NK Široki Brijeg - UEFA Europa League

Moderator/ica: insider

Evolve
Kontakt:

PostPostao/la Evolve » 09 maj 2018, 18:14

Evo nas opet EUROPO LJUTA RANO!

AJMO PERI!
NK Široki Brijeg

Android
Kontakt:

PostPostao/la Android » 09 maj 2018, 18:41

Kao i svake godine, ili ce nas zapasti najtezi, ili cemo u Kazahstan :lol:
Prvenstvo Herceg Bosne: 1994, 1995, 1996, 1997, 1998
Premijer liga BiH: 2004, 2006
Kup BiH: 2007, 2013, 2017

Evolve
Kontakt:

PostPostao/la Evolve » 17 maj 2018, 16:59

Znaci sto znamo, znamo da nismo nositelji sigurno. Imamo koeficijent od 2275. Zbrajaju se bodovi od sezone 14/15 gdje smo imali 0.5, sezona 15/16 se nismo kvalificirali, sezona 16/17 imali 0.25 i lani 16/17 osvojili 0.5, sto nas dovodi do 1250 bodova + drzavni koeficijent od 1025. Mjesto nositelja u prvom se vrti oko 3000. Sto znaci da bi u naredne 3 sezone trebali prolaziti bar prvo pretkolo da bi se vratili medju nositelje opet. Ove dvije sezone kad se nismo kval i onaj debakl protiv Maltezana su nas unazadili jako puno, zato sad treba dosta da se ispravimo. Naredne sezone, znaci tamo na ljeto 2019, brise nam se koef iz 14/15 koji je bio 0.5, zato ove godine je krucijalno da prodjemo bar to prvo pretkolo , a ako se zalomi i mozda vise...
NK Široki Brijeg

Android
Kontakt:

PostPostao/la Android » 21 maj 2018, 22:26

Kako sada stvari stoje, nasi moguci protivnici su:

FC København - Danska
NK Maribor - Slovenija
Maccabi Tel Aviv - Izrael
Molde FK - Norveska
Apollon Limassol - Cipar
Dinamo Minsk - Bjelorusija
Lech Poznan - Poljska
FH Hafnarfjordur - Island
Dundalk - Irska
Zalgiris Kaunas - Litva
Gabala FK - Azerbejdzan
NK Osijek - Hrvatska
FC Nordsjælland - Danska
Slovan Bratislava - Slovacka
Vardar Skopje - Makedonija
Beitar Jerusalem - Izrael
Anorthosis Famagusta - Cipar
Dinamo Tbilsi - Gruzija
Viitorul Constanta - Rumunjska
Gornik Zabrze - Poljska
AIK Stockholm - Svedska
Kalju Nomme - Estonija
BK Hacken - Svedska
Neftchi Baku - Azerbejdzan
Zira FK - Azerbejdzan
Slavia Sofia - Bugarska
CSKA Sofia - Bugarska
Radnicki Nis - Srbija
Spartak Subotica - Srbija
FK Ventspils - Latvia
Shakhter Soligorsk - Bjelorusija
Hibernian - Skotska
Kairat Almaty - Kazahstan
Irtysh Pavlodar - Kazahstan
Tobol - Kazahstan
MSK Zilina - Slovacka
CS Fola Esch - Luksemburg
Sarpsborg 08 - Norveska
Rabotnicki Skopje - Makedonija
NK Domzale - Slovenija
Mladost Podgorica - Crna Gora
NK Celje - Slovenija

penke
Kontakt:

PostPostao/la penke » 22 maj 2018, 00:11

Gadno gadno..
Samo plavo,samo Siroki!

UstanikSBII
Kontakt:

PostPostao/la UstanikSBII » 22 maj 2018, 17:01

Gadno al opet ima ekipa s kojima se mozemo nositi uz adekvatna pojacanja to bi trebalo biti dobro ... A i red je da nas sreca malo pomazi :)
Dulce et decorum est pro patria mori.

D.Af.KO 13.88.II.SUBe96.

Ideal je vječan, jači i bolji od bilo koje titule!

