Fantasy PES6 Liga NOVINE

Moderator/ica: Padovan

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 04 mar 2014, 14:50

slika

Bosanski ljiljan, Bosniacum Lilium :

slika

Leon Hill :
Za pocetak da nam se predstavite ?

A. L. :
Bosniacum Lilium, menadzer s dugim stazom u ligi, sa dosta perkida i povrataka

Leon Hill:
Vas komentar na rezultate u protekloj sezoni i planovi za narednu ?

A. L. :
Pa preuzeo sam Bayern Munchen koji ima jako dobar kadar, sa dobrim igracima koji mogu puno ponuditi i koji su u najboljim igrackim godinama. Klub nije bio u nekoj zavidnoj bodovnoj poziciji. Meni takodjer kao menadzeru je trebalo vremena da uspijem zagrijati zahuktalu masinu. U prvom dijelu svog mandata nisam bio pretjerano zadovoljan rezultatima, prvenstveno efikasnoscu, koja je blago recena bila katastrofalna. Drugi dio svog mandata sam nanizao par dobrih rezultata tako da sam na kraju mozda izvukao i maksimum u ovoj sezoni. Na osnovu tih cinjenica mislim da je 4. mjesto sasvim solidna pozicija i nagovjestaj da bi u sljedecoj sezoni mogli nastaviti gdje smo stali

Leon Hill :
Znaci naredne sezone planirate plasman u visi rang ? Postoje li neke mozda skrivene ambicije u ligi prvaka - ligi sporta ili kupu ?

A. L.:
Borba za visi rang je definitivno nas cilj za predstojecu sezonu. Ucinit cemo sve da dodjemo tamo. Igraci i strucni stab se upravo pripremaju za odlazak na pripremni turnir u Luxembourgu gdje ce odmjeriti snage sa par njihovim premijerligasima kao sto su Ettelbruck, Esch i nama u BiH mozda malo poznatiji Dundelange koji je uspio izabciti prije par godina jednog BH predstavnika. Nas cilj u kupovima su jasni. Zelimo barem doci do grupnih faza. U ligi sporta su posebno bili raspolozeni Gomez, Bale i Ribery koji je ovog ljeta otisao. Nesretno smo ispali pogotkom Cavania u posljednim momentima 1/4 finala liga kupa tako da se potajno nadamo uspjesnim rolama u svim kup takmicenjima

Leon Hill :
Priblizite citaocima Vasu ekipuu kojoj formaciji igratekoje su Vase prednosti - mane koji pokusavate iskoristiti ili prikriti u igri ?

A. L. :
formacija je uvijek ista i mi se ne prilagodjavamo protivniku. Formacija je dobro znana 4-3-3. Nase prednosti su te da su svi igraci na terenu dosta agilni i da se zalazu u svakom momentu. Bekovi su tu da uvijek iznenade iz drugog plana, a krilni napadaci i veza takodjer pomazu odbrani. Nasa snaga lezi u zajednistvu i agilnosti. Imali smo probleme jer nismo imali pravog kreativca, ali ta stvar je rijesena dolaskom Sneijdera koji je dosao u paketu sa jednim od trenutno najboljih spic igraca u Europi, Diegom Costom.

Leon Hill :
Da li je bila vrijedna zrtva tog transfera , Ribery ?

slika

A. L. :
Mislim da jeste, Sneijder i Diego Costa su dokazani igraci, tu je dosao Elia kao backup, a i popravili smo klupski budzet sa dodatnih 20 miliona. Poznato je da smo mi bili jedina ekipa u 2. ligi koja je bila u minusu, sada, na kraju sezone smo u plusu 30 miliona. Pored toga, tu je i Lavezzi koji nije nista losiji igrac od Bialal, uz duzno postovanje prema njemu, ipak nas je zaduzio igrama u prosloj polusezoni. Mozda dodje i do promjene formacije jer su tu sad 2 vrhunska spica, Costa i Gomez. Kada dodate njima krila kao sto su Lavezzi i Bale, te kreativac Sneijder, mozemo se nadati dobrim stvarima. Sve ce se to isklistalizarti kroz pripreme

Leon Hill :
Cesto spominjete pripreme a nas zanima koliko ce te imati vremena za iste posto znamo da vodite reprezentaciju Spanije ?
Kakvi su Vasi planovi na tom polju ?

A. L. :
O svmeu ce naknadno biti obavjesteni nadlezni u Savezu lige. Prvenstveno sam fokusiran na klupsko vodjenje

Leon Hill :
Da li je to na pomolu neko iznenadjenje ?

A. L. :
Mozda cemo se povuci kao rep. zbog bojkota prvenstva, to je sve.

slika

Leon Hill :
Pa zar je moguce da jedan tako ozbiljan protivnik poput vas sa jednom od takve velesile kakva je SPanija uradi nesto takvo gospodine Licina ?

A. L. :
Visa sila jednostavno. Klub je ipak na prvom mjestu

Leon Hill :
Pa da se vratimo onda na ekipu i da vidimo vase stavove vezane za draft ? Ucesce na istom i koje su to zeljene pozicije za pojacati ?

A. L. :
Zelimo dodatno pojacati ekipu na pozicijama u odbrani i sredini. Napad je svakako kompletiran i mozda cak pretrpan

Leon Hill :
Koje bi protivnike izdvojili po igrackim kvalitetama kao najbolje u ovoj ligi ?

A. L. :
Ne bih nikoga da izdvajam jer je to zaista nezhvalno. Svi su neugodni i svi se mogu boriti za ulazak u prvu liguž

Leon Hill :
Za kraj vasa poruka svim onima zainteresovanim za igranje PESa u sportsport.ba ligi ?
Takodjer PES vam zeli podrsku pri ostvarenju vasih klupskih ciljeva !

