LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,Epidaurus

Raul_64
Kontakt:

PostPostao/la Raul_64 » 14 maj 2012, 18:59

Problem vidim za jezerase osim ocitog da bi Rusel trebao razbijati njihovu odbranu..ali ako ga Kobi preuzme,Duranta cuva Artest al opet ostaje prostora za Hardena...sto je mozda najgore od svega,pa mislim da ce ipak lakersi pustatiti da ih Rusel unistava(pokusa unistiti)
Imaju misica i centimetara da se izbore s unutrasnjom linijom lakerse,nece biti puno udvajanja..
(I poprilicno sam siguran da ce Ibaka dobrano unistit Gasola na skoku)

trebaju iskoristit lose suterse momentume,biti agresivniji pri skoku(Gasol) i najvaznije Kobi,kako ce se ponasati u ovoj seriji.

ali nakon 7 s Denverom kada dolazis mnogo potentnijoj ekipi koja ima prednost domaceg terena(i za razliku od Denvera igraca koji smije i moze pogoditi zadnji sut) e onda ne treba previse ocekivat.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

majestic24
Kontakt:

PostPostao/la majestic24 » 14 maj 2012, 20:45

neno,odakle si preuzeo ovaj text??

Iskreno,onaj ko ga je pisao nema pojma.

Kao prvo,Gasol i Bynum su miljama ispred Ibaka & Perkins.to sto Ibaka ima 3 blokade po susretu neznaci nista. Pa Bynum je izdominirao Howarda da nemoze ovu dvojicu. Oni njega nemogu adekvatno cuvati i samo idiotska igra Brayanta da uzme 30+ suteva a Bynum dobije 3 x manje moze dovesti do toga da Ibaka & Perkins izgledaju "bolje " od nasih centara. Gasol ovo,gasol ono...jos uvjek u top 5 krilnih centara nba lige.

Da li MWP moze zaustaviti Duranta?? Moje misljenje je da moze u 1 ili 2 meca ali nemoze u citavoj seriji (ako se vec bude igralo 7 utakmica).

Klupe: Harden radi isto ono sto je i Odom radio kod nas. Nije u startnoj petorci ali ima 35+ minuta po utakmici. Ostatak igraca im je los kao i u nas.

Nasa klupa je za jedan veliki ? Kad ih krene ni reprezentacija USA ne bih nas mogla dobiti,al isto kad ih stane dobila bi nas i Igokea. Barnes i Blake su jako bitni da otvorene suteve pogadjaju,kao i Hill koji mora svoju snagu iskoristiti protiv centara OKC,kojima je to jako bolna tacka.

I jos jedna stvar,koja se tice upravo centara. Skok je jako bitan i tu imamo prednost.

Ima i jos jedno,sto ce biti bitno-treneri. BRown nije nista losiji od Brooksa. Naprotiv,njegova defanzivna igra mogla bi nam u ovom slucaju biti jako korisna i prevaga na ukupnom rezultatu.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

neno#4

PostPostao/la neno#4 » 14 maj 2012, 21:04

Ja sam pisao tekst...Hvala ti :lol: :lol: :lol:
Vidjet ces i veceras da ce Endi i Pau imati zestokih problema sa Ibakom i Perkinsom. Itekakvih problema. A sto je najgore u tekstu nije navedeno nigdje da Pau i Endi nece biti bolji od Perkinsa i Ibake :lol: :lol:

U tekstu nigdje nije napisano da ce Ron da urnise Duranta, nego da ga zaustavi i pokusa da mu smanji procente suta...

Za klupe obje ekipe je ovo napisano...

Obje ekipe raspolažu, ja bih rekao sa užasnom klupom, izuzev Hardena

Ali ti onda objasnjavas sve sto sam ja rekao :mrgreen: :mrgreen:
Barnes ne moze da se sastavi, ja ocekujem da igra lose i ovu seriju...Blake takodjer, ono protiv Denvera u sedmoj je samo bio bljesak...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Monolog
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Monolog » 14 maj 2012, 21:06

Prednosti Lakersa su:
1. Trener
2. Mladost
3. Klupa
4. Sedmu (eventualno) utakmicu će igrati kući.

:mrgreen: Da, naravno da se zajebavam.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Raul_64
Kontakt:

PostPostao/la Raul_64 » 14 maj 2012, 21:06

majestic24 WroteColonneno,odakle si preuzeo ovaj text??