Android
Kontakt:

PostPostao/la Android » 22 maj 2018, 21:22

S obzirom da sam fakultet priveo kraju, i trenutno se ubijam od dosade :D , poceti cu sa nekim kratkim analizama potencijalnih protivnika, svaki dan pomalo :) . Podijeliti cu ih u 3 grupe, prvu ce ciniti pozeljne ekipe, drugu ajmo reci srednje pozeljne hah, a trecu ekipe koje bi bilo dobro izbjeci

I

NK CELJE

Trenutno cetvrtoplasirana ekipa slovenske Prve lige. Treba napomenuti da isti broj bodova ima Rudar Velenje a blizu je i Gorica, sljedecu igraju protiv Maribora tako da me ne bi cudilo da ostanu bez Europe. I ove dvije navedene ekipe isto spadaju medju pozeljne protivnike. Ali vratimo se na Celje. Prvi strijelac momcadi je veznjak Rudi Vancas sa 12 golova, napadaci im nisu pretjerano efikasni, ekipa je vecinom sastavljena od domacih igraca, sa tek ponekim strancem. Nisu trofejna ekipa, imaju samo jedan osvojen kup. Dakle, ova ekipa spada medju najpozeljnije, a ponajvise i zbog blizine. Sto se tice Euro natjecanja, imaju 9 izlazaka u Europu u Intertoto kupu su solidno odigrali, ali u EL nemaju nikakve uspjehe. Zadnji izlazak je bio u sezoni 15/16 gdje ih je sa ukupnih 4:1 izbacio poljski Slask

Domace utakmice igraju na stadionu Arena Z'dežele koja prima blizu 14000, tako da ce tu vjerovatno i igrati utakmice EL

slika

FK MLADOST PODGORICA

Ekipa se nalazi na trecoj poziciji iza Buducnosti i prvaka Sutjeske. Za Sutjeskom zaostaju cak 25 bodova. Ekipa slicno kao i Celje, sastavljena od domacih igraca, isticu se iskusni napadac Adrovic, te bivsi igrac Sarajeva Marko Cetkovic. Definitivno ekipa koja bi bila odlican izbor. Domace utakmice igra na malom stadioncicu na Starom Aerodromu koji prima tek 2000 ljudi, tako da ce oni svoje utakmice igrati na nacionalnom stadionu. Ovo ce im biti 5 uzastopni izlazak u Europu. Gledajuci rezultate, moze se reci da nastupaju sa dobrim uspjehom za mali klub.U sezoni 13/14 dosli su do cak 3. pretkola, redom izbacivali Videoton i Senicu, ali ih je onda ponizila Sevilla sa ukupnih 9-1

slika

RABOTNIČKI SKOPLJE

Europu izborili u zadnjim trenucima, zavrsili na trecem mjestu sa cak 39 bodova zaostaka iza prvaka Skhendije. Momcad vecinom sastavljena od domacih igraca, Markoski i nigerijac Chinedu sa 11 komada. Zbog blizine i ne bas nesto pretjerano kvalitetne ekipe, spadaju mi medju najpozeljnije suparnike. Domace utakmice igraju na prekrasnom zdanju, na nacionalnom stadionu Filip II Makedonski, gdje se prosle sezone igrao Europski Superkup

slika

CS FOLA ESCH

Treceplasirana ekipa Luksemburga, sa 21. bodom minusa iza Dudelangea. Mislim da bi svi potpisali da nam oni budu prvi protivnik :) . Ekipa u kojoj igra dosta stranaca, od poznatijih lica tu je dobro poznato ime sa nasih livada Veldin Muharemovic. Sto se tice Europe, redovni su, dva puta igrali sa Dinamom gdje su ih Modri izbacivali bez vecih problema, a prosle sezone su imali uspjesnu avanturu u EL gdje su dogurali do treceg pretkola. Milsami, Inter Baku, u trecem pretkolu ih zaustavio kasniji sudionik grupne faze Ostersund. Igraju na malom stadionu Emile Mayrisch, ali ne bih rekao da ovo ima licencu :)

