FK Borac - Banja Luka

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 16 jul 2021, 17:45

Sutra bi trebalo odmoriti sve vaznije igrace....dati sansu mladjima nek se pokazu. Ovaj Zeljeznicar nije vise ekipa koja pretenduje na vrh tabele i mislim da i u kombinovanom sastavu mozemo uzeti najmanje bod.

Jovanovića, Zakarića, Ćorića, Moraitisa sačuvati za evropu sl sedmice, to nam je prioritet.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la delko » 16 jul 2021, 17:59

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
16 jul 2021, 17:45
Sutra bi trebalo odmoriti sve vaznije igrace....dati sansu mladjima nek se pokazu. Ovaj Zeljeznicar nije vise ekipa koja pretenduje na vrh tabele i mislim da i u kombinovanom sastavu mozemo uzeti najmanje bod.

Jovanovića, Zakarića, Ćorića, Moraitisa sačuvati za evropu sl sedmice, to nam je prioritet.
S jedne strane jeste tako a s druge treba startati u prvenstvu jako kako bi se i vratilo samopouzdanje pred Evropu. Iako smo dobili Cluja sigurno da je igracima pao malo moral nakon ispadanja jbga :) Medjutim treba iskoristiti ovu ligu conference champions path, nisu to neke ekipe - moze se tu fino proci :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 16 jul 2021, 22:09

Ne znamo kakav je Zeljo,iako je los,tako da ne treba bas izaci opusteno i prosuti bod,a mozda i 3.
" "!
1926

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 17 jul 2021, 13:00

Zeljeznicar nikad veci favorit nije bio u Banjaluci,nego 2015...isto ovako u prvom kolu ..Fenomenalno gazio u Evropi,izbacio Ferencvaros na novoj,tek izgradjenoj Areni u Budimpesti,a sa Standardom iz Lijeza bio na jedan gol....Fenomenalan tim imali...Rijad Bajic,Blagojevic,Kokot,Kerim Memija,Hadziahmetovic,Damir Sadikovic,Beganovic...plus "nasi" Antolovic,Joco Stokic,Ognjen Djelmic,Dejan Uzelac...itd...mnogi su i sad odlicni igraci u dobrim ligama...
A kod nas sve neka djeca,i mnogi koje sam tad prvi put u zivotu vidio :(....Elvir Koljic,Fedor Predragovic,Pero Ilic (on je dao i jedini gol),Sinisa Sanicanin,golman Ruzic,Ugljesa Radinovic,Nemanja Vidovic,Srboljub Jandric...I uzmemo ih 1-0!!!
Jedna od najdrazih pobjeda poslije rata !
Zasto govorim ovo...Pa zato sto me ova danas utakmica podsjeca na tu....Mi nesto u evropskom fazonu ..da smo prejaki za Zeljeznicar...Odmoricemo ovog,onog..mozemo i bez njih pobjediti..Nema toga... :(
Ja sam uvjeren da veceras treba propisati krv,ako mislimo pobjediti...

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 17 jul 2021, 20:30

Mi bez Cosica, Zakarica, Moraitisa, Jovanovica.
Ocekivano odmaramo najvaznije igrace.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

nasborik
Postovi: 391
Pridružen/a: 14 sep 2009, 18:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la nasborik » 17 jul 2021, 23:02

Trener bespotrebno čuvao igrače, kad ih opet morao uvesti da isčupamo bod protiv dobrogvi raspoloženog protivnika.
Nismo mi još taj nivo i nemamo toliku rotaciju i širinu da odmaramo bolje igrače za evropu. Idemo se dobro spremiti za Linfild izaći muški pa šta bude. Mogli smo i do pobjede u finišu al remi najrealniji.
BORAC ŠAMPION SEZONA 2010-2011; 2020-2021
Republika Srpska lee, Borac dolazi iz njee,
za nju bori se i pobjedjuje.....

