LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Nail for Real » 10 nov 2018, 13:14

Volio bih vidjeti vise Harta u igri, momak je prava stvar. Odlican u odbrani, ima fin ulaz i pogadja trice. Moj omiljeni Laker ove sezone.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GOAT » 09 dec 2018, 16:32

Nail for Real je napisao/la:Volio bih vidjeti vise Harta u igri, momak je prava stvar. Odlican u odbrani, ima fin ulaz i pogadja trice. Moj omiljeni Laker ove sezone.
Definitivno igrac kojem treba posvetiti vise paznje nego ostalim mladim igracima.Ima vise potencijala od ostalih i za 1,2 godine bi mogao bit predobar two-way igrac.
23

al...
Postovi: 3914
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la al... » 09 dec 2018, 21:15

Sve je ovo za sad kako treba... minus povrede Rondoa i Ingrama. Posebno je fino što se odbrana stabilizirala nakon onog ludog početka sezona kada je curilo sa svih strana. Pomogao je dolazak Ty Chandlera dosta tu. Čovjek doktorski dirigira odbranom kad je na terenu. Ono što me malo iznenadilo jeste da od naše mlađarije najbolje minute koriste Hart i Kuz, koji je po meni igrač broj 2 ove ekipe, bez daljeg. Malo mi je čudno da više pokazuju od naših "zlatnih dječaka" Ingrama i Balla, koji igraju prilično pod ručnom. Više mi se iskreno sviđa kada Kuz bez pardona zgrabi loptu i ide, nego Ingram koji stalno nešto mjerka i ima onaj izraz lica ko' da će zaspati na terenu. Opet, i takav usporen ima fin učinak. Za Lonza ne znam šta bi rekao - ima tu i tamo poteza, ali je kritično nekonzistentan - jedna solidna, dvije nikakve utakmice i tako ukrug. Kao i Ingram, pati od hroničnog nedostatka agresivnosti. Mislim, sve OK, ali j... tog igrača kome pola ekipe mora u uho da se dere da napadne. Vala ako se ne trzne do kraja ove sezone imam osjećaj da smo se dobro nasadili s njim. Još kad vidim kako Fox i još neki koje smo mogli imati iz ove generacije cijepaju, prosto mi bude loše. Svejedno, treba imati na umu da smo tek probili 25-u utakmcu kako je ovaj roster na okupu i činjenicu da se od ove djece prvi put očekuju stvarni rezultati. Treba vremena da to sazrije. Tako se nadam da neće biti ništa od glasina o trejdovima koji se spominju, jer bi bilo bezveze razbiti ovu mladu osnovu radi likova poput Beala i inih.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 14 dec 2018, 09:50

Za sada imamo 2 poraza koja nisam planirao , to je Orlando i SAS na pocetku oba u LA , ostalo sve prema prognozi ali fakat , ovo sinoc je presudilo sto su previse mladi i naivni i nemaju autoritet kod sudija za razliku od Hardena.

filip13
Postovi: 38028
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: LA Lakers

Post Postao/la filip13 » 27 dec 2018, 16:28


Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la amerosm » 28 dec 2018, 06:34

Luke Walton samo zbog slobodnih bacanja bi trebao dobiti otkaz...

Znači hebene tri godine jedno te isto se ponavlja i čovjek nikako da reaguje i popravi taj segment...

Nadajmo se da će se James, Rondo i Ball brzo vratiti jer bi mogli do kraja sedmice ispasti iz PO-a...

PS: kada bi morao birati, prije bi trade-ovao Ingram-a nego Ball-a, jer analizirajući utakmice gdje treba preuzeti odgovornost Ball je pokazao da ima veća muda
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 28 dec 2018, 07:16

amerosm je napisao/la:Luke Walton samo zbog slobodnih bacanja bi trebao dobiti otkaz...

Znači hebene tri godine jedno te isto se ponavlja i čovjek nikako da reaguje i popravi taj segment...
Ne može trener biti kriv za slobodna bacanja?

Znaci Phill Jackson kriv što je Shaq izvodio loše slobodna bacanja ili Lerry Brown što je Ben Wallace?

Trebaju ih izprozivati da i James i Ball i Ingram I Hart poslije svakog treninga pucaju 2 sata slobodna bacanja...

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la amerosm » 28 dec 2018, 09:04

Kobe Bryant je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Luke Walton samo zbog slobodnih bacanja bi trebao dobiti otkaz...

Znači hebene tri godine jedno te isto se ponavlja i čovjek nikako da reaguje i popravi taj segment...
Ne može trener biti kriv za slobodna bacanja?

Znaci Phill Jackson kriv što je Shaq izvodio loše slobodna bacanja ili Lerry Brown što je Ben Wallace?