A. L. :
Preporucio bih svima da se prijave za PES ligu, nece se pokajati. Ako vole PES, postat ce samo bolji, uz to ce se i zabaviti sa kolegama forumasima, puna podrska svima koji se prijave
hvala na intervju.

slika
( Bosniacum Lilium u raspolozenom izdanju )
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
Zeka
Postovi: 582
Pridružen/a: 04 sep 2011, 10:06
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la Zeka » 12 mar 2014, 17:51

slika
Leon Hill: Cilj je osvajanje lige !
Kada radite nešto novo uvijek se trudite da prvi dojam koji ostavite bude onaj najbolji,a kako ga bolje ostaviti nego uraditi interviju sa najtrofejnijim menađerom SportSport.ba lige,Leon Hillom.


slika
Veltins Arena je zamjenjena Mestallom od koje se očekuje da bude glavni adut ekipe koju predvodi Leon Hill


Zeka:
Prije svega možetel nam reći nešto o prošloj sezoni,da li ste zadovoljni Vašim uspijehom,i da li Vas je neko od ostalih protivnika pozitivno ili negativno iznenadio ?

Leon Hill:
Prosla sezona je za nas bila kao bajka, od ruznog pocetka do sretno zavrsetka.Trofej lige prvaka po prvi put je dosao u nase ruke i to je bio glavni cilj, jer je isti bio jedini trofej koji je nedostajao. Trece mjesto u ligi i polufinale kupa su sasvim odlicni uspjesi za tadasnji klub Schalke 04. Iz sezone u sezonu sve je manje iznenadjenja jer je stvorena jedna "elita" i ostatak. Tako da skoro uvijek neko iz elite dominira dok iz ostatka rijetko kad ko bljesne.
Kao najugodnije iznenadjenje izdvojio bih Zeku zbog jedne novine u njegovim redovima a to je konstantnost. Po prvi put da je odigrao u visokom tempu cijelu sezonu.

Zeka:
Nova sezona je počela,kako ste zadovolji obavljenim poslom u ovom prijelaznom roku,i koji su vaši ciljevi ?

Leon Hill:
Uz dolazak Drogbe mislim da je ovaj prijelazni rok najbolji ikad za nas klub. Dovedene su dvije mega zvijezde u vidu Riberya i Suareza uz ionako skoro pa savrsenih 11 dodatno su zaostrili konkurenciju. Glavni cilj ove sezone je vratiti titulu lige u nase vlasnistvo, polufinale lige prvaka i finale kupa.

Zeka:
Gledajući ostale ekipe,koga vidite kao konkurenta za osvajanje titule ? Šta mislite o ostalim predstavnicima klubova,kako su oni prošli u ovom prijelaznom roku ?

Leon Hill:
Prva liga je jako zanimljiva i posebna draz je da ce po mojim procjenama ove sezone biti vise favorita. Prvo kolo je pokazalo da svako moze dobiti svakog a nadam se da ce se tako nastaviti i u ostalim utakmicama. Kao glavnog favorita uzet cu si za pravo i izdvojiti sebe, narisa i zeku u nekom najuzem krugu a od mogucih iznenadjenja sabahudina i nisada. Pobjednici ovog prijelaznog roka bi bili goalgetter i sabahudin te donekle zeka naravno uz nas. Goalgetter kupovinom Hazarda i dovodjenjem Rooneya uz savrsenog kuna dobio na sirini te mu za konacni uspjeh potrebna samo malo cvrsca odbrana, Sabahudinu je Cavani donjeo apsolutno novu dimenziju u napadu te sa sve boljim rastom ocjena Vidala - Pogbe - Veratija tu treba traziti najveci dobitak ove ekipe a Zeka je sastavio fantasticni trio Ibra - Messi - Neymar mada mislim da za najvece uspjehe takodjer mora poraditi na odbrani.

Zeka:
Vaših prvih jedanaest za sljedeću sezonu ?

Leon Hill:
Prvih 11 : Iker / LB - Alba CB - Pujol CB - Silva RB - Ramos // CMF - Sissoko CMF - Iniesta // LMF - Navas RMF - RIbery // CF - Drogba CF - Suarez //

Zeka:
Izgubili ste na samom otvaranju lige,da li vas je to iznenadilo i možda vaše ambicije za titule u ovoj sezoni ublažile ?

Leon Hill:
Svakako da je poraz dosao neplanski i pomalo iznenadjujuce ali ujedno kao jedna velika lekcija za ubuduce i naravno da ambicije ostaju iste osvajanje titule najboljeg. Dakle cilj najtrofejnijeg menadzera ove zajednice ostaje isti - TITULA !

Za kraj poželimo sreću ekipi Valencie u nastavku te da ispune svoje zacrtane ciljeve.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la Goalgetter » 12 mar 2014, 19:51

slika
DiNno: Bice tesko, ali zelim sa Schalkeom u 1. Fantasy Ligu!

slika
Schalke racuna na mnogobrojnu podrsku svojih vjernih navijaca

Goalgetter: Prvo, zelimo vam dobrodoslicu u ovu ligu. Dakle kakvi su Vasi prvi utisci o ligi?

DiNno: Hvala na dobrodoslici, nadam se dugoj i uspjesnom nadmetanju sa svima. Prvi utisci o ligi su odlicni, pratim desavanja u i oko lige u zadnja 2 mjeseca i jedva sam cekao da dobijem klub i napokon sam ga dobio, Schalke od sada ima ambicioznog vlasnika.

Goalgetter: Kako je vas klub poslovao u ovom proteklom prelaznom roku?

DiNno: Moj klub je po meni poslovao odlicno, na draftu sam uzeo Candrevu i Griezmana koji su odlicni igraci i igraci koji ce odmah da budu starteri, dosao je i Campagnaro od kojeg takodje mnogo ocekujem, sve u svemu sam zadovoljan novim igracima.

Goalgetter: Koje su vam ambicije u sljedecoj sezoni?

DiNno: Ambicije za sljedecu sezonu su da budem medju prva 4 kluba u ligi. Bit ce veoma tesko jer je ovo prva sezona za mene u ligi i tek sam dobio klub dok ostali igraju malo duze vrijeme.

