San Antonio Spurs

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 09 jan 2022, 20:38

Prelose odigran produzetak, Brooklyn se nudio koliko su lopte gubili, ali nismo znali iskoristiti.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 jan 2022, 20:49

Steta. Ova tekma se mogla uzeti.

Kljucna stvar je bilo dodavanje "vruceg krompira" od strane Lonniea do Murraya, kad je imao Pattya ispred sebe i trebao poloziti loptu za vodstvo.

2 situacije smo imali za vodstvo i obje upropastili.Prvu Poeltl u regularnog dijelu sa kretenskim ofanzivnim faulom, pa nismo ni uzeli sut, a druga je vec opisana losa odluka Lonniea, koji je tako upropastio sebi odlicno vece.

Primo je sve bolji! :ljepota: :ljepota:

Kugla3
Postovi: 665
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 09 jan 2022, 21:03

Dobro smo se potukli sa njima, steta za poraz jer smo ih imali na konopcima.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 jan 2022, 04:45

Jos pure da se mentalno sazrije. Jednostavno se u neke tekme udje i ide se iz greske u gresku.Bez energije.

Porazi od HOU, OKC, G liga tima DET... :oops:

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 13 jan 2022, 07:58

Bruka je ovo... :puke:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jan 2022, 17:54

Eh, veceras nam gostuje ove sezone ozbiljna ekipa CLE.

Nama su svi tu osim Jonesa (protokol), Collinsa (povreda od ranije), a White je upitan sto znaci da bi i on mogao biti tu.

Ocekujem laganu pobjedu, jer smo mi takva ekipa ovih dana. :cool:

Kugla3
Postovi: 665
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 15 jan 2022, 05:12

Mislim da se hitno moramo rijesiti Poetla dok jos nesto vrijedi ako uopće nesto vrijedi, nama treba visoki koji moze dat nesto poena a ne visoki koji nije opasnost sa 3 metra a kamoli sa 5,6 ili 7.
O slobodnim bacanjima da ne govorim, puno je vise minusa nego plusa u njegovoj igri i takav nam igrac ne treba, jednostavno on nije kapacitet da bude startni centar neke ekipe, pogotovo ekipe koja bi mogla konkurirati za PO ili čak nesto vise u buducnosti. Probati poslat ponudu za Sabonisa ili Wooda jer su oba na izlaznim vratima a mislim da je sad pravo vrijeme za tako neki trade.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 15 jan 2022, 05:25

ih,pretjera ga ti, puno je više pluseva kod njega. smatram da je bolji od nekih vaših šampionskih centara koji su u playoffu startali i igrali bitne tole.

toronto raptorsi navodno ga žele vratiti. sjetimo se da je on bio u tradeu s demarom ,a u kontra smjeru kawhi i dayyn green.

ništa, posvetiti čitav daljnji tok sezone mladima,dati im svu šansu svijeta i potom donijeti krucijalne odluke za srednjeročnost franšize,ponajprije po pitanju struke. izgubili ste more i more pomoćnika,a pop je zlatom u tokiju okrunio karijeru,mislim da bi najlogičnije bilo da mu se prepusti neka savjetnička rola il neki uživa u penziji ko i diaw, u vinima i da na taj način pronađe utjehu u gubitku supruge.

Kugla3
Postovi: 665
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 15 jan 2022, 05:37

Ne bih se s tobom slozio da je puno vise pluseva nego minusa, ali kazem svak ima svoje misljenje. Po meni jednostavno nema poene u rukama, suta nema nikako, slobodna katastrofa teska, to nesto "malo" sto donese u odbrani i to je to. Kao sto sam napisao nije kapacitet za startnog centra. Liga je toliko napredovala da i centri lupaju trice bez problema. Poetl jednostavno nikad nece toliko napredovati u napadu jer jednostavno nije kapacitet bar ja tako mislim, kad vidim njega i LMA kad je bio kod nas pa jebote ustajao sam svaku noc samo da gledam LMA kako se igra kosarke. Sto se tiče organizacije unutar ekipe o tome bas i ne znam puno, vjerujem da NEZALAGANJE to moze bolje objasniti. Siguran sam da imamo kao ekipa potencijala samo nas jedan dobar potpis dijeli od toga nesto slicno kao Paul u Phoenixu. Mislim da smo toliko udaljeni od značajnije uloge u ligi.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 15 jan 2022, 09:20

