San Antonio Spurs

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la general6 » 25 nov 2021, 02:45

Bates Diop prva petorka...nije dobro nikako :(

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 nov 2021, 04:31

Eh veceras je konacno bilo dovoljno sutiranih trojki koje su se i pogadjale.Bilo je solidno i sa linije sl.bacanja.

Problem je sto nista nismo uspjeli odbraniti i sto su ljudi evidentno kvalitetniji bili.

Top 5 pik i dalje treba ostati top prioritet, uz naravno evaluaciju mladih igraca i mislim da se to i radi.

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la general6 » 25 nov 2021, 11:30

NEZALAGANJE je napisao/la:
25 nov 2021, 04:31
Eh veceras je konacno bilo dovoljno sutiranih trojki koje su se i pogadjale.Bilo je solidno i sa linije sl.bacanja.

Problem je sto nista nismo uspjeli odbraniti i sto su ljudi evidentno kvalitetniji bili.

Top 5 pik i dalje treba ostati top prioritet, uz naravno evaluaciju mladih igraca i mislim da se to i radi.
Kroz iduce dvije sezone neko mora napraviti korak naprijed bas kao sto je Murray ove. White ili Johnson ili Vassell ali eto i Walker IV je tu ali u njega bas sumnjam volio bih i da ga spakuju negdje za neki pick.

Top 5 pick, iskorak Keldona il Derricka i da proigra Dougy konačno pa da hvatamo play off odmah iduce sezone a kroz par godina uz dobar potpis nekog suoerstara mozda i nešto vise.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 nov 2021, 22:19

Veceras opet nema McDermotta, a ni Vassella. Pozvan je Primo i nadam se da ce dobiti minute.Nema razloga da ih ne dobije.

Od same utakmice ocekujem daljnji individualni razvoj pojedinaca i jos jedan poraz. Izgleda da ce ove godine pred samu draft lutriju nasa najbolja moguca startna pozicija biti 5.mjesto. Ne vidim da mozemo nize ispod HOU, NOP, ORL i DET. Mozda jedino NOP da nesto uradi kad i ako se Zion vrati.

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la general6 » 26 nov 2021, 22:30

NEZALAGANJE je napisao/la:
26 nov 2021, 22:19
Veceras opet nema McDermotta, a ni Vassella. Pozvan je Primo i nadam se da ce dobiti minute.Nema razloga da ih ne dobije.

Od same utakmice ocekujem daljnji individualni razvoj pojedinaca i jos jedan poraz. Izgleda da ce ove godine pred samu draft lutriju nasa najbolja moguca startna pozicija biti 5.mjesto. Ne vidim da mozemo nize ispod HOU, NOP, ORL i DET. Mozda jedino NOP da nesto uradi kad i ako se Zion vrati.

A iduce godine ima dobrih pickova koji bi mogli pomoci spursima. Duo sa gonzage Holmgren i Timme je zanimljiv. Holmgren ako nabije mase moze biti game changer defintivno, strasan size i vjerovatno prvi pick. Timme odlican na 4-5 legao bi ovoj ekipi drama. Cockburn je takođe dobar centar, podsjeca na Embiida jako, a svi se prediktuju u top 5 pikova. I naravno Jaden Ivey koji će mi biti jedan od omiljenih igrača i definitivno MVP kalibar u buducnosti. Ne znam koliko bi se on uklopio ali ja bih ga birao svakako makar i pod cijenu gušenja Murraya.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 nov 2021, 22:41

general6 je napisao/la:
26 nov 2021, 22:30
NEZALAGANJE je napisao/la:
26 nov 2021, 22:19
Veceras opet nema McDermotta, a ni Vassella. Pozvan je Primo i nadam se da ce dobiti minute.Nema razloga da ih ne dobije.

Od same utakmice ocekujem daljnji individualni razvoj pojedinaca i jos jedan poraz. Izgleda da ce ove godine pred samu draft lutriju nasa najbolja moguca startna pozicija biti 5.mjesto. Ne vidim da mozemo nize ispod HOU, NOP, ORL i DET. Mozda jedino NOP da nesto uradi kad i ako se Zion vrati.

A iduce godine ima dobrih pickova koji bi mogli pomoci spursima. Duo sa gonzage Holmgren i Timme je zanimljiv. Holmgren ako nabije mase moze biti game changer defintivno, strasan size i vjerovatno prvi pick. Timme odlican na 4-5 legao bi ovoj ekipi drama. Cockburn je takođe dobar centar, podsjeca na Embiida jako, a svi se prediktuju u top 5 pikova. I naravno Jaden Ivey koji će mi biti jedan od omiljenih igrača i definitivno MVP kalibar u buducnosti. Ne znam koliko bi se on uklopio ali ja bih ga birao svakako makar i pod cijenu gušenja Murraya.
Ma ima nekoliko fantasticnih igraca, ali rano je jos o tome govoriti.Dosta toga se moze desiti. Treba vidjeti kako cemo i sezonu odraditi.Posto je ovo fakticki 1.godina pravog rebuilda, imacemo mnogo jasniju sliku naredne off sezone u pogledu kompletnog tima i njegovih potreba.

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la general6 » 26 nov 2021, 23:04

NEZALAGANJE je napisao/la:
26 nov 2021, 22:41
general6 je napisao/la:
26 nov 2021, 22:30
NEZALAGANJE je napisao/la:
26 nov 2021, 22:19
Veceras opet nema McDermotta, a ni Vassella. Pozvan je Primo i nadam se da ce dobiti minute.Nema razloga da ih ne dobije.

Od same utakmice ocekujem daljnji individualni razvoj pojedinaca i jos jedan poraz. Izgleda da ce ove godine pred samu draft lutriju nasa najbolja moguca startna pozicija biti 5.mjesto. Ne vidim da mozemo nize ispod HOU, NOP, ORL i DET. Mozda jedino NOP da nesto uradi kad i ako se Zion vrati.

A iduce godine ima dobrih pickova koji bi mogli pomoci spursima. Duo sa gonzage Holmgren i Timme je zanimljiv. Holmgren ako nabije mase moze biti game changer defintivno, strasan size i vjerovatno prvi pick. Timme odlican na 4-5 legao bi ovoj ekipi drama. Cockburn je takođe dobar centar, podsjeca na Embiida jako, a svi se prediktuju u top 5 pikova. I naravno Jaden Ivey koji će mi biti jedan od omiljenih igrača i definitivno MVP kalibar u buducnosti. Ne znam koliko bi se on uklopio ali ja bih ga birao svakako makar i pod cijenu gušenja Murraya.
Ma ima nekoliko fantasticnih igraca, ali rano je jos o tome govoriti.Dosta toga se moze desiti. Treba vidjeti kako cemo i sezonu odraditi.Posto je ovo fakticki 1.godina pravog rebuilda, imacemo mnogo jasniju sliku naredne off sezone u pogledu kompletnog tima i njegovih potreba.
To svakako, tek treba vidjeti sta i kako ali iskreno ne sumnjam u organizaciju. Siguran sam da se vracamo u pricu za titulu kroz 5 6 godina

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 27 nov 2021, 05:07

Uh jedva na kraju, nakon onolike prednosti dobro je i zavrsilo. Dejounte ubica!
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 nov 2021, 05:26

Sto je dobro kad ocekujes poraz, a dobijes. :D :D

Salu na stranu, ovo je tekma iz koje se mnogo toga moze nauciti. Izgradis 24 razlike, prospes sve, odes u -7, vratis se i dobijes. Tako tim mentalno jaca.

Dacu i kratku analizu mladih i mladjih igraca, odnosno onih na koje smo najvise i racunali pred ovu sezonu...

Zaista mnogo raduje razvoj vecine.Vidi se to iz tekme u tekmu.Ne pretvara se to u pobjede iz vise razloga, ali da bi stvorio jak kolektiv, prvo moras razviti individue koje ce kroz zajednicko igranje stvoriti i pomenuti jak kolektiv.To i radimo ove sezone.

Apsolutni lider je Murray i obzirom na njegove 2 way nastupe svaku noc, siguran sam da bi bio AS igrac da ekipa ima pozitivan rekord. Decko igra prirodno i ne pumpa statistiku u ekipi koja ima los omjer. Sut je sve bolji.

White takodje dolazi sebi.Iako to procenti suta mozda nece potvrditi, bitno je da se bolje krece,a i samopozdanje mu je odmah bolje.Statisticki, zajedno sa Murrayem, medju top defanzivcima lige, sto smo i ocekivali. On mora biti makar 13ppg igrac uz ovu odbranu, ali sa iznadprosjecnim sutem za 3p.

Keldon je poceo uzimati suteve za 3p kad je otvoren.Ne forsira zadnjih nekoliko tekmi.Nije u dosadasnjem toku sezone napravio neki prevelik iskorak, kakav smo mozda ocekivali, ali napreduje.Mora jos raditi na sutu i svojim odlukama sa loptom.

Poeltl dosta ojacao, posebno u skoku.Odlican defanzivac, a dodao je i nekoliko ofanzivnih poteza, pa je postao i odredjena prijetnja u napadu.Uz Murraya, nas najvazniji igrac, bez dileme. Ogromna mana su i dalje slobodna bacanja.

Vassell je uz Murraya i Poeltla nas najbolji igrac ove sezone.Nevjerovatan skok je napravio, a to je donekle i bilo ocekivati od njega jer je lutrijski pik, a zaista ima i znanje i atletiku.Odlican u sutu, potencijal lockdown defanzivca.Treba raditi na jos boljoj kontroli lopte, cime bi vjerovatno doslo i vise napada na obruc.

Jones je vec sada zasluzio sve Forbesove minute, ali ga Pop ipak mora kombinovati sa ovim, jer nema suta za 3p. Tu mora postati prijetnja, makar kad ostane sam.Odbrana, kontrola lopte, zavrsavanje unutar linije za 3p, sve ide u najboljem redu.

Walker mozda i najvece razocarenje. Osim malog pomaka u boljoj timskoj odbrani, gotovo nikakav napredak nisam vidio od njega. Ocekivalo se da bude nas 6.igrac, da predvodi klupu, a u toj ulozi ga je Vassell preskocio u trku.I dalje najcesce igra sa slabim samopouzdanjem, sut totalno nepouzdan, vrlo slabo napada obruc, jos slabije zavrsava, sto je razocaravajuce obzirom kakvu atletiku ima i gotovo nikako ne ide na liniju slobodnih bacanja.Nastavi li ovako do kraja sezone, pitanje je hoce li ostati u ekipi!?Ako i ostane, to ce biti za neke "sitne" pare.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12678
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 30 nov 2021, 08:36

Gle čuda?! Licimo na ekipu.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 30 nov 2021, 12:09

Jesmo li ovo uvezali dvije pobjede?

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la general6 » 30 nov 2021, 23:58

YaSSaL je napisao/la:
30 nov 2021, 12:09
Jesmo li ovo uvezali dvije pobjede?
U ovom trenutku ne znam koliko je to dobro...

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la general6 » 01 dec 2021, 10:25

Portland bez Lillarda se mora dobiti. Mislim da Gregg bjezi od tankanja i ove godine i da cemo napadati play in i uspjeti na kraju. Jedva cekam da Murray i White iskaznjavaju Portland, idealan protivnik za njih. Keldon mora uhvatiti kontinuitet.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 03 dec 2021, 08:37

Opasni smo... :kafa:

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 05 dec 2021, 04:52

Infrakt zavrsnica ali kod nas i ne ide drugačije nakon velikog vodstva, uvijek pri kraju popustimo, ali zasluzena pobjeda citav mec smo vodili. 4 zaredom nije lose.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12678
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 05 dec 2021, 04:57

WTF??? Nemoguće
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 05 dec 2021, 13:07

Sta se desava s nama? Na kakvim smo drogama? :hmmmmm:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 dec 2021, 21:31

E posto sam se tek vratio zbog bana (prvenstveno braneci sebe i zbog toga sto admin ne podnosi razlicita misljenja) na jednoj drugoj temi, da napisem i par stvari o nasoj seriji od 4 pobjede...

Sta nam se desava? Da li je ovo moguce? :D :D

Mislim da smo konacno "turn the corner" kako bi to ameri rekli.Ne govorim to zbog pobjeda, jer moze se vrlo lako desiti da opet padnemo u toj win-loss kolumni, ali nacinom igre smo tu.

Nekoliko je razloga zbog kojih, ne samo pobjedjujemo, vec igramo mnogo, mnogo bolje od pocetka sezone.

Prvi je vec standardan, a to je Dejounte na AS nivou. Nevjerovatno je sta decko radi iz tekme u tekmu u oba pravca. Postao je pravi lider.Tim je njegov. Odmah iza njega je Poeltl koji svaku tekmu bukvalno zakljuca reket, a u napadu je postao vrlo konstantan.Intimidirajuci je faktor i usudicu se reci, iza Goberta, mozda i najbolji defanzivni C lige.

Nakon ovog dvojca, koji je konstantan od pocetka sezone, dolazi "povratak" Whitea!! :ljepota: :ljepota: Prije 20tak dana sam govorio da je izuzetno los, da izgleda kao da je izgubio svoju atletiku, ali i da mu treba 15tak tekmi da vrati svoj ritam.To se upravo i dogodilo i White ponovo izgleda kao White kojeg svi poznajemo.Dovoljno je samo pogledati sta on i Dejounte rade zadnje 4 tekme:

Derrick: 19.5 ppg, 6 assists, 5 rebounds, 1 spg, 1 block per game.

Dejounte: 22.6 ppg, 10 rebounds, 9 assists

Then factor in their elite defense.

Dejounte Murray now has 6 straight double-doubles.

Last time a Spur had more double-doubles in a row - Tim Duncan when he had 7 straight in 2009. :cool:

Potom treba pomenuti Popove izuzetne rotacije. Eubanks je konacno ispao iz iste i vratio se na mjesto 3. centra.Young uzima njegove minute i radi sve ono sto treba ekipi.Malo odbrane, malo scoringa, malo ass kad je napad stagnantan itd. Tre Jones je postao standardni clan rotacije i donosi dodatni defanzivni pritisak na protivnika.Forbes se koristi bas onako kako treba. Tu i tamo kad nam treba poena.Cim pocne brljati, brzo ga se izvede. Konacno je i Walker proigrao, posebno sinoc. Da su on i White bili na ovom na nivou od starta sezone, mi bi, u najmanju ruku, bili .500 ekipa. Ne treba zaboraviti da smo u ovom nizu prakticki bili i bez Vassella, naseg 3.najboljeg igraca od pocetka sezone.

I posljednji razlog nase bolje igre je vise pokusaja za 3p, sto smo takodje pominjali.Manje midrangea.Tu je kljucnu ulogu preuzeo Keldon koji je itekako popravio svoj nivo igre. Donosi pametnije odluke na parketu, a trojku je podigao na nevjerovatnih 40% za sezonu! :o Jos bitnije od ovog procenta je da sada sutira trojku kad je sam.Ne oklijeva vise i to nam je dalo dodatnu dimenziju.Nastavi li ovim tempom, protivnici ce morati itekako da vode racuna o njemu na liniji za 3p, a onda ce se otvoriti njegovo najjace oruzje-ulaz.

Jos jedan dokaz naseg viseg nivoa igre je i ovo : Spurs just beat the Blazers and Warriors in back to back games on the road.Portland and Golden State had won a combined 21 straight home games until San Antonio came to town.

Sto se tice konkretne igre sinoc, tipicno nase.Izgradimo ogromnu prednost 2x, a onda sve to prospemo i umalo upropastimo sav trud.Koliko god me to nerviralo u toku trajanja tekme, poslije skontam da je sve to normalno, jer je ova grupa igraca 1.put u takvoj poziciji.Uce i takav proces je neminovan.Pokazala se velika mentalna snaga i to protiv ekipe koja je sigurno top 3-4 kandidata za titulu ove godine.
Ono sto mi se posebno dopalo je odbrana na Stephu. Osim Bridgesa i PHXa, niko ga ove sezone nije namucio kao mi. Uzeo je 28 suteva za 27 poena sto je nepojmljivo lose za njega.U jednom momentu ja imao 1-15 iz igre, cini mi se. Istina, GSW su bili na b2bu i vjerovatno su nas i potcijenili malo, ali posao na njemu su pohvalili i njihovi komentatori.

Ostaje nam jos jedna tekma na ovom road tripu i to protiv PHXa koji ce biti bez Bookera.Kod nas se jos ceka status Vassella.Ocekujem jos jednu dobru utakmicu nasih.Sa ovom igrom, sve je moguce.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 dec 2021, 05:19

Jos jedna odlicna tekma nasih, bez obzira na poraz. Bukvalno su nas uzeli na iskustvo, sto nije mala stvar protiv ekipe koja ima sampionske ambicije, najbolji rekord lige, igra kuci i imala je 2 dana odmora.

Sad treba biti konstantan.Sutra protiv NYK.

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 07 dec 2021, 05:31

Nismo losi bili cak smo se vratili iz - 16 deficita, i na kraju tijesno izgubili. CP3 bas na iskustvo izvukao ovo. Opet najvise problema sa slobodnim bacanjima.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.