FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 06 jul 2021, 21:05

Robovanje imenima i menagerima u prvih 11.
Generalno,bolji su za 2 klase.
Jbg, nismo mi još za ovo.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 06 jul 2021, 21:09

Schlager je napisao/la:
06 jul 2021, 16:01
Večeras Cluj-Borac 1-3,najopuštenije moguće :cool:
Pogodih tacan rezultat,al jbg :cool:

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 06 jul 2021, 21:15

mozda je trebalo Mareta ranije uvesti, odmah na poluvremenu!? mislim da bi na taj nacin izbjegli treci gol. uz njega je i Milojevic bio sigurniji ali opet ja bih ga sklonio iz ekipe u revansu... neka Djole odmori do Trebinja, malo da se sredi jer je i on svjestan koje je greske napravio. namjerno necu da ga kritikujem, bar ne previse jer je mlad i odma' se sjetim Zutog za kojim smo svi kukali kada je otisao.

mi smo igrali bez dva najjaca i najiskusnija stopera i bez prvog golmana. znaci nukleus odbrane nam je bio rezervni i samim tim Suba je igrao lijevo umjesto Cosica.
ako su nasi izgledali slbao, nepokretno i slicno, ne mislim da je to bilo iz razloga sto nisu htjeli vec samo zato sto je Cluj bomba od ekipe.
oni dovedu crnca iz gengama a mi Begica iz MDK :) nasa citava ekipa vrijedi 6mil eura a oni 30mil... tako da nemam ja problem sa ovim...
da smo izvukli bolji rezultat, 2-1, 2-2 to nam ne bi pomoglo i mozda bi nam se desilo sto i Sarajevu kontra Atalante... nisu kladionice glupe pa da ne znaju sta rade! nije kvota na domacina danas bezveze bila 1.15!
lako padamo u euforiju i poletimmo al' zato kada nas prizemlje, kad tresnemo, skloni smo da porusimo i ponistimo sve sto je bilo dobro.

u revansu malo promijesati karte, valjda i Rumuni ne udare pun gas i da sa par izmjena u ekipi izvucemo nekakav X. treba dobro krenuti u prvenstvu i kasnije pokusati proci Zalgiris, ili ko vec bude sa druge strane i to ce biti sasvim dovoljno.

Avatar
Simpatizer
Postovi: 1492
Pridružen/a: 08 jul 2009, 19:15
Lokacija: Gradski stadion
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Simpatizer » 06 jul 2021, 21:18

Linfild kolega, izgubili su 3-1. Utakmica na Vindzoru, uh. :mrgreen:

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 06 jul 2021, 21:22

Simpatizer je napisao/la:
06 jul 2021, 21:18
Linfild kolega, izgubili su 3-1. Utakmica na Vindzoru, uh. :mrgreen:
uh, nije to jos gotovo :mrgreen:
nezgodni su irci na domacem terenu :D

Avatar
Simpatizer
Postovi: 1492
Pridružen/a: 08 jul 2009, 19:15
Lokacija: Gradski stadion
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Simpatizer » 06 jul 2021, 21:25

A volio bih da igramo na jos jednom dobrom stadionu. :mrgreen:
Pogotovo sto vjerujem da bismo bili konkurentni za razliku od veceras. :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ASD » 06 jul 2021, 22:00

Mora Borac sastaviti ekipu koja bar trkom i borbenošću može iznenaditi protivnika.
Ovo danas je bio po tom pitanju jedan od gorih izleta nekog BiH kluba.

Vezni red se mora totalno rekonstruisati.
Vranješ ovakve mečeve ne može igrati, Meleg može sa podijeljenom minutažom. Vojinović možda na štoperu.
Kroz vezni red su vas i uništili.
Molls i Begić su sigurno trkački potentniji od ove trojice.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 06 jul 2021, 22:02

a koja bi to ekipa iz bh pl bolje prosla veceras?

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ASD » 06 jul 2021, 22:05

vlakanje je napisao/la:
06 jul 2021, 22:02
a koja bi to ekipa iz bh pl bolje prosla veceras?
Pa ne znam. Nisam gledao ove sezone nijedne.
Ali stojim pri tome da je Borac mogao bolje proći, da su odabrali igrače koji mogu pokrivati teren.

