San Antonio Spurs

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

San Antonio Spurs

Post Postao/la 23 KING JAMES » 14 avg 2009, 23:16

evo nema tema ni o spursima mom omiljenom timu
malo historije
The San Antonio Spurs are an American professional basketball team based in San Antonio, Texas. They play in the National Basketball Association (NBA).

The Spurs are one of four former American Basketball Association teams (along with the Nets, Pacers, and Nuggets) to remain intact in the NBA after the 1976 ABA-NBA merger and is the only former ABA team to have won an NBA championship. The Spurs have won four NBA championships, more than any NBA franchise except the Boston Celtics, Los Angeles Lakers, and Chicago Bulls. The Spurs' perfect record in NBA Finals series is surpassed only by the Chicago Bulls, who have won six without a loss; the Bulls and Spurs are the only two teams to maintain perfect records through multiple Finals series. As of July 2009, the Spurs rank third among active franchises for the highest winning percentage in NBA history; they have only missed the playoffs 4 times as an NBA franchise.

In their 33 NBA seasons, since 1976–1977, the Spurs have captured 17 division titles, which gives the Spurs the most division titles in the NBA during that 33-year span (the Lakers are second with 16). They have made the playoffs in 19 of the last 20 seasons, and have not missed the playoffs in the 12 seasons since Tim Duncan came to the Spurs in 1997.
roster:
#1 Hairston,#2 Wiliams,#3 Hill,#4 Finley,#5 Udoka,#8 Mason,#9 Tony,#11 Vaughn,#15 Booner,#20 Manu,#21 Tim,#24 RJ,#28 Mahinmi,#33 McClinton,#34 McDyess,#42 Ratliff,#45 Blair trenutni roster
malo da prevedem ovo iznad samo najbitnije 4 puta nba prvaci jedina ekipa uz bullse kaja nije izgubila nijedno finale,4 puta u cijeloj franšizi nisu igrali u playoffu,u zadnjih 12 godina odkako igra Tim Duncan nisu propustili nijedan playoff
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kobe Bryant » 15 avg 2009, 14:51

23 KING JAMES je napisao/la:evo nema tema ni o spursima mom omiljenom timu
za koga si navijao 2007 :? jer u finalu san antonio tvoj omiljeni protiv clevelanda gdje igra toj omiljeni :roll: , :lol:

btw. ja bih volio da nesta cujem vasim rjecima o klubovima koje ste pratili , jer te podatke sve ih znam i citam redovno na espn , nba, sicnn, hoops. ,...

Avatar
JameS
Postovi: 1365
Pridružen/a: 15 maj 2009, 21:53
Lokacija: 20000 milja pod morem
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la JameS » 15 avg 2009, 17:14

Kobe Bryant je napisao/la:
23 KING JAMES je napisao/la:evo nema tema ni o spursima mom omiljenom timu
za koga si navijao 2007 :? jer u finalu san antonio tvoj omiljeni protiv clevelanda gdje igra toj omiljeni :roll: , :lol:

btw. ja bih volio da nesta cujem vasim rjecima o klubovima koje ste pratili , jer te podatke sve ih znam i citam redovno na espn , nba, sicnn, hoops. ,...
on je navijao za San Antonio,a radovao se svakom poenu LBJ-a :mrgreen:
...where amazing happens...Le bRon James...CHOSEN-1...MVP

Real Madrid-Kaka-C.Ronaldo-Albiol-Benzema...

C.R-9 "uno,dos,tres HALA MADRID"

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la 23 KING JAMES » 16 avg 2009, 18:12

navijao sam ja za spurse,a to što je meni lbj najdraži igrač ne vidim nikakav problem ja jedino protiv cavsa navijam kad igraju protiv spursa
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Neutral » 16 avg 2009, 18:15

Meni nisu nikad dragi bili. Također Duncana ne mogu, strašan igrač, ali njegov stil igre mi ne odgovara. Ginobillija volim u Argentini kada igra a za njih onako. Parker je strašan igrač, inspiriše me kada igra hehe. Konstantna ekipa.

