R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la DANTES » 24 jun 2016, 23:23

Donnie Darko je napisao/la:Hrvatska je definitivno bolja ekipa, i definitivno je blagi favorit. Jedina stvar koja Portugalu ide u korist je ta što imaju najboljeg igrača na terenu kojem jedan dobar centaršut treba da zabije gol. Šanse su 55-45 u korist Hrvatske, očekujem produžetke.

Druga utakmica, Švicarska poluekipa nema šanse protiv Poljske. Kratko i jasno.
i jedno 365 slobodnih udaraca

ramiral je napisao/la:Poljaci bi po svemu trebali proci Svicarce ali lopta je okrugla.
lopta je okrugla ali nekad je u njoj zec :mrgreen:
znaš ko je to rekao.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
UltrasNotRed
Postovi: 953
Pridružen/a: 14 apr 2015, 12:30
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la UltrasNotRed » 25 jun 2016, 00:10

Cocaine je napisao/la:
Galion je napisao/la:@Pastrmka sve to OK ali ne možeš bit ozbiljan kad kažeš dva koplja iznad. I ja malo veće šanse dajem Portugalcima ali što je previše, previše.
Dobro mozda sam i ja malo preuvelicao ali ruku na srce Portugal je dobra ekipa i isao sam da tipujem na njihov prolaz a nisam pisao da ce se nasalit ili razvalit Hrvate. Ono neki osjecaj jer pratim fudbal 50 godina i nikad nama balkancima nije lezao taj Portugal. Plus dizu formu. Sada sto su od Madjara primili dva gola iz odbijanca to nists ne znaci. Jedna tekma i prednost njima
50 godina. To je puno. Znas pravila?
Vita est militia

Sto misli djecak iz Bosne kad vidi,
Kako ludi punker po Londonu skace?

Avatar
messilla
Postovi: 31095
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la messilla » 25 jun 2016, 00:19

Runa rutinski šalje Hrvate kući :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la leorey » 25 jun 2016, 00:56

Sutra navijam srcem za Hrvatsku i igrat cu na njih na kladionici bas navijacki i jer su bolji kao momcad , ali imam neki jak osjecaj da sutra glatko prolazi uspavana "zvijer" Portugal i to kada niko to ne ocekuje od njih. Sutra pocinje novi Euro i utakmice u grupnoj fazi nemaju veze sa ovima vise, gdje te jedna greska salje kuci. Daj Boze da se prevarim a i da se neka lova uzme.
27.10.2020

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la SlevinKelevra » 25 jun 2016, 01:00

Samo da se ne desi jedan od onih 'ne znaju kako su prosli grupu, odjednom osvanu u finalu' scenarija. :roll: Sve sam manji optimista sto se Hrvatske tice. Ne ide im ni u prilog sto odjednom imaju breme favorita protiv jednog Portugala na ovom nivou... :think:

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Effenberg » 25 jun 2016, 04:23

Cocaine je napisao/la:25.06.2016. 15:00 Švicarska - Poljska 1
25.06.2016. 21:00 Hrvatska - Portugal 2
Past ces na obje! :mrgreen:
hskzmostar je napisao/la:Kao sto drug Pastrmka zbori i slozio bi se sa njim da je Portugal jaci od Hrvatske i da sutra zavrsava intezivnio pracenje eura!
Nada zadnja umire ,Portugal se ne smije napasti vec kao protiv Spanjolske pa sto se uradi u napadu uradi,jer ako Cacic napadne moglo bi sve bit gotovo do 60min!
Opak napad imaju!
Pajdo ne bi se s tim slozio. Portugal i te cig.anije od repki najvise i vole da ih se boji i da stojis nazad. To treba napast pokazati im ko je bolji na terenu, a to je ovdje definitivno Hrvatska. Portugal je u rangu Albanije uz dodatak Ronalda! Najnapuhanija repka na prvenstvu, a ne pokazuju nista, to sto ko i Spanci mogu igrati 1 napad 5 minuta i oko naokolo to macku na rep nabit, sutra ce biti kaznjeni za to, red im je, i to odavno, da vide jednom od balkanske ekipe kako se igra konkretan tranzicijski fudbal. Nije da nisu vec vidili od Albanije i to na svom terenu! :mrgreen:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la PiazzaGrande » 25 jun 2016, 06:55

Portugal je pokazao svoju moć sa tri grandiozna remija u skupini smrti... :think:
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Bosnian_Serb » 25 jun 2016, 10:46