slika

II

NK DOMŽALE

Trece mjesto iza Maribora i Olimpije, sa malim zaostatkom sto govori da se radi o jednoj jako dobroj momcadi. Pogledao sam neke njihove utakmice ove sezone, najvise zbog legendarmog Hajdukovog igraca Senijada Ibricica, i mogu reci da je se imalo sto vidjeti. Trener im je mladi Simon Rozman koji ima tek 35 godina, igraju napadacki, najefikasnija ekipa lige sa cak 74 gola, od cega ih je najvise zabio veznjak Lovro Bizjak(12), a drugi strijelac je vec spomenuti Ibricic sa 9 komada. Igraju u Sportskom parku Domzale, ali nisam siguran da ima euro licencu. Redovni u Europi. U zadnje dvije sezone biljeze odlicne uspjehe. U 16/17 dosli do treceg pretkola, izbacili Lusitans i Soligorsk, da bi u trecem naletjeli na engelski West Ham, gdje su ih na domacem terenu pobjedili sa 2:1, ali su u Londonu izgubili sa 0:3. Prosla sezona definitivno najbolja u klupskoj povijesti. Flora Tallin, Valur, zatim su u trecem pretkolu napravili senzaciju gdje su izbacili njemacki Freiburg, ali nazalost u posljednjem krugu su izvukli kasnijeg finalistu Marseille... 1:1 u Sloveniji, dok su na Velodromu porazeni sa 0:3

Eh, ovu ekipu sam stavio u drugu grupu. Po mome misljenju, bili bi favoriti protiv nas ali mi bi definitivno imali sanse sa njima

Domace utakmice igraju u Sportskom parku Domzale, ali koliko sam upratio, u El su igrali u Ljubljani u Stozicama

slika

SARPSBORG 08 FF

Klub osnovan tek 2008. godine. Prosle sezone zavrsili na trecem mjestu iza Moldea i prvaka Rosenborga. Posto igraju drugaciji format, njihova sezona nije davno pocela, tako da ce EL docekati u punoj spremi. Trenutno se nalaze na 4. mjestu sa 8 bodova minusa iza vodeceg Branna. Ne bas atraktivan protivnik, mislim da mozemo igrati sa njima, ali ne bih ih volio upravo zbog neatraktivnosti a i malo su dalje :) . Ovo ce im biti debi na Euro sceni. Domace utakmice igraju na Sarpsborg stadionu koji prima 7500 ljudi, i vazno je napomenuti da je podloga umjetna

slika

Evolve
Kontakt:

PostPostao/la Evolve » 22 maj 2018, 22:05

Mislio sam i ja nesto slicno napraviti, ali, sad nema potrebe, samo naprijed :)
NK Široki Brijeg

Orjuna
Kontakt:

PostPostao/la Orjuna » 22 maj 2018, 22:32

Šta ideš? Novinarstvo? :D
Trn u oku prošlim režimima, trn ćemo dalje biti i vama!

96BadBoy
Kontakt:

PostPostao/la 96BadBoy » 22 maj 2018, 22:42

Daj nekog malo bliže da je,Slo,CG,Cze,Svk,pun mi je kufer ovih otočana i azijata.
A čitam ovamo,kako su mostarci ostavili sve u neredu poslije proslave.Kad je bila naša proslava kupa,prolazim ujutru u 8,kao da ništa nije bilo,sve čisto kao uvijek. :D
Igraj Široki ti si najbolji!

Android
Kontakt:

PostPostao/la Android » 23 maj 2018, 12:07

Orjuna WroteColonŠta ideš? Novinarstvo? :D

Ne :) , ali volim istrazivati :D

..

Nastavljamo

II

MSK ZILINA / NITRA / TRENCIN / RUZOMBEROK

Stavljena je Zilina u onaj fajl sto prati nositeljstva, ali kod njih se tek igra playoff za Europsku ligu. Ove navedene ekipe su skoro pa podjednake, tako da tko god udje... No, ipak su kvalitetom ispred nas, ali siguran sam da bi se mogli nositi sa njima u dvije utakmice, pa i proci, zasto ne :)

