R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la leorey » 26 jun 2016, 02:24

Medikament je napisao/la:Kae Hrvatska lako prolazi...:kafa:

Portugal je fudbalska sila, Hrvatska to nije, a fudbalske sile obicno prolaze kad se zagusti i kada dodje zavrsnica. Takticka pobjeda Portugala. Ronaldo opet bio tu kad je najvise trebalo. Kao i Nani.
Upravo tako nekako. Ta nacija je nogometna sila , koja je podarila neke od najboljih nogometasa svih vremena. Hrvatska nije, imala je zlatnu generaciju 98 i smijesno je ove porediti s njima jer Zvone, Suker, Prosinecki su prije svega bile zlatne nade tadasnje jos Jugoslavije. Hrvatska je imala srecu jer su Hrvati i nakon raspada su mogli igrati za nju.

Mislim da su na osnovu ovih tekmi u grupi mislili da su duplo bolji i da ce u finale sigurno. A trebalo je znati da ovaj Portugal ima neke od igraca koji su odigrali stotine ovakvih utakmica u knock out fazi i da su jednostavno tu iskusniji.

Evo npr Ronaldo, koji se nije vidio svu utakmicu. Nista on danas vise posebno nije, ne moze on odavno probijati po krilu vise i stoji u napadu i ceka lopte , kojih je danas malo bilo. I on ti je odmah igrac manje na terenu. Ko je pogledao i ovu tekmu vidio je zasto je Messi neusporedivo bolji. Ovaj ne ceka lopte, on kreira i stvara sanse i asistira.Ali Ronaldo je danas opet strpljivo cekao i opet je bar 40 % zasluzan za gol jer je jednostavno preiskusan, odigrao je hrpu ovakvih utakmica.

Mislim da je takticki Santos poderao Cacica i pojeo ga na sredini gdje je zaustavio Modrica koji je cesto igrao u liniji sa stoperima.

Izmjene Cacica tj vrijeme izmjena je kriminalno. I nije mi jasno , ne zelis preuzeti rizik 115 minuta i onda napadnes.

Mislim da , bilo ko da je rano poveo prvi , da bi mu uvalio jos 2-3 komada. Bila to Hrvatska ili Portugal.

Rekao sam, Hrvatska je igrala najljepse u grupi na Euru. Ali Euro pocinje tek sada, gdje nema kalkulacija i gdje te jedna pogreska salje kuci. Upravo jedna pogreska salje Hrvatsku kuci, a prolazi u globalu iskusnija momcad.
27.10.2020

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4708
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Kajzer10 » 26 jun 2016, 02:37

Ma kakvi crni Portugalci nogometna sila? :roll:
Dva polufinala svjetskog, tri evropskog i jedno finale. A i nisu dali nesto puno nogometnih velikana. Opet zavisi kako ko definise 'nogometnu silu'.
A sve i da jesu, to nema nikakve veze sa ovom utakmicom. JEdnostavno, treneri su presudili.
Nisu ni Hrvati neiskusni. Imas glavne igrace koji su osvajali LP i igrali te najvece utakmice. A po meni su ti glavni igraci veceras zakazali, Modric prije svih.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Sabinho » 26 jun 2016, 02:41

Cuj takticka pobjeda Portugala. :facepalm: Koja se to taktika zasniva da sa najubojitijim fudbalerom na planeti prvi put osutas na gol u 117.minuti utakmice? Kakva je to taktika, dajte joj neko ime? Jos su ih prije gola vile pronosale, Hrvati stativu pogodise. Ta taktika se zove NEMOC, i da su htjeli ne bi mogli nista vise napraviti nego onako na corak da daju gol zato ce po prvom susretu sa jakom repkom (Njemacka, Spanija) biti nabuseni.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
LeSa
Postovi: 769
Pridružen/a: 09 mar 2016, 03:27
Lokacija: Zemlja (nažalost)
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la LeSa » 26 jun 2016, 02:42

Loool
- Ono malo što znam zahvaljujem svom neznanju -

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la nokee95 » 26 jun 2016, 02:53

Sabinho je napisao/la:Cuj takticka pobjeda Portugala. :facepalm: Koja se to taktika zasniva da sa najubojitijim fudbalerom na planeti prvi put osutas na gol u 117.minuti utakmice? Kakva je to taktika, dajte joj neko ime? Jos su ih prije gola vile pronosale, Hrvati stativu pogodise. Ta taktika se zove NEMOC, i da su htjeli ne bi mogli nista vise napraviti nego onako na corak da daju gol zato ce po prvom susretu sa jakom repkom (Njemacka, Spanija) biti nabuseni.
Ta se taktika buraz zove kontra-napad (to ti inace rade ekipe koje imaju dobre fizicke predispozicije, ali su tehnicki slabije potkovani od protivnika) . Znaci kada protivnici idu u napad, ti ih pricekas lijepo da naprave gresku, uzmes loptu, proslijedis svome najbrzem igracu (Portugal ih ima hrpa) , on trci trci, u odbrani budu 2 na 2 ili eventualno 3 na 2, izigras odbranu i zabijes gol. Mislim da je to u igri Portugala bilo i vise nego ocito veceras, ne znam zasto je to toliko tesko realizovati?

