San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 nov 2018, 14:14

Skoro svi slicno razmisljamo,ali pomalo i zaboravljamo da je tek pocetak sezone....Imacemo kad razmisljati o svim opcijama. ;)

Uostalom,svi smo manje vise ocekivali ovakvu sezonu,posebno nakon svih ovih povreda i cinjenice da je Murray nece ni odigrati,a trebao nam je biti 3.igrac.

Ono sto je bitno je da smo mi na dobrom kursu.Jezgra mladih igraca je tu,jedan AS u prajmu je tu,dok drugi moze biti od pomoci sigurno jos 1-2 sezone i tu mislim na LMAa.Nije dobro zapoceo sezonu,los je nekoliko zadnjih tekmi,ali konacno se uklopio u nasu filozofiju.Ne ide ga sut,ali zato se max.daje u odbrani,na skoku i stavlja tim ispred sebe,sto je bilo nezamislivo kad je tek stigao.

RC je sinoc bio u Atini,gledao je Milutinova.2 pika imamo.Bice sve ok.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 16 nov 2018, 14:21

NEZALAGANJE je napisao/la:Skoro svi slicno razmisljamo,ali pomalo i zaboravljamo da je tek pocetak sezone....Imacemo kad razmisljati o svim opcijama. ;)

Uostalom,svi smo manje vise ocekivali ovakvu sezonu,posebno nakon svih ovih povreda i cinjenice da je Murray nece ni odigrati,a trebao nam je biti 3.igrac.

Ono sto je bitno je da smo mi na dobrom kursu.Jezgra mladih igraca je tu,jedan AS u prajmu je tu,dok drugi moze biti od pomoci sigurno jos 1-2 sezone i tu mislim na LMAa.Nije dobro zapoceo sezonu,los je nekoliko zadnjih tekmi,ali konacno se uklopio u nasu filozofiju.Ne ide ga sut,ali zato se max.daje u odbrani,na skoku i stavlja tim ispred sebe,sto je bilo nezamislivo kad je tek stigao.

RC je sinoc bio u Atini,gledao je Milutinova.2 pika imamo.Bice sve ok.
Ma milutinov nema suta, a bez suta se sad nema traziti u nba.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 16 nov 2018, 14:30

Pa meni se svidja to sto se iste godine skidaju ogromni ugovori LaMarcusa, DeRozana i Millsa. To pokazuje da se i dalje planski radi. Druga je stvar sto je i taj plan rizican, mozda i vise od tankiranja.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 nov 2018, 18:40

kemo10 je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Skoro svi slicno razmisljamo,ali pomalo i zaboravljamo da je tek pocetak sezone....Imacemo kad razmisljati o svim opcijama. ;)

Uostalom,svi smo manje vise ocekivali ovakvu sezonu,posebno nakon svih ovih povreda i cinjenice da je Murray nece ni odigrati,a trebao nam je biti 3.igrac.

Ono sto je bitno je da smo mi na dobrom kursu.Jezgra mladih igraca je tu,jedan AS u prajmu je tu,dok drugi moze biti od pomoci sigurno jos 1-2 sezone i tu mislim na LMAa.Nije dobro zapoceo sezonu,los je nekoliko zadnjih tekmi,ali konacno se uklopio u nasu filozofiju.Ne ide ga sut,ali zato se max.daje u odbrani,na skoku i stavlja tim ispred sebe,sto je bilo nezamislivo kad je tek stigao.

RC je sinoc bio u Atini,gledao je Milutinova.2 pika imamo.Bice sve ok.
Ma milutinov nema suta, a bez suta se sad nema traziti u nba.
Jel ima sut Capela,McGee,Jones,Gobert?Sve startni centri svojih ekipa,a da ne pominjem rezerve...

