San Antonio Spurs

Avatar
Belmin6
Postovi: 12968
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 16 okt 2017, 22:30

Koji qrac yebote ? :shock: :shock: :oops: :oops: :oops: :roll:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2017, 22:34

Niko i ne spori da je sve to napisano istina @Kawhi,ali je isto tako cinjenica da je bolje imati i takvog LMAa nego biti bez njega u nedostatku nekog boljeg.Na trzistu slijedeceg ljeta nece biti boljeg kojeg mi mozemo dovesti i to je vjerovatno nacin na koji RC i Pop razmisljaju.Za ono tamo ljeto njegov eventualni ugovor nece imati uticaj na max,pa mojim sadasnjim proracunima.

Previse se razmislja u kontekstu GSa i to je pogresno razmisljanje!Ljudi su napravil NEVIDJENI presedan cinjenicom da su uspjeli na onakav roster dovesti igraca kalibra Duranta.To je gotovo nemoguce replicirati i toga morate biti svjesni.Oduzmite im Duranta i SA je u ravnopravnoj borbi za titulu kao i svih dosadasnjih godina.U prevodu,GSu niko nece biti blizu dok taj isti suparnik ne bude imao 2 top 5-7 igraca kako i oni imaju.E to je poenta.
Kako dovesti top 5 igraca u ekipu kad ih NEMA na trzistu? Sta je onda alternativa? Razbiti sve i umanjiti i minimalne sanse ili drzati ekipu kakvu imas i vrebati priliku za top talenat!? Po meni ,SA to i radi,Drzi ekipu na okupu,a zadrzava fleksibilnost i zato mi ovaj LMAov ugovor ne smeta.
Usput,evo ugovor je i ispod 25mil godisnje,sto je fantasticno kad se vidi koliko primaju ili koliko ce primati igraci njegovog kalibra.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 16 okt 2017, 22:35

Cijena je ok , bolji je i dalje od vecine visokih koji imaju 20 milja godisnje.
Samo me strah da nije smrsao ove predsezone samo radi produzenja a vec naredne ce doci sa viskom kilograma.

Ako je fakat naucio dodavat iz udvajanja jos cu moci uzivati u njegovim godinama tu..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 16 okt 2017, 22:37

Kawhijev prime je u opasnosti i oficijelno od ovog dana. Valjda ne ode kad mu ugovor istekne.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 16 okt 2017, 22:37

Ne...

Bolje bi bilo trosit njegov prajm tako sto ce Bertans igrati 36 minuta da se jednog dana razvije u Matt Bonnera.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2017, 22:40

Ojjj majko rodjena,dodje mi da se roknem kad vidim ovakve postove,dan te je.bo!!! :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Pa imas li ijedan argumentovan odgovor? Kako je u opasnosti kad imamo istu cap fleksibillnost ono tamo ljeto?Kako?
Daj navedi koga mozemo dovesti u ljeto 2018 REALNO ili da je bolji od LMA,pa da i ja popljujem ovu ekstenziju.Otvori mi oci,molim te.Eto samo to i odmah se slazem.Ne trazim puno,zar ne?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2017, 22:44

Raul_64 je napisao/la:Cijena je ok , bolji je i dalje od vecine visokih koji imaju 20 milja godisnje.
Samo me strah da nije smrsao ove predsezone samo radi produzenja a vec naredne ce doci sa viskom kilograma.

Ako je fakat naucio dodavat iz udvajanja jos cu moci uzivati u njegovim godinama tu..
Imamo isti strah glede njegove spreme,ali gledano dugorocno,on nije toliko bitan kotacic,ako talentom zelimo dositici GS,sto mi se ionako cini nemogucim.Zasto to kazem?Zato sto ga i dalje imamo na rosteru,a opet cemo imati max prostor za ljeto kad mozda neka velika riba bude na trzistu i realna za nas.Mi smo opvim produzenjem samo zadrzali nasu relevantnost na Zapadu do neke pogodne prilike.Nista vise.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Epidaurus » 16 okt 2017, 22:47

PG bi vrlo lako mogao biti dostupan Spursima kad vidi da pored Wessa i Mela nece vidjet lopte normalno i ako Lakersi ne dovedu LeBrona (koji ce qrac tamo s djecom igrat ?). Cousinsa bi Popovich znao iskontrolisat i dodatno ga razvit cime bi dobio igraca nevjerovatnih mogucnosti. Cak i DeAndre ima vise smisla za borbu s GSW zbog odbrambenih mogucnosti. Nakon Pauuovog fail ugovora po meni jos jedan u najmanju ruku preduhitren potez. Covjek

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 16 okt 2017, 22:51

Pa Spursi rade sto uvijek rade.

