San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 nov 2022, 22:08

Veceras nema Poeltla i to kad treba protiv Davisa. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 nov 2022, 23:32

Zavrsen road trip gdje smo uvezali 5 poraza najvise uzrokovanih odlukama Popa, ali i teskim rasporedom igranja 5 tekmi u 7 noci.

Medjutim, poslije otvaranja sezone 5-2, ali i besramnog tankiranja drugih "konkurenata" (ponajvise DET i HOU), mislim da je PATFO poceo djelovati sukladno "situacijom na terenu".Naime, nasa ekipa je u ovom sastavu dokazala da je sigurno igrom ponovo play in ekipa, ali to ove sezone zaista nema smisla biti, zbog cega se, jednostavno, morala "povuci rucna". U ovih 5 tekmi samo jednom smo igrali u punom sastavu (protiv POR) i gle cuda, tijesno je izgubili, iako se radi o jednom od protivnika koji je u vrhu lige na otvaranju sezone.Ostalo su fakticki bili blowout porazi u situacijama gdje ne igra jedan od nosioca igre ili gdje je ekipa u b2bu i nema kvalitet da to prevazidje.

Misljenja sam da se ove godine mora biti medju top 4 pika minimum da bi se draftovao igrac koji ce donijeti taj potreban kvalitet.Sve ispod toga je slabo i zato se moralo ovako radikalnije uci u poraze, jer su drugi poceli ozbiljno odmicati.Ocekujem da u narednih mjesec i po budemo jos aktivniji u smislu gledanja potencijalnih trejdova za Richardsona, McDermotta, pa mozda i Collinsa i Poeltla, ako ponude budu prave. Licno bih volio da Poeltl ostane, ali ako neko ponudi trazenu cijenu (pominju se 2 pika 1.runde) sve treba razmotriti.

U pogledu rasporeda, u srijedu je tu NOP, a onda dvomec sa LAL.Mislim da je "dozvoljena" samo 1 pobjeda, a i to u zavisnosti od konkurenata i njihovih rezultata.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 24 nov 2022, 18:14

Pop on Keldon, who had a season-low 5 points and hasn't scored more than 12 in his last 3 games:

"He’s a young player. He will just continue to try to do everything we are asking him to do, and I am sure he will because he has great character.

Nesto nam je Keldon stao u zadnjih nekoliko tekmi, opali mu % jako a mozda ga ozlijede samo muče,pa zbog toga nekoliko lošijih tekmi.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 nov 2022, 23:34

Kugla3 je napisao/la:
24 nov 2022, 18:14
Pop on Keldon, who had a season-low 5 points and hasn't scored more than 12 in his last 3 games:

"He’s a young player. He will just continue to try to do everything we are asking him to do, and I am sure he will because he has great character.

Nesto nam je Keldon stao u zadnjih nekoliko tekmi, opali mu % jako a mozda ga ozlijede samo muče,pa zbog toga nekoliko lošijih tekmi.
Ma igra sa povredom lista, a nedavno je iskrenuo i clanak. Na to sve i protivnici stavljaju svoje najbolje defanzivce na njega, a nije bas da imamo dobar spacing sa Jonesom, Poeltlom i Sochanom pored njega i Vassella.Doce on sebi.Volio bih da Pop proziva i malo vise akcija za njega na postu.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 25 nov 2022, 20:52

NEZALAGANJE je napisao/la:
24 nov 2022, 23:34
Kugla3 je napisao/la:
24 nov 2022, 18:14
Pop on Keldon, who had a season-low 5 points and hasn't scored more than 12 in his last 3 games:

"He’s a young player. He will just continue to try to do everything we are asking him to do, and I am sure he will because he has great character.

