San Antonio Spurs

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 mar 2020, 11:30

@lumani Kod nas niko od rookie-a ne igra prvu godinu, tako da ce imati dovoljno vremena za privikavanje. :rol:

Salu na stranu, gledao sam ga i ja dosta.Decko ima neke stvari u svojoj igri koje se ne mogu nauciti, s kojim se rodis.

Ima tu rada i na snazi i na konstantnijem sutu, ali ona visina i onaj pregled igre, te "vic" u igri su jako privlacni.

kemo10
Kontakt:

Post Postao/la kemo10 » 09 mar 2020, 17:19

Trebaju spursi dati svoj pik i ddr za neki visociji pik ekipama kojima ne treba mladi igrac, npr minesota ili atlanta i uzeti toppina.

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 mar 2020, 01:07

Moj @kemo, ne ide to tako sa trejdom.

Prvo, nemamo nikakva prava za DDRa.Covjek ima PO i tek ako "pokupi" tu opciju, mi ga mozemo trejdovati.
On to najvjerovatnije nece uraditi, posebno ne u ljetu kad ce vjerovatno biti jedan od 3 najbolja FAa na trzistu.Ono sto se pominje je opcija da produzi sa nama, pa da se uradi S&T.

Ja bi LMAa gledao da dam za neki pik ovo ljeto, cak i da se uzme neki los ugovor zauzvrat.

Inace, Dejounte je sinoc istegao list i nema vremena povratka na parket.Vrlo je moguce i da je zavrsio sezonu.

Mislim da je ovim i konacno stavljena tacka na "i" nasim PO sansama i da zadnjih 20 tekmi sezone treba gledati da mladi igraci igraju sto vise i da nekako imamo losiji rekord od PHXa, te WSHa, ako je moguce.

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 mar 2020, 03:14

Dobismo veceras. :roll: :roll:

YaSSaL
x 2
Kontakt:

Post Postao/la YaSSaL » 11 mar 2020, 10:12

Ne znam, nikakav osjecaj zadovoljstva zbog pobjede.

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 mar 2020, 12:53

Vjeruj da je osjecaj super.Otkrio sam novu emociju kod sebe. :rol:

Navijam da izgubimo, a bude ti drago i kad dobijes, posebno kad mladi odigraju dobro.Dvostruka radost. :urnebes:

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 mar 2020, 11:12

In a recent episode of ESPN San Antonio’s “The Blitz”, Young expressed that DeRozan could possibly be leaving the Spurs this summer. “I don’t have to sugarcoat anything. DeMar DeRozan is not happy in San Antonio,” Jabari Young said. “The offense is not running smoothly as one should think with a guy like him in the lineup. There are problems. They’re not winning. They don’t look like they enjoy playing with each other. The roster just doesn’t fit”

Evo naseg poznatog uvlaciguza Jabari Younga, ponovo u akciji.Daj Boze da je ovaj put upravu i da DDR zaista i ode na ljeto.Nadam se u nekom S&T-u.

EDIT: @DeMar_DeRozan
Who comes up with this shit?

Nismo dugo cekali na odgovor. :rol: :rol: :rol:

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 apr 2020, 19:11

Nedavno je na twitter profilu POR bio Lillard i na pitanje kojeg bivseg igraca Blazersa bi volio vidjeti nazad, odgovorio je LMAa.Na to je LMA postavio onaj znak kao da gleda ka tome ...

Moje misljenje je da bi ga svakako na ljeto trebalo trejdovati njima, za neki pik, pa i los ugovor, ako treba.Ista stvar i sa DDRom u nekom S&TU da bas ne ode za dz.
Takodje, treba pustiti Forbesa i Belinellia.

Bez racunanja ikakvih drugih poteza, ovo bio bilo instant SUPER posao.

SiamoNoi
x 44
Kontakt:

Post Postao/la SiamoNoi » 20 apr 2020, 14:46

Hehe A kad sam ja ovo isto pisao prije godinu dana napadalo me se.