Borac ako misli nešto uraditi u Evropi, mora se riješiti igrača koji ne trče.
Tehničke kvalitete na stranu, ali sa ovakvim protivnikom se ne možeš nadigravati. Možeš samo trkom i borbenošću pokušati nadoknaditi razliku u kvaliteti.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 06 jul 2021, 22:34

pa to i jeste sustina. ovakve protivnike bh ekipe gledaju na tv i onda kada ih sretnes na terenu kao da te kamion opalio.
preiskusni i prekvalitetni, nanjuse gdje si tanak i tu te pritisnu.
kod prvog gola ne zatvoris odbijenu loptu i igrac koji je bio najdalje od gola zabije gol...
kod drugog gola opet najneiskusniji na terenu malo zakasni a Meleg ne zatvori sredinu i opet cirkus...

meni je drago sto se konacno Mare Jovanovic vratio i sto ce Uzelac vjerovatno biti spreman.

ovaj poraz je ocekivan i ma koliko neki prizeljkivali trpanje, to se nije desilo. mi trebamo svom snagom da se angazujemo u prvenstvu, tu pokazati kvalitet jer protivnici u pl nisu ni 30% od Cluja.

Avatar
Konzerva
Postovi: 2223
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Konzerva » 06 jul 2021, 22:43

Koliko borac mora najmanje pobjediti da bibprosao dalje, je li dovoljno 2:0??
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ASD » 06 jul 2021, 22:59

vlakanje je napisao/la:
06 jul 2021, 22:34
pa to i jeste sustina. ovakve protivnike bh ekipe gledaju na tv i onda kada ih sretnes na terenu kao da te kamion opalio.
preiskusni i prekvalitetni, nanjuse gdje si tanak i tu te pritisnu.
kod prvog gola ne zatvoris odbijenu loptu i igrac koji je bio najdalje od gola zabije gol...
kod drugog gola opet najneiskusniji na terenu malo zakasni a Meleg ne zatvori sredinu i opet cirkus...

meni je drago sto se konacno Mare Jovanovic vratio i sto ce Uzelac vjerovatno biti spreman.

ovaj poraz je ocekivan i ma koliko neki prizeljkivali trpanje, to se nije desilo. mi trebamo svom snagom da se angazujemo u prvenstvu, tu pokazati kvalitet jer protivnici u pl nisu ni 30% od Cluja.
Ma prvi gol je peh. Niko živ nije očekivao da će se onoliko odbiti loptu.

Mene više brinu neke druge stvari, koje su mogle biti bolje.
Borac nije mogao iznijeti loptu preko pola 15 minuta, tek ulaskom Jovanovića se to malo popravilo.
Vranješ u mislim 50-toj minuti jedva stoji i ne može kontrolisati loptu koliko snage nema, ona stuacija kada je čisto otišao u aut s loptom. Sve bi to bilo uredu, da se ne radi o liku koji je oslobođen igranja odbrane.

Ziljkić, Zakarić i Moraitis su svoj posao odradili. Napravili su 2 vrhunske gol šanse, to su 2 gola. Samo da je iole spreman čovjek ušao u onu drugu šansu.
Odbrana je realno desetkovana, bez Jovanovića, Uzelca i Pavlovića se igralo.
Ali vezni red (sva trojica) niti su igrali napad, niti defanzivu, to sam napisao da je trebalo bolje. I da Borac mora se sve trojice riješiti ako misli da ovakve protivnike iznenadi naredne sezone ili za dvije sezone.
Vranješ i Meleg su majstori, ali nemaju snage. Jedva stoje. Vojinović je totalno neokretan za ovakvog bržeg protivnika. On može vezni red samo u našoj ligi igrati, svugdje je štoper.
Siguran sam da se to popravilo, čak i iz vlastitih redova, da bi Borac se teže prodao večeras.

Avatar
Simpatizer
Postovi: 1492
Pridružen/a: 08 jul 2009, 19:15
Lokacija: Gradski stadion
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Simpatizer » 07 jul 2021, 05:57

Realan komentar. Odlicno je sto diskutujes za razliku od degenerika na temi "Klubovi u Evropi".

Samo ne znam koliko si pratio pa cu dodati (znas da je odbrana iskasapljena), ali prvi put se desilo da su u paru igrali Cosic i Milojevic u zadnjoj liniji, kao i Meleg i Vojnovic u sredini, a razlog su povrede i nedovoljne pripreme.

Dakle, stoperski par su nam cinili Milojevic koji je rupetina i kog guraju da se proda i Cosic koji je lijevi bek. Cosic jeste prosle sezone igrao stopera, ali sa Jovanovicem ili Uzelcem. Ne sa klinjom Milojevicem, koji je "ucestvovao" u sva tri gola Kluza.