Ostaju relevantni uz zadrzavanje fleksibilnosti.Ako je nekom malo 55 w sezona/wc finala etc onda je jednostavno razmazen.
Nece Spursi se rebuildat sa Doncicem nit ce trosit jednu godinu Kawaja a zasto bi kad su toliko dobra ekipa?

Detalj tu,detalj tamo.Izgleda da 90% lige se nece ni borit sa Goldenom a Spursi bar pokusavaju makar sanse bile male.

I sto kazes...Prije ce neka krupna riba doci na jaku,izgradjenu ekipu kao sto ce biti Spursi nego u neku punu upitnika.
Vidimo i ove sezone.Sve su haverska posla.Ako se otvori prilika za nekog PG il slicnu ludu priliku onda fantasticno.
Ako ne,ostajemo u vrhu,razvijamo Murraya i mladice,radimo neke manje poteze tipa Gay al jako zanimljive i ono.
Epidaurus je napisao/la:Cousinsa bi Popovich znao iskontrolisat i dodatno ga razvit cime bi dobio igraca nevjerovatnih mogucnosti. Cak i DeAndre ima vise smisla za borbu s GSW zbog odbrambenih mogucnosti.
Meh ne hvala za DeAndrea.

Bugi je mladji al opet nosi ista pitanja kako bi se prilagodio na kulturu i sve ostalo.
Uz da nemas nikakve garancije da bi dosao tu,prije ne bi nego sto bi.

Gasolov ugovor je blago receno diskutabilan.Ovo je ok,sasvim normalno.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2017, 23:03

Epidaurus je napisao/la:PG bi vrlo lako mogao biti dostupan Spursima kad vidi da pored Wessa i Mela nece vidjet lopte normalno i ako Lakersi ne dovedu LeBrona (koji ce qrac tamo s djecom igrat ?). Cousinsa bi Popovich znao iskontrolisat i dodatno ga razvit cime bi dobio igraca nevjerovatnih mogucnosti. Cak i DeAndre ima vise smisla za borbu s GSW zbog odbrambenih mogucnosti. Nakon Pauuovog fail ugovora po meni jos jedan u najmanju ruku preduhitren potez. Covjek
Mnogo pametniji ljudi od nas imaju ovo za reci:

San Antonio doesn't have a better alternative available to them in free agency to partner with Leonard, and Aldridge couldn't be sure that he'd be able to find this kind of long-term financial score available on the free agent market.

Aldridge could've also exercised the opt-out option in his contract for '18-19. But doing that would have presented a risk, as there are no guarantees Aldridge would have found a long-term deal in free agency as lucrative as what he'll receive in San Antonio. From the team's standpoint, it would have been rolling the dice to let Aldridge walk, too, as the Spurs didn't appear to see a better alternative available in free agency to play alongside superstar Kawhi Leonard.

So while the marriage is far from perfect, the Spurs and LaMarcus Aldridge recognize it's still what's best for both parties.


Dakle,mi nismo glupi,razumijemo kosarku i SVJESNI smo da ovo nije idealno.Medjutim,zasto ga ne zadrzati,ako vec bolje alternative nema?Zasto ne?Ako bi nam ugrozavao buducnost ovaj njegovo novi ugovor,onda je ovo izuzetno glup potez,ali to ovdje nije slucaj.

I jel nam to pokusavas reci da bi Jordan/George/Cousins zajedno sa Kawhiem znacili da dobijamo GS?Naravno da ne i nemoj da se lazemo.Sto se tice Jamesa,on nece nigdje gdje mu je neko iznad glave.Zato je i otisao iz MIA i zato ne bi dosao kod Pop gdje bio "samo" igrac

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Epidaurus » 16 okt 2017, 23:24

NEZALAGANJE je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:PG bi vrlo lako mogao biti dostupan Spursima kad vidi da pored Wessa i Mela nece vidjet lopte normalno i ako Lakersi ne dovedu LeBrona (koji ce qrac tamo s djecom igrat ?). Cousinsa bi Popovich znao iskontrolisat i dodatno ga razvit cime bi dobio igraca nevjerovatnih mogucnosti. Cak i DeAndre ima vise smisla za borbu s GSW zbog odbrambenih mogucnosti. Nakon Pauuovog fail ugovora po meni jos jedan u najmanju ruku preduhitren potez. Covjek
Mnogo pametniji ljudi od nas imaju ovo za reci:

San Antonio doesn't have a better alternative available to them in free agency to partner with Leonard, and Aldridge couldn't be sure that he'd be able to find this kind of long-term financial score available on the free agent market.