Sve dođe na svoje ;)
#nožuzubima
#pintuseffect
#olujasaistoka
#mirišenatitulu

kemo10
Kontakt:

Post Postao/la kemo10 » 20 apr 2020, 15:01

NEZALAGANJE je napisao/la:
14 apr 2020, 19:11
Nedavno je na twitter profilu POR bio Lillard i na pitanje kojeg bivseg igraca Blazersa bi volio vidjeti nazad, odgovorio je LMAa.Na to je LMA postavio onaj znak kao da gleda ka tome ...

Moje misljenje je da bi ga svakako na ljeto trebalo trejdovati njima, za neki pik, pa i los ugovor, ako treba.Ista stvar i sa DDRom u nekom S&TU da bas ne ode za dz.

jesi li nam našao kakvog talenta na draftu sa pokupimo

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 apr 2020, 21:33

kemo10 je napisao/la:
20 apr 2020, 15:01
NEZALAGANJE je napisao/la:
14 apr 2020, 19:11

jesi li nam našao kakvog talenta na draftu sa pokupimo
Imas moju analizu na prethodnoj stranici pikova i mog favorita.U zadnje vrijeme se pominje jos jedan decko, a to je Devin Vassell.
Igra na poziciji SG/SF i visok je preko 2m (6'7'').Mnogi za njega tvrde da je neko ko ima najveci defanzivni upside na cijelom draftu.
Vrlo pokretljiv, moze braniti 4 pozicije, jako pametan ,dobro cita igru i ima izuzetno brze ruke.
Prosle sezone je u ISO situacijama, dakle kad je na lopti kao defanzivac, dopustao samo 0.389 PPP, sto je fantasticno.

U napadu svakako da moze prosiriti svoj repertoar, ali je pozitivno da trojku sutira na Florida State-u 41% na 3.5 pokusaja.

Raul_64
Kontakt:

Post Postao/la Raul_64 » 21 apr 2020, 23:45

- LMA pustit ako hoce
- DeMara nikako ne bi produzio,ako uzme opciju,uzme

Ako bila sta dobijemo za njih ok.Ako zadrzis kao ugovore koji isticu mozda se moze pronaci nesto.
Nemoj biti u situaciji gdje se tjeras da produzis DeMara jer si trejdao za njega,tako se pravi najvece greske.

- Jakoba bi zadrzao

(zastita obruca minimalno 250 suteva)
1. Brook Lopez – 171/371 (46.1%)
2. Ivica Zubac – 129/277 (46.6%)
3. JaVale McGee – 136/276 (49.3%)
4. Rudy Gobert – 242/482 (50.2%)
5. Jarrett Allen – 188/370 (50.8%)
6. Kristaps Porzingis – 158/309 (51.1%)
7. Jakob Poeltl – 135/263 (51.3%)
8. Montrezl Harrell – 155/301 (51.5%)
Mozda nece nikad biti centar s velikim minutama al kao backup od 20 moze biti itekako koristan.
S obzirom koliko je centarsko trziste nezahvalno mogli bi ga vratit na dobrom ugovoru.

Ne treba preplacivati,ne bi trebao dobit 10 mil. jer mozes pronaci priblizno slicnu produkciju za manje.
Samo posto je vec tu 2 sezone u sistemu,s ovim drugim mladjim igracima,godistem je blizu,volio bi da ostane.

- Forbes neka pokusa postati novi Langdon,JC Carroll preko bare...il barem Kuric

Puno se vremena ulozilo u njega al jednostavno negativan igrac.Imas 150 tekmi kao starter i minus si.

Sto se tice drafta.Dva imena koja si spomenuo su dobra i vidjet cemo dal ce biti dostupna.
Bit ce draft super zanimljiv jer nije neka prednost imati 1 pik u odnosu na 10 pik fakat.
Pivotirat ces na playove i bekove zbog danasnje lige al mnogi od njih nece pravit razliku.