Trebaju ih izprozivati da i James i Ball i Ingram I Hart poslije svakog treninga pucaju 2 sata slobodna bacanja...
Jackson je u svom CS-u imao trenera koji je bio zadužen za slobodna bacanja, a naravno da u svakoj ekipi postoji jedan ili dva igrača koji loše izvode slobodna bacanja...U situacijima kada se lomila utakmica, lopta sigurno nije išla na Shaq-a...

Dok je ovdje situacija drugačija...Jim Buss koliki god IDIOT bio mu savjetuje da u svoj staff dovede trenera koji će biti zadužen za šutiranje, a isto radi i Magic...I šta imamo nakon skoro tri godine ??? GLUPAN zbog svoje tvrdoglavosti nas je koštao bar 5 utakmica ove sezone, jer misli što je vodio GSW u par utakmica da je pokupio svu pamet svijeta...

Ovo se samo odnosi na dio vezan za slobodna bacanja, a sada da ne govorimo o njegovim rotacijama itd itd...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
jose
Postovi: 8553
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 28 dec 2018, 09:20

amerosm je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Luke Walton samo zbog slobodnih bacanja bi trebao dobiti otkaz...

Znači hebene tri godine jedno te isto se ponavlja i čovjek nikako da reaguje i popravi taj segment...
Ne može trener biti kriv za slobodna bacanja?

Znaci Phill Jackson kriv što je Shaq izvodio loše slobodna bacanja ili Lerry Brown što je Ben Wallace?

Trebaju ih izprozivati da i James i Ball i Ingram I Hart poslije svakog treninga pucaju 2 sata slobodna bacanja...
Jackson je u svom CS-u imao trenera koji je bio zadužen za slobodna bacanja, a naravno da u svakoj ekipi postoji jedan ili dva igrača koji loše izvode slobodna bacanja...U situacijima kada se lomila utakmica, lopta sigurno nije išla na Shaq-a...

Dok je ovdje situacija drugačija...Jim Buss koliki god IDIOT bio mu savjetuje da u svoj staff dovede trenera koji će biti zadužen za šutiranje, a isto radi i Magic...I šta imamo nakon skoro tri godine ??? GLUPAN zbog svoje tvrdoglavosti nas je koštao bar 5 utakmica ove sezone, jer misli što je vodio GSW u par utakmica da je pokupio svu pamet svijeta...

Ovo se samo odnosi na dio vezan za slobodna bacanja, a sada da ne govorimo o njegovim rotacijama itd itd...
Ima ona slika po internetu gdje na tabli stoji da Dwight Howard na treningu puca slobodna preko 80%, ali na utakmici je potpuno druga situacija. Publika, emocije, lomi se rezultat, sve to utiče na psihu igrača kad izvodi slobodna bacanja.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la amerosm » 29 dec 2018, 07:26

Ubleha na klupi gleda kako Clippersi prave 20-0 seriju i ne poduzima ništa :clap: :clap:

Mislim da je više nego zaslužio otakz i ovu sezonu može neki interim trener privesti kraju i onda krenuti u potragu za novim trenerom...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 29 dec 2018, 11:25

amerosm je napisao/la:Ubleha na klupi gleda kako Clippersi prave 20-0 seriju i ne poduzima ništa :clap: :clap:

Mislim da je više nego zaslužio otakz i ovu sezonu može neki interim trener privesti kraju i onda krenuti u potragu za novim trenerom...
Ja bih se iste sekunde složio sa tobom da ima neko da preuzme vrijedan pomena. A ovako dovesti sličnog, pa se sa njim uigravati? Čemu?
To kad imas bas ekipu top 3 i dovesti vrhunskog trenera da pokusas osvojiti, a mi niti nismo top3 ekipa niti ja vidim i jednog slobodnog vrhunskog trenera.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 02 jan 2019, 18:17

Samo da najavim navijačima Lakersa, da mi se ovo javno što je LeBron izjavio da sebe smatra GOAT-om nimalo ne sviđa :roll:. Poslije ove rečenice će teško ko od free agenata doćinna ljeto i mislim da ćemo teško do titule sa njim :?
Trebaš pustiti drugima da komentarišu ko je GOAT a ne ti a još igraš :shock:

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GOAT » 02 jan 2019, 18:23

Kobe Bryant je napisao/la:Samo da najavim navijačima Lakersa, da mi se ovo javno što je LeBron izjavio da sebe smatra GOAT-om nimalo ne sviđa :roll:. Poslije ove rečenice će teško ko od free agenata doćinna ljeto i mislim da ćemo teško do titule sa njim :?
Trebaš pustiti drugima da komentarišu ko je GOAT a ne ti a još igraš :shock:
Zasto bi to uticalo na nekog igraca hocel doc kod nas ili ne?Tesko cemo s njim do titule?Bez njeg bi je osvojili?Nisam razumio bas sta si htio da kazes s ovim.Sto nam George ili Cousins nisu dosli?
23

