San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 jan 2019, 22:35

Back up tvom postu iznad @raule...I drugi to pocinju da prepoznaju...

DeMar DeRozan has displayed growth in his game throughout the season, and to see it culminate with his first career triple double with the Raptors in town was just great. It was like his ex came by and saw him with his new partner for the first time and realized there’s even more to the man than people ever knew.

In addition to averaging career highs in assists (6.4) and rebounds (6.2), DeRozan is shooting 47.4% from the field on 18 shots per game. That’s the best mark of his career since he shot 49.8% on 6.6 shots per night as a rookie.

To see DeRozan elevate his game like he has is simply splendid. And to see the Spurs catch fire the second their record dropped to 11-14 is simply to perfect. An improved DeRozan is ready to explore life in a new conference while also showing his old team he can do things he never accomplished in The North.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 08 jan 2019, 06:56

Ne salimo se...

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 08 jan 2019, 11:09

Belmin6 je napisao/la:Ekipe gdje igra Regie Jackson su mi uvijek mrske. Uvijek se protiv nas pretvori u nekog Magic Johnsona. :roll:
To je bilo vrijeme kada Derrick White nije bio nas playmaker.
slika

slika

slika
Da konstatujem prije svega da mi je mnogo drago sto Blejk nije na zapada , pa umjesto 4x godisnje ga vidimo samo 2x
Lik je gori matchup nego LeBron za nas.Ne mozemo mu nista,samo cemo ga jos jednom vidjeti ove godine hvala Bogu.

Poceli Pistonsi mnogo dobro,Blejku ne mozes nista,pa jos trice poceli mecat al dzaba.

beautiful basketball

Kakvu nisam vidio od 2014 , kad se izmijesa postava koliko samo pasova,cutova,kretnji bez lopti,koliko ljepote.
Jos bijase tanja ta postava bez Jacoba koji se ipak guzio sa Drummondom al bez obzira.

Bertansa sut nije veceras isao pa je bio +16(najbolji u ekipi)samo jer je tolika prijetnja,jer se toliko uklapa u ovaj stil basketa.Imao 5 asista bez izgubljene,a to je samo cinjenice da trci kao lud,pruza pravi pas,suta kad treba i svako u toj petori.Mills nas nervirao u prvoj petorci kao startni play al u ovom sistemu gdje je napravio sebi ime ne smeta nikom,stavise.A Belli kojeg smo vratili ovo ljeto je bio bas dio te ekipe.

DeMar 27-9-7-2-2 na 57% iz igre , aman koliko ga je gotivno pratit , kakve su ovo ukradene,blokovi,kakav je ovo kompletan igrac?

Da mi kazes kako ce DeMar imati najvise poena za ekipu jednu tekmu pa ne bi se covjek iznenadio.
Pa ni da ima najvise asistencija.Al da ima najvise poena,asistencija,skokova,ukradenih,blokada jesus.

Toliko kompletno igra,imam osjecaj da moze zabit kako hoce i ljepota ga estetski gledat.Svi igraju slicno,sve zvijezde uzmu po 10 trica i slicno a on smrt analitici sa starom skolom i omazom Kobiu i slicnim majstorima mid range igre.Malo ono fino ocima za promjenu.

...................................................................................................................................................

Forbes.

Igrac koji ove vec 3 sezonu dize svaku sirovu i naprednu brojku.Dok se mi nerviramo,bit ce da ljudi koji ga gledaju svaki dan kako trenira su znali bolje.Placamo lika koji mece 12 poena na 43% za tri poena > 3 miliona.Mene malo stid.A dogodine mu jos manji ugovor.Prvo ocigledno momak je zestok radnik i ima samo 25 godina,ne treba podcijenit taj razvoj,bas se nabio koliko se moze nabit i izgleda daleko jace.

Drugo je uloga.Forbes kao play i ove sezone nije izgledalo lijepo,to je morao igrati zbog povreda a nije bio plan.Ako obratite paznju na utakmice kada igra playa,sut mu bude 0/4 za tri poena i slicno,jer mu odu noge,jer nema energije dok prevodi loptu,dok pokusava organizovati ekipu i nema tu efikasnost.A cim ga oslobodis malo toga,sjajna produkcija.Lik je top 5 u ligi po procentima za tri poena(minimalno 5 pokusaja po tekmi).