Aaron Nesmith mi se svidja takodje,mogao bi biti vrlo lako tu.Ima visinu,ima duzinu,solidan je defanzivac i ono sto ima sigurno je sut.Znaci vec ima jednu NBA kvalitetu koja ima da se prenese i to je najbitnija kvaliteta.Moze trcati oko blokova i projekat je jakog 3D igraca.Eh sad ti bi nesto sexi u lutriji? pa neces mozda dobit sexi u top 5.Skauting je jako bitan al svidja mi se pozicija.Da si visoko imas pritisak da napravis pravu odluku a meni licno se malo bekova svidja koji su najavljeni u prvih 10...eh sad , zavrsis sa Cole Anthony i pored lose sezone ima da sebe uvjeris kako je bio prvi prospekt pred koledj sezonu i jedna losa kampanja to nece promjenit,ljepota drafta.Radujem se.

Ono sto bi trebalo biti vecini jasno je da je ovo bar 2 godine boravak tu , u lutriji.Mala cijena ako odigramo dobro karte.
2021 imao bi isprofilisanu jezgru od ovog sto imamo na rosteru,cap space za neko dobro pojacanje i 2 lutrijska pika
Naravno kljuc ce biti u tim lutrijskim pikovima.Ne treba razmisljat previse po pozicijama.

Meni se jako svidja Murray,Lonnie,Derrick al nisu oni ni blizu razlog da propustis nekog ko igra slicnu poziciju/ulogu.

Pogotovo osjecaj je mal jer ova pandemija je(za sad)spasila nas playoff niz hehuhe.Treba biti realan.

Prvih 7 ekipa ove sezone na zapadu ne bi trebali popustit.Uvijek imas neka iznenadjenja al vecina tih ekipa su napravljena dobro trenutno.Dodas da vec sad jako dobi Memphis je mlad i trebali bi biti bolji,da ne bi spominjao Pelicanse koji trebaju dobit vise od 10% Ziona.Imas Portland koji ce uradit sve moguce da budu bolji jer Lillard 30/CJ 29 nece cekati,GSW nece mozda vise osvojit prsten al ja vidim taj roster zdrav nazad u playoffu.Ko moze biti slabiji? Fenix je nasao nekog kontinuiteta i mladi su,dok Minnesota i Sacramento su ocajni u potrazi za playoffom,druga je stvar dal je to moguce al realni mi je vidjeti nas u 12-15 dometu na zapadu....sto je potpuno uredu! jer sljedeci draft je sexi i bitnije je biti na vrhu.

LMA trejd?

Ariza(jel moguce uzeti opciju i trejdati ga isto ljeto il treba cekati neko vrijeme?)
Uglavnom Ariza + Hood koji ima ACL(oba isticu)i nek ti ubace Nassa samo i slicno i super.
Njima dobro jer kazem opet ne mogu oni cekati nesto dugo jer su u win now modu.

DeGrozen vec ne znam....znam da vijest "odbio opciju i potpisao novi 4/80 ugovor" ne bi bio sretan.

I dolazimo do mozda najbitnije stavke.Trener.Dal Pop ima vise snage,zivaca za ovo? za rebuild?
Nasljednik? jel previse optimisticno bacit Duncana u ovu nezahvalnu situaciju jer bi bila neko vrijeme nezahvalna.
Neko treci? barem nece to biti Etore Messina sto bi legitimno nas unazadilo.

Mills i Gay takodje isticu,da uzme i DeRozen opciju imas tu dosta novac da se igras na tradededlinu ako nesto se otvori.
Dok tokom sezone njih dvojica kao neko veteransko prisustvo je sasvim okej i da pokazu klincima kako je bit profesionalac.

10,11 pik trenutno je mnogo gotivan,bumo ulozili jos napora u skating al izgleda da ce biti jos vremena dovoljno
mlada jezgra?! gdje Keldon,Šamanic su prosli vojsku i da gledamo vec kako igraju bitne minute
I onda porazi ce se mnogo lakse podnosit.Mnogooooo lakse.