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la leorey » 26 jun 2016, 03:00

Kajzer10 je napisao/la:Ma kakvi crni Portugalci nogometna sila? :roll:
Dva polufinala svjetskog, tri evropskog i jedno finale. A i nisu dali nesto puno nogometnih velikana. Opet zavisi kako ko definise 'nogometnu silu'.
A sve i da jesu, to nema nikakve veze sa ovom utakmicom. JEdnostavno, treneri su presudili.
Nisu ni Hrvati neiskusni. Imas glavne igrace koji su osvajali LP i igrali te najvece utakmice. A po meni su ti glavni igraci veceras zakazali, Modric prije svih.
Po historiji, za Hrvatsku su nogometna sila. Ja se ne sjecam Hrvatske da su igrali toliko polufinala. Cak se ne sjecam ni 1/4 finala, gotovo uvijek su ispadali u grupi. Ako izuzmemo 98 jel :kafa:

Ja nakon ovog Portugal vidim u finalu opet. Belgiju ce izbaciti sa istom taktikom kao Hrvatsku, na kontre. Jer Belgija ce igrati dosta otvorenije, dobit ce je kao sto ih je dobila Italija , na isti nacin. Dok ce se sad s Poljskom otvoreno potuc.

Osvojiti naravno nece jer dovoljno je pogledati drugi dio kostura.
27.10.2020

hapuc
Postovi: 1393
Pridružen/a: 17 mar 2014, 20:41
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la hapuc » 26 jun 2016, 03:00

slika
MI NIKAD ODUSTATI NEĆEMO!

Avatar
JoseTreci
Postovi: 100
Pridružen/a: 21 jun 2016, 19:58
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la JoseTreci » 26 jun 2016, 03:02

Sabinho je napisao/la:Cuj takticka pobjeda Portugala. :facepalm: Koja se to taktika zasniva da sa najubojitijim fudbalerom na planeti prvi put osutas na gol u 117.minuti utakmice? Kakva je to taktika, dajte joj neko ime? Jos su ih prije gola vile pronosale, Hrvati stativu pogodise. Ta taktika se zove NEMOC, i da su htjeli ne bi mogli nista vise napraviti nego onako na corak da daju gol zato ce po prvom susretu sa jakom repkom (Njemacka, Spanija) biti nabuseni.
jbg ta prva jaka je finale, a ono u jednoj tekmi je sve moguce :mrgreen:

zao mi je hrvata, ali ovako kada se postavi portugal protiv belgije ni belgijanci nece nesto vise moci uraditi tako da ono nisu daleko ni od te moguce titule, nisu ni blizu, ali nema neke ekipe za sad koja je pokazala ofanzivnu moc toliku da mozes reci da ovako postavljen portugal dobija sigurno
meni su hrvati bili do sada najbolja repka na euru i zao mi je sto ispadose, ali eto sitnice te dijele od pobjede pogotovo kada ovako postavis igru ko portugal pa i nema puno prostora za prilike ;)

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la DANTES » 26 jun 2016, 06:07

Beko je napisao/la:Jel ovaj Perišić što igra za Hrvatsku ikakav rod ovom pjevaču Jovanu?
braća po babine linije. srbin i hrvat
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Principatus » 26 jun 2016, 07:23

Ovaj Portugal sa svojim antifudbalom nece dalje proci protiv jaceg protivnika. Steta za Hrvate, ovdje su imali dobru sansu da prodju i nisu je znali iskoristiti iako su bili aktivniji od Portugalaca. Kalinic je trebao igrati od pocetka.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Asteriks » 26 jun 2016, 08:03

Portugalci pod Santosom su jednostavno naucili cekati. Istina ima tu dosta srece, ali i taktickog pecata pomenutog strucnjaka. U nekim momentima je falio Moutinho jer se lopta isuvise brzo gubila, ali treba reci da su izbacili top protivnika.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Antipatican
Postovi: 165
Pridružen/a: 13 apr 2016, 16:40
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Antipatican » 26 jun 2016, 09:43

LeSa je napisao/la: 51 minut. Brozović malo pored desne stative
55 minut. odličan pokušaj Modrića
61 minut. Vida glavom, blizu ali ipak nedovoljno
70 i 80 minut Dva loša pokušaja Perišića.
94 minut. Perišić glavom neprecizan
97 Kalinić, šut, ali daleko od gola..
99 minut. Brozović pored gola
112 minut. Vida glavom, zicer na prazan gol.. preko gola.


