FK Borac - Banja Luka

Moderator/ica: vlakanje

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 28 sep 2019, 20:08

Inace,danas je umro Suad Suljo Besirovic,jedna od ikona mog djetinjstva..Igrao je centarfora u nasem klubu od 1984-1989,dao neke od odlucujucih golova,Vojvodini u onih 6-1 kad smo KUP SFRJ uzeli,pa onaj Proleteru,kad smo se vratili u Prvu Ligu SFRJ,i kad je oboren rekord stadiona po posjeti,koji nikad i nece biti srusen....i jos bezbroj...Jedino se njemu ime skandiralo i poimenicno pjevalo u toj nasoj najsjajnijoj generaciji...."Mi imamo svoga Boga,svoga Sulju jedinoga"....Imao je samo 56 godina.

Pocivaj u miru,legendo.

vlakanje
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la vlakanje » 29 sep 2019, 19:49

koliko mi je drago sto je Jovanovic zabio!
sada da je nekako proci u kupu pa cekamo zeljeznicar.

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 29 sep 2019, 20:03

Cestitam na pobjedi, zasluzeno.

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 29 sep 2019, 20:04

Hvala.
Tek sad zalim zasto i ona Kajkutova na Kosevu nije usla,pa da pobjedimo i tamo.
Izvanredno drugo poluvrijeme smo odigrali,u prvom nam se onaj Fajic setao s loptom po sesnaestercu kad mu padne na pamet..

A sada,spektakl...Utakmice sa Zeljeznicarem su uvijek u Banjaluci bile najnaelektrisanije,i na terenu i na tribinama.

Bilo bi fenomenalno nanijeti im prvi poraz ove sezone,i otici na reprezentativnu pauzu u pobjednickom raspolozenju.

Otrovent
Kontakt:

PostPostao/la Otrovent » 29 sep 2019, 20:36

Olakšanje nakon ove pobjede. Dobro drugo poluvrijeme, iako nije slutilo na dobro nakon prvog.
Desna strana nam je loša. Mirić je misterija profesionanog fudbala. Za onakvu motoriku se dobija trica iz fizičkog vaspitanja, a on nam važi kao pojačanje. Ako je ikada igrao ozbiljan fudbal, moralo bi se primjetiti bar malo. Ovo što on pokazuje je nivo Druge lige RS. Dujaković takođe slaba tačka u odbrani. Ispadao je par puta dok jedna lopta nije prošla i blok štopera iza njega i mi primili gol. Neodlučan u napadu. Izlazi, pokušava, a onda se spetlja kad treba jurnuti u 16 metara. Ni Čomor na klupi nije puno bolji. Tu smo najtanji.
Danilović takođe defanzivno uvijek na klackalici. Ponekad oduzme lopptu za kontru, onda sljedeći put olako ispadne. Ne može tako na zadnjem veznom. On mi je puno bolji prema naprijed i mislim da bi ga trebalo postavljati na ofanzivnog veznog, jer se Vranješ svakako izvlači iz same sredine.
Drugo poluvrijeme su se svi digli. Kako je padao rezultatski pritisak tako su igrali bolje. Vidjelo se da tu ima potencijala. Ziljkić uz Vranješa i Jovanovića najbolji. Agilan, brz, ponekad ide bezglavo, ali ovaj put bez puno grešaka.
Za Željezničar će trebati puno više. Pogotovo u odbrani. Treba nam u timu još jedan igrač poput Ziljkića. Najstarija smo i najsporija ekipa.

Fudbal
Kontakt:

PostPostao/la Fudbal » 29 sep 2019, 23:55

Јовановићу одмах понудити нови уговор!
Дефинитивно крила нам морају бити Зиљкић и Црнов са уласком Јакуповића у задњих 20/25 минута. Даниловић је добио трећи жути, чисти ли се то у купу или ће против жеље морати играти Босанчић као У21?
Сриједа куп против Звијезде 09, ваљало би проћи и одморити главне играче за Жељезничар. Ако прођемо у купу очекујем 6.000+ људи на стадиону за викенд ако вријеме послужи

FSB

PostPostao/la FSB » 30 sep 2019, 21:29

delko
Kontakt:

PostPostao/la delko » 30 sep 2019, 22:00

FSB WroteColon

Lijep izvjestaj VELEZ TV-a : ) Duel starih znalaca, i jedni i drugi su falili u Premijer ligi :salut: :salut:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
Карпати Львів
★★★★★★★★★★

Tristan
Kontakt:

PostPostao/la Tristan » 01 okt 2019, 23:48

Fudbal WroteColonЈовановићу одмах понудити нови уговор!
Дефинитивно крила нам морају бити Зиљкић и Црнов са уласком Јакуповића у задњих 20/25 минута. Даниловић је добио трећи жути, чисти ли се то у купу или ће против жеље морати играти Босанчић као У21?
Сриједа куп против Звијезде 09, ваљало би проћи и одморити главне играче за Жељезничар. Ако прођемо у купу очекујем 6.000+ људи на стадиону за викенд ако вријеме послужи

Valjda smo bez Danilovica protiv Zeljeznicara. Moramo imati 3 igraca ispod 21 godine u zapisniku, ali ni jedan ne mora igrati. U 1. ligi RS mora jedan igrac ispod 21 godine biti na terenu u svakom trenutku, ali u PL ne mora.

tuzla1983
Kontakt:

PostPostao/la tuzla1983 » 02 okt 2019, 22:33

Želim vam da Želju trehnete. Bit će teško jel Osim dolazi sa "svojim" sudijama (npr. protiv Čelika, Veleža i Tuzle) gdje god gostuje i jednostavno ako ne ide igrom sudije mu otvoreno pomažu.