Ovdje cemo hypati jednu dobru partiju Lonnia par dana,a usput pisati o par super prospekata sa 2021.
Nek se GSW,Hou,Portland i par slicnih ekipa kojima istice rok uskoro dogodine marisu za playoff.
Neka Fenix,Sacramento pretplate par free agenata koji ce pomoci kratkorcno jer vec deceniju nisu igrali u maju.

Zen momci , 20,30 godina uspjeha to uradi.

Idemo ubosti 2 lutrijska pika u naredne 2 sezone.Razvit mlade igrace koje imamo i popunit roster s nekim FA agentom 2021.
Sa Duncanom kao HC krenuti u nove pohode,jos mozda Gini dosadi penzija ave aveeeeeee

Jer 35 minuta Walkera i 18 minuta Šamanica je kud i kamo vise sexi od dalekih dvica 2009 dvojca i Belinelia koji ima svaki put napad epilesije u sred suta.Pratit 5,6 talentovanih momaka(uz onog kojeg ces draftovati ove,lutrijski)uz skauting narednog igraca kojeg ces potpisati i drzati oko na trziste.Potpisujem takvu sezonu,proci ce brzo,nece se osjetit...pisat ce se vise nego tokom 48-34 sezone.Dok opet neces radit nista drasticno vec par momaka koji bi apriori trebali biti vazni poput Murraya,Derricka vec ti imaju bitno playoff iskustvo.

Vassell + Cunningham recimo je plaho eroticno.I imas opet novca da potpis nekog,zadrzis Derricka i par drugih.

To je jos jedna prednost takve sezone.Jer mladi momci se mogu razvit prije svega sa minutama.
Uz to ces imati bolju sliku o njima kao projektima,kao igracima za buducnost.
Ko ce prebacit ocekivanja,ko podbacit i ima da znas bolje sta ti treba 2021 na draftu i u free agenciji.

Nece ti opet Admiral il Duncan pasti s neba(il hoce?)al ovo je trenutno optimalan nacin da gradis novu ekipu.

I mozda promasis pikove,mozda igrace koje imas se nece razvit u ono sto zelis.
No kad pogledas trenutno svoju situaciji,status zapada....jedan korak nazad za 10 naprijed is the move.
Htjedo reci da cemo orgijati ovdje opet tokom ljetne lige kao da ce biti jedna al bit ce 82 tekme ljetne lige.

Ova sezona je mucna iz pogresnih razloga al za nagradu da nam moze donijeti jedan stub buducnosti.
Naredna moze da bude,ako odlucimo tako,mnogo ljepsa.Toliko godina ekselencije dosadi vala -.-
Zelim skautirati najbolje pikove ! mislim...kad vec nemas Tim Duncana na rosteru.Mozda na klupi???

Svako dobro mamuzi , korona zadrzava playoff niz :kafa: i uz malo srece i znanja na draft noci krecu novi Spursi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Justin
x 472
Kontakt:

Post Postao/la Justin » 22 apr 2020, 01:24

Evo ga idealan za vas Nez. Francuz, a i Raul se lozi na ove sa strasnim fizikalijama i potencijalom. :kafa:

Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson

Brandon Ingram - best nba player in 2022

Raul_64
Kontakt:

Post Postao/la Raul_64 » 22 apr 2020, 16:17

On ti je na nekim mockovima prvi cak , na nekim nije medju top 8.
U tome je ljepota ovog drafta.Ne mozda za ekipe koje imaju najbolji pik.

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 apr 2020, 16:27

Slazem u mnogo cemu ovoga sto si napisao @raule.

Medjutim, ne mislim da bi mi i ove godine propustili PO, da Pop nije radio sra.nja cijelu sezonu i zbog toga me je jako strah i za off sezonu.Strah me da ce pustiti Poeltla, a zadrzati Forbesa.Jako me strah toga, a apsolutno nepotreban igrac kad vec imamo Millsa.

Ono sto me tjesi je neka logika da ga ne mozes zadrzati, jer se moraju naci minute za Walkera.Moraju se naci minute za Keldona.Posebno ako budemo draftali SF/PF igraca.

