Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la messilla » 08 jul 2016, 12:35

Pusti ga, nije se još umio.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la jestamaji » 08 jul 2016, 12:39

BigBigBang je napisao/la:Sto je najgore po menij e i takva Njemacka sinoc bila bolja i licila je na ekipu koja ima glavu i rep. Ja ovde velike sanse u finalu dajem Portugalcima, Francuska igra nije ni blizu neke sampionske niti ima kakav sistem, Njemci su ispali samo zbog izostanaka u kombinaciji sa losom formom Mullera. Francuska je igra ho ruk, ono klasican domacin lafo malo pritisnu a veoma su ranjivi i i citavo prvenstvo se provlace, ok u finalu su ne moze se reci nezasluzeno ali oni su one man team. Sve sto Portugal treba da uradi je da zaustavi Griezmana, tj. da odigra odbranu kakvu su igrali citavo prvenstvo. Francuska odbrana je kriticna previse sansi dopusta Ronaldo prije svih ili neko treci ce sigurno imati sansu da ih kazni. Dakle zaustaviti Griezmana tamo nema ko drugi gol dati, igraci ala Payet, Pogba i Giroud mogu slomiti Island i slicne protivnike, ove organizovane odbrane tesko, samo jedan Francuz to moze.

francuzi igraju maksimalno koncentrisano, to je njihova velika prednost na ovome prvenstvu. tu ih je deschamps izvrsno pripremio. zato (i jer igraju kući) su po meni favoriti u finalu. koncentracija je na jednom velikom turniru jako bitna, eto uzmi nijemce kao primjer, oni su upravo ti koji inače imaju maksimalni fokus i ne prave greške a protiv italije i francuske napraviše dva maloumna penala. pa onda ovaj drugi go, najbolji primjer nedostatka koncentracije i vezanih grešaka: höwedes da kimmichu lošu loptu u svom kaznenom, ovaj je pokloni francuzu, pogba napravi budalu od mustafija centrira i neuer je spusti griezmanu na nogu .. tako nešto se švabama inače ne dešava. ako francuzi održe taj nivo fokusa dobijaju i u finalu!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la SiamoNoi » 08 jul 2016, 12:57

Točno sam rak dobio od čitanja komentara ovdje tijekom i nakon sinocnje utakmice.Ignore majka.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la SiamoNoi » 08 jul 2016, 13:19

Što se utakmice tiče...kao što rekoh previše će faliti Khedira.S njim bi to bila druga prica uvjeren sam.Čovjek je s Kroosom činio možda najbolji tandem veznih na prvenstvu.Kako mi je samo Bastian penzioner pao u očima s ovime jučer i onim neobjašnjivim strahom u očima kod izvođenja penala protiv Italije...I nisu bila dovoljna tri ozlijeđena startera jos je i Boateng morao otpast sinoc.Jbg,previse je to.Šteta.Low je vrlo često neobjašnjivo kritiziran,ali ponovno je ako se mene pita jako dobar posao odradio.Neće biti lako novom izborniku niti izjednačiti rezultate koje je on postigao.

Francuzi su mi se pak zgadili sinoc ko nikad i prisjetili me zašto ih na niti jednom prvenstvu ranije nisam mogao podržavati.Hoces od ponasanja pojedinih igraca hoces od navijaca.Jednostavno odvratno kao što će predstojeće finale biti rijetko kad odvratnije.Ipak od dva zla podržat će se manje odnosno Portugal.Zbog toga što je trenutno gađenje prema Francuzima ipak nešto veće,zbog toga što su izbacili Agenciju,zbog doktora Santosa,zbog C.Ronalda kojem želim naslov s reprezentacijom jer je,unatoč tome što je preveliki egomanijak,veliki igrač i zaslužuje kantu pa nek se oprosti u stilu,zbog Kikijevih fanboysa koji će potom zašpricati internet shizoteorijom kako je C.Ronaldo najveći ikad,a mi ostali ćemo se mjesecima lijepo zabaviti čitajući njihove shizoargumente.A je život lijep,uvijek win-win...