Sta reci, koju poruku poslati...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 jan 2022, 11:43

Kugla3 je napisao/la:
15 jan 2022, 05:37
Ne bih se s tobom slozio da je puno vise pluseva nego minusa, ali kazem svak ima svoje misljenje. Po meni jednostavno nema poene u rukama, suta nema nikako, slobodna katastrofa teska, to nesto "malo" sto donese u odbrani i to je to. Kao sto sam napisao nije kapacitet za startnog centra. Liga je toliko napredovala da i centri lupaju trice bez problema. Poetl jednostavno nikad nece toliko napredovati u napadu jer jednostavno nije kapacitet bar ja tako mislim, kad vidim njega i LMA kad je bio kod nas pa jebote ustajao sam svaku noc samo da gledam LMA kako se igra kosarke. Sto se tiče organizacije unutar ekipe o tome bas i ne znam puno, vjerujem da NEZALAGANJE to moze bolje objasniti. Siguran sam da imamo kao ekipa potencijala samo nas jedan dobar potpis dijeli od toga nesto slicno kao Paul u Phoenixu. Mislim da smo toliko udaljeni od značajnije uloge u ligi.
I ja vjerujem da smo "jedan potpis" udaljeni od takvog scenarija, ali je potrebno i da ekipa sazrije za takvo nesto, da se mladi sto vise razviju, a i taj "jedan potpis" se ne nalazi lako.PHX je i prije dolaska Paula pokazivao da je spreman za "skok".Mi to jos ne pokazujemo i to je logicno. Tek smo 3-4 mjeseca u razvoju ovakve ekipe sa ovim ulogama. Tek smo skontali da je Murray ovo sto jeste itd. PHX, pa evo i MEM su 3-4 godine bili u tome plus su imali top pikove, kakve mi nemamo.I kad uporedis njihove igre tada i nase sada, moze se raspravljati o tome da ce nama trebati manje vremena da napravimo taj iskorak, a to je PO.Treba strpljenja, jer ovaj period je frustrirajuci, a mi nismo navikli na to poslije 22 godine dominacije.

Sto se tice Poeltla, ima mane ofanzivno kako si i rekao, ali i na njima je itekako poradio, osim slobodnih.Decko ima DD u prosjeku i to je vise nego dovoljno za igraca koji nije elitni 2 way visoki(takvih je svakako malo u cijeloj ligi) i koji ne trosi lopte.On je tip Goberta, Capele, Allena igrac, a itekako su njihovi timovi uspjesni sa njima.Takodje, pogledaj samo koliko ova trojica zaradjuju godisnje, a koliko mi placamo Poeltla i usporedi im statistike, pa ces vidjeti kakvu nama vrijednost Poeltl donosi i kakvu "kradju" tu imamo.

Pogledaj i ovo:
Jakob Poeltl ranks second to Rudy Gobert in screen assists, and first in the NBA in shots defended, just ahead of Gobert.

If you think Gobert is important to the Jazz (spoiler: He is!!), Poeltl has been in the same ballpark.

Dakle, onako kako je nasa ekipa trenutno konstruisana, mi ne mozemo dobiti gotovo nikog ako jedan od trojke (Poeltl, White, Murray) ne igra. To dokazuje i rekord u tekmama kad neko od njih nedostaje: 3-14 sa sinocnjim porazom.

Nadalje, nakon njih trojice, imamo Keldona i Vassella koji idu normalnim tokom razvoja za njihove godine i prostim okom se vidi njihov potencijal.Medjutim, imaju oscilacije u igri jer su mladi, a to ti se odmah odrazi na win/loss rekord.