DDRa bi mozda i produzio, ali samo za neki S&T, da ne ode bas za dz.Gledati da se uzme neki pik, makar dobilini los ugovor zauzvrat.Ista stvar i sa LMAom.

Bilo kako bilo, KLJUCNE 2 stvari su da se puste Forbes i Belinelli da idu.Ostalo je sve lako.

Raul_64
Kontakt:

Post Postao/la Raul_64 » 22 apr 2020, 18:00

Mozda se i moglo ove jer pogotovo 8 mjesto je bilo dostupno.Mada nije mi to puno zanimljivo.
Sa godinu dana starijim Lamarcusom,DeMarom,Gayom,Millsom i par drugih nece oni ici na bolje.
I dalje ce DeMar biti najgori moguci fit za DeJountea da pokaze sta moze.

Nit znamo da bi rotacije bile bolje al mnogi druge ekipe su spremnije dogodine.

Nije stvar dal zelis ili ne u playoff.Ova ekipa naredne godine i dobro trenirana ce tesko do istog.
Zbog toga samo jos jedna godina u lutriji mogla bi popravit mnoge stvari dugorocno.

Naravno bilo bi pozeljno zakucati ovaj draft.

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 29 apr 2020, 18:33

https://www.espn.com/nba/playoffs/2015/ ... ba-forever

Odlican clanak i da se zna ko je uveo revoluciju, opet. :D

Justin
x 472
Kontakt:

Post Postao/la Justin » 07 maj 2020, 15:45

Kaze Musa da bi isao u San Antonio da je pristao da ne dodje odmah u NBA. Znaci njega bi birali a ne Lonniea. :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson

Brandon Ingram - best nba player in 2022

Trunks
x 18
Kontakt:

Post Postao/la Trunks » 23 maj 2020, 12:03

Propustio sam ovu sezonu iz više razloga tako da ne mogu ocijeniti kolektiv, kao i igrače individualno, ali mislim da je u ovim okolnostima kada se ostalo bez playoffa najvažnije što bolje posložiti ekipu za narednu sezonu. Nije ni to toliki horor ako se sve dobro pripremi za budućnost. Kao što je kolega @NEZALAGANJE napisao, LMA bi vjerovatno mogao napustiti ekipu i bit će ključno napraviti pravi potez sa njim i DeRozanom. Murray ima veliki potencijal i mislim da mu nedostaje kilaže da postane bolji igrač što svakako nije veliki problem. Razumljivo je i da DeRozan ne odgovara San Antoniu zbog nekoliko stvari, najprije zbog psihološkog aspekta. Godinama je bio kritikovan u Torontu sa svih strana plus morao je napustiti tu ekipu za koju je primarno vezan. Nakon toga dolazi u San Antonio koji je u svojevrsnoj tranziciji i tu je sve jasno. Ako dođe do njegovog tradea, bit će važno pronaći dobar pick na draftu, a možda bude i dobar ugovor u zamjenu na kraju.

Mislim da je krajnje potreban igrač kao što je recimo Tatum. Kada bi me neko pitao da izaberem bilo kojeg igrača iz lige za San Antonio, izabrao bih njega. Možda ima neko dostupan, nisam to pratio i ne sumnjam da bi se kroz jednu ili dvije godine moglo spremiti neko veće ime uz prethodno pripremljen unutrašnji razvoj. Nisam siguran zapravo ni koliko još Tatum ima ugovora, možda jednu godinu.

Uglavnom, kolege iznad su već napisali sve najvažnije, vidjet ćemo šta slijedi. Pozdrav mojim Spursima.

NEZALAGANJE
x 93
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 maj 2020, 23:20

Prediction: The NBA invites 20 teams to Orlando

*30 too many to host comfortably

*24 too arbitrary + some non-playoff teams want to play and some don't

*16 is fairest if all 30 can't be invited ... but 20 is the easiest compromise

*Top 8 in each conference and West 9-to-12

99% ovaj scenario slijedi.PO streak zivi plus cemo dobiti lutrijski pik.Ko kaze da ne moze i jare i pare. :opaopa: :opaopa: :D

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.