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 03 okt 2019, 08:38

Hvala,ako bog da bice kec po starom dobrom obicaju :D Mozemo im se suprotstaviti i pobijediti,mozda bi remi bio i realniji ali kao stl kaze kolega Slager na domacem terenu i remi je blagi neuspjeh.Ali s obzirom na vec predvidivu kradju sudija remi je sasvim u redu.

Riziko
Kontakt:

PostPostao/la Riziko » 03 okt 2019, 10:41

Vjerovatno će Aco i Zoka biti veznjaci ako nema Vladana.
Ovo ostalo očekujem isto, naravno Crnov na krilu ili Jakupović, umjesto nesreće subotičke.

vlakanje
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la vlakanje » 03 okt 2019, 12:06

Jakupovic ili Zilkic?
Jedina nepoznanica je hoce li Kajkut ili Vujaklija poceti, ostalo manje vise je poznato.

Riziko
Kontakt:

PostPostao/la Riziko » 03 okt 2019, 12:39

Pa cijenim da je Ziljkić siugran ako je zdrav.
Crnov i nije nešto na desnom krilu, ali i takav je bolji od šeprtljavog Mirića.
Volio bi na desnoj strani vidjeti Jakupovića, ako ništa, bar je brži i pokretniji.

Nadam se da Kajkut starta, bar 60 minuta.

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 03 okt 2019, 14:34

Kajkutu se i ja nadam i ko god umjesto Mirica svakako :)

maraBL
Kontakt:

PostPostao/la maraBL » 04 okt 2019, 00:41

Zilkic Kajku :kafa:
ФК Борац Бањалука
FC LIVERPOOL

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 04 okt 2019, 12:03

Demi WroteColonHvala,ako bog da bice kec po starom dobrom obicaju :D Mozemo im se suprotstaviti i pobijediti,mozda bi remi bio i realniji ali kao stl kaze kolega Slager na domacem terenu i remi je blagi neuspjeh.Ali s obzirom na vec predvidivu kradju sudija remi je sasvim u redu.

Da,jesam to rekao,pred utakmicu sa Velezom i ja zaista tako mislim...jest sve djelovalo da je Velez u naletu,brzi,mladji,uigraniji,al ne mozes u Banjaluci biti favorit za mene,da ga hebes!!...Za sve ove godine što pratim Borac,sve ove države i lige,još mi se nije desilo nikad da bih pred utakmicu bio zadovoljan bodom u Banjaluci,ni kad smo bili prvaci,ni kad smo ispadali..
Ni u Evropi,kad je Anderleht te godine osvojio Kup Pobjednika Kupova,i jedini poraz te sezone doživio u Banjaluci,ni kasnije kad su dolazili Metalist Harkov,Lozana,Macabi Haifa...sve te nabrojane smo u BL pobjedili,osim Lozane koja se provukla sa 1-1
Ni u SFRJ,kad je dolazila Zvezda kao prvak Evrope i svijeta sa Savićevim,Prosinečkim,Pixijem,Pančevom,Jugovićem..jednom su izgubili 2-0,jednom 0-0 bilo,ni Dinamo sa Bobanom,Šukerom Ladićem,i njih smo oba puta pobjedili,i u Kupu i u prvenstvu...Ni Partizan,Hajduk..Nikome nisam davao pardona da je favorit ovdje..

U Ligi RS,ili BH ligi,pogotovo mi ne pada na pamet da kažem da je neko favorit u Banjaluci..Naravno,ni sad,iako mi Željezničar ove sezone djeluje kao ubjedljivo najozbiljnija ekipa u PLBH...
Ne kažem da nekad poslije utakmice,zbog razvoja događaja na terenu,nisam rekao "aj dobar je i bod,dobro smo prosli,tebali smo izgubiti"..Ali da prije utakmice u Banjaluci priželjkujem neriješeno i budem srećan sa tim,to mi se još nije desilo...Srećno Borcu u nedjelju..

SAMO POBJEDA!!!!!

Demi
Kontakt:

PostPostao/la Demi » 06 okt 2019, 11:44

Jeste,upravo to zna se sta je Gradski stadion za Borac.Veceras ocekujem Vranjesa opet kao strijelca,go cemo dati.Da li cemo primiti ista-vjerovatno hocemo ali cemo i dati.
AJ BORAC! slika

ZaNjuBoriSe
Kontakt:

PostPostao/la ZaNjuBoriSe » 06 okt 2019, 13:33

Само побједа данас. Све остало је неуспјех.
Рутински 1:0
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

tuzlac
Kontakt:

PostPostao/la tuzlac » 06 okt 2019, 14:04

Sa pobjedom bi imali 18.bodova .Bliže gornjem domu .
Nisu bauk ali valja vam ostaviti srce na terenu i zadnju kap znoja u dresu.
Dobra posjeta bi vam puno značila.I zbog vas ali i sudija koi su evidentno njihov 12 igrač.
Sreno za Borac i večeras i ubuduće.

Natrag na “FK Borac”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.