Portugal večeras rutinski, Hrvati su se ispucali u grupi i dali svoj maksimum,a Portugal diže formu i ima više iskustva u ovakvim utakmicama. Jedan slobodnjak Ronalda dovoljan je za 1/4 finale. Komšije nemaju puno šanse, ne jer su slabi, već što je Portugal sigurno među tri favorita za titulu. Ne bi me iznenadilo da uzmu Njemce u finalu :D Živi bili pa vidjeli! Vamos lá Portugal!
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la jopaa7 » 25 jun 2016, 11:09

Bit ce jako tesko danas, dobili smo najtezeg protivnika kojeg smo mogli dobiti. Zadovoljan sam s 1:0, samo da prodemo dalje.
Slazem se da jedan potez Ronalda moze rijesiti utakmicu ali imamo i mi igrace koji svojim potezom takoder rijesavaju tekme.

Kad vidim komentare tipa: "Portugal je dva koplja iznad Hrvatske" ili "mi smo dali svoj maksimum, nemamo puno sanse" :lolno:
Ljudi stvarno? :wtf:
Ne kazem da cemo pobjediti ili da smo puno bolji od njih, ali kakve vi gluposti pisete.

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Convicts1988 » 25 jun 2016, 11:49

Hrvatska je pokazala igru i dosta jak kolektiv imaju, dok s druge strane to kod Portugala sve ide na neku silu i forsiranje Ronalda. Hrvatska favorit po prikazanoj igri u grupama, mada bit će teška tekma . Aj susjedi :bih:
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la SiamoNoi » 25 jun 2016, 12:09

Kvarcao se od utorka,maloprije počupao obrve,nalakirao nokte i zalizao kosu,još samo da uplatim koju tisuću pučkoj kuhinji i odradim Meglajku i spreman sam za utakmicu.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Unofficialpage » 25 jun 2016, 12:34

Bosnian_Serb je napisao/la:Portugal večeras rutinski, Hrvati su se ispucali u grupi i dali svoj maksimum,a Portugal diže formu i ima više iskustva u ovakvim utakmicama. Jedan slobodnjak Ronalda dovoljan je za 1/4 finale. Komšije nemaju puno šanse, ne jer su slabi, već što je Portugal sigurno među tri favorita za titulu. Ne bi me iznenadilo da uzmu Njemce u finalu :D Živi bili pa vidjeli! Vamos lá Portugal!
Ako ovo čekaš, nema od ovog ništa. Čo'ek nije dao gol iz slobodnjaka 100 godina. :mrgreen:

Ja bih dao prednost u prvoj utakmici Poljskoj, nemam pojma što ali mislim da oni pobjeđuju, Lewa će dati neki gol. A u drugoj, kao što sam već rekao. Favorita, po meni, nema. Obe ekipe imaju svoje šanse. Da Hrvatska nije onako odigrala kako je odigrala, definitvno bi rekao da je Portugal favorit ali ovako šanse su 50-50. Hrvatima je bitno da ne prime rano gol jer inače onda mogu primiti još koji. Morat će se onda otvorit a Portugal ima odličnu kontru. Ronaldu treba malo da postigne gol.

Sretno svim ekipama, neka bolji pobjedi.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Bosnian_Serb » 25 jun 2016, 12:43

Unofficialpage je napisao/la:
Bosnian_Serb je napisao/la:Portugal večeras rutinski, Hrvati su se ispucali u grupi i dali svoj maksimum,a Portugal diže formu i ima više iskustva u ovakvim utakmicama. Jedan slobodnjak Ronalda dovoljan je za 1/4 finale. Komšije nemaju puno šanse, ne jer su slabi, već što je Portugal sigurno među tri favorita za titulu. Ne bi me iznenadilo da uzmu Njemce u finalu :D Živi bili pa vidjeli! Vamos lá Portugal!
Ako ovo čekaš, nema od ovog ništa. Čo'ek nije dao gol iz slobodnjaka 100 godina. :mrgreen:

Ja bih dao prednost u prvoj utakmici Poljskoj, nemam pojma što ali mislim da oni pobjeđuju, Lewa će dati neki gol. A u drugoj, kao što sam već rekao. Favorita, po meni, nema. Obe ekipe imaju svoje šanse. Da Hrvatska nije onako odigrala kako je odigrala, definitvno bi rekao da je Portugal favorit ali ovako šanse su 50-50. Hrvatima je bitno da ne prime rano gol jer inače onda mogu primiti još koji. Morat će se onda otvorit a Portugal ima odličnu kontru. Ronaldu treba malo da postigne gol.