Aldridge could've also exercised the opt-out option in his contract for '18-19. But doing that would have presented a risk, as there are no guarantees Aldridge would have found a long-term deal in free agency as lucrative as what he'll receive in San Antonio. From the team's standpoint, it would have been rolling the dice to let Aldridge walk, too, as the Spurs didn't appear to see a better alternative available in free agency to play alongside superstar Kawhi Leonard.

So while the marriage is far from perfect, the Spurs and LaMarcus Aldridge recognize it's still what's best for both parties.


Dakle,mi nismo glupi,razumijemo kosarku i SVJESNI smo da ovo nije idealno.Medjutim,zasto ga ne zadrzati,ako vec bolje alternative nema?Zasto ne?Ako bi nam ugrozavao buducnost ovaj njegovo novi ugovor,onda je ovo izuzetno glup potez,ali to ovdje nije slucaj.

I jel nam to pokusavas reci da bi Jordan/George/Cousins zajedno sa Kawhiem znacili da dobijamo GS?Naravno da ne i nemoj da se lazemo.Sto se tice Jamesa,on nece nigdje gdje mu je neko iznad glave.Zato je i otisao iz MIA i zato ne bi dosao kod Pop gdje bio "samo" igrac
Alternativa ima, vec sam ih naveo i apsolutno nije istina da ih nema. Zasto bi bilo nerealno da potpisu PGa il Cousinsa ? Boogie ima musica al koliko vidimo ima ih i LMA (ne toliko ko Boogie) kojem je svako malo nesto smetalo, a plus je i Cousins bolji igrac cak i ovakav "djetinjast" kakav ne bi bio kod Popa sigurno.

Sad se vracamo na Pauov ugovor i da on nije ponudjen kao i ovaj LaMarcusov, imao bi dogodine 40 miliona vise na raspolaganju. Malo jos izmanevries
s nekim ugovorima i eto ti 60-65 miliona prostora za recimo Georgea i DeAndrea/Cousinsa. Imao bi s tom ekipom sanse protiv Warriorsa sigurno, mozda ne bi bili favoriti al sanse za jako jako gustu seriju svakako.

I bez Aldridga je polufinale Zapada dogodine skoro pa sigurno, a finale Zapada nije sigurno ni s LMA. Jednostavno se moglo bolje uradit prvo s onim uzasnim ugovorom za Paua (koji ce se tek sad s ovim Aldridgeovim pokazat koliko je los ustvari) pa i ovom preuranjenom ekstenzijom za LMA nakon uzasne serije protiv Warriorsa i generalno ne bas sjajne sezone. Jos je upravo napunio 32 godine i slijedi mu jos dodatni pad vrlo vjerovatno.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 16 okt 2017, 23:28

NEZALAGANJE je napisao/la:Ojjj majko rodjena,dodje mi da se roknem kad vidim ovakve postove,dan te je.bo!!! :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Pa imas li ijedan argumentovan odgovor? Kako je u opasnosti kad imamo istu cap fleksibillnost ono tamo ljeto?Kako?
Daj navedi koga mozemo dovesti u ljeto 2018 REALNO ili da je bolji od LMA,pa da i ja popljujem ovu ekstenziju.Otvori mi oci,molim te.Eto samo to i odmah se slazem.Ne trazim puno,zar ne?
Necemo razviti nijednog igraca za vrijeme kad ovi Dubsi nestanu. Mozda razvijemo Murraya, al i to je moguce samo jer smo imali "srecu" pa se Parker povrijedio. Upitno je koliko mu vjerujemo. @Raul ismijava Bertansa, al ja bih vise to volio gledati nego da mi LaMarcus potrosi jos godinu zivota. S njim znamo dokle mozemo, ko zna dokle bi mogli s Davisom.

Na stranu to sto bi na ljeto mozda mogli dovuci PGa ili Jordana koji bi bili top pojacanja. Mi smo se doveli u situaciju da LMA i Gasol mogu opt in poznim godinama karijere i syebu nam cijelo parljeto FA rokova, plus mlade igrace.

Opet, s druge strane, zasto bi i jedan top FA potpisao za ekipu koja se dugorocno veze za Millsa, Gasola i LaMarcusa?

Mene govorite da je glupo jer mislim da bi trebali odraditi blagi tank (s Kawhijem cemo sigurno biti top 5 zapada, makar ga okruzili euroligaskim igracima) da vidimo na cemu smo s mladim igracima, al je sasvim uredu sto RC i Pop odlucise da ne pokusaju promijeniti nista jer se ne moze preko Dubsa.