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 16 nov 2018, 18:46

@nez

Svi nabrojani mogu skočiti na vrh table a Milutinov je daleko od toga.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 nov 2018, 18:47

lumani je napisao/la:@nez

Svi nabrojani mogu skočiti na vrh table a Milutinov je daleko od toga.
Zato je Milutinov projeciran kao back up,a ne startni centar.

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 16 nov 2018, 19:56

NEZALAGANJE je napisao/la:
lumani je napisao/la:@nez

Svi nabrojani mogu skočiti na vrh table a Milutinov je daleko od toga.
Zato je Milutinov projeciran kao back up,a ne startni centar.

Gdje god da bude, neće viši pružiti od Joffreya.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 16 nov 2018, 22:33

Lovren je bolji od Milutinova. Ne vjerujem da ce ovaj ikad u NBA.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 nov 2018, 22:56

Lauvergne nije nikad bolji od Milutinova iz prostog razloga jer je covjek defanzivna rupa kojoj nema kraja.Zato nije ni prosao u NBAu.

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 16 nov 2018, 23:02

Kanye je napisao/la:Lovren je bolji od Milutinova. Ne vjerujem da ce ovaj ikad u NBA.

Ma može on u NBA ;) ..ali nije vrijedan da se priča o njemu, jer neće biti igrač od tolike koristi..

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 nov 2018, 19:16

Nesto razmisljam i mislim da bi Pop ponovo trebao mijenjati petorku.Mislim da bi se trebali vratiti na startnu postavu gdje je LMA PF.Ok je zatvarati tekmu sa njim na C i kao small ball,ali previse ga trosi ova pozicija od samog pocetka.To se jasno vidi i statisticki.Procenti suta su strasno pali,a mislim da nikad nije imao bolji %OREBa.Takodje,zbog situacije s Millsom i Marcom,a posebno lose igre ovog drugog,Whitea bih prebacio na klupu.

Dakle,petorka bi mi bila Bryn-DD-Dante(trojku sutira 39% plus igra odbranu)-LMA-Poeltl(koji konacno pokazuje napredak i kojeg treba forsirati zbog njegove energije).

E onda fino imas ojacanu klupu Mills-White-Marco/Quincy/Walker/Bertans(zavisno od toga ko dobro igra)-Gay-Gasol.

Ovo su sigurno promjene koje bi donijele nasu bolju igru,jer ova postava gdje startaju DD i White nepotrebno trosi jednog covjeka koji moze igrati na lopti,a kojeg 2.petorka nema.Nadam se da ce ovo i Pop uvidjeti.Zasto?
White, Forbes, DeRozan, Cunningham, and Aldridge are being outscored by 31.2 points per 100 possessions :crazy: :crazy:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 18 nov 2018, 03:16

The San Antonio Spurs are signing forward Ben Moore to a two-way NBA contract.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 nov 2018, 00:54

Promjena startne petorke veceras,kako sam i ocekivao,iako nisam bas ocekivao vracanje Gaya u petorku.
Dakle,startnih 5:Forbes-DD-Cunningham-Gay-LMA.
Ovo,ipak,znaci da su DD i White razdvojeni i da bi i 2.petorka trebala imati svog kreatora na parketu.White to mora shvatiti sto prije i prestati biti "fin".On je vodja 2.petorke,on treba da preuzme ulogu Manua i to je nesto sto smo i ocdkivali prije svih povreda,jer je najblizi vjestini koju je imao Manu.Idemo!!

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 19 nov 2018, 07:03

Gubimo od buranije + dobijamo najbolje = prica ove sezone.

Buranija nas natrpa trocifreno, dok HOU i GSW zadrzimo ispod 100.

LmA proradio barem jednu tekmu. Valjda ga krene sad.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 19 nov 2018, 08:38

GSW bez Currya i Draya je buranija.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 nov 2018, 12:35

GS sa top 2-3 igracem lige + jos jednim All starom nikad nije buranija,a posebno ih nije lako zadrzati ispod 100p.Imamo i mi svoje povrede,pa nas niko ne zali,kad se gubi. ;)

LMA zaista igra timski.Njegova odbrana je fantasticna i meni se to najvise dopada kod njega u ove zadnje 2 sezone.U napadu mora biti samo malo konstantniji,to je sve.

