uspjeti bodova pokupiti u sezoni jer je ispadanje bilo neminovnost.

Cetri sezone su iza nas a po dva su osvajaca lige ( Toxy - MrHc ), MrHc ima jednu titulu i najboljeg u kupu kao i goalgetter dok je liga prvaka pokazala kako je najraznovrsnije takmicenje i najuzbudljivije jer je u tri sezone imala tri razlicita osvajaca ( Muhovic, Toxycity i NarisBSC ). Evropska liga moze predstavljati jedno osvjezenje a podatak da je titulu najboljeg u prvoj sezoni osvojio Emir a u drugoj Nuky sigurno moze izgledati iznenadjujuce.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Moji su drugovi biseri rasuti

Peta sezona je dobila neoficijalni naziv : Lasta. Laste lete prema jugu a mnogi igraci napustaju ovu igru ludu. Za pocetak lige i veliki sok. Gosp.Muhovic je odlucio da je vrijeme da Arsenal prepusti u ruke nekom sretnijem i spretnijem te se posveti zasluzenom odmoru. Taj potez je izazvao buru negodovanja od strane najstarijih igraca jer je Muhovic uvijek bio fer i korektan saigrac, prvi osvajac lige prvaka i cesto kanta za nabijanje. Pored njega neslavni trend su nastavila jos dva starosjedioca, prvo dzizda_23 pa onda i hule_barca. Tesko je svima nama ovo palo jer zaista rijec je o velikim igracima a prije svega jos vecim osobama.

Ovim putem novine PES Sport im puno zeli srece na privatnom planu. Uz simbolicnu karikaturu ispod teska sa pitanjem : Zasto ? ? ?

slika

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Sta ocektivati u sezoni 5 ?

Prije svega super neizvjesnu borbu za titulu kako stvari stoje za sada izmedju probudjenog Zekica i uvijek vrhunskog Pesmastera. Sansu sa trece pozicije vreba zenica dok vec je sada jasno da bivsi dvostruki osvajac MrHc moze smanjiti apetite ove sezone i zadovoljiti se sredinom tabele. Borbu za neispadanje vode jos i Padovan, Toxy i Frane. Dok za sada u opasnoj zoni leze hule i apocalyps. A nazalost izgleda da se vec od drustva najboljih oprostio proslogodisnji osvajac druge lige brajla.

U ligi prvaka kao najozbiljniji konkurenti djeluju Juventus i Apoel, dok je za kup takmicenje jos rano govoriti. Sve u svemu ocekuje nas jos jedna napeta sezona i vjerovatno da cemo u mnogim takmicenjima imati neke nove osvajace na pobjednickom podiju.

slika
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 15 feb 2014, 18:22

slika

Mozda ste me pozelili ?

Pred pocetak sezone kazali smo : " Prije svega super neizvjesnu borbu za titulu kako stvari stoje za sada izmedju probudjenog Zekica i uvijek vrhunskog Pesmastera. Sansu sa trece pozicije vreba zenica dok vec je sada jasno da bivsi dvostruki osvajac MrHc moze smanjiti apetite ove sezone i zadovoljiti se sredinom tabele. Borbu za neispadanje vode jos i Padovan, Toxy i Frane. Dok za sada u opasnoj zoni leze hule i apocalyps. A nazalost izgleda da se vec od drustva najboljih oprostio proslogodisnji osvajac druge lige brajla.