Goalgetter: Kako ocjenjujete vasu konkurenciju u 2. Fantasy Ligi, da li cete se vec ove sezone ukljuciti u borbu za plasman u prvu ligu?

DiNno: Konkurencija je cini mi se nesto slabija u odnosu na proslu godinu, ima tu ekipa sa dobrim igracima, ali dosta ekipa igra slabo u odnosu na to kakvu ekipu imaju. Ja cu pokusati da se ukljucim u borbu za prva 3 mjesta i ulazak u prvu ligu i nadam se uspjehu.

Goalgetter: Koji su vasih prvih 11 za predstojecu sezonu?

DiNno: Prvih 11 ekipe Schalke-a su: [4-4-2]

Golman: Mandanda
Odbrana: Gargano, Terry, Campagnaro, Zabaleta
Vezni red : 2 zadnja vezna Strotman i Wilshere, 2 krilna igraca ce da budu Candreva i Griezman
Napad: Podolski i Doumbia

Nadam se da ce ova ekipa da donese veliku radost, sto da ne i titulu na Veltins-Arenu... :idea:

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la Goalgetter » 15 mar 2014, 00:59

slika
Gladni lavovi na celu sa Arelinhom krecu u lov na titule!

slika
Lava duboko nositi u srcu - Motto navijaca 1860 Minhena

Goalgetter: Blizi nam se jubilej ovog vikenda u ligi. 100ta utakmica, ogroman broj. Opisite nam ukratko svoj tok u ligi od 1. dana otkad ste dosli, pa sve dosada kako se razvijalo?

Arelinho:Dosao je i taj dan i moja 100-ta zvanicna utakmica u ligi i ovih dana sam veoma sretan.Jer sam prosao veoma trnovit put do ovog dana.Tek kada sam dosao vodio sam ekipu Sampdorie koja je imala veoma dobru reputaciju kada sam je ja preuzeo i ja sam nastojao da to i odrzim.Poslije toga sam vodio ekipu Stuttgarta i to nije bilo onako kao sto sam ja zamislao pa sam nazalost ispao iz prve lige.To je bilo veliko razocaranje kako za upravu kluba tako i za navijace. Poslije toga sam se preselio u Madrid i preuzeo ekipu Real-a i nju sam vodio 2 sezone.Dosao sam do titule u drugoj ligi i do finala Europa lige gdje sam nesretno izgubio.Dosla je sljedeca sezona gdje se ekipa Real-a nije dobro provela i nazalost ispala u drugu ligu.I na pocetku ove sezone ja preuzimam ekipu Munchena 1860 i glavni cilj je ulazak u prvu ligu.

Goalgetter: Kakav stil igre preferirate?

Stil zavisi od samog protivnika.Vecinom napadam preko sredine jer imam odlicne vezne igrace koji znaju dati loptu napadacu u pravo vrijeme.

Goalgetter:Jeste li vise ofanzivno, ili defanzivno orijentisani?

Arelinho:Ja vecinom igram defanzivno sa ubojitim kontra napadom jer u napadu imam brze igrace i na taj nacin dolazim do pobjede.Protivnici vecinom imaju posjed lopte jer im ja to prepustam,a ostalo pripada meni i tako vecinom bude uspjesno.

Goalgetter:Jeste li zadovoljni proteklom sezonom, i kako ste se pojacali u prelaznom roku?

Arelinho:Proteklom sezonom sam razocaran jer smo tek poceli igrati pred kraj sezone i to na kraju se desilo da nam je samo falio 1 bod za razigravanje za opstanak u prvoj ligi i za tim ostaje zal.
U prelaznom roku su se vratili sa posudbi Yaya Toure,Vincent Kompany.Dosao je jedan od najacih stopera u ligi Nemanja Vidic,takodje Luka Modric je dosao.Na draftu smo doveli 3 veoma dobra igraca.
Pristigao je Turcin Arda Turan,desno krilo Sessegnon i defanzivni vezni Francesco Lodi.

Goalgetter:Kakve su vam ambicije u nadolazecoj sezoni?

Arelinho:Ambicije u sljedecoj sezoni su da se udje u prvu ligu,prodje grupa u ligi prvaka i dodje do polufinala kupa.

Goalgetter:Mozete li nam napisati odprilike vasih pocetnih 11 u ovoj sezoni?

Arelinho:GK - Neuer CB-Kompany,Vidic, RB-Lahm LB-Alaba DMF-Yaya Toure CMF-Borja Valero,Modric AMF-Turan CF-Tevez,Adebayor

Goalgetter:Sta kazete o konkurenciji, a i o takmicenju u 1. Ligi, ko su vasi favoriti?

Arelinho:Konkurencija u drugoj ligi je veoma dobra,ima tu odlicnih igraca kao sto su Bosniacum lilium,Jasmin10...
Sezona u prvoj ligi ce biti jedna od najacih jer tu ima dosta trenera koji ciljaju na visoka mjesta i tu ce biti prava borba. Moj favorit za osvajanje prve lige je Valencia i Real Madrid.

Avatar
Zeka
Postovi: 582
Pridružen/a: 04 sep 2011, 10:06
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la Zeka » 27 mar 2014, 15:41

slika
Počelo najelitnije takmičenje !

slika

Napokon se vratila stara Liga Prvaka,koja će se za razliku od prošle sezone igrati po trenutnom sistemu ovog takmičenja.Ovu priliku koristimo da još jednom čestitamo prošlogodišjnjem osvajaču ovog takmičenja gospodinu Leon Hillu,te priliku da svim učesnicima poželimo sreću u ovoj sezoni.Iako smo svake godine imali priliku vidjeti neizvjenost ove godine ipak imamo najveću konkurenciju između ekipa pa krenimo redom:

slika
Grupa u kojoj imamo dva provjerena igrača od kojih se očekuje prolaz dalje ali ne treba ni otpisati sjajnu ekipu Wolfsburga i Milana.Ipak u prvom kolu nije bilo iznenađenja te su ekipe Reala i Valencie upisale prve pobjede.I dok se Real Madrid polako vraća na staru slavu pod vodstvom Toxicitya ekipa Leona Hilla nastavlja tamo gdje je stala prošle sezone.Upravo zbog toga preuzima ulogu favorita ove grupe jer ekipa Valencie posjeduje bolji igrački kvalitet,a pogotovo kada su u pitanju pojedinci poput Suareza,Inieste,Casillasa..
Dodajmo još da je ekipa Wolfsburga prema tržišnoj vrijednosti igrača najmanje rangirana ekipa u ovom takmičenju te je od njih teško očekivati nešto više u ovom takmičenju.