Zamisli da JC Carroll u Realu igra keca kako to ne bi izgledalo lijepo,koliko bi se trosio i ne bi bio dobar suter ni priblizno.

Zelio sam da pohvalimo lika kojeg smo kritikovali najvise od svih,koji se pretvorio u pozitivnog igraca(ima svoje mane i dalje naravno fizicki i defanzivno)sto me dovodi do naredne poente.Ima mjesto za undersize bek sutera ako imas playa koji moze organizovat napade i defanzivno preuzeti teze cuvare.Forbes ono malo novca sto zaradjuje,treba procenat proslijedit Derricku jer lik od njega pravi igracinu.

White je igrao najvise minuta sinoc od svih,govori koliko Pop mu vec vjeruje,za 35 minuta kao startni play da imas 1 izgubljenu loptu i to dok je LaMarcusu pokusao u kontri brzo spustit loptu,alo ba.Nema uopste jos akcija za njega,ne zove se broj,ne mozes pored DeMara,LMA i Rudia kad je tu ocekivati da i on ima toliko protagonizma al vremenom ce sve doci na svoje.Liku je dovoljno 7 suteva za 17 poena :beba: Uskoro ce ostatak lige da cuje za njega al nije ni bitno.Ne mozes ti skautirati za what , 4 opciju u napadu? bilo na startu sezone da ugusis LMA,DeMara a sad se ukaza on? play koji moze sutati,moze izgradit sebi poziciju za sut,moze probit do obruca,pravi pametne odluke na obje strane terena.

Najbolje kod njega,ne zove se njegov broj al uzme sto mu odbrana pruzi,sto dodje do njega,napadne obruc kad treba,sinoc navlaci ove na faulove ko DeRozen koji se ponosno smije.Uz LaMarcusa imamo pump fake likove da ti epilepsiju izazovu.Defanzivno switchamo dosta a on ostaju uz bilo kojeg cuvara,ima brze ruke,brzo razmislja i ne mogu dovoljno pisati o njemu,ne mogu.Izbaci RMP juce gdje je vec bio 8 play defanzivno(21 ukupno)a vec na narednoj listi moze skocit u top 5(15)itd itd. jer igra nevjerovatno dobro.U ovih 5 pobjeda ;

18 poena
76% FG
75% za tri poena
90% FT
0,9 izgubljenih

Clipersi u gostima,Detroit u gostima
Boston,Toronto,Memphis kuci

Mislim nece nastavit igrati kao najbolji igrac svih vremena al jasno je svakom valda zasto izgledamo toliko dobro u zadnje vrijeme.
Jedno su pobjede,drugo su dominantne pobjede,serije,nacin i kvalitet igre u oba smjera.

Jakob brat treba popravit slobodna,neam zamjerki drugih na njega.A LaMarcusa uzimamo zdravo za gotovo svakako,igra nevjerovatno dobro.

Imamo bas dvije petorke.Pocetna sa DeMarom,LMA,Rudiem koji su toliko namazani i uzimaju suteve koje ne uzima niko u ligi pa je tesko to i branit jer si navikao svima drugima dopustati takve suteve.A onda udje petorka ala 2014 sa toliko kretnje,cutova,pasova,suteva da je tesko to pohvatati.Naravno balans se radi izmedju dvije,kazem DeMar igra cesto kao dio te druge petorke gdje razigrava za sve.Kao sto pokazuju Bucksi sa Giannisom.Ne mora ti inicijator igre nuzno biti odlican suter(nije na odmet kao sa Hardenom)al taj napad ce funkcionisati ako ga okruzis sa dovoljno sutera kao sto mi radimo.Bas sa potpisima Bertansa,Forbesa i ostalih vidi se kakav je bio plan ovog ljeta.

White,Mills,Belli,Forbes,Bertans....u rotaciji imas vise kvalitetnih sutera nego prosjecna NBA ekipa.
Sad sto mi ne uzimamo glupe trice vec samo izgradjene(pa prvi po procentu u ligi)je druga prica.