Nesto nam je Keldon stao u zadnjih nekoliko tekmi, opali mu % jako a mozda ga ozlijede samo muče,pa zbog toga nekoliko lošijih tekmi.
Ma igra sa povredom lista, a nedavno je iskrenuo i clanak. Na to sve i protivnici stavljaju svoje najbolje defanzivce na njega, a nije bas da imamo dobar spacing sa Jonesom, Poeltlom i Sochanom pored njega i Vassella.Doce on sebi.Volio bih da Pop proziva i malo vise akcija za njega na postu.
Nije bilo realno da igrač koji nema šut iz driblinga zabija 24 u prosjeku, realno je između 18-20, ali vassel koji može sutnuti iz driblinga ima puno veći plafon od ovoga što sada pokazuje. On može zabijati 25+ u prosjeku.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 nov 2022, 21:26

kemo10 je napisao/la:
25 nov 2022, 20:52
NEZALAGANJE je napisao/la:
24 nov 2022, 23:34
Kugla3 je napisao/la:
24 nov 2022, 18:14
Pop on Keldon, who had a season-low 5 points and hasn't scored more than 12 in his last 3 games:

"He’s a young player. He will just continue to try to do everything we are asking him to do, and I am sure he will because he has great character.

Nesto nam je Keldon stao u zadnjih nekoliko tekmi, opali mu % jako a mozda ga ozlijede samo muče,pa zbog toga nekoliko lošijih tekmi.
Ma igra sa povredom lista, a nedavno je iskrenuo i clanak. Na to sve i protivnici stavljaju svoje najbolje defanzivce na njega, a nije bas da imamo dobar spacing sa Jonesom, Poeltlom i Sochanom pored njega i Vassella.Doce on sebi.Volio bih da Pop proziva i malo vise akcija za njega na postu.
Nije bilo realno da igrač koji nema šut iz driblinga zabija 24 u prosjeku, realno je između 18-20, ali vassel koji može sutnuti iz driblinga ima puno veći plafon od ovoga što sada pokazuje. On može zabijati 25+ u prosjeku.
Keldonu fali midrange, istina.Za kvalitetan midrange treba taj dribling.Zato i napisah da Pop treba pozivati vise akcija za njega na postu, jer tu ne treba mnogo driblinga, a Keldon je jak i odlicno zavrsava na obrucu.Druga stvar, taj dribling da bi se razvio treba i lopta u rukama, a njemu se ne daje dovoljno pored Jonesa, Sochana, Richardsona, pa i Vassella. Kako god, Keldon je sposoban imati 20+ poena u prosjeku na odlicne procente suta.Ovo sad je samo mali pad u igri prouzrokovan najvise povredom, fokusom protivnika i losim balansom ekipe.Doce on opet na top nivo.

U pogledu Vassella, svakako ima veci plafon od Keldona, to se jasno vidi.Ovo mu je prva sezona sa ulogom "go to" igraca i dobro se snalazi.Njemu treba bolje zavrsavanje na obrucu i mnogo, mnogo bolji i ispoliraniji potezi kad ide u lijevo.Kad ga protivnik usmjeri u lijevu stranu, to obicno bude izgubljena lopta ili nekakav pretezak sut.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 nov 2022, 04:26

Kompetitivna tekma veceras i "bitan" poraz da se tako izrazim.Treba LAL u ovim susretima dici iznad nas.

Sto se tice same igre, probalo se nekih novi stvari.Lopta stvarno nije htjela u kos, posebno Vassellu i Keldonu, ali su to generalno bili dobri sutevi.Dopalo mi se i sto je Vassell mnogo bio na lopti.Pop to ocigledno razvija kod njega i Sochana i to je super stvar. :thumbup:

Lijepo je i sto se Collins vratio, ali stvarno nismo imali klupu u odsustvu McDermotta i Richardsona, a onda jos i KBD izvrne clanak.

Sutra opet LAL, pa onda OKC.Jos ta 2 poraza, pa da igramo. :D

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 27 nov 2022, 01:38

Davis OUT vrlo lako da ovo i dobijemo vcrs.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 nov 2022, 02:01

Kugla3 je napisao/la:
27 nov 2022, 01:38
Davis OUT vrlo lako da ovo i dobijemo vcrs.
Ne valja nikako ovo sto Davis ne igra.Ne znam samo sta ovi LAL razmisljaju?? Svaka pobjeda im je bitna, a lik nece igrati zbog udarca u list!? :roll:

Inace, nama su CHA i ORL glavni kandidati za to zadnje top 3 mjesto najgorih rekorda, racunajuci da su ostala 2 HOU i DET. CHA tankira kroz neku losu igru, te povrede Balla, a evo sad i Haywarda, ali uopste tu ne bi trebali biti prema rosteru.
ORL uvijek ima neku "bolnicu".Vazda su 3-4 bitna igraca van stroja. :oops:

Valjda budemo pametniji od njih.Pisao sam ranije da niko ne tankira u novembru, ali su ove ekipe i to preje.bale.Morali smo se i mi prilagoditi.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 27 nov 2022, 02:49

NEZALAGANJE je napisao/la:
27 nov 2022, 02:01
Kugla3 je napisao/la:
27 nov 2022, 01:38
Davis OUT vrlo lako da ovo i dobijemo vcrs.
Ne valja nikako ovo sto Davis ne igra.Ne znam samo sta ovi LAL razmisljaju?? Svaka pobjeda im je bitna, a lik nece igrati zbog udarca u list!? :roll:

Inace, nama su CHA i ORL glavni kandidati za to zadnje top 3 mjesto najgorih rekorda, racunajuci da su ostala 2 HOU i DET. CHA tankira kroz neku losu igru, te povrede Balla, a evo sad i Haywarda, ali uopste tu ne bi trebali biti prema rosteru.
ORL uvijek ima neku "bolnicu".Vazda su 3-4 bitna igraca van stroja. :oops:

Valjda budemo pametniji od njih.Pisao sam ranije da niko ne tankira u novembru, ali su ove ekipe i to preje.bale.Morali smo se i mi prilagoditi.
A nece da forsiraju Davisa cuvaj ga za Play in :urnebes:
Orlando ima sasvim dobru ekipu ali konstantno imaju po 4-5 igraca ozlijeđenih. Ja mislim da ce se ovo svest na SAS, HOU i OKC sto se tice tanka. CHA ce poigrati sigurno povratkom Balla ili i oni idu s namjerom u totalni tank.

Kako je Jakob otvorio utakmicu i sad ova ozljeda nadam se da nije ozbiljno nista.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 nov 2022, 03:10

Kugla3 je napisao/la:
27 nov 2022, 02:49
NEZALAGANJE je napisao/la:
27 nov 2022, 02:01
Kugla3 je napisao/la:
27 nov 2022, 01:38
Davis OUT vrlo lako da ovo i dobijemo vcrs.
Ne valja nikako ovo sto Davis ne igra.Ne znam samo sta ovi LAL razmisljaju?? Svaka pobjeda im je bitna, a lik nece igrati zbog udarca u list!? :roll:

Inace, nama su CHA i ORL glavni kandidati za to zadnje top 3 mjesto najgorih rekorda, racunajuci da su ostala 2 HOU i DET. CHA tankira kroz neku losu igru, te povrede Balla, a evo sad i Haywarda, ali uopste tu ne bi trebali biti prema rosteru.
ORL uvijek ima neku "bolnicu".Vazda su 3-4 bitna igraca van stroja. :oops:

Valjda budemo pametniji od njih.Pisao sam ranije da niko ne tankira u novembru, ali su ove ekipe i to preje.bale.Morali smo se i mi prilagoditi.
A nece da forsiraju Davisa cuvaj ga za Play in :urnebes:
Orlando ima sasvim dobru ekipu ali konstantno imaju po 4-5 igraca ozlijeđenih. Ja mislim da ce se ovo svest na SAS, HOU i OKC sto se tice tanka. CHA ce poigrati sigurno povratkom Balla ili i oni idu s namjerom u totalni tank.

Kako je Jakob otvorio utakmicu i sad ova ozljeda nadam se da nije ozbiljno nista.
Jakob se nece vracati veceras.Kazu da je bol u kvadricepsu i za nadati se da nije nista ozbiljnije.Njegov izlazak i izlazak Sochana (dobio je neki udarac koljenom) povecava sanse da nas uzmu i veceras. :D

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 27 nov 2022, 03:15

NEZALAGANJE je napisao/la:
27 nov 2022, 03:10
Kugla3 je napisao/la:
27 nov 2022, 02:49
NEZALAGANJE je napisao/la:
27 nov 2022, 02:01


Ne valja nikako ovo sto Davis ne igra.Ne znam samo sta ovi LAL razmisljaju?? Svaka pobjeda im je bitna, a lik nece igrati zbog udarca u list!? :roll:

Inace, nama su CHA i ORL glavni kandidati za to zadnje top 3 mjesto najgorih rekorda, racunajuci da su ostala 2 HOU i DET. CHA tankira kroz neku losu igru, te povrede Balla, a evo sad i Haywarda, ali uopste tu ne bi trebali biti prema rosteru.
ORL uvijek ima neku "bolnicu".Vazda su 3-4 bitna igraca van stroja. :oops:

Valjda budemo pametniji od njih.Pisao sam ranije da niko ne tankira u novembru, ali su ove ekipe i to preje.bale.Morali smo se i mi prilagoditi.
A nece da forsiraju Davisa cuvaj ga za Play in :urnebes:
Orlando ima sasvim dobru ekipu ali konstantno imaju po 4-5 igraca ozlijeđenih. Ja mislim da ce se ovo svest na SAS, HOU i OKC sto se tice tanka. CHA ce poigrati sigurno povratkom Balla ili i oni idu s namjerom u totalni tank.

Kako je Jakob otvorio utakmicu i sad ova ozljeda nadam se da nije ozbiljno nista.
Jakob se nece vracati veceras.Kazu da je bol u kvadricepsu i za nadati se da nije nista ozbiljnije.Njegov izlazak i izlazak Sochana (dobio je neki udarac koljenom) povecava sanse da nas uzmu i veceras. :D
Nece ni Sochan. Sad u inat idemo pobjedit :mrgreen:
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 nov 2022, 03:18

Iskusno, iskusno. :D Svakako nam slijede 3 dana pauze.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 nov 2022, 04:44

Sta nas je sve zadesilo u ovoj tekmi, super smo i odigrali.2 igraca se povrijedise, a onda i iskljucenje Collinsa.

Stvarno nemamo prevelikog prostora za izostanke, a stalno nam neko fali.Tesko je to nadoknaditi ovom rosteru kakvog imamo.Zaboravlja se i cinjenica da od povrede Wesleya mi fakticki nemamo rezervnog PGa.

Slijede 3 dana pauze, pa OKC.Nadati se da cemo imati kompletniji roster.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 30 nov 2022, 01:11

Poetl i Sochan OUT za sutra. Vjerojatno jos jedan poraz.

Would love to see the Spurs find a way to get another 1st for the 2023 draft.

Package the Hornets ( likely two seconds) and Josh to a fringe playoff team out East.

A nebi bilo lose do deadline probat negdje "naći" jos jedan pik 1 runde za 2023.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 nov 2022, 13:22

Kugla3 je napisao/la:
30 nov 2022, 01:11
Poetl i Sochan OUT za sutra. Vjerojatno jos jedan poraz.

Would love to see the Spurs find a way to get another 1st for the 2023 draft.

Package the Hornets ( likely two seconds) and Josh to a fringe playoff team out East.

A nebi bilo lose do deadline probat negdje "naći" jos jedan pik 1 runde za 2023.
To bi definitivno trebalo, a mislim da je vrlo i realno da za nekog od dvojca Richardson/McDermott dobijemo pik 1.runde zajedno sa nekim filerima.Kad se prosle godine mogao dobiti pik 1.runde za Younga i Eubanksa, moze vala i za ovo.Samo treba biti strpljiv i cekati.

Poraz veceras treba biti, sto zbog toga sto je to OKC (da se malo distanciramo i od njih), sto zbog toga sto su u zadnja 2 dana ORL, HOU i DET svi izgubili svoje tekme. :oops:

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 30 nov 2022, 22:28

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 nov 2022, 13:22
Kugla3 je napisao/la:
30 nov 2022, 01:11
Poetl i Sochan OUT za sutra. Vjerojatno jos jedan poraz.

Would love to see the Spurs find a way to get another 1st for the 2023 draft.

Package the Hornets ( likely two seconds) and Josh to a fringe playoff team out East.

A nebi bilo lose do deadline probat negdje "naći" jos jedan pik 1 runde za 2023.
To bi definitivno trebalo, a mislim da je vrlo i realno da za nekog od dvojca Richardson/McDermott dobijemo pik 1.runde zajedno sa nekim filerima.Kad se prosle godine mogao dobiti pik 1.runde za Younga i Eubanksa, moze vala i za ovo.Samo treba biti strpljiv i cekati.