slika
Zasigurno najbolja grupa ove sezone u Ligi Prvaka.Osim trenutnog prvaka SportSport.ba lige,NarisBSC u grupi se još nalazi i najskuplja ekipa Barcelona od koje se također puno očekuje u ovoj sezoni.Ekipa Borusije predvođena trenerom Goalgetterom i napadačima poput Aguera i Rooneya sigurno može svakoga iznenaditi,te sigurno da i od nje možemo puno očekivati.Da grupa bude još komplikovanija potrudila se ekipa Schalke koja je napravila najveće iznenađenje prvog kola savladavši ekipu Citya.Iako je teško prognozirati putnike u sljedeću rundu za očekivati je da to budu City i Barcelona.

slika
Ekipa Bayerna predvođena sjajnim bavarcem ima velike ambicije ove sezone u Ligi Prvaka te su uz ekipu Liverpoola prvi favoriti za prolaz dalje.Ipak,još ostaje da vidimo kako se Liverpool snalazi bez Ibrahimovića,dok Bayern sa Robbenom u napadu ne posustaje.Nakon prvog kola na vrhu se izdvojio NisadTM,ali sigurno da će uskoro dobiti konkurenciju i u sjajnoj ekipi Galatasaraya,koja uz odličnog trenera ima i odlične igrače.Od ekipe Atletico Madrida ove sezone ne možemo previše očekivati ali sigurno da mogu iznenaditi nekoga od ovih favorita i time im pomrsiti račune.

slika
Prvi favorit za osvajanje prvog mjesta u ovoj grupi je sigurno ekipa Juventusa koja je to potvrdila i u prvom kolu pobjedom nad ekipom Aston Ville.U ovoj grupi imamo tri prvoligaša,ali i jednog sjajnog drugoligaša.Iako ekipa Arelinha,Munich 1860 u ovoj sezoni ulazi u nešto slabijem rosteru sigurno su ekipa koja može mnogo toga pružiti.Prošlogodišnji osvajač Kupa SportSport.ba lige,ekipa Vilareala u ovoj sezoni također ulazi sa velikim ambicijama,koje su potvrdili dovođenjem Mate.Uz trenera kakav je JaskoJuve sigurno da je ova ekipa favorit za prolaz dalje,uz Juventus.

__________________________________________________________________________________________________

Derbi 2.kola SportSport.ba Lige Prvaka

slika

Avatar
Zeka
Postovi: 582
Pridružen/a: 04 sep 2011, 10:06
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la Zeka » 15 apr 2014, 00:51

slika
Konkurencija nikad veća,ko će osvojiti ovogodišnje izdanje Lige Prvaka ?
slika

Nakon što smo se vratili starom sistemu ovog takmičenja dobili smo željenu neizvjesnost koja je rezultirala ispadanjem nekih od glavnih favorita.Nakon što Ronaldo sa Dinamom nije uspio izboriti ni grupnu fazu,Messi je posustao u toj fazi te ćemo tako u nastavku ostati uskraćeni za dva najbolja igrača današnjice.
Ipak to ne znači da nećemo imati šta vidjeti jer je konkurencija strašna i ko će biti pobjednik ostaje da vidimo.

slika


__________________________________________________________________________________________________
slika

Iako je Liverpool završio prvi u grupi C to im u ovom dvomeču ništa neće značati gdje blagu prednost dajemo iskusnom Toxicityu koji je završio drugi u grupi A sa 7 bodova.Ekipa Liverpoola je skuplja ekipa i predvode je igrači poput Ville,Hamšika,Pepea dok kod ekipe Reala iskače samo jedno ime a to je Higuain koji se ove sezone nalazi ispod Ville kada je u pitanju lista strijelaca.Statistika je na strani Liverpoola a da li ona zavarava ili ne ostaje da vidimo poslije ovog dvomeča.

slika

Razlika u tržišnim vrijednosti ekipa je 130 miliona.Skuplja ekipa je ekipa iz Torina,međutim ulogu favorita u ovom dvomeču dajemo sjajnoj ekipi Citya koja ne posustaje ni ove sezone.Ipak,City je u ovaj ždrijeb ušao kao drugoplasirana ekipa iz grupe B sa samo 6 osvojenih bodova dok se Juventus prošetao grupom D sa 15 bodova i time pokazao da se na njega može ozbiljno računati.I dok Juventus krase strašni pojedinci poput Cavanija,Falca-a i Pogbe u ekipi Citya imamo strašan timski rad na čelu sa Torresom.


slika

Trenutni osvajač lige praka,ekipa Valencie neće imati nimalo lagan zadat u četvrtfinalu.Za protivnika su dobili ekipu Bayerna koja igra preporođena dolaskom bavarca33.Iako ekipa Bayerna u ligi prvaka i nije briljirala njihove igre u ligi garantuju da ćemo imati sjajan dvomeč sa sjajnim igračima.I dok se Valencia prošetala grupom A ekipa iz Minhena je imala mnogo više problema te je među 8 najboljih došla samo sa 3 boda.Pojedinci odlučuju utakmice,a ove dvije ekipe su prepune pojedina.Ekipu čija je vrijednost vrtoglavih 550 miliona predvode Iniesta,Fabregas,Suarez dok je kod ekipe Bayerna najbolji igrač Arjen Robben.Vrijednost Bayerna se procjenjuje na 340 miliona i to su samo neki od razloga zašto prednost u ovom dvomeču dobija ekipa Valencie.