Marko je imao drugu opciju da stavi Vojnovica na stopera prije Milojevica. Tad dolazimo do drugog pitanja. Na sta bi tek tad licio vezni red? Mols nije prosao pripreme sa ekipom zbog problema sa papirima i Marko se vodio tom logikom kad je birao. A Begic je novajlija.

Za revans cemo imati Jovanovica i Molsa koji ce u prvu postavu, mislim da ce Milojevic na klupu, kao i Meleg. Dakle, Jovanovic i Cosic nazad, a Vojnovic i Mols u vezu. To su tandemi koji su vec igrali.

U dogledno vrijeme ce se vratiti Uzelac, pa i Lukic. Golman Pavlovic takodje. Bice ovo dovoljno za ligu, a prije toga i da se potucemo sa Linfildom.

Jaukali smo svi za veznjakom koji bi nam bas povezao linije i ubrzao igru, ali jbg, ocigledno nemamo para da ih izvalimo i rizikujemo. Vranjes ne trci dovoljno, ali za ovu ligu je dobar, zabija i mimo penala. :mrgreen:

Dobro je sto nismo rezultatski nabijeni, pa da se moze mirno nastaviti sa treninzima. Znam da su mnogi prizeljkivali ponizenje, ne bi li smo se mentalno raspali, ali evo im kurko. :mrgreen: :kafa:

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 07 jul 2021, 08:31

Igrali smo sa Kluzom koji je 5 puta skuplji od nas, koji ima evropski stadion i uslove za treniranje, koji dovodi pojačanja u rangu francuske Lige 1...koji je pravljen da igra grupe Lige Evrope i koji je manje više konstantna u evropi.

Mi bez kompletne odbrane igrali....kad se sve uzme u obzir manje više se očekivao sličan ishod. Nisu nas natamburali ko Makabi da nas ugaše pre revanš. Imamo osnov da napravimo ludnicu sledeće sedmice, ko ih ebe, nek osjete ludnicu a ne ono pozorište na njihovom stadionu.

Mladog Milojevića će ubiti u pojam sa ovim forsiranjem (ako već nije ubijen), sinoć je bar 10 puta ispao. Za lige je ova ekipa dominantna, ali treba računati i na neke odlaske poslije Konferencije pa će nam trebati pokoji kapitalac da opet prekucamo livadu ove godine. Povratak Jovanovića je ogromno pojačanje pozadi!

Ona psihijatrija na temi "klubovi u Evropi" je samo ogledalo ovog društva i države i dokaz nemogućnosti iste. Ja se iskreno prema evropskim utakmicama Sarajeva, Širokog, Zrinjskog osjećam totalno indiferentno, u fazonu boli me qrac, svejedno mi. Ova federalna psihoza je nešto posebno, mi da smo remizirali ili ne daj Bože pobjedili sinoć KCUS ne bi mogao obezbjediti dovoljno kreveta od pacijenata sa srčanim smetnjama. Poduvajte nam.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Shategabri » 07 jul 2021, 08:34

Konzerva je napisao/la:
06 jul 2021, 22:43
Koliko borac mora najmanje pobjediti da bibprosao dalje, je li dovoljno 2:0??
Mislim da ako bude 2-0 idu produžeci i penali. Valjda je ono novo pravilo nastupilo, nema gola u gostima.
Koševo Zapad

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 07 jul 2021, 08:48

Tačno tako. 2-0 nas u produžetke vodi, bojim se da od tog nema ništa. Ako se uspije x izvući zbog bodova dobro i jeste.

Ono što se ne smije u evropi dešavati, da Meleg i Vranješ igraju zajedno, to je teški krater po sredini.
Takođe, opet nemamo vezni red, Zilkić i Zakrić ga igraju.
Morao je Begić ili Mols krenuti sa Vojinom. Da ne kažem obojica, a Vojin na štoperu, ali šta je tu je.

Poprilično smo jadno izgledali, očekivao sam dominaciju kluža, ali mi kao da nismo ni pripremali utakmicu, izašli pa šta nam Bog da.
Ne zamjerim previše, jednostavno su ljudi jači, samo oni nisu uigrani još, a ni spremni, mogli smo možda više pokazati.

