EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko prolazi dalje?

Portugal
85
36%
Austrija
66
28%
Mađarska
33
14%
Island
55
23%
 
Ukupno glasova: 239

Avatar
Kaunas
Postovi: 13141
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la Kaunas » 22 jun 2016, 22:22

Unofficialpage je napisao/la:
xaviesta je napisao/la:
Sheyi je napisao/la:https://facebook.com/story.php?story_fb ... 73505&fs=5
U jbt :wtf: Ovo može samo fudbal :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Ljudina. Mada kada je oteo mikrofon očekivao sam da će ga pokloniti palestinskom muzičaru koji se našao baš u blizini.
Vi ovo možete otvorit? :?
Meni otvara isto ovo sto je Jericho postavio samo na fbu neka str. objavila.
Vidim nema mi logike ovo sto raja na forumu pise, nikakve veze izmedju videa i toga. :lol: :lol: :lol:

Edit: tri puta gledam video slavlja Islandjana i cekam da neko uzme taj mikrofon koji spominju :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la Unofficialpage » 22 jun 2016, 22:24

Aha, meni piše da je obrisano. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Sheyi
Postovi: 12095
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la Sheyi » 22 jun 2016, 22:25

Ja provjeram dva puta link reko da nisam nešto pogrešno ubacio :nedam:


Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la Kawhi » 22 jun 2016, 22:52

Garfield je napisao/la:Kakva bi komedija bila da Portugal zavrsi u finalu :rol: :rol:
I to sa svim remijima. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

hapuc
Postovi: 1393
Pridružen/a: 17 mar 2014, 20:41
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la hapuc » 22 jun 2016, 22:55

slika
MI NIKAD ODUSTATI NEĆEMO!

Avatar
coelho41
Postovi: 12437
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la coelho41 » 22 jun 2016, 23:34

Kaunas je napisao/la:
coelho41 je napisao/la:slika

za sad je ovako, lakše će Hrvati sa Portugalom nego sa Islandom
Hajde mi to objasni Boga ti. Kako je poželjnije u osmini igrati protiv Portugala, gdje jedan dobar dan njihovog jednog igrača može srušiti i mnogo veće ekipe i ekipa koja ima strašan potencijal koji može doći do izražaja u svakom trenutku nego protiv Islanda kojem će sve biti izbij što dalje samo nek nije blizu gola? :nedam:
Moje trenutno mišljenje je to da će Hrvati lakše na kraj izaći sa navikanim Portugalcima, koji u svaku tekmu stupaju kao favoriti, a mali broj njih opravdavaju ulogu favorita, baš zbog toga što im se igra svodi na pojedinca, kao danas na Ronalda. Daš im loptu u noge, zatvoriš im prilaze golu i oni igraju koliko hoće i svaka njihova greška je tvoj pogodak, a vidjeli smo koliko teško Portugal daje golove kad se protivnik tako postavi. Isto kao što je Hrvatska pobijedila Špance tako će pobijediti i Portugalce.

Dok sa Islandom, ne kažem da ih neće dobit, ali će se više namučit da njima postignu pogodak, nego da odbrane svoj gol protiv Portugala, tako da i dalje vjerujem da Hrvatima više leži navikana ekipa poput Portugala, nego mali bunkeraški Island.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la leorey » 22 jun 2016, 23:43

Navijacki zelim vjerovati da ce ih Hrvati lako proci, stvarno su pet puta vise pokazali od njih na ovom prvenstvu i igraju vjerovatno najljepse na cijelom turniru dosad.

Ali , ruku na srce nece to nimalo lagano biti za hrvate, dobili su najtezeg moguceg protivnika. Gledajuci historijske cinjenice, balkanske ekipe pa i Hrvatska ne prolaze dobro protiv repki koji igraju brzo i ubojito preko krila. Nemojte da zavara pobjeda Spanaca, koju su ipak zasluzeno pobijedili. Pitanje je da li bi ih dobili u knock-out fazi ? Ja mislim da bi Spanci dobili 9 od 10 utakmica tu. I vjerujem da ce oni sigurno igrati finale i ovaj put.

Portugal kako god bio slab ovo prvenstvo, ne treba ih nikad otpisati. Gledajuci objektivno biti ce to teska utakmica gdje Hrvatska mora duplirati bekove, tj krila moraju pomagati bekovima kao protiv Spanije. Po mom misljenju Portugal je najjaci na kontrama kao i Belgija i dosta su i brzi od Spanaca tako da nece biti lagano.

Zelim Hrvatskoj da ih izbace jer stvarno nisu zasluzili biti u 1/8 jer nisu nista pokazali a imali su najlaksu mogucu grupu. Ali u knock-out fazi to nista vise ne mora znaciti.
27.10.2020

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 jun 2016, 23:46

Kako trce konte ovu Islandjani, imam osjecaj da koliko trce trce duplo vise od BiH igraca..