U ligi prvaka kao najozbiljniji konkurenti djeluju Juventus i Apoel, dok je za kup takmicenje jos rano govoriti. Sve u svemu ocekuje nas jos jedna napeta sezona i vjerovatno da cemo u mnogim takmicenjima imati neke nove osvajace na pobjednickom podiju "

A desilo se : " Od titule u ligi Zekic je ispunio ocekivanja i ima sanse i dalje da istu osvoji. Potrebne su mu dvije pobjede i prva titula stize u Barcelonu. Konacno se nas meterolog Zeka ( prozvan tako zbog nepredvidljivih rezultata ) probudio. Pesmaster i Apoel su bili na putu da postanu prvi tim koji je sve titule osvojio u jednoj sezoni medjutim nelegalne radnje su kostale Apoel da ostanu bez svog vlasnika i tako svih sansi da se dokopaju toliko zeljenih titula. Nasljednik Bavarac jednostavno nije dorastao borbi za samih vrh. Najugodnije iznenadjenje predstavlja Everton koji cijelu sezonu diktira tempo te je samo u jednoj sedmici prokockao ligu prvaka i kup ali izgleda da nema namjeru da se odreknem titule najboljeg u SS.ba ligi.

Na trecem mjestu pozicionirao se osvajac lige prvaka MrHc sa svojim rudarima iz Gelzenkirhena. Cilj je rekli bi smo za njega ispunjen. Osvojio je jedini trofej koji mu je nedostajao te ujedno postao najtrofejniji igrac u ovoj zajednici. Jasko_juve sa Villarealom cvrsto drzi sredinu tabele i daleko je od vodecih pozicija ali i od onih sto vode u nizi rang. U svakom slucaju liga je dobila jednog zanimljivog clana za narednu sezonu koji moze svakome poremetiti planove.

O Apoelu smo vec sve rekli tako da prema trenutnim partijama u narednoj sezoni igre koje pruza bavarac mogu samo da donesu neizbjeznu borbu za opstanak. Gospodin Sta Ti Bi ili Padovan poznatiji je uspio da od fantasticnog starta uprska cijelu sezonu. Svojom nestrpljivoscu gubio je bodove u zadnjim minutama, svojom dekocentriranoscu propustio je dogurati do kraja u Ligi prvaka dok i prije sezone ovaj igrac svjesno ispadne iz kupa jer probava neke takticko - tehnicke varijante koje ni ovaj put nisu uspjele. Sta reci osim da je sramotno za Staru Damu ( Kurvu u ovom slucaju ) da lezi na 6tom mjestu. Pored fenomenalnih igrackih pojacanja i skoro pa savrsenih pocetnih 11 ovo nam je svakako velika misterija.

SAF se u Mancu nece vracati ali neka se nama Toxy vratio, iako potpisanika ovih redova redovno zaj.ebe u ostvarivanju njegovih ciljeva tako sto ga glat uzme u svim vidovima forme potpisanika, drago nam je sto je liga dobila jos jednog igraca za vrh tabele. Trenutni tim mu to nedozvoljava medjutim pred nama je nikada kvalitetniji draft kao i prijelazni rok a stari lisac poput Toxya to moze iskoristiti na najbolji moguci nacin. Dinamo je u barazu ( za sada ) velika steta za ligu bi bila da nas napusti finalista lige sporta te jedan kvalitetan pojedinac poput apocalypsa. Medjutim kako sada stvari stoje izgleda da cemo gledati ponovni okrsaj izmedju Rome i Dinama ovaj put u drugacijim ulogama tj. barazu.

Atletico M, ekipa velikog genijalca i takticara Huleta, je neplanski ostala bez svog vlasnika te su dionice pripale manje ambicioznom Jasminu. Da li ce uspjeti u namjeri da izbori baraz ili mozda opstanak, vidjet cemo ? Medjutim jedno je sigurno, sa ovom ekipom naredne sezone tesko da se moze ista ocekivati osim sigurne karte za drugu diviziju. I za kraj veliki igrac ali nazalost veliki po kulturi ponasanja a ne po igrackim kvalitetama i jedan od vlasnika koji ima najuzbudljivijih pocetnih 11 Brajla po drugi put napusta drustvo najboljih i seli u nizi rang. Nakon fenomenalne sezone u drugoj ligi ocekivali smo vise od ovog tima medjutim sta se desava sa njim i njegovom ekipom ostavit cemo strucnijim osobama ( psiholozima npr. ).

