R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la leorey » 27 jun 2016, 00:53

Artetitis je napisao/la:
Postao/la Artetitis » 22 jun 2016, 18:00
leorey je napisao/la:
Kako je los ovaj Portugal, pa njih ce Hrvatska masakrirat ako se sastanu, da ne govorim za jacu repku.
Vidjećemo, ne bih se baš na to kladio. Portugalci bi mogli biti jako zayeban match-up za Hrvate na konto krila i tvrde odbrane.
I tako... :kafa:

Žao mi je što je Hrvatska izgubila, Modrić, Rakitić i Perišić su klase, Pjaca bi mogao biti veliki igrač, ali džaba kad se miš na klupi us.rao + yebene stative vole Portugal (kao što se sjećamo iz prvog baraža). Najgore od svega je što je gol za Portugalce dao cirkusant Quaresma, propalitet i vucibatina.
Pa ko je mogao znati, da ce ljudi potpuno promijeniti taktiku i stajati sa 9 igraca iza lopte. Ti ? Jasta si. Ja Portugal nikad u zivotu prije nisam gledao sa 9 igraca iza lopte 90 minuta. Ni protiv Spanije kad su igrali! Ljudi cekali i docekali.

Ja sam 2-3 stranice nakon izvlacenja para fino objektivno napisao da ce biti teska utakmica za Hrvatsku, kad su ih svi vidjeli kao favorite. Teska , jer da nisu pobijedili Spaniju, vjerovatno bi prosli Portugal. Ako me razumijes. Nas mentalitet je proradio. Pricali , ali ne na terenu.
27.10.2020

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la High » 27 jun 2016, 01:24

Čestitke Portugalu.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la muamerc » 27 jun 2016, 02:01

Santosu su ova tri nerijesena uz (primljenu) goleadu protiv Madjara otvorili oci i tako ga natjerali na ovaj plan da sa vise opreznosti pridje utakmici. Da je kojim slucajem Portugalu proslo za rukom da nekoga natrpa i tako svoju igru ohrabri o bazira na ofanzivi hladno bi ispali od Hrvata, jer sredina terena i taj balans u napadu Hrvatske bi bila prevaga u takvoj igri. Da bi ostvario vrhunske rezultate i bio uspjesan trener moras znati gdje si, sta mozes i koji su ti limiti. Santos se nije prevario i rekao, ja imam Ronalda i Nanija, oni ce natrpati ove, daj da igramo nasu igru. Ne, vec je primjetio mane defanzive (primiti tricu od Madjara) i odigrao onako kako i treba, sto vise sigurnosti nazad, a sta se uradi naprijed dobro i jest (tu je Ronaldo, on moze iz nicega napraviti nesto), a tako je i bilo.

Na drugoj strani Cacic mi je djelovao pogubljeno, jer vjerujem da nije ocekivao ovakav pristup Portugala, bas suprotno od onoga sta su igrali prije u te tri tekme. To nije smio, jer je ipak trener reprezentacije drugog ranga.

Avatar
Principatus
Postovi: 9441
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Principatus » 27 jun 2016, 09:13

JackTheStripper je napisao/la:U Kiseljaku su sinovi tisuĆljetne uLJudbe skandirali "**** te Bosno". A vi i dalje im ližite guzice kockaste.
Pa sigurno niko nije navijao za Hrvatsku zbog debila nego zbog normalnih ljudi.
Imam prijatelja i familije Hrvata, sta ja sad trebam navijati za Portugal ili Spaniju kojima UEFA lize guzice?

Srna je prosto objasnio:
"Ja sam Hrvat, rođen sam u Hrvatskoj, ali kada igra BiH srcem je bodrim.
Mali smo, pričamo istim jezikom, trebamo se držati skupa."

Vjecna tema ko ce za koga navijati, kod komsija isto.
Svako kako zeli i kako se osjeca najbolje.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la DANTES » 27 jun 2016, 09:17

Principatus je napisao/la:
JackTheStripper je napisao/la:U Kiseljaku su sinovi tisuĆljetne uLJudbe skandirali "**** te Bosno". A vi i dalje im ližite guzice kockaste.
Pa sigurno niko nije navijao za Hrvatsku zbog debila nego zbog normalnih ljudi.
Imam prijatelja i familije Hrvata, sta ja sad trebam navijati za Portugal ili Spaniju kojima UEFA lize guzice?

Srna je prosto objasnio:
"Ja sam Hrvat, rođen sam u Hrvatskoj, ali kada igra BiH srcem je bodrim.
Mali smo, pričamo istim jezikom, trebamo se držati skupa."