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la leorey » 22 jun 2016, 23:49

tuzlak1987 je napisao/la:Kako trce konte ovu Islandjani, imam osjecaj da koliko trce trce duplo vise od BiH igraca..
Svi na ovom Euru trce vise nego sto smo mi ikad trcali. Niko ziv se dosad nije obrukao. A nije zato sto su trcali.
27.10.2020

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la dzelllo » 22 jun 2016, 23:55

leorey je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Kako trce konte ovu Islandjani, imam osjecaj da koliko trce trce duplo vise od BiH igraca..
Svi na ovom Euru trce vise nego sto smo mi ikad trcali. Niko ziv se dosad nije obrukao. A nije zato sto su trcali.
Mogu komotno svi proglasiti kraj karijere poslije tridesete,kosti ce im biti ko u starog covjeka u sedamdesetim
lezVe do bagro

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la DANTES » 22 jun 2016, 23:58

Kawhi je napisao/la:
Garfield je napisao/la:Kakva bi komedija bila da Portugal zavrsi u finalu :rol: :rol:
I to sa svim remijima. :rol:
zar nije Atletiko neke godine kad su im Forlan i Aguero bili tandem osvojio LE sa svim remijima?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la leorey » 23 jun 2016, 00:07

dzelllo je napisao/la:
leorey je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Kako trce konte ovu Islandjani, imam osjecaj da koliko trce trce duplo vise od BiH igraca..
Svi na ovom Euru trce vise nego sto smo mi ikad trcali. Niko ziv se dosad nije obrukao. A nije zato sto su trcali.
Mogu komotno svi proglasiti kraj karijere poslije tridesete,kosti ce im biti ko u starog covjeka u sedamdesetim
Poslije ovakvog Eura dosad , nekima jos nije jasno :tokralju: Ali evo da ti pojasnim, da si gledao malo igru ekipa, a ne samo golove i asistencije i navijacice na tribinama, primjetio bi da se danas igra nogomet sa dosta vise trke i bolje fizicke spreme.

Mozes imat u ekipi Ronalda, Messija i Ibrahimovica , ako ti ekipa ne trci i ne pokriva pozicije neces napraviti nista. Padaju sve taktike u vodu, davno veliki Ivica Osim pojasnio. Danas svako zna igrati nogomet i davati golove. Sta ti mislis kako je Atletico izbacio Barcelonu ? Znas li da je Koke pretrcao oko 16 km u duelu sa Barcelonom 2014 godine ? Znas li da je ove godine Atletico takodjer pretrcao 10 vise km od Barcelone ?

Probaj pogledati malo siru sliku nogometa a ne samo golove i asistencije. Sta mislis zasto Hrvatska ovako dobro i lijepo igra i zasto je dobila Spaniju ? Koliko si puta vidio Perisica da pomaze beku ?

Necu vise, pogledaj to pa mozemo dalje.
27.10.2020

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la dzelllo » 23 jun 2016, 00:17

leorey je napisao/la:
Poslije ovakvog Eura dosad , nekima jos nije jasno :tokralju: Ali evo da ti pojasnim, da si gledao malo igru ekipa, a ne samo golove i asistencije i navijacice na tribinama, primjetio bi da se danas igra nogomet sa dosta vise trke i bolje fizicke spreme.

Mozes imat u ekipi Ronalda, Messija i Ibrahimovica , ako ti ekipa ne trci i ne pokriva pozicije neces napraviti nista. Padaju sve taktike u vodu, davno veliki Ivica Osim pojasnio. Danas svako zna igrati nogomet i davati golove. Sta ti mislis kako je Atletico izbacio Barcelonu ? Znas li da je Koke pretrcao oko 16 km u duelu sa Barcelonom 2014 godine ? Znas li da je ove godine Atletico takodjer pretrcao 10 vise km od Barcelone ?

Probaj pogledati malo siru sliku nogometa a ne samo golove i asistencije. Sta mislis zasto Hrvatska ovako dobro i lijepo igra i zasto je dobila Spaniju ? Koliko si puta vidio Perisica da pomaze beku ?