slika

Liga Sapmiona

slika

Ovoj riznici trofeja ( da dobro ste prepoznali rijec je o Šalkeovoj ) uskoro dolazi jedan i to onaj najvredniji trofej a to je trofej lige prvaka. No krenimo redom :

Nakon grupnih takmicenja poceo je onaj ozbiljniji dio lige prvaka a to je taj knock - out sistem. Zaista kada pogledamo na parove mozemo utvrditi da su zasluzeno svi najbolji svoje mjesto pronasli tu. Zeka je otvorio takmicenje sa Borusijom u jednom mini derbiju te obezbjedio sebi prolaz dalje. Ovo je utakmica u kojoj je moglo biti svasta ali Zeka je uz pomoc kvalitetnije ekipe dokazao svoju superiornost u igrama ove sezone. Drugi derbi je bio onaj izmedju naljepseg otkrovljenja ove sezone i igraca Nisada te njegovog Liverpoola protiv Juventusovaca. Obje utakmice se bile neizvjesne i kao sto smo navikli Juventus nas je opet razocarao pa hajde da kazemo tradicionalno. Od proslogodisnjeg finaliste do ispadanja u prvoj rundi zaista tesko i depresivno za sve navijace ovog porsnulog giganta. Eh tu narode pocinje jedan dio bajke za Nisada koji uspjesno prevazilazi svoju prvu prepreku. Bavarac je sa Apoelom usao u knock out fazu zahvaljujuci rezultatima Pesmastera te je dobio i naizgled jednostavan zadatak a to je proci Wolfsburga. Medjutim Vukovi su malo sretno i spretno prosli dalje sto je sigurno veliki rezultat za njihovog vlasnika Luis Garciju. Zadnji derbi igran je izmedju Evertona i Schalkea. Derbi dva velemajstora je pripao onom skocentrisanijem i vise gladnijem za uspjehom a to je MrHc. Prolaz je obezbjedjen u zadnjim minutama produzetka i cetvrtfinala su mogla poceti.

Prvo polufinale i okrsaj dvojica napadacki orijentiranih igraca Zeke i Nisada pripao je sretnijem i spretnijem Nisadu. Uz dvije velike poslastice od utakmica Nisad je uspio u svojoj rookie sezoni da se docepa finala. Sjajnom transfer politikom uspio je da izbalansira tim i sigurno da u narednoj sezoni mozemo ocekivati puno od ovog menadzera. Drugo polufinale i nije bilo toliko neizvjesno, Garcia se zadovoljio samim prolaskom u polufinale dok ga je sa druge strane cekao nabrijani MrHc koji je jednostavno demolirao svog protivnika za ulazak u finale lige prvaka.

Imao sam srecu kao potpisnik ovog teksta da ucestvujem u finalu lige prvaka i da gledam finale lige sporta. Najbolji komentar za finale bi bio : " Zelja ". Bas to, presudila je zelja. Od prve minute vidjelo se da Liverpool krece agresivno i napadacki zeljan sto brzeg rijesavanja utakmice u svoju korist, dok sa druge strane Schalke je svoju priliku gledao iz kontra napada i posjeda lopte. Ovaj put isplatilo se ovo drugo. Broj suteva pokazivao je izjednacenost 12 (8) sa obje strane medjutim djaba sve kada su golovi prikazivali 4 : 2 u korist Nijemaca. Didier Drogba je otpjevao svoju najljepsu opersku strofu. Nosio je svoj tim bas kao sto je Ibrahimovic nosio Liverpool, medjutim kada je bilo najpotrebnije svedjanin je nestao a ovaj veteran, starac ili penzioner dokazao da u ovom momentu igracki nema boljega u svim takmicenjima. Titula je otisla u Schalke.

