FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

worchester
Postovi: 1192
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 21 avg 2019, 22:17

Nije pitanje reda radi vec me stvarno zanima naravno ako je informacija koliko toliko validna a ne neka rekla kazala opcija.

I ako mogu da dopunim pitanje,ko je jos napravio transfer osim bosancica i markovica u proteklih par godina a da je iz omladinske skole?

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 22 avg 2019, 08:31

worchester je napisao/la:Nije pitanje reda radi vec me stvarno zanima naravno ako je informacija koliko toliko validna a ne neka rekla kazala opcija.

I ako mogu da dopunim pitanje,ko je jos napravio transfer osim bosancica i markovica u proteklih par godina a da je iz omladinske skole?
Jovan Vladimir Pavlović u slovački Trenčin. Otišao je sa 17 godina i tamo igrao za njihov U19. Ne znam sada kakav mu je status.

Adonis Bilal otišao ljetos u Krupu. To nije bila želja kluba, koliko znam. Mali je trebao biti strpljiviji i odigrati još jednu sezonu u Željezničaru. Poslije bi mu se otvorila mnoga vrata. Ovako previše rizikuje i može mu se desiti da ga tamo zakucaju na klupu, jer se traže brzi rezultati (povratak u PL). U Željezničar ST su spremni da čekaju mladog igrača i dvije sezone da dođe na određeni nivo. On je bio na dobrom putu.

Vladan Kovačević je sa nekih 16 godina prešao iz Željezničar ST u FK Sarajevo. Nakon posudbe u Slobodi MG sad je standardni golman aktuelnog prvaka BiH. Njegov prelazak tada nije bio planiran. Više je bio rezultat određenih frustracija zbog manjkavosti golmanskih treninga u Sport Teamu. U međuvremenu je u klub došao Asmir Avdukić i taj dio rada se značajno popravio. Tu su sad veoma talentovani golmani Ćetković i Stupar koji već uveliko dobijaju šansu u seniorskom timu.

Luka Kulenović u NK Osijek. Zasad u drugu ekipu, jer je tamo došao povrijeđen. On nije ponikao u omladinskoj školi ŽST, ali se prošle sezone afirmisao u igrajući za prvu ekipu. Čak mislim da je on najjači igrač od svih ovdje pomenutih. Ne znam kako su ga olako previdjeli klubovi u PL. Sad kad vidim ovog našeg Vujakliju... Kulenović bi bio pun o korisniji od njega.

Marković i Bosančić u Borcu...

Ovdje su u pitanju sitne pare. Možda tu i tamo desetak hiljada za prelaz, kasnije eventualno pare od naknada za treniranje prilikom daljih transfera.
U Željezničaru računaju više na dolazeće generacije koje su u potpunosti prošle njihovu školu (OFK Sport Team osnovan 2007. godine) i koje će se kaliti samo u Prvoj ligi RS i neće se morati lomatati po još nižim ligama, kao što su to činili, recimo, Marković i Bosančić.