Necu vise, pogledaj to pa mozemo dalje.
Nisam na to mislio.Igra je dinamicna,sa puno trke i privlaci gledaoce na stadion ali zivoti igraca su u pitanju.Trose im se kosti(svaku utakmicu 10 km je previse),sto rizik od srcanog udara,sto od mozdanog i sl.Nema vise igraca koji igraju na stari nacin(Asanovic,Misimovic,Kranjcar,Susic)koji bi nedostatak trke nadomjestili tehnikom,mozda i ima ali ne mogu da opstanu u modernom fudbalu koji postavlja rok trajanja 10 godina igracu.Poslije toga Arabija odmor i penzija,jer su im kosti toliko propale.
lezVe do bagro

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la muamerc » 23 jun 2016, 00:21

Atletiko je vise pretrcao od Barse i Bayerna ne iz vece zelje vec zbog same postavke igre. Oni su ti koji ganjaju loptu i pokrivaju teren,- iz razloga da oni sa velikim posjedom ne mogu takvom igrom usetati u gol. Danas su to Irci, Islandjani, Madjari nasuprot Spanaca, Svaba, Portugalaca. Ne mogu im uzeti posjed, ali mogu markirati igrace i teren maksimalno koliko se moze, trce svi u napad i vracaju se tako nazad i iz tog razloga trce vise i "borbeniji" su. Svaka ekipa moze biti trkacka i "borbena" samo je poenta da li je to nacin na koji zeli odnosno moze da se igra.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la leorey » 23 jun 2016, 00:25

dzelllo je napisao/la:
leorey je napisao/la:
Poslije ovakvog Eura dosad , nekima jos nije jasno :tokralju: Ali evo da ti pojasnim, da si gledao malo igru ekipa, a ne samo golove i asistencije i navijacice na tribinama, primjetio bi da se danas igra nogomet sa dosta vise trke i bolje fizicke spreme.

Mozes imat u ekipi Ronalda, Messija i Ibrahimovica , ako ti ekipa ne trci i ne pokriva pozicije neces napraviti nista. Padaju sve taktike u vodu, davno veliki Ivica Osim pojasnio. Danas svako zna igrati nogomet i davati golove. Sta ti mislis kako je Atletico izbacio Barcelonu ? Znas li da je Koke pretrcao oko 16 km u duelu sa Barcelonom 2014 godine ? Znas li da je ove godine Atletico takodjer pretrcao 10 vise km od Barcelone ?

Probaj pogledati malo siru sliku nogometa a ne samo golove i asistencije. Sta mislis zasto Hrvatska ovako dobro i lijepo igra i zasto je dobila Spaniju ? Koliko si puta vidio Perisica da pomaze beku ?

Necu vise, pogledaj to pa mozemo dalje.
Nisam na to mislio.Igra je dinamicna,sa puno trke i privlaci gledaoce na stadion ali zivoti igraca su u pitanju.Trose im se kosti(svaku utakmicu 10 km je previse),sto rizik od srcanog udara,sto od mozdanog i sl.Nema vise igraca koji igraju na stari nacin(Asanovic,Misimovic,Kranjcar,Susic)koji bi nedostatak trke nadomjestili tehnikom,mozda i ima ali ne mogu da opstanu u modernom fudbalu koji postavlja rok trajanja 10 godina igracu.Poslije toga Arabija odmor i penzija,jer su im kosti toliko propale.
To je istina, ali zato je danas bolja i tehnologija , imas cipove u kopackama pa i u dresovima koji sve to mjere. Od srca, do pretrcanih km i cega sve ne. Naravno desi se i tragedija nekad. Ali tako je danas i to je to, igra se dinamicnije , brze i kada pogledam snimke iz 80ih godina, meni izgleda smijesno kako su neki igraci prolazili i davali golove spustenih stucnih bez kostobrana. Nikad u zivotu oni ne bi dali danas takve golove. Srce i pluca su danas mnogo veci kod sportasa nego 80ih i prije. Svi su fizicki jaci i spremniji.

Malo je danas igraca s mozgom kojim bi trebali nadomjestiti trku. Pogledaj npr Messija, covjek ne pretrci ni 6 km nekad a bude najbolji na terenu. To je jednostavno mozak, uvijek je na pravom mjestu, trci gdje treba, ne umara se. Ja sam uvjeren da ce on igrati do 40e godine a na ovom nivou ce bit bar do 32 godine. Ali dobro Messi je Messi. Ne treba u off ici dalje.

@muamerc , ne moze svak ni to, trebaju pluca za to. Pa vjerovatno je i trener Turske rekao da trce i pokrivaju teren protiv Hrvatske , motivisao ih je nekako sigurno. Ali ne, oni su prehodali tu utakmicu, pa lik je popravljao frizuru dok je Modric sutao na gol. Niti jednu akciju Hrvata odbrana Turske nije ispratila. Trebali su primit 5 komada.
27.10.2020

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la Sarmelino » 23 jun 2016, 00:33

Jericho je napisao/la:

kako su to Islanđani doživjeli :lol: :lol: :lol:
:tokralju:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jun 2016, 00:46

muamerc je napisao/la:Atletiko je vise pretrcao od Barse i Bayerna ne iz vece zelje vec zbog same postavke igre. Oni su ti koji ganjaju loptu i pokrivaju teren,- iz razloga da oni sa velikim posjedom ne mogu takvom igrom usetati u gol. Danas su to Irci, Islandjani, Madjari nasuprot Spanaca, Svaba, Portugalaca. Ne mogu im uzeti posjed, ali mogu markirati igrace i teren maksimalno koliko se moze, trce svi u napad i vracaju se tako nazad i iz tog razloga trce vise i "borbeniji" su. Svaka ekipa moze biti trkacka i "borbena" samo je poenta da li je to nacin na koji zeli odnosno moze da se igra.
Mi ne mozemo, nismo disciplinovani, previse egoizma ima. Neki igraci misle da ne moraju igrati tako jer su iznad toga, to moze samo neki strani trener kao autoritet srediti i dovesti u red time sto bi igrali oni koji se najvise bore i rade zadatke koji im se kazu.