[youtube][/youtube]

slika

Liga sporta

Od lige pred gasenjem do jednog lijepog takmicenja - ovo bi bio najbolji opis prve sezone lige sporta. Nakon grupnih takmicenja uslijedilo je prvo cetvrtfinalno takmicenje ovog takmicenja. Prvi par iz nama nepoznatih razloga nije odigrao svoje utakmice na vrijeme te je SSFF ( sportsport football federation ) odlucila da se utakmica registrira tako sto su obje ekipe ispale iz takmicenja. U drugom takmicenj Mamic Boys ili u ovom slucaju Apocalyps Boys su zasluzeno prosli Atletico M i usput saznali da su direktni finalisti. Tu noc je bilo duplo slavlje na ulicama zagreba. Od odlaska Mamica i dolaska Apocalypsa Dinamo prozivljava najsjajnije trenutke. Treca cetvrtfinalna utakmica izmedju Bayerna i Reala donijela je Minhenovicma prolaz dalje i sansu da se docepaju makar jedne title koju njihov zaista kvalitetni igracki kadar zasluzuje. Zadnji par Roma - Arsenal bio je okrsaj Davida i Golijata medjutim u ovom slucaju je Rimski div izasao kao pobjednik i produzio sigurno prema polufinalu.

Vec od ranije poznatom odlukom igraci DInama su sjedili kod kuce i gledali okrsaj izmedju Rimskog i Minhenskog velikana. Sreca, snaga, upornost i koncetriranost su presudili da Rimska vucica dograbi finale i pokusa kroz jedan trofej da spasi sezonu ( kada vec na tri nije uspjela : Liga - Kup - Liga Prvaka ).

slika

I onda taj okrsaj a ja u prvim redovima pocasne loze imam priliku da se ne nerviram po prvi put a da je ispred mene PES u pitanju. Kada u finalu imam sta i da vidim, rezultat 4 : 1 za Romu bi na prvu izgledao kao da je finale bilo jednosmjerna ulica, medjutim bas naprotiv bilo je sve osim toga. Mozemo reci da je Dinamo igrao i diktirao tempo a Roma zabijala i titulu osvojila. U jeku napada Dinama sjevnula je kontra koju je iz prvog sutra ekipe Rome uspio da realizira Cavani. Nakon toga jos veci pritisak Dinama ( silno su zeljeli ovaj trofej ) ali sto je Dinamo vise fulao sanse to je rezultatska razlika bivala sve veca u korist Rimljana. Zaista je tesko prebrojati sta su samo uspjeli da ofulaj Van Persie, Ronaldo i pogotovo jedini strijelac za Zagrebcane S. Eto'o. Cak 17 suteva od kojih 10 u okrvi gola a samo jedan pogodak je nesto na cemu Dinamovci moraju poraditi, dok sa druge strane 7 suteva i 5 u okvir gola a 4 pogodka je podatak vrijedan pamcenja za Rimljane. U svakom slucaju ekipa Pess Pressa cestita finalistima i svim ucesnicima ova dva takmicenja.

slika

Transferi iz naseg ugla :

Polusezonski prijalzni rok je bio prava prilika, za neka prva a za neke posljednja da spase sezonu. Analizom prijelaznog roka izdvojili bi sljedece transfere :

Sveukupna transfer politika Liverpoola me odusevila u ovom prijelaznom roku. Dovesti igracke velicine poput Ibrahimovica, J. Martineza, Hamiska, Pepea i Mate a zauzvrat dati ne bas sjajne pojedince poput Lewe, Krosa, Strotmana, Lenona i Galasa je nesto zaista vrijedno cestitki i pomena.

Schalke je svoju sezonu preusmjerio prodajom RVPa jer su zakljucili da je vrijeme da se prilika pruzi super talentovanom Diegu Costi i kako stvari stoje to je bio pun pogodak jer je klupsku kasu napunio super bogati Dinamo za dodatnih 45 miliona.

City je solidno trgovao, doveli su Nasrija, Younga i Pedra sto je sigurno igracki tercet vrijedan spomena u drugoj ligi.

Onda opet jedna bomba na transfer trzistu gdje Shaclke za dusu juventusove igre Marchisia daje Mascherana i velikih 15 miliona. Mascherano se nije uklopio u igru Juventusa dok je Marchisio bio nevjerovatan Dzoker sa klupe.