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la SlevinKelevra » 08 jul 2016, 14:05

SiamoNoi je napisao/la:Točno sam rak dobio od čitanja komentara ovdje tijekom i nakon sinocnje utakmice.Ignore majka.
Mene samo interesuje ko je iza ovih nickova pa im je bitnije ko ce uzeti yebenu Zlatnu loptu nekad u januaru 2017., a polufinale Eura zavrsilo prije pola sata. :roll:

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la BigBigBang » 08 jul 2016, 14:23

Istina je Francuzi su rijetko ogavna ekipa, lako ih je mrziti iritantni igraci, navijaci, selektor kad jos skontas domacin su i kako im je lijepo nastelan zrijeb bio uz pomoc tadasnjeg predsjednika Platinija gdje su imali put do polufinala otvoren u kojem im je projektovan najtezi protivnik Engleska (a cak ni oni ih nisu zapali na kraju koliko su losi). Jedino je Griezman gotivan lik a ujedno i jedini razlog zasto su u finalu. Ostatak sve ili ublehe ili rijetko ogavni igraci ala Evra. Haj kad skontas one Spance sam mrzio iako mi je bilo dosta dragih igraca tamo ali ono bili su dominantni, imali brutalnu igru, dominirali tri velika takmicenja zaredom pa ono za shvatiti je animozitet prema njima ali ovi smecari niti imaju kakvu igru, niti su neki bogzna kakav nenadjebiv kvalitet ali eto dodjose nekako u finale. Nisam vjerovao da cu ikad podrzavati ogavni Portugal.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la Molders » 08 jul 2016, 14:32



:cool:

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la KayserSose » 08 jul 2016, 14:45

BigBigBang je napisao/la:Istina je Francuzi su rijetko ogavna ekipa, lako ih je mrziti iritantni igraci, navijaci, selektor kad jos skontas domacin su i kako im je lijepo nastelan zrijeb bio uz pomoc tadasnjeg predsjednika Platinija gdje su imali put do polufinala otvoren u kojem im je projektovan najtezi protivnik Engleska (a cak ni oni ih nisu zapali na kraju koliko su losi). Jedino je Griezman gotivan lik a ujedno i jedini razlog zasto su u finalu. Ostatak sve ili ublehe ili rijetko ogavni igraci ala Evra. Haj kad skontas one Spance sam mrzio iako mi je bilo dosta dragih igraca tamo ali ono bili su dominantni, imali brutalnu igru, dominirali tri velika takmicenja zaredom pa ono za shvatiti je animozitet prema njima ali ovi smecari niti imaju kakvu igru, niti su neki bogzna kakav nenadjebiv kvalitet ali eto dodjose nekako u finale. Nisam vjerovao da cu ikad podrzavati ogavni Portugal.
Dobar rezime finala, samo što su kod mene na ljestvici nesimpatija Portugalci ispred Francuza, pa ću biti uz Francuze.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la DANTES » 08 jul 2016, 15:41

BigBigBang je napisao/la:Sto je najgore po menij e i takva Njemacka sinoc bila bolja i licila je na ekipu koja ima glavu i rep. Ja ovde velike sanse u finalu dajem Portugalcima, Francuska igra nije ni blizu neke sampionske niti ima kakav sistem, Njemci su ispali samo zbog izostanaka u kombinaciji sa losom formom Mullera. Francuska je igra ho ruk, ono klasican domacin lafo malo pritisnu a veoma su ranjivi i i citavo prvenstvo se provlace, ok u finalu su ne moze se reci nezasluzeno ali oni su one man team. Sve sto Portugal treba da uradi je da zaustavi Griezmana, tj. da odigra odbranu kakvu su igrali citavo prvenstvo. Francuska odbrana je kriticna previse sansi dopusta Ronaldo prije svih ili neko treci ce sigurno imati sansu da ih kazni. Dakle zaustaviti Griezmana tamo nema ko drugi gol dati, igraci ala Payet, Pogba i Giroud mogu slomiti Island i slicne protivnike, ove organizovane odbrane tesko, samo jedan Francuz to moze.
boga mi si ti slabo pratio portugal kad tako govoriš o njihovih odbrani. malo je više igrača za zaustaviti od grizmana. a to su sve igrači bolji od onog islanđanina, te gere i džudžaka koji su trpali tu "jaku"odbranu.
s druge strane ko može ugroziti francusku odbranu i kako?
portugalci idu na penale pa kom opanci kom obojci. ako se ukaže prilika za neku mučku kontru super, ako ne penali su nada.
dakle bunker od starta
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la Toxicity » 08 jul 2016, 16:29