Mi ovako kada bi igrali kao Island sa Mesom probio bi nas neko u startu i onda bi sve palo u vodu u nastavku utakmice..

Avatar
Kaunas
Postovi: 13141
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la Kaunas » 23 jun 2016, 04:39

coelho41 je napisao/la: Moje trenutno mišljenje je to da će Hrvati lakše na kraj izaći sa navikanim Portugalcima, koji u svaku tekmu stupaju kao favoriti, a mali broj njih opravdavaju ulogu favorita, baš zbog toga što im se igra svodi na pojedinca, kao danas na Ronalda. Daš im loptu u noge, zatvoriš im prilaze golu i oni igraju koliko hoće i svaka njihova greška je tvoj pogodak, a vidjeli smo koliko teško Portugal daje golove kad se protivnik tako postavi. Isto kao što je Hrvatska pobijedila Špance tako će pobijediti i Portugalce.

Dok sa Islandom, ne kažem da ih neće dobit, ali će se više namučit da njima postignu pogodak, nego da odbrane svoj gol protiv Portugala, tako da i dalje vjerujem da Hrvatima više leži navikana ekipa poput Portugala, nego mali bunkeraški Island.
Portugalci ako su odigrali u grupi 3 nerješene, to ne znači da ne znaju lopte i da ispadaju u osmini, njih ako krene, ako bude njihov dan baš u subotu i ako iskoriste sav svoj potencijal, Hrvati će morati da ispišaju krv ako hoće da prođu.
Od Islanda se zna šta će raditi, strogo defanzivno, Hrvati će imati 70% posjeda, ući će nešto, a teško je očekivati da neki pojedinac iz Islandske ekipe sam povuče ekipu i presudi kao što može presusiti kod Portugalaca.
Uostalom, da mi za npr. SP u Rusiji uđemo u baraž, koga bi ti radije izabrao za protivnika, Portugal ili Island?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5668
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa F (Portugal, Austrija, Mađarska, Island)

Post Postao/la JohnCleese » 23 jun 2016, 08:09

Kaunas je napisao/la:
coelho41 je napisao/la: Moje trenutno mišljenje je to da će Hrvati lakše na kraj izaći sa navikanim Portugalcima, koji u svaku tekmu stupaju kao favoriti, a mali broj njih opravdavaju ulogu favorita, baš zbog toga što im se igra svodi na pojedinca, kao danas na Ronalda. Daš im loptu u noge, zatvoriš im prilaze golu i oni igraju koliko hoće i svaka njihova greška je tvoj pogodak, a vidjeli smo koliko teško Portugal daje golove kad se protivnik tako postavi. Isto kao što je Hrvatska pobijedila Špance tako će pobijediti i Portugalce.

Dok sa Islandom, ne kažem da ih neće dobit, ali će se više namučit da njima postignu pogodak, nego da odbrane svoj gol protiv Portugala, tako da i dalje vjerujem da Hrvatima više leži navikana ekipa poput Portugala, nego mali bunkeraški Island.
Portugalci ako su odigrali u grupi 3 nerješene, to ne znači da ne znaju lopte i da ispadaju u osmini, njih ako krene, ako bude njihov dan baš u subotu i ako iskoriste sav svoj potencijal, Hrvati će morati da ispišaju krv ako hoće da prođu.
Od Islanda se zna šta će raditi, strogo defanzivno, Hrvati će imati 70% posjeda, ući će nešto, a teško je očekivati da neki pojedinac iz Islandske ekipe sam povuče ekipu i presudi kao što može presusiti kod Portugalaca.
Uostalom, da mi za npr. SP u Rusiji uđemo u baraž, koga bi ti radije izabrao za protivnika, Portugal ili Island?
Mi igramo zastarjeli fudbal, za nas Albanija i Rumunija igraju atomski fudbal, tako da nam je svejedno ispali bi i od Portugala, Islanda ili S. Irske.
Mozda bi ekipa sa Kirin kupa uradila nesto vise jer su pokazali da u toj postavi cak i sa tornjem u napadu cije uloge izumiru igramo znatno modernije nego sa "prvom postavom"
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Zaključano

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.