White donio tu strukturu u prvu petorku,bio potreban jedan kvalitetan defanzivac na perimetru,dodatni/sekundarni playmaker da rastereti DeMara sto nije bio Forbes a samim time on cini Forbesa boljim.Mills je onda dio druge petorke sto je mnogo bolja rola za njega i ta druga petorka pravi razliku protiv vecine ekipe i bas smo nasli ono kvalitetan ritam pa cak i kad Rudy preskoci jednu tekmu i slicno.

Samo bi nam dobro doslo jedno krilo ala Covington da imamo tu opciju + osiguranje Rudiu al dobro.Na draftu.

Raspored ce biti cupav do all stara al uz ovakav basket nema brige.Pace je od 48 W nakon svih ovih problema(a i bolji je zbog rasporeda).

Uzivati..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 08 jan 2019, 12:38

Top 4 treba biti cilj.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 08 jan 2019, 13:19

Kanye je napisao/la:Top 4 treba biti cilj.
a nista tank?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 14:43

Sad samo top 4 zadovoljava... :D
Realno ulazak medju 4 bi bas bio iznenadjenje,s obzirom da su i HOU i GS,a i OKC i DEN mnogo kompletnije ekipe od nas u ovom trenutku.

Nemamo "rezervnog" stopera na perimetru tj.nemamo par a la Green-Leonard(zbog nedostatka Dejountea) da bi ove godine bili prijetnja i to ce biti problem koji ce protivnici eksploatisati,cim nas budu detaljnije analizirali.

Ono sto posebno raduje je igra...Citam sinoc brojne analize i neko napisa da ovoj ekipi(pored zdravog Murraya i Lonnia kao redovnog clana rostera) samo nedostaje neki SF koji moze zabiti 12-15p i koji je sposoban usporiti najbolje SFove lige da bi se borili za titulu.Isprva se nasmijah,ali kad sam malo bolje analizirao,pa to uopste nije daleko od istine.Ljudi moji,Pop je ovu ekipu tako poslozio da cemo mi opet vrlo brzo u borbu za titulu sto niko nije mogao ni sanjati poslije soua ujakovog malog. :opaopa: :opaopa:

@Raul Forbes je jako podigao i nivo svoje odbrane.Naravno,on nema duzinu niti atletiku da bude neki vrhunski defanzivac,ali dosao je na nivo da uopste nije minus u odbrani.Naucio je defanzivne seme,ima jako dobre lateralne kretnje i uvijek je na defanzivnom skoku.Tesko ga se eksploatise,osim ako bas nije neki missmatch i to je jos jedan njegov ogroman progres.
Sto se tice Poeltla,pored slobodnih,ja bih dodao da mora jos poraditi na svojoj snazi.Mora biti jaci na defanzivnom skoku.Previse tu ima problema sa nekim ljudima sa kojim to ne bi trebao imati.I statistika to potvrdjuje.

I jos jedna info za kraj. :D Jutros citam da smo ozbiljno zainteresovani za Porzingisa,koji je RFA na kraju sezone.Provjerio sam i brojeve i mi bi micanjem Paua,Millsa,Belinellia,te nepotpisivanjem Gaya mogli kreirati max za njega koji ne bi trebao da je veci od 25mil,posto tek izlazi iz rookie ugovora.Svakako da bi i pored cinjenice da potpise sa nama,NY to mecirao 100%,,tako da ne treba puno nade ulagati u to,ali bi lik mogao biti FA vec 22' ili 23' zavisno od toga ima li PO ili ne i biti nasa slijedeca velika FA meta.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 14:52

Eh da,Pop sinoc rece da Gay nece igrati ni protiv MEM,a izgleda ni protiv OKCa u cetvrtak.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 08 jan 2019, 14:57

Jos je B2B sto ce biti **** al dobro , jednu uzeti.Nakon sto prodju te tri tekme ima da nesto postavim.

Forbes ono , jos nisam siguran da moze drzat svoje u playoffu al nebitno.
Nebitno,svaki dan bi potpisao 3 mil. za ovaku produkciju tokom RS.