Poraz veceras treba biti, sto zbog toga sto je to OKC (da se malo distanciramo i od njih), sto zbog toga sto su u zadnja 2 dana ORL, HOU i DET svi izgubili svoje tekme. :oops:
A u pravu si kad se za ono drvo Eubanksa izvuklo nesto moze vala i za ovu dvojicu, a tko zna mozda nafatamo i 2 pika kao i prosle godine, a kako to obicno bude zadnji dan-dva prije deadline pocinje ludnica i ovi se contenderi pojačavaju prije PO, tako da nam je tu šansa za ovu dvojicu jos ako budu igrali dobro cijena im sigurno skače. Sta mislis o Wisemanu?? Citam neke tekstove da bi mogao kod nas u zamjenu za Poetla, jer Ratnici nemaju vise vremena da ga cekaju. Mozda bi mu SA bio idealna destinacija da ozivi!?
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 nov 2022, 22:52

Kugla3 je napisao/la:
30 nov 2022, 22:28
NEZALAGANJE je napisao/la:
30 nov 2022, 13:22
Kugla3 je napisao/la:
30 nov 2022, 01:11
Poetl i Sochan OUT za sutra. Vjerojatno jos jedan poraz.

Would love to see the Spurs find a way to get another 1st for the 2023 draft.

Package the Hornets ( likely two seconds) and Josh to a fringe playoff team out East.

A nebi bilo lose do deadline probat negdje "naći" jos jedan pik 1 runde za 2023.
To bi definitivno trebalo, a mislim da je vrlo i realno da za nekog od dvojca Richardson/McDermott dobijemo pik 1.runde zajedno sa nekim filerima.Kad se prosle godine mogao dobiti pik 1.runde za Younga i Eubanksa, moze vala i za ovo.Samo treba biti strpljiv i cekati.

Poraz veceras treba biti, sto zbog toga sto je to OKC (da se malo distanciramo i od njih), sto zbog toga sto su u zadnja 2 dana ORL, HOU i DET svi izgubili svoje tekme. :oops:
A u pravu si kad se za ono drvo Eubanksa izvuklo nesto moze vala i za ovu dvojicu, a tko zna mozda nafatamo i 2 pika kao i prosle godine, a kako to obicno bude zadnji dan-dva prije deadline pocinje ludnica i ovi se contenderi pojačavaju prije PO, tako da nam je tu šansa za ovu dvojicu jos ako budu igrali dobro cijena im sigurno skače. Sta mislis o Wisemanu?? Citam neke tekstove da bi mogao kod nas u zamjenu za Poetla, jer Ratnici nemaju vise vremena da ga cekaju. Mozda bi mu SA bio idealna destinacija da ozivi!?
Ne znam sta da ti kazem za njega.Postoji razlog zasto ne igra u GSu, a nije bas da su oni jaki na C.Bolje receno, to im je "Ahilova peta" i lik opet ne igra.Cudno je to za 2.pik na draftu.

Cini mi se da bi nam najpametnije bilo da produzimo Poeltla, a ako nekako dobijemo Wembanyamu, nece uooste biti problem "pomjeriti" dobrog igraca.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 30 nov 2022, 23:01

Vjerojatno ce tako i biti kao sto si rekao, osim ako ne stigne neka "luda" ponuda za Jakoba. Kakav duo pod kosem bi bili on i Viktor, jebote strah me na to i pomislit. Onda bi Devin sigurno isao na PG ili Sochan. I dodas tu jos Keldona jeb.ote brutalna petorka.
A Wiseman ce ostat upamćen samo kao drugi pik na draftu i to je to, nesto slicno kao Oden.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 dec 2022, 04:36

Ta petorka bi bila strasna, ali sumnjam da bi je Pop ikad igrao. :D

Veceras nas je OKC pokusao nasamariti odmaranjem SGAa, a mi cak i poveli 20 razlike.Srecom, rotacije Popa i cinjenica da nas je stao sut je prouzrokovalo da zijanimo. Jbt imamo 1 pobjedu u zadnjih 15-16 tekmi i opet nismo top3 za lutriju.Stavise, da smo veceras uzeli, "pali" bi na 5 pozciju. :roll: :roll: :roll: :roll:

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.