Iskreno,onaj ko ga je pisao nema pojma.

Kao prvo,Gasol i Bynum su miljama ispred Ibaka & Perkins.to sto Ibaka ima 3 blokade po susretu neznaci nista. Pa Bynum je izdominirao Howarda da nemoze ovu dvojicu. Oni njega nemogu adekvatno cuvati i samo idiotska igra Brayanta da uzme 30+ suteva a Bynum dobije 3 x manje moze dovesti do toga da Ibaka & Perkins izgledaju "bolje " od nasih centara. Gasol ovo,gasol ono...jos uvjek u top 5 krilnih centara nba lige.

Da li MWP moze zaustaviti Duranta?? Moje misljenje je da moze u 1 ili 2 meca ali nemoze u citavoj seriji (ako se vec bude igralo 7 utakmica).

Klupe: Harden radi isto ono sto je i Odom radio kod nas. Nije u startnoj petorci ali ima 35+ minuta po utakmici. Ostatak igraca im je los kao i u nas.

Nasa klupa je za jedan veliki ? Kad ih krene ni reprezentacija USA ne bih nas mogla dobiti,al isto kad ih stane dobila bi nas i Igokea. Barnes i Blake su jako bitni da otvorene suteve pogadjaju,kao i Hill koji mora svoju snagu iskoristiti protiv centara OKC,kojima je to jako bolna tacka.

I jos jedna stvar,koja se tice upravo centara. Skok je jako bitan i tu imamo prednost.

Ima i jos jedno,sto ce biti bitno-treneri. BRown nije nista losiji od Brooksa. Naprotiv,njegova defanzivna igra mogla bi nam u ovom slucaju biti jako korisna i prevaga na ukupnom rezultatu.

uvijek ima dvije strane..

mozes reci da je Baynum izdominirao Howarda,a opet da je istog u dvije utakmice izdominirao Jawal fucking Mcgee...a da je Gasol samo zadnju odigrao na nivou..
a ne mozes reci da je Denverova unutrasnja linija jaca od OCK-a.

sigurno da u vidu poentiranja ne moze puno uraditi Perins i Ibaka,ali ako odigraju dobru odbranu i spuste lakersov dvojac ispod prosjeka sa losim procentima oni su svoje obavili.
u napadu je dovoljno da postavljaju jake blokove a pick and roll lakersi svakako ne znaju branit.

Mislim da Durant ce odigrati vise dobrih nego losih utakmica u seriji ali da ga Artest moze koliko toliko usporiti.

Tabo je dobar defanzivac i moze natjerati Kobia da radi vise sto ne znam dal ce se odraziti previse u napadu koliko u odbrani(ako pokusa cuvati Westbruka,jer i onako je igrao previse minuta ove godine)

A sto se tice klupe sam Harden je dovoljan za citave lakerse.

U biti mnogo zavisi od prve dvije utakmice..ako bude 2:0 za OCK,gotovo je..potencijalna metla...
vec su pokazali da brzo psihicki padaju.
Baynum se nece previse trudit u odbrani a preko Gasola ce uzimati ofanzivne skokove.
pa bi za bilo kakvu nadu trebali uzeti bar jednu na strani od prve dvije.

Bit ce tesko trcati s odmornim/mladim Thunderima u vrlo zgusnutnom rasporedu i ako svi odigraju na nivou u obje ekipe po meni Thunder ide dalje(lagano)

ali opet tu je jedan koji moze svoju igru podici na visi nivou i sam demoralisati protivnike i tesko da ce imati ovakvu priliku ponovo pa ocekujem Kobia koji ce gristi 8-)

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 14 maj 2012, 21:15

Ne znam po meni sa pristupom koji imamo ce biti metla i Thunderi ce dobijati utakmice sa vise od 10 poena razlike.

@ adriano

drago mi je da si razumio koji je problem ovih trenutnih Lakersa, ali kao sto kazes nazalost igraci su zasticeni ko polarni medvjedi.

Na pitanje novinara hoce li se rukovati sa Hardenom prije pocetka utakmice MWP je odgovorio:

Ne rukujem se sa rezervnim igracima.

Samo bezveze podize tenzije, a mislim da bi on pred ovu seriju (to se posebno odnosi na utakmice u Oklahomi) trebao izbjegavati novinare.

