FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ASD » 09 jun 2019, 16:20

Gledao sam vam kadete danas i juce, lijepo igraju djeca.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 10 jun 2019, 19:31

Prva liga Republike Srpske je zavrsena,pa admini mogu i vratiti ovu Borcevu tema na podforum PL BIH...

Kao uvod,citiracu jedan svoj post od prije desetak dana,gdje sam pisao da me ne bi iznenadilo ni da Borac bude u prva dva,ni u zadnja dva i ispadne....Nista mene vise ovdje ne moze iznenaditi
Kod nas su toliko klubovi i budzeti mrljavi,da svaka naznaka ozbiljnije finansijske injekcije i ozbiljnijeg rada,odmah te u vrh izbacuje,a i obrnuto....mene sledece sezone od Borca,recimo ne bi iznenadilo ni da bude u prva dva,a jos manje da bude u zadnja dva...U zavisnosti kakav ce se management oformiti,koji trener,koji igraci ce igrati...a realno,nije mi ni bitno...sve dok se navijaci i simpatizeri ne vrate na stadion,Borac je obicni tasna,masna klub,kao Zvijezda Etno Selo,Krupa i Tuzla City...
I bas tako i ispade,kao sto rekoh..da me ne bi iznenadilo da Borac bude ni u prva dva ni u zadnja dva,jer je sve ovdje u BH kilavo, i od danas do sutra...Izgleda ce biti ova prva varijanta gdje ce se Borac boriti za vrh......danas bio press gdje Mile obecava brda i doline,najmanje dva miliona maraka ove sezone,javno...ne znam ni koliko je to pametno sto prica javno,jer UEFA je alergicna u mijesanje politike u sport..da ne govorim koliko ta prica o davanju iz budzeta Borcu,iritira navijace Rudara,Radnika,Slavije i ostalih......Cak i ako mu je proradila savjest,da hoce da opere grijehe prema Borcu,i da zaista zeli pomoci...trebao je to malo sofisticirano izvest "pokusacemo animirati sponzore u visini 2-3 miliona evra,ovo,ono"...a ne Republicki budzet ovoliko,gradonacelnik na putu,ali bice i iz Grdadskog budzeta....jbg.....plus sto pola grada prica o Gazpromu i 10 miliona u par godina...ali to sa Gazprom je sasvim OK,ako se obistini,mada sam skeptik...

Sto se mene licno tice,taman da bude ne znam kako jak tim,ja se na stadion necu vratiti prije nasih navijaca...

Znali su mi sto puta ici na qurac bakljadama i prekidima utakmica,gdje pola sezone igramo bez publike...znao sam i lajat na njih....ali tek ovu zadnju godinu i po,kako ih nema,vidim da je bez njih sve besmisleno...

Sa povratkom Lesinara,i ja cu se vratiti na stadion.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 10 jun 2019, 19:56

Schlager je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
HeraklitMracni je napisao/la:Svaka cast , malo se zezam , al znam da si stariji , ti si Banjalucka verzija pastrmke :lol:
Armagedon lisica zesca. Ide veliki pozdrav za njega :bih:

Pozdrav i tebi,drug..

Kod nas je raspad..Taman da dream team dovedu,i zavrse u Evropi,bice na stadionu prvih par kola onih trendsetera nesto,nakon toga se vracamo u realnost...A realnost je da je Borac proslog proljeca (dok je jos bio u Pl Bih,i izborio na terenu opstanak u Zenici pred 9000 ljudi),imao manju posjetu na Gradskom nego Metaleghe,koji je proljece prije toga igrao kao domacin u BL..O ovogodisnjoj Ligi RS,da ne pricam....Mada je svih prethodnih ispadanja,Borac i u Ligi RS imao svojih 1500-2000 prosjek,svoje tvrdo jezgro...Koje nikad nije zanimao ni protivnik...ni kakvo je vrijeme,koji termin...ni drzava ili rang takmicenja....jednostavno IGRA BORAC!!!. tih 1500,2000 je veci prosjek od pola Premijerligasa.....To se izgubilo po prvi put ove godine,za 40+ godina koliko pratim i navijam za Borac....Ove sezone nije bilo nikog....Jednostavno,Borac bez svojih simpatizera,kibicera...a pogotovo Lesinara,nije Borac...koji god ozbiljan klub dođe u Banjaluku ove sezone (a pod ozbiljnim BH klubovima smatram Sarajevo,Velež,Željezničar,Sloboda,Čelik,Zrinjski....možda čak i tim redoslijedom,ali ne i nužno.. to je više subjektivno) ,samo će se pjesma njihovih navijača čuti...sramota.....
Ljude ne mozes prevariti,ni navijace ni simpatizere,a u ovom momentu ljudi jednostavno osjecaju da to nije vise nas klub i cekaju nesto...bolji vazduh..bolje ljude..bolju vodu..bolja vremena......Da ne ulazim u detalje,nije ni mjesto ni vrijeme...