Poslije ovih 5 igraca, slijedi drastican pad u kvalitetu rostera.Ostaju ti role igraci, Lonnie sa malo vise sposobnosti da igra u oba pravca, a onda svi ostali koji su jednodimenzionalni. To je premalo da se u NBAu konstantno pobjedjuje, a nemas superstara.Primu namjerno nisam pomenuo, jer je decko najmladji igrac lige i on tek uci.

Zbog svega navedenog, Poeltla ne bi trejdao, osim ako necemo dobiti elitnog 2 way visokog u zamjenu, a necemo.Jedino ako bi nas draft bas pomazio i "ubodemo" nekog od trojke Smith, Banchero, Holmgren.I tada bih dobro razmislio, jer se visoki sporije razvijaju, a mi konacno ove sezone imamo jako dobrog Poeltla.

Jedini nacin gdje bih eventualno trejdao Poeltla, Whitea, Keldona ili Vassella (Murray ne dolazi u obzir), a jaaaaaaakkkkooooo tesko bi to uradio bas zbog filozofije nase fransize, je da nam jedan od ovih nasih igraca +filler+neki pikovi dovedu ozbiljnog AS igraca koji igra u oba pravca.

Nazalost, takvog nema slobodnog na vidiku, a cisto sumnjam da bi neko i prihvatio ovakvu nasu ponudu koju iskontruisah za takav tip igraca.

Sta je onda rjesenje? Rjesenje je u strpljenju, pracenju igara i razvoja nasih 5 najboljih igraca koji su se vec iskristalisali i na osnovu toga procijeniti sta u buducnosti sa njima, sta je potrebno oko njih i koliko ih platiti kad je vrijeme da se plate!? Na to sve, odrzavati cap fleksibilnost za max FA, ako se neki pojavi. Nasi to upravo i cine. Poeltl, Murray i White su prava kradja na sadasnjim ugovorima i vec 2 ljeta zaredom imacemo prostor u capu za max igraca.

Lakapo, sve ovo ide u dobrom smjeru, iako i mene izlude glupi porazi.

P.S.Pade mi napamet jos jedan hipoteticki scenarij, samo da ti pokazem koliko mi opcija imamo sada, koliko nam je pozicija dobra i zasto ne treba zuriti....

Ayton je RFA na ljeto.Dobijes od njega ;) da bi potpisao za nas, a imas i pouzdanu informaciju da PHX nece mecirati. Dovedes njega. Istovremeno, TOR za Poeltla trazis Anunobya u najmanju ruku uz slanje fillera i nekog naseg buduceg pika, ako ga vec toliko zele, kako bi konacno dobili igraca koji ima visinu, snagu i brzinu da brani elitne danasnje SF/PF igrace.Na to sve, decko postaje vrhunski igrac polako. Pored svega ovoga, racunas na konstantne Murraya i Whitea, dodatni razvoj Keldona, Vassella i Primoa. Slag na tortu je ovogodisnji lutrijski pik.Nimalo nerealan scenarij.

Kugla3
Postovi: 665
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 15 jan 2022, 15:53

@nez
Sto se tice Poetla ja bi prvi volio da budem u krivu i da kazem da sam zaj.ebao,ali vrijeme ce pokazati da li sam bio upravu ili ne.
Svidja mi se zadnji dio tvog komentara i mislim da bi mogli tim putem krenuti, jer moramo nesto napraviti kao sto si rekao 20godina smo bili konkurentni i jednostavno bar ja nisam navikao na poraze i tankiranje, jedan pravi potpis i u igri smo sigurno.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 jan 2022, 19:24

Kugla3 je napisao/la:
15 jan 2022, 15:53
@nez
Sto se tice Poetla ja bi prvi volio da budem u krivu i da kazem da sam zaj.ebao,ali vrijeme ce pokazati da li sam bio upravu ili ne.
Svidja mi se zadnji dio tvog komentara i mislim da bi mogli tim putem krenuti, jer moramo nesto napraviti kao sto si rekao 20godina smo bili konkurentni i jednostavno bar ja nisam navikao na poraze i tankiranje, jedan pravi potpis i u igri smo sigurno.
On se vec dokazao.Nema tu sta.Jedan je od najboljih defanzivnih centara u ligi koji na to daje 13pts u prosjeku.To je sto jeste i sasvim je dovoljno. Sve sto on treba je rad na slobodnim bacanjima.Ozbiljan rad.