Vrijedi spomenuti i neshvatljivu prodaju BiH Dijamanta za propalog brazilca Robinja i bijednih 7 miliona.

Pjanic je dres Hoffenheima zamijenio onim dresom Apoela te se tako pridruzio svoj sunarodjnaku Edinu Dzeki.

I onda na kraju tri transfer bombe : Klupska kasa Schalkea je bila bogatija za 20 miliona jer je Evertonu trebao desni bocni a Schalke je na toj poziciji vec imao Ramosa. Real je nastavio sa neshvatljivom transfer politikom te je za nejverovatnog Rooneya dobio vremensog i istrosenog Teveza dok je najbolji defanzivni vezni na igrici Yaya Toure otisao u drugom smijeru za solidnog al' ni priblizno kvalitetnog Barzgalija. Da tu nije kraj Realovim glupostima dokazavsi transferom Kompanija za spanskog play boya Silvu. Ovo i nije toliko strasan transfer ukoliko se gledaju igracke vrijednosti spomenutih medjutim kada uporedimo pozicije gdje se daje stoper ( kvalitetni stoperi su rijetkost ) za ofanzivnog veznjaka ( kojih ima na izvoz ) tu dolazimo do cinjenice da Real Madrid mozemo nazvati gubitnikom ovog prijelaznog roka dok za Liverpool i Juventus mozemo reci da su apsolutni pobjednici kada su transferi u pitanju.

****************************************************************************************************************************************************

Hvala Vam na citanju - Ovo izdanje Pes Pressa Vam je omogucio MrHc 8-)
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 27 feb 2014, 15:33

slika

Sta kazu ucesnici ?

Leon Hill :
Prije svega Unofficialpage da Vam cestitamo na odigranoj proslo sezoni i da nam istaknete svoje ambicije u narednoj ?

Bisic Malik :
" Zahvaljujem na cestitkama. Ambicije Arsenala za sljedecu sezonu je da pokusa da se priblizi mjestima koje vode u 1. ligu ".

Leon Hill :
Vrlo skromno od Vas ali sta je sa ligom prvaka - ligom sporta ili kupom ?

Bisic Malik :
" Naravno da i za ta takmicenja postoje odredjene ambicije. Liga je, ipak, prioritet trenutno. U ovim ostalim takmicenjima sta god da se napravi to je bonus. "

Leon Hill :
Koje je po vama najinteresantnije takmicenje ?

Bisic Malik :
Narvno, to je liga prvaka. Tu igraju najbolji.

slika

Leon Hill :
Priblizite citaocima Vasu ekipu, u kojoj formaciji igrate, koje su Vase prednosti - mane koje pokusavate iskoristiti ili sakriti u igri ?

Bisic Malik :
" Ekipa Arsenala je ekipa u stvaranju. Od ove ekipe se tek ocekuju rezultati, dovedeni su neki odlicni igraci koji ce pokusati da odvedu Arsenal u 1. ligu. Najcesca formacija kojom Arsenal igra je 4-3-3, vrlo ofenzivna formacija. Igramo na gol vise. Prednosti i mane? Prednost ove ekipe ta sto u ovoj ekipi igraju vecinom vrlo brzi igraci koji su odlicni dribleri. A mana je definitvno odbrana, u cijeloj ovoj formaciji odbrana navise trpi i cesto ispadaju. "

slika
( Arsenalova formacija takticki gledano )

Leon Hill :
Najbolji vas igrac bi bio .... ?

Bisic Malik :
" Najbolji igrac u protekloj sezoni je bio Ben Arfa."

slika

Leon Hill :
Igrac kojeg bi ste zeljeli vidjeti u svojim redovima ?

Bisic Malik :
" To je bio Ronaldinho ali on je dosao. Ne realno malo ali sljdeci je to Messi. "

slika

Leon Hill :
Koje timove ( korisnike ) smatrate najtezim protivnicima ?