Jakob vazda bio bolji ofanzivni skakac nego defanzivni,ima do snage definitivno(mada brutalno napredovao od kad je bio na Juti).Donekle i stvar pozicioniranja i nekih osnovnih elemenata koje treba izbrusit kad gospodin Duncan bude sparing radio.Na ofanzivnom je teska napast,pravi 7 footer i toliko lagan na nogama.Ma sinoc realno je trebalo biti ono sto si ti pisao,da Pau starta i ostavis Jakoba u drugoj petorci al dobro ima do toga koliko je Pau spreman jer od starta sezone nisu idealni par(on sa LMA)imaju mozda 100 minuta zajedno,nit neku hemiju mozes razvit.U drugoj petorci kad je jedini visoki to je top.A SF....poslao bi jedan pik , milutinova ako treba i jos nesto za nekog Covington tipa da se ukaze.(ne oba , nikako)

Memphis duga serija poraza,nalozit ce se da nam vrati a onda PG kojeg bas tesko mozemo sacuvati bez Rudia.

Zajeban period al dolaze bolje , samo lagano.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 08 jan 2019, 15:02



Point Demar.

Kako debela guzica LaMarcusa istrca kontru,bas se doveo u formu od starta sezone.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 08 jan 2019, 15:03

Na kakvim je brojevima Demar od pocetka decembra?

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 08 jan 2019, 15:09

Belmin6 je napisao/la:Na kakvim je brojevima Demar od pocetka decembra?
21-7-7 na 47%

Na pocetku sezone puno vise poentirao a od decembra vise kreatorski.LMA bio bas uzasan do decembra i igramo vise kroz njega.
A ono DeMar toliko nesebicno preuzeo ovu ulogu da ga je uzivanje gledat.Vise gleda da doda nego da poentira :urnebes:

Ono vidio da LMA treba lopti i razigrao ga,pa ostale sutere oko njega.Neki dan kad bio TD protiv Toronta ono LMA se smije sto ga je uhvatio.

Dobra atmosfera.DeMar all round basket baca :tokralju:

Sinoc bas malo zasteka napad i onda on preuzme skorerski dio.Na skoku aktivan,defanzivu igra bolje nego ikad.
Fakat nisam ocekivao ovog igraca.Nisam znao da ima ova point DeMar verzija u njemu koju Pop oslobodi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 08 jan 2019, 15:36

Belmin6 je napisao/la:Na kakvim je brojevima Demar od pocetka decembra?

Na takvim da odavno niste imali boljeg igraca :salut:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 15:41

Nije on bio na ovakvom kreatorskom nivou u pocetku ni u TOR.To je nesto sto je naucio kroz godine.Sinoc Casey rece da je toliko radio na tome da im je postao bolji razigravac i od Lowrya u TOR.

Radi odlicno i u odbrani.Jako je dobar sa strane pomoci i dobar je kad radi close out,jer ne skace.Ima problem sa onim sto ga prati cijeli karijeru,a to su prolasci kroz blokove.Zato je Pop,izmedju ostalog, modifikovao i nasu odbranu i uveo mnogo vise preuzimanja.To je i logicno,jer danas malo koja ekipa ima kvalitetne post up igrace koji ce kazniti preuzimanja izmedju backcourt igraca.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 15:51

Raul_64 je napisao/la:
Belmin6 je napisao/la:Na kakvim je brojevima Demar od pocetka decembra?
21-7-7 na 47%

Na pocetku sezone puno vise poentirao a od decembra vise kreatorski.LMA bio bas uzasan do decembra i igramo vise kroz njega.
A ono DeMar toliko nesebicno preuzeo ovu ulogu da ga je uzivanje gledat.Vise gleda da doda nego da poentira :urnebes:

Ono vidio da LMA treba lopti i razigrao ga,pa ostale sutere oko njega.Neki dan kad bio TD protiv Toronta ono LMA se smije sto ga je uhvatio.

Dobra atmosfera.DeMar all round basket baca :tokralju:

Sinoc bas malo zasteka napad i onda on preuzme skorerski dio.Na skoku aktivan,defanzivu igra bolje nego ikad.
Fakat nisam ocekivao ovog igraca.Nisam znao da ima ova point DeMar verzija u njemu koju Pop oslobodi.
LMA se smije i govori mu da je trebao driblati da ovaj ne dobije asistenciju. :lol: :lol: Atmosfera medju njima je fantasticna.

Da se razumijemo,Kawhi ce ubrzo mozda biti i najbolji igrac lige,ali za nas stil igre i za stil koji je blizu nasoj zadnjoj sampionskoj tituli,DeRozan mnogo vise odgovara,bas zbog svojih kreatorskih mogucnosti.Bukvalno je otvorio ofanzivnu dimenziju rostera koji je imao taj potencijal,a koju nismo imali jer Kawhi najprije gleda da on zabije kos.To nije u napadu odgovaralo ni LMAu,a ni ostatku rostera.Medjutim,i pored toga Kawhi je bio toliko velik da smo mogli imati garantovan WCF,sto DeRozan i ostatak grupe ne moze,ali moze igrati vise timski i ima prostora za rasti sa kotacicima koji nam nedostaju.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 18:49

Trazih danas,pa ti nadjoh i potvrdu za tvoje rijeci @raule,kad je u pitanju kreatorski dio DeRozanove igre.

DeRozan’s dishes to teammates are often more meaningful than innocuous kickouts. In fact, of any player averaging at least 2 dimes per contest, no one has a pass-to-assist rate as high as DeRozan’s 18.7%, a figure that not only leads the league but is also the highest rate we’ve seen since the NBA started tracking pass data. :o :o Earlier in the season this felt anomalous. 40 games in, it likely speaks to the quality of passes he delivers within the flow of the offense. :salut: :salut:

https://stats.nba.com/players/passing/? ... *2:GP*G*10

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 19:04



Mislim da nije na odmet postaviti ni ovaj video.To je neki podcast koji Green ima,a ovo je snimljeno neposredno pred tekmu sa TOR.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 08 jan 2019, 19:28

Atmosfera u ekipi mi se svidja. To je najvaznije. Bas super ekipa za pratiti.

Za Unicorna bi trebalo pokusat kakav trade odraditi ako smo vec zainteresovani. Pickovi, Pau i jos nesto vrijedno sto imamo da nije niko od trenutnog i buduceg corea. Pa da na ljeto mi imamo RFA prava na njega.
Znam da to nece biti, al ako vec postoji interes treba se probati nesto.

Sto se tice tankanja. Ja sam ili za borbu za top 4 ili za tank. Ne volim sredinu. Ova ekipa je blize prvom pa ne treba odustati.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 08 jan 2019, 20:29

Kakav crni Porzingis,nece ga pustit svakako(znam,znam "NIKSI").

Sto se tice drafta imas samo 2 prva sigurna a ni RJ mi se ne svidja previse.
Dok sve ostalo je otvoreno,a evo proslo pola sezone a niko nije nametnuo se kao prosle godine za sigurnih top 5.
Organizaciji sa kvalitetnim razvojom je dosta i 29 pik , a nekima nije ni top 5..

Tak da je to otvoreno sto nama pase jer ce biti sve relativno od 3 do 30 pozicije.
Znaci samo furati dalje i koliko mozemo.Trejdat pik eventualno samo za neko SF/PF krilo uz ugovor Gasola.

Ne vidim takav trejd tak da vjerovatno nista od toga al dobro....SF/PF sa pikovima.

White
Murray
Belli
Lonnie
Forbes
Mills
DeMar
LMA
Bertans
Jakob

Imamo 10 sigurnih ugovora za narednu sezonu(recimo da strechamo onih 6 mil. Gasola ako bude tu na ljeto).Bez Metua,Milutinova.
Odlicna baza.Vecina ekipa ima daleko vise nesigurnosti,evo Dallas(a nisu jedini)ima samo 3 igraca pod ugovorom sigurno za narednu sezonu.

Znaci imas dogodine i kontinuitet taj.

A imamo ono najvaznije u basketu,bekove,bekove,bekove,bekove..Jer sve ostalo(a pogotovo visoki)je zamijenjiva roba.

Ne brojim jos Rudisu kojeg bi mogli vratit i sve al da sacekamo kraj sezone.

10 sigurnih igraca pod ugovorom od kojih ;

White
Forbes
Bertans
Jakob

Imaju vec bitnu rolu i dogodine mogu biti samo bolji.Lonnie ce proci vojni rok u Austinu i jos dobijes DeJountea nazad.
Ne bi se iznenadio da nekog trejdamo(cak i dejountea,lonnia)uz pikove ako nam se neko krilo bas svidi al sumnjam da ima neko toliko vrijedno.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Situacija prije 2 mjeseca je bila ruzna ne zbog vise poraza.

Cunnigham od 31 godine je igrao dosta.White jos nije bio u rotaciji(sto zbog povreda).
Bertans nije imao neku minutazu.Jakob bio DNP na startu sezone.

I ]kul je pobjedjivati al daleko vise je kul kad pomenuti doprinose i imaju bitnu rolu.

Samo neko faking krilo...Evo od Givonia mock od juce mislim..

1. Zion Williamson PF
2. R.J. Barrett SG/SF
3. Nassir Little SF
4. Ja Morant PG
5. Cam Reddish SF
6. Romeo Langford SF
7. Darius Garland PG
8. Jarrett Culver SG
9. Keldon Johnson SF
10. Sekou Doumbouya PF

11. Kevin Porter SG
12 De'Andre Hunter PF
13. Rui Hachimura PF

14. Jaxson Hayes C
15. Bol Bol C Oregon
16. Jontay Porter C
17. Nickeil Alexander-Walker PG
18. PJ Washington PF
19. KZ Okpala SF/PF

20 Luguentz Dort SG
21. Daniel Gafford C Arkansas
22. Tre Jones PG
23. Brandon Clarke PF
24. Talen Horton-Tucker SF

25. Ayo Dosunmu PG
26. Coby White PG/SG
27. Luka Samanic PF
28. Grant Williams PF
29. Admiral Schofield SF/PF
30. Eric Paschall PF


Manje,vise kako ce konacna lista izgledat u junu al na prvu vec imas 50% drafta SF/PF igraca.
I mnogi igraci koji su kategorisani kao PF kao Hunter,Clarke su ti 6-8 krila koja su de facto 4 u NBA-u da se razumijemo,kao Rudi.

Mislim da fakat nece radit trejdove jer nikad ne rade.Mirno ce sacekat ljeto,draft,sa dva pika bar neko ce dopasti od ovih koje zele i nastavit razvijat tu novu ekipu oko vec grupe mlade koje imaju.Oko White,Forbesa,Bertansa,Jakoba koji ce biti jos bolji dogodine uz prirodni razvoj i ovu bitnu rolu koju imaju,uz Lonnia/DeJountea kao dvojicu novih u rotaciji.I to jel bez da ulazimo koga ce potpisati jos.

Nece morati puno , jer fakat vec roster dogodine fino popunjen kad pocnu ljudi opet preplacivati.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jan 2019, 21:07

Dijelim misljenje da ne treba dirati pikove,mozda samo pik 2.runde kako bi se Pau pomakao,mada ni stretch njegovih garantovanih 6.7mil za narednu sezonu nece puno ostetiti cap.

Zaboravio si i da je Metu garantovan ugovor za narednu sezonu,tako da imamo 11 garantovanih.On je jeftini projekat tipa Forbesa i treba vidjeti sta ce od njega biti!?

Definitivno,ako ekipa nastavi ovako igrati u svojoj fakticki 1.sezoni zajedno,PATFO nece raditi neke velike pomake.To smo vec naucili kroz historiju,a i zasto bi to cinili ovaj put?Mlad core koji napreduje,1 All star u prajmu,2.jos moze pomoci.Na to sve imas 2 pika,sredjene ugovore i jasno vidis sta ti treba.

Mislim da ce nam meta u FAu,a mozda cak i do trade deadlinea,biti SF.I to za MLE.To bi trebalo biti to za narednu sezonu,uz odluku o Gayu i Milutinovu.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 09 jan 2019, 14:02

Ja bih za Tobiasa recimo sigurno dao jedan pick. Plus Milutinova i Gasola. Sreca pa je on FA (ako se ne varam) na ljeto pa trebamo samo osloboditi prostor za njega.
Aaron Gordon je takodjer kul opcija. Pa da odmah titulu napadnemo sljedece sezone. Zamisli dok se lomi odbranu DJ, White, DDR, Gordon, i LMA. Ko bi rekao da ce LMA postati elitni defanzivac kad nam je dolazio.

Al samo polako. Ova ekipa mi je vratila optimizam. Imamo vremena da iskoristimo prozor s LMA i DDRom i onda da oni ko veterani pomazu u gradjenju nove ekipe. Jos kad se Lonnie uklopi. On je po meni untradeable. Odlican sut ima, plus one fizikalije, dobar handling. Da je upao u kakvu Utahu bez povrede mozda bi bio kakav Mitchell.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.