TOBOL KOSTANAY

Ekipa li-la sa Ordabasyem, ali niposto ih ne bih volio izvuci, dosta nam je vise ovih dalekih putovanja u Aziju hah. Znamo vec da se kod njih igra drugaciji format tako da je kod njih prvenstvo u toku. Trenutno se nalaze na trecoj poziciji sa 6 bodova minusa za vodecom Astanom. Ekipa je sastavljena od igraca iz Istocne Europe, od poznatijih lica tu su proslogodisnji igraci Ordabasya Nurgalijev i Nuserbayev, a sudeci po statistici, najbolji igrac im je upravo Tanat Nuserbayev. Domace utakmice igraju na Zentralstadion Kostanay, koji prima oko 8000, ali EL bi vjerovatno igrali na stadionu od Almatya

IRTYSH PAVLODAR

S ovim klubom smo upoznati tako da necu puno o njima. Proslu sezonu zavrsili na 4. mjestu sa 31. bodom zasotatka za Astanom. Trenutno se nalaze na petom mjestu sa 15 bodova minusa za Astanom, kvalitetom slicni Tobolu, mozda mrvicu slabiji. Ovo je ekipa s kojom bi se moglo igrati, ali isto tako bih ih volio izbjeci zbog dugog putovanja.

Utakmice igra na gradskom stadionu u Pavlodaru. Stadion prima oko 11k, a sjecamo se da je i podloga umjetna

III

KAIRAT ALMATY

Definitivno ekipa koju bih izbjegao pod svaku cijenu. Mislim da bi oni bez vecih problema prosetali kroz nasu ligu. No, usprkos odlicnoj ekipi, ipak su u sjeni daleko najbolje Kazah. ekipe Astane. U rosteru imaju par igraca koji vrijede preko preko milijuna, a od najpoznatijih imena tu su ruska legenda Arshavin i bivsi HR reprezentativac Ivo Ilicevic. Ako se netko sjeca, prosle godine protiv Ordabasya smo igrali u dresovima iz njihovog fan shopa :D

Sto se tice Euro scene, redovni su, ali bez nekog posebnog uspjeha. Tek su u sezonu 15/16 dosli do playoffa gdje ih je jedva izbacio francuski Bordeaux

Domace utakmice igraju Almaty Central stadionu, koji prima blizu 24000

slika

I

HIBERNIAN FC

Skotski predstavnik, ali kvalitetom iza Aberdeena. Mislim da bi oni bili dobar izbor. Proslu sezonu zavrsili na 4. mjestu iza Celtica, Aberdeena i Rangersa. Velika vecina igraca je domaca, sa tek ponekim strancem. Trener momcadi je dobro poznato ime tko prati otocki nogomet, Neil Lennon

Na Euro sceni su vec odavnina, u dalekoj proslosti su biljezili fine rezultate, no u novijoj i nema bas rezultata. Zadnji nastup bio prije dvije sezone, gdje su u drugoj rundi na penale ispali od danskog Brondbya... Prije toga, lagano su ispadali od Maribora, Elfsborga i Malmea

Utakmice igraju na klasicnom otockom stadionu, koji se zvoe Easter Road. Kapacitet stadiona je 20k

slika

II

SHAKHTJOR SOLIGORSK

Nasi stari poznanici koje smo vec jednom uspjesno prosli, no sada ipak mnogo bolja ekipa nego onda. Sve informacije o njima bi dobili od nasih sadasnjih igraca Zlomislica i Bagarica koji su prosle sezone nastupali u njihovom dresu. U rosteru momcadi nalaze se i tri igraca sa nasih prostora, Raspotovic iz Srbije, dobro poznato ime Tomislav Kis, te Livnjak Luka Simunovic. Prosle sezone su imali sve u svojim rukama, bili su dugo prvi, da bi na kraju sve prosuli(poznato? :D ), sa tri boda zaostatka zavrsili iza Dinama i BATE-a. Mislim da su ekipa u nasem rangu, definitivno bi imali sanse sa njima

Stadyen Budaŭnik je naziv njihovog stadiona, imaju tek jednu tribinu, prima oko 4000, tako da ne znam imaju li uopce licencu

slika

I

FK VENTSPILS

Predstavnik Latvije, ekipa koja spada medju pozeljne sigurno. dolaze iz lige koja je cak slabija i od nase :) . Prvenstvo u tijeku, trenutno na drugom mjestu sa 3 boda zaostatka za vodecim RFS, proslu sezonu zavrsili na 4.mjestu. Poznatih imena u rosteru nemaju, dosta stranaca, a trener im je crnogorac Dejan Vukicevic