Kad ovi Dubsi odu u historiju mi cemo tu priliku docekati s Kawhijem, mozda Murrayem i Dannyem ako jos bude ziv. Dzaba nam i to sto ce tada Kawhi biti najbolji na svijetu kad nemamo nista osim njega. Sve to samo zbog toga da Manu, Pau, Mills i LMA zarade jos koji milioncic i da se ne prizna da je greska napravljena potpisom LaMarcusa 2014.

Najbolji posao ljeta zapravo ispade potpis Gaya. No i to pada u vodu ako iznad ocekivanja odigra sezonu pa ga budemo morali vezati na par godina od 15-20 miliona na ljeto. Zamisljam tu situaciju. U 2018. (i 2019.) Gay, Pau Gasol, Mills i LMA zauzimaju vise od pola capa jedne NBA ekipe. :ljepota:

Jos samo i da Parker nakon najopasnije povrede dobije novi visegodisnji ugovor na ljeto.

Govori se o odrzavanju relevantnosti na zapadu. Mi smo samo s Kawhijem relevantni. Kawhi je sam bolji od 1-2 opcija Thundera i Rocketsa. LaMarcus tu nista ne pomaze, niti neko drugi na ovom rosteru. Ostatak ekipe je malo slabiji, al opet na Kawhi faktor mozemo dobiti i jedne i druge s LaMarcusom ili bez. Uostalom, on je trebao biti jos najmanje ovu sezonu tu bez ishitrenog ugovora.

Kad kazem da propade Kawhijev prime mislim na to sto bi mi s njim i ovako i onako u naredne 2-3 godine sigurno barem jednom dosli do finala zapada. No ovako cemo odvesti brdo staraca u penziju i baciti par mladih talenata i pri tom i dalje nemamo garancije ni za sta vise od onog dokle nas Kawhi odvede.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2017, 23:40

Epidaurus je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:PG bi vrlo lako mogao biti dostupan Spursima kad vidi da pored Wessa i Mela nece vidjet lopte normalno i ako Lakersi ne dovedu LeBrona (koji ce qrac tamo s djecom igrat ?). Cousinsa bi Popovich znao iskontrolisat i dodatno ga razvit cime bi dobio igraca nevjerovatnih mogucnosti. Cak i DeAndre ima vise smisla za borbu s GSW zbog odbrambenih mogucnosti. Nakon Pauuovog fail ugovora po meni jos jedan u najmanju ruku preduhitren potez. Covjek
Mnogo pametniji ljudi od nas imaju ovo za reci:

San Antonio doesn't have a better alternative available to them in free agency to partner with Leonard, and Aldridge couldn't be sure that he'd be able to find this kind of long-term financial score available on the free agent market.

Aldridge could've also exercised the opt-out option in his contract for '18-19. But doing that would have presented a risk, as there are no guarantees Aldridge would have found a long-term deal in free agency as lucrative as what he'll receive in San Antonio. From the team's standpoint, it would have been rolling the dice to let Aldridge walk, too, as the Spurs didn't appear to see a better alternative available in free agency to play alongside superstar Kawhi Leonard.

So while the marriage is far from perfect, the Spurs and LaMarcus Aldridge recognize it's still what's best for both parties.


Dakle,mi nismo glupi,razumijemo kosarku i SVJESNI smo da ovo nije idealno.Medjutim,zasto ga ne zadrzati,ako vec bolje alternative nema?Zasto ne?Ako bi nam ugrozavao buducnost ovaj njegovo novi ugovor,onda je ovo izuzetno glup potez,ali to ovdje nije slucaj.

I jel nam to pokusavas reci da bi Jordan/George/Cousins zajedno sa Kawhiem znacili da dobijamo GS?Naravno da ne i nemoj da se lazemo.Sto se tice Jamesa,on nece nigdje gdje mu je neko iznad glave.Zato je i otisao iz MIA i zato ne bi dosao kod Pop gdje bio "samo" igrac
Alternativa ima, vec sam ih naveo i apsolutno nije istina da ih nema. Zasto bi bilo nerealno da potpisu PGa il Cousinsa ? Boogie ima musica al koliko vidimo ima ih i LMA (ne toliko ko Boogie) kojem je svako malo nesto smetalo, a plus je i Cousins bolji igrac cak i ovakav "djetinjast" kakav ne bi bio kod Popa sigurno.

Sad se vracamo na Pauov ugovor i da on nije ponudjen kao i ovaj LaMarcusov, imao bi dogodine 40 miliona vise na raspolaganju. Malo jos izmanevries
s nekim ugovorima i eto ti 60-65 miliona prostora za recimo Georgea i DeAndrea/Cousinsa. Imao bi s tom ekipom sanse protiv Warriorsa sigurno, mozda ne bi bili favoriti al sanse za jako jako gustu seriju svakako.

