LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la al... » 10 feb 2019, 23:52

Gledam utakmicu protiv Phile. Sramota od odbrane, Ozbiljnija odbrana se igra na all-staru. Teško da će ovako do playoffa ako ne unajme nekoga da ih kandžija na treninzima i tjera ih da rade na odbrani... ili još bolje, kompletan novi stručni štab, onaj Luke ima onaj isti zatupasti izraz lica šta god se na terenu dešavalo.

GeriOldman
Postovi: 1954
Pridružen/a: 02 feb 2019, 18:28
Lokacija: U ofisu.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GeriOldman » 11 feb 2019, 21:54

Kako će igrati odbranu, kada lider tima i neko na koga se mlađi trebaju ugledati ne igra istu. Tj., ne da je ne igra, nego ga hladno ku.rac boli za odbranom. Opada produkcija u napadu baki moj, a valja imati statistiku za svršavanje onih retardiranih šatro analitičara/novinara.
1921

Avatar
Balon
Postovi: 3010
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Balon » 11 feb 2019, 23:17

Ma dobro sad ako cemo iskreno i Kobe je u tim godinama vec davno bio prestao igrati neku ozbiljnu odbranu, to je sasvim normalno kad si godinama nosio napad na svojim ledjima, jos Lebronu ovo 16. sezona sa milion odigranih minuta, pa covjek haman nikad nije ni bio povrijedjen ovo u Lakersima sad mu je bila prva ozbiljna povreda u karijeri

GeriOldman
Postovi: 1954
Pridružen/a: 02 feb 2019, 18:28
Lokacija: U ofisu.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GeriOldman » 12 feb 2019, 20:52

Neka ozbiljna odbrana i apsolutno nikakva su dva različita pojma.
1921

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 05 mar 2019, 13:22

Mislim da više nije pitanje da li će Lakersi u PO, nego hoće li imati bolji ili lošiji učinak u odnosu na prošlu godinu.
Prošlu sezonu su završili sa 35 pobjeda, sa puno povreda glavnih igrača i sa Randlom umjesto Jamesa.
Uz očekivani napredak mlađarije koji bi bili godinu iskusniji (vidimo šta Randle radi u Pelikanima), Lakersi su ove godine mogli do 40 pobjeda bez LeBrona.
A sa njim nisam siguran da će dogurati ni do ovih prošlogodišnjih 35.
:evil: :evil:
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 05 mar 2019, 14:37

jose je napisao/la:Mislim da više nije pitanje da li će Lakersi u PO, nego hoće li imati bolji ili lošiji učinak u odnosu na prošlu godinu.
Prošlu sezonu su završili sa 35 pobjeda, sa puno povreda glavnih igrača i sa Randlom umjesto Jamesa.
Uz očekivani napredak mlađarije koji bi bili godinu iskusniji (vidimo šta Randle radi u Pelikanima), Lakersi su ove godine mogli do 40 pobjeda bez LeBrona.
A sa njim nisam siguran da će dogurati ni do ovih prošlogodišnjih 35.
:evil: :evil:
realnost su i povrede previse ih je bilo onda loši odnosi u svlačionici rumori oko trade-a , onda Lebronove izjave "ja" i "oni" a ne "mi" , nemamo šutera poštenog u ekipi sada pomalo Bullock , Ingram i Kuzma su krpili tu poziciju . Izgubljene lopte i slobodna bacanja u te 2 kategorije smo ja mislim najgoti u ligi sto je nedopustivo. Isto što je nedopustivo što Lebron ne igra uopce NIKAKO off-the ball , samo je posmatrac kada Rondo igra pick and roll ili Ingram ide 1 na 1 .

Lonzo je recimo jako malo napredovao osim u odbrani , mislim da je on odigrao svoje u Lakersima , vjetovatno ce ga zog oca trade-ati nece ga vise trpiti i ako ja opet mislim da on moze bolje, dok je Ingram konacno od all-stara pokazuje koliki je pontecijal i igrac sigurno za buducnost. ralno moze vec iduce sezone biti #3 igrac ako nastavi ove partije a nekad za par godina i #2

Kuzma mora se malo povuci i nauciti igrati odbranu da postane roll igrac tipa Horry , znaci zalaganje u odbrani , skokovi , tranzicija pa tek onda da osutas loptu i to kada je dobra pozicija., znaci za 4-5 igraca u rotaciji je dobar.

Mene hvata panika ko želi doci u ekpu koja nema sistem , pitanje je jel to želi Kawhi , Thomson....

