San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 avg 2020, 02:34

Prve ozbiljnije minute za Samanica i odlican je.Sto napadacki, sto defanzivno.Zaista lijepo za vidjeti. :ljepota:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 avg 2020, 03:16

I tako zvanicno zavrsi nas streak od 22 godine zaredom u PO, sto je izjednacen rekord lige. :clap: :clap: :salut: :salut:

Buducnost je definitivno svijetla, jer su mladi momci i premasili ocekivanja u "balonu" plus na nastupajucem draftu imamo priliku dodati jos jednog mladog talentovanog igraca na tu jezgru.Ne treba ni govoriti da ce to biti nas najvisi pik jos od Duncana.Prije toga,naredni cetvrtak je draft lutrija u kojoj imamo 9.2% sansi za 4.pik.Jako male sanse da se napreduje, tako da je najrealnija opcija da cemo birati 11.

Nekoliko kratkih izjava od veceras:

Gregg Popovich on coaching next year: "Why wouldn't I?"

Coach Pop said he doesn't think about the past, but then added on the team's play in the bubble: “I’m more excited about this than anything. I’m thrilled at the way they played here."

Popovich on bubble experience: “This is the best we’ve played all year.”

Popovich says team is set up for next season.- Vrlo zanimljiva izjava.Sta tacno znaci, ostaje nam da vidimo!?

DeRozan calls L. Aldridge is a dominant player, looking forward to getting him back into the team.- Jos zanimljivija izjava.Da li to znaci da ce DDR "pokupiti" svoju opciju? Takodje, LMA u ovom sistemu moze zaboraviti da ce vise imati stalno loptu na postu.Poneki post up, ali primarno treba da igra dobru odbranu, igra pik i sutira trojke.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 14 avg 2020, 07:19

Kao da je juce bila 97' i zadnji put bez Playoffa....

Bice neobican osjecaj kad krene bez nas. Navikli su nas da igramo, nema sta...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 avg 2020, 14:22

Posto nam je sezona zvanicno zavrsena, da napisem nekoliko stvari koje imam na umu i za koje mislim da ce se desiti obzirom na Popovu izjavu od neko vece da je tim poprilicno spreman i za narednu sezonu.

Prvo je odgovor na 2 najvece zvijezde u timu, LMA i DDR.Mislim da se LMA nece trejdovati, dok ce se sa DDRom pokusati produziti ugovor na slican nacin kao sa LMAom onomad.Dakle, u buduci ugovor bi mu se ukljucila opcija koju ima plus bi dobio jos 2 god,ali da on da odredjeni popust timu.Obzirom kako je DDR izgledao u "balonu", kako se uklopio sa mladim i kako smo izgledali i ofanzivno i defanzivno (grafikon ispod), mislim da bi to bio i fer ugovor, a ne bi dugorocno uticao na nas cap.Pokazao je da izgleda dobro, kad je okruzen dobrim defanzivcima i igracima koji ga mogu rasteretiti ofanzivno, sto je rezultiralo time da je preuzimao odgovornost u 4/4, te sutirao 75% :o iz igre i postigao najvise poena u ligi u 4/4, ako se ne varam. Jos jedan razlog zasto mislim da cemo ga ostaviti u timu je cinjenica da osim njega i Whitea, mi nemamo konstantnog kreatora.Murrayu to ocigledno nije prirodni forte, dok Walker jos ima mjesta da napreduje u tom segmentu, jer pokazuje da moze, ali je daleko od konstantnosti.Ukoliko DDR ne dogovori daljnju saradnju sa nama i ne "pokupi" svoju opciju, mislim da ce ga se samo pustiti ili eventualno gledati da se uradi neki S&T, ako nam bude zanimljiv neki igrac u timu za koji bi DDR zelio da igra.

slika


Nadalje, najvjerovatnije ce se garantovati ugovor Lylesu (to je i zasluzio) plus je i on jos jedan mlad igrac, koji se uklapa s jezgrom.Gledace se da se Poeltl produzi, ali mislim da ne za vise od 10mil po sezoni, iako licno mislim da i 1-2mil iznad toga nije puno za njega.Eubanksu ce se dati neki garantovani ugovor kao 3. visokom (obzirom da mu 2way ugovor istice i on se vise ne moze produzivati), a Metu i Zeller ce se pustiti da idu, jer im ugovori nece biti garantovani.