O čemu pričamo objektivni forumaš ?
Dan te ebo , jel se ti zajebavas? Kako si ti ovo opiso covjek bi reko da smo gledali ultra dominantnu hrvatsku sa prelijepom igrom i pregrst sansi.Pa mogli su i portugalci 10 puta s 40 metara sutat na drugi red tribina , o **** te zivote i demokratijo , ko sve danas ima pravo na tv prikljucak :facepalm:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la SiamoNoi » 26 jun 2016, 10:19

slika
Šapit se odvalio od smijeha nakon utakmice :tokralju:

Turnir navijaci vraceni u rupice.

#Croexit
#Komunjarezmasponsorsyou

Avatar
Prijedor
Postovi: 1478
Pridružen/a: 20 nov 2010, 16:57
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Prijedor » 26 jun 2016, 10:36

Hrvatska za 120 min nije uputila udarac u okvir gola... Sta tu ima pricati... Sansi je bilo ali sve je to van okvira...
? &

ŠTA JE TO KAVIJAR MOŽE U LEPINJIIIII

Avatar
LeSa
Postovi: 769
Pridružen/a: 09 mar 2016, 03:27
Lokacija: Zemlja (nažalost)
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la LeSa » 26 jun 2016, 11:06

Antipatican je napisao/la:
LeSa je napisao/la: 51 minut. Brozović malo pored desne stative
55 minut. odličan pokušaj Modrića
61 minut. Vida glavom, blizu ali ipak nedovoljno
70 i 80 minut Dva loša pokušaja Perišića.
94 minut. Perišić glavom neprecizan
97 Kalinić, šut, ali daleko od gola..
99 minut. Brozović pored gola
112 minut. Vida glavom, zicer na prazan gol.. preko gola.


O čemu pričamo objektivni forumaš ?
Dan te ebo , jel se ti zajebavas? Kako si ti ovo opiso covjek bi reko da smo gledali ultra dominantnu hrvatsku sa prelijepom igrom i pregrst sansi.Pa mogli su i portugalci 10 puta s 40 metara sutat na drugi red tribina , o **** te zivote i demokratijo , ko sve danas ima pravo na tv prikljucak :facepalm:
Igrala je ekipa koja je tražila pobjedu i ona koja je tražila penale.
Ako ti nešto nije jasno, pogledaj snimak jer očito ti je moć zapažanja slabija strana.
- Ono malo što znam zahvaljujem svom neznanju -

Avatar
Burundi
Postovi: 897
Pridružen/a: 28 avg 2014, 01:23
Lokacija: Saint Petersburg
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Burundi » 26 jun 2016, 11:10

Trazila pobjedu, a šuta u okvir gola nisu uputili, ne znam kako su mislili da s onakvom igrom dođu do iste?
DD

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la jasta » 26 jun 2016, 11:17

Prerano ste otpisali Poljake. Teško će Portugal s njima.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la SlevinKelevra » 26 jun 2016, 11:22

Za atraktivnu tekmu zahvalite 'takticaru' Santosu i sudiji. Nikad u zivotu nisam vidio ekipu sa toliko ofanzivnih opcija da se grcevito brani cijelu tekmu. Ali, eto, sacekali su svoju priliku, sa cetiri remija igraju samu zavrsnicu. 28 prekrsaja, 1 zuti karton... Bravo za suca i Uefu, strasan kriterij :roll: Kako ocekivati bolju utakmicu ako se prekrsaju ne kaznjavaju zutim kartonima?! Mogu samo reci: Ajmo Poljska! :evil:

Hrvati su oni koji ovdje imaju zaliti za cim. Imali su nekoliko solidnih sansi, ali premalo je to. Mandzukic jos jednom nedovoljan ako mislis pritisnuti protivnika, Pjaca prekasno usao... Za 5 minuta je napravio vise od cijelog veznog reda do tada. Penale su makar zasluzili, posebno nakon onakve grupne faze, i nakon toga sto im je 'sudbina' odredila Portugal vec u ovoj fazi. Steta fakat.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la messilla » 26 jun 2016, 11:24

Šta ka'e Runa, mali mentalitet, samo se brane. Neće puno postići tako. :zviz:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Frankie
Postovi: 2354
Pridružen/a: 19 maj 2013, 13:04
Kontakt:

Re: R16: Švicarska - Poljska / Hrvatska - Portugal

Post Postao/la Frankie » 26 jun 2016, 11:26

Jos ljepsi osjecaj nakon prespavane noci viditi jutros ova uplakana lica :urnebes:

Zaključano

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.