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 17 jul 2021, 23:31

I prosle godine u ovo doba smo (sa drugim trenerom) odmarali glavne igrace na pocetku prvenstva. To je bilo isto pred evropu, ali u sirokom brijegu... tako da ne vidim problem u sarenom sastavu veceras. Veceras smo opet kao i prosle godine, prvo kolo igrali na grbavici i za razliku od tad, uzeli smo bod. I to je u redu jer kakav god da je, nikad ne mozes reci da si izrazit favorit protiv zelje na grbavici.

Zato necu da kritikujem jer nema smisla nakon prosle sezone i ovog sada u utorak.
Mozda, da se igralo jos 5 min,bi mi dali jos jedan... dobro je i ovako.

Jedino sto moram da spomenem, a to se ponavlja je djole Milojevic i njegovo ciscenje lopte u 16m. I Cavic je i dalje lagan... nedostaje mu mase, 7-8kg da moze koliko toliko ravnopravno da ulazi u duele.

Al' nema veze, spremamo se za cetvrtak i irce... imacemo Marka u odbrani, ostali su odigrali po poluvrijeme veceras od kljuvnih igraca.
Jedino je Dino Coric odigrao 300minuta i to je problem.

Avatar
Simpatizer
Postovi: 1494
Pridružen/a: 08 jul 2009, 19:15
Lokacija: Gradski stadion
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Simpatizer » 17 jul 2021, 23:49

Veceras poceli sa 4 a zavrsili sa 5 U21 igraca. :thumbup:

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 17 jul 2021, 23:50

Mogao je Dujakovic igrati umjesto Corica. On ima ovakvih utakmica u nogama koliko hoces.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Dizalica
Postovi: 63
Pridružen/a: 26 feb 2020, 09:55
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Dizalica » 18 jul 2021, 00:31

Milojevića treba poslati u velež na kaljenje.

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 18 jul 2021, 12:40

Uzelac da nam igra i eto.I Jovanovic,on ce pokriti sta god zatreba,samo da se oporavi da mogne izdrzati minutazu
" "!
1926

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 18 jul 2021, 13:50

Za mene sinoc ocekivana igra i rezultat. Nasi umorni od maratona sa Kluzom i cuvali svi noge za cetvrtak za Irce.

Pravu igru na 100% mogucnosti u prvenstvu je za ocekivati nakon zavrsene Evrope (naadam se bar jos mjesec dva).

Mi poceli bez pravvih stopera ( Milojevic i Vojnovic su daleko od toga), bez Pavlovica, Moraitisa, Lukica, Jovanovića, Uzelca, Zakarića, Ćosića... vise od pola ekipe. Ne znam sta ste ocekivali. Jos da na kraju Zakara zavuce slobodnjak bila bi pjesma.

Bod je ok uzimajuci sve okolnosti u obzir.
Sad najjace na Linfild, da dodjemo sa dobrim rezultatom na revans u BL ako Bog da.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 18 jul 2021, 15:25

Bio je ovo pravi derbi,po svemu..i po atmosferi,i po igri...u svakom duelu se osjetio veliki rivalitet,i da nemaju pardona ni nasi ni njihovi..sjajan uvod u novu sezonu..jedino sto je nedostajalo su nasi navijaci,da napune onu zdenku na Grbavici..uz njihov vjetar u ledja,mozda bismo dosli i do pobjede...cestitke i jednima i drugima...a lijepo je sto su i jedna i druga ekipa promovisale i po 5-6 ,maltene,juniora sinoc...na mladjima svijet ostaje

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Mujkic » 18 jul 2021, 15:40

Schlager je napisao/la:
18 jul 2021, 15:25
Bio je ovo pravi derbi,po svemu..i po atmosferi,i po igri...u svakom duelu se osjetio veliki rivalitet,i da nemaju pardona ni nasi ni njihovi..sjajan uvod u novu sezonu..jedino sto je nedostajalo su nasi navijaci,da napune onu zdenku na Grbavici..uz njihov vjetar u ledja,mozda bismo dosli i do pobjede...cestitke i jednima i drugima...a lijepo je sto su i jedna i druga ekipa promovisale i po 5-6 ,maltene,juniora sinoc...na mladjima svijet ostaje
Cestitam na ekipi i rezultatu,ali je Bandic sinoc za vas vise sudio.Kada su se 2 igraca sporeckala i pohvatala za vratove dao je samo igracu Zelje zuti a igracu Borca ni opomenu...