Isto tako moram reci da je Bryant pogrijesio kada je u Petak pri povratku u LA izjavio da je MWP jedini igrac na kojeg se moze oslonuti.Cak ga je i Shaq kritikovao zbog ove izjave. Ne znam kako god okrenemo crno nam se pise, i nasa jedina prednost je sto nas niko ne smatra sposobnim da izbacimo Thundere.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Raul_64
Kontakt:

PostPostao/la Raul_64 » 14 maj 2012, 21:23

amerosm WroteColonNa pitanje novinara hoce li se rukovati sa Hardenom prije pocetka utakmice MWP je odgovorio:

pa mislim da je to uredu.
jel de facto Harden jest rezervni igrac i nece bit na terenu kad se starteti nominalno pozdrave.

a mislim da u polufinalu zapadu nema potrebe da Artest ide do protivnicke klupe pruza ruku i ljubaka se.
publika cemu biti na ledjima,ali to ga samo moze dodatno stimulisati.

drugo je sto god uradio ili rekao ako je to od strane Artesta,BAlotetlia il nekog slicnog naci ce na animozitet vecine ljudi.

adnan24
Kontakt:

PostPostao/la adnan24 » 14 maj 2012, 21:31

neno#4 WroteColonPet faktora koji mogu da odluče pobjednika:
1. Bynum & Gasol vs Ibaka & Perkins – Na papiru ovo je jedan od rijetkih duela gdje „Lakersi“ nemaju veliku prednost, jer su Kendrick i Serge odlični odbrambeni igrači, koji će sigurno igrati odličnu odbranu na dvojici visokih igrača tima iz „Stappels Centra“. Ostaje da vidimo kako će na drugoj strani reagirati u napadu.

Bez obzira na dobru odbranu koju igraju Ibaka i Perkins Bynum i Gasol moraju dobijati ove duele ako Lakersi misle napraviti nesto u ovoj seriji.Ako ova dvojica budu zajedno na parketu Gasol treba da igra relativno daleko od kosa i da izvlaci jednog od njih a onda Bynum moze igrati 1 na 1 protiv bilo kojeg igraca u ligi.Takodje Gasol moze svojom brzinom dominirati nad njihovim centrima.
neno#4 WroteColon2. Durant vs MWP – Da li MWP (Ron Artest) ima načina da zaustavi „Durantulu“ ? Da li može da ga spriječi da povede svoj tim do još jednog finala Zapada? Ron je sigurno najbolji odbrambeni igrač na perimetru, ali Durant je izvrstan napadač sa mnogo rješenja. Brze ruke i iskustvo Rona protiv talenta Kevina?

Vjerujem da ce Ron igrati dobru odbranu ali opet Durant ce sigurno biti na nivou...samo da ne bude preko 30 poena(bar ne na mali broj lopti)
amerosm WroteColonNa pitanje novinara hoce li se rukovati sa Hardenom prije pocetka utakmice MWP je odgovorio:

Samo bezveze podize tenzije,

Lakersi su autsajderi ovdje tako da dizanje tenzija po meni i nije lose...svako udaljavanje od normalnih uslova je ok :D
amerosm WroteColonIsto tako moram reci da je Bryant pogrijesio kada je u Petak pri povratku u LA izjavio [i]da je MWP jedini igrac na kojeg se moze oslonuti.

Zasto? Mozda se neko uvrijedio? :?
Kako vidim reakcija je bila veoma dobra...posebno Gasola(njegov ucinak to i pokazuje)
Mnogi putevi vode u Berlin ali najljepsi je onaj preko Minhena...

Xardas

PostPostao/la Xardas » 14 maj 2012, 23:07

OKC uzima ovo metlom...veliko cudo bi se trebalo desiti pa da lakersi uzmu
Jedan od razloga zašto me Barcelona fascinira je da gotovo nikad ne napucavaju loptu...Valdes bi radije primio go normalno dodavajući nego što bi je nekontrolisano ispucao. I to obavljaju tako znalački i smireno - zaista superioran dokaz nadmoći!

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 14 maj 2012, 23:44

@ adnan24

ukoliko gledamo na kratak vremenski period reakcija Bryanta je bila odlicna, a ukoliko gledamo dugorocno mislim da bi mu se mogla obiti o glavu - pogotovo kada je Gasol u pitanju.
Takodjer po meni nakon OKC nije trebao spominjati ime MWP-a, jer svi znamo koje ekipu ostavio na cjedilu.