Eh, sto se tice Europe, u sezoni 09/10 napravili su ono o cemu nasi klubovi mogu samo sanjati. Nakon uspjesne kampanje u Ligi prvaka, gdje ih je nakon sto su prosli Dudelange i Bate, u posljednjem krugu zaustavio Zurich, dobili su mjesto u skupinama Europske lige. Tamo su igrali sa Herthom, Sportingom i Heerenvenom, gdje su natjecanje zavrsili sa 3 boda, sto je za svaku pohvalu. Poslije nisu imali nekih uspjeha, prolazili tu i tamo ekipe iz najslabijih liga...

Utakmice igraju na Ventspils Central stadionu, prima oko 3000

slika

I

SPARTAK SUBOTICA

Definitivno pozeljna ekipa, sto zbog blizine, a isto tako vjerujem da su kvalitetom ispod nas. Sezonu zavrsili na trecem mjestu, najbolji stijelac momcadi Nemanja Nikolic sa 12 komada, iza njega, po 11 dodali Savkovic i Ivanovic.

U Europi imaju tek jedan nastup u sezoni 10/11, gdje su u drugom pretkolu prosli luksemburski Differdange, da bih u trecem pretkolu izbacio tada jaki Dnipro, a valja napomenuti da su ih u Srbiji pobjedili 2-1, ali su u Ukrajini porazeni sa 0-2

Igraju na gradskom stadionu koji prima 13000

slika

RADNIČKI NIŠ

Klub duge i uspjesne povijesti, u sezoni 81/82 dogurali do polufinala Kup Uefa gdje ih je izbacio HSV, a u sezoni 83/84 u osmini finala izbacio ih je splitski Hajduk. Danas, klub ne biljezi uspjehe, u novije dobe nemaju nastupa u Europi... Sezonu su zavrsili na 4. mjestu sa istim brojem bodova kao Spartak, no s obzirom da sam bolestan sto se tice sporta, pogledao sam dosta utakmica njihove lige, i moram priznati da su igrali dobar nogomet. Najbolji igrac momcadi je definitivno napadac Milan Pavkov koji je zabio cak 23 gola, no ipak je zavrsio na drugom mjestu iza napadaca Zvezde Pesica, tako da sumnjam da ce ostati i sljedece sezone tu

Igraju na jednom od najboljih srpskih stadiona koji nosi naziv Cair, a prima oko 18000

slika

jozo121
Kontakt:

PostPostao/la jozo121 » 23 maj 2018, 12:22

Svaka čast na ovim analizama, odlično to radiš :clap: , Ćopo i Miljenko Karačić su male bebe za tebe :bow: .
Ja umrijet ću. Brijeg se neće maći, ta plava skamenjena vječnost. (A.B.ŠIMIĆ)

Android
Kontakt:

PostPostao/la Android » 23 maj 2018, 15:21

Gdje ces me stavljati u isti kos sa legendama :D

II

CSKA SOFIA

Najtrofejniji bugarski klub, klub koji u svojim vitrinama ima cak 31 naslov prvaka drzave, te 21 kup. No, danas su u sjeni Ludogoretsa koji je nedodirljiv u Bugarskoj i ima vec 7 uzastopnih naslova, a CSKA je svoj poslednji naslov uzela prije 10 godina. Sezonu su zavrsili na drugom mjestu, sa 7 bodova zaostatka za prvakom, i moze se reci da im sezona i nije bila losa. Roster izgleda poprilicno dobro, ima tu dosta stranaca, izmedju ostalog i dva bivsa igraca portugalskog Porta, veznjak Tiago Rodrigues koji je ujedno i najskuplji igrac zajedno sa napadacem Karangom sa procijenjenom vrijednosti od 2,5 milijuna eura, te krilo Ukra. Ono s cim se ov ekipa moze pohvaliti, to je poprilican broj reprezentativaca Bugarske, Ghane, Litve.. CSKA ima dugu i uspjesnu povijest, mnostvo trofeja su oni osvojili kroz povijest, biljezili pobjede nad europskim velikanima, ali u zadnjih desetak godina i ne mogu se bas pohvaliti bajnim rezultatima

Dakle, ekipa koja bi protiv nas definitivno bila favorit, ali s obzirom da vec 7-8 godina nemaju zapazene Euro uspjehe, ispadali su primjerice od Mure i Zimbrua, mislim da bi imali sansi za prolazak.