Ali ok, imamo iole prihvatljiv rezultat, očekujem pun stadion iduće sedmice, i super sve. Treba još Vrbasa proteći da mi igrački možemo zaprijediti ovim sredinjim evropskim klubovima.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 07 jul 2021, 16:30

Jedna od najmučnijih utakmica za gledanje IKAD...ne možeš centar preći s loptom...vezati dva pasa...držati loptu 3 sekunde...

Slažem se sa kolegom gore,da se bez veznog reda ne može igrati fudbal...

Takođe se slažem da je od svega viđenog sinoć-najbolji rezultat!

I daj ovog malog pošaljite na posudbu u Rudar,da pokaže je li igrač ili nije....Ovako silujete i nas i to dijete :(

Ako Igoru Štimcu nije bilo sramota ići na posudbu u Vinkovce ili Vladi Jugoviću u Rad,nemoj ni da Milojeviću bude sramota otići u Rudar na pozajmicu....ovo je hebanje u zdrav mozak..

U revanšu,naravno,igrati i na pobjedu...i na prolaz...nema veze što su ljudi mnogo jači....sve drugo nije sport,i siguran sam da i nasi igraci tako razmisljaju,jer u suprotnom bi bili krmace,a ne sportisti ..bolje igrati na prolaz,i izgubiti 2-4,nego igrati na "castan oprostaj sa 0-0 i ostvariti tih 0-0.....dešavala su se i veća iznenađenja u fudbalu....Nek nam je sa srećom!!

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Mujkic » 11 jul 2021, 16:02

Premijer Liga BiH
Stojan Vranješ pravi inostrani angažman?
Na meti tima iz daleke Indije⚠️


Jedan od ponajboljih igrača Premijer lige BiH, Stojan Vranješ, mogao bi napraviti inostrani angažman.

Stojan Vranješ pravi inostrani angažman?
Vranješ je bio jedan od ključnih igrača u timu Borca prošle sezone i zahvaljujući njemu Banjalučani su osvojili titulu i nakon dugo vremena igraju Evropu, a uz to su igrali i finale Kupa.



Iskusni veznjak je u dresu Banjalučana u prošloj sezoni odigrao 31 utakmicu i postigao je 18 pogodaka uz dvije asistencije.

Sada se, saznaje SportSport.ba, pojavio interes jednog kluba iz Indije i navodna ponuda za Vranješa na adresu Borca, ali iz redova banjalučkog tima dobili smo diplomatski odgovor.

"Postoji neko interesovanje, kako za Stojana, tako i za još neke igrače, ali sve je to još daleko od realizacije", rekao nam je potpredsjednik Borca Boguljub Zeljković.

Vidjet ćemo hoće li ostati na tome ili će iskusni Vranješ napraviti još jedan inostrani angažman, a Borac ponovo zaraditi nakon što je ljubljanskoj Olimpiji prodao Almedina Ziljkića.

Vranjš se 2019. godine vratio u Borac, prethodno igrao u Željezničaru, a bio je i član poljskih timova Piasta, Legijei Lechije, dok je u Rumuniji igrao za Panduri i Cluj. Takođe, jedan period karijere proveo je u Novom Sadu igrajući za Vojvodinu.



Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 12 jul 2021, 22:35

Rumuni svjesni da protiv Borca neće biti lako: Znamo kako je kad proključa srpska krv
Trener Kluža Marijus Šumudika, uprkos solidnoj prednosti iz prvog meča, svjestan je da revanš sa Borcem, pred vatrenom banjalučkom publikom, uopšte neće biti lak za njegov tim.

"Poštujem srpski narod i znam koliko mu znači fudbal. Imao sam priliku da treniram srpske igrače, među kojima je bio Dejan Meleg u Kajzerisporu. Sve su to školovani igrači, puni potencijala. Krv im ključa, kao i naša rumunska i mnogo je sličnosti između ova dva naroda", poručio je u najavi sutrašnjeg dvoboja Marijus Šumudika, strateg Kluža.

"Očekujemo sjajnu atmosferu, ali učinićemo sve što je potrebno da se kvalifikujemo u narednu fazu. Imamo dva gola prednosti, što je solidna prednost, ali za nas je najvažnije da nakon sutrašnjih 90 minuta mi budemo ti koji će proći dalje. Rezultat nam nije toliko bitan", dodao je trener rumuskog šampiona.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

worchester
Postovi: 1167
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 13 jul 2021, 11:30

Pogresna ti je ispravka ali nema veze. Gumica ce uskoro da radi

PS ako je to jedino sto si imao da kazes vezano za borac i danasnju utakmicu nisi ni to trebao

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.