Avatar
Simpatizer
Postovi: 1494
Pridružen/a: 08 jul 2009, 19:15
Lokacija: Gradski stadion
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Simpatizer » 18 jul 2021, 15:44

Nisu se 2 igraca pohvatala za vratove, vec je Bojo uhvatio Begica za vrat. Begic nije pipnuo Boju.

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 18 jul 2021, 15:44

Mujkic je napisao/la:
18 jul 2021, 15:40
Schlager je napisao/la:
18 jul 2021, 15:25
Bio je ovo pravi derbi,po svemu..i po atmosferi,i po igri...u svakom duelu se osjetio veliki rivalitet,i da nemaju pardona ni nasi ni njihovi..sjajan uvod u novu sezonu..jedino sto je nedostajalo su nasi navijaci,da napune onu zdenku na Grbavici..uz njihov vjetar u ledja,mozda bismo dosli i do pobjede...cestitke i jednima i drugima...a lijepo je sto su i jedna i druga ekipa promovisale i po 5-6 ,maltene,juniora sinoc...na mladjima svijet ostaje
Cestitam na ekipi i rezultatu,ali je Bandic sinoc za vas vise sudio.Kada su se 2 igraca sporeckala i pohvatala za vratove dao je samo igracu Zelje zuti a igracu Borca ni opomenu...
Ne volim ja mnogo o sudjenju,sudijske greske su sastavni dio igre..neke odluke su sinoc isle u nasu korist,neke u vasu,nikad nece biti bez greske....ali uglavnom,nije bilo tendencije..da jeste,ne bi svirao kraj 5 sekundi prije kraja kad je nas igrac primio dubinsku loptu na 16 metara od vaseg gola..

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 18 jul 2021, 15:52

Mujkic je napisao/la:
18 jul 2021, 15:40
Cestitam na ekipi i rezultatu,ali je Bandic sinoc za vas vise sudio.Kada su se 2 igraca sporeckala i pohvatala za vratove dao je samo igracu Zelje zuti a igracu Borca ni opomenu...
Ti decko ili nisi gledao utakmicu ili namjerno provociras. Bojo je trebao dobiti direktan crveni za ono hvatanja za vrat i bodenja glavom malog Begića.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 18 jul 2021, 16:49

Bojo bi dobio crveni da je Begic malo iskusniji i da je nakon sto ga je uhvatio za vrat pao na zemlju. Tu nema dileme, ali Amar je mlad i nema jos to u sebi... da su Stojan ili Bekric bili na njegovom mjestu, lezali bi 5min :)

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 18 jul 2021, 17:03

Mujkic je napisao/la:
18 jul 2021, 15:40
Cestitam na ekipi i rezultatu,ali je Bandic sinoc za vas vise sudio.Kada su se 2 igraca sporeckala i pohvatala za vratove dao je samo igracu Zelje zuti a igracu Borca ni opomenu...
Idi na PL opste diskusije pa tamo pricaj svoje demagogije.Nisi ni pogledao utakmicu,samo procitao ko je bio sudija i tu informaciju iskoristio da napises da je Bandic sudio za nas.Napravio Bojo faul,nas Begic se dize i cim se digao,ovaj ga za vrat hvata,napada ko da ga hoce zaklati.Sta ne nasem trebao dati karton?Za sta je kriv?
" "!
1926

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 18 jul 2021, 18:13

Citam malo ove druge teme,i kao "Zeljina djeca dosla do herojskog boda"...Ja sam skoro pa uvjeren da je Borac sinoc imao dosta mladji tim od Zelje...Pogotovo ovo na kraju utakmice,tu je nas tim u prosjeku bar 2 god mladji od Zeljeznicarevog.......Ali i kad bi se sve sabralo,svi sto su igrali,nekako sam uvjeren da smo sa mladjim timom igrali..bar tako je djelovalo u prenosu

Odgovori

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.