Ovo je tema FK Borac, Željezničar ST ima svoju. Ali bilo je govora o tome šta ovaj model Željezničara može donijeti klubu kao što je Borac.
Mislim da mu već donosi, ako pogledamo da se pod određenim pritiskom konkurencije na istom lokalitetu postepeno mijenja i omladinska škola FK Borac. Još do prije par godina tamo se pričala priča o školama fudbala koje samo otimaju pare roditeljima, da Borcu ne treba masovna škola fudbala, nego ona koja pravi igrače. Sad je valjda nekome došlo iz pete u glavu da se te dvije stvari ne moraju isključivati. Borac nije ni Barselona ni Crvena Zvezda, nego klub koji mora pronaći način da neki bitni dijelovi funkcionišu bar većim dijelom samoodrživo. Upisivanje djece u fudbalsku školu već sa 6-7 godina, masovne mlađe selekcije, a poslije (od pionirskih kategorija) stroga selekcija i pravljenje isključivo takmičarskih ekipa i, naravno, igrača za seniorski pogon.
Dalje, prolaznost mlađih igrača u prvi tim. Nešto se dešava na tom polju, ali, kao što vidimo na primjeru Danilovića, više na silu i bez potrebnog senzibiliteta. Jasno je da se PL ne može igrati sa 80% juniora, kao što Željezničar ST uspješno već treću sezonu igra Prvu ligu RS. Ali nije nemoguće napraviti sistem u kome će veći broj juniora dobiti stvarnu šansu da se afirmiše u seniorskoj konkurenciji. Borac je, više stihijski, 2013. godine (ekipa koju je vodio Jović) bio blizu toga. Momci iz nekoliko talentovanih generacija (mislim 1994,1995 i 1996) su se probili u prvi tim, bili dio ekipe koja je osvojila jesenju titulu. Borac je tad igrao svoj najljepši i najefikasniji fudbal u posljednjih deset godina.
Treće, bilo bi nerazumno ne uzeti u obzir potencijale manjih klubova i dovoditi igrače koji najavljuju neke mogućnosti. Željezničar St se tu sad nameće kao partner jer ima najviše takvih, ali treba gledati i šire i napraviti sistem skautinga. Ima talentovane djece i u Gradišci, Prijedoru itd.

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Fighter1926 » 22 avg 2019, 10:50

Igra nam je katastrofa i to je tako iz kola u kolo, ne vidim da ce biti ikakvog poboljsanja na tom planu ostane li ovakva postava. Danilovic nikako ne moze igrati, ali znamo da je vicin pulen pa moramo svaku tekmu pocinjati sa igracem manje. Miric katastrofa mislim da ni on ne zna koju poziciju igra, Vujaklija ima stiha, mase, iskustva ali nema znalca da mu pomogne, gurne loptu ili krila da ga gadjaju. Crnov ima tehniku, zelju, ali djeluje kao muva bez glave...Krunu necu komentarisati jer cim ti nisi autoritet dzaba ti i znanje i sve...imamo srece sa ovim bodovima (Radnik :-) ) i laksi raspored, u nastavku slijedi potop...
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2019, 11:31

Treba malo razmrdati ova krila,Crnova i Mirica,pogotovo...A klupa bi ih najbolje razmrdala. :D


Zna li iko gdje je prokleti Ziljkic? :cool:

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Fighter1926 » 22 avg 2019, 12:09

Vratiti Vranjesa na zadnjeg veznog sa Bosancice ( ili Acom ) Subica Lijevo, Crnova Desno , Kajkuta ( stari lisac ) ispred i Vujakliju u spic...i eto protoka igre i golova :-) :-) :-)
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
Riziko
Postovi: 5858
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 22 avg 2019, 12:30

Da, 4-4-2....
Ne bi boda uzeli.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Fighter1926 » 22 avg 2019, 14:40

Ne, 4-5-1
Sa mnogo prodornijim krilima i znalcem iza Vujaklije koji mu moze podmetnuti loptu, a i ubacivati se kao drugi spic...
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2019, 16:21

A ovo za smjenu Krunica,to bi mi cak bilo smijesno,sad kad smo 4-ti na tabeli,i to kao povratnik u Ligu,sa 60% novih igraca.....da ne zivim u Banjaluci..ali posto zivim,nije mi smijesno nimalo,cak mislim i da se samo cekaju dva vezana neuspjeha....ovdje sa podjednakim ushicenjem smjenama trenera pristupaju i Uprava i navijaci,tako da mislim da se nece Kruna dugo zgrijati ovdje.

Cupo Vranjes je nakon pet kola imao vise bodova nego Krunic (9),nakon remija sa Sarajevom u sestom kolu,imao je 10,i u opstoj histeriji je otjeran ("nema igre" "lagan raspored")....dovedena ona alkoholicarska karikatura Milinkovic,koji je sa pomocnikom Loncarom uzimao 15 000 maraka mjesecno ovdje....sta je napravio,bolje da se ne vracam :roll: zato mislim da ni Kruna nece dugo,jer on nece imati tih 10 bodova nakon 6 kola,najvjerovatnije....Dovoljno je da nakon Zrinjskog remizira sa solidnim Celikom,i to bi bilo to...Nema kod nas strpljenja..U nekim stvarima smo gospoda,ali po tom pitanju smo najveca seoska zadruga...I navijaci i Uprava.