Utakmice igraju na stadionu u Sofiji koji nosi naziv po Bugarskoj armiji, prima oko 22 tisuce ljudi

slika

I

PFC SLAVIA SOFIA

Jos jedan bugarski predstavnik, ne bas uspjesan kao njihovi gradski rivali ali ipak se mogu pohvaliti sa 8 naslova prvaka drzave. U Europu su usli na isti nacin kao i mi prosle sezone, osvojivsi kup nakon penala, pobjedivsi Levski, dok su u ligi zavrsili sedmi. Klub vec dugo ne biljezi zapazene rezultate, prije ovo kupa, zadnji trofej im je bio prije 22 godine. Roster momcadi uglavnom je sastavljen od domacih igraca, bez poznatih imena, i mislim da je ovo ekipa koja bi nam bila po mjeri

Utakmice igraju na stadionu Ovcha Kupel kapaciteta oko 22 tisuce, koji i nije bas u dobrom stadnju koliko mi se cini, tako da bi EL vjerovatno igrali na nacionalnom stadionu

ZIRA FK

Sljedeca momcad je cetvrtoplasirana ekipa iz Azerbejdzana, kvalitetom je to daleko iza prvaka Qarabaga te Gabale, Roster momcadi, pa ima tu svega, od domacih, pa do srba, afrikanaca... Ipak, imaju i jedno poznato ime sa nasih terena, a to je bivsi nogometas Zelje Yani Urdinov, a mogu se i pohvaliti sa tri reprezentativca. Sto se tice euro nastupa, ovo ce im biti tek drugi, prosle sezone su ispali u drugom pretkolu od rumunjske Astre. Ovo bi bila ekipa s kojom se moze igrati, i mozda i ne bi bila losa opcija

A sto se tice domaceg terena, s obzirom da je bolji stadion nas na Blatu nego njihov domaci, logicno je da igraju na nekom drugom, a to je Bakcell Areni u Bakuu. E ovaj bi stadion bio idealan za nase klubove :)

slika

NEFTCHI BAKU

slika

Nasa prva avantura u Ligi prvaka davne 2004. godine, nikad prezaljeno ispadanje :roll:. Danasnji Neftchi je daleko daleko bolja ekipa od one, dominirali su dosta dugo poslije gostovanja u Sirokom, sve dok se nije pojavio Qarabag. U sezoni 2012/2013, kad su zadnji put i bili prvaci. Igravsi u kvalifikacijama za Ligu prvaka, nakon prolaska gruzijskog Zestafonija, u trecem pretkolu docekao ih je Hapoel Kiryat Shmona,koji je bio uspjesniji ukupnim rezultatom 6-2. Nakon toga, natjecanje su nastavili u playoffu Europske lige gdje su sa ukupnih 4-2 izbacili ciparski APOEL te tako izborili nastup u skupinama EL. Igrali su u vrlo jakoj skupini sa Rubinom, Interom i Partizanom, i logicno, zavrsili su posljednji sa 3 boda. U sezoni poslije, u drugom pretkolu Lige prvaka izbacio ih je albanski Skenderbeu. Roster kao i kod vecine bogatih ekipa sa tih prostora cine pola domaci pola stranci. Cak 7 reprezentativaca broji ova momcad. No, s obzirom na malo duzi post u EL za njihove pojmove, pitanje je zapravo kakva je snaga ove momcadi,a za prvakom su imali 19 bodova zaostatka. Ekipa koja je tu negdje sa nama, malo i bolja, ali iskreno ne bih imao nista protiv da im uzvratimo za prvi susret :D

