FK Borac - Banja Luka

Moderator/ica: vlakanje

Tristan
Kontakt:

PostPostao/la Tristan » 17 sep 2019, 20:16

zlajci WroteColonOprostite na upadu, mod neka prebaci post ako bude smetao.

Vranjes igra fenomenalno. Kakav mozak i izbacivanje lijevog krila kod vaseg gola. Vile su nas pronosale kad je glavom pogodio stativu, a svo vrijeme je orao teren. Sjajan mi je bio Danilovic dok nije pao s snagom. Borac je izgledao jako ozbiljno iako ste dozivili pad oko 65-70 min,imao sam osjecaj prvenstveno zbog snage.

Generalno su mi nase utakmice jedne od drazih. Prvo mi je stari kao klincu pricao o nasim borbama 60-tih u barazima za 1. Saveznu ligu. Kod naseg zadnjeg baraza i posljednjeg ulaska Slobodu u Tz su iz Borca dovedeni Omer Jusic i Mesud Nalic.

slika

Omer Jusic je postao najbolji strijelac Slobode svih vremena, te i danas drzi rekord. Imao sam priliku puno vremena provoditi s njim pod njegove stare dane,cesto je pricao o BL i Borcu. Njegov unuk je Omar Prses koji je jucer zabio gol. Mesud je takodjer napravio dobru karijeru, a njegov zin je Zlatan Nalic. Price o Borcu i Slobodi su uvijek imale i neizbježni dio o tragicnom zemljotresu i kako je Sloboda ponudila Borcu domacinstvo u Tz u tom periodu.

Za BL me vezu divne uspomene, a posebno mi je ostalo u sjecanju tekma u BL 2003 ili 2004. Gostovanje je trajalo cca 24 sata uz dva bliska susreta sa Lesinarima prije tekme, policijom, ali smo imali priliku upoznati i Djurdjicu koja je prodavala ulaznice,te sjecanje na taj osmijeh sapire gorcinu poraza koji je uslijedio nakon vaseg preokreta. Nas half Vidic je dao autogol pred kraj utakmice i tako se od junaka pretvorio u tragicara jer je bio strijelac i za nase vodstvo.

Hvala za upis.
Sjecam se i ja te utakmice. 23.08.2003. Vi ste kod 0-1 promasili penal, 2 ili 3 Tuzlaka su iza mene sjedila na istoku. Kad je ovaj promasio penal jedan govori ''zar smo ovoliki put presli da nam ovo uradis". Tako nesto :D Za nas igrao sin pokojnog Slobodana Karalica, bio je najgori na terenu i svi su ga prozivali. :mrgreen: Odlicno se sjecam te utakmice i preokreta. Pozdrav za tebe. :salut:

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 18 sep 2019, 16:23

Da,fin post kolege @zlajci,slazem se...

Danas ne očekujem nikakve probleme u Orašju..Oni su odron,zadnju prvenstvenu u Federalnoj su izgubili kući 1-5,zadnji su na tabeli...

Ali za vikend,protiv Širokog...mislim da je ključna i za Krunu,i za naše ambicije ove jeseni..daće Bog da pobjedimo to!

maraBL
Kontakt:

PostPostao/la maraBL » 20 sep 2019, 14:39

Kakav je osjećaj pred Široki ? Ja ne znam šta da mislim nit smo dobri nit smo loši...
ФК Борац Бањалука
FC LIVERPOOL

Riziko
Kontakt:

PostPostao/la Riziko » 21 sep 2019, 09:10

Da je pobjediti bilo kako.

Kako kaže Šlager, Široki igra puno bolje nego što mu rezultati govore. Vjerujem iskusnom šlageru na riječ, Širokog nisam gledao ove sezone.

Zadnji put smo ih dobili u BL u onim nemogućim uslovima.
Danas će i biti ljudi na stadionu, fin je marketing za utakmicu.