I bez Aldridga je polufinale Zapada dogodine skoro pa sigurno, a finale Zapada nije sigurno ni s LMA. Jednostavno se moglo bolje uradit prvo s onim uzasnim ugovorom za Paua (koji ce se tek sad s ovim Aldridgeovim pokazat koliko je los ustvari) pa i ovom preuranjenom ekstenzijom za LMA nakon uzasne serije protiv Warriorsa i generalno ne bas sjajne sezone. Jos je upravo napunio 32 godine i slijedi mu jos dodatni pad vrlo vjerovatno.
Ukratko receno,Pauov ugovor sam vec 100 puta objasnio(ARGUMENTOVANO na sta svi sutite ko zaliveni,a samo s vremena na vrijeme ponovite to kako je ugovor los,valjda pokusavate ubijediti sami sebe sta li?Nisam vidio nigdje tvoju repliku na taj moj post!) i zato cu ti samo napisati da nemas pojma sa SC situacijom SA i nacinom na koji tim funkcionise.To pod jedan.Pod dva,PG je daleko od sigurnog,jer il moze u LAL il mu se moze dopasti u OKCu.Vec je izjavio da ce ih itekako razmatrati,tako da je kocka prevelika da bi se LMA pustio.Cousins Popa NE ZANIMA jos od onog sukoba sa Duncanom i Elliotom.Pod tri,SA nije ni HOU ni OKC tip tima koji ce prevrnuti pola rostera da bi dovela superstare.Zato ti i kazem da ne znas kako tim funkcionise.Ovdje se gleda kontinuitet i poznavanje sistema.Nece se srusiti poznavanje cijelog sistema i kulture da bi se pod svaku cijenu dovela 2 superstara.
I za kraj,kazes nije garantovana finala Zapada,a sta je to garantovano u ovakvoj konferenciji?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2017, 23:53

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Ojjj majko rodjena,dodje mi da se roknem kad vidim ovakve postove,dan te je.bo!!! :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Pa imas li ijedan argumentovan odgovor? Kako je u opasnosti kad imamo istu cap fleksibillnost ono tamo ljeto?Kako?
Daj navedi koga mozemo dovesti u ljeto 2018 REALNO ili da je bolji od LMA,pa da i ja popljujem ovu ekstenziju.Otvori mi oci,molim te.Eto samo to i odmah se slazem.Ne trazim puno,zar ne?
Necemo razviti nijednog igraca za vrijeme kad ovi Dubsi nestanu. Mozda razvijemo Murraya, al i to je moguce samo jer smo imali "srecu" pa se Parker povrijedio. Upitno je koliko mu vjerujemo. @Raul ismijava Bertansa, al ja bih vise to volio gledati nego da mi LaMarcus potrosi jos godinu zivota. S njim znamo dokle mozemo, ko zna dokle bi mogli s Davisom.

Na stranu to sto bi na ljeto mozda mogli dovuci PGa ili Jordana koji bi bili top pojacanja. Mi smo se doveli u situaciju da LMA i Gasol mogu opt in poznim godinama karijere i syebu nam cijelo parljeto FA rokova, plus mlade igrace.

Opet, s druge strane, zasto bi i jedan top FA potpisao za ekipu koja se dugorocno veze za Millsa, Gasola i LaMarcusa?

Mene govorite da je glupo jer mislim da bi trebali odraditi blagi tank (s Kawhijem cemo sigurno biti top 5 zapada, makar ga okruzili euroligaskim igracima) da vidimo na cemu smo s mladim igracima, al je sasvim uredu sto RC i Pop odlucise da ne pokusaju promijeniti nista jer se ne moze preko Dubsa.

Kad ovi Dubsi odu u historiju mi cemo tu priliku docekati s Kawhijem, mozda Murrayem i Dannyem ako jos bude ziv. Dzaba nam i to sto ce tada Kawhi biti najbolji na svijetu kad nemamo nista osim njega. Sve to samo zbog toga da Manu, Pau, Mills i LMA zarade jos koji milioncic i da se ne prizna da je greska napravljena potpisom LaMarcusa 2014.

Najbolji posao ljeta zapravo ispade potpis Gaya. No i to pada u vodu ako iznad ocekivanja odigra sezonu pa ga budemo morali vezati na par godina od 15-20 miliona na ljeto. Zamisljam tu situaciju. U 2018. (i 2019.) Gay, Pau Gasol, Mills i LMA zauzimaju vise od pola capa jedne NBA ekipe. :ljepota:

Jos samo i da Parker nakon najopasnije povrede dobije novi visegodisnji ugovor na ljeto.