Bisic Malik :
" To su Dinamo Zagreb sa odlicnim trenerom @apocalypsom, Real Madrid sa @arelinhom i naravno Bayern Munchen sa Bosniacum Liliumom "

Leon Hill :
Vas komentar na rad saveza i organizaciju ovih takmicenja ?

Bisic Malik :
" Savez radi odlican posao, trude se da ovo bude sto bolje organizovano, sto im polazi za rukom. Jer organizacije svih takmicenja je na odlicnom nivou. Mogu im (vam) cestitat na dosadasnjem radu i da vam pozelim srecu u nastavku. "

Leon Hill :
Planovi sa reprezentacijom ? Koji tim vodite ? Najkvalitetniji pojedinci i ambicije ¸?
?

Bisic Malik :
" Moj tim je Holandija, velika reprezentacija. Plan sa Holandijom je plasman na svjetsko prvenstvo. Zadatak nije nimalo lagan jer igramo protiv Francuske koju vodi odlicni @juve024 koja je takodjer velesila u fudbalu. Kao najbolji igraci izdvajaju se Robben i van Persie ali ima tu jos odlicnih igraca kao sto su Sneijder, Afellay... "

Leon Hill
Planirate li se pojaviti na draftu i ukoliko da, mozete li nam reci pozicije koje zelite pojacati ?

Bisic Malik :
" Naravno, planiram. Pozicije koje zelim pojacat su odbrana i pojacati poziciju golmana. "

Leon Hill :
I za kraj poruka onima koji se dvoume da se pridruze ovom super virtualnom ludilu zvanom Sportsport.ba PES liga ?

Bisic Malik
" Odlican vid zabave, nece se pokajat ukoliko se prikljuce ovoj ligi. "

Leon Hill :
Hvala Vam gosp. Bisicu i puno srece u ostvarivanju planiranih ciljeva zeli Vam ekipa PES Pressa

Bisic Malik
" Hvala vama na ukazanoj prilici da ljudi upoznaju ekipu Arsenala."

slika
( Unofficialpage na treningu )
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 02 mar 2014, 19:58

slika

Rijec, dvije Padovana :

Leon Hill :
Kao glani clan saveza u par recenica predstavite nam zaduzenja clanova saveza, planove za narednu sezonu saveza i uopce kakav je osjecaj biti clanom saveza ?

S.B.
Pa ne bih bas rekao da sam ja glavni član saveza, svi mi imamo iste ovlasti, i svačija riječ se cijeni jednako. Što se tiče zaduženja, raspoređujemo svakom podjenako, ima mnogo zaduzenja, EL, LP, liga, kup, finansije itd. (uglavnom uigrana smo ekipa :D). U narednoj sezoni očekujemo zanimljiviju sezonu, jer je došlo do promjene patcha za igranje, što se tiče takimičenja neće biti neki veliki promjena, za razliku od neki prošli sezona. Fin osjećaj, ali nije to toliko bitno.

Leon Hill
Mnogi ce reci da imate najdominatniji sastav a gdje je problem ?
sezonama izostaje ono najbitnije, trofeji ?

S. B. :
Jeste mnogi govore da imam jedan od najjači sastav, i istina je da mom timu ima mnogo igrača vrhunskog kvaliteta. Najveći problem je nekonstantnost, i prosipanje već upisani bodova, nakon prošle sezone i finala LP, ova godina je bila za zaborav. Trofej se čeka dugo vremena, ove sezone su stigla nova pojačanja tako da su očekivanja velika, ukoliko i ove sezone izostane rezultat može se očekivati i napustanje giganta iz Torina i preuzimanje nekog drugog kluba.

Leon Hill
Koju formaciju ce te preferirati ? Koje bi igrace izdvojili po linijama formacijski gledano ? Gdje lezi najveca slabost vase ekipe ?