slika

U svakom takmičenju budu pozitivna i negativna iznenađenja.Ono pozitivno se nalazi u jednoj od ove dvije ekipe a to je ekipa Schalkea.Njemci će jedini predstavljati Drugu Ligu u završnici najeltnijeg takmičenja i vjerujemo da će proći dalje jer ostaviti iza sebe ekipe poput Citya i Barcelone u grupnoj fazi je za svaku pohvalu.Vrijednost ekipe se procjenjuje na mizernih 320 miliona,ali to je bilo sasvim dovoljno da na krilima Podolskog i Xavia izbore plasman među osam najboljih.S druge strane imamo prvoligaša ekipu Aston Vile koja u ligi kotira visoko i bori se za najvišu poziciju.Oni su završili drugi u grupi D sa 12 bodova što potvrđuje da njihovi dometi mogu zaista biti veliki i u ovom takmičenju.Vrijednost ekipe je 360 miliona,a najskuplji igrač je ko drugi neko Reus od koga se najviše i očekuje.Izjednačenost ovih ekipa kao i iznenađenje Schalke što su se našli u ovoj rundi takmičenja nam ne dozvoljava da damo prednost nekoj od ovih ekipa,ali kada bi morali ipak bi minimalno prednost dali ekipi Schalkea.

_________________________________________________________________________________________________

slika

_______________________________________________________________________________________________

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 09 apr 2015, 12:57

slika

// Sve promjene jedne lige \\
Sta nam to donose grupe A i B ? :

Moze se reci da su obje grupe vrlo izjednacene ali da je ipak grupa B za klasu jaca. No krenimo redom.
Grupa A :
Kada sagledamo nosioce grupe A vidjet cemo da se tu nalaze Dino Arelinho, Goalgetter i Padovan, rekli bi jako ? Ali kada sagledamo malo ispod površine uvidjet cemo da je Dino igrac za male utakmice, arelinho je kao feniks uskrsnuo u svijetu fudbala ali isto kao i feniks moze da nestane sa fudbalske scene. Na stranu njegovo umijece za transfere cinjenica da on kao nosilac postoji na sceni tek nesto vise od dvije sezone. Goalgetter koliko god nekada bio jak trenutno je blize statusu nenosioca nego nosioca. Obavezni pad forme sredinom sezone popracen ispadanjem u ranoj fazi svih knock out takmicenja glavna je odlika ovog igraca. Padovan predstavlja vjerovatno igraca sa najduzim stazem u ligi i vjerovatno igraca koji jako podsjeca na ekipu Liverpoola, tim koji zivi od stare slave. Ove rijeci mozete pokriti cinjenicom da je soba trofeja ovog igraca obavijena prasinom i dimom.
Situacija nenosioca u ovoj grupi najbolje se moze okarakterisati sa cinjenicom da jedini mac sa dvije ostrice predstavlja igrac Zenica1985 koji sigurno zna da igra PES na visokom niovu i vjerovatno da ce biti u samom vrhu divizije A. Tu je i Mouse kojem svaka pobjeda protiv nosioca moze biti ravna cudu. A nezahvalno bi bilo da se govori o novim igracima Dzobma, Sylar, Fosing i Bollle sa cijim kvalitetama jos nismo upoznati.

Divzija smrti, divizija B :

Igracki i trofejno daleko kvalitetnija divizija. Na celu ove divizije nalazi se trenutni osvojac 8 sezone lige Bavarac, igrac koji je sve clanove ugodno iznenadio svojom igrom i poslozio tim po svojim zeljama. Sigurno da nikome nece biti lako da pobjedi ovog njemackog giganta. Iza njega nalazi se jedan od igraca cije je ime usko vezano za rijeci finale i vrh tabele, Toxi. Posrnuli gigant iz centra Madrida ima mogucnost osvajanja trostruke krune ili jos jedne sezone bez trofeja. Njegova nepredvidljivost je jednaka njegovoj kvaliteti. Najveci suparnik po stazu, regionu i kvaliteti mu je sigurno Zeka. Menadzer koji vec devetu sezonu vodi tim iz Katalonije. Prosle sezone posudbama glavnih igraca je uspio da se finansijski konsoliduje dok prema najava koje stizu iz crveno - plavog tabora ovo bi mogla biti njihova sezona. Nekada jedan od najvecih i najdominatnijih igraca ove lige Toma, sigurno ima kapaciteta da pomrsi planove mnogima. Vratio je svoju najdrazu igracku u vidu Ibrahimovica a ujedno je uspio da nabaca relativno mnogo crnaca sa velikim BBom nadajuci se da ozivi staru dobru provjerenu dobitnu formulu za uspjeh. Eldar15 je igrac koji je osvojio iznenadzujuce ligu pravaka i igrac oko kojeg se diglo mnogo prasine na njegove rezultate. Da li je rijec o stvarnom uspjehu, blijeski ili podizanju forme, otkrit ce nam sezona koja je pred nama. Igrac sa najvise trofeja i potpisnik ovih redova se nada da bi mogao proslosezonske rezultate podici za stepenicu vise te da konacno dodje i neki trofej u vec zaprasnjele tribine njegovog kabineta. U listi nenosioca a po kvaliteti to sigurno nije, nalazi se Bianconer. EKipa koja igra kao preporodjena ovu sezonu i sigurno da je realna mogucnost da neki od trofeja zavrsi u njihovim redovima. Sto se tice finansijskog maga Bambusa i njegove finansijske politike prodaje i posudbe kljucnih igraca tu se vodi velika diskusija medju njegovim simpatizerima. Ako postoji neko dugorocno rijesenje dovodjenja pojacanja u buducnosti na ustrb ti nagomilanih svota novca onda je siugrno svijetla buducnost pred tim timom. Ukoliko je ipak u pitanju jednostavno bogacenje i gomilanje novca onda sigurno svi simpatizeri ovog tima imaju razlog za zabrinutost. Ekipa koja ce sigurno opet biti autsajder u ovoj grupi je ekipa Unnoficialpaga. Jednostavno spletom okolnosti ove sezone sve osim posljednjeg mjesta na tabeli moze biti ugodno iznenadjenje za Mesija i drustvo. Sto se tice novog igraca MarioDino u njegove mogucnosti i kapacitete tek treba da se upoznamo.