Govori se o odrzavanju relevantnosti na zapadu. Mi smo samo s Kawhijem relevantni. Kawhi je sam bolji od 1-2 opcija Thundera i Rocketsa. LaMarcus tu nista ne pomaze, niti neko drugi na ovom rosteru. Ostatak ekipe je malo slabiji, al opet na Kawhi faktor mozemo dobiti i jedne i druge s LaMarcusom ili bez. Uostalom, on je trebao biti jos najmanje ovu sezonu tu bez ishitrenog ugovora.

Kad kazem da propade Kawhijev prime mislim na to sto bi mi s njim i ovako i onako u naredne 2-3 godine sigurno barem jednom dosli do finala zapada. No ovako cemo odvesti brdo staraca u penziju i baciti par mladih talenata i pri tom i dalje nemamo garancije ni za sta vise od onog dokle nas Kawhi odvede.
Prvo i prvo,ako ijedan tim u ovoj ligi vazi za razvijanje talenta,onda smo to mi,tako da ti prica o tome ne stoji.
Drugo,prijatelju moj,ti zivis u masti.Bertans prije LMAa-no comment.
O kojem Jordanu pricas?O onome koji jos uvijek nije ni odlucio da li ce opt in ili opt out.O onome koji ne moze bacanje pogoditi,a kao dao bi nam vecu sansu?Defanzivno bolji,ok jeste,a ko ce nam zabiti poene u napadu.Davace Kawhi po 50,a?
Trece,zasto ne bi niko potpisao?Pa bas to sto si naveo govori da smo vjerni svojim igracima i da cemo ih "pripaziti" kad-tad,kao sto uvijek i radimo!
Cetvrto,sta fali ako ti navedeni zauzimaju pola capa,ako mozemo dovesti jos jednog maxa pored Kawhia?Neko mora biti i role igrac,sta fali ljudima koji imaju kontinuitet,znaju sistem i ZNAJU igrati?
Peto,normala da ce Parker dobiti ugovor i za to sam da potpise na onoliko godina koliko zeli jos igrati.To
je on ZASLUZIO i to je PRAVI SA!
Sesto,bez uvrede,ali ti nemas pojma o kosarci,ako mislis da se ili HOU ili OKC u PO seriji moze dobiti bez LMAa.Znaci,debelo ga podcjenjujes i nipodastavas.
I sedmo,nista mi necemo izgubiti,jer ce svi mladi dobiti svoju sansu,a to sto ti gledas SA kroz prizmu GSa i poteza koji je gotovo nemoguce replicirati,kako vec rekoh,je vec problem koji je tesko rjesiv i takvo posmatranje ce ciniti svaki buduci potez ove fransize u kojem ne potpisujemo top 5 igraca lige ili nekog od nadolazecih zvijezda-LOSIM.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 16 okt 2017, 23:57

Ja pisem o pruzanju prilike Davisu, Kyleu i drugim i ti si to shvatio kao da mi je krivo jer nismo potpisali top 5 igraca lige iako nijedan nije bio na trzistu ovo ljeto?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Epidaurus » 16 okt 2017, 23:58

Dobro hajde ti jedini znas sve u vezi Spursa i jedino je tvoje misljenje relevantno. Nemam sta odgovarati covjeku kojem je ugovor od 16+ miliona godisnje za Pau Gasola od 37 godina u eri kosarke gdje su takvi tipovi igraca skoro izumrli dobar ili kakav vec. I to govorim kao neko ko Paua voli ko brata rodjenog. Jedino ti vidis nesto dobro u tom ugovoru dok citav ostali svijet vidi taj ugovor kao jako los al neka hajde ti si upravu. Ono u rangu adrianove izjave "Irving se potrudio argumentovati zasto misli da je zemlja ravna ploca".

Opcija PGa je realnija nego sto mislis, pogotovo kad u OKCu ne vidi lopte po par napada za redom i ako Lakersi ne dovedu niti jednog drugog superstara i ostanu samo djeca. Cisto sumnjam da toliko obozava LA i Lakerse da dodje provest prime u borbi za PO pored zivih Spursa s Kawhijem i Popom npr.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 17 okt 2017, 00:01

Pruzit priliku Kylu iako 3 godine se nije pomaknuo sa startnog mjesta gdje i sam prizna da nije dovoljno radio.
Pruzit priliku Bertansu koji je ocigledno u najboljem slucaju solidna strech 4 al nikako startna opcija.
A oni ce u svakom slucaju dobit dovoljno minuta,nece dobit 30 fucking minuta,jer to nisu zasluzili,nisu toliko dobri.