S. B. :
Još smo u fazi priprema za narednu sezonu, tako da ne možemo tačno reći koja bi to formacija mogla biti, ali imamo neke opcije kao 4-1-3-2, 4-2-2-2 . Idelani 11 u ovom trenutku su: Buffon // Lichtsteiner / Ogbonna / Chiellini / Caceres // J. Martinez / Vidal / Pogba / Marchisio // Cavani / Falcao . Najveća slabost su sigurno bekovi, tako da bi se moglo očekivati još neko pojačanje do kraja PR.

slika
( Kako bi to otprilike trebalo da izgleda )

Leon Hill
Postoji li neki zanimljiv igrac na draftu da popuni tu poziciju i da li planirate prijaviti se na draft ?

S. B. :
Teško da ćemo poziciju beke moći popuniti na narednom draftu, tako da ćemo to pokušati preko nekog transfera. Što se tiče učestovanja na drafta birat ćemo 2 igrača, imamo neke opcije, ali u ovom trenutku ne bi izlazili u javnost sa imenima .

Leon Hill
Vidjeli smo sve vezano za igracki kadar, za draft i za proslost a hajde da vidimo vase ambicije za buducnost planove i zelje u ligi, ligi prvaka i kupu ?

S. B. :
U narednim sezonama očekujemo taj trofej o kojem smo već pričali, teško je očekivati trofej u ligi, jer je ekipa nekonstantna, tako da bi prije svega moglo biti juriša na trofej LP koji nam je nesretno izmakao iz ruku prije dvije sezone, kup smo uvijek igrali drugim sastavom, ali ove sezone je i drugi sastav jak, tako da bi i tu očekivanja mogla biti veća i možda mogućnost spasa sezone u slučaju neuspjeha u ligi i LP.

slika
( Kada ce Juventini ponovo donijeti titule u Torino ? )

Leon Hill
Koje igrace smatrate glavnim preprekama ka ostvarivanju vasih ciljeva ?

S. B.
Što se tiče lige prvi favoriti su sigurno MrHc, Naris i Zeka , mozda i novajlija Nisad-Tm87, ali on je tek ušao u ligu, tako da ga ne bih svrstao u prvi red favorita. U LP se nikad ne zna, ali već spomenuti će biti i tu glavni favoriti, s tim da Naris i MrHc su već osvojili ovo takmičenje, tako da možda im bude manji motiv. Kup je masovno takmičenje u kojem se ne može ništa prognozirati, jer već u drugom kolu se mogu sastati najjače ekipe, tu je potrebna i doza sreće.

Leon Hill
Koji igrac za vas nema prodajnu cijenu ?
Koji igrac je ostao neostvarena zelja ?
i za kojom prodajom igraca zalite i da imate mogucnost vratili bi istog ?

S. B. :
Ima ih više Buffon, Pogba, Chiellini, Vidal i Bonucci.
Lahm...
Marchisio, ali to smo uspjeli ispraviti na ovom PR, i još jedan igrač koji je otišao davno iz kluba Suarez, velika greška.

slika

Leon Hill
Za kraj jos samo par pitanja .... Vase ambicije sa reprezentacijom, najzanimljivije takmicenje po Vama i poruka svim onima zainteresovanim za igranje PESa u sportsport.ba ligi ?

S. B. :
Što se tiče reprezentacija dobio sam Francusku koja mi je simpatična zbog neki igrača, tako da ću pokušati što dalje otići u ovom takmičenju. Po meni je LP najzanimljivije i najdraže takmičenje. Što se tiče novi igrača koji su na listi čekanja neka se malo strpe, jer neće se pokajati, liga uz godine u godinu raste, i imamo uvijek nove inovacije radni ljudi u savezu .

slika

Leon Hill
Hvala Vam na izdvojenom vremenu i puno srece ka ostvarenju zacrtanih klupskih ciljeva

S. B. :
Hvala Vama na ukazanom prostoru, i sretno Vam u radu novina.

slika
( Padovan u najboljim danima )
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Odgovori

Natrag na “Fantasy ss.ba PES6 liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.