************************************

Finansijska moc i buducnost klubova :

Daljnjom predanalizom sezone utvrdit cemo da pored igracke kvalitete liga B prednjaci i po finansijskoj moci. Ukoliko uzmemo prosjecno finansijsko stanje timova i broja igraca u ligi, uvidjet cemo da je prosjecna kolicina novca u diviziji B 22,3 miliona po ekipi. Ako bi izbacili jedinog zaduzenika iz lige MarioDinu, dosli bi do podatka da je ta realna finansijska moc jos izrazenija u iznosu od 27,6 miliona po ekipi. Sa druge strane divizija A biljezi lose finansijsko poslovanje. Prosjecna finansijska moc po ekipi iznos mizernih 8 miliona. Ukoliko bi izbacili timove iz divizije A koji ne posluju pozitivno ta mizerna cifra se pomjera do slabih 14 miliona prosjeka po ekipi.

Sa druge strane jos jedan neodgovarajuci podatak ujedno i zabrinjavajuci za diviziju A da pored lose finansijske situacije moraju izdvojiti za plate porazavajucih 44,8 miliona ( prosjecno ). Sa druge strane totalna finansijska vrijednost svih ekipa u diviziji B iznosi nesto nizih 392 miliona sto nas dovodi do zakljucka da su stabilni klubovi u ovoj diviziji vec u stanju da izmire plate za narednu sezonu.

*********
Analiza timova i predivjdanja

Divizija A :

Ekipa Zenit FC ( Vlasnik DiNno )
Realna pozicija : 1 - 3 mjesto
Prednosti : Manuel Neuer na golu ; Cvrsta i skocna odbrana ; Fizicki jaka sredina ; Aguero u napadu i fizicki dominatni napadaci
Nedostatci : Spori bekovi ; Nedovoljna kreativnost i brzina i veznom redu ; Takodjer nedostatak brzine u napadu
***************************
Ekipa Palermo ( Vlasnik Bolle )
Realna pozicija : 3 - 5 mjesto
Prednosti : Dobra golmanska linija ; Jak napad ; po jedan igrac extra klase u svakoj liniji
Nedostatci : Neujednacenost kvalitete u ekipi ; Nekvalitetna klupa
***************************
Ekipa Arsenal ( Vlasnik Mouse )
Realna pozicija : 7 - 10 mjesto
Prednosti : Cvrst vezni red i solidna odbrana
Nedostatci : Nedostatak kvalitete ; Nekvalitetan mendazer ; Lose rasporedjena napadacka sekcija
***************************
Ekipa Sampdoria ( Vlasnik arelinho )
Realna pozicija : 2 - 5 mjesto
Prednosti : Jaka cvrsta i brza odbrana ; Expresan i brz i prodoran napad
Nedostatci : Nesto slabija golmanska linija ; relativno nizak vezni red ;
**************************
Ekipa PSG ( Vlasnik Zenica )
Realna pozicija : 1 - 2
Prednosti : Menadzer ; Kvaliteta na golu i vrlo jak napad
Nedostatci : Nekvalitetna odbrambenog i veznog reda
**************************
Ekipa Juventus ( Vlasnik Padovan )
Realna pozicija : 3 - 6
Prednosti : Solidna odbrana ; Fizicki jaka sredina ; Fantastican napad i najdominatniji igrac C. Ronaldo :
Neodstatci : Menadzer ; Nedovoljno kvalitetna golmanska linija ; Nedostatak kreativnosti u veznom redu
*************************
Ekipa Partizana ( Vlasnik Sylar )
Realna pozicija : 3 - 7
Prednosti : Osim solidnog napada i nema nekih izrazenijih igrackih prednosti
Nedostatci : Novi menadzer ; Nekvaliteta u odbrambenoj liniji ;
************************
Ekipa Parma ( Vlasnik Fosing )
Realna pozicija : 6 - 10
Prednosti : Jako kvalitetna ekipa po ocjenama ; Veliki sirina u sastavu
Nedostatci : Neiskustvo menadzera ; nedostatak igraca visoke kvalitete
************************
Ekipa Wolfsburga ( Vlasnik Goalgetter )
Realna pozicija : 3 - 10
Prednosti : Cvrstoca u svakoj liniji tima ; Spoj mladosti i iskustva
Nedostatci : Nepretjerano kvalitetan izbor u napadu ; nedosljednost menadzera rezultatima
***********************
Ekipa Chelsea ( Vlasnik Dzomba )
Realna pozicija : 5 - 10
Prednost : Solidan vezni red i relativno kvalitetan napad
Nedostatci : Odbrambeni dio ekipe nije na pratecem niovu napadacke snage