Takodje,Gay kao starter toliko rastereti njega i DDa,da je to nevjerovatno.Postanemo potentni napadacki i protivniku je tesko sve braniti.White prebacen na klupu i iako statistika to nece pokazati,dobro se snasao.Igrao je jako dobru odbranu na Thompsonu,a volio bih ga vidjeti jos agresivnijeg.Izgleda da je i Pop skontao da trojka Forbes-Mills-Belinelli ne smije igrati zajedno i to se sinoc i desilo.Produkt toga je jako dobra odbrana. :thumbup:

Gledajuci 2.petorku, s lakocom se moze naci 10min za Walkera,cim se vrati i bude malo spremniji.Vjerujem da je to slijedeci korak u nasem razvoju.

I za kraj,veceras b2b tekma protiv NOPa i to nakon sto su LMA i DD sinoc odigrali po 40min.Bice jako tesko,da ne kazem nemoguce pobijediti,a ni sam ne pamtim kad smo zadnji put dobili NOP u gostima.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 nov 2018, 03:13

Kako zabiti 11 trojki za poluvrijeme na 64%,a ipak gubiti? Vasi SAS 2018/2019. :facepalm: :facepalm: Sad kad nas to stane,ima hladno da nas otresu 20 razlike.


slika

Ovo je slika prije tekme sa GSom juce.I update:“He’s running up and down a little bit,” Popovich said. “I don’t think he’s changing direction or having contact yet. As of a couple days ago, they said it would be a couple more weeks.”

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 nov 2018, 04:20

I tako i bi.
Ne,ne moze se dobiti iole kvalitetan protivnik na strani bez odbrane koju mi nemamo.Prosle sezone smo imali kvalitetnu odbranu,los napad.Ove sezone je obrnuto i to te cini "toplo-hladno" timom kakvim mi trenutno jesmo.Nema potrebe nista dalje analizirati.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 20 nov 2018, 07:06

Sve sto se moze navesti i uzeti u obzir kao olaksavajuca okolnost, evo uzecu. Ali NE MOZES primiti 140 poena. Jednostavno NE SMIJES. To nije losa odbrana. Tu odbrana ne postoji. Ne igra se uopste.

LMA, nakon jedne dobre tekme, opet po starom.

Lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 nov 2018, 11:39

YaSSaL je napisao/la:Sve sto se moze navesti i uzeti u obzir kao olaksavajuca okolnost, evo uzecu. Ali NE MOZES primiti 140 poena. Jednostavno NE SMIJES. To nije losa odbrana. Tu odbrana ne postoji. Ne igra se uopste.

LMA, nakon jedne dobre tekme, opet po starom.

Lose.
Slazem se,ali kako da to sprijecis protiv jakog napadackog tima u b2bu??Mi jednostavno nemamo cime.Sinoc nas puni Moore(pored svih njihovih prijetnji u timu)na nevjerovatne procente suta,jer Belinelli ne moze da ga isprati,a bolju opciju nemas.
LMA uopste nije bio problem sinoc.Jeste lose odigrao napadacki,ali sto izjavi DeRozan,mi smo dali 120p!!To treba biti dovoljno za pobjedu i NE SMIJES primiti 140.

Dakle i sami igraci daju dobre izjave i svjesni su svega,ali ne mogu nista da urade po tom pitanju.

P.S.I mene nervira ova toplo-hladno igra LMAa,ali lik je daleko,daleko nas najbolji unutrasnji defanzivac.Vjerovatno i sveukupno.Zakaze ofanzivno cesto ove sezone,ali jos nijednom nije zakazao skakacki i na individualnoj odbrani.Problem je sto jr timska odbrana losa.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.