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la 23 KING JAMES » 16 avg 2009, 18:21

jest konstantna ekipa 12 godina zaredom u play off ove godine očekujem najmanje finale konferencije,ako ne i da prsten osvoje došao RJ,McDyess i još nekih igrača jači smo neg prošle godine sam smo prestari,al i lejkersi su pa može biti svašta
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Avatar
kenank7
Postovi: 308
Pridružen/a: 26 jun 2009, 17:00
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kenank7 » 16 avg 2009, 23:20

neka se neko sjetio i ove ekipe. . .meni omiljeni tim u NBA-u ,ali trba im osvježenje u igri,treba novi lik koji će ih pogurati ,jer Duncan i Ginobili već polahko "izlaze" iz upotrebe . .. A Parker je u najboljim godinama. . . :D :D
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name! :)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la KK_Bosna » 17 avg 2009, 14:34

spurse ne volim nikako kao ekipu, ali Anthony William i Timothy zasluzuju svaki respekt!
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
saratoga
Postovi: 16
Pridružen/a: 09 sep 2009, 16:17
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la saratoga » 29 okt 2009, 11:57

Najdosadnija ekipa. Poslozena na skoro svim pozicijama i ove ce godine konkurirati za sam vrh zapada. Ali i dalje su najdosadnija ekipa :) (osim Manua)!
Onaj rookie Blair je zvijer!!! Strasan igrac. Eh, Spursi su nekad davno bili atraktivna ekipa... (DRobinson, Strickland, Terry Cummings, Willie Anderson...)

capelo111
Postovi: 112
Pridružen/a: 08 okt 2009, 22:24
Lokacija: Siroki Brijeg
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la capelo111 » 29 okt 2009, 22:11

NBA
23:55:Chicago-San Antonio 2@ 1.70 Bet Live BT
Igra Chicaga Bulls ove sezone uveliko če ovisiti o Derrick Rose,koji je nedostajao u vecini predsezone,radi ozljede gleznja, i veceras se ocekuje njegov povratak na otvaranju sezone, naravno sa ogranicenom minutazom .Rose protiv San Antonia prošle sezone u dvije utakmice, postizao je u prosjeku 11 poena,što je bilo nedovoljno za pobjedu, jer su u obje utakmice porazeni.Chicago po tradiciji redovno gubi od San Anthonia, jer od 21 meca, izgubio je cak u 18 meceva.Jezgra ekipe Chicaga od prošle sezone ostaje gotovo ista, bez nekih velikih pojacanja, ali i sa odlaskom mozda ponajboljeg igraca Ben Gordona u Detroit.San Antonio dolazi u Chicago nakon uvjerljive pobjede sinoc nad New Orleans od 113-96.Tony Parker je ponovo bio igrac odluke za 26 minuta postigao je 17p i 6 asinstencija, ali brine njegov izlazak radi ozljede,ali on je najavljen za veceras da ce igrati, iako postoji mali upitnik za njegov nastup.Osim Parkera sinoc je pozitivno iznenadio mladi 20 godišnjak Blair sa 14 poena i cak 11 skokova.Mozda najvece pojacanje veteran Richard Jefferson je u svojoj premieri razocarao sa 5 poena uz šut 1 od 7.San Antonio je ove sezone puno jaci nego prošle sezone, i ima ekipu po meni za nešto veliko, i smartram da ce veceras pobjediti sa lakočom, i da ce se tradicija nastaviti.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la FRANK RIBERY » 02 nov 2009, 18:28

Za San Antonio bi se reklo bez starca nema udarca.Reklo bi se veteranska ekipa koja može do kraja, ali i ne do prstena.Manu Ginobili mora podići formu da bi San Antonio bio ozbiljna ekipa.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 27 dec 2009, 15:12

FRANK RIBERY je napisao/la:Za San Antonio bi se reklo bez starca nema udarca.Reklo bi se veteranska ekipa koja može do kraja, ali i ne do prstena.Manu Ginobili mora podići formu da bi San Antonio bio ozbiljna ekipa.



igra ginobili dobro,ali ima malu minutažu,oko 23 minuta

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 27 dec 2009, 15:29

GO SPURS GO!