//////////////////////////////////////////////////////////////////

Divizija B

Ekipa Real M. ( Vlasnik Toxycity )
Realna pozicija : 1 - 5
Prednost : Menadzer ; Jasno i planski planirana selekcija igraca sa spojem brzine, kvalitete i snage
Nedostatci : Dekocentracija menadzera u odlucujucim mecevima ; Slabija bekovska linija
*******************************
Ekipa Milan ( Vlasnik Pesmaster )
Realna pozicija : 1 - 5
Prednost : Menadzer ; Kvalitetne odbrambene i napadacke linije
Nedostatci : Vezni red nije na nivou ostatka ekipe
*******************************
Ekipa FC Barcelona ( Vlasnik Zeka )
Realna pozicija : 2 - 5
Prednost : Menadzer ; Ofanzivna moc ekipe
Nedostatci : Menadzer ; Relativno mlada i neiskusna ekipa sa nedovoljno kvalitetnom odbranom
********************************
Ekipa BVB ( Vlasnik MrHc )
Realna pozicija : 1 - 5
Prednost : Menadzer ; Kvalitetni pojedinci u svakoj liniji ekipe ; Strahovit napadacki potencijal
Nedostatci : Nekvaliteta klupe i ovisnost o raspolozenju igraca
*******************************
Ekipa FC Bayern ( Vlasnik Bavarac )
Realna pozija : 3 - 6
Prednost : Menadzer ; Uigranost ekipe ; Iskoristavnaje punog potencijala Robbena
Nedostatci : Nedovoljna kvaliteta za ponavljanje ili poboljsavanje proslosezonskih uspjeha
******************************
Ekipa Inter ( Vlasnik DinoMario )
Realna pozicija : 5 - 10
Prednost : Velik izbor u veznom redu
Nedostaci : Nekvaliteta na kljucnim pozicijama ; nedovoljna napadacka snaga
******************************
Ekipa Galatasaray ( Vlasnik Bianconer )
Realna pozicija : 3 - 6
Prednost : Raznovrsnost ekipe popracena dobrom pokrivenoscu na svim pozicijama
Nedostatci : Neobjasnjenost losijih rezultata u odnosu na kvalitetu sastava
*****************************
Ekipa Dinamo ( Vlasnik Bambus )
Realna pozicija : 7 - 10
Prednost : Nema nekiih izrazrenijih prednosti
Nedostaci : Neozbiljnost menadzera / prodaja i posudba kljucnih igraca
***************************
Ekipa QPR ( Vlasnik Unofficialpage )
Realna pozicija : 10
Prednost : Messi
Nedostaci : Menadzer ; Neiguranost ekipe
**************************
Ekipa West Ham ( Vlasnik Eldar15 )
Realna pozicija : 3 - 8
Prednosti : Dobra odbrambena linija popracena kvalitetnim veznim redom.
Nedostatci : Oscilacije u igri popraceni ne bas velikim izborom kvalitetnih igraca.

Toliko od mene !! Do nekih novih susreta !!
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 02 jul 2015, 12:34

slika

Analiza od pocetka sezone

Kazali smo za grupu A sljedece predpostavke :

Zenit - Nasa predpostavka da ce biti u prve tri ekipe pokazala se tacnom. Dino je zavrsio na prvom mjesto i u play offu osvojio ligu. Zaista sve cestitke nasem sampionu.

slika

Palermo - Totalni promasaj u analizi i totalno podbacaj vlasnika Boleta. Izgleda da smo bili zavarani predsezonskim rezultatima istog. Predzadnje mjesto sa najgorom gol razlikom ne ulijeva previse optimizma za narednu sezonu.

Arsenal - Topnici su za stepenicu vise izbjegli nasu prognozu. Vjerovatno podbacajem Palerma su uspjeli da se uguraju na to 6to mjesto i tu im je realno mjesto. Navijaci su bijesni i muka im je vise od nedostataka titula u vitrinama koje im ocigledno menadzer Mouse nije u stanju da obezbjedi.

slika
" Jasna poruka navijaca "

Sampdoria - Navijaci mafijaskog kluba mogu biti zadovoljni. Rezultati u sezoni su sigurno iznad ocekivanja uz stalno podizanje forme glavnih pojedinaca. Transfer politika je najbolja stavka ovog kluba. A od naredne sezone zagirusno mogu ocekivati i dolazak nekih vecih trofeja pored kupa.

PSG - Arapski seici imaju velike ambicije a da bi te ambicije pokrili potreban je i ambiciozan menadzer. Sigurno je da su pogodili u pitanju menadzera jer Zenica1985 spada u samu elitu. Drugo mjesto i finale play offa je nesto cime mogu biti zadovoljni razmazeni francuski navijaci.

Juventus - Predvidjanja tacna. Mjesto broj 5 i opet sezona bez ikakvih trofeja uspjeha i ambicija. Nekada ponos italijanskog fudbala a danas prosjek virtualnog drustva. Ima li snage vlasnik da naredne sezone makar donese jedan trofej ?

Partizan - U vrhu naseg predvidjanja. Na trecoj poziciji sa jednom jako zanimljivom ekipm i igrom. Naredne sezone u zavinosti od grupa sigurno jedan od pretedenata na osvajanje nekod od trofeja.

Wolfsburg - Najvecea misterija nasih predvidjanja je upravo ekipa Njemackog giganta. Od fenomenalnih rezultata do ponora i dubina. Od osvojenih trofeja do zadnjih mjesta. Sigurno nije klub za navijace sa srcanim problemima.

Chelsea - Teska sezona za londonske plavce. Mjesto koje nigdje ne vodi. Ekipa i igra koje nicemu ne vode. Buducnost glupa maglovita i kisovita poput Londona. Sta ih ceka u narednoj sezoni niko nece znati.

slika

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Divizija B :

Milan - Savrseno odigrana sezona. Osvojena liga prvaka ali sigurno da ostaje zal i za duplom krunom. Nesvatljivo je kako tim Milana cesto zna kiksati u knock out utakmicama dok za razliku od istih za ligu nema problema. U svakom slucaju navijaci milana mogu biti prezadovoljni.

slika

Bayern M. - Uskrsnuce Bavarskog giganta. Zbog okolnosti nisu osvojeni neki trofeji ali sigurno da napredak u igri i rezultati mogu biti polog za svijetlu buducnost.

BVB - Kvalitetna sezona uz trece mjesto u ligi. Blago razocarenje od ranog ispadanja u play offu i u ligi prvaka. Ali vjerovatno da najvise boli poraz u finalu kupa. No sta je tu je navijici Borusije mogu ocekivati borbu za sami vrh i naredne sezone od svojih miljenika i to je ono sto je u svemu najpozitivnije.

Barcelona - Per Aspera ad Astera ili sto bi ironicno rekli preko trnja do trnja. Nikakva posebna sezona u nizu za Barcelonu. Drzao se neki vrh u svim takmicenjima ali na kraju kako obicno biva Barca je otisla kuci praznih ruku.