Domace utakmice igraju na vec spomentuom stadionu kod prethodnog protivnika

BK HACKEN

Klub koji u svojoj 77 godina dugoj povijesti ima tek jedan kup, ove sezone zabiljeziti ce tek 5. nastup u Europi. Najbolji rezultat im je kao i nas, prvo kolo Kup Uefa u sezoni 07/08, poslije toga dosli i do treceg pretkola Europske lige gdje su ispali od portugalskog Nacionala, a prosle sezone nisu ni nastupali. Prvenstvo u tijeku, 6. mjesto sa 11 bodova minusa iza Hammarbya, dok su prosle sezone zavrsili na cetvrtom mjestu sa -12 iza Malmea. Roster momcadi vecinom cine svedjani sa ponekim strancem, a broje i 5 repreztentativaca. Ekipa sa kojom se definitivno moze igrati, favoriti jesu ali mi ne bi bili bez sanse.

Bravida Arena je njihov dom, mali prekrasni stadion, prima do 7000 ljudi

slika

III

AIK STOCKHOLM

Ovu momcad bih ipak smjestio medju one koje bi bilo dobro izbjeci. Proslogodisnji suparnik Zelje u drugom pretkolu, iako je Zeljo pruzio dobru igru na Grbavici, u Stockholmu i nisu imali nesto sansi koliko me sjecanje sluzi. Tako isto mislim da bi bilo sa nama, na Pecari bi sigurno pruzili dobar otpor, no nisam siguran da bi dobro prosli u Stockholmu... Trofejna ekipa, prosle sezone zavrsili na drugoj poziciji iza Malmea sa 7 bodova zaostatka. U momcadi ima dosta stranaca, od cega 5 reprezentativaca, a definitivno najpoznatije ime je norveski napadac Tarik Elyounoussi, bivsi napadac Hoffenheima

U Europi su standardni, no opet bez nekih vecih uspjeha u novije vrijeme, osim grupe EL u sezoni 12/13

Domaci stadion je velicanstvena Friends Arena, evo vam slike pa se divite :D

slika
slika
slika

I

NOME KALJU FC

Momcad koja spada medju najpozeljnije. Tek jedan naslov prvaka i jedan kup u povijesti, ekipa sastavljena od domacih igraca sumnjive kvalitete. Njihovo prvenstvo je u tijeku, trenutno su na prvom mjestu.

Prosle sezone u EL dosli do drugog pretkola.Najprije izbacili B36 sa Farskih otoka, da bi im u drugom presudio madjarski Videoton

Stadion prima manje nego nas u Kampu, tako da euro utakmice igraju u Tallinu

slika

III

GORNIK ZABRZE

Ovogodisnji predstavnik Poljske, a ljubitelji Hajduka sigurno znaju o ovome klubu :). Uglavnom, jedan od najtrofejnijih poljskih klubova, no bez zapazenih rezultata, zadnji naslov prije cak 30 godina. Sezonu zavrsili na 4.mjestu sa 10 bodova zaostatka iza prvaka Legije. Gledao sam ih nedavno protiv Hajduka u prijateljskoj, cine se kao dobro organizirana ekipa sa par sjajnih pojedinaca, prije svega iskusni spanjolski napadac Igor Angulo koji je imao cak 23 gola na kontu, te poljski reprezentativac Rafal Kurzawa

Ova momcad spada medju one koje bih vrlo rado izbjegao. Mi ovdje ne bi bili bez sanse, ali posto njihovi navijaci i nisu bas cvijecke haha, radije bih preskocio :) . S obzirom da ce im ovo biti prvi euro nastup nakon 1995, sad zamislite koliko bi ih doslo ovdje...