Inace ja imam osjecaja da je BVB jedini klub gdje bi se Gasol uklopio - jer on zivi u idealnom svijetu gdje niko nije kriv i svi se vole, a isti je slucaj i u BVB-u. :D :D

adnan24
Kontakt:

PostPostao/la adnan24 » 14 maj 2012, 23:51

amerosm WroteColon@ adnan24

ukoliko gledamo na kratak vremenski period reakcija Bryanta je bila odlicna, a ukoliko gledamo dugorocno mislim da bi mu se mogla obiti o glavu - pogotovo kada je Gasol u pitanju
.
Dugorocno Gasol nema sta traziti u Lakersima sa pristupom kao u tekmi broj 6...ili ce biti pravi Gasol(utakmica 7) ili ce sljedece sezone nositi dres nekog drugog tima...nebitno sta Kobe mislio o njemu.

amerosm WroteColonTakodjer po meni nakon OKC nije trebao spominjati ime MWP-a, jer svi znamo koje ekipu ostavio na cjedilu.

Ma MWP je poprilicno "ogranicen"...ne bi on ni skontao pravu poruku...vazno je da je on motivisan maksimalno i da se vidi kao vazna karika u ovom timu jer tad igra najbolje.Kobe je jedan od rijetkih kojeg on postuje i slusa i sigurno da ce Bryant-ova podrska njemu dobro doci...
amerosm WroteColonInace ja imam osjecaja da je BVB jedini klub gdje bi se Gasol uklopio - jer on zivi u idealnom svijetu gdje niko nije kriv i svi se vole, a isti je slucaj i u BVB-u. :D :D

:lol: :lol:
Taman nam treba zamjena za Kagawu :mrgreen: :twisted:
Mnogi putevi vode u Berlin ali najljepsi je onaj preko Minhena...

Kobe Bryant
Kontakt:

PostPostao/la Kobe Bryant » 14 maj 2012, 23:58

Ja mislim ako pobjedimo prvu , pa onda i drugu zatim i trecu , onda dolazi back to back , ali ako zadrzimo vodstvo do 2 min do kraja mislim da imamo pristojne sanse da prodjemo ;)

Isto tako ako pobjedimo opet u 7-moj 100% prolazimo :D

Kao i ako Kobe bude MVP finala 99,99 % biti ce mo shampioni ! :lol:

Sad ozbiljno :

Zadnje 2 sezone igramo 95% tako da uvjek izgubimo sami od sebe , a 5% nas neko nadigra .

Tako recimo Oklahoma je vrlo ozbiljan protivnik tako sa njima nema opustanja kao sa Denverom , ako bude slican pristup gubimo i to metlom lagano. Jer ako se sjecate prosle godine protiv Dallas-a smo ocito pobjedili sami sebe , u drugoj sa pristupom lako cemo opet pop...li , u trecoj uz saketanje Gasola od strane Phill-a , pobjedio nas je polumrtvac Stojakovic kojeg Odom 3x za redom nije mogao postirat :roll: u 4 toj je onih 5% kada nas protivnik nadigra , trice su letile sa centra doduse niko nije igrao odbranu . Tako isto Oklahoma namirise li slucajno krv , oni su mladji ma samljece nas kroz masinu i presing i tranziciju , treba samo cvrsto igrat svoju igru dodavat na centre usporiti maksimalno igru, ako budemo odigrali koncetrisano onda je to 4-2 za nas , ali sa rupama u odbrani i opustanjem kao protiv Denvera nema teorije.
Malo se plasim Brown-a , mislim uzasna rotacija , smorit ce Bryant-a, a plus se igra nonsens, nesjecam se da je u plufinalu konferencije ikad bila back to back tekma , plus nismo imali prakticki ni dan odmora odmah smo putovali nakon 7-me, ali vidjet cemo karakter ekipe i spremnost , ako bude blowout onda vjerovatno to Oklahoma dobija 4-0 i 4-1 , ali ako se budemo borili muski i pored umora budemo dobar dio u egalu onda ima nade za nas da pobjedimo i seriju bez obzira i ako bude poraz, a poraz do 8p razlike tolerisem ali ako je to i najvece vodstvo , jer nepikam ako bude +20 pa onda smanje na +8 .
Kljucna je druga tekma ako nju dobijemo i onda 2 zaredom kuci to je serija 90% , jer ako odemo u LA sa 0-2 tesko da psihicki onda samim tim i fizicki da izguramo 2 pet-sub. da dobijemo pod moranje , mislim da to zna i Kobe da ce morati povuci u jednoj od prve dvije da dobijemo ako mislimo proci seriju ;)