Real M. - Peto mjesto ne moze nikoga da zadovolji u klubu. Opravdanje lezi u cinjenici da je vlasnik kluba Toxicity cesto okupiran drugim nebitnim stvarima vezanim mimo pobjeda na zelenom terenu. Ali zasigurno poznavajuci igracke kvalitete istog ova sezona se sigurno moze okarakterisati kao neuspjeh.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 11 avg 2016, 14:35

Pocelo je !!!

Prva sezona ujedinjene PES ss.ba lige donosi nesto novo i super zanimljivo a to je po prvi put svih 18 klubova na jednom mjestu.
Sigurni smo da ce ova duga sezona pored svoje zanimljivosti biti i jedno isrpno takmicenje za sve klubove a vrijeme ce reci da li je ovo bio pun pogodak kakvim se sada cini. No krenimo redom i analizom prvih utakmica :

U prvom kolu na nemirnom turskom tlu Fenerbahce je docekao giganta Evropskog fudbala Real Madrid na celu sa mladim i nedokazanim menadzerom Golumom. Mujic je bio aktivan na trzistu te je uspio da uz pomoc Erdogana dovede najvecu zvijezdu fudbala C. Ronalda, madjionicara Kokea i stub odbrane da formira oko Benatie. To se ispostavilo ubitcanim jer je Real demoliran u Istanbulu rezultatom 7 - 2. Realu nije pomogao ni dolazak supersnaznog Hulka koji je formirao veoma jak trozubac Hulk - Lewandovski - Depay jer je iskustvo presudilo u ovom slucaju.

Druga utakmica i derbi koji je to trebao biti samo na papiru donjeo je razocaravajuci podatak da vlasnik ekipe Atletico Madrida nije predao sluzbenu dokumentaciju na vrijeme te je morao biti suspendovan a utamica Bayern - Atletico registrovana u korist domacina 1 - 0.

Treci par i okrsaj starih znalaca super snazne Barcelone i povratnika u drustvo najboljih Intera. Barcelona je u pravoj golijadi zahvaljujuci magiji Neymara koji je sa 5 golova prakticno unistio sam Inter dosla do pobjede od 5 - 4.

.....
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Fantasy PES6 Liga NOVINE

Post Postao/la MrHc » 02 mar 2017, 14:54

INTERVJU SA OSVAJACEM SS-BA LIGE !!!

1. Kako bi komentarisali proteklu sezonu rezultatski u FC Benfica ?

Pretkla sezona za Benficu je bila kao iz snova. Sve titule moguce timske titule su stigle u klub i ja sam prezadovoljan.

2. Kako planirate zadrzati istu motivaciju u ekipi i kod sebe za narednu sezonu ?

Motivacija je uvijek ista, idemo svaku utakmicu na pobjedu. Dolazi par novih igraca zeljnih dokazivanja i od njih se dosta ocekuje da povuku ekipu naprijed za jos uvjerljivije uzimanje titula.

3. Za koje tacno pojacanje mislite da ce vam donijeti prevagu ? Hoce li biti jos nekih dolazaka u narednim danima ? I sta je sa mogucim odlascima ?

Najvece pojacanje je dugogodisnja zelja, David Silva. Od njega ocekujem velike stvari, prije svega da skine veliki teret Iniesti prilikom organizacije igre. Od njega ocekujem veliku kreativnost i dosta stvorenih sansi za Aguera i Suareza.
Prelazni rok za moju ekipu je 90% zavrsen. Pojacao sam se u svim segmentima. Odbrana-Terry, vezni Kovacic, Silva, i napad Giovinco i Quaresma. Mislim da sam ekipu popunio, na svim pozicijama po 2 dobra igraca.

4. Da li mislite da ce se moci u ekipu uklopiti 2 igraca koja igraju na istim pozicijama ( Iniesta i Silva ) ?
Planirate li neku mozda promjenu formacije u odnosu na sapmionsku 4 - 3 - 3 ?


Iniesta i Silva na pozcijama ofanzivnih veznjaka su odavno moja zelja. Tu veliki posao moraju uraditi Matic ili Verrati, zavisi koji bude igrao na Dmf
Ako oni budu na svom nivou Iniesta i Silva ce imati veoma lagan posao prema naprijed.
Formacija 4 - 3 - 3 je primarna formacija i ona je broj 1.
Ali koristim u dosta situacija i 4-1-3-2 i 3-4-3 formaciju, zavisi od raspolozenja igraca u ekipi.
Svakako da ce biti miksanja formacija i u narednoj sezoni ali 4-3-3 je primarna opcija

5.Kojih idealnih 11 bi trebali zapocinjati utakmice u Benfici ?

De Gea
Kyle Walker-Godin-Terry(C)-Marcelo
Matic
Iniesta-Silva
Di maria-Suarez-Aguero

6. Koga vidite kao glavnog protiv kandidata u pohodu na odbranu titula ?
I sta mislite koji bi to timovi trebali napraviti veci iskorak u narednoj sezoni a da su podbacili u protekloj ?
??


Glavni kandidat je svakako Barcelona pa Liverpool.
Mislim da bi veci iskoral trebao da napravi Zeka sa Dortmundom i hule sa ekipom Man. City
Ostale ekipe su tu negdje i mislim da bi se oni trebali boriti za pozicije 4, i 5

7.Planirate li zadrzati klub u siromasnom Portugalu ili ce te mozda ekipu preseliti u neke atraktivnije lokacije ?

Klub ostaje na pobjednickom stadionu. Ekipa se nece seliti ovu sezonu sigurno a poslije cemo vidjeti.
Nema interesantnih lokacija za moje egzoticne momke

8. I za kraj poruka o ovom online tkamicenju za sve one koji citaju ovaj intervju a vole PES ?

Raja pridruzite se najboljoj online igrici u najboljoj sportsport.ba ligi
Hvala i sretno u narednoj sezoni

Hvala takodje
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Odgovori

Natrag na “Fantasy ss.ba PES6 liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.