DANTES je napisao/la:boga mi si ti slabo pratio portugal kad tako govoriš o njihovih odbrani. malo je više igrača za zaustaviti od grizmana. a to su sve igrači bolji od onog islanđanina, te gere i džudžaka koji su trpali tu "jaku"odbranu.
s druge strane ko može ugroziti francusku odbranu i kako?
portugalci idu na penale pa kom opanci kom obojci. ako se ukaže prilika za neku mučku kontru super, ako ne penali su nada.
dakle bunker od starta
Ali ovo dns je skroz drugi Portugal od onog iz grupne faze gdje su se postavljali kao favoriti i gdje su pokušavali igrati i kreirati šanse sa dvojicom "finih" veznih igrača, dok dns od prve minute idu sa čvrstim veznom redom i gore ako se šta uradi bolje po njih.
Ali puno, puno su dobili sa Fonteom u zadnjoj liniji, lik igra s takvom mirnoćom da i Pepe i Alves pored njega izgledaju bolje i mirnije :)
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la BigBigBang » 08 jul 2016, 17:49

DANTES je napisao/la:
BigBigBang je napisao/la:Sto je najgore po menij e i takva Njemacka sinoc bila bolja i licila je na ekipu koja ima glavu i rep. Ja ovde velike sanse u finalu dajem Portugalcima, Francuska igra nije ni blizu neke sampionske niti ima kakav sistem, Njemci su ispali samo zbog izostanaka u kombinaciji sa losom formom Mullera. Francuska je igra ho ruk, ono klasican domacin lafo malo pritisnu a veoma su ranjivi i i citavo prvenstvo se provlace, ok u finalu su ne moze se reci nezasluzeno ali oni su one man team. Sve sto Portugal treba da uradi je da zaustavi Griezmana, tj. da odigra odbranu kakvu su igrali citavo prvenstvo. Francuska odbrana je kriticna previse sansi dopusta Ronaldo prije svih ili neko treci ce sigurno imati sansu da ih kazni. Dakle zaustaviti Griezmana tamo nema ko drugi gol dati, igraci ala Payet, Pogba i Giroud mogu slomiti Island i slicne protivnike, ove organizovane odbrane tesko, samo jedan Francuz to moze.
boga mi si ti slabo pratio portugal kad tako govoriš o njihovih odbrani. malo je više igrača za zaustaviti od grizmana. a to su sve igrači bolji od onog islanđanina, te gere i džudžaka koji su trpali tu "jaku"odbranu.
s druge strane ko može ugroziti francusku odbranu i kako?
portugalci idu na penale pa kom opanci kom obojci. ako se ukaže prilika za neku mučku kontru super, ako ne penali su nada.
dakle bunker od starta
Nabrajas dogadjaje iz grupe a zaboravljas da nabrojis da je Francuska odbrana u svakoj utakmcii dopustila bruku prilika koje redom nisu iskoristavali Rumuni, Albanci, Svicarci, ISland imj e zabio 2 gola, Njemacka da je imala bilo kakvog napadaca bi im zabila sigurno. Portugalska odbrana nije najbolja na svijetu ali je sigurno dovoljno kvalitetna sa Pepeom da zaustavi Griezmana sto bi trebalo da bude dovoljno za bar nulu. A ako pricas o Francuzima citava njihova zadnja linija je skup limitiranih igraca sto dovoljno govori broj sansi i suteva na njihov gol, jednu utakmicu bi mogla sreca da im okrene ledja. Sinoc Njemci i bez napadaca nisu imali srece sve sto su osutali otislo je pored gola, nisu imali srece jednostavno.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

let3
Postovi: 28617
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la let3 » 08 jul 2016, 18:13

Pa francuzi i nemaju puno nekih opcija u odbrani. U zadnje dvije utakmice (Island i Njemačka) Deschamps je ubacio u prvih 11 Umtitija umjesto Ramija. Koscielny im je standardni stoper. Varane otpao prije Eura.
Na bekovima su im Evra i Sagna, igraci kojima je zenit odavno prošao. A na klupi 32- godišnji Jallet iz Lyona i Digne iz Rome :roll: neuvjerljivi i nedokazani igraci. Sve to skupa nisu neka zastrašujuca imena.
Njemačka je sinoc imala dovoljno šansi da povede ili bar izjednaci, ali nisu imali špica koji bi to završio.

Mislim da francuskoj zadnjoj liniji dosta pomažu Matuidi i Sisoko (ili Kante), koji se vracaju nazad i odrađuju dosta posla u defanzivi.

Možda ova generacija francuza uzme Euro na domaci teren i publiku, vjerovatno i hoce jer su favoriti, ali je ona generacija sa Zinedinom, Djorkaeffom, Pettitom, Vierom, Henryem, Desailyem, Deschampsom itd, za klasu bolja, jaca, brža, kvalitetnija.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la DANTES » 08 jul 2016, 18:27

@Toxicity to stoji ali opet nisu imali ni u eliminacijama preteške rivale, igrali su bunker i to je prošlo. nisu još igrali sa ekipom formata francuske.