Svoj stav sam davno iznio...Krunica nije trebalo dovoditi...Tacnije,potpuno mi je suludo bilo otjerati Vojvodica,koji je sve ciljeve ispunio,i dovesti Krunica,koji se i nije nesto pokazao u Krupi,na svom trenerskom debiju u PLBH,gdje je dobio otkaz..Ali kad si vec presjekao,i doveo ga..Vidio nesto u njemu,ko zna sta.....Pa istrpi ga onda,mater mu hebem...Kaze se triput mjeri,jednom sjeci..Ali kod nas je stalno obrnuto

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 22 avg 2019, 20:48

Slazem se sa svim ali Vojvoda je imao prvu ligu RS a ne mozes porediti tu ligu sa PL,u prvoj ligi je bilo za ocekivati da sve to uspije,tj da se izbori za povratak plus sto se ne bi snasao mnogo bolje u PL od Krunica,nije on taj kalibar.

Vujaklija kao sami spic bi mozda i bio korisan jer za neku poziciju iza nije
" "!
1926

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2019, 20:56

Vojvodic nije dosao u Ligi RS,nego u PL BH...Pisao sam ranije o tome...
U moru tih suludih smjena,ova Vojvodiceva je mozda i najnejasnija od svih...Dodje covjek u bas teskom trenutku,kad smo ispali u onu Ligu za opstanak nakon 0-3 u Bjeljini,poraza kuci od Krupe,i ne znam ni ja cega sve jos....Utegne to sve,osvoji bod,prvo na Tusnju,pa pred punim Bilinim Poljem...U Banjaluci pobjedi skoro sve ubjedljivo....Izbori opstanak....Proseta se i kroz LIgu RS,i nakon jedno deset uzastopnih pobjeda,kad je malo trebao i on uzivati u ovoj euforiji nakon 50 utakmica pred 100 gledalaca-"Cao Vojvoda-dodji juce"!

Ali i za njegovu smjenu je bila vecina navijaca...razloga se uvijek nadje da se podrzi tjeranje "kupovala mu uprava sve utakmice" i sl...

worchester
Postovi: 1192
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 22 avg 2019, 22:19

Otrovent hvala na odgovoru.
Prema tvome napisanom samo je taj pavlovic pored kovacevica napravio iskorak jer ruku na srce odlazak u kozaru i krupu i nije neki napredak jer su ti klubovi ista liga kao taj zeljeznicar.
Posto za kovacevica znam gdje je i sta je trenutno pogledao sam na transfermarktu podatke za pavlovica i on je prosle godine igrao u drugoj slovackoj ligi a bio je redovan u reprezentaciji srbije u mladjim kategorijama.
Sta hocu da kazem, da nije tolika produkcija kvalitetnih igraca iz skola fudbala kako se misli a pogotovo da neke velike pare klub ili sk.fudbala naplate odlaskom te djece. Ti si nabrojao 5,6 igraca i ne vjerujem da ste 100000 dobili za sve njih ukupno.
U svakom slucaju neka vam je sa srecom.

Vezano za temu, zasto comor ne igra?