Mi izvor napada za neki top level, pored Murraya, moramo traziti na pozcijama SF/PF .Bilo da je to u vrhunskom igracu sa drafta, unutrasnjem razvoju Keldona ili Vassella ili kroz FA. To je to.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 jan 2022, 23:23

Na fonu onoga sto sam vec pisao o nasa 3 najbolja igraca:

The Spurs when they've had Derrick, Dejounte, and Jakob available in the same games:

10/20-11/01, 2-5
11/18-12/23, 9-8
1/05, 1-0

Team record: 16-27
With the trio together: 12-13
Without the trio together: 4-14

Dakle, de facto smo .500 ekipa kad nam ova trojka igra, a prvi put su u ovim ulogama.To se i vidi na rekordu s pocetka sezone i njihovom napretku kako sezona odmice.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 jan 2022, 16:09

Super vijesti pred vecerasnju tekmu.... Collins je prebacen u Austin i trebao bi igrati njihovu vecerasnju tekmu. :thumbup:

Odlican korak za skorasnji nastup i u NBAu. Iako se Landale ustalio i pokazao da je super bsck up centar povratak Collinsa bi nam dao novi dimenziju. Zach moze i na PFa kad protivnici igraju visoku petorku, poput CLE neku noc.Mobilan je, atletican i siri parket. Za nadati se da ce i pstati zdrav.

Takodje, Primo je isto prebacen u Austin uz Wieskampa i Cacoka.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 18 jan 2022, 04:48

Opet nas uzese na foru. 3.put ove sezone nam ljudi dijele lekcije. Rezultat pokazuje da je bilo i lagano, a mi imali 12 razlike i kontrolu pred sami kraj 3/4. Tad je sve otislo niz vodu.

Postoji razlog sto ljudi imaju najbolji rekord u ligi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jan 2022, 10:20

Eh....Uradismo trejd sa DEN i BOS i to jako dobar za nas iz vise razloga.

Prvo, otisao je Forbes koji nam je od pocetka sezone bio nepotreban i svi smo se pitali zasto smo ga uopste i vracali!?

Drugo, otvaraju se minute za Primoa (kad je neko odsutan) i vec su bile i glasine oko toga da mu se zeli dati ozbiljnija prilika.Decko je vec sada pokazao da je jako dobar defanzivac, a o ofanzivnom upsideu ne treba ni govoriti. Zbog toga mu i treba dati minute, kad god se ukaze prilika.

Trece, dobili smo konacno SF/PF igraca sa visinom, mobilnoscu i sutem tu i tamo. Trudi se i u odbrani. Taman da se malo proba, obzirom da mu ugovor za narednu sezonu nije garantovan.Dakle, zadrzana i cap fleksibilnost.

I cetvrto, Forbes nam je donio i pik. Doduse, DEN za 28' druge runde, ali ljudi dobili smo pik za Forbesa. :D

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 19 jan 2022, 12:24

Hajde, dobro je, samo nek se nesto desava... :mrgreen:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 19 jan 2022, 17:50

pa eto zašto je forbes bio potreban. sasvim očekivano. prikazao se,pomogao u rotaciji(on vrijedi uvijek i svugdje u bilo kom sustavu,momčadi bilo koje jačine na svijetu u bilo kakvoj situaciji,da li tankiraš ili se boriš za titulu u NBA ili 2.Jadranskoj), izvukli fine resurse za njega i sad više minuta mladima.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 jan 2022, 14:03

Ova pobjeda od sinoc je pravi putokaz kako sa ekipama ranga OKCa, a ne da nas oni, HOU, SAC i DET dobiju vec ove sezone.

Da nismo napravili ove debilne kikseve, hladno bi bili, minimum, u borbi za play in.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.