Čini mi se da Arena prenosi.

Inače, mislim da ako ne pobjedimo, Krunić bi mogao biti bivši, nije insajderska, nego lični osjećaj.

Otrovent
Kontakt:

PostPostao/la Otrovent » 21 sep 2019, 09:23

Ako dobro otvorimo utakmicu kao protiv Čelika, biće to u redu. Od početka pritisak.

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 21 sep 2019, 11:49

Mozda Kruna cita forum nemojte mu nabijati pritisak :D Mogli bi pobijediti,mislim da smo spremni za to.Jeste da pozicija na tabeli Sirokog na prvi pogled umanjuje njihov kvalitet,ali opet mislim da smo kvalitetniji.

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 21 sep 2019, 18:03

Ja uopste ne znam sta da ocekujem,bas smo neka konfuzna i nedefinisana ekipa,i nijedan rezultat me ne bi iznenadio,ni pobjeda ni poraz.

Najgore je sto smo osmi na tabeli,a u srijedu gostujemo na Kosevu,tako da je veceras i nerijeseno kao poraz.

A protivnik krajnje neugodan,tradicionalno.Uvjeren sam da je to ekipa koja je najvise puta u Banjaluci uspjela ostati neporazena,od svih.

Odbrana nam je katastrofalna,i ako mislimo pobjediti,moracemo dati najmanje dva gola,a mozda i tri cak,jer gol,dva cemo primiti sigurno.

Riziko
Kontakt:

PostPostao/la Riziko » 23 sep 2019, 11:05

U srijedu "Koševo" da smo iole pokretniji, brži, uigraniji pa da se čovjek nada nekom bodu, ovako, gubimo i to rutinski !!! Nažalost, ni u navijačkom smislu se ne nadam nekom iznenađenju, ako izvučemo bod biće senzacija.

Nisam bio protiv Širokog, ali čuh da nismo ni pedlja napravedovali od 20. jula, samo smo gori. Pa imali smo igrača više dosta vremena i nismo uspjeli okrenuti.

Ali dobro, nakon gostovanje Sarajevu, ide nam 5 utakmica kući i 2 gostovanja, i to gostovanje u Ugljeviku i Kakanju. Kući nam dolaze Velež, Željo, Tuzla, Radnik i Zrinjski.
Tu se treba iskamčiti što više bodova, mada je raspored daleko od lakog, ali opet je većina utakmica kući.

maraBL
Kontakt:

PostPostao/la maraBL » 23 sep 2019, 15:39

Hvala Mati Stanicu... mislim da ne bi dali go da široki nije dobio crveni... na ovo našu lošu igru dodao bih i očajna primanja lopte danilovića u par navrata ako Krunić čita forum nek porade na tome malo :D
Sarajevo izgubilo u Tuzli na nama će se vaditi :damn: jaka odbrana i na kontre nadati se najboljem :salut: :salut:
ФК Борац Бањалука
FC LIVERPOOL

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 24 sep 2019, 22:54

Izgleda igramo toplo hladno i u Sarajevu se mozemo pokazati i dobro i lose,ja nesto prije mislim da ce bit lose :| A protiv Sirokog odigrali smo hladno svakako,ne znamo opucati po golu pa jеbemu

vlakanje
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la vlakanje » 25 sep 2019, 08:18

Demi WroteColonIzgleda igramo toplo hladno i u Sarajevu se mozemo pokazati i dobro i lose,ja nesto prije mislim da ce bit lose :| A protiv Sirokog odigrali smo hladno svakako,ne znamo opucati po golu pa jеbemu

I sta je umjetnik, pardon, pisac, htjeo da kaze sa ovim?!
Ako kanis pobijedit' ne smijes izgubit'!

Cuj izgleda da igramo toplo-hladno! Sve super samo da to husref nije izjavio prije 3 dana!