Zivia u sizo svijetu da je to dovovljno Kawaju za finale,za najvece borbe.

I da ce produzit prije zbog toga nego da ima pouzdane,dokazane,iznad prosjecne NBA igraca uz sebe.

U meni nesto lipse svaki put kad Lamarcus uzme fadewaya al on ce sa 35 godina biti bolji igrac od pomenutih.

Jedini pravi projekat startera kojeg imamo je Murray a i to ostaje da se vidi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 okt 2017, 00:12

Kawhi je napisao/la:Ja pisem o pruzanju prilike Davisu, Kyleu i drugim i ti si to shvatio kao da mi je krivo jer nismo potpisali top 5 igraca lige iako nijedan nije bio na trzistu ovo ljeto?
A inace nisu imali priliku da pokazu sta znaju? Koji je to igrac koji nam nedvojbeno moze pomoci,a Pop mu nije dao da igra na sadasnjem rosteru?Nema ga.

Ok,Davis moze sutirati,ali tek uci da u NBA skace,igra dobru odbranu i uradi jedan dribling nakon sto mu se zatvori sut za 3p.Njegov plafon je vrlo dobar role igrac.Nista vise.

Kyle je tu vec 3 god.Imao je priliku da igra jos prosle sezone,pa ga je Simmons pretekao u rotaciji.Imace opet priliku ove godine kad KONACNO izgleda odlucnije na parketu i moze zabiti trojku iz kornera.Ranije to nije mogao.I njegov plafon je vrlo dobar role igrac.
Dakle,o cemu pricamo ovdje? Kompletan trenerski staff vrlo dobro zna limite svakog naseg igraca,a gle cuda, onog kojeg smatramo mozebitnim All star potencijalom najvise i forsiramo.

Ne govorim ja za potpis top igraca ovo ljeto.Govorim za naredno kad ih nema na trzistu koji bi radili "wink-wink" prema SA.To je situacija.


I samo mi objasni ovo da ne duljimo dalje,vidim tvoje stajliste i potvrdim sebi da li tako razmisljas....
Znaci ti nisi bio za to ni da zadrzimo Paua,ni Millsa,koliko se sjecam smetao ti je i Manu,a evo sad ne valja ni LMA.Tvoja logika je bila da sve ove pustimo,razvijamo mlade,iako nijedan osim Murraya ne moze ni prismrditi nekom All star potencijalu,a da Kawhi igra sa njima dok ne dovedemo nekoga.Jel tako?Ako je tako,to se zove tracenje Kawhia,tracenje Popa,s tom ekipom ne bi bili ni medju 5 na Zapadu,a bas me zanima ko bi od velikih igraca htio doci u takav roster i u malo trziste kakav je SA!?Ako ista,taakv potez bi prouzrokovao da Kawhi pozeli otici,a Pop da se oprosti,ali ti to ili ne vidis ili ne zelis da vidis.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 okt 2017, 00:22

Epidaurus je napisao/la:Dobro hajde ti jedini znas sve u vezi Spursa i jedino je tvoje misljenje relevantno. Nemam sta odgovarati covjeku kojem je ugovor od 16+ miliona godisnje za Pau Gasola od 37 godina u eri kosarke gdje su takvi tipovi igraca skoro izumrli dobar ili kakav vec. I to govorim kao neko ko Paua voli ko brata rodjenog. Jedino ti vidis nesto dobro u tom ugovoru dok citav ostali svijet vidi taj ugovor kao jako los al neka hajde ti si upravu. Ono u rangu adrianove izjave "Irving se potrudio argumentovati zasto misli da je zemlja ravna ploca".