Vjecna tema ko ce za koga navijati, kod komsija isto.
Svako kako zeli i kako se osjeca najbolje.
otkad je Srna Hrvat? Stari mu Bošnjak iz Čajniča
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Artetitis » 27 jun 2016, 09:26

leorey je napisao/la:Pa ko je mogao znati, da ce ljudi potpuno promijeniti taktiku i stajati sa 9 igraca iza lopte. Ti ? Jasta si. Ja Portugal nikad u zivotu prije nisam gledao sa 9 igraca iza lopte 90 minuta. Ni protiv Spanije kad su igrali! Ljudi cekali i docekali.
Ja sam 2-3 stranice nakon izvlacenja para fino objektivno napisao da ce biti teska utakmica za Hrvatsku, kad su ih svi vidjeli kao favorite. Teska , jer da nisu pobijedili Spaniju, vjerovatno bi prosli Portugal. Ako me razumijes. Nas mentalitet je proradio. Pricali , ali ne na terenu.
Možda nije bilo očekivano za popravljača TV-a jer nije popravio svoj TV na vrijeme da pogleda koju tekmu Portugala na Sušićevim kasetama. Portugal je uvijek bio tvrda i poprilično odvratna ekipa za gledanje (gotivni za gledanje su zadnji put bili na EP 2000), a sa krilima i fizikalijama koje imaju kontranapadi su im očekivana opcija, posebno kad se zna da nemaju normalnog centarfora. Hrvatska na bekovima ima debilnog Strinića i veterana Srnu, bilo je pitanje vremena kad će na nekoj strani procuriti. Pa mrtvi Turci su kreirali zicer zicera na 0:0 preko Strinićevog boka, neki lošiji golman od Subašića ne bi zaustavio onaj šut glavom.

Možda bi drugačije bilo da TV-serviser kojeg su Modrić, Perišić i Rakitić preko noći pretvorili u trenerskog maga nije povjerovao u svoju genijalnost pa je Modrića stavio preduboko jer se us.rao Portugalaca i portugalskih kontri. Jednom kad su Hrvati odigrali kršten dupli pas kroz sredinu oko čunja Carvalha, ovaj je dobio žuti karton. Do kraja su trebali forsirati napade kroz sredinu, preko čunja, da ga navuku na crveni karton no ništa od toga.

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Mozambik » 27 jun 2016, 10:54

Svako ko poznaje rad Santosa mogao je ovo ocekivati, evo i na Klixu su prije prvenstva najavili ovakav Portugal.
http://www.klix.ba/sport/nogomet/portug ... /160609126

Jasno je da je Portugal najranjiviji iz kontri, a Hrvatska tu najbolja, covjek je uradio jedinu logicnu i normalnu stvar. Evo vama lopta, a ja cu cekat kontru i docekat je ako treba i u 117 minuti.

Tuzno je gledati Cacica kako na press konferenciji govori da je on zaustavio Portugal, a ustvari je Portugal zaustavio njega. On jos uvijek nije svjestan sa kakvim je ciljem Portugal izasao na teren, valjda je mislio da ce Portugalci izaci kao protiv Islanda sa 30 suteva, pa sad likuje jer ih je ostavio na jednom sutu. Jos je tuznije gledati sve silne analiticare kako klimaju glavom umjesto da ga upitaju Jel Hrvatska zaustavila Portugal ili Portugal Hrvatsku.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la SlevinKelevra » 27 jun 2016, 11:07

JackTheStripper je napisao/la:U Kiseljaku su sinovi tisuĆljetne uLJudbe skandirali "**** te Bosno". A vi i dalje im ližite guzice kockaste.
A, inace o naciji i drzavi u sportskom smislu treba zakljucivati na osnovu maloljetnih skupina huligana?

Pa, evo, kad bi po tebi zakljucivali, neko bi pomislio da su bosnjaci nacionalisti, sovinisti itd., a svi znamo da nije ni blizu tako. :kafa:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Unofficialpage » 27 jun 2016, 11:42

branimir85 je napisao/la:pogledajte ovohttps://www.facebook.com/geerdo1999/vid ... 905952005/
'ta on ima ležat na travi? Kad ležiš na područjima gdje se hoda logično je da budeš pregažen. :kafa: :kafa:
Ovo je ne za jedan crveni već za 10.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Galion » 27 jun 2016, 12:11

DANTES je napisao/la:
Principatus je napisao/la: Srna je prosto objasnio:
"Ja sam Hrvat, rođen sam u Hrvatskoj, ali kada igra BiH srcem je bodrim.
Mali smo, pričamo istim jezikom, trebamo se držati skupa."
otkad je Srna Hrvat? Stari mu Bošnjak iz Čajniča
Možda zbog boldanog :kafa:
Pusti te priče odakle mu je mater, ćaća, did, baba, mogli bi tako do 'Adama i Eve' tj. mikroba :mrgreen:

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4679
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Kajzer10 » 27 jun 2016, 13:36

Kljucaj temu.
slika

Zaključano

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.