Belinelli i Forbes? Mislim da jedan 100% ide.Drugi, ako i dobije ugovor, to ce biti nesto simbolicno i za lojalnost u nasem stilu.Cak i ako se to desi, zaista ne vidim minute nikako, za igraca takvog tipa.Primjera radi, ako ostane npr. Forbes, ulazice s klupe. To znaci da bi morao igrati uz Millsa( defanziva klupe u startu losa), Lonniea/Keldona plus Gay/Lyles i Poeltl.Na to sve, 11. pik , kao ni taj neki x MLE igrac ne bi bili u rotaciji uopste, sto bi, blago receno, bila glupost. :twisted:

I za kraj analize situacije u pogledu ugovora, moram reci da mi je jedini "kandidat" kojeg bi mogli trejdovati-Gay.Zasto?Pa izgleda da ni Lyles nece biti u startnoj petorci (ako bi bio, to bi opet znacilo da DDR brani protivnicke SFove, sto se nije pokazalo najboljim) sto ukazuje da bi na klupi imali i njega i Gaya,a trebale bi se neke minute naci i za Samanica.Previse.

U pogledu nase petorke za narednu sezonu, obzirom na sve iznad navedeno, ocekujem da to bude DJ-White-Lonnie/Keldon-DDR-LMA.To su 4 jako dobra defanzivca i DDR.
S klupe bi ulazili Mills-Lonnie/Keldon-11.pik/MLE igrac-Gay/Lyles-Poeltl. Ovo zaista izgleda i vise nego dobro i budi iscekivanje za novu sezonu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 avg 2020, 02:52

Lutrijom smo ostali na 11.piku.U narednim danima i sedmicama ce se vise pricati o potencijalnom izboru na tom mjestu.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 21 avg 2020, 03:12

Mislim da smo baš tanki sa defanzivcem na sf/pf i pravim pg koji zna zavrtiti napad. Jednu od te dvije pozicije bi trebali kroz draft, a drugu kroz fa.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 avg 2020, 03:16

Bekovske pozicije ne dolaze u obzir.Tu smo popunjeni.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 avg 2020, 15:15

Nakon sto smo i definitivno saznali s kojeg mjesta cemo birati na draftu, jutros sam pogledao jos neka imena koja bi nam mogla biti zanimljiva.

Vec ranije sam pominjao 6 imena (Avdija,Okongwu,Okoro,Toppin,Vassell,Nesmith) koja bi volio da biramo.Bez nekog posebnog reda, jer svaki od njih donosi nesto sto bi nam se instant uklopilo u postojeci kostur i mlade igrace.

Sada cu pomenuti jos 2 imena.Jedno je, uz Balla, najmladji prospekt ovogodisnjeg drafta-Patrick Williams.Gledajuci samo njegove brojeve, procente suta, sut za 3p, te uopste ispoliranost kao igraca, nece se mnogo toga vidjeti.Dakle, radi se o projektu, toliko intrigantnih defanzivnih i fizickih predispozicija da se i pored svih nedostataka smatra lutrijskim pikom.Igra na poziciji SF/PF (ono sto nam treba) i ima odlicnu visinu za moderni NBA(6'8''-203cm).Vec sada je jako pametan timski defanzivac sa vise nego solidnim pregledom igre.Potrebno je raditi na sutu, strpljenju,boljoj 1 na 1 odbrani, te generalno odlukama na parketu.Medjutim, ovo su sasvim normalni nedostaci za nekog ko je tek napunio 19god.Siguran sam da se otklone bez problema uz pravilan i predan rad, te zdravo okruzenje.