Opcija PGa je realnija nego sto mislis, pogotovo kad u OKCu ne vidi lopte po par napada za redom i ako Lakersi ne dovedu niti jednog drugog superstara i ostanu samo djeca. Cisto sumnjam da toliko obozava LA i Lakerse da dodje provest prime u borbi za PO pored zivih Spursa s Kawhijem i Popom npr.
Prijatelju moj,iste ove stvari koje ja pisem su upravo potvrdili i Woj i Wright koji prati SA.Dakle,nije u pitanju samo moja malenkost.Nadalje,Pau nikako nije tip igraca koji je izumro,vec je upravo promijenio svoju igru i prosle sezone procentualno bio najbolji suter za 3p u cijeloj ligi.Dakle,covjek se prilagodio.Njegovo ugovor APSOLUTNO ne steti SC prostoru SA.I nije istina da to govori cijeli svijet za njegov ugovor.Govore oni koji nisu detaljno analizirali SC situaciju,a cijem analiziranju sam licno posvetio sate.Ugovor je visok za ono sto on nudi,ali totalno nebitan u vecoj semi stvari i prostoru koji SA moze kreirati.To je poenta,tako da je nebitno da li prima 2 ili 200mil,ako se uklopio u zamisli salary fleksibilnosti Buforda,a to potvrdjuje i cinjenica da je SA JEDINI top tim u ligi koji ce imati fleksibilnost i slijedece ljeto i ono tamo i ono tamo.Opcija PGa nikako nije realna,jer ne zna ni on sta ce uraditi,a sve evo i da dovedemo njega,imamo Kawhia i njega,ko nam je kvalitetan visoki?SA nije tim koji ce dovesti nekog za lob pasove na C jer to nije taj stil igre,niti ima PG ove za takve pasove.Oduvijek je neki visoki u SA mora imati skill za dodati i zabiti samostalno,a kako vec rekoh 3.superstar se nece dovesti na stetu prevrtanja cijelog rostera.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 17 okt 2017, 00:36

NEZALAGANJE je napisao/la: I samo mi objasni ovo da ne duljimo dalje,vidim tvoje stajliste i potvrdim sebi da li tako razmisljas....
Znaci ti nisi bio za to ni da zadrzimo Paua,ni Millsa,koliko se sjecam smetao ti je i Manu,a evo sad ne valja ni LMA.Tvoja logika je bila da sve ove pustimo,razvijamo mlade,iako nijedan osim Murraya ne moze ni prismrditi nekom All star potencijalu,a da Kawhi igra sa njima dok ne dovedemo nekoga.Jel tako?Ako je tako,to se zove tracenje Kawhia,tracenje Popa,s tom ekipom ne bi bili ni medju 5 na Zapadu,a bas me zanima ko bi od velikih igraca htio doci u takav roster i u malo trziste kakav je SA!?Ako ista,taakv potez bi prouzrokovao da Kawhi pozeli otici,a Pop da se oprosti,ali ti to ili ne vidis ili ne zelis da vidis.
Ovako cemo kad Kawhiju istekne ugovor imati LaMarcusa od 33-34 godine, Paua 38-39, Millsa 31-32 i vjerovatno Parkera sa 37-38. Ne bi me cudilo da i Manu ostane. Ti ce biti najveca "podrska" Kawhiju. Ja bih na njegovom mjestu otisao bez osvrtanja. S Popom ne vidim problema sve dok je Kawhi tu.

Ja sam za to da isforsiramo mlade pa makar jedini Murray od njih bio kalibar za startera. Dobili bi bar jednog igraca koji moze biti prava podrska Kawhiju. Ovako ce i on sljedece dvije sezone gledati starce kako gube u playoffu od nekog.

Ako je cilj biti konkurentan Dubsima onda je trebalo rasformirati kompletnu ekipu i ici all in na PGa i Irvinga/Haywarda. Ovi sto ih ja ne zelim u ekipi nisu pomoc u tome da budemo konkurentni Dubsima.

Najgore je sto ugovori Paua i LaMarcusa nisu nesto dobri pa da ih uvalimo za kakav pick i pokusamo se ugurati u top 15 drafta. To je potrebno ako je vec toliko ocajno stanje s talentom u ekipi. Millsov ugovor je dobar, ali predug i tesko cemo i njega dumpati u skorije vrijeme.

Tvoje razmisljanje za ugovor Parkeru je problem. Tony je covjek zbog kojeg sam zavolio kosarku i neka vrsta idola, ali u situaciji kada imamo fransiznog igraca koji nas moze voditi do titule ne smijemo dozvoliti emocijama i starim zaslugama da nas vode. To je nazalost vec odavno slucaj sa Manuom. Znam da vec 20 godina imamo fransiznog igraca, pa i ne primijetimo koliko druge ekipe traze takvog. Zbog toga Kawhijev prozor ne smijemo usrati pa nek i ispadnemo supci prema nekom.
Da nemamo Kawhija ne bi mi smetalo da Manu i Tony do 45. igraju i da se Timmy vrati iz penzije.

Ovoj ekipi treba mini-rebuilding. Cak i da nema ovih Dubsa s Durantom tesko bi isli preko Oklahome i obicnih Dubsa. Svaka godina odlaganja toga samo povecava sansu da nas Kawhi napusti po isteku ugovora.
Raul_64 je napisao/la:.
Evo i tebi odgovor ovdje da ne pisem tamo. Spava mi se i moram rano ustati.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.