Sretno svim ekipama, neka bolji pobjedi.
Bas zato :mrgreen: Vrijeme mu jr
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Signore » 25 jun 2016, 12:49

Dobar je Portugal i kako se utakmica blizi svi ce postati puno objektivniji i manje ce biti uvjereni u prolaz. Mislim da se Portugala treba napasti i dati im gol jer njih muci realizacija. U ove tri utakmice su imali oko 60 suteva i dali svega 4 gola. Sutali su skoro 30 puta protiv Austrije, ali nisu pogodili, cak su fulali i penal. Na SP su imali vise suteva od Njemacke koja ih je isprasila s 4-0 i zato mislim da treba krenuti prema naprijed i dati im gol, dva, a onda ce se otvoriti jos vise i moci ce se zavrsiti posao iako bih ja bio zadovoljan i pobjedom na penale.

Ronaldo bi mozda mogao zavrsiti sve jednim potezom, ali sam misljenja da bi Vida mogao odigrati flastera kao Leko onda u mecu Dinama i Reala kada se Ronaldo nije vidio, jos je plakao poslije Jurcicu jer nigdje nije dobio takve batine.

Za Hrvatsku ce veceras poceti Modric koji dobro igra ovo prvenstvo sto je iznenadjenje s obzirom da nosi reprezentativni dres i mislim da bi on ili cak Rakitic mogli dati dobru loptu nekom od napadaca koji ce rijesiti utakmicu, nebitno hoce li to biti Mandzo ili Kalinic, takve lopte i Cop pospremi :mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Raonffa » 25 jun 2016, 13:00

Što se tiče duela Poljaka i Švicaraca, simpatični su mi i jedni i drugi i šteta što su se međusobno sastali već u osmini finala. Poljska je vjerovatno favorit i trebala bi proći mada ako Švicarska uspije popraviti realizaciju ne bih ih ja tako lako otpisao jer oni su po meni u grupi imali vrlo dobru igru al' realizacija katastrofa.

Večeras uz komšije naravno, ako ponove igru iz prve tri utakmice teško da postoji reprezentacija na svijetu koju ne mogu dobiti, a to ako je najbitnije. Ako ne proradi balkanski mentalitet biće dobro a nadam se da neće jer su im svi igrači veliki profesionalci koji su se nadam riješili tog našeg seljačkog mentaliteta.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la KayserSose » 25 jun 2016, 13:01

Imam los predosjecaj od kada smo saznali da idemo na Portugal i taj osjecaj me jos drzi. :thumbdown:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5714
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la JohnCleese » 25 jun 2016, 13:07

Da li ovo lozite navijace i fanatike Hr reprezentacije pa nisam upratio ili fakat ima toliki broj uvjerenih u prolaz Portugala ? :mrgreen: :hmmmmm:

Sta vam je ljudi, pa Hrvati igraju srcem, dusom i inatom ovaj Euro. Ovakav ekipni duh je malo ko pokazao na EURU. Ljudi, trce jedan za drugog bore se i skacu na glavu jedan za drugog, stavljajuci uspjeh tima ispred svega, a kvalitet koji posjeduju i potencijal koji mogu razviti iz njega svaki momenat na terenu nije potrebno ni spominjati.
Momci igraju od prve do zadnje minute bez onih faza "odmora" ili nekakvih crnih rupa, ili i ako ih imaju to fantasticno uspjevaju sakriti. Smijem se usuditi i reci da bi im i teze bilo da igraju protiv bilo koje druge ekipe, ali ekipe u pravom smislu rijeci tipa Walesa ili Irske nego protiv skupine egocentrika koji gledaju samo svoju statistiku i svoj posao na terenu, kolegu svog gledaju nekako sa visine, bez ikakave hemije medju igracima itd..

Takav isti je i drugi par danas, Svicarci identicni kao i Portugalci samo sa za nijansu manjim individualnim kvalitetom, a Poljaci kao Hrvati pokazali kako se igra za svoju naciju u reprezentativnom dresu, bas izgledaju onako kompaktno sa prvom zvijezdom Lewandovskim koji grize vise nego sto sam ga ikad vidio da tako nesto radi u klupskom dresu.

Danas dva najsigurnija para po pitanju prolaska a to su Poljaci i Hrvati. Za ostale parove 1/8 finala nisam ovako siguran.
Cak prerano dolazi taj njihov okrsaj vec u 1/4 finalu,a bit ce to epski dvoboj i prekretnica ko ide u finale iz tog dijela zrijeba.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Lillard » 25 jun 2016, 13:47

Perišić i frizura :lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Sarmelino » 25 jun 2016, 13:50

Patriotizam on a whole new level
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi


Zaključano

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.