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la LBJ MVP » 13 jan 2010, 16:31

koje deranje lakersa ono samo moja dva najdraža kluba mogu cavsi i spursi i ove sezone titula ide sigurno jednom od njih
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Wolverine » 13 jan 2010, 17:15

titulu nece osvojit nijedni ni drugi, a pogotovo ne cavsi.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la LBJ MVP » 13 jan 2010, 17:22

Wolverine je napisao/la:titulu nece osvojit nijedni ni drugi, a pogotovo ne cavsi.
baš će prije cavsi osvojit nego spursi jeste da spursi na zapadu imaju samo lal kao ozbiljne protivnike dok ovi vamo imaju orlando i boston no cavsi su najbolji tim sas su prestari da osvoje no i oni imaju šansu
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Wolverine » 13 jan 2010, 19:04

san antonio je tim koji ima najbolju klupu u ligi. imaju odlican roster, a imaju mnogo vise konkurenata nego ih cavsi imaju. zapad je 10 puta jaci nego istok(doslovno). sta cavsi imaju samo celticse, magic i hawksi koji nisu nista jaci nago san antonio. a cavsi nemaju roster za titule. titulu ce osvojit ili celticsi ili lakersi.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la BIHfan » 13 jan 2010, 22:00

Wolverine je napisao/la:san antonio je tim koji ima najbolju klupu u ligi. imaju odlican roster, a imaju mnogo vise konkurenata nego ih cavsi imaju. zapad je 10 puta jaci nego istok(doslovno). sta cavsi imaju samo celticse, magic i hawksi koji nisu nista jaci nago san antonio. a cavsi nemaju roster za titule. titulu ce osvojit ili celticsi ili lakersi.

Ma daj sad ga pretjera.Koje ekipe mogu nesto uradit na zapadu osim Lakersa,Denvera i Spursa,mozda i Sunsa....ostali su cisti prosjek Houston moze svakog dobiti ali i izgubiti ostali su svi prosjek.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Wolverine » 13 jan 2010, 22:05

pa ne gleda se samo ko je kandidat za naslov. na zapadu se 10 ekipa bori za playoff, pa cak nekima pozitivan omjer nije dovoljan za playoff, kao sunsima prosle godine.

na istoku ce u playoff ici charlotte koja moze bi sretna ako 35 pobjeda ostvari. tamo samo 5 ekipa ima pozitivan omjer, ostali su u rangu predzadnjeg na zapadu.

evo jedno protupitanje, ko sa istoka moze sta uradit? celticsi, cavsi, mozda orlando i atlanda? gdje su ostali, a orlando nije nista bolji nego recimo dallas, phoenix i san antonio. hornetsi koji su trenutno mislim, nisam siguran 9 ili 10 na zapadu na istoku bi bio 6.

na zapadu znaci 11 ekipa u ovom momentu ima pozitivan omjer, a na istoku 4.

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Wolverine » 13 jan 2010, 22:24

Cleveland Cavaliers 30-10
Boston Celtics 26-10
Orlando Magic 26-12
Atlanta Hawks 24-13

Miami Heat 18-18
Toronto Raptors 19-20
Charlotte Bobcats 17-19
Chicago Bulls 16-20
---------------------
Milwaukee Bucks 15-20
New York Knicks 15-22
Washington Wizards 12-24
Detroit Pistins 12-25
Philadelphia 76ers 12-25
Indiana Pacers 12-25
New Jersey Nets 3-34

Los Angeles Lakers 29-9
Dallas Mavericks 25-12
San Antonio Spurs 23-13
Denver Nuggets 24-14
Phoenix Suns 24-14
Portland Trail Blazers 23-16
Oklahoma City 21-16
Houston Rockets 21-17

----------------------
Utah Jazz 21-17
New Orleans Hornets 19-17
Memphis Grizzlies 19-18

Los Angeles Clippers 17-19
Sacramento Kings 15-22
Golden State Warriors 11-25
Minnesotta Timberwolves 8-31

Vjerujem da si shvatio zasto sam boldao ove elipe. Znaci zapad ima i najbolji tim u ligi, 11 timova sa pozitivnim omjerom, a istok samo 4.

i de mi tacno reci koje stvari su se promjenile?

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.