Avatar
L-Train
Postovi: 18356
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la L-Train » 02 jan 2019, 18:29

Treba mu poslati protestnu notu,sta on ima sebe smatrati GOATom?,treba biti skroman npr. Poput Kobea.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GOAT » 02 jan 2019, 18:46

L-Train je napisao/la:Treba mu poslati protestnu notu,sta on ima sebe smatrati GOATom?,treba biti skroman npr. Poput Kobea.
To sad uopste nije bitno.Ne vidim razlog sto npr. Leonard ne bi doso kod nas zato sto je Lebron reko za sebe da je GOAT.Od kad se Kobe pemzioniso godinama tapkamo u mjestu i ni jednan superstar nije odlucio da dodje kod nas.Lebron nam je unio nadu i ne vidim razlog zasto ga prozivati.
23

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 02 jan 2019, 18:52

Kobe Bryant je napisao/la:Los Angeles Lakers Schedule do kraja 2018 god , nakon lošeg starta težak raspored predviđam u najboljem slučaju 21 / 5 tj 26/11 , a u najgorem slučaju : 16/10 tj. kad se sabere 21/16

@ Sacramento - W
vs Atlanta - W
vs Portland - W
@ Orlando - W / L
@ Miami - W/L
@ Cleveland - W
vs Utah - W
vs Orlando - W - L
@ Denver - L
vs Indiana - W/L
vs Dallas - W
vs Phoenix - W
vs San Antonio - W
@ San Antonio - L
@ Memphis - W
vs Miami - W
@ Houston - L
@ Charlotte - L - W
@ Washington - W - L
@ Brooklyn - W - L
vs New Orleans W/L
vs Memphis - W - L
@ Golden State - L - W
@ Sacramento - W/L
vs LA Clippers - W - L
vs Sacramento - W
Ipak je bila moja najgora moguca prognoza 21-16 do kraja godine , ali ona je ipak bolja od vecine koji nisu bili bas optimisticni.

Ima tu stvarno glupih , naivnih i neiskusnih poraza , tipa Orlando 2x , Memphis i clippersi raspad u 4/4 i Sacramento sa zvukom sirene i opet raspad u 4/4 ili bez malo vise energije tipa Brooklyn , sa tim malo boljim pristupom imali bi najbolj ili u najgorem slucaju drugi najgori omjer na zapadu ;)

ali opet bilo je tu i dobrih pobjeda GSW , 2x Portlad , Utah , Denver , NOP....

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 02 jan 2019, 19:02

GOAT je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:Samo da najavim navijačima Lakersa, da mi se ovo javno što je LeBron izjavio da sebe smatra GOAT-om nimalo ne sviđa :roll:. Poslije ove rečenice će teško ko od free agenata doćinna ljeto i mislim da ćemo teško do titule sa njim :?
Trebaš pustiti drugima da komentarišu ko je GOAT a ne ti a još igraš :shock:
Zasto bi to uticalo na nekog igraca hocel doc kod nas ili ne?Tesko cemo s njim do titule?Bez njeg bi je osvojili?Nisam razumio bas sta si htio da kazes s ovim.Sto nam George ili Cousins nisu dosli?
George mi je najveci upitnik , toliko prica da zeli LAL i onda prosla sezona jedna od njegovih losijih , valjda se prepao pritiska i onda ove godine igra kao super star , ali bukvalno superstar lige :shock: , tako da Lebron tu nema veze.

Vidi vjerovatno su pogotovo sadasnji igraci ljubomorni na Leborna , zbog tretmana i medija i svega tako po meni je trebao sutiti , uredu da izavis da mislis da bi svakoga pobjedio 1 na 1 , ali nekako neukusno da kazes u kolektivnom sportu sam za sebe da si GOAT. naravno da je najzasluzniji u toj ekipi i da to njegova najveca pobjeda onakav povratak nakon 1-3 protiv 73-9 ekipe , ali ipak imao si i Irvinga koji ne samo da je dao najvaznij kos nego bikvalno zajedno nosio ekipu zajedno sa tobom u te 4 zadnje tzekme serije , kao i Love sa onom maestralnom odbranom na Curry-u ako se sjecas na kraju kada su trabali GSW izjednaciti kada nije nasjeo ni jednu varku ni na jedan trzaj a izsao mu 10 m jer znao da je to za njega isto 6,5 ili 9-10 m.