Alhemicar
Kontakt:

PostPostao/la Alhemicar » 15 maj 2012, 00:02

Samo da pozdravim velikog analiticara nenu#4 ,i da polako pocne sa pisanjem zavrsnog teksta za LA ove sezone. ;)
-the LORD of the RINGS-

neno#4

PostPostao/la neno#4 » 15 maj 2012, 00:32

Vratis se i padne forum. Ali kada sam vidio ko je napisao post, sjetio sam se nekih boljih vremena :( :(
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

BIHfan
Kontakt:

PostPostao/la BIHfan » 15 maj 2012, 00:40

Ne brini te, ovaj gospodin ce veceras da jede malu djecu.

slika
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

LBJ MVP

PostPostao/la LBJ MVP » 15 maj 2012, 00:43

Zanemarite @bihfana opklada je u pitanju :mrgreen:
Ja ionako ne smijem izgubit biber mi je do 11.6. :lol:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

BIHfan
Kontakt:

PostPostao/la BIHfan » 15 maj 2012, 00:56

LBJ MVP WroteColonZanemarite @bihfana opklada je u pitanju :mrgreen:
Ja ionako ne smijem izgubit biber mi je do 11.6. :lol:

Nema to nikakve veze sa opkladom, ja gotivim igrace sa karizmom.
Uz Rosea meni igrac kojeg je najljepse gledat.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 15 maj 2012, 01:04

2009 - Regular Season MVP - LeBron James NBA Finals MVP - Kobe Bryant
2010 - Regular Season MVP - LeBron James NBA Finals MVP - Kobe Bryant
2012 - Regular Season MVP - LeBron James NBA Finals MVP - ??????????????

Inace Israel Gutierrez je jedini ekspert ESPN-a koji vjeruje da ce Lakersi izbaciti Thundere. Takodjer danas se pojavila informacija da Jackson od naredne sezone se zeli vratiti na klupu, ali da ga dosad ni jedan klub nije kontaktirao. Kupchaku znas sta ti je posao.

BIHfan
Kontakt:

PostPostao/la BIHfan » 15 maj 2012, 01:08

amerosm WroteColon2009 - Regular Season MVP - LeBron James NBA Finals MVP - Kobe Bryant
2010 - Regular Season MVP - LeBron James NBA Finals MVP - Kobe Bryant
2012 - Regular Season MVP - LeBron James NBA Finals MVP - ??????????????

Inace Israel Gutierrez je jedini ekspert ESPN-a koji vjeruje da ce Lakersi izbaciti Thundere. Takodjer danas se pojavila informacija da Jackson od naredne sezone se zeli vratiti na klupu, ali da ga dosad ni jedan klub nije kontaktirao. Kupchaku znas sta ti je posao.

Isreal i ja smo jedini eksperti koji vjeruju u prolaz Lakersa. Ne moze ulicna kosarka proci tako iskusnu ekipu nema sanse.
FK DELFIN NEUM

Kobe Bryant
Kontakt:

PostPostao/la Kobe Bryant » 15 maj 2012, 01:26

"experti" sa ESPN-a su inace poznati po prognozama, :roll: :lol:
recimo niko nije tipovo 2009 orlando protiv Clevelanda (osim Skip-a) a onda su se svi pravili budale i govorili o velikom miss machupu Hede T. i Lewisa koje Orlando ima na krilima :roll: ili recimo prosle godine niko nije tipovao Dallas ni protiv nikoga osim Stain-a jer on prati Dallas ....

Cinjenica da smo prvi put od 2007 pravi autsideri u nekoj seriji , 2008 i ako smo protiv SA i Bos bili autsideri na papiru jedne smo pobjedili s drugima je bila teska borba osim u 6-toj finalnoj blowout :roll:

Niasam navikao da gledam lakerse kao autsidere , onda 2006 protiv Phoenixa sam i povjerovao u prolaz da nije Odom glupo izbio i lopta se odb ila Thomasu u ruke i ovaj zabio (moralo nam se nekad vratiti Horry-ijeve trice) , 2007 nisam vjerovao. Ovo mi je prije kao 2008 kao protiv SA , Oklahoma na papiru jaca , ali mi ako budemo igrali skoncentrisano i drzali se samo i iskljucivo svoje igre mozemo proci ;)

Natrag na “LA Lakers”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.