Vama zelim da ne splasnete nakon ove pocetne euforije i povratka,da vas ne pokolobaju 2-3 neuspjeha u nizu,pa da se vratite na onu posjetu kakvu ste imali svih onih godina dok ste igrali u PL BH...

Al vjerujem da necete...Procitam i vas forum,i imam osjecaj da ste osjetili jednu zdravu pricu,da cete biti uz Velez bez obzira na rezultate....Imate ono sto nama fali....Osjetili ste dobru namjeru,i da je "Tana i Pika time" proslost...
Nama se ucinilo da imamo to prije dve godine...povratak u PL...opasna donatorska...vise sponzora,i jacih nego ikad.....sjajan marketing...dres uz sezonske,ovo,ono...točilice piva na stadionu.....ali nazalost,vrlo brzo se ispostavilo da nam se samo ucinilo...

Srecno u PL.
Pozdrav drug moj. Borac sam uvijek postovao i tako mi se radujem utakmicama sa vama. Dzururum pa me te utakmice vrate u neka stara dobra vremena. Vi i Sarajevo :bih: akobogda vidimo se :salut:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 11 jun 2019, 16:08

Sta se prica oko Gazproma,da to nije sala kao i prije onda ako se dobro sjecam? Inace dodoova sarena laza,nema od miliona nista kao sto i sam znas
" "!
1926

Avatar
Riziko
Postovi: 5804
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 11 jun 2019, 23:04

Gazprom je u rangu otcjepljenja RS, lemijevi supljaci.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 12 jun 2019, 13:30

Moje misljenje je da je to prica za nekih 10-12 mjeseci..Nekako paralelno sa tom pricom ide i aktivnost ove Ministarke sporta koja (prva od svih dosad) jako intenzivno radi na donosenju novog Zakona o sportu,promjena u titularima i vlasnicima sportskih klubova...Ide se na "ciscenje" dugovanja,i da,tako ociscen, klub kupi neko ko je vec "nacrtan"..a tad mozda zaista i uleti Gazprom ili neko slican..
Ne kazem ni da je to nuzno lose,samo kazem da mi se neke kockice i aktivnosti, vremenski poklapaju...prevelika koincidencija bi bila da je to sve slucajno....Vrijeme ce pokazati sve,dotad je sve samo nagadjanje i suplja...

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 12 jun 2019, 17:29

Crnov pred potpisom, Malijac Gbakale stize danas.

Jedna stvar bode oci, a to je Vicin ignorantski odnos na sva pitanja o navijacima i bojkotu. Juce rece mrtav ladan da je to samo rezultat igranja u prvoj ligi rs :tokralju:
Bez Lesinara Borac nema dusu, nije glavna tema grada. Bez njihovog povratka, klub je samo igracka 3-4voro ljudi bliskih vlasti.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 12 jun 2019, 17:56

ZaNjuBoriSe je napisao/la:Crnov pred potpisom, Malijac Gbakale stize danas.

Jedna stvar bode oci, a to je Vicin ignorantski odnos na sva pitanja o navijacima i bojkotu. Juce rece mrtav ladan da je to samo rezultat igranja u prvoj ligi rs :tokralju:
Bez Lesinara Borac nema dusu, nije glavna tema grada. Bez njihovog povratka, klub je samo igracka 3-4voro ljudi bliskih vlasti.
Bravo,kolega..to je poenta...navijaci,simpatizeri!!