@BigBigBang zato i kažem da će portugalci ići na penale, ako se otvore gotovi su.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la MysticAladin » 08 jul 2016, 19:55

AjsKjub je napisao/la:
iNFY je napisao/la:slika
Glavni krivac loše partije švaba.
Tačno...jedini koji je pokušavao nešto. Kriv je što je pokušavao i on, trebao je ko i svi ostali, ostat u svlačionici.
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la tuzlak1987 » 08 jul 2016, 20:04

Evra ima dosta godina, automatski nevalja. Da se zanemari to sto od 2003-2004 ima fudbal u malom prstu ..

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la MysticAladin » 08 jul 2016, 20:07

iNFY je napisao/la:
Torres_9 je napisao/la:ronaldo ako uzme euro postaje veci igrac od messija, ide u top 5 svih vremena


Sent from my iPhone using Tapatalk
A ko je to Bgti ispred njih dvojice koja su u top 2 ikad?
Ovaj moderni fudbal je tezi sto puta nego prije gdje su igrale te zvijezde sto ti mislis..

Ne želim uopšte da kažem da Messi nije najbolji, ali na ovu rečenicu uvijek reagujem. Moderni fudbal jest teži, igrači jesu spremniji. Ali, zašto?! Zato što imaju fenomenalne uslove za igru, imaju pravi fudbalski teren od pete godine, imaju te akademije dok su klinci, imaju doktore i milion trenera koji se brinu o njima. Prije je lom noge značio i kraj karijere (Van Basten je jedan od primjera, Pašalić je drugi), a danas nakon loma noge i 6 mjeseci pauze normalno igraš fudbal. Isto je i sa manjim povredama, prije je oporavak trajao mjesec, danas uz čuvene hladnjače, opremu i doktore traje sedam dana. Sudije danas maksimalno štite igrače i lom noge je rijetka pojava, ranije se za lom noge dobijao žuti...

Osim fudbalera koji su danas spremniji, napredovala je i medicina i tehnologija i sve...porediti igrače iz različitih razdoblja jednostavno nema smisla! Da je Maradona imao na raspolaganju ovakve doktore, medicinu, uslove treniranja, pitanje je da li bi se danas uopšte vodila polemika o tome ko je najbolji svih vremena. Možda bi to bio Pele, koji u ono doba nije možda ni želio do Evrope zbog udaljenosti od kuće i "rijetkih" letova kući. Danas, prahne ti da ideš na Fidži ili Tongu, već prekosutra možeš biti tamo, samo nebo je granica.

Imao sam još nešto da kažem, ali zaboravih :D

EDIT: Sjetih se!!! Naš Pape nije mogao u Evropu sve dok nije napunio 28 godina, tek tad je mogao napustiti klub iz Jugoslavije i otići zarađivati pare negdje vani. I opet, najbolji igrač PSG-a u historiji. Možda su još negdje postojale restrikcije o transferima, a onda kad igrač napuni 28-29 godina, sa ženom na vratu i eventualno dijetom, već mu se i ne ide nigdje... :D
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
topnik1
Postovi: 15045
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la topnik1 » 08 jul 2016, 20:11

Sigurno su ih lošiji tereni i doktori prije tjerali igrače da puše piju i šmrču. Poredit današnji sport generalno sa sportom prije 30-40 godina je besmisleno.

Fudbal se sad igra na deset put većem nivou i to je činjenica.
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la muamerc » 08 jul 2016, 22:21

U kontekstu sto @Aladin rece za toliko puta su se povecali i uslovi rada kako na terenu tako i izvan njega misleci kako na klubove pa tako i na generalno zajednicu. Tesko je bilo sta porediti iz neka dva perioda, za to treba postojati neki zajednicki standard da bi se to odradilo, - ne vjerujem da takav postoji, ne samo u fudbalu vec u bilo cemu.

Avatar
JamieVardy
Postovi: 12
Pridružen/a: 08 jul 2016, 04:18
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la JamieVardy » 08 jul 2016, 22:54

Ko je bolji igrac zidane ili henry?
Po meni henry...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Vels-Portugal / Njemačka-Francuska (polufinalne utakmice)

Post Postao/la DANTES » 08 jul 2016, 23:01

JamieVardy je napisao/la:Ko je bolji igrac zidane ili henry?
Po meni henry...
teško je porediti jer su igrali različite pozicije... oba majstora, sjajne karijere. osvojili apsolutno sve sp, ep, lš, domaća prvenstva
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.