Vidi ja opet smatram Kareem Abdui Jabbara GOAT-om jer je frajer u svim kategorijama bio GOAT u srednjoj skoli 4/4 na fakultetu 4/4 cak dvije godine mjenjali pravila , zabranili mu da zakucaje , pa frajer razvio sky horog , za nekoga je Michael GOAT takva dominacija u prime-u , 6/6 u finalima dobar u odbrani najbolji u napadu sa onim prvavilima , sa ovim bi na prosjeku 45 ppg. za nekoga je Wilt najveca domibacija ikada za nekoga Russell 11 titula....

ali opet pusti to historiji , nisi Muhamed Ali i indivudalni sport pa da kazes da si GOAT ... kako sada privuci Kawhi-a poslioje ovoga ???

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GOAT » 02 jan 2019, 19:18

Kobe Bryant je napisao/la:
GOAT je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:Samo da najavim navijačima Lakersa, da mi se ovo javno što je LeBron izjavio da sebe smatra GOAT-om nimalo ne sviđa :roll:. Poslije ove rečenice će teško ko od free agenata doćinna ljeto i mislim da ćemo teško do titule sa njim :?
Trebaš pustiti drugima da komentarišu ko je GOAT a ne ti a još igraš :shock:
Zasto bi to uticalo na nekog igraca hocel doc kod nas ili ne?Tesko cemo s njim do titule?Bez njeg bi je osvojili?Nisam razumio bas sta si htio da kazes s ovim.Sto nam George ili Cousins nisu dosli?
George mi je najveci upitnik , toliko prica da zeli LAL i onda prosla sezona jedna od njegovih losijih , valjda se prepao pritiska i onda ove godine igra kao super star , ali bukvalno superstar lige :shock: , tako da Lebron tu nema veze.

Vidi vjerovatno su pogotovo sadasnji igraci ljubomorni na Leborna , zbog tretmana i medija i svega tako po meni je trebao sutiti , uredu da izavis da mislis da bi svakoga pobjedio 1 na 1 , ali nekako neukusno da kazes u kolektivnom sportu sam za sebe da si GOAT. naravno da je najzasluzniji u toj ekipi i da to njegova najveca pobjeda onakav povratak nakon 1-3 protiv 73-9 ekipe , ali ipak imao si i Irvinga koji ne samo da je dao najvaznij kos nego bikvalno zajedno nosio ekipu zajedno sa tobom u te 4 zadnje tzekme serije , kao i Love sa onom maestralnom odbranom na Curry-u ako se sjecas na kraju kada su trabali GSW izjednaciti kada nije nasjeo ni jednu varku ni na jedan trzaj a izsao mu 10 m jer znao da je to za njega isto 6,5 ili 9-10 m.

Vidi ja opet smatram Kareem Abdui Jabbara GOAT-om jer je frajer u svim kategorijama bio GOAT u srednjoj skoli 4/4 na fakultetu 4/4 cak dvije godine mjenjali pravila , zabranili mu da zakucaje , pa frajer razvio sky horog , za nekoga je Michael GOAT takva dominacija u prime-u , 6/6 u finalima dobar u odbrani najbolji u napadu sa onim prvavilima , sa ovim bi na prosjeku 45 ppg. za nekoga je Wilt najveca domibacija ikada za nekoga Russell 11 titula....

ali opet pusti to historiji , nisi Muhamed Ali i indivudalni sport pa da kazes da si GOAT ... kako sada privuci Kawhi-a poslioje ovoga ???
Ne znam kakav je Leonardov stav o ovom ali mislim da njega nije previse briga za ovu izjavu.Vjerovatno ce zasmetat Durantu ali nisam se ni nado da ce on doc jer on ne zeli da bude druga violina.Mislim da Magic posle All-stara daje pola ekipe za Davisa,NOP nece imat sanse za PO tako da bi i Davis trebo izrazit zelju da ide a ni mi nemamo vremena cekat da se pojedinci razviju.
23

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GOAT » 05 jan 2019, 07:40

KA TA STRO FA :wtf: :wtf: Povredu su nas unistile,nikako da se kompletiramo.
23

Avatar
jose
Postovi: 8553
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 05 jan 2019, 15:20

Svejedno, i sa povredama se nije smjelo izgubiti od smiješnih Knicksa kod kuće.
Ovi omladinci su ko muha bez glave ako nemaju nekog lidera da ih vodi. Sve to rastjerati i dati u zamjenu za Davisa do Allstara. Da se on i James uigraju do ljeta, a onda dovesti još jednog jakog FA i ostalo popuniti filerima i probati nešto uraditi u ove 2-3 godine.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Odgovori

Natrag na “LA Lakers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.