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 23 avg 2019, 00:51

Schlager je napisao/la:Svoj stav sam davno iznio...Krunica nije trebalo dovoditi...Tacnije,potpuno mi je suludo bilo otjerati Vojvodica,koji je sve ciljeve ispunio,i dovesti Krunica,koji se i nije nesto pokazao u Krupi,na svom trenerskom debiju u PLBH,gdje je dobio otkaz..Ali kad si vec presjekao,i doveo ga..Vidio nesto u njemu,ko zna sta.....Pa istrpi ga onda,mater mu hebem...Kaze se triput mjeri,jednom sjeci..Ali kod nas je stalno obrnuto
Krunic je vjerovatno dosao u nekom talu za ova 2 igraca sa Predgradja. Cekaj, Markovic i Bosancic, 2 najveca Zeljina talenta, najbolji strijelac i najbolji igrac, pod ugovorima i da dodju u Borac bez obestecenja? Ja bar nisam cuo da je Borac platio nesto Zelji. To je vjerovatno nesto bilo djuture sa Krunicem neki dogovor, a Vojvodic je bio kolateralna steta.

Ako grijesim neka me neko ispravi. Nisam upucen u ovo, sa strane mi ovako djeluje. Da je Borac uzeo Krunica samo zbog ova dva momka, a sad ako otjeraju Krunica, igraci ostaju jer su pod ugovorom.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 23 avg 2019, 08:48

Tristan je napisao/la:
Schlager je napisao/la:Svoj stav sam davno iznio...Krunica nije trebalo dovoditi...Tacnije,potpuno mi je suludo bilo otjerati Vojvodica,koji je sve ciljeve ispunio,i dovesti Krunica,koji se i nije nesto pokazao u Krupi,na svom trenerskom debiju u PLBH,gdje je dobio otkaz..Ali kad si vec presjekao,i doveo ga..Vidio nesto u njemu,ko zna sta.....Pa istrpi ga onda,mater mu hebem...Kaze se triput mjeri,jednom sjeci..Ali kod nas je stalno obrnuto
Krunic je vjerovatno dosao u nekom talu za ova 2 igraca sa Predgradja. Cekaj, Markovic i Bosancic, 2 najveca Zeljina talenta, najbolji strijelac i najbolji igrac, pod ugovorima i da dodju u Borac bez obestecenja? Ja bar nisam cuo da je Borac platio nesto Zelji. To je vjerovatno nesto bilo djuture sa Krunicem neki dogovor, a Vojvodic je bio kolateralna steta.

Ako grijesim neka me neko ispravi. Nisam upucen u ovo, sa strane mi ovako djeluje. Da je Borac uzeo Krunica samo zbog ova dva momka, a sad ako otjeraju Krunica, igraci ostaju jer su pod ugovorom.
Sigurno da njihov dolazak ima veze s Krunićem. Ali da se sve vrti oko ta dva transfera, naprosto je smiješno. Krunić bi bio trener Borca i da oni nisu došli. U klub je ušao još zimus kao šef omladinske škole, ali vjerovatno s planom da preuzme prvi tim. Uostalom, nisu Marković i Bosančić došli zajedno, nego u razmaku. Bosančićev dolazak je iz nekih razloga koje ne znam visio o koncu. Osim toga, zasad samo Bosančić ima pristojnu minutažu, ali daleko od toga da mu je mjesto u prvom timu zagarantovano. Nema on status Danilovića. O Markoviću i da ne pričam, koji je realno trebao dobiti malo više šanse, ako se uzme u obzir kako nam igraju najveća pojačanja. I na kraju, uz Danilovića to su jedina dva igrača ispod 21 godine u timu. A koliko igrača ispod 21 godine mora biti u zapisniku?

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 23 avg 2019, 09:33

3 koliko znam
" "!
1926

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 23 avg 2019, 09:42

worchester je napisao/la:Otrovent hvala na odgovoru.
Prema tvome napisanom samo je taj pavlovic pored kovacevica napravio iskorak jer ruku na srce odlazak u kozaru i krupu i nije neki napredak jer su ti klubovi ista liga kao taj zeljeznicar.
Posto za kovacevica znam gdje je i sta je trenutno pogledao sam na transfermarktu podatke za pavlovica i on je prosle godine igrao u drugoj slovackoj ligi a bio je redovan u reprezentaciji srbije u mladjim kategorijama.
Sta hocu da kazem, da nije tolika produkcija kvalitetnih igraca iz skola fudbala kako se misli a pogotovo da neke velike pare klub ili sk.fudbala naplate odlaskom te djece. Ti si nabrojao 5,6 igraca i ne vjerujem da ste 100000 dobili za sve njih ukupno.
U svakom slucaju neka vam je sa srecom.