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 26 sep 2019, 01:37

Kakva amaterska reakcija kod gola lijevog beka i lijevog stopera...umjesto da izadzu da ahmetovica uhvate u ofsajdu oni trce prema vasem golu.... :damn: :damn: ...tacno se vidi zasto igraci iz ove lige ne mogu ni u hrvatskoj da se probiju a za dalje da ne govorimo...takticka nepismenost je za nepovjerovat.. Tacno se covjek upita sta oni rade na treninzima i kakvih ih debili vode u omladinskim pogonima kad najosnovnije gradivo fudbalske taktike nisu u stanju savladat....

maraBL
Kontakt:

PostPostao/la maraBL » 26 sep 2019, 17:14

U kupu Zvijezda 09 u gostima da je na domaćem bio bih siguran da ih prolazimo ovako jedna utakmica na njihovom terenu, biće malo teže al sam optimistican i siguran da ih prolazimo
ФК Борац Бањалука
FC LIVERPOOL

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 26 sep 2019, 17:16

Bilo bi dobro da budeš u pravu,pa da u najdužoj zimskoj pauzi na svijetu,gajimo evropske nade na oba fronta :D

emil02in
Kontakt:

PostPostao/la emil02in » 28 sep 2019, 09:22

Pozdrav,kakav je običaj policije u B.Luci sa gostujućim navijačima,koliko im je dozvoljeno gledati utakmicu?
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

vlakanje
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la vlakanje » 28 sep 2019, 11:08

Pustice vas na vrijeme da udjete ako dolazite organizovano a obicno isprate 5-10 min ranije sa stadiona.
Ako neko dolazi mimo grupe, ulaz na stadion je 5 km zapad(pokrivena tribina) i 3 km istok i tu ostajes koliko hoces :D

emil02in
Kontakt:

PostPostao/la emil02in » 28 sep 2019, 11:17

vlakanje WroteColonPustice vas na vrijeme da udjete ako dolazite organizovano a obicno isprate 5-10 min ranije sa stadiona.
Ako neko dolazi mimo grupe, ulaz na stadion je 5 km zapad(pokrivena tribina) i 3 km istok i tu ostajes koliko hoces :D

Hvala
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 28 sep 2019, 11:21

vlakanje WroteColon
Demi WroteColonIzgleda igramo toplo hladno i u Sarajevu se mozemo pokazati i dobro i lose,ja nesto prije mislim da ce bit lose :| A protiv Sirokog odigrali smo hladno svakako,ne znamo opucati po golu pa jеbemu

I sta je umjetnik, pardon, pisac, htjeo da kaze sa ovim?!
Ako kanis pobijedit' ne smijes izgubit'!

Cuj izgleda da igramo toplo-hladno! Sve super samo da to husref nije izjavio prije 3 dana!

Pa jel ne igramo toplo hladno?Samo konstantujem

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 28 sep 2019, 17:21

Velez je treuntno uigranija,mladja,brza,poletnija i bolja ekipa od nas..Ali nikad nikome nisam priznavao da je favorit u Banjaluci,ni neuporedivo jacim ekipama nego sto je ova Velezova....i sve osim pobjede sutra je neuspjeh,i zahtjevace radikalan rez...Glupa mi je ova prica sa pressa juce gdje Lukendic objasnjava kako Krunic ima bezrezervnu podrsku,i kako je ovaj Borac jedan dugorocan projekat,koga ne moze uzdrmati par losih rezultata!!

Cuj dugorocan projekat,a u sve ijednom trenutku utakmice,na terenu imamo najmanje 9 igraca u cetvrtoj deceniji :(

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 28 sep 2019, 18:13

Igraci dodju i odu a neke bi vec na polusezoni trebalo mijenjati i nadam se da hoce ali takac igracki sastav je ponovno lose dovodjenje igraca sto nam nazalost nije novina.Niti je novina da se uprava nada i planira pa vrlo brzo supljak od toga ispadne

Natrag na “FK Borac”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.