Drugo ime je Jalen Smith.Radi se o ofanzivno izuzetno talentovanom PFu (6'10"-208cm) za kojeg mi uopste nije jasno zasto se ne spominje vise i zasto na mockovima nema visu poziciju!? :? Nakon pregledanih klipova i dosta procitanih stvari o njemu, licno sam uocio jako mali broj nedostataka.Ofanzivno, bukvalno moze sve: post up (treba jos snage da to izgleda i bolje), igra licem prema kosu, zavrsavanje i lijevom i desnom rukom i sut za 3p.Vise nego solidan skakac. Defanzivno je jedan od top blokera na ovom draftu uz Wisemana i Okongwua.Ono sto mu se zamjera je los pregled igre, slaba reakcija na udvajanja, eksplozivnost? oko obruca( kao da je to nesto posebno bitno u svakim danom sve vise positionless NBAu kad imas ovu visinu), te vjerovatno i najveci nedostatak-slab defanzivni rad nogu na perimetru.Medjutim, to nije nedostatak zbog njegove fizicke nemogucnosti da isprati bekove na preuzimanju, vec se vise radi o tome da uzima jako lose uglove i generalno ima slabu tehniku na zatvaranju suta na perimetru.Na tome bi se bas trebalo poraditi i mozda je to i razlog, sto je u brojnim mockovima pri dnu 1.runde.Razlog zbog kojeg sam ga pomenuo kao nas moguci pik je cinjenica da ga je RC nekoliko puta isao gledati.


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 sep 2020, 21:30

Eh, da napisem par novih vijesti na koje naidjoh.:D


Prica se da smo LMAa htjeli trejdovati jos tokom trade deadlinea, ali da smo ga tada precjenili.Takodje, ponovo je aktualizirana prica da bi ga u ovoj off sezoni mogli trejdovati nazad u POR, obzirom da je on popravio svoj odnos sa Lillardom i da POR jednostavno mora pokusavati da napadne titulu plus vjerovatno gube Whitesidea u FAu.

U pogledu DDRa, zadnje informacije govore da ce on pokupiti svoju opciju.Ukoliko to ne ucini, mnogi sugerisu da bi se mogao uraditi neki paket sa MIA.
Dobra vijest je da se nigdje ne pominje neka nasa ekstenzija njega.

Iako su ovo samo glasine, dobro je da smo se konacno poceli okretati nasem potencijalu.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 02 sep 2020, 21:37

Ako ostanemo bez njih dvojice realno smo među tri najlošije ekipe za zapadu, ali ako budemo u lutriji imali sreće i dobijemo top 2 pika i pokupimo Greena za par sezona bi opet bili u borbi za titulu. Realno od ovih sad igrača što imamo tu nema ni prve ni druge opcije neke ekipe koja pretenduje za po pogotovo na ovakvom zapadu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 sep 2020, 22:03

kemo10 je napisao/la:
02 sep 2020, 21:37
Ako ostanemo bez njih dvojice realno smo među tri najlošije ekipe za zapadu, ali ako budemo u lutriji imali sreće i dobijemo top 2 pika i pokupimo Greena za par sezona bi opet bili u borbi za titulu. Realno od ovih sad igrača što imamo tu nema ni prve ni druge opcije neke ekipe koja pretenduje za po pogotovo na ovakvom zapadu.
Prva stvar, mi jos uvijek i ne znamo sta imamo u svom rosteru dok jednu cijelu sezonu mladi ne budu imali uloge kakve su imali u "balonu".Znam da tu sad niko nije sa megapotencijalom, ali recimo ono sto je Keldon pokazao je AS potencijal.Whitea ne treba potcijeniti isto.Za Murraya i Walkera treba jos vidjeti.Jedan se tek vracao od povrede, a drugi jos raste i jos ima ogromnog prostora za napredak.