Vezano za temu, zasto comor ne igra?
Nema na čemu!
Pa niko ne tvrdi da je produkcija novih igrača na tom nivou. I teško da će ikada biti. Mislim da će Željezničar u narednih 4-5 godina uspjeti da izbaci nekoliko igrača koji će u najmanju ruku biti solidan nivo PL. Možda im se posreći i nešto više od toga. Mada, iz Prve lige RS biće teško ostvariti velike transfere. Za samo funkcionisanje kluba to i nije toliko bitno. Oni i sa ovim funkcionišu odlično.
Poenta moje priče je da bi Borac sa svojih nekoliko miliona na raspolaganju trebao dobro razmisliti kako se ispravno troše pare i gdje trebaju biti prioriteti. Ako Željezničar ST sa najviše 100 hiljada maraka po sezoni radi ovo, šta bi mogao Borac sa 2-3 ili više miliona ispravno utrošenih para. Bez obzira na to što PL, tj. profesionalni pogon sa sobom nosi puno više troškova (plate prije svega).

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 23 avg 2019, 10:25

Za vise od prve lige nisu,ne moze u PL biti klub koji je samo skola fudbala...Time zauzima mjesto nekom klubu koji bi stvarno igrao i bio profesionalni fudbalski klub. U prvoj ligi RS mogu biti,tu igraju sa svojim omladincima pa kakve reztate sa njima postignu to im je a ovamo jos razvijaju nove igrace,prodaju ih i zaradjuju od toga.Sasvim ok nacin funkcionisanja ali nisu za PL
" "!
1926

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 23 avg 2019, 10:51

Demi je napisao/la:Za vise od prve lige nisu,ne moze u PL biti klub koji je samo skola fudbala...Time zauzima mjesto nekom klubu koji bi stvarno igrao i bio profesionalni fudbalski klub. U prvoj ligi RS mogu biti,tu igraju sa svojim omladincima pa kakve reztate sa njima postignu to im je a ovamo jos razvijaju nove igrace,prodaju ih i zaradjuju od toga.Sasvim ok nacin funkcionisanja ali nisu za PL
Nisu, naravno. Niti imaju te ambicije.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 23 avg 2019, 21:14

Sutra bez jovanovica, a janicic pod znakom pitanja. Runic isto tako ima povredu, ostali smo bez ijednog stopera! Jedini sigurno spreman je Cosic koji je do sada odigrao samo jednu utakmicu na stoperu i on ce sigurno poceti u sredini odbrane, samo pitanje sa kim u paru. U goroj situaciji pred tezim protivnikom nismo mogli da se nadjemo i to na najkriticnijem mjestu.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la gruezi » 23 avg 2019, 23:29

Koliko borac ima terena za treniranje? Da li omladinci i prvi tim treniraju na istim terenima ili prvi tim trenira na glavnom? Jesu li tereni za treniranje u vlasnistvu kluba ili grada? Sta je sa ostalim banjaluckim klubovima gdje treniraju omladinci zelje? Gdje im igra prvi tim? Ko trenira na onom terenu u seheru pored muslimanskog groblja?

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 23 avg 2019, 23:51

vlakanje je napisao/la:Sutra bez jovanovica, a janicic pod znakom pitanja. Runic isto tako ima povredu, ostali smo bez ijednog stopera! Jedini sigurno spreman je Cosic koji je do sada odigrao samo jednu utakmicu na stoperu i on ce sigurno poceti u sredini odbrane, samo pitanje sa kim u paru. U goroj situaciji pred tezim protivnikom nismo mogli da se nadjemo i to na najkriticnijem mjestu.
Možda sa Danilovićem. Prošle sezone je odigrao nekoliko utakmica na toj poziciji.

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.