San Antonio Spurs

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Donnie Darko » 09 jul 2018, 21:11

Kawhi je napisao/la:Mislim da ce Kawhi igrati do februara za nas. A poslije ko zna. Svidja mi se roster. Lonnie ce sigurno igrati.
definiši igrati

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 10 jul 2018, 16:12

Ode Anderson. **** te, onakav slunto spor i nikakav, uze pare :D Oca mi za dvije godine nece moci igrati NBA :D
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 17:23

Posto nisam bio u mogucnosti da prethodnih dana pisem,post ce biti malo duzi... :D

Prvo bih se osvrnuo na situaciju i nove informacije koje su izasle u vezi s Kawhiem.Nasa fransiza je oduvijek bila takva da se jasno zna ko sta radi i ko kakvu funkciju u njoj ima.Mogu razumjeti da se takav model ne dopada svakom pojedincu(posebno danasnjim mladim generacijama igraca),ali recept je uspjesan i dokazan.Ono sto ljudi oko Kawhia rade i pokusavaju raditi je van svake pameti.Pokusavali ga kriti od fransize koja ga je fakticki stvorila,koja mu je placala to isto lijecenje,kao i ugovor od 18mil? WTF? :wtf:

Ako su njega nasavjetovali tako da je odluka da se ide u LA,misljenja sam da se to moglo puno drugacije uraditi.On je jednostavno mogao prici Popu i reci da zeli da ide.Em se to ne bi saznalo u medijima,em bi fransiza imala vecu trzisnu vrijednost,samim tim i izbor,kad je on u pitanju.Ne vjerujem da bi mu Pop pravio ikakve probleme.Sigurno da bi pokusao razgovarati,kao i do sada,ali ako je Kawhieva zelja takva,ispostovala bi se.Ali jooookkk,ujak je odlucio da to drugacije uradi,jer je najpametniji. :oops: Prvi korak je bio da oni preuzmu Kawhievo lijecenje(toboze kontrola Spursa u svemu im smeta :crazy: ),sto su Pop i RC i odobrili.Slijedeci ujakov korak je bio trazenje doktora dok se ne pronadje onaj koji ce reci da doktori Spursa nisu upravu.Bas zbog toga sad jos vise vjerujem da su nasi uspostavili tacnu dijagnozu i da on ima degenerativno stanje koje ce u buducnosti zahtijevati poseban tretman kad je on u pitanju.I sami kraj,tog cijelog masterplana koji je za cilj imao i ima napustanje fransize,je blacenje iste kako bi sto prije sebi "kupili" kartu za LA,valjda racunajuci da ce SAu prekipjeti zbog svega.E tu su se malo zaje.bali!Ocigledno je PATFO pustio da se ovi malo ispusu,a onda poceo da pokazuje svoju snagu u kojoj su emocije iskljucene,a ukljucen "business mode".Sta to znaci?To znaci da je Kawhi igrac pod ugovorom i da ce otici samo i ako SA dobije ono sto trazi za njega(a to je u ovom trenutku zaista mnogo).U suprotnom,vjerujem da su spremni i ostaviti ga u rosteru,ako ponuda ne bude zadovoljavajuca,samo da bi mu pokazali ko je gazda i njega doveli u neprijatnu situaciju da nakon svega mora uci u svlacionicu sa saigracima koje je ostavio na cjedilu.Ne moze se desiti da ovaj ne ispostuje ugovor bez valjanog razloga,jer CBA pravila onda zabranjuju potpisivanje novog.Ukoliko bi nastavio da se zali na povredu i odlucio da presjedi i tu sezonu-volja mu.Da vidim gdje ce ga to odvesti? Ja znam samo jednog covjeka koji nije igrao 2 sezone,a onda se vratio i dominirao opet.To je MIchael Jordan,a Kawhi nije Michael. Znaci sad je bukvalno sve u nasim rukama i kao sto vidimo,vise nema informacija iz njegovog tabora.Utihnuli su.SA kontrolise njegovu sudbinu,a sve su prilike da ni max ugovora(moze se ponuditi 16.jula)nece biti.Zbog svega navedenog,mislim da od njegovog dugorocnog ostanka vise nema nista.Jedini,ali jedini nacin za to je da ga se odvoji od ujaka i da shvati sta je uradio,jer ovaj bukvalno parazitira na njemu.Cak ni sastanak ne moze biti 1 na 1,jer bi mozda Kawhi tad "dosao sebi".To ce se tesko desiti,posto mu je to familija i to ce vjerovatno i unistiti njegovu karijeru,nazalost.Mediji vise nisu na njegovoj strani nakon svih ovih saznanja,a kao slag na tortu cijele ove price je i tuzba bivseg agenta protiv agencije,koji je saznao kako su ovi placali ujaka i Kawhievu majku,a da on to nije ni znao,tako da ce sigurno biti i pravnih posljedica.Iz svih ovih novih saznanja mozemo zakljuciti da je PATFO itekako trpio razna sra.nja od Kawhievog ujaka godinama i da im se nista ne moze prigovoriti za odnos prema njemu!!Dok nisu izasle ove informacije,vjerovao sam da su i oni imali dio svoje krivice u cijeloj prici,ali sad vjerujem da su bili i previse popustljivi!

Druga stvar koju zelim prokomentarisati je odlazak legende nase fransize Tonya Parkera u CHA. :( Izuzetno mi je zao sto karijeru nece zavrsiti kod nas,ali razumijem Tonya.On sebe jos uvijek vidi kao igraca koji moze imati znacajniju ulogu,mi to vise ne vidimo,niti mozemo cekati sa mladjim igracima na njegovoj poziciji i razlaz je bio neminovan.Zelim mu sve najbolje kod Borrega i da odvedu CHA u PO.
Koliko je Tony veliki pokazuje i ovo:
Tony Parker was calling from France. I told him I was in Vegas for the start of summer league. Parker: "Tell D. White I said hi. And he's got a great opportunity now."

Itekakvu priliku White sad ima i zasluzio ju je.

Slijedeca tema je odlazak Kylea...Iako sam u pocetku mislio da cemo 100% mecirati ponudu,to se nije desilo.Kyle je izuzetan role igrac i minulu sezonu je napravio veliki iskorak.Medjutim,u PO protiv GS se ponovo "ukljucila" ona njegova pasivnost u napadu i vjerujem da je to jedan od razloga njegovog pustanja.2 sezone zaredom je fakticki neupotrebljiv u POu i kad se to uzme u obzir,zajedno sa punim MLE ugovorom na 4 godine i trade kickerom iz istog(mnogo teze ga je trejdovati zbog toga),jasno se mogu vidjeti razlozi za ovu odluku.Naravno,sada se ta pozicija mora popuniti,bilo rjesavanjem situacije sa Kawhiem,bilo igracima iz potencijalnog trejda.
Izasla je informacija i da smo produzili Davisa,koji bi ove sezone i trebao dobiti vece minute,ali to jos uvijek nije zavrseno.Ugovor koji se pominjao(20mil/4god) je fer,a nece biti problem i ako bude malo veci.Stretch cetvorke vrijede izmedju 5-8mil godisnje po svim parametrima,a nama je on potreban,jer u modernoj kosarci nikad dosta vrhunskih sutera.
Sto se tice Manua,volio bih da ostane jos ovu sezonu iz 2 razloga.Prvi je da smo vec izgubili Tonya i bilo bi previse izgubiti obojicu,a drugi je da covjek jos uvijek moze igrati na top nivou i da itekako ima sta pokazati nasim mladim igracima.Prvenstveno tu mislim na Whitea,kojeg najvise vidim u Manuovoj ulozi,ali i da Lonnie vidi i nauci nesto od njega,dok je tu.

I za kraj,da prokomentarisem malo i nastupe nasih u SLu.White dokazan i sve vec receno.Cekaju se NBA minute.O Walkeru je @raul dosta toga napisao.Potencijal je zaista tu,ali ce ga trebati izbrusiti.Cesto puta uzima teske suteve bez potrebe,ne vidi otvorenog covjeka,solira i sl.,ali su to sve elementi igre za cije razvijanje su nasi treneri pravi majstori.Bice zanimljivo gledati ga veceras protiv POR koji ima 6 igraca sa NBA iskustvom u svom rosteru,a sumnjam da ce kod nas biti Whitea zbog povrede.
Sto se tice Metua,definitivno fantastican pik 2.runde.Atletican,osjecaj za igru,solidan sut i cini se kao pametan igrac.Nasi su ga probavali i na PFu i na C,ali je evidentno da mu treba snage.Ne moze dobro da gradi jace igrace zbog toga i zato imamo probleme u skoku.U ovih nekoliko utakmica se istakao i Blossomgame,ali mi u njegovoj igri fali jos bolji sut da bi mogao u NBA.Vidim da mnogi navijaci pisu kako bi trebalo potpisati ovu dvojicu za roster,ali tu postoji jedan mali problem.Naime,ako bi se fransiza odlucila za takav korak,ti ugovori bi morali biti na 1-2 godine koristeci vet.minimum ili na 4 god koristeci dio preostalog MLEa.Rizik za oba ugovora je jasan(u prvom slucaju prekratak,ako su dobri i lako ih gubis nakon isteka,u drugom predug,ako ne budu na nivou),a ne mozes ih pozvati ni u trening kamp,jer ako to ucinis,a ne ponudis im jedan od ova 2 ugovora,gubimo draft prava na njih.Licno bi ih obojicu potpisao na 2 way,mada svakako mislim da ce oni biti u Austinu naredne sezone.

Toliko i izvinjavam se za dug post. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 17:26

Eh da,neko je pominjao i Murrayev napredak.Nedavno je izbacio ovaj klip i iako se radi o highlightsima gdje samo pogadja,vidi se da je forma suta dosta bolja.Licno sam uzivao gledajuci ovo : :cool: :cool:


Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 10 jul 2018, 17:58

Dok nisu izasle ove informacije,vjerovao sam da su i oni imali dio svoje krivice u cijeloj prici,ali sad vjerujem da su bili i previse popustljivi!
Nema ti ovo smisla. Ako su bili popustljivi to je i dalje njihova krivica.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 21:57

Kawhi je napisao/la:
Dok nisu izasle ove informacije,vjerovao sam da su i oni imali dio svoje krivice u cijeloj prici,ali sad vjerujem da su bili i previse popustljivi!
Nema ti ovo smisla. Ako su bili popustljivi to je i dalje njihova krivica.
Pa ti stalno ponavljas kako zvijezdi treba ugoditi i sad kad je izaslo da su to cinili,opet ne valja?Daj se usaglasi sam sa sobom.

Forbes will re-sign with Spurs on a two-year deal, league **** said.

Po meni ovaj potez bespotreban,ali hajde i prosle sezone smo imali 8 bekova,tako da su vjerovatno racunali s tim,a i svojevrsna je garancija ako ode Manu da ne trazimo po mrsavom trzistu beka.Dobro je da je samo 2 godine.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 10 jul 2018, 22:12

Nema smisla da ostaje Manu kad smo vratili tu ublehu. Jos mu dvije godine dali. Fuj.

Moja je prica da je PATFO nesto lose uradio. Nemam pojma sta. Nagadjao sam da mi nisu ugadjali. Ispade da je obrnuto. Kako god nesto su lose uradili. To je poenta.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 22:20

Nista oni lose nisu uradili.To se sad vidi.Decko jednostavno ima debila od ujaka kojem je guzi.ca zinula cim se uspio rijesiti pravog agenta i to je to.Nikakve teorije zavjere i slicno.

Forbes nije los za 2 god.Treba imati dovolljno igraca na bekovskim pozicijama,a mi ne bi mogli dovesti nikog,ako s ovim novcem sto je preostao platimo nekog visokog koji je pod moranjem.Morali smo se osigurati.Veci je problem da ne dobije znacajne minute,a mislim da nece.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 10 jul 2018, 22:22

Forbes mi ima smisla ako Mills ode u nekom trejdu sa Kawajom.A inace meh.

Lonnie igra dobro.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 22:23

Raul_64 je napisao/la:Forbes mi ima smisla ako Mills ode u nekom trejdu sa Kawajom.A inace meh.

Lonnie igra dobro.
Lonnie odlican.Ma ima smisla kao garancija,trejd Millsa kao sto rece i oprostaj Manua.Zna i fransiza da on nije buducnost,zato i jesu samo 2 godine.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 10 jul 2018, 22:25

Ma nisu problem pare.Ako ga vidim da igra vise od Whita , udavit cu nekog.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 22:27

Sve je na Whiteu kako bude koristio svoje minute.Jednostavno ce morati pokazati da je ovog preskocio.Ista je situacija bila s Kyleom i Simmonsom.Sve dok nije dokazao da je bolji od ovog,nije igrao ispred njega.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 10 jul 2018, 22:34

Blossomgame je toliko napredovao od prosle ljetne lige.Sumnjam da ce vidjeti minute al opet fino za vidjeti.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 10 jul 2018, 22:39

Kakvo kucanje Lonnia madre mia..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 22:40

Blossomgame je pouzdan sut daleko od NBA rostera i dobrog role igraca.
Kakvo kucanje Lonniea. :clap: :clap:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 23:11

Lonnie mora vise ucestvovati u defanzivnom skoku i kupiti lopte koje se odbijaju uokolo.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kobe Bryant » 10 jul 2018, 23:17

Imal ikakvih vijesti oko Kawhia, kao da je u zemlju propao. Samo ovi tračevi sada je I Toronto aktuelan.
Sve su prilike da ce biti kod vas na platnom spisku do trade deadline.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 23:48

@Kobe Nema vijesti jer su ovi Kawhievi ispucali svoju municiju.Sad je fransiza dosla na svoje,a zna se kako oni rade. ;)

Nego,nadjoh zanimljivu igru...Treba pronaci Magica,Jamesa,Kawhievog ujaka,Kawhia,Popa i Parkera. :D

slika


---Na ovom linku se slika moze uvecati,da vam ne ispadnu oci. :D :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2018, 23:59

Spurs restricted free agent Davis Bertans has agreed to a two-year, $14.5M deal to re-sign with San Antonio, agent Arturs Kalnitis told Yahoo.

Evo i Davisa.I on samo na 2 god.Znao sam da ce cijena biti nesto visa,ali period je gotovo beznacajan.Dobar potpis.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 11 jul 2018, 00:01

Ma i nisu toliko losi ugovori. I Forbes i Davis jesu placeni vise nego sto treba, ali kad vec nekog moras platiti, bolje onda platiti igrace koji su vec tu u organizaciji i rosteru duze vrijeme.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.