Ja cak nisam ni od onih koji su radikalni "DOK JE VICO TU NECU NA STADION"!!


Ne,zaista nisam....ako nadje neki kompromis sa ljudima koje sam zadnjih deset godina gledao tu,nebitno,navijaci,ili simpatizeri..da se vrate na stadion.....tu sam i ja,boli me q za Vicu...i tako nisam cuo za njega do prije 2-3 godine...cak ga nikad nisam ni licno upoznao...

Ali dok god je ovako kao sad,gdje na stadionu ne mogu pet osoba prepoznati...Ne interesuje me to....Ne mozes preko noci prestat pratiti usput rezultate,pojacanja,ovo,ono...ali na stadion necu svracat (cak i kad nema prenos :lol: :lol: )

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 13 jun 2019, 14:18

Schlager je napisao/la:Moje misljenje je da je to prica za nekih 10-12 mjeseci..Nekako paralelno sa tom pricom ide i aktivnost ove Ministarke sporta koja (prva od svih dosad) jako intenzivno radi na donosenju novog Zakona o sportu,promjena u titularima i vlasnicima sportskih klubova...Ide se na "ciscenje" dugovanja,i da,tako ociscen, klub kupi neko ko je vec "nacrtan"..a tad mozda zaista i uleti Gazprom ili neko slican..
Ne kazem ni da je to nuzno lose,samo kazem da mi se neke kockice i aktivnosti, vremenski poklapaju...prevelika koincidencija bi bila da je to sve slucajno....Vrijeme ce pokazati sve,dotad je sve samo nagadjanje i suplja...
I prolazak Turskog toka kroz RS za koji je zainteresovan Gasprom... Ne vjerujem, al' ajd'...
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 17 jun 2019, 10:37

O evo nas :D Ajd pa da tu i ostanemo
" "!
1926

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54245
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la MortemHz » 17 jun 2019, 15:34

Demi je napisao/la:O evo nas :D Ajd pa da tu i ostanemo
Ti si najzaslužniji za ovo. :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 17 jun 2019, 17:10

MortemHz je napisao/la:
Demi je napisao/la:O evo nas :D Ajd pa da tu i ostanemo
Ti si najzaslužniji za ovo. :D
Moram malo dosadjivati :mrgreen:
" "!
1926

Avatar
Orangina85
Postovi: 821
Pridružen/a: 27 dec 2016, 15:07
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Orangina85 » 17 jun 2019, 19:22

A jesi se bio raskukao :mrgreen:

Avatar
Bronson
Postovi: 1719
Pridružen/a: 14 jan 2017, 10:40
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Bronson » 17 jun 2019, 22:05

Pasha je napisao/la:
HeraklitMracni je napisao/la: Ne mislim na godine staza na forumu , nego bas godina , ne vjerujem da ti imas preko 40 :D
Znam da je Schlager sluzio JNA 70 -tih kao i Pastrmka :D
Ja imam preko 40, a nas @Crni gavran preko 45...
I ja imam 45 :salut:
Kada jaz između ideala i stvarnosti postane preširok, sistem se urušava!

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 20 jun 2019, 17:07

3 на " у прва 4 ?.
/ ? на " " ' & је " :cool:
slika
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la redbull93 » 21 jun 2019, 00:13

Sto tuzla siti latinicom? :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la kolezeljovac » 21 jun 2019, 00:47

Eh kad se sjetim derbija Zeljo-Borac 2009-2011
Dobro dosli u elitu ponovo.... Bez ispadanja molim. SP!
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
delko
Postovi: 3556
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la delko » 21 jun 2019, 18:23

redbull93 je napisao/la:Sto tuzla siti latinicom? :mrgreen:
Iskreno cudno skroz :D Ako je moglo "?" sto ne moze "? "" ?? :shock: :opaopa:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 21 jun 2019, 19:36

/ ? на " " ' & је " :cool:
Ne treba olako shvatiti tu prvu utakmicu na Grbavici,jer danas svako igra fudbal :cool:

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 21 jun 2019, 23:17

Cak i zeljo :urnebes:
" "!
1926

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.