Domaci teren je Ernest Pohl stadion, kapaciteta blizu 25000

slika

III

FC VIITORUL CONSTANTA

Rumunjski prvak u sezoni 16/17, proslu zavrsili na 4. mjestu. Povijest u Europi vrlo kratka, prvi nastup u sezoni 16/17, Gent ih otresao sa 5:0. Prosle sezone u trecem pretkolu LP ispali od APOEL-a sa 1:4, dok se u EL sa njima poigrao Red Bull Salzburg. No usprkos tome sto jos nisu prosli jedan krug, ovo su ipak bili dosta jaci klubovi od njih... Momcad cine vecinom domaci igraci, a trener im je legendarni Georghe Hagi. Ekipa s kojom se moze igrati, ali bih ipak izbjegao

Utakmice igraju na Stadionul Viitorul, kapaciteta blizu 5000

slika

II

DINAMO TBILSI

slika

Momcad koja je jako dobra poznata sirokobrijeskim ljubiteljima nogometa. 2003. su zajedno sa njihovim trenerom, nasim Ivom Suskom gostovali na Pecari gdje ih je u finalu turnira porazio Dinamo.

Uglavnom, najtrofejnija momcad Gruzije, u svojim vitrinama imaju 16 naslova prvaka, a uz to su i dva puta bili prvaci SSSR-a. Skoro cijelu momcad danas cine gruzijci. U Europi su redovni, solidan uspjeh. Najveci uspjeh su napravili kada su u sezoni 04/05 igrali grupe Kup Uefa. U sezoni 11/12 u playoffu EL izbacio ih je AEK

Utakmice igraju na Boris Paichadze stadionu koji prima 55000 ljudi

slika

LoveSB96
Kontakt:

PostPostao/la LoveSB96 » 26 maj 2018, 00:55

Kopenhagen, Maccabi, Partizan, Lech, Gornik, Rangers, Apollon, Anorthosis, Beitar, Kairat, Osijek, Vitorul, Cska Sofia, Nordsjealand, Slovan, Mode i Aik bi bilo dobro izbjec svi ostali su prolazni i da se igrat s njima, s tim da i medu gore navedenim timovima ima ih par s kojima se da igrat pa sta bude. Al zidove, ciprane, poljake bi bilo dobro izbjec sto zbog neatraktivnosti, a i zbog navijaca poljskih.
"Borak, Lištica, Pecara svetinje.. "

Evolve
Kontakt:

PostPostao/la Evolve » 26 maj 2018, 10:27

Kad stave one predgrupe, bit ce 1-2 teska kluba, a bit ce ih par sigurno skim mozemo igrati, tako da, valjda ce i nas te "kuglice" pomaziti jednom.
NK Široki Brijeg

LoveSB96
Kontakt:

PostPostao/la LoveSB96 » 26 maj 2018, 10:57

Evolve WroteColonKad stave one predgrupe, bit ce 1-2 teska kluba, a bit ce ih par sigurno skim mozemo igrati, tako da, valjda ce i nas te "kuglice" pomaziti jednom.

Vjerojatno 2 sa istoka, 1 iz regije, neko od zidova ili cipra i nadam se da ce nam ubacit nekog sa sjevera(ventspils, zalgiris).
Zadnja izmjena: LoveSB96, dana/u 18 jun 2018, 20:16, ukupno mijenjano 2 puta.
"Borak, Lištica, Pecara svetinje.. "

Pantarei79
Kontakt:

PostPostao/la Pantarei79 » 27 maj 2018, 23:57

Ma prerano je raspravljati o mogućim protivnicima dok ne znamo ni približan roster.
Čovjek ima pravo na drugog čovjeka gledati svisoka, samo ako mu pomaže da ustane.
G. Marquez

sb1996
Kontakt:

PostPostao/la sb1996 » 18 jun 2018, 18:28

UEFA OBJAVILA:

Group 2

1 Domžale (SVN)
2 Gabala (AZE)
3 Dinamo Tbilisi (GEO)
4 Rangers (SCO)
5 Apollon Limassol (CYP)
6 Progrès Niederkorn (LUX)
7 Široki Brijeg (BIH)
8 Shkupi (MKD)
9 Stumbras (LTU)
10 Dunajská Streda (SVK)

Evolve
Kontakt:

PostPostao/la Evolve » 18 jun 2018, 18:39

Uff, ajmo analiticari! Gdje cemo
NK Široki Brijeg

sretan123
Kontakt:

PostPostao/la sretan123 » 18 jun 2018, 18:42

Daj Domžale, da se napravimo jedno fino gostovanje.
Samo ne Gabalu i Tbilsi.

Natrag na “NK Široki Brijeg”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.