Sve i da dođe Davis opet ce biti problem ako sve das za njega znaci treba doci Thomson a valja onda zakrpiti roster gdje 3 igraca imaju veteranske max ugovore sto je vrlo tesko.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 05 mar 2019, 15:13

Pa ko ce normalan doc u ekipu s ovakvim go.vnetom i kancerom od "lidera" ? Egoizmom je ubio ekipu, a onaj njegov sugavi pasivno-agresivni pristup je nesto najgore sto postoji. Onakvi drama queen ispadi poput bacanja lopte od tablu, statiranja u odbrani il napustanja terena prije kraja utakmice (protivv Bucksa) mogu samo stvorit bunt kod suigraca, jer sto bi se oni borili i ginuli na terenu kad "lider" glumi majmuna i jos u medijima sve svaljuje na njih.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 05 mar 2019, 15:18

Ne znam je li moguće, ali kontam da bi dobra opcija bila da, ako GSW osvoji, da mijenjamo Jamesa sa Durantom (uz sign&trade). James bi dobio okruženje gdje se može odmah boriti za titulu, GSW bi vjerovatno prihvatio, a Durant je mlađi pa bi mogao biti strpljiviji što se tiče titule. Naravno, još ako se dovede Davis, naravno za puno manju "cijenu" nego što je nuđena prije mjesec dana. Ako ne pristanu, uzeti ga kao FA dogodine, a do tada razvijati ovaj potencijal što imamo.
Ovo ja malo maštam. :D
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la al... » 05 mar 2019, 21:03

Ovo oko Jamesa je apsolutno sr... Toliko ga je ponjela zelja da bude prvak odmah i sad, da je frajer u ozbiljnom iskusenju da proda i onu statuu Magica Johnsona samo da bi se okupio nekakav cast koji mu omogucava title shot... naravno, rumor mill je odradio svoje i mladjarija se sj... i ne da im se igrati. Logicno. Niko ne voli biti “rezervni tocak”, sa potencijalom da te ostave odmah iza coska na prvom otpadu. Trio krivaca je poznat, Magic i Rob sa jedne i James, s druge strane. Ova dvojica zato sto nemaju m..a da rade ono za sto su placeni i ne smiju pisnuti najjacem igracu danasnjice,a James, sto je umislio da LaLa land njegov, pa se igra GM-a. Sad su malo Lakersi u zeznutoj poziciji: play off izmice, stanje u momcadi je kriza, a cijela pizdarija djeluje na potencijalne FA kao Autan na komarce. Ono sto je sigurno jeste da je prvi koji treba da ide jeste Luke. Jeste da je u nezahvalnoj situaciji glede situacije u rosteru, ali on jednostavno ovo ne zna drzati pod kontrolom. Znaci, prva stvar jeste da se u offsezoni koja ce izgleda biti dosta duga jeste da se dovede najbolji moguci trener. Drugo - staviti matoru primadonu pod kontrolu i ozbiljno pristupiti FA trzistu. Ako ne rijese ovo, neka se goni i Magic i Rob i nek vode matoru primadonu sa sobom. Za samo godinu dana, jednu od najpotentnijih mladih momcadi lige kojoj su nedostajali samo mali detalji do pretvaranja u ozbiljnu momcad su doveli u stanje raspada. Aferim.

Avatar
Balon
Postovi: 3010
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Balon » 07 mar 2019, 19:39

Najveci problem ove ekipe je unistena atmosfera u svlacionici, dio krivice sigurno snosi i LeBron kao glavna zvijezda tima ali je ne smijesno nego presmijesno koliko se covjek pljuje ovdje, lik u 35. -toj godini zivota i dalje trpa 27/8/8 i to vracajuci se poslije najteze povrede u njegove karijeri

ovu ekipu su unistile povrede i onaj haos oko tradea za Davisa, od tad je atmosfera krenula nizbrdo
na to sve dodajmo da je Luke totalno izgubio kontrolu nad ekipom i onda dobijes ovo sranje na kraju

ako nista Ingram polako pokazuje zasto je bio drugi pik na draftu, u offsezoni se mora dovesti neki All Star free agent i novi trener pa ce biti sasvim druga prica sljedece sezone, ove ionako GS samo sam sebe moze pobjediti

GeriOldman
Postovi: 1954
Pridružen/a: 02 feb 2019, 18:28
Lokacija: U ofisu.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GeriOldman » 07 mar 2019, 21:57

Očigledno ujutro provjeriš boxscore.
1921

Avatar
Balon
Postovi: 3010
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Balon » 07 mar 2019, 23:27

Strasan ti argumenat nema sta....

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 08 mar 2019, 18:59

kontam da se Lonzo ne vraca , da odmorimo Ingrama i Kuzmu da budu 100% , da Lebron igra manje od Davisa , da Rondo ne igra ni KCP ni Lance ni McGee,

znaci : Bonga, Wagner, Hart + Lebron (>30 min) + zdravi Ingram i Kuzma isto manje od 30 min i kontam da mozemo mozda tankirati da budemo 5 odozada , milsim da se isplati ;)

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 09 mar 2019, 18:08

Ma LeBron do kraja će odigrati pola utakmica sa cca 30 minuta po tekmi, a pola neće ni igrati.
U ovakvoj situaciji, bolje pokušati uhvatiti što boljeg picka, koji će vjerovatno biti uključen u neki trade paket.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la al... » 09 mar 2019, 23:23

Zvanicno, Ingram out do kraja sezone, kako javlja ESPN, tromb, Lonzo vjerovatno ende, ostaje samo dilema da li uraditi shutdown LBJ-a radi predostroznosti ili mu pustiti da nakucava brojke u lovu na Kareemov rekord. Playoff naravno sad vec mozemo staviti Ad Acta...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15660
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BosniaBoston » 09 mar 2019, 23:24

al... je napisao/la:Zvanicno, Ingram out do kraja sezone, kako javlja ESPN, tromb, Lonzo vjerovatno ende, ostaje samo dilema da li uraditi shutdown LBJ-a radi predostroznosti ili mu pustiti da nakucava brojke u lovu na Kareemov rekord. Playoff naravno sad vec mozemo staviti Ad Acta...
Lonza treba vratiti da malo skupi jos iskustva kao glavni ball-handler makar tih 10-ak tekmi.Ostalo staviti na hold,isprobati malo i neke igrace is g-lige kao i bongu
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Balon
Postovi: 3010
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Balon » 13 mar 2019, 02:08

Luke Walton ce da leti cim sudija odsvira kraj zadnje utakmice...mislim da trenutno igramo najgoru odbranu od svih timova

Jbeni Robin Lopez izgleda ko Olajuwon protiv Lakersa, Rondo totalno bezvoljan poceo da ispaljuje trice ko da je Ray Allen u najboljim danima

bice ovdje dosta promjena na ljeto, pola tima ce da leti napolje

Avatar
Balon
Postovi: 3010
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Balon » 17 mar 2019, 19:57

Evo ga odose 11 poena prednosti za 3 minute

U ovoj ekipi nema ama bas nikakvog reda niti sistema, defanziva nepostojeca u zadnje 3 minute a za ofanzivu sta reci daj Jamesu loptu i pusti ga da sutira jedno 10 jumpera za 5 minuta...

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 17 mar 2019, 22:04

Tank mode
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GOAT » 28 mar 2019, 23:53

Top 30 Free Agents (2019)

1. Kevin Durant (Player Option)
2. Kawhi Leonard (Player Option)
3. Kyrie Irving (Player Option)
4. Kemba Walker (Unrestricted)
5. Klay Thompson (Unrestricted)
6. DeMarcus Cousins (Unrestricted)
7. Jimmy Butler (Player Option)
8. Nikola Vucevic (Unrestricted)
9. Tobias Harris (Unrestricted)
10. Kristaps Porzingis (Restricted)
11. Kris Middleton (Player Option)
12. D'Angelo Russell (Restricted)
13. Eric Bledsoe (Unrestricted)
14. Marc Gasol (Player Option)
15. Julius Randle (Player Option)
16. Al Horford (Player Option)
17. DeAndre Jordan (Unrestricted)
18. Nikola Mirotic (Unrestricted)
19. Bojan Bogdanovic (Unrestricted)
20. Derrick Rose (Unrestricted)
21. Goran Dragic (Unrestricted)
22. Malcolm Brogdon (Restricted)
23. JJ Redick (Unrestricted)
24. Harrison Barnes (Player Option)
25. Brook Lopez (Unrestricted)
26. Willie Cauley-Stein (Restricted)
27. Rudy Gay (Unrestricted)
28. Paul Millsap (Team Option)
29. Thaddeus Young (Unrestricted)
30. Danny Green (Unrestricted)
23

Odgovori

Natrag na “LA Lakers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.