Drugo, ako ostanemo bez ove dvojice(LMA i DDR), slazem se da bi po imenima igrackog kadra bili medju najslabijim ekipama Zapada.Kad pogledas sad Zapad i rostere ekipa, izuzev SAC, ne znamo na koju ekipu mozes uprijeti prstom i reci da slijedece sezone 100% nece biti u POu.Takva je konkurencija.Medjutim, niko ni OKC ove sezone nije ocekivao u POu, pa ljudi, ne samo da su tu, vec imaju i realnu sansu da prodju 1.rundu.Dakle, garancija nema i sve ce biti otvoreno.

I trece, ako damo ovu dvojicu, valjda cemo uzeti neke pikove i isticuce ugovore.To je jedino bitno u takvom scenariju.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 03 sep 2020, 10:40

NEZALAGANJE je napisao/la:
02 sep 2020, 22:03
Drugo, ako ostanemo bez ove dvojice(LMA i DDR), slazem se da bi po imenima igrackog kadra bili medju najslabijim ekipama Zapada.Kad pogledas sad Zapad i rostere ekipa, izuzev SAC, ne znamo na koju ekipu mozes uprijeti prstom i reci da slijedece sezone 100% nece biti u POu.
Wolvesi definitivno.Potencijal za najgoru ekipu zapada čak.Svakako za najgoru obranu lige,pogotovo ako draftaju ovo što se piše.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 sep 2020, 10:50

SiamoNoi je napisao/la:
03 sep 2020, 10:40
NEZALAGANJE je napisao/la:
02 sep 2020, 22:03
Drugo, ako ostanemo bez ove dvojice(LMA i DDR), slazem se da bi po imenima igrackog kadra bili medju najslabijim ekipama Zapada.Kad pogledas sad Zapad i rostere ekipa, izuzev SAC, ne znamo na koju ekipu mozes uprijeti prstom i reci da slijedece sezone 100% nece biti u POu.
Wolvesi definitivno.Potencijal za najgoru ekipu zapada čak.Svakako za najgoru obranu lige,pogotovo ako draftaju ovo što se piše.
Ma sve to stoji, ali ne mozes reci da ljudi nemaju talenta, a to sam imao na umu.Ko zna kad mogu kliknuti.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 16 sep 2020, 11:18

OFF-TOPIC:

Nakon odlaska od nas, bukvalno me nista oko njega nije zanimalo. Nikakve emocije, nista, mrtvilo, nula bodova.

Ali ovo ispadanje od Denvera sinoc, nesto mi drago. Ne znam zasto... :hmmmmm:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 sep 2020, 16:37

YaSSaL je napisao/la:
16 sep 2020, 11:18
OFF-TOPIC:

Nakon odlaska od nas, bukvalno me nista oko njega nije zanimalo. Nikakve emocije, nista, mrtvilo, nula bodova.

Ali ovo ispadanje od Denvera sinoc, nesto mi drago. Ne znam zasto... :hmmmmm:
I meni je drago, samo zato jer su mnogi pljuvali po fransizi zbog njega.Fransizi koja mu je sve dala i stavila ga u najbolji moguci polozaj da uspije.I sta je on uradio? Oblatio je maximalno i unazadio nas barem 5godina.

Ja garantujem, da uz sav njegov talenat, trud i rad, on ne bi bio ni pola igraca sto je danas da nije dosao u SA.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 sep 2020, 23:43




Posto nema previse dogadjanja na nasem frontu, nadjoh jedan lijep Lukin video za mnoge koji ga nisu previse gledali u Austinu protekle sezone.
Stvarno decko ima sav moguci talenat za moderni NBA i za nadati se da cemo ga razviti kako treba i da ce on biti spreman raditi.Za sada, sve govori da ce tako i biti. :cool:

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Trunks » 20 sep 2020, 15:03

Nekako mislim da će naredna sezona biti ključna za Murraya pa samim tim možda i za ostatak ekipe u vezi sa njegovim razvijanjem. Tu ne mislim na njegov kvalitet jer ne sumnjam u njegov igračko razvijanje, nego na eventualne povrede koje ga mogu udaljiti sa terena. Nadam se da toga neće biti i da ćemo ga gledati na terenu u punom sjaju jer Dejounte zaista može postići još dosta toga. Što se tiče ove sezone, slažem se sa kolegama da je ekipa pokazala kako može puno bolje igrati u odnosu na prvi dio sezone. Nakon onakvog omjera ekipa jednostavno nije imala dovoljnu zalihu da ispravi stvari nakon prekida i zato je play off izmakao ovaj put. Kako god, vjerujem da polako dolazi bolje vrijeme.

Također, mislim da nas očekuje jedno veliko ime kroz godinu ili dvije. Imam osjećaj da će se pojaviti neko ko je baš dobar igrač, da li kroz neki trade ili neko ko će jednostavno unutrašnjim razvojem postati odličan košarkaš ili možda neki novi pick, vidjet ćemo.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 sep 2020, 16:18

Trunks je napisao/la:
20 sep 2020, 15:03
Nekako mislim da će naredna sezona biti ključna za Murraya pa samim tim možda i za ostatak ekipe u vezi sa njegovim razvijanjem. Tu ne mislim na njegov kvalitet jer ne sumnjam u njegov igračko razvijanje, nego na eventualne povrede koje ga mogu udaljiti sa terena. Nadam se da toga neće biti i da ćemo ga gledati na terenu u punom sjaju jer Dejounte zaista može postići još dosta toga. Što se tiče ove sezone, slažem se sa kolegama da je ekipa pokazala kako može puno bolje igrati u odnosu na prvi dio sezone. Nakon onakvog omjera ekipa jednostavno nije imala dovoljnu zalihu da ispravi stvari nakon prekida i zato je play off izmakao ovaj put. Kako god, vjerujem da polako dolazi bolje vrijeme.

Također, mislim da nas očekuje jedno veliko ime kroz godinu ili dvije. Imam osjećaj da će se pojaviti neko ko je baš dobar igrač, da li kroz neki trade ili neko ko će jednostavno unutrašnjim razvojem postati odličan košarkaš ili možda neki novi pick, vidjet ćemo.
Slazem se da je naredna sezona vjerovatno i kljucna u etabliranju Murraya.Konacno bi trebao biti zdrav i imati sigurne minute bez zaje.bancije.To, do sada, nazalost, nije imao.

Moja procjena njega, mada necemo znati to jos uvijek sa sigurnoscu, je da ce on biti 15-5-5 igrac sa jakom dobrom odbranom.Za nesto vise mu treba bolji sut, sigurniji dribling i bolje zavrsavanje na obrucu.

U pogledu pojave nekog buduceg AS igraca izvana ili iz naseg unutrasnjeg razvoja, za sad su kandidati ili White ili Johnson.Mslim da bi status Whitea uveliko zavisio od naseg plasmana, dok mi je Keldon pokazao u ovih 8 tekmi da je strasan potencijal.Sut je doradio, motor ima, odbranu ima i odavno nisam vidio ovako mladog igraca da bolje napada obruc i apsorbira kontakt i to sa 21 godinom.Njemu treba bolji dribling i sut iz driblinga da bi postao zvijer.Ne sumnjam da ce to i razviti, jer decko radi i radi.Otkako je sezona zavrsila, svaki dan je post iz dvorane i to vrlo cesto i po 2-3 puta.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 20 sep 2020, 16:41

Ma samo da sutnu forbesa i belinelija i sezona je za mene već uspješna

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 sep 2020, 18:01

kemo10 je napisao/la:
20 sep 2020, 16:41
Ma samo da sutnu forbesa i belinelija i sezona je za mene već uspješna
To bez dileme.Jedan sigurno ide.Drugi i ako ostane ne moze imati